Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Brentford - 26. září 2018   20:45

Arsenal
Arsenal
5' Wellbeck (Guendouzi)  • 37' Wellbeck (Monreal)  • 90+3' Lacazette (Toreirra)
3:1
(2:0)
Brentford
Brentford
58' Judge
Arsenal
Leno – Lichsteiner, Mustafi, Holding, Monreal – Elneny (84. Ramsey), Guendouzi – Mkhitaryan (75. Torreira) , Smith – Rowe (64. Lacazette), Iwobi – Wellbeck.
Dean – Cann, Robathan
Emirates Stadium, Londýn
Brentford
Daniels – Odubajo (64. Dalsgaard), Canos (74. Maupay), Yennaris, Watkins (79. Benrahma) – Mokotjo, Judge, Sawyers, Jeanvier – Konsa, Barbet.

Já vám děkuji za pozornost. Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek.
Fauly: 10:6.
Arsenal zvládl postoupit do osmi–finále Carabao Cupu přes londýnského soupeře z druhé nejvyšší anglické soutěže Brentfordu. Vítězství 3:1 se však nerodilo tak snadno, jak na první pohled vypadá. Poločas vyhráli kanonýři 2:0 po brankách Danny Wellbecka.
Nicméně ve druhém poločase snížil z přímého kopu Alan Judge a poté dlouho hosté sahali po vyrovnání. To však nepřišlo, a tak se v nastavení prosadil francouzský útočník Alexandre Lacazette a dal razítko na dnešní výhru Gunners.
90+4'
90+4'
V poslední nastavené minutě rozvlnil síť za Danielsem ještě Alex Iwobi, ale sudí na lajně viděl ofsajd, a tak branka neplatí!
90+3'
Arsenal právě vstřelil branku!
A na Emirates Stadium máme hotovo! Pojistku a klid dodává kanonýrům ALEXANDRE LACAZETTE, ten vyhrál hlavičkový souboj s Jeanvierem, dostal se do úniku a ten využil ranou podél nohou brankáře Danielse – 3:1! Asistence: Lucas Torreira.
90+3'
Ani teď, míč končí za koncovou lajnou a odkopávat bude od branky německý brankář ve službách Gunners.
90+1'
Barbet operoval s míčem u pravé lajny, ale přihrávku na spoluhráče nedostal přes Danny Wellbecka. Hosté se nemohou dostat do blízkosti branky Bernda Lena.
90'
Sudí Dean nastaví dnešní zápas o 4 minuty.
89'
Barbet se vrhl do vápna mezi Lichsteinera a Torreiru a spadl na trávník. Hlavní sudí Dean však jeho volání po penaltě nevyslyšel.
88'
Rozhodnout mohl Lacazette, který šel do brejku s Nachem, ale francouzský útočník zakončil akci pouze ranou nad branku Danielse.
86'
A další rohový kop Arsenalu rozehrával Torreira, tentokrát našel hlavu Mustafiho, ale jeho hlavička byla slabá a rukavice Danielse připravené.
86'
Torreira našel svým centrem pouze hlavu Barbeta. Arsenal se však poslední minuty uklidnil a nepouští Brentford do tlaku.
85'
Dalsgaard zastavil centr Gouendouziho pouze za cenu rohového kopu.
84'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Elneny, přichází Ramsey.
81'
Stephan Lichsteiner svou ranou trefil před brankou pouze Lacazetteho.
79'
Střídání v týmu Brentford: ze hřiště odchází Watkins, přichází Benrahma.
79'
Pohyb Iwobiho u pravé lajny si v poklidu pohlídal Ddalsgaard.
77'
Neal Maupay se poprvé ukázal a jeho střelu na zadní tyč musel tlumit v rukavicích Bernd Leno! Hosté jsou překvapivě lepším týmem a Gunners zápas rozhodně nemají pod kontrolou.
75'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Mkhitaryan, přichází Torreira.
75'
První akci francouzského forwrada zastavil praporek asistenta.
74'
Uvidíme co s výsledkem udělá aktuálně nejlepší kanonýr Championship Neal Maupay, nechme se překvapit. Má to nějakých 20 minut.
74'
Střídání v týmu Brentford: ze hřiště odchází Caňos, přichází Maupay.
73'
Centr Judge však přelétl všechny jeho spoluhráče.
72'
Po zásahu Lichsteinera budou hosté rozehrávat od rohového praporku.
71'
Udeřit mohli Gunners! Rohový kop Mkhitaryana si našel Nacho, a jen skvělý reflexivní zákrok na lajně Danielse zachránil hosty od inkasované branky!
70'
Hostující Brentford je v neskutečném laufu a hraje klasický anglický fotbal na hraně možností. Dalsgaard nyní ideálně našel Sergi Caňase, a ten kdyby si lépe zpracoval mohl do zakončení, míč mu však od kopačky odskočil.
68'
Guendouzzi hledal ve vápně nadýchaným centrem Mustafiho, ale ten na míč nedoskočil.
66'
Další zákrok Lena, a to po ráně z poza vápna od Alana Judge. No Gunners by měli začít šlapat, jinak si koledují o druhou branku ve své síti.
65'
Bernd Leno má více práce než si asi představoval ve druhém poločase. Sergi Caňos se opřel do míče z velkého vápna a německý brankář mohl být rád, že rána trefila prostor ve kterém se nacházel.
64'
Střídání v týmu Brentford: ze hřiště odchází Odubajo, přichází Dalsgaard.
64'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Smith – Rowe, přichází Lacazette.
63'
Žlutou kartu dostává Wellbeck (Arsenal FC).
63'
Alex Iwobi posílal centr na přední tyč, kde byl však pouze brankář Daniels, a ten si s míčem poradil.
61'
Ten odhlavičkoval hříšník předchozích okamžiků Guendouzzi.
60'
Brentford jakoby ztratil ostych a nyní svírá Gunners před jeho brankou. Chystá se rohový kop.
59'
Pár minut po snížení mohli outsider dnešního zápasu vyrovnat. Přešlapovačku udělal ve vápně Sergi Caňos, a jeho pokus jen těsně minul horní tyč!
58'
Brentford právě vstřelil branku!
ALAN JUDGE poslal z přímého kopu nádhernou ránu přes zeď, kterou Bernd Leno v žádném případě nemohl mít. Je sníženo, a o zápletku postaráno – 2:1!
57'
Guendouzi přistrčil těsně za vápnem Odubaja a hosté mají k dispozici volný přímý kop ze slušné pozice.
54'
Na druhé straně se dostal do dobré pozice Smith – Rowe, ale nakonec z toho bylo něco mezi centrem a střelou, míč skončil v zámezí.
53'
Barbet se nyní již dostal i do zakončení. Za velkým vápnem si míč navedl na levačku, trefil však pouze prostor, kde byl připraven Bernd Leno.
52'
Barbet se neprosadil u pravé lajny. O míč jej obral francouzský záložník Guendouzi.
51'
Sergi Caňos se umě otočil za vápnem a ranou z otočky jen těsně minul pravou tyč Lenovi branky. Asi největší šance účastníka druhé nejvyšší anglické soutěže.
49'
Stephan Lichsteiner se protáhl po pravé lajně, ale centr před brankou poslal do bezpečí Jeanvier. Kanonýři začali i druhý poločas v slušném tempu.
48'
Alex Iwobi napřáhl za šestnáctkou a této ráně moc nechybělo od pravého horního rohu.
47'
Hned v úvodu druhého poločasu se sám před Danielsem objevil Mkhitaryan, ale z bezprostřední blízkosti míč neposlal za záda brankáře Brentfordu.
46'
Fauly: 5 – 4.
Kanonýři diktovali tempo 1. poločasu a vyhráli jej zaslouženě 2:0. Obě branky a své premiérové v této sezoně vstřelil Danny Wellbeck.
45+4'
45+3'
Iwobiho na levé straně nepustil do úniku Jeanvier.
45+2'
Mkhitaryan posílal ostrý centr před branku Danielse, ale tam si s ním poradil a míč odkopl do bezpečí Jeanvier.
45'
Hlavní sudí nastaví první poločas o 4 minuty.
45'
Stephan Lichsteineir nestihl na hrací ploše výzvu v podobě nahrávky od Mkhitaryana. Odkopávat od branky bude Daniels.
44'
Mkhitaryan našel svým obloučkem pouze rukavice brankáře Danielse.
43'
Kanonýři opět uklidnili hru a míč poslali až na brankáře Lena. Konec poločasu se hraje jasně v režii borců ze severního Londýna.
41'
Barbet centroval od levé lajny pouze nad branku Brenda Lena. Ten bude odkopávat od své branky.
39'
Danny Wellbeck byl tentokrát v roli nahrávače, ale Smith – Rowe si špatně pustil míč mezi nohami a obrana Brentfordu zasáhla v čas.
37'
Favorit zápasu přidává druhou branku! Nacho Monreal naservíroval míč na zlatém podnose DANNY WELLBECKOVI, jenž míč uklidil pohodlně do prázdné branky – 2:0! Asistence: Nacho Monreal.
36'
Žlutou kartu dostává Konsa (Brentford).
35'
Watkins se dostal s míčem až do velkého vápna, ale skvěle pozičně zahrál Holding, jenž mu do rány vložil kopačku. Hosté budou rozehrávat od rohového praporku.
33'
Nyní zůstává na hrací ploše Jeanvier v hostujícím dresu. Jen těžko odhadovat jaký má problém, ale vypadá to, dle reakcí lékaře na problém s krčními obratli.
32'
Sergi Caňos poslal nepřesnou přihrávku, která našla až kopačky Bernda Lena.
30'
Danny Wellbeck chycen v ofsajdové pasti.
28'
Tu vidí až nyní za podržení za dres u levé lajny Stephan Lichsteiner (Arsenal FC).
27'
Egyptský kouzelník je na nohách a bude pokračovat ve hře. Žlutou kartu pro soupeře se ještě snaží vymodlit Nacho Monreal, ale ta se udělovat nebude.
27'
Na hrací ploše se nyní svíjí ve velkých bolestech Elneny, a to po souboji s Yennarisem.
26'
Pro centr si vyběhl z branky Bernd Leno a kryl míč do svých rukavic.
25'
Elneny si pomohl v souboji s Odubajem faulem. Brentford bude rozehrávat volný přímý kop z nějakých 30 ti metrů.
24'
Arsenal měl další rohový kop, který poslal do vápna Mkhitaryan, odražený míč vracel na branku Danielse Iwobi, ale prostor mezi třemi tyčemi minul.
22'
Konsa zastavil u levé lajny Nacha. Vhazovat bude Arsenal, který k zápasu přistoupil velmi svědomitě a hraje aktivně.
21'
Lichsteiner zastavil nedovoleným zákrokem útok hostů.
20'
Alex Iwobi si míč rovnal ve vápně na svoji pravačku, ale poté spadl přes nohu Jeanviera, penalta se však nepíská.
18'
Arsenal se hnal do další šanci. Iwobi si počkal na pohyb Mkhitaryana, ale ten si za obranou špatně zpracoval míč, a ten skončil nakonec v zámezí.
16'
Odražený míč po centru od rohového praporku napálil z první vysoko nad branku kapitán hostí Yennaris.
15'
Brentford bude kopat premiérový rohový kop po sraženém centru Konsi.
14'
Mustafi zastavil u levé lajny postup Segia Caňose.
12'
Unai Emery u postranní lajny hodně aktivně koučuje svůj tým, nyní si tam vyměňuje hodně vtipně názory s Alexem Iwobim.
11'
Danny Wellbeck napadal aktivně rozehrávku západních Londýňanů. Brentford bude však přesto vhazovat.
10'
Alan Judge se ocitl v ofsajdovém postavení.
9'
Hosté chvilku kombinovali před vápnem Arsenalu, ale je na jejich kopačkách cítit trocha nervozity.
7'
Rohový kop mířil na Mkhitaryana, ale ten svou hlavičku nedostal až na branku Danielse.
6'
Arsenal má chuť! Sám šel ze strany na branku Smith – Rowe, ale jeho pokus na poslední chvíli srazil těsně vedle pravé tyče Odubajo. Následuje rohový kop kanonýrů.
5'
Tak to je rychlost! Gunners se ujímají vedení již v páté minutě! Rohový kop poslal Matteo Guendouzi na hlavu DANNY WELLBECKA, který míč poslal nechytatelnou hlavičkou do sítě – 1:0! Asistence: Matteo Guendouzi
4'
Alex Iwobi se tlačil do vápna, ale skluzem jej zastavil Odubajo, který míč poslal na rohový kop.
2'
Bernd Leno se pořádně zapotil na úvod. Malou domů si špatně zpracoval a málem si míč patou poslal do své sítě!
1'
Kanonýři začali, dle předpokladů s míčem na kopačkách a kombinují na své polovině.
1'

Arsenal FC: Leno – Lichsteiner, Mustafi, Holding, Monreal – Elneny, Guendouzi – Mkhitaryan, Smith – Rowe, Iwobi – Wellbeck.
Náhradníci: Martinez – Bellerin, Kolasinac, Lacazette, Nketiah, Ramsey, Torreira. Trenér: Emery.

Brentford: Daniels – Odubajo, Canos, Yennaris, Watkins – Mokotjo, Judge, Sawyers, Jeanvier – Konsa, Barbet.
Náhradníci: Bentley – Benrahma, Dalsgaard, McLeod, Maupay, McEachran, Mepham. Trenér: Smith.

Rozhodčí: Dean – Cann, Robathan.
Brentford

Tým ze západního Londýna hraje 2. nejvyšší soutěž Champinship od sezony 2014/2015.
V letošním ročníku si zatím svěřenci trenéra Smitha připsali v 9 zápasech 15 bodů a patří jim 7. místo. Brentford má svém kádru lídra střeleckých tabulek Championship, kterým je s 8 brankami Francouz Neal Maupay.

Cesta Brentfordu Carabao cupem:
1/64 finále: vs Southend (3. nejvyšší soutěž) – 4:2.
1/32 finále: vs Cheltenham (4. nejvyšší soutěž) – 1:0.
Arsenal FC

Kanonýři dnešním utkání startují svoji pouť Carabao cupem.

Unai Emery se nechal před dnešním zápasem slyšet na klubovém webu, že by rád vyhrál jakoukoliv trofej, a tak je pro něj i Carabao cup velmi důležitý.

Každopádně, dle jeho slov by dnes na trávník Emirates stadionu měla vyběhnout jedenáctka složená z širšího kádru Gunners.

Co se týče formy a nálady v týmu, tak ta by měla být na tom nejvyšším levelu. Arsenal vyhrál posledních pět soutěžních zápasů v řadě.
Osmifinále Carabao Cupu nám nabídne londýnské derby mezi severem a západem Londýna, respektive souboj Arsenalu FC a Brentfordu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.