Play-off AutoCont extraligy - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  FbŠ Bohemians : Vítkovice - 2. dubna 2023   14:10

FbŠ Bohemians
14:25' K. Petrák (Buršík) • 14:52' Rozkovec (Gajdoš) • 30:41' Kisugite (K. Petrák) • 33:14' Řehoř (Bílek) • 39:01' Řehoř (Kisugite)
5:6
(2:0, 3:1, 0:4 - 0:1)
Stav série: (1:3)
Vítkovice
Vítkovice
20:27' Besta  (Šindler) • 43:31' O. Vítovec  (Šindler) • 51:53' Šebesta  (Zubek) • 57:52' Delong  (Matejčík) • 59:54' Šebesta  (Zubek) • 63:48' M. Gattnar  (Delong)
Furmánek – Šolc
UNYP ARENA, Praha, Česko
764 diváků
Vítkovice

Velice napínavý zápas je u konce. Bohemians byli lepším týmem po 40 minut, ale v poslední třetině byli nuceni hrát pasivní florbal. Vítkovice si přenesly momentum i do prodloužení, ve kterém se po necelých 4 minutách prosadil Martin Gattnar. Ostrava tak vede sérii 3:1 na zápasy.

To je ode mě vše, těšit se na vás budu i příště, hezký zbytek neděle!
63:48'
Vítkovice právě vstřelily branku!
MARTIN GATTNAR je hrdinou čtvrtého semifinále! Od středové čáry nabídl míček Vítovec Delongovi, ten jej nasměroval do brankoviště, kde byl mladý útočník. Ten si odtlačil Kisugiteho a trefil horní růžek perfektně. Asistence: Delong.
63:32'
Forman našel z levého křídla Maliče, který nahazoval na Součka, ale ten předvedl rutinní zákrok.
63:00'
Šebesta poslal prudký pas Matejčíkovi, který mu byl vrácen, ale nedokázal vypálit dobře.
62:13'
Bílek byl za brankou faulován, nabil z rozehrávky Kisugitemu, který trefil blok.
61:42'
Forman z rozehrávky prověřil Součka, který však byl na jeho pokus připraven.
61:22'
Hubálek nabral rychlost na pravém křídle a nabídl jej do brankoviště, ale nikdo nedorážel.
60:56'
Vítovec předává dozadu, Vítkovice nenašly mezírku a střídají.
60:18'
Po buly jsou na míčku Ostravané, kteří opatrně spřádají plány na své polovině.
60:01'
Bude se prodlužovat! Vítkovice v poslední řádné třetině dokázaly dotáhnout čtyřgólové manko, když donutily Bohemians k velice pasivní hře. Ostrava se prakticky po celých 20 minut držela před Hyršlem a tlak postupně přetavila v důležité branky.
60:00'
59:54'
Na poslední chvíli se po rozehrávce míček dostal na čepel JANA ŠEBESTY. Ten nabídku prvně nasměroval na branku, neprosadil se, ale dostal se k vlastní dorážce a tu zavěsil pod víko. Asistence: Zubek.
59:49'
Šebesta nabízel do brankoviště, kde jeho kolega dorážel, ale Hyršl drží svůj tým nad vodou.
59:40'
Buršík získal míček na pravém křídle a běžel k brance, ale nedokázal Petrákovi nahrát.
59:14'
Zubek zkusil prudkou střelu zleva, ale zasáhl jen Maličův blok.
58:44'
Vítkovice v šesti.
58:37'
Šebek si vyběhl ze křídla na střed, ale byl Gattnarem okraden o míček.
58:14'
Kawulok přenesl hru do útoku, kde získal výhodu.
58:05'
Bohemians vyhráli buly a stahují se na svou polovinu.
57:52'
Ostrava přece jen ten tlak přetavila v důležitou branku. ADAM DELONG pálil téměř ze středové čáry, ale jeho rána byla skrytá, prolétla chumlem těl a do sítě. Asistence: Matejčík.
57:43'
Matejčík dostal nabito do brankoviště, ale i on orazítkoval tyčku.
57:35'
Delong vyslal prudkou střelu ze středu, ale Hyršl ji skvěle vyrazil. Následně se Ostrava dostala k dorážce, ale dvakrát rozezvonila tyčku.
57:01'
Střela Delonga z pravé strany minula, Bohemians vyhodili přes celé hřiště mimo klec.
56:30'
Delong vyslal rychlou střelu z otočky, ale jen do bloku. Hosté se ale drží na míčku.
56:02'
55:58'
Timeout Vítkovic.
55:50'
Vítovec si předává s Delongem, hosté se snaží dostat do střelecké příležitosti.
55:18'
Pažákova střela se od Matejčíka odrazila mimo nebezpečí, ale Vítkovice stále útočí.
54:57'
Buršík nabízel míček do brankoviště, Souček ho neudržel, ale dorážku neumožnil.
54:25'
Řehoř na pravém křídle nevypálil, namísto toho zatahuje míček zpět do obrany.
53:54'
Delong dostal míček na pravé křídlo a vyslal okamžitě střelu, ale Hyršl mu místo mezi nohama nenechal.
53:26'
Buršík se po sklouznutí na čepeli dlouho nezvedal, měl problém se zády. Na střídačku ale odchází po svých.
53:26'
Buršík se prodral středem a koncem čepele nabídl pro zakončení Maličovi, ten ale nedokázal dobře vypálit.
53:03'
Malič nabral rychlost na pravém křídle, nabízel míček Formanovi, ale ten pálil jen do bloku.
52:30'
Gattnar získal míček v rohu, ale jeho kolega byl následně obrán. Bojuje se u hrazení.
51:53'
JAN ŠEBESTA dostal nahrávku do pravého rohu, odkud si vyběhl do předbrankového prostoru, byl trestuhodně sám, měl tak dost místa a mohl zamířit do pravého horního rohu. Asistence: Zubek.
51:41'
Ostrava hraje stále mnohem aktivněji, ale má problém vytvořit si bezprostřední šanci.
51:15'
Besta na levé straně nabral rychlost a zpoza brány nabil Šindlerovi, ten však nedokázal dobře vypálit.
50:35'
Gattnar z pravé strany nabízel míček do brankoviště, ale tam se jeho kolega nedostal ke střele.
50:17'
Matejčík se dostal k nepřesnému pasu soupeře a nabízel ho do brankoviště kolegovi, ale Pažák nebyl připraven.
49:58'
Petrák obral Vítovce a šel do protiakce, ale rovněž byl obrán. Díky tomu mohl téměř zakončovat Delong na druhé straně, ale pas byl tečován.
48:55'
Petrák zakončoval protiakci střelou z levého křídla příklepem, ale Souček zasáhl a jeho tým útočí.
48:36'
Pažák hledal Zubka po ose hřiště, ale Malič jeho plány vystihl. Vítkovice však stále v útoku.
48:00'
Zubek zastavil pas soupeře na středu a našel na levém křídle Pažáka, který pálil nad nohu Hyršla, ale nezvedl míček dostatečně.
47:40'
Šebek si proběhl útočným pásmem a vrátil míček dozadu, Praha to bude hrát opatrně.
47:13'
Vítkovice střídají a zahajují další útok, soupeře momentálně výrazně přehrávají.
46:43'
Pražané se dostali ke střele z kraje brankoviště, Souček zasáhl a vyslal vpřed Matejčíka. Ten z otočky nabíjel Vítovcovi, ale síť nebyla rozvlněna.
45:49'
Vítovec dobře uchránil míček, našel v rychlost Bestu a ten rychle zadovkou nabil Delongovi. Hyršl zasáhl.
45:06'
Besta našel Gattnara v rohu, Ostravané utahují smyčku před Hyršlem.
44:38'
Bohemians si předávají míček na své polovině, Buršík pak nabral rychlost a z levého křídla nabil Formanovi, který před Součkem zakličkoval a bekhendem jen těsně minul.
43:31'
Šindler čekal na kraji brankoviště velice dlouho, ale nakonec si všiml nabíhajícího ONDŘEJE VÍTOVCE, který se k pravé tyči trefil perfektně. Asistence: Šindler.
43:25'
Besta na levém křídle na sebe stáhl hráče a nabil před prázdnou branku Gattnarovi, který minul!
43:16'
Petrák se horko těžko dostal před Součka a nabíjel kolegovi na střed, ale rána z dálky nebyla dobrá.
42:43'
Šebesta se dostal do dobré šance, ale trefil jen tyčku. Buršík okamžitě přenesl hru na druhou stranu a ohrozil Součka.
42:11'
Forman se prodral po levém křídle a nahodil na branku, ale Souček jednoduše zasáhl.
41:41'
Praha hraje opatrně na své polovině, úplně jí stačí hrát na čas.
41:04'
Šindler to zkusil z dálky, ale střela neměla moc šancí na úspěch. Naopak Bílek se v protiakci dostal skoro až k Součkovi.
40:23'
Vítkovice opět rozehrají periodu s míčkem, ale nemají kudy proniknout vpřed.
40:01'
Bohemians dokázali svého soupeře přehrát i ve druhém dějství. Vítkovice do něj sice vstoupili skvěle, když se rychle trefil Besta, ale pak přišly tři góly bez odpovědi. Praha totiž hrála uzavřenou obranu a když už udělala chybu, tak jí Ostravané nevyužili.
40:00'
39:57'
Buršík ještě překvapil Zubka a dostal se po rychlé kličce ke střele z dálky, ale jen do bloku.
39:42'
Praha už jen dohrává opatrně na své polovině.
39:01'
Bohemians právě vstřelili branku!
"Nedáš, dostaneš!" JAN ŘEHOŘ dostal dalekonosný pas na levé křídlo, vyčkal si a pobídnul míček do brankoviště na Bílka. Ten se balonku nedotknul, ale míček se i tak dokutálel za záda Součka. Asistence: Kisugite.
38:41'
Řehoř byl obrán v rohu a přes celé hřiště přišel pas do brejku pro Delonga, který s míčkem zamíchal, ale Hyršl zasáhl.
38:26'
Pražané se snaží o průnik do pásma, ale nemají moc kam spěchat.
37:39'
Malič hezky našel Buršíka na kraji brankoviště, který okamžitě míček nasměroval na Součka, ten zasáhl.
37:05'
Petrák obral soupeře o míček, nabral rychlost a z brejku byl vychytán Součkem. Ten okamžitě hru otočil a pustil do úniku na druhé straně Matejčíka, který se také neprosadil.
36:23'
Po nahození se míčku ujal Besta, který se Šindlerem získal útočné pásmo, ale jen na moment.
35:51'
Pražané hrají opatrně na své polovině, s napadáním se umí vypořádat.
35:07'
Zelené dresy se po pravém křídle nedokázaly prodrat vpřed, ale Gattnar se přece jenom dostal ke střele z dálky.
34:24'
Rozkovec dostal po ose nabídku od Petráka, ale zasáhl jen nohu Součka.
34:00'
Buršík se dostal do solidní pozice v protiakci a zakončoval z otočky, ale netrefil se ideálně.
33:50'
Vítkovice se snaží ze svého pásma proniknout před Hyršla, to se daří Vítovcovi, ale nemá kam nahrát.
33:14'
Tohle byla naprostá lahůdka! Bílek si udělal místo na levém křídle, stáhl na sebe hráče a následně nabídl míček po ose hřiště mezi nohama Šebesty až na JANA ŘEHOŘE, který okamžitě zavěsil do prázdné branky. Asistence: Bílek.
32:54'
Čihák byl na levém hrazení odzbrojen Fukalou, který šel okamžitě do protiakce, ale nedokázal Hyršla překonat.
32:08'
Kawulok byl Pažákem pozastaven, ale Pražané se na míčku drží a hledají skulinku na průnik.
31:29'
Bohemians opět opatrně přecházejí do pásma, Buršík se nakonec proháčkoval dvěma hráči, ale ztratil rovnováhu.
30:41'
Šebek získal po pravém křídle pásmo, díky čemuž se míček zpoza branky dostal na střed na MARTINA KISUGITEHO. Jeho střela musela proletět chumlem těl a téměř byla zblokována, ale nakonec síť rozvlnila. Asistence: Petrák K.
30:17'
Gattnar obral soupeře na levém křídle, ale nedovoleným způsobem, Bohemians rozehrají.
30:02'
Forman předal osamocenému Buršíkovi před branku, který s míčkem zamíchal a snažil se jej zasunout pod nohu brankáře, ale maskovaný muž ho vychytal.
29:18'
Matejčík hledal Zubka před brankou, míček se tam dostal, ale obrana Bohemky střelu nepovolila.
28:52'
Delong si hezky vyměnil míček s Vítovcem, načež si naběhl k brance a nabil na pravé křídlo Bestovi, ten byl ale v moc ostrém úhlu.
28:15'
Besta se snažil projít po levém křídle, ale byl bráněn. Šindler však drží míček na své polovině.
27:36'
Rozkovec zkoušel přízemní střelu ze středu, ale ta byla zblokována. Gajdoš následně před Součkem dorážel, marně.
26:49'
Souček poslal míček na nabíhajícího Matejčíka, ale ten se do brejku nedostal.
26:40'
Klokani rozehrávali z dálky, nenápadné nahození se dostalo až k Buršíkovi před bránou, ale Souček zasáhl.
25:50'
Gattnar se na levém křídle dokázal obtočit kolem Šebka a z těžké pozice vypálil na vzdálenější tyč, ale minul.
25:33'
Vítovec rozehrává po tom, co míček opustil hrací plochu, ale je stíhán soupeřem.
24:59'
Skákavý míček byl Součkem na poslední chvíli vyražen, Bohemians rozehrávají z rohu a pokračují v tlaku.
24:29'
Petrák s jedovatou ránou, která byla skrytá a prošla k Součkovi, ten se nenechal nachytat.
24:02'
Buršík nabil Formanovi, který pálil z první, ale zasáhl jen obránce. Buršík pak dorážel, ale také jen do bloku.
23:30'
Forman rozehrává z pravého křídla, jeho celek se snaží utáhnout smyčku, ale nedostává se ke střele.
22:56'
Pražané se snažili rozestavět kolem branky, Petrák tělem sundal Šindlera a drží míček.
22:37'
Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice:
Štěpán Kaleta – 2 min., Bránění ve hře.
22:30'
Jankovský obral soupeře v rohu a poslal vpřed Gattnara, ten si ale nedokázal na levé straně soupeře prohodit.
21:52'
Pažák vyslal střelu z otočky z ostrého úhlu, ale nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.
21:16'
Forman nedokázal dobře nahrát, takže se Matejčík málem dostal do brejku, ale z levého křídla dostal moc prudký pas.
20:27'
JIŘÍ BESTA začíná třetinu pro Vítkovice snově. Proběhl přes tři hráče a nakonec pálil z levého kraje brankoviště přes zakleknutého Kisugiteho. Trefil se perfektně. Asistence: Šindler.
20:05'
Vítkovice po buly na míčku, snaží se o postup do pásma před napadajícího Řehoře.
20:01'
První třetina je minulostí. Klokani po něm zaslouženě vedou 2:0, měli totiž nejen více bezprostředních šancí, ale také je dokázali využít. V rozmezí půl minuty se prosadili Petrák s Rozkovcem, třešničkou na dortu byla zodpovědná obrana.
20:00'
19:53'
Delong pálil po rozehrávce přes les hokejek, ale Hyršl byl na vše připraven.
19:38'
Matejčík sice nejprve odevzdal míček soupeři, ale pak nabral rychlost a dostal se až před Hyršla. Tam se snažil nahrát, ale neměl komu.
18:51'
Zelené dresy se snaží dostat do akce, ale nemohou najít místo v obranném valu.
18:11'
Šebek si říkal o pas z rohu před branku, ale byl stínován obránci.
17:50'
Bohemians uklidňují hru na své polovině, Šebek diriguje přechod.
17:26'
Na levém křídle se proháčkoval Gattnar, který se snažil zpoza brány nabíjet do brankoviště, ale marně.
16:38'
Pažák se snaží s kolegou přejít do útočného pásma, ale není kudy. Petrák získal prudký pas.
15:52'
Řehoř obral soupeře a před branku nabízel Petrákovi, ten však nebyl v ideální pozici.
15:29'
Vítkovice jsou na míčku ve svém pásmu, Vítovec se snažil o přechod, ale marně.
14:52'
Gólové hody jsou v plném proudu, když na pravém křídle získal od Čiháka míček Gajdoš. Ten přes dva hráče dokázal propašovat balonek na PATRIKA ROZKOVCE, který stál osamocen u levé tyče. Asistence: Gajdoš.
14:25'
Pražané otevírají skóre, když si z levého křídla KAREL PETRÁK vyběhl po ose hřiště až na přímku před Součka, vyslal prudkou ránu, která byla navíc skrytá, takže brankář nemohl zakročit. Asistence: Buršík.
14:22'
Petrák vystihl pas soupeře a Bohemka tak může zahrozit. Šebek dostal nahrávku na levé křídlo, ale bekhendem minul prázdnou klec.
13:32'
Gattnar se proháčkoval před Hyršla a nabídl míček kolegovi před prázdnou branku, ale ten byl stínován beky.
13:03'
Bohemians rozehrávají v útočném pásmu, Gajdoš zkoušel střelu tahem, ale trefil jen Gattnara.
12:44'
Malič odzbrojil Zubka a zavezl míček před Součka, ale není ve střelecké pozici.
12:25'
Pažák našel kolegu na pravém křídle, ale míček se mu hned vrátil. Vítkovice však jsou v pásmu.
11:39'
Nahození před branku pustilo do akce Prahu, ale ta rovněž nemá recept na obranu.
11:18'
Ostravané jsou na míčku ve svém pásmu, Besta hledá s Delongem škvíru.
10:50'
Bohemians nevyužili přesilovou hru, střely byly velice nepřesné.
10:18'
Petrák zkusil střelu tahem z pravého křídla, ale neměl prostor, minul branku.
9:59'
Pažák hledal Hubálka, ale ten byl u hrazení faulován. Vítkovice však drží v oslabení pásmo.
9:39'
Petrákova střela vyústila v Maličovu dorážku, ale Souček zasáhl.
9:30'
Šebek předává Buršíkovi, po vracečce trefil jen Vítovcův blok.
8:57'
Bohemians už jsou rozestavění v pásmu, připravují si powerplay.
8:45'
Martin Gattnar – 2 min., Sekání.
8:29'
Hubálek si vyjel do brankoviště a vyslal přízemní střelu, ale nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.
8:03'
Hubálek získal míček pro svůj celek, následně dostal pas na levé křídlo, ale nepropálil brankáře.
7:34'
Pažák z pravého křídla vyběhl až na kraj brankoviště, měl dostatek prostoru, ale minul branku.
7:03'
Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians:
Matúš Gajdoš – 2 min., Držení.
6:59'
Šebek dostal pas na kraj brankoviště, ale opět nedokázal propálit obranný val hostí.
6:35'
Buršíkovi ujel na pravém křídle balonek, ale pozice v pásmu drží. Šebek dostal pas po ose, ale trefil jen blok.
6:15'
Pražané utahují smyčku před Součkem, Šebek našel Petráka v brankovišti, ale ten byl bráněn.
5:44'
Lukáš Fukala – 2 min., Bránění ve hře.
5:40'
Nabídka pro Petráka na střed vyústila ve střelu bekhendem, ale byl faulován.
5:27'
Zubek dostal další pas do brankoviště, ale nedokázal zakončit. Bohemians zpět v pěti.
4:52'
Delong vyslal prudkou střelu ze středu, ale zasáhl jen blokujícího hráče.
4:33'
Matejčík poslal míček za brankou, odtamtud dostal pas Zubek na levé křídlo, ale trefil jen blok.
3:59'
Série rychlých pasů dostala míček až k Zubkovi do brankoviště, ten trefil jen tělo brankáře.
3:32'
Delong diriguje powerplay, předává si s Matejčíkem.
3:13'
Patrik Rozkovec – 2 min., Bránění ve hře.
3:11'
Gattnar byl soupeřem obrán o míček před vlastní bránou, ale potrestán za to nebyl.
2:45'
Rozkovec obral soupeře a nabil kolegovi na střed, ale rána z dálky skončila v moci Součka.
2:12'
Petrák poslal míček přes brankoviště, ale tam byl jen Hubálek, který nabral rychlost a sám vedl protiakci.
1:44'
Petrák z volného úderu trefil jen Pažáka, ale míček jeho tým neztratil.
1:22'
I Bohemians se dostali ke střele, ale Formanova nabídka na Petráka nebyla přesná.
1:01'
Vítovec diriguje hru na své polovině, pak nabíjel na levé křídlo, odkud přišla střela dorážená Gattnarem.
0:11'
Po buly jsou na míčku Vítkovice, ty nikam nespěchají.
00:01'

FbŠ Bohemians: Hyršl (Zavřel) – Čihák, Strnad, Zezulka, Malič – Kisugite, Bílek, J. Petrák, Řehoř, P. Šebek, Forman (C), K. Petrák, Buršík, Kawulok, Gajdoš, Hronek, Rozkovec, Virga, Dobisík.
Trenér: Michal Jedlička

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Jasiok) – Besta, O. Vítovec, Hubálek, Šebesta, Hatala, Pažák, Kaleta – Šindler, R. Gattnar, Delong, Zubek, Matejčík (C), Fukala, M. Gattnar, Sidunov, Jankovský, Slončík, Palčinský.
Trenér: Daniel Folta

Rozhodčí: Furmánek – Šolc.
Dobré odpoledne, vítám vás u čtvrtého zápasu finálové série mezi Vítkovicemi a Bohemians. Po dvou vyrovnaných duelech se Ostravané v Praze činili, když zvítězili 11:5.

Jak ale duel probíhal?

Bohemians byli v první třetině herně lepším týmem, ale spálil trestuhodné množství gólových šancí. To Vítkovice protiakce využívaly, díky čemuž se ujaly vedení 3:1. Ve druhé třetině zvýšil Adam Delong na 4:1 pro hosty, pak se ale vítkovický systém totálně zhroutil. Nepřesné pasy a zaváhání vedly ke třem rychlým brankám Pražanů, kteří napravili to, co v první třetině pokazili. Do šaten se šlo za stavu 4:4. Poslední periodu však Vítkovice začínaly v početní výhodě, což přineslo své ovoce. Po nedobrém startu se prosadil Hubálek, který roztrhl gólový pytel. Ostrava totiž přidala ještě dalších šest branek, Hubálek a Matejčík zkompletovali své hat-tricky a hosté tak zvítězili 11:5.

A co předchozí zápasy?

PRVNÍ ZÁPAS (VIT 5:6 BOH):
Bohemians do zápasu vstoupili lépe, už po necelé minutě vedli zásluhou Jaroslava Petráka 1:0. Ve druhé polovině periody se dvakrát trefili domácí, ale půl minuty před koncem bylo srovnáno. Adam Delong poslal svůj celek do vedení ze startu druhého dějství. Následně mu ale odpověděl Jan Malič, který využil nekázně soupeře. Poslední třetina byla na góly nejbohatší. V rychlém sledu se trefila dvojice Petráků, ale Vítkovice vrátil zpět do zápasu Adam Zubek. Rozhodující gól vsítil v 16.minutě Filip Forman, Bohemians tak v Ostravě vyhráli 6:5.

DRUHÝ ZÁPAS (VIT 9:4 BOH):
Ostravané před domácím publikem nemohli znovu padnout. Hubálek pro vítkovické otevřel skóre, které trvalo až do 24. minuty, kdy srovnával Karel Petrák. Bohemians opět našli recept na soupeřova brankáře v posledních vteřinách, kdy Buršík smazal vedení nastavené Pažákem. Ve třetí třetině se však s brankami roztrhl pytel. Za sedm minut se stihli prosadit Besta, Delong i Matějčík. Maličovo následné snížení Ostravu nedokázalo vyvést z míry. Delong, Besta a Pažák dokázali přidat i druhý zářez zápasu, do tabulky střelců se navíc připsal ještě Martin Gattnar. Vítkovice potvrdily roli favoritů a srovnaly stav série výhrou 9:4.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:10.