Play-off AutoCont extraligy - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  FbŠ Bohemians : Sparta - 10. března 2018   17:00

FbŠ Bohemians
28:29' Šimek  • 38:56' Čihák (Šimek) • 44:49' Krebner (Šimek) • 49:22' Kindl (Höffer) • 66:25' Šárka (Krebner)
5:4
(0:1, 2:2, 2:1 - 1:0)
Stav série: (1:0)
Sparta
Sparta
05:11' Košir  (Pruner) • 21:55' Svatoš  (Koščo) • 23:08' Svatoš  (Marvánek) • 47:22' Časar  (Mart. Beneš)
Kratěk (Kotouček) – Zezulka, Krebner, Cabejšek, Šefčík, Čihák, Krbec – Šebek, Poláček, Dobisík – Šimek, Prášek, Mandík – Höffer, Kindl, Růžek – Šárka.
Gavlas, Mikula
Aréna Sparta
460 diváků
Sparta

Viděli jsme skvělý florbal, ve kterém se nakonec z prvního bodu ve čtvrtfinále radují florbalisté Bohemians. Ti prohrávali už 0:3, ale z tohoto stavu se dokázali dostat a vyrovnat. Sparta se poté dostala ještě jednou do vedení, ale zelenobílí dokázali opět vyrovnat. V prodloužení nakonec vstřelil vítězný gól střelec Jakub Šárka.

To je ode mě vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.
66:25'
Bohemians právě vstřelili branku!
A je rozhodnuto! Klokani dávají v sedmé minutě prodloužení vítěznou branku! V signalizované výhodě se dostal balonek na pravý balonek ke Krebnerovi, který našel na středu hřiště dobře postaveného JAKUBA ŠÁRKU, který nekompromisní střelou z první ukončuje první zápas čtvrtfinálové série.
Asistence: Matyáš Krebner.
65:30'
Sparta začíná postupným útokem od vlastního gólmana.
64:41'
Beneš vyráží střelu z poloviny hřiště.
63:18'
Na druhé straně musel ošemetnou situaci řešit Beneš, ale poradil si.
62:33'
Další možnost Sparty. Jeden z útočníků tečoval pokus těsně před gólmanem Bohemky, ale rozhodnout se mu nepodařilo.
61:33'
Sympatické je, že oba týmy se snaží rozhodnout v nastaveném čase. Teď jeden ze sparťanských pokusů musel vyrážet Kotouček za branku.
60:42'
60:32'
Čihákův pokus byl sražen za branku.
60:01'
Začalo prodloužení.
Je za námi základní hrací doba, ve které jsme sledovali velice pohledný florbal. Bohemka se dostala ze svízelné situace, když prohrávala o tři branky. Vynutila si tak prodloužení, které začne za pár okamžiků.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:33'
Sparta zatím brání pozorně. Bohemians se nemůžou dostat k zakončení.
58:57'
Bohemka má možnost přesilové hry a může rozhodnout dnešní duel!
58:42'
Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Jan Marvánek – 2 min., Bránění ve hře).
57:21'
Vidíme hru čtyř proti čtyřem, ve které je zatím lepší Sparta, která si vypracovala i jednu příležitost.
56:38'
Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Adam Růžek – 2 min., Držení).
56:38'
Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Matěj Pruner – 2 min., Držení).
56:33'
Zblokovaná střela Šimka od pravého mantinelu.
54:49'
Další velká šance Bohemky! Na malém brankovišti zakončoval Krebner, jenže Beneš opět ukázal své kvality.
54:18'
Höffer se protáhl kolem jednoho z obránců a už byl sám před Benešem, který výborným zákrokem pravou rukou drží svůj celek!
53:45'
Sledujeme výborný florbal. Oba celky se snaží vstřelit vítěznou branku ještě v základní hrací době.
52:06'
Zeman byl z pozice obránce až za brankou soupeře, ale důsledným bráněním byl vyhnán zpět na svoji polovinu.
51:14'
Bohemka se nyní opět nastěhovala na polovinu svého soupeře a snaží se jít poprvé v zápase do vedení.
49:22'
A je opět vyrovnáno! Kotouček našel na levém mantinelu rozběhnutého Höffera, který našel na zadní tyč nabíhajícího TOMÁŠE KINDLA. Ten neměl problém trefit odkrytou branku.
Asistence: Aleš Höffer.
49:16'
Bartoš se dostal ke střele ze středu hřiště a domácí brankář musel předvést další podařený zákrok.
48:47'
Svatoš se dral do zajímavé šance. Kotouček už ležel, ale Svatoš se dostal do moc ostrého úhlu a neměl tak možnost pořádně zakončit.
47:22'
Sparta právě vstřelila branku!
A vedení je zpět na straně Sparty! Gólman Beneš našel dlouhým výhozem LUKU ČASARA, který trefil balonek ze vzduchu a kolem Kotoučka přidává čtvrtou branku hráčů v rudých dresech.
Asistence: Martin Beneš.
První čtvrtfinálové utkání sleduje 460 diváků.
45:54'
Po inkasované brance Sparta opět zapnula na vyšší obrátky. Čeká nás zajímavý zbytek zápasu.
44:49'
A je srovnáno! MATYÁŠ KREBNER se dostal k balonku u pravého mantinelu, obtočil se kolem jednoho z obránců a přesnou střelou k tyči srovnává průběžný stav utkání!
Asistence: David Šimek.
43:35'
Před Benešem vznikla trma vrma, ale hostující obránci celý požár uhasili.
42:22'
Bohemka stále v tlaku. Sparta pouze vyhazuje míčky přes celé hřiště.
41:00'
Své štěstí zkoušel Zezulka, ale jeho pokus neměl šanci na úspěch, jelikož skončil na bránících hráčích.
40:30'
Hráči Bohemians začínají postupným útokem.
40:01'
Dvě třetiny jsou za námi. Sparta se dostala do tříbrankového vedení, ale Bohemka nic nezabalila. Ba naopak. Zvýšila svou aktivitu a dvěma góly snížila na rozdíl jedné branky. V závěru prostřední periody snížili díky dvojnásobné přesilovce. A jelikož Časar dostal pětiminutový trest, budou domácí pokračovat s výhodou jednoho muže v poli ještě přes dvě minuty ve třetině poslední.
40:00'
38:56'
Domácí využívají dvojnásobnou přesilovku a snižují na rozdíl jedné branky. Pěkná akce se dostala až na levý mantinel k PAVLU ČIHÁKOVI, jenž přesnou střelou nad nohu propálil Beneše.
37:42'
Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Luka Časar – 5 min., Hrubost).
Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Michal Zeman – 2 min., nadzvedání hokejky).
36:50'
Krebner se krásně vytočil na středu hřiště, našel rozběhnutého Zezulku, který našel před brankou ještě lépe postaveného Šimka. Teď z bezprostřední blízkosti přestřelil.
35:43'
Po delší době se na polovině soupeře hřeje také Sparta. Ale domácí momentálně bystře brání. Kotouček bez práce.
34:50'
Zajímavou šanci si vypracovali florbalisté v zelenobílých dresech. Šárka posílal balonek před branku, kde ho jeden z jeho spoluhráčů jen těsně minul.
33:44'
Střela jednoho z domácích hráčů končí v rukou Beneše. Nebyla příliš nebezpečná.
32:27'
Nyní sledujeme hru nahoru – dolu. Oba brankáři tak musejí být v neustálé pohotovosti.
31:10'
Sparťané se řítili do rychlého protiútoku, ale vše zastavuje hvizd rozhodčího.
30:43'
Střela ze standardky Bohemians nepřinesla žádný větší vzruch před Benešovo brankou.
29:53'
Bohemka se chce dostat na dostřel jedné branky a tlačí se do útoku.
28:29'
A snížení skutečně přichází. Na levém mantinelu se chopil balonku DAVID ŠIMEK, přesprintoval obránce Sparty a milimetrově přesnou střelou vymetl protější šibenici.
Bez asistence.
27:32'
Útočný faul Sparty přisuzuje míček Bohemce. Ta se pokusí o korekci výsledku a vrácení se do zápasu.
26:40'
Sparťanští florbalisté měli přečíslení dva na jednoho, jenže přihrávka nebyla přesná a celá akce skončila nezdarem.
25:50'
Čihák zkoušel štěstí střelou od levého mantinelu, ale trefil pouze prvního bránícího hráče.
24:50'
Bohemku dva rychlé góly poněkud zmrazily. Nemůže se dostat na polovinu svého soupeře.
23:08'
Hosté bleskurychle využívají přesilovou hru. Míček si několikrát vyměnila hned čtveřice sparťanských hráčů. Naposledy se ho dotkl ONDŘEJ SVATOŠ, který opět přesnou a tvrdou střelou z první překonal Kotoučka.
Asistence: Jan Marvánek.
22:59'
Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Aleš Höffer – 2 min., Hrubost).
21:55'
A už je to o dvě branky. Rychlá rozehrávka Garčara z vlastní poloviny našla na pravém mantinelu Košča. Ten krásnou kolmicí našel ONDŘEJE SVATOŠE, jenž střelou z první nedal Kotoučkovi šanci.
Asistence: Marek Koščo.
21:26'
Bohemka se osvobodila, ale balonek příliš dlouho na svých holích neudržela.
20:28'
Úvodní buly prostřední části vyhrála Sparta a už je na polovině svého soupeře.
20:01'
Je za námi prvních dvacet minut úvodního čtvrtfinále mezi Bohemkou a Spartu. V úvodu zápasu byl lepší domácí celek, ale Sparta se dostala do vedení svoji v podstatě první přímou střelou na branku. Od té doby byla lepší ona. Měla možnost navýšit své vedení během dvojnásobné přesilovky, ale to se jí nepodařilo. Přesto odchází do kabin spokojenější.
20:00'
19:52'
Dva menší závary před Kotoučkem gólem nekončí.
19:36'
Do konce první části nám chybí necelá půlminuta a balonek má opět Sparta.
18:38'
Velice dobré oslabení odehrál domácí tým. Nepustil Spartu k žádné velké kombinaci a pokud už šla nějaká střela směrem na Kotoučka, tak ji domácí gólman buď vyrazil, nebo měl dobře postavené tyče.
18:27'
18:18'
Nyní zaznělo za Kotoučkem břevno!
18:17'
Bohemka ve čtyřech.
18:01'
Kombinace Sparty končí nepřesnou Garčarovo střelou.
17:30'
Na branku Bohemians teď létá jedna střela za druhou. Gólman zelenobílých zatím vše kryje.
17:05'
Střelu Marvánka Kotouček vyráží.
16:28'
A Sparta měla další velkou příležitost. Garčar rozehrál volný úder do leva na svého spoluhráče, který trefil tyč!
16:27'
Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Martin Poláček – 2 min., Zdržování hry).
16:17'
16:15'
Koščo šel ze strany téměř sám na Kotoučka, ale ten předvedl výborný zákrok a drží svůj tým.
15:46'
Šárka práskl do balonku ze vzduchu. Ten se až k Benešovi nedostal. Skóre se nemění.
14:10'
Vršovický celek zakládá postupný útok, který končí v rukou Beneše. Ten se snažil založit rychlý protiútok, ale balonek doputoval pouze do rukou Kotoučka.
13:23'
Sparťanští florbalisté předvedli už několikátý nedovolený zákrok. Tentokrát v útočném rohu.
12:35'
Sparta stále drží balonek, ale nemůže se dostat k dalšímu pořádnému zakončení.
11:01'
Zelenobílí napadají rozehrávku Sparty a snaží se je tím dostat pod tlak.
10:36'
Dobrou střelu jednoho ze sparťanských hráčů vyráží gólman Bohemky maskou mimo nebezpečí.
10:06'
Sparta teď postupovala pomalou kombinací vpřed, ale Garčarova přihrávka byla zachycena a možnost útoku mají klokani.
09:03'
Krbec se pokoušel o zakončení ze vzduchu od pravého mantinelu, ale míček minul. Přesto domácí pokračují na balonku.
08:06'
Garčar mohl zvýšit na 2:0. Toho našel jeden z jeho spoluhráčů v dobré pozici. Vpravo od branky byl nikým nehlídán, ale jeho střela z první mu nesedla podle představ.
07:43'
Další nedovolený zákrok Sparty, tentokrát v rohu hřiště.
07:27'
Sparta zastavuje rozehrávku Bohemky útočným faulem.
06:59'
Krebner vyslal přízemní střelu. Ta se však nevešla mezi tři tyče.
06:26'
Bohemka jde hned do rychlého útoku, ale její snažení končí útočný faul v rohu hřiště.
05:11'
A máme tu první branku zápasu! Sparta se prosazuje v podstatě z první střely na branku. Pruner našel od pravého mantinelu na středu stojícího ROBERTA KOŠIRA, jenž si balonek ještě popotáhl a přesnou střelou do pravé šibenice nedal domácímu gólmanovi šanci.
Asistence: Matěj Pruner.
04:14'
Střela jednoho z domácích obránců z poloviny hřiště skončila v klubku těl.
03:52'
Dobisík si připsal další střelecký pokus, ale Beneš byl na místě.
03:23'
Hráči Bohemians kombinují na vlastní polovině s rozvahou a s útokem nikam nepospíchají.
01:59'
Oba týmy se v úvodu zápasu spíše oťukávají. Není se čemu divit. Jde o první zápas čtvrtfinálové série.
01:15'
Beneš musel předvést první zákrok proti střele Dobisíka.
00:01'

FbŠ Bohemians: Kotouček (Kratěk) – Zezulka, Krebner, Cabejšek, Šefčík, Čihák, Krbec – Šebek, Poláček, Dobisík – Šimek, Prášek, Mandík – Höffer, Kindl, Růžek – Šárka.

ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Eckhardt) – Ježek, Bartoš, Čermák, Garčar, Marvánek, Zeman, Koščo, Kalaš, Veselý – Ujhelyi, Zouzal, Košir – Bína, Svatoš, Krejča – Časar, Pruner, Špalek.

Rozhodčí: Gavlas, Mikula.
V dnešním prvním čtvrtfinále proti sobě nastoupí dva pražské celky, kterými jsou FbŠ Bohemians a ACEMA Sparta Praha.

Bohemka skončila v základní části na čtvrtém místě se 47 body. Stejně posbíral i jejich protivník Sparta, ale jelikož měla právě s klokany horší vzájemný zápas, tak jí to stačilo pouze na pátou příčku.

První letošní zápas se hrál na palubovce Sparty a domácí tým s Bohemkou padl 6:8. I ve druhém zápase byli lepší florbalisté Bohemians, kteří zvítězili 5:4 v prodloužení.

Nejproduktivnějším hráčem Bohemians byl v dlouhodobé části David Šimek, který nasbíral 58 bodů (32+26) a byl pátým nejproduktivnějším hráčem svého týmu. Sedmý skončil Jakub Šárka s 51 body (39+12). Na straně Sparty se nejvíce dařilo Robertu Koširovi. Ten nastřádal 32 boů (26+6).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.