13. dubna 2008 • 00:00

Dlouhý za rozhodnutého stavu porazil Safina

Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
Draft NFL bude honbou na quarterbacky, můžou být hvězdy i propadáky

Čeští tenisté ve čtvrtfinále Davisova poháru v Rusku prohráli nejtěsnějším rozdílem 2:3.

Čeští tenisté ve čtvrtfinále Davisova poháru v Rusku prohráli nejtěsnějším rozdílem 2:3. V závěrečné dvouhře porazil Lukáš Dlouhý, který za rozhodnutého stavu nahradil Radka Štěpánka, dvakrát 6:3 Marata Safina. Rusové už měli jistý postup a Safin za tohoto vývoje nenavázal na výkon z pátečního duelu s českou jedničkou Tomášem Berdychem. V prvním setu hned dvakrát ztratil servis a Dlouhý, kterému z lavičky místo kapitána Jaroslava Navrátila radil jeho trenér Pavel Vízner, za třiatřicet minut vyhrál 6:3. Safin už neměl dostatek motivace, naopak pětadvacetiletý Čech s vidinou skalpu bývalé světové jedničky za další půlhodinku vyhrál i druhý set. V elitní Světové skupině Davisova poháru si tak v českých barvách připsal první vítězství.

Konečný výsledek: Rusko - ČR 3:2 Safin - Dlouhý 3:6, 3:6 Statistika: Esa: 1:5. Dvojchyby: 3:2. Nevynucené chyby: 32:24. Vítězné míče: 17:22. Využité brejkboly: 0 ze 6/3 z 8. Celkem získané míče: 56:75. Čas utkání: 1:01 hod.