Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  Burton : Manchester City - 23. ledna 2019   20:45

Burton
Burton
0:1
(0:1)
Manchester City
26' Agüero
Burton
Collins – Akins, McFadzean, Turner (40. Hutchinson), McCrory – Quinn (46. Fox), Wallace – Harness, Miller, Templeton – Boyce (77. Daniel)
Bywater – Buxton, Brayford, Sbarra
Friend
Pirelli Stadium, Burton-on-Trent
6519 diváků
Murić – Danilo, Sandler, García, Zinčenko (67. Nmecha) – De Bruyne (63. Mendy), Delph, Foden – Mahríz, Agüero (63. Jesús), Poveda
Grimshaw – Stones, Bolton, Richards

Manchester City postupuje do finále Ligového poháru, což bylo po úvodní výhře 9:0 víceméně jasné i před zápasem. Na domácím hřišti odehrál třetiligový Burton s favoritem mnohem vyrovnanější partii a měl i dvě tutovky, nakonec celý zápas rozhodla trefa Sergia Agüera z 26. minuty. Hosté mohli v případě třígólové výhry přepsat dějiny Ligového poháru nejvyšším vítězstvím v součtu celého dvojzápasu, ale rekord z roku 1961 nezlomili.
Držení míče: 29 % : 71 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 3:4. Rohy: 0:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 5:10.
90+2'
Z rohu fotbalisté Manchesteru City nic nevymysleli.
90+2'
Danilo namířil trestný kop z 25 metrů přesně pod břevno, Collins vyškrábl oběma rukama na roh.
90+1'
Kevin Friend nastaví zápas o dvě minuty.
89'
Burton se rohu bez potíží ubránil a zakopává míč až za půlící čáru.
88'
Přece jen ještě v závěru přišla šance. K Jesúsovi se odrazil míč z mlýnice na velkém vápně, Brazilec si obhodil obránce a z bezprostřední blízkosti nastřelil brankáře. Od Collinse se míč odráží na vůbec první rohový kop v celém zápase.
87'
Wallace z dálky po předlouhé době vyslal střelecký pokus na bránu Manchesteru City, ten byl však velice nepřesný.
86'
Zajímavostí zápasu je, že se v něm dosud nezahrával žádný rohový kop. Osobně si jiný takový zápas nepamatuji.
85'
Nic nového na hřišti, útočný faul Mendyho vrací míč Burtonu. Všeobecně se čeká na závěrečný hvizd.
82'
Kdyby hosté ještě dvakrát skórovali, překonají rekordní výsledek dvojzápasu v celých dějinách anglického Ligového poháru. Možnost zapsat se do historických análů pro ně zjevně není dostatečnou motivací.
81'
Zápas se dohrává z povinnosti, fotbalisté Manchesteru City si dlouze přihrávají na vlastní půlce.
79'
Collins vyběhl daleko mimo velké vápno a odpálil míč do zámezí.
77'
Severoirský reprezentant Liam Boyce dnes za výborný výkon nebyl odměněn gólem, na posledních 13 minut ho v dresu Burtonu vystřídá Colin Daniel.
76'
Akci domácích Pivovarníků zastavuje praporek pomezního rozhodčího, signalizující ofsajd.
74'
Harness unikl do otevřeného prostranství, nedokázal však poslat přesnější centr.
72'
Mahrízův pas sebral do náruče Bradley Collins.
70'
Největší šance Burtonu na vyrovnání! Boyce využil hrubky obránce Sandlera, Murić ho vychytal a dorážejícímu Millerovi překazil radost místo bezmocného gólmana na brankové čáře García.
69'
Mahríz z velkého vápna přiťukl do strany Danilovi, který po zemi křížnou střelou z první minul zadní tyč.
67'
Manchester City naposledy střídá, Olexandra Zinčenka vyměnil Felix Nmecha.
66'
Harness dal míč do uličky Millerovi, toho odclonil tělem a nepustil do zakončení García.
65'
Bojuje se uprostřed hřiště, domácí se stále snaží, ze strany hostů je to výkon vyloženě na údržbu.
63'
Dvojnásobné střídání připravil trenér hostů Guardiola: pro dnešek mají splněno Sergio Agüero a Kevin De Bruyne, na hřiště míří autor čtyř branek z prvního zápasu Gabriel Jesús a s ním Benjamin Mendy.
61'
Obrovskou šanci spálil Agüero, po zpětné přihrávce Phila Fodena z osmi metrů netrefil odkrytou bránu.
59'
Templetonův ostrý centr doputoval na hlavu Wallace, jehož fotbalisté z Premier League včas zablokovali.
58'
Domácí Templeton si poněkud naivně pokoušel vymodlit penaltu, když si v rohu šestnáctky naběhl do hostujícího obránce.
56'
Sérii narážeček Manchesteru City zkazil Foden přihrávkou do země nikoho.
55'
Dnešní utkání sleduje 6519 diváků. Stadión je zaplněn z 94%, zbyly necelé čtyři stovky volných míst.
54'
Danilo odcentroval na malé vápno na Delpha, jeho zakončení zblízka se odrazilo od chráničů domácího brankáře.
53'
McFadzean příliš prudkým pasem nikoho ze spoluhráčů ve žlutém neoslovil, odkopávat od brány bude Murić.
51'
Agüero byl u postranní čáry zastaven nedovoleně dvěma fotbalisty Burtonu, kteří se následně srazili navzájem.
50'
Chvilku se nehrálo, na trávníku ležel po štulci do temene otřesený Phil Foden. Dorostenec Citizenů bude v pořádku.
49'
Znovu v akci vysunutý presink Burtonu. Mladičký García pod tlakem namazal Boycovi, jenže domácí si nedokázali dát finální přihrávku.
47'
Mahríz elegantně prokličkoval přes několik hráčů, Agüero mu ale vrátil narážečku na velkém vápně za paty.
46'
Burton Albion o přestávce provedl další změnu, místo Stephena Quinna nastoupil do druhé půle Ben Fox.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
Statistiky první půle:
Držení míče 30% – 70%, střely na bránu 1:2, střely mimo 1:2, rohy 0:0, fauly 2:5, ofsajdy 0:1.
Žádná velká dominance to od kombinované sestavy Manchesteru City není, z jediné nebezpečné přímé střely se ale dokázal prosadit Agüero. Třetiligový Burton hraje odvážně a na domácích je vidět snaha odčinit před vyprodaným stadiónem devítigólový debakl z Manchesteru.
45+2'
45+2'
Mahríz si narazil s Danilem, od míče ho odstavil včas se navrátivší Templeton.
45+1'
Hlasatel oznámil dvě nastavené minuty.
45'
Akce Manchesteru končí jen odkopem od Collinsovy svatyně.
43'
Domácí donutili vysunutým presinkem favorita k chybě, Harnessův centr do rozhozené obrany však dostal hlavou pryč García.
42'
Harness prohnal defenzívu Citizens, ke střele ho ale nepustili a musela přijít přihrávka dozadu.
40'
V sestavě Burton Albion FC střídá zraněného Turnera dorostenec Reece Hutchinson. Stoper za stopera.
39'
Obránce Burtonu Ben Turner je v péči zdravotníků na hrací ploše a bude muset střídat.
37'
Murić vystartoval až za svůj povolený výběh, odkopl míč před Boycem v poslední chvilce a oba se bolestivě srazili.
37'
Přímý kop Manchesteru rozehrál De Bruyne, na zadní tyči zakončil nedůrazně v pádu dorostenec Eric García.
35'
Burton to rozhodně nebalí. Quinn přiťukl Boycovi, který si píchl míč odvážně mezi dva hráče, ale ti ho o něj připravili.
34'
Jeden z tria manchesterských osmnáctiletých zelenáčů Phil Foden zezadu fauloval Templetona a může být sudímu vděčný, že nedostal žlutou kartu.
33'
Murićovi odskočila malá domů a v posledním zlomku vteřiny odkopl míč před napadajícím Boycem.
32'
Debutant Poveda hezky rozběhl akci, přihrávka na Zinčenka směřovala do sporně odmávaného ofsajdu. Byla to hraniční situace.
32'
Hosté rozehrávají odzadu a nikam příliš nespěchají. V součtu obou zápasů vedou 10:0.
30'
Ze série soubojů uprostřed hřiště vystartoval na De Bruyneho průnikovou přihrávku Agüero, u míče byl o kousíček dříve Bradley Collins.
28'
Harness rozjel útočnou akci domácích, po přenesení hry na levou stranu letěla Millerova střela dva metry nad břevno.
26'
Manchester City právě vstřelil branku!
Mahríz si naběhl na výborný křížný pas De Bruyneho a zpětnou přihrávkou vrátil míč do šestnáctky. SERGIO AGÜERO z první podstřelil po zemi domácího brankáře.
24'
Poveda vyslal po levé lajně dopředu Zinčenka, jehož centr odhlavičkovali domácí z vápna do bezpečí.
23'
Quinnův dlouhý pas si pohlídal na cestě do zámezí Olexandr Zinčenko. Odkopává se od brány Arijaneta Muriće.
22'
Za Mahrízovým centrem se hnali dva borci ve fialovém, na hřišti ovšem míč nestihli.
21'
Sergio Agüero upadl po souboji tělo na tělo v šestnáctce, hledištěm to zašumělo, ale sudí Friend penaltu nepíská. Argentinec pak zašlápl zpátky vykopnutý drn z burtonského hřiště.
20'
Burton dělá i nadále forčekingem na útočné polovině druhému celku Premier League velké potíže.
18'
De Bruyne přenesl hru na Mahríze, nejaktivnější muž Manchesteru City vypálil zpoza velkého vápna a rána prosvištěla kolem šibenice.
16'
Nakopávaný míč sbírá na velkém vápně domácí brankář Bradley Collins.
14'
Následný "krátký roh" rozehrál Quinn a Boyce mohl nádhernou patičkou otevřít skóre. Murić však byl na čáře pozorný.
13'
Třetiligový tým důrazně napadal a severoirský hrot Liam Boyce si vynutil faul na Delphovi.
12'
McCrory ve vápně promáchl dloubáček ze středu hřiště, čímž umožnil číhajícímu Mahrízovi první šanci zápasu. Alžírský útočník křížnou střelou z úhlu těsně minul zadní tyč.
10'
Úvodní desetiminutovka uběhla v tréninkovém tempu, nic zajímavého zatím diváci na beznadějně vyprodaném stadiónu neviděli.
9'
Favorit obléhal bránu Burtonu, Mahrízův přetažený centr sklepl na dlouhou nohu Agüero a míč neškodně doskákal ke Collinsovi.
7'
Střelu ze střední vzdálenosti hosté zblokovali a tak jsou zatím oba brankáři bez práce.
5'
Osmnáctiletý García přenesl hru na Mahríze, který odcentroval do vápna elegantní patičkou přes nohu. Míč však zachytil domácí McCrory.
4'
Mahrízovu přihrávku vystihl domácí kapitán Akins a Manchester City musel vracet míč malou domů Murićovi.
2'
Pivovarníkům, jak se celku Burton Albion přezdívá, se dařilo držet úvodní minutu míč na polovině soupeře, nepřesnou přihrávkou do autu jej však odevzdávají.
1'
Domácí vyrukovali na slavného soka ve žlutém, Manchester City hraje ve fialových dresech a oranžových trenýrkách.
1'
Hosté podle očekávání přijeli v kombinovaném složení, v základní sestavě jsou hned tři hráči rezervy, ale pouze jediný debutant – osmnáctiletý kolumbijský útočník Ian Carlo Poveda.

Burton Albion FC: Collins – Akins, McFadzean, Turner, McCrory – Quinn, Wallace – Harness, Miller, Templeton – Boyce
Náhradníci: Bywater – Buxton, Hutchinson, Brayford, Daniel, Fox, Sbarra

Manchester City: Murić – Danilo, Sandler, García, Zinčenko – De Bruyne, Delph, Foden – Mahríz, Agüero, Poveda
Náhradníci: Grimshaw – Mendy, Stones, Bolton, Nmecha, Jesus, Richards

Rozhodčí: Friend.
Fotbalisté Burtonu loni sestoupili z Championship do League One, tedy z druhé do třetí ligy.
V ligovém poháru vykročili na cestu do semifinále vyřazením Shrewsbury, pak si vyšlápli na celky hrající vyšší soutěže – ztroskotalo na nich prvoligové Burnley i druholigové kluby Aston Villa, Nottingham Forest a Middlesborough. Pokaždé přitom vyhrál Burton rozdílem jediné branky.
Ve třetí lize se mu daří daleko méně a je až uprostřed tabulky na 13. místě (10-6-12, 36:36).

Manchester City vyhrál čtvrtfinále po remíze 1:1 na penalty v Leicesteru, předtím vyřadil Fulham a Oxford. V úvodních dvou kolech měly kluby z Premier League volný los.
V lize bojují Citizens o titul, z druhého místa ztrácejí na vedoucí Liverpool čtyři body (18-2-3, 62:17). V dnešním zápase proto jistě dají příležitost hráčům širšího kádru.
V semifinále anglického Ligového poháru přivítá třetitligový Burton Albion na svém stadiónu s kapacitou necelých sedmi tisíc diváků slavný Manchester City.
Pohár se hraje na dva zápasy a už ten první udělal z odvety v podstatě lepší přátelák. Citizens doma roznesli outsidera na kopytech poměrem 9:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.