Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Manchester City - 24. února 2019   17:30

Danilo, Kompany, Gündogan, Sané, Mahríz, Foden, Muric

Z mé strany je to už pro tohle finále všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.
Hráči Manchesteru City slaví vítězství anglického Ligového poháru.
Nejprve si hráči přeberou medaile, až nakonec přijde na řadu zvednutí poháru nad jejich hlavy.
Hráči Manchesteru City si už pomalu jdou pro pohár.

Fauly: 7:22
Bitva je u konce, Manchester City ovládl penaltový rozstřel a získává tak znovu po roce anglický Ligový pohár. Citizens byli v prvním poločase finálového utkání lepší, ale gólovou šanci si nevytvořili. Ve druhé půli pak Chelsea svou hru zlepšila a několikrát nebezpečně zahrozila z protiútoků. Gól ale nepadl, tak se šlo do prodloužení. V prodloužení měli hráči Manchesteru City dvě velké šance, ale ani jedna brankou neskončila. V závěru byl zraněný brankář Kepa, jehož chtěl trenér Sarri vystřídat. Španěl ovšem odmítl opustit hřiště a i proti vůli svého trenéra zápas dochytal. V penaltách nakonec uspěl Manchester City. Na straně Chelsea neproměnili penaltu Jorginho a Luiz, z hráčů Manchesteru se neprosadil pouze Sané. Vítěznou penaltu Citizens zajistil Raheem Sterling.
Sterling poslal míč neomylně pod břevno a Manchester City získává Ligový pohár!
Ještě není konec, protože Eden Hazard krásným obloučkem pokořil Edersona. Ale teď musí Kepa penaltu chytit.
Bernardo Silva penaltu suverénně promenuje a Citizens už jsou jen kousek od vítězství.
David Luiz si vzal hodně dlouhý rozběh, ale míč napálil jen do tyče! Manchester City je znovu ve výhodě.
Leroy Sané střílel k pravé tyč a Kepa tentokrát dokázal míč vyrazit a je tedy srovnáno!
Emerson zvolil prudkou střelu k levé tyči a i když si Ederson na míč sáhl, nedokázal ho vyrazit.
Sergio Agüero měl obrovské štěstí, protože zvolil dost nedůrazné zakončení. Kepa si na míč sáhl, ale nedokázal ho vyrazit.
Azpilicueta se trefuje přímo do levého horního růžku branky. Tohle nešlo chytit.
Gündogan dostává Manchester City do vedení! Trefil se přesně k pravé tyči. Kepa skočil na opačnou stranu.
Jorginho předvedl špatnou penaltu, střílel po zemi a ne moc prudce. Ederson míč vyrazil.
Střílení penalt začíná.
Už je jasné, že jako první bude kopat penaltu Chelsea.
Prodloužení o vítězi zápasu nerozhodlo, na řadu přijdou pokutové kopy. Jednu obrovskou šanci měl Manchester City, ale Agüerovu střelu parádně Kepa chytil. Následně zraněný Kepa odmítl proti vůli trenéra Sarriho vystřídat.
120+5'
Druhé prodloužení skončilo.
120+4'
Agüero poslal míč na Saného, ten se ale z hranice vápna ke střele nedostal.
120+3'
Tak Sarri už je zase zpět na lavičce Chelsea. Ve Wembley se tedy dějí věci.
120+2'
Sarri odchází z lavičky do kabin. Jeho svěřenec ho neposlechl, tak nechce na lavičce být.
120+1'
Vypadá to, že s Kepou prostě nikdo nehne. Ze hry nejde a nic s tím neudělal ani trenér Chelsea Sarri. Opravdu hodně neobvyklá situace.
120+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
120'
Kepa stále gestikuluje směrem k lavičce, že v žádném případě nechce střídat, ale přesto bude muset ven ze hřiště. Caballero jde proti vůli Španěla do hry.
119'
Kepa z branky nechce. Caballero už byl v dresu připraven naskočit do hry, ale jednička Chelsea jasně ukázala, že chce pokračovat ve hře.
118'
Kepa Arribazalaga je ošetřovaný, uvidíme, jestli znovu dokáže přemoci bolest, nebo místo něj bude muset do branky Caballero.
117'
Následně šli do rychlého protiútoku hosté a jejich akci po přihrávce Saného zakončil Agüero. Kepa výborně chytil míč, ale znovu si přivodil zranění.
117'
Zinčenko nechal Hudsona-Odoie z pravé strany odcentrovat, ale míč dokázal hlavou odvrátit Otamendi.
116'
Nakopnutý pas Jorginha měl směřovat na Hazarda, ale bylo to velice nepřesné, Hazard ani nemusel plýtvat síly sprintem.
115'
Hudson-Odoi držel dlouho míč a hledal z pravé strany centr do vápna. Úspěšný ale nakonec nebyl, míč mu sebral Leroy Sané.
114'
Centr Azpilicuety z pravé strany byl nepřesný, Loftus-Cheek na balón neměl šanci dosáhnout.
113'
Chelsea poprvé ve druhém prodloužení delší dobu drží míč na polovině soupeře.
113'
Náhradní brankář Chelsea Caballero se sice rozcvičuje, ale Kepa v tuto chvíli pokračuje ve hře.
112'
Chelsea následně dokázala ubránit i rohový kop soupeře a nyní dostane šanci přesunout hru zase na opačnou stranu hřiště.
111'
Zdravotní problémy má brankář Kepa, který se nechává ošetřovat.
110'
Sterling z pravé strany dovedl míč až před branku, tohle byla první vylkí šance v prodloužení! Jenže střelu zablokoval Azpilicueta a následně se do zakončení na dlouhou nohu nedostal ani Agüero.
108'
Citizens měli možnost zahrávat rohový kop. Jenže Gündogan tu rozehrávku vůbec nezvládl, překopl celé vápno a míč skončil v autu.
107'
Manchester City se pomalu dostal na útočnou polovinu, ale pak vinou nepřesnosti ztratil míč a vhazovat bude Chelsea.
106'
Manchester City začíná opatrně, dokonce vrací dobrovolně míč až k Edersonovi.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Ani v první půli prodloužení jsme branku nezaznamenali, finále Carabao Cupu mezi Chelsea a Manchesterem City je dál bezbrankový. Žádnou velkou šanci jsme v prodloužení zatím neviděli, jen střely Jorginha a Hazarda, které nebyly přesné.
105+1'
První prodloužení skončilo.
105'
Poslední minutku prvního poločasu prodloužení trávní hráči Manchesteru City na útočné polovině hřiště.
104'
Luiz hledal dlouhým nákopem za obranu sprintujícího Higuaína, ale ten byl v ofsajdu.
103'
Ke střele z dálky se odhodlal Eden Hazard, ale stejně jako před chvíli Jorginho, i on byl nepřesný.
102'
Chelsea nyní hledá skuliny v obranném postavení Manchesteru City, který je kompletně zatažen za míčem.
101'
Jorginho to zkusil zpoza vápna, ale jeho rána byla nepřesná, Ederson ji mohl pohlídat jen pohledem.
101'
Sané vyhrál hlavičkový souboj na zadní tyči, ale Agüero byl přikrytý Luizem, takže se ke střele nedostal.
100'
Hazarda fauloval v souboji dvou hlavních hvězd obou týmů Agüero. Belgičan pak rychle rozehrál.
99'
Po rohovém kopu se dostal k prudkému centru z pravé strany Eden Hazard, ale Ederson byl pozorný a míč lapil.
98'
Higuaín získal míč v hloubi pole a vyvezl ho až před vápno, kde nahrál Hudsonu-Odoiovi. Toho pak ubránil Zinčenko a Chelsea bude kopat roh.
97'
Loftus-Cheek nepochopil myšlenku Edena Hazarda a za míčem se rozběhl pozdě, takže už ho nemohl zastihnout na hrací ploše.
96'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Willian, přichází Gonzalo Huguaín.
95'
V prodloužení hra zatím nemá takové tempo, jako ve druhém poločase. Uvidíme, zda se některý s týmů pokusí zápas rozhodnout ještě před penaltami.
94'
Ke střele zpoza vápna se nakonec odhodlal Bernardo Silva, ale nemířil přesně, Kepa mohl zůstat v klidu.
93'
Manchester City zatím nikam nespěchá, pouze obehrává míč okolo vápna soupeře.
92'
Kanté chtěl hledat přihrávkou z první vepředu Hazarda, ale nenahrál přesně, takže šanci zaútočit dostanou Citizens.
91'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Fernandinho, přichází Danilo.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Dnešní utkání sleduje 81 775 diváků.
Po základní hrací době stále vítěze Carabao Cupu neznáme, v zápase mezi Chelsea a Manchesterem City dokonce nepadl ani jeden gól. Ke slovu se tak dostane prodloužení hrané na dvakrát 15 minut. Druhý poločas byl rozhodně zajímavější, než ten první. Chelsea začala hrozit z protiútoků a Manchester City už nebyl tak dominantní. Rozhodně nás čeká zajímavé prodloužení v bitvě o pohár.
90+6'
Druhý poločas skončil.
90+5'
Fernandinho je už na nohou, ale hodně pomalu kráčí ven z hřiště a vypadá to, že bude muset střídat.
90+4'
Na hřišti zůstává sedět Fernandinho a je ošetřován.
90+4'
Do velké šance se po levé straně řítil po přihrávce Loftuse-Cheeka Eden Hazard. Ale mával se ofsajd.
90+3'
Willianův centr na přední tyč Citizens odvrátili a nyní budou sami házet aut a dostanou šanci na jednu z posledních útočných akcí.
90+2'
Wllian chtěl překvapit Edersona střelou z velkého úhlu a brankář Manchesteru City musel míč přizvednout nad břevno.
90+2'
Otamendi skluzem poslal k zemi Hazarda a dostává za to žlutou kartu.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Ten dokázala Chelsea odvrátit, ale už se musí chystat na další nátlak soupeře.
90'
Teď je zase v tlaku Manchester City, bude kopat ještě rohový kop.
89'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Ross Barkley, přichází Ruben Loftus-Cheek.
88'
Dopředu se řítil Sterling a faulovat ho musel Jorginho. Jasná žlutá karta.
88'
Hudson-Odoi z pravé strany poslal prudký centr, nakonec střílel David Luiz. Jeho ránu ale Citizens zablokovali.
87'
Hudson-Odoi se chtěl uvolnit okolo Zinčenka a Ukrajinec musel sáhnout k faulu, aby se mu to nepovedlo.
86'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Leroy Sané.
85'
Citizens se ubránili , Hazard se k centru nedostal.
84'
Zinčenko nepustil Hudsona-Odoie k centru, ale Chelsea bude vhazovat v blízkosti vápna soupeře.
83'
Manchester City rázem má velké problémy z bránění hráčů Chelsea, kteří jako by se celý zápas šetřili na poslední čtvrthodinu.
81'
Chelsea nyní má jasně navrch. Donutila soupeře jen k odkopu a zase bude dobývat jeho pokutové území.
80'
Zinčenko se vyšrouboval do vzduchu a odehrál před Hudsonem-Odoiem míč do zámezí. Chelsea bude vhazovat.
79'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází Ilkay Gündogan.
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Pedro, přichází Callum Hudson-Odoi.
78'
V posledních minutách je hra vyrovnaná nebo má dokonce navrch Chelsea. To je něco, co jsme zatím v tomto zápase neviděli.
77'
Kanté na poslední chvíli předvedl naprosto čistý skluz, jinak by se Manchester City dostal možná do gólové šance.
76'
Eden Hazard si nádherně obhodil dva protihráče a pak našel přihrávkou na pravou stranu Pedra. Jenže ten nestřílel a ještě přihrával a to nebyla správná volba.
74'
Chelsea i tuto situaci přežila, standardní situace Manchesteru skončila střelou De Bruyneho vedle branky.
73'
Manchester City bude kopat hodně nebezpečnou standardní situaci z hodně nebezpečné vzdálenosti.
72'
Chelsea ve středu pole ztratila míč a dopředu se řítil De Bruyne a po něm Bernardo Silva. Toho jen za cenu faulu za žlutou kartu fauloval Rüdiger.
71'
Willian oslovil svou přihrávkou ke střele Rosse Barkleyho. Ten to z levé strany zkusil technickým obstřelem na zadní tyč, ale branku těsně minul.
70'
Jak se blíží konec základní hrací doby, začíná být Chelsea nebezpečnější. Znovu se do brejku řítil Hazard a byl zastavený za cenu faulu.
69'
De Bruyneho centr z pravé strany před branku neprošel, ale City má míč dál ve své moci.
68'
Manchester City už zase obehrává míč okolo vápna Chelsea a hledá skuliny v obraně Chelsea.
67'
Manchester City nyní potřebuje trochu uklidnit situaci, Chelsea totiž nyní cítí šanci, že může Citizens zaskočit.
66'
Willian poslal dobrou přihrávkou do úniku po levé křídle Hazarda. Ten přihrávkou pod sebe předložil míč Kantému, ten ovšem branku City přestřelil.
65'
Centrovaný míč znovu směřoval na hlavu Agüera, ale ve vzduchu byl jistý Kepa a balón sebral.
64'
Jenže Chelsea byla donucena se vrátit s míčem na vlastní polovinu a nakonec dokonce o míč přišla.
63'
Centr Chelsea z levé strany odrazil do zámezí Otamendi. Chelsea se může zkusit usadit na útočné polovině hřiště.
62'
Po nepřesném centru Manchesteru City bude moci od své branky rozehrávat Kepa Arribazalaga.
61'
Centr Bernarda Silvy zase nemohl směřovat na nikoho jiného než na Agüera. Ale ten byl dobře pokryt obranou Chelsea.
60'
Zinčenko vhodil aut jen zpět na obrannou polovinu Manchesteru. Ten se tedy pustí do dalšího dobývání branky Chelsea.
59'
David Luiz z velké dálky zkusil přímou střelu na branku, ale tu netrefil o pořádný kus.
58'
Fernandinhovi odskočil míč od kopačky a pak musel faulovat. Chelsea bude mít standardní situaci. Brazilec dostává žlutou kartu.
57'
Je to potvrzené, opravdu padla branka z ofsajdu, takže stav je dál 0:0.
57'
Vše se ještě kontroluje u videa. Tak uvidíme, zda gól nakonec platit bude nebo ne.
56'
Po rohovém kopu skončil míč v brance Chelsea, ale Agüero, který se trefil přesně k tyči, byl v ofsajdu. Ani se z gólu neradoval.
55'
Přihrávka na De Bruyneho byla tečovaná hráčem Chelsea a Citizens tak budou zahrávat rohový kop.
55'
Otamendi ve vzduchu v souboji o míč fauloval Pedra. Španělský útočník už je ale zase na nohou a měl by být schopen pokračovat ve hře.
54'
A na druhé straně pak byly k vidění zmatky ve vápně Chelsea, které způsobili Zinčenko se Sterlingem. A pak se ke střele nedostlal Bernardo Silva, u míče byl dřív Kepa.
53'
Hazard dostal dobrou přihrávku na levé křídlo, ale dlouho váhal s přihrávkou nebo se střelou, až o míč ve vápně přišel.
52'
Chelsea se zatím ovšem brání dobře, přeci jen zatím Manchester City nepustila do žádné gólové šance. Na ty je zatím tohle finále skoupé.
51'
Manchester City ve druhém poločase stupňuje své tempo, Chelsea se opravdu zatím pouze brání a platí to i v tomto momentu.
50'
Ale Chelsea vůbec nedokáže udržet míč a už zase se musí bránit. Manchester City dobývá její pokutové území.
50'
U levé postranní čáry fauloval Otamendi, takže Chelsea se dostane k míči.
49'
Chelsea potřebuje trochu uklidnit hru, volí tedy postupnou rozehrávku, do které zapojuje i brankáře Kepu.
48'
Centr z pravé strany směřoval na Agüera, ale argentinský útočník na míč nedoskočil.
47'
Po faulu De Bruyneho na Pedra kopala Chelsea standardní situaci, ale Manchester City se dokázal ubránit.
46'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Aymeric Laporte, přichází Vincent Kompany.
46'
První poločas finále Carabao Cupu je za námi, Chelsea zatím hraje s Manchesterem City bez branek. Hraje se v režii Citizens, kteří většinu poločasu dobývali branku Chelsea, která se ovšem zatím dobře brání. A tak se Manchester City dostal jen ke dvěma střelám na bránu. Jak pokus Agüera, tak i Otamendiho však dokázal Kepa Arribazalaga vyrazit. Brankář Manchesteru City Ederson zatím moc práce neměl, až v závěr Chelsea trochu zahrozila ze standardních situací.
45+2'
45+2'
Willianův centr na přední tyč Manchester City odvrátil.
45+2'
Otamendi byl dezorientovaný a poslal míč hlavou na rohový kop pro Chelsea.
45+1'
Chelsea nedostala míč do vápna. Ale dostává šanci další standardní situace z prakticky totožného místa.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Poprvé v akci se s míčem dopředu rozběhl Hazard a hned byl faulovaný. Chelsea bude kopat standardku.
44'
Nějaký zákrok ve vápna do hlavy inkasoval David Luiz a nehraje se. Ale stoper Chelsea by měl být v pořádku.
43'
K míči za obranu se pak ještě dostal Otamendi, ale jeho zakončení nebylo skluzem nebylo dost prudké a nebezpečné.
43'
Chelsea vyhrála důležitý hlavičkový souboj a míč odvrátila. Bránit se ale musí dál.
43'
Sterling hezky našel svým pasem Davida Silvu. Ten si míč zastavil a chtěl nahrát Agüerovi. Jenže to už se hráči Chelsea stihli vrátit a poslali míč na rohový kop.
42'
Nakonec centroval De Bruyne a hledal hlavu Agüera. Ten se ale do zakončení nedostal. Ani další míč do vápna ohrožení branku soupeře nepřinesl.
42'
Standardní situaci z pravé strany rozehrají David Silva nebo De Bruyne.
41'
Willian sice vehementně protestuje, ale nic to nemění na tom, že je odpískán jeho faul na De Bruyneho.
40'
Zinčenko z levé strany dokázal odcentroval, ale našel jen přesně náruč brankáře Arribazalagy.
39'
Sterling zachytil přetažený centr De Bruyneho a posílal míč před branku soupeře. Ale i jeho míči chyběla větší přesnost.
38'
Jenže stačily dvě přihrávky a míč už zase Chelsea ztratila a bude se opět muset bránit.
37'
Chelsea dostává další šanci posunutou se kupředu, po faulu rozehrává kousek od středového kruhu David Luiz.
36'
Chelsea zatím nedokáže delší dobu udržet míč na svých kopačkách, ve středovém prostoru má rozhodně zatím navrch záloha Manchesteru City.
35'
Chelsea házela aut v blízkosti vlastní branky, což je vždy nepříjemné. Ale hráči londýnského celku to zvládli, v nebezpečném prostoru nechybovali.
34'
Kanté si chtěl narazit míč s Hazardem, ale Belgičanova zpětná nahrávka byla pro francouzského záložníka příliš dlouhá.
33'
Už je zase vše při starém, Citizens si vyměňují míč, Chelsea běhá bez něj.
32'
Jorginho rýsoval přihrávku obloučkem za obranu City a hledal tam Hazarda. Ten byl ovšem velice dobře přikrytý.
31'
Chelsea si poradila s první centrem, který odvrátila, i s tím druhým, který skončil v náručí brankáře Kepy.
31'
City tak bude kopat standardní situaci z pravé strany, v podstatě zkrácený rohový kop.
30'
Bernardo Silva se nejprve uvolnil okolo Emersona a pak chtěl obejít také Davida Luize. Ten ho nekompromisně poslal na trávník a dostává žlutou kartu.
29'
Hra je zase hodně pomalá, Manchester City zdlouhavě rozehrává z vlastní poloviny hřiště.
28'
Konečně tu máme první střelu na branku. Prodral se k ní zpoza vápna Agüero, ale nebyla to prudká rána a Kepa si ji v pohodě pohlídal.
27'
Eden Hazard poděkoval za nákop za obranu, který měl směřovat na jeho osobu. Jenže to bylo příliš dlouhé, jen pro Edersona.
26'
Centr Williana našel na zadní tyči Pedra, který vracel míč před branku. Jenže nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
26'
K rozehrávce standardní situace se už chystá Willian.
25'
Willian hezky našel na levé straně Pedra. Ten volného prostoru nevyužil, ale byl nakonec faulován Zinčenkem.
24'
Chelsea znovu vytlačila soupeře na jeho polovinu. Tak to Citizens budou muset zkoušet znovu.
23'
Willian donutil Otamendiho k přihrávce na Edersona. Ten zatím neměl vůbec žádnou práci, tak se alespoň dostane k míči v rozehrávce.
22'
Agüero se hezky dostal před kapitána Chelsea Azpilicuetu a vystřelit prudce pravou nohou. Jenže mířil jen nad břevno, takže stále čekáme na první střelu mezi tři tyče.
21'
Citizens rozehráli roh rychle na krátko a k ohrožení branky soupeře se nedostali.
21'
Rüdiger vyhrál důležitou hlavičku a nepustil tak k míči Agüera. Ale Manchester bude ještě kopat rohový kop.
20'
Teď zase Walker nedokázal zastihnout na pravém křídle na hrací ploše. Londýňané budou tedy moci uvést míč do hry autovým vhazováním.
19'
Fernandinho po De Bruyneho přistrčení z první poslal míč do vápna, ale i pro rychlého Raheema Sterlinga to bylo příliš dlouhé.
18'
Walker z pravé strany přetáhl svůj centr až na zadní tyč, kde byl Sterling. Ten nakonec míč dostal pod kontrolu, ale zakončovat nemohl.
17'
Manchester City předvedl skvělé napadání hry a díky tomu se znovu dostal k míči.
16'
Chelsea se zase po delší dobře přesunula na útočnou polovinu hřiště, házela aut. Jenže pak byla donucena vrátit míč až ke Kepovi.
15'
Chelsea už je zase kompletně zatažena za míčem a je připravená se bránit dalšímu postupnému útoku Manchesteru City.
14'
Williana zezadu fauloval Portugalec Bernardo Silva. Chelsea tak dostane možnost v klidu z vlastní poloviny rozehrávat.
13'
Po pravé straně se City do vápna Chelsea nedostalo, tak to zkusilo po levé. Tam ale předvedl špatné zpracování David Silva, kapitán týmu z Manchesteru.
12'
Zatím se hraje finále docela opatrně, ještě jsme neviděli žádnou přímou střelu na branku ani od jednoho z týmů.
11'
Manchester City si znovu vyměňuje míč mezi svými obránci a pomalu se posouvá směrem na útočnou polovinu hřiště.
10'
Nezvykle na hrotu útoku Chelsea se ocitl Kanté a směřoval na něj skvělý míč od Luzie. Pak Kanté v souboji tělo na tělo se Zinčenkem upadl. Faul se nepíská.
9'
Z levé strany posílal míč do vápna Chelsea ukrajinský obránce Zinčenko, našel však jen náruč brankáře Arribazalagy.
8'
Chelsea už se zase musí bránit, Manchester City znovu diktuje tempo hry. Ale zatím je její těžiště daleko od branky londýnského klubu.
7'
Sterling skončil na zemi a bylo to kvůli faulu soupeře, takže Citizens budou rozehrávat z poloviny hřiště.
6'
Manchester City byl v úvodu aktivnější, ale nyní se poprvé k souvislejší kombinaci na polovině soupeře dostává také Chelsea.
5'
Agüero ukazoval, že jeho centr z pravé strany zasáhl Rüdiger rukou. Hraje se ale dál, penalta se nepíská.
4'
Přihrávka Bernarda Silvy na De Bruyneho byla nakonec příliš dlouhá, takže k žádnému centru nedojde, rozehrávat do branky bude Kepa.
3'
David Luiz si pohlídal míč před De Bruynem a Chelsea se poprvé může pustit také do útoku.
2'
Chelsea se dokázala rohovému kopu ubránit, míč poslala do bezpečí. Citizens od brankáře Edersona zahajují novou akci.
1'
Manchester City jako první zaútočil a hned si vybojoval rohový kop z levé strany.
1'
Zápas začal nedovoleným zákrokem na Agüera od Jorginha. Ale Argentinec už je na nohou a bude pokračovat ve hře.
1'
Chelsea nastoupí v tmavě modrých dresech, Manchester City taktéž ve svých tradičních světlemodrých dresech s bílými trenýrkami.
Hráči už nastupují na hrací plochu, vše se pomalu chystá k finále Carabao Cupu mezi Chelsea a Manchesterem City.

Chelsea FC: Arribazalaga – Azpilicueta (C), Luiz, Rüdiger, Emerson – Kanté, Jorginho, Barkley – Willian, Hazard, Pedro
Náhradníci: Higuaín, Luftus-Cheek, Caballero, Kovačič, Giroud, Hudson-Odoi, Christensen

Manchester City: Ederson – Walker, Otamendi, Laporte, Zinčenko – De Bruyne, Fernandinho, D. Silva (C) – B. Silva, Agüero, Sterling
Náhradníci: Danilo, Kompany, Gündogan, Sané, Mahríz, Foden, Muric

Rozhodčí: Moss – Halliday, Perry.
Vzájemné zápasy

V této sezóně se tyto dva kluby už dvakrát utkaly v Premier League a každý si připsal po jednom domácím vítězství. Chelsea nejprve vyhrála 2:0 a Manchester City potom dokonce vysoko 6:0. Manchester City Chelsea porazil ve čtyřech z posledních pěti zápasů. V ligovém poháru půjde o jejich první střetnutí v historii.

Manchester City v posledních letech patří mezi nejsilnější anglické týmy a vždy je hlavním uchazečem na titul. O ten bojuje také v této sezóně, před 27. kolem se nacházel na prvním místě tabulky, ovšem se stejným počtem bodů jako má druhý Liverpool a se zápasem oproti němu navíc. Citizens mají zatím sezónu rozehranou skvěle na všech frontách, protože jsou ve hře ještě i v FA Cupu, v lize mistrů mají nakročeno po prvním zápase do čtvrtfinále. A v Ligovém poháru je čeká finále proti Chelsea. Manchester City vyhrál šest utkání po sobě a čtrnáct z posledních patnácti, naposledy porazil 3:2 Schalke 04 v osmifinále Ligy mistrů. Na cestě do finále City postupně vyrazilo ve třetím kole 3:0 Oxford United, v osmifinále 2:0 Fulham, ve čtvrtfinále 2:1 Leicester a v semifinále vyřadilo po výsledcích 9:0 a 1:0 Burtun.

Nejlepším střelcem Manchesteru City je se čtyřiadvaceti brankami argentinský útočník Sergio Agüero, nejlepším asistentem je s patnácti gólovými nahrávkami anglický útočník Raheem Sterling. Trenérem je od července 2016 osmačtyřicetiletý Španěl Pep Guardiola, kapitánem je belgický obránce Vincent Kompany. Do utkání s Chelsea pravděpodobně kvůli zranění nezasáhne brankář Claudio Bravo (achillovka).
Chelsea FC

Chelsea měla skvělý začátek do sezóny, ale teď se jí moc nedaří a dokonce se spekuluje o odvolání trenéra Sarriho, který přitom tým vede teprve od léta. V tabulce Premier League se Chelsea nacházela před 27. kolem na šestém místě, za pátým Arsenalem byla jen vinou horšího skóre. V posledních šesti utkáních Chelsea střídala výhry a porážky, naposledy vyhrála v 1. kole vyřazovací části Evropské ligy 3:0 a stvrdila svůj postup do osmifinále. V Ligovém poháru Chelsea postupně vyřadila ve třetím kole 2:1 Liverpool, v osmifinále 3:2 Derby County, ve čtvrtfinále 1:0 Bournemouth a v semifinále po výsledcích 0:1 a 3:1 Tottenham. Chelsea ve své historii dokázala Ligový pohár už pětkrát ovládnout, naposledy ho získala v sezóně 2014/15.

Nejlepším střelcem Chelsea je s patnácti brankami belgický útočník Eden Hazard, nejlepším asistentem je s deseti gólovými nahrávkami také Hazard. Trenérem mužstva je od července 2018 šedesátiletý Ital Maurizio Sarri, kapitánem je anglický obránce Gary Cahill. Do utkání s Manchesterem City pravděpodobně kvůli zranění nezasáhne záložník Marco van Ginkel (koleno).
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu finále Ligového poháru mezi týmy Chelsea FC a Manchester City. Zápas se odehraje ve Wembley v Londýně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.