Anglická Championship -  ONLINE PŘENOS -  Brentford : Swansea - 29. července 2020   20:45

Brentford
Brentford
11' Watkins  • 15' Marcondes  • 46' Mbeumo
3:1
(2:0)
Swansea
Swansea
78' Brewster
Brentford
Raya – Dalsgaard, Pinnock, Jansson (C), Henry – Marcondes (77. Dasilva), Norgaard, Jensen – Mbeumo (76. Canós), Watkins, Benrahma
Chris Kavanagh – Daniel Cook, Sian Massey-Ellisová
Griffin Park
Swansea
Mulder – Naughton (77. Celina), van der Hoorn (46. Cabango), Guehi – Roberts, Fulton (46. Dhanda), Grimes (C), Bidwell – Gallagher – Ayew, Brewster
Gould – Cabango, Rushesha, Dhanda, Celina, Garrick, Dyer, Kalulu, Cullen

Ode mě je to vše, dobrou noc.
Je dobojováno. Brentford může slavit a těšit se na výlet do Wembley, protože poráží Swansea 3:1 a postupuje do finále play-off tohoto ročníku Championshoip. Domácí zvítězili zaslouženě, dnes byli lepším týmem. V úvodu se prosadili dvakrát v rozmezí čtyř minut. Skóre otevřel Ollie Watkins, na kterého posléze navázal Emiliano Marcondes. Zvýšení na 3:0 přišlo krátce po přestávce, když se z voleje trefil Bryan Mbeumo. Velšskému celku se ještě podařilo utkání zdramatizovat zásluhou Rhiana Brewstera, ale Bees už si náskok v závěru pohlídali. Jejich soupeř zatím není znám, ale vypadá to na Fulham, který do zítřejší domácí odvety proti Cardiffu vstupuje se průběžným dvoubrankovým vedením.
90+7'
90+6'
Swans vybojovali rohový kop, před branku se soupeře se odebral také Mulder. Nikdo z hostů Rayu neohrozil, protože velice dobře ve vzduchu zasáhl Pontus Jansson.
90+5'
Jensen chvíli udržel balon u rohového praporku. Obral jej Roberts, ale následně narazil na Benrahmu, který se dostal ke střele. Ta nebyla vůbec špatná, ale Mulder zasahovat nemusel.
90+4'
Labutě se přeci jen dostali k zakončení. Nutno ale poznamenat, že Rhian Brewster to celé zbytečně uspěchal a jeho rána Rayu ani nijak zvlášť neprověřila.
90+3'
Mezi střídačkami došlo k menší strkanici, které se účastnil i Thomas Frank. Domácí kouč obdržel žlutou kartu, stejně jako obránce Swans Connor Roberts.
90+2'
Canós si vyměnil balon s Dalsgaardem a nakonec se odhodlal ke střele z kraje šestnáctky. Mulder neměl se zákrokem problém, počínal si sebevědomě.
90+1'
Nastavuje se šest minut.
90'
Domácí už tahají čas a snaží se pro sebe získat drahocenné vteřinky. Tentokráte zůstává na trávníku Canós, ale hlavní sudí jej okamžitě zvedá.
89'
Na konci zajímavé kombinace Labutí stál z levé strany pokutového území centrující Celina. Domácí tentokráte podržel kapitán Jansson, který dobře zasáhl před brankou.
88'
Chvíli se nehrálo, protože křeče trápily Mathiase Jensena. Domácí středopolař toho dnes hodně oběhal a patřil k nejlepším hráčům na place.
87'
Další standardní situace Swansea dopadla podobně jako ty předchozí. Dhanda neodcentroval úplně ideálně, a Raya tak s klidem mohl vyboxovat míč do bezpečí.
86'
Mohlo být rozhodnuto! Ollie Watkins se po pravé straně dostal až do šestnáctky, kde přenechal míč Benrahmovi, který už podruhé v tomto utkání trefil brankovou konstrukci.
85'
Pinnock odhlavičkoval balon z vápna pouze k Dhandovi. Ten se však příliš dlouho nemohl rozhodnout, co vlastně udělá, až byl odstaven důrazným Jensenem.
84'
Přímý kop Swans na to konto rozehrál Grimes. Načechraný centr nenadělal ve vápně soupeře žádnou neplechu, balon s přehledem zkrotil David Raya.
83'
Tentokráte byl André Ayew obětí nedovoleného zákroku. Levý kotník mu zcela jasně přišlápl Henry, který mohl také klidně inkasovat žluté varování.
83'
Žlutou kartu dostává Benrahma (Brentford).
82'
Žlutou kartu dostává Ayew (Swansea City).
81'
Ayew byl chycen v ofsajdu. Na druhé straně hřiště se až k zakončení prodral střídající Dasilva, jehož přízemní pokus dolétl vedle vzdálenější tyče branky Swans.
80'
Labutím s kontaktní brankou narostla křídla. Pokud se prosadí ještě jednou, utkání půjde do prodloužení. Dokážou hosté celý vývoj ještě zdramatizovat?
78'
Swansea právě vstřelila branku!
Pozor, utkání právě dostává zcela novou zápletku, protože hostující fotbalisté snižují na 1:3! Katastrofální chybu předvedl Jansson, když po Ayewově pasu neodvrátil balon do bezpečí a nabídl šanci dotírajícímu RHIANU BREWSTEROVI, který elegantně přeloboval vyběhnutého Rayu.
77'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Naughton, přichází Celina.
77'
Střídání v týmu Brentford: ze hřiště odchází Marcondes, přichází Dasilva.
76'
Střídání v týmu Brentford: ze hřiště odchází Mbeumo, přichází Canós.
75'
Žlutou kartu dostává Dhanda (Swansea City).
74'
Bidwell si chtěl narazit s Brewsterem, kterého poslal k zemi Jansson. Hosté se dožadovali odpískání přímého kopu, ale Chris Kavanagh viděl situaci jinak.
73'
Benrahma se parádně uvolnil kolem Naughtona. Alžířan ještě hledal ve vápně se uvolňujícího Watkinse, kterému k dosažení na balon scházely zhruba dva kroky.
72'
Dhanda nabíhajícího si Brewstera nenašel. Ani Roberts nebyl o chvíli později úspěšný, protože jeho nabídku sebral ze vzduchu domácí brankář Raya.
71'
Roberts sklepl hlavou balon pro Ayewa. Ghanský reprezentant si zkoušel posunout balon kolem Pinnocka, který ale předvedl výborný obranný zákrok.
70'
Jensen vyslal prudký pas, za kterým se hnal Mbeumo. Balon sice dostihl, jenže v následném souboji proti Bidwellovi se zamotal ve vlastních kličkách.
69'
Dá se očekávat, že fotbalisté Swansea budou ve zbývajících dvaceti minutách hrát vabank. Podaří se jim s nepříznivým vývojem zápasu něco udělat?
68'
Opět tu máme již tradiční, zhruba minutovou přestávku pro oba týmy. Hostující kouč Cooper potřebuje hráče především motivovat, čas se jim rychle krátí.
67'
Labutě se začínají osmělovat. Hosté se usadili před šestnáctkou soupeře, jenže z nadějného tlaku vytvořili jen Brewsterovu hlavičku, která nebyla nebezpečná.
65'
Následný rohový kop už domácí fotbalisté přestáli bez výraznějších obtíží. Podobně suverénně si počínali i při centru z kopačky Kylea Naughtona.
64'
Zajímavá příležitost Swansea! Brewster z první vyslal na zteč rozběhnutého Robertse, jenž si zasekl balon a tvrdou ranou donutil ke skvělému zákroku pozorného Rayu.
63'
Ayew pokračuje s ovázanou rukou, ale je v pořádku. Hlavní arbitr Kavanagh nyní musel trochu popohnat brankáře Rayu s rozehrávkou. Domácí už nespěchají.
62'
K Ayewovi přiběhl hostující zdravotník. Ghanský útočník dnes nehraje šťastné utkání, ošetřován musel být už před přestávkou, když jej loktem do hlavy trefil Jansson.
61'
André Ayew se neúspěšně snažil udržet balon proti přesile. Poté, co upadl na zem, mu navíc pravou ruku nechtěně přišlápl Marcondes. Hodně bolestivá záležitost.
60'
Mbeumo zamotal hlavu Bidwellovi. Poté zvedl hlavu a nahrával pro z druhé vlny si nabíhajícího Emiliana Marcondese, kterému balon přistál pouze na patách.
59'
Hostům se zatím po přestávce nedaří vypracovat jakoukoliv gólovou příležitost. Pokud chtějí s utkáním něco udělat, musí se prosadit minimálně dvakrát.
58'
Nepřesnosti na obou stranách. Po Jensenově ztrátě si Brewster nerozuměl s Gallagherem a ihned poté vystihl Naughton Norgaardův pas pro Mbeuma.
57'
Hostující stopeři byli dnes už poněkolikáté příliš daleko od sebe. Benrahma tak mezi nimi snadno našel Watkinse, který si tentokráte nepohlídal ofsajd.
56'
Raya musel opět ven z branky. Tentokráte zprava centroval Connor Roberts, za balonem se hnal Brewster, ale španělský gólman Bees jej k hlavičce nepustil.
55'
Přímý kop rozehrál Saïd Benrahma. Jeho nabídka si našla cestu k čahounovi Pinnockovi, který z dobré pozice hlavičkoval mimo prostor mezi třemi tyčemi.
54'
Žlutou kartu dostává Cabango (Swansea City).
53'
Ollie Watkins ukázal, že umí zapracovat i do defenzivy, když se vydal bránit vlevo běžícího Bidwella a nakonec získal pro domácí odkop od branky.
52'
Bidwell se odhodlal k centru šajtlí. Nebyla to vůbec špatná nabídka, ale velice dobré čtení hry předvedl Raya, který si dnes zatím počíná velice jistě.
51'
Watkins se vydal nahánět Janssonův odkop. Zatlačil na Guehiho, kmenový hráč londýnské Chelsea ale nezazmatkoval a uklidnil hru přihrávkou na Muldera.
50'
André Ayew se snažil protlačit mezi dvěma protivníky. Upadl, ale celé situaci hodně přidal, takže se posléze vůbec nemohl divit tomu, že Chris Kavanagh nenařídil přímý kop.
49'
Stále se hraje v těsné blízkosti hostující branky. Další centr před Muldera poslal Dalsgaard, ale střídající Cabango tentokráte nepustil Watkinse do zakončení.
48'
Domácí tak udělali další krok k postupu do závěrečné fáze play-off druhé nejvyšší anglické ligy. Pohlídají si výrazný náskok, nebo se Swansea ještě zvedne?
46'
Brentford právě vstřelil branku! Lepší vstup do druhého poločasu si domácí tým snad nemohl představit, krátce po přestávce totiž zvyšuje už na 3:0! Jensen roztáhl hru k Henrymu, na jehož povedený centr si seběhl BRYAN MBEUMO a ranou z voleje nedal Mulderovi žádnou šanci.
46'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Fulton, přichází Dhanda.
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází van der Hoorn, přichází Cabango.
46'
První poločas je za námi. Brentford během něj smazal náskok soupeře z úvodního semifinálového klání a momentálně je blíže postupu. Domácí většinu času kontrolovali hru a působili aktivněji. Do vedení je poslal kanonýr Watkins, o chvíli později navíc zvýšil Marcondes. Swansea se postupem času oklepalo a také zahrozilo, když proti Gallagherovi musel zasahovat Raya. Bees to mají dobře rozehrané, ale vzhledem k tomu, že v play-off Championship neplatí pravidlo o větším počtu vstřelených branek na hřišti soupeře, ještě není rozhodnuto.
45+5'
45+4'
Swansea se nadechovala k nadějné kombinaci na útočné polovině. Zastavila je až Grimesova nepřesná přihrávka, kterou Bidwell už před postranní čarou nezastihl.
45+3'
Už se opět hraje, Ayew se vrací na hřiště. Janssonův zákrok nebyl ani posouzen jako nedovolený, ale troufám si tvrdit, že tady mělo přijít karetní ohodnocení.
45+2'
Nastavení první půle ale určitě potrvá o něco déle. André Ayew vypadá hodně otřeseně a až nyní odchází za doprovodu lékařů za postranní lajnu.
45+1'
Zatímco ošetřování klíčového hráče Swansea pokračují, hlavní sudí nastavil nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
45'
Na trávníku zůstává ležet André Ayew a spěchají k němu zdravotníci. Ghanský reprezentant inkasoval v hlavičkovém souboji s Janssonem úder loktem zezadu do hlavy.
45'
S tímto brejkem mohli domácí naložit daleko lépe. Osamocenému Mbeumovi se zřejmě střetly myšlenky, protože nepřišla ani střela a ani centr. Francouzovi utekl balon do zámezí.
44'
Fulton natáhl ke střele zpoza pokutového území. David Raya by měl s balonem určitě práci, hodně mu ale pomohl včasný blok obětavého Pinnocka.
43'
Jansson zřejmě zahrál rukou, ale hlavní sudí Kavanagh nechává hru plynout. Hostujícím hráčům se jeho rozhodnutí samozřejmě nezdá, ale změnit jej už nemohou.
42'
Watkins si ve finální fázi zajímavě se vyvíjející akce nerozuměl s Benrahmou. Hosté míč příliš dlouho neudrželi, Brentford může znovu kombinovat.
41'
Zdá se, že švédský obránce je v pořádku a střídání na straně Brentfordu není na pořadu dne. Zpět k fotbalu, balon do hry uvede domácí brankář Raya.
40'
Domácímu kapitánovi se po předchozím souboji zpět na nohy úplně nechce. K Pontusi Janssonovi spěchají zdravotníci, snad se nebude jednat o nic vážného.
39'
Grimes krásně přenesl balon k Bidwellovi. Po jeho sklepnutí nezvládl zpracování Gallagher, který navíc jasně fauloval Janssona. Tady se mohlo žlutit.
38'
Benrahma umí být velice nebezpečný. Tentokráte s míčem na kopačce přesprintoval půlku hřiště a vypálil vedle branky. Chybělo jen trochu více přesnosti.
37'
Swans se na to konto vydali ostře napadat rozehrávku Včel. Grimes to v souboji s Marcondesem přehnal s agresivitou a provinil se jednoznačným faulem.
36'
Brewster si na pravém křídle hodlal vyměnit balon s Robertsem, ale jeho přihrávka byla pro spoluhráče až příliš prudká a dlouhá, což přišlo vhod Henrymu.
35'
Bidwellův centr odvrátil Henry raději na roh. Jenže Brentford si s jeho bráněním hravě poradil, když Jansson před Guehim odhlavičkoval míč mimo vápno.
34'
André Ayew to zkoušel po pravé straně. Doplatil na nízkou podporu od svých spoluhráčů a proti dvojici Henry – Jensen toho nakonec moc nevymyslel.
33'
Jensen přilétl do souboje s Gallagherem hodně důrazně. Soupeři rozdal tvrdou ránu a možná může být rád, že od sudího Kavanagha neviděl žlutou kartu.
32'
Vytáhlý stoper Pinnock se netradičně ocitl na postu levého beka. Za jeho centrem se marně natahoval Norgaard, Brentford z celé situace vytěžil alespoň aut.
31'
Norgaard povedenou průnikovou nahrávkou hledal Watkinse. Tomu nechybělo moc k tomu, aby na míč dosáhl. Pokud by tak učinil, mohla Swansea prohrávat už o tři góly.
30'
Domácí kombinují ve velkém klidu a pohodě. Jensen opět prokázal obrovský přehled a o míč přišel až poté, co jej zezadu zcela evidentně postrčil Fulton.
29'
Včely se tak opět usadily na útočné polovině. Henryho centr nebyl povedený a Ollie Watkins o chvíli později sice poslal míč do brány, ale z jasného ofsajdu.
28'
Marcondes zariskoval a ve středu pole přišel o míč. Naštěstí pro něj a pro domácí se Fulton nezorientoval dostatečně rychle a byl odstaven Jensenem.
27'
Na levé straně vápna Swansea číhal osamocený Benrahma. Přihrávku dostal, ale v zakončení selhal, když místo branky trefil pouze vracejícího se Naughtona.
26'
Už se zase hraje. Mulderův dlouhý výkop před tím, než míč opustil hrací plochu, naposledy tečoval André Ayew, vhazovat tedy budou domácí.
25'
Máme tu dnešní první, chvilkovou přestávku. Hráči se mohou občerstvit a vyslechnout si nové pokyny od trenérů.
24'
Na druhé straně hosté opět nebyli dostatečně důslední při odvracení míče do bezpečí. Ke střele se tak dostal Mbeumo, ale Mulder tentokráte mohl zůstat v klidu.
23'
Swans svírali soupeře na obranné polovině. Ayew roztáhl hru k Robertsovi, na jehož přetažený centr si naběhl Bidwell, ale nehlavičkoval vůbec přesně.
22'
Co se herního hlediska týče, zápas se v posledních minutách vyrovnal. Zdá se, že svěřenci trenéra Coopera přestáli nejhorší okamžiky a začínají se domácím vyrovnávat.
21'
Gallagher se snažil zapojit do kombinace Ayewa. Ghanský útočník se k balonu sice dostal, ale krátce po jeho zpracování nešťastně podklouzl, čehož využil Henry.
20'
Velká příležitost také na druhé straně! Benrahma předvedl své technické kvality, zbavil se protihráče a nachystal si balon na střelu, která skončila na tyči Mulderovy branky.
19'
Zničehonic mohlo být sníženo! Za obranu soupeře si naběhl osamocený Gallagher, jehož technický pokus ke vzdálenější tyči vyškrábl Raya konečky prstů.
18'
Jensenovu nabídku od praporku odvrátil van der Hoorn pouze na kraj šestnáctky. Tam se do míče opřel Norgaard, v klíčový moment ale ztratil stabilitu a nezakončil ideálně.
17'
Norgaard narýsoval zajímavou nahrávku pro Mbeuma. Jeho pokus o okamžitý centr dokázal zastavit Guehi, svěřenci trenéra Franka ale budou kopat roh.
15'
Brentford právě vstřelil branku! A nyní to pro hostující celek vypadá ještě hůře, Brentford totiž po další povedené akci zvyšuje na 2:0! Obrana Swansea zaspala, když nechala Benrahmovi až příliš volného prostoru k centru. Domácí křídelník navíc posadil balon na hlavu EMILIANU MARCONDESOVI, který zacílil přesně k tyči.
15'
Inkasovaná branka hosty trochu rozhodila. Bidwell si nyní vůbec nerozuměl s nabíhajícím Brewsterem, kombinace Swansea v posledních okamžicích hodně vázne.
14'
Odpovědnost na sebe vzal Saïd Benrahma. Alžírský šikula místo očekávaného centru zvolil střelu, která razanci určitě nepostrádala, ale přesnost ano.
13'
A Bees jsou při chuti. Aktivní Jensen tentokráte centroval z levé strany a trefil ruku Andrého Ayewa, takže domácí čeká přímý kop kousek vedle šestnáctky.
11'
Brentford právě vstřelil branku! Domácí přestáli standardní situaci soupeře a z následného protiútoku vytěžili úvodní gól tohoto utkání. Raya rozehrál k Jensenovi, na jehož milimetrově přesný pas si na hranici ofsajdu seběhl OLLIE WATKINS. Nejlepší střelec Brentfordu pláchl obráncům a umístěnou ranou překonal Muldera – 1:0.
11'
Přímý kop obstaral Grimes. Jeho kroucený balon se snášel do malého vápna, kde si nejvýše ze všech vyskočil připravený gólman David Raya.
10'
Krátce po Dalsgaardovi, který tvrdě dohrál Gallaghera, fauloval také Rico Henry. Labutě tedy budou zahrávat standardní situaci a mají šanci ohrozit branku soupeře.
9'
Žlutou kartu dostává Dalsgaard (Brentford).
8'
Po dlouhém autovém vhazování získali Bees první rohový kop utkání. Domácí se k zakončení nedostali, hlavní sudí totiž odhalil nedovolený zákrok Janssona.
7'
Jansson vyslal prudký nákop. Watkins na něj nedosáhl, ale vytrval ve své aktivitě, napadal soupeře a nakonec docílil toho, že Mulder poslal míč jen do autu.
6'
Na konci povedené kombinace hostujícího celku stáli Gallagher a Brewster. Kmenový hráč Liverpoolu se hnal sám na branku, ale byl zastaven zdviženým praporkem sudího.
5'
Jensen si zastavil balon, zvedl hlavu a pokusil se přenést hru až k Mbeumovi. Nepovedlo se, velice dobré čtení hry totiž předvedl levý bek Swansea Bidwell.
4'
První střelecký pokus tohoto utkání vyslali domácí fotbalisté. Marcondes natáhl ze střední vzdálenosti a prověřil brankáře Muldera, který plachtící míč vyrazil.
3'
Domácí opět chybovali ve středu pole. Jejich špatnou rozehrávku přečetl mladíček Brewster, kterého ale velice rychle dostihl a odstavil vracející se Norgaard.
2'
Benrahma sklepl Pinnockův odkop pouze ke Grimesovi. Hostující kapitán roztáhl hru pro Bidwella, jehož přihrávku vystihl rychle přistupující Dalsgaard.
1'
Hlavní sudí Chris Kavanagh dal pokyn k zahájení dnešního utkání, pojďme na to! Rozehrávky se ujali hostující fotbalisté, kteří nastupují v modro-černých dresech, naopak Brentford bude hrát v červeno-bílém.
1'

Brentford: Raya – Dalsgaard, Pinnock, Jansson (C), Henry – Marcondes, Norgaard, Jensen – Mbeumo, Watkins, Benrahma
Náhradníci: Daniels – Canós, Dasilva, Valencia, Dervişoğlu, Jeanvier, Fosu, Žambůrek, Roerslev Rasmussen

Swansea City: Mulder – Naughton, van der Hoorn, Guehi – Roberts, Fulton, Grimes (C), Bidwell – Gallagher – Ayew, Brewster
Náhradníci: Gould – Cabango, Rushesha, Dhanda, Celina, Garrick, Dyer, Kalulu, Cullen

Rozhodčí: Chris Kavanagh – Daniel Cook, Sian Massey-Ellisová.
První utkání

26. 7. 2020 – Swansea City – Brentford 1:0

Branky: 81. Ayew

Swansea City: Mulder – Cabango, van der Hoorn, Guehi, – Roberts, Fulton, Grimes (C), Bidwell – Gallagher – Ayew, Brewster

Brentford: Raya – Dalsgaard, Jansson (C) , Pinnock, Henry – Jensen, Norgaard, Da Silva – Mbeumo, Watkins, Benrahma
Swansea City

Fotbalisté Swansea si postavení mezi nejlepší šestkou zajistili až v závěru soutěže. Po obnovení Championship, podobně jako jejich soupeř, prohráli pouze dvakrát, když nestačili na Luton a první Leeds. Po šestačtyřiceti odehraných kolech posbírali svěřenci trenéra Coopera sedmdesát bodů, stejně jako sedmý Nottingham. Ve prospěch Labutí nakonec rozhodl větší rozdíl ve skóre, který se rovnal jediné brance. Celek z Walesu se během sezony mohl spolehnout především na osmnáctigólového Andrého Ayewa. Díky deseti přesným zásahům se skvěle uvedl Rhian Brewster, jenž přišel v lednu na hostování z Liverpoolu. Udrží dnes Swansea těsný náskok a postoupí do finále play-off?
Brentford

Bees se v posledních letech pravidelně pohybovali v horní polovině tabulky Championship. Předloni skončili jedenáctí, loni devátí a v aktuální sezoně se vyškrábali až na třetí příčku. Po obnovení druhé nejvyšší anglické soutěže hrál svěřenci Thomase Franka ve výtečné formě. Vyhráli sedm utkání za sebou a nebýt porážek se Stoke City a Barnsley ve dvou posledních kolech, mohli přeskočit i West Brom a postup mezi elitu mít už zajištěný. Brentford spoléhá především na úderné ofenzivní trio ve složení Mbeumo, Watkins, Benrahma, které se v tomto ročníku nastřílelo šestapadesát branek z osmdesáti. Dnes musí Včely dotahovat ztrátu z prvního utkání. Nadechnou se k obratu?
Příjemný středeční večer všem příznivcům kvalitní evropské kopané! Anglická Championship má dnes na programu odvetné klání semifinále play-off o postup do Premier League mezi Brentfordem a Swansea City. Začátek je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.