MS ženy -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Finsko - 5. prosince 2021   16:30

Švédsko
Švédsko
01:26' Backstedtová  • 10:49' Johanssonová  • 15:20' Rasmussenová  • 62:35' Wibronová
Finsko

To je z naší strany vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Finále nám sledovalo 2587 diváků.
Následuje pravá švédská párty na hrací ploše!
Na řadě je pohár pro vítězky MS!
Následuje Švédská státní hymna.
Nyní už je na řadě to nejdůležitější! Zlaté medaile pro osminásobné královny ženského florbalu!
Finska kapitánka dostává pohár pro druhý nejlepší tým letošního MS.
Následovat bude předání stříbrných medailí pro Finsko.
Nejužitečnější hráčka MS: Veera Kauppiová z Finska.
Další členové All stars týmu MS: Moa Tschopová, Ida Sundbergová, Wilma Johanssonová, Ellen Rasmussenová (všechny Švédsko) a Veera Kauppiová (Finsko)
Jana Christiánová z České republiky oceněna nejlepší brankářkou šampionátou!
Podruhé v kariéře pískali ženské finále Tomáš Kostínek a Martin Reichelt, jsou oceněni. Obě finále mimochodem skončilo pro Švédky v prodloužení.
Nejlepší hráčky: Maja Vistromová (Švédsko) – Veera Kauppiová (Finsko)
Obrovská radost pro Švédky, získávají osmé zlato v řadě za sebou.
62:35'
62:35'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Švédské královny se vrací na trůn po osmé v řadě za sebou, když přihrávku Vistromové zakončuje přesně EMELIE WIBRONOVÁ. Asistence: Maja Vistromová.
62:30'
K vidění jsou nepřesnosti na obou stranách.
61:50'
Volný úder pro Švédky od lavičky Finska.
61:05'
Veera Kauppiová mohla být národní hrdinkou! Ale netrefila branku!
60:55'
Finky kombinují na polovině soupeře.
60:35'
Finky jsou kompletní.
60:20'
Finky drží míček a čekají na návrat své spoluhráčky z trestné lavici.
60:01'
Důležité buly pro Finky.
60:01'
Základní hrací doba neurčila Mistryně světa! Pokračovat budeme v desetiminutovém prodloužení.
60:00'
59:19'
Přesilová hra netrvala příliš dlouhou! Vylučovalo se i na druhé straně.
59:19'
Vyloučení v týmu Švédsko (Wilma Johanssonová – 2 min., Vysoká hůl).
59:01'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:35'
Obrovská šance pro Švédky! Mají 90 sekund před koncem obrovskou šanci v přesilové hře.
58:35'
Vyloučení v týmu Finsko (Hanna Niemelaová – 2 min., Bránění ve hře).
58:20'
S míčkem jsou teď Finky před brankou Švédska.
57:30'
Nepřesná přihrávka je ale o balónek připravila. Šance pro domácí švédské florbalistky.
57:16'
U míčku jsou finské hráčky a postupným útokem to zkouší dopředu.
57:01'
Máme tady ohlášeny poslední tři minuty třetí třetiny, uvidíme jestli se dočkáme prodloužení.
56:25'
Švédky drží balónek na polovině soupeře.
56:10'
Volný úder pro Švédky od mantinelu, oba týmy před tím vystřídají.
55:47'
Švédky drží míček za brankou Finska a snaží se s ním něco udělat.
55:40'
Rasmussenová před odkrytou bránou netrefila ideálně!
55:12'
Finským hráčkám bylo odpískán útočný faul.
54:55'
Obrany obou týmů drží své spoluhráčky.
54:30'
Dobrý blok švédských hráček, které zastavily střelu jedné z hráček Finska před brankovištěm.
52:30'
Hra se nám teď znovu přesunula do středu hřiště, nikdo nechce udělat rohodující chybu.
51:30'
Finky teď po vyrovnávácí brance hodně ožily a jsou aktivní.
Následuje komerční přestávka.
50:53'
Finsko právě vstřelilo branku!
Máme vyrovnáno! Finské hráčky využívají přesilovou hru a vrácíme se tak znovu na začátek! Saariová zpoza branky našla před brankou volnou SARU PIISPAOVOU, která se dokázala zorientovat a zakončit přesně. Asistence: Jenna Saariová.
50:30'
Finkám míček utekl a tak švédské hráčky vystřídaly.
50:01'
Třetí třetina nám začala svou druhou část.
49:40'
Švédky dobře brání a tak Finky mají problém zakončit.
49:08'
Finky zvládly buly a zaujaly útočné postavení na polovině Švédska.
49:03'
Vyloučení v týmu Švédsko (Klara Molinová – 2 min., Hrubost).
48:30'
Finky stále drží míček na polovině soupeře.
47:30'
Signalizovaná výhoda pro finské hráčky!
47:05'
Rasmussenová poslala míček do zázemí. Finky tak budou mít příležitost jít s balónkem dopředu.
46:22'
Obrany obou týmů jsou hodně pečlivé a nedávají tak příležitost k nějakému zakončení.
45:20'
Veera Kauppiová teď další branku nepřidá, nedokázala zakončit.
44:45'
Po aktivním začátku se nám hra mírně uklidnila.
44:05'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jednomu z týmů se nedaří dostat do zakončení.
43:11'
Finky teď drží míček v rohu hřiště u brány Švédska, zkouší s ním něco vymyslet.
42:44'
K vidění jsou teď opět nepřesnosti na obou stranách.
41:44'
Oba týmy jsou hodně aktivní, hraje se nám rychlý florbal.
40:50'
Finky vrátily sportovně míček k bráně Švédska.
40:47'
Buly z rohu htiště u finské brány.
40:30'
Švédky nám začaly třetí třetinu aktivně na polovině soupeřek.
40:01'
Hráčky se nám už vrací na hrací plochu, před námi je tak třetí třetina.
Střely na bránu ve druhé třetině: 8 – 5.
Ve druhé třetině jsme viděli jedinou branku, o kterou se postarala opět V. Kauppiová, která střelou ze středu brankoviště umístila míček k tyči. Finky se tak dotáhly na své soupeřky.
40:00'
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:15'
Hra se nám teď přesunula do středu hřiště, oběma týmům to vázne v zakončení.
37:30'
Hra má spád, oba týmy jsou teď aktivní.
36:44'
Finky teď kombinují na polovině švédského týmu.
35:30'
Nepřesná přihrávka Westerlundové směrem dopředu na své spoluhráčky.
34:55'
Nieminenová teď několika dobrými zákroky podržela své spoluhráčky.
34:00'
Hraje se nám opět převážně ve středu hřiště, hra je ale hodně aktivní a přelévá se ze strany na stranu.
33:30'
Švédky ale dobře brání a finské děvčata to tak mají hodně těžké.
32:50'
Finské hráčky teď ožily a drží míček častěji než soupeřky.
31:34'
Finky přidávají branku naděje! Nejzkušenější finská hráčka VEERA KAUPPIOVÁ si s míčkem pohrála před velkým brankovištěm, kde se otočila a pohodlně přes několik hráček zakončila přesně k pravé tyči. Bez asistence.
31:00'
Švédské hráčky teď uzavřely soupeřky na jejich polovině a snaží se s balónkem něco vymyslet.
30:53'
První přerušení za polovinou třetiny přináší komerční přestávku.
30:01'
Finále se nám dostala do své druhé poloviny.
29:20'
Obraz hry se nám teď nezměnil. Finky drží balónek u své brány a snaží se s ním dostat dopředu.
28:30'
Hra se nám teď přesunula do středu hřiště, k vidění jsou nepřesnosti v zakončení.
27:15'
Hra má spád, přelévá se nám ze strany na stranu.
26:59'
Wibronová ve vyložená šanci před brankou FInska! neuspěla!
25:45'
Nieminenová teď výborným zákrokem podržela své spoluhráčky.
24:30'
Opět se nám množí nepřesnosti na obou stranách.
23:44'
Obě obrany obou týmů jsou zatím hodně pozorné a likvidují náznaky šancí na obou stranách.
23:15'
Finské hráčky to teď zkouší znovu od vlastní branky postupným útokem.
22:30'
Druhá třetina je překvapivě zatím hodně klidná oproti té první.
21:55'
K vidění je dost nepřesností na obou stranách.
21:05'
Švédským hráčkám byl odpískán útočný faul.
20:40'
Druhá třetina je zatím plná nepřesností na obou stranách.
20:01'
Švédky ovládly druhé úvodní buly.
20:01'
Pomalu se nám vše připravuje k začátku druhé třetiny.
Střely na bránu v první třetině: 8 – 8.
Skončila nám první třetina, kterou ovládly hráčky Švédka. Jejich hráčky ve finále na domácím šampiónatu jsou zatím lepší, více drží míček a po zásluze tak vedou nad rivalkami 3:1,
20:00'
19:20'
Hra se nám teď přelévá opět ze strany na stranu.
19:01'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:44'
Visenová teď v bránce podržela své spoluhráčky výborným zákrokem.
18:26'
Volný úder tentokrát pro hráčky Finska.
18:20'
Ze standardní situace se do zakončení nedostaly, naopak FInky mohou dopředu.
18:04'
Volný úder pro Švédky z rohu hřiště.
17:50'
Švédké hráčky opět pokračují v dobívání finské brány.
16:55'
Opět je k vidění dobré napadaní domácích hráček ze Švédska.
16:10'
Finky teď zakládají další šanci zpoza vlastní brány.
15:20'
Švédky přidávají další branku, když ELLEN RASMUSSENOVÁ si vytvořila celou šanci, potáhla si míček k mantinelům za bránou, následně s balónkem vrátila zpět na levou stranu, kde se otočila kolem obránce soupeře a překvapila finskou brankářku střelou na zadní tyč. Asistence: Moa Anderssonová.
14:50'
Hra se nám přesunula do středu hřiště. K vidění je dost nepřesnosti.
14:00'
Finská kombinace skončila po čitelné přihrávce, která tak skončila na hokejkách domácích hráček. Oba týmy tak odešly střídat a Švédky od vlastní brány založí další akci.
13:10'
Obraz hry je teď hodně podobný a to tím, že Švédky hodně kombinují na polovině soupeře.
12:20'
Švédky opět kombinují na útočné polovině a snaží se s míčkem něco udělat.
11:30'
Následuje komerční přpestávka.
10:49'
Švédky se vrací v zápase do vedení, když přiťuknutí Gustafssonové směrem na volnou WILMU JOHANSSONOVOU na velkém brankovišti končí na vzdálenější tyči. Asistence: Moa Gustafssonová.
10:25'
Johanssonová se před brankou k zakončení nedostala. Niemineová si míček pohlídala.
10:01'
První třetina se nám dostala do své druhé poloviny.
09:20'
Hra se nám teď mírně uklidnila, hraje se nám převážně ve středu hřiště.
08:20'
Švédky opět dobře napadají rozehrávku finských děvčat. Ty tak musí s balónkem až za vlastní branku.
07:55'
Hra má spád, míček se nám přelévá ze strany na stranu. Obě brankářky teď drží své spoluhráčky.
07:25'
Lonebergová obešla branku, ale míček do branky dostat nedokázala.
06:55'
Oba týmy nám vystříldaly, dopředu jdou hráčky domácích hráček Švédska.
06:20'
Finky to teď zkouší dalším postupným útokem z vlastní poloviny.
06:00'
Carlssonová to zkusila střelou z první z pravé strany, ale na finskou brankářku nevyzrála. Ta její pokus viděla a neměla tak příliš problémů.
05:20'
K vidění je teď opět hodně nepřesností na obou stranách.
04:30'
Sledujeme aktivní hru, která se nám přelévá ze strany na stranu.
03:40'
Máme vyrovnáno! Finským hráčkám se povedla rovněž kombinační akce, když si počkala u pravé tyče nepohlídáná VEERA KAUPPIOVÁ, která takovým plácnutím dokázala zakončit na vzdálenější tyč. Asistence: Daniela Weterlundová.
01:26'
Šestaosmdesát sekund trvalo, než se nám otevřelo skóre dnešního utkání. Rychlá kombinace švédských hráček a zakončení nikým nehlídané ELLEN BAKSTEDTOVÉ, která zakončila přesnou střelou k tyči. Asistence: Klara Lonebergová.
01:05'
Úvodní sekundy jsou zatím hodne nepřesné z obou stran. Je vidět nervozita na obou stranách.
00:47'
Nakonec ale o balónek přišly po nepřesné přihrávce směrem dopředu.
00:20'
Hráčky Finska drží míček, ale mají problém s rozehrávkou, protože Švédky dobře napadají.
00:01'
Úvodní buly dopadlo lépe pro hráčky Finska.
00:01'
Na řadě je představení zahajovacích sestav obou týmů.
Pomalu se nám vše připravuje k tomu, že poslední zápas letošního ženského mistrovství za pár okamžiků začne.

Švédsko: Visenová (Gortzová) – A. Johanssonová, Lonebergová, Rasmussenová, Svardová, Elmová, Vistromová, W. Johanssonová, Tschopová, Backstedtová, Gustafssonová, Fjellstedtová, Molinová, Sjobergová, Carlssonová, Sidklevová, Sundbergová, Wibronová, Anderssonová,

Finsko: K. Nieminenová (Siltanenová) – Manninenová, Lampinenová, Kippiläová, Westerlundová, Eskelinenová, Mettalaová – Leinová, Sundströmová, S. Nieminenová – O. Kauppiová, V. Kauppiová (C), Piispaová – Niemelaová, Saariová, Rantanenová – Hoynalaová, Homiová.

Rozhodčí: Tomáš Kostínek a Martin Reichelt.
Severské finále startuje v 16:30 a vy jste k jeho sledování prostřednictvím našeho online přenosu srdečně zvaní.
Poslední tři zápasy obou finálových soupeřů z velkých turnajů:
30.11.2021 9 – 3 (letošní MS)
17.10.2021 10 – 2 (letošní EFT)
14.10.2021 5-4 (loňské MS)

Když vezme zápasy na MS a EFT, tak poslední výhra Finska z významných zápasů nad svými rivalkami datuje z EFT 2014.

Celkové skóre: 44-15
Švédsko do finále doprovodily hráčky Finska, které ve vyrovnané bitvě porazily české hráčky 5:4. Zápas byl jak na houpačce, oba týmy se v ním střídaly ve vedení, nakonec však se více štěstí přihouplo na hokejky finských hráček, které tak čeká další severské finálové derby.

78 – 7
Prvním finalistou se staly podle předpokladů domácí hráčky Švédska, které si v semifinále poradily v repríze loňského finále proti Švýcarsku docela hledce 14:1. O svém vítězství rozhodly už v první třetině, kterou ovládly 4:0. Když v té druhé přidaly dalších šest branek, bylo o prvním postupujícím rozhodnuto.
Hezký den všem fanouškům florbalu. Mistrovství světa žen 2021 vrcholí a před námi je poslední zápas – samotné finále. Jediní zápas, který rozhodne o tom, kdo se stane absolutním vítězem a kdo bude "jen druhý".
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.