Anglický ligový pohár - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Leicester - 10. ledna 2023   21:00

Newcastle
Newcastle
60' Burn  • 72' Joelinton
2:0
(0:0)
Leicester
Leicester
Newcastle
Pope – Trippier (C), Schär, Botman, Burn – Longstaff, Guimarães, Willock (90. Murphy) – Almirón (84. Saint-Maximin), Wilson (78. Isak), Joelinton.
England – Cook, Robathan
St James' Park, Newcastle upon Tyne
52 009 diváků
Leicester
Ward – Castagne, Amartey, Faes, Thomas (64. Iheanacho) – Ndidi, Albrighton (C) – Tielemans, Pérez (84. Mendy), Barnes – Daka (64. Vardy).

Je dobojováno a z postupu mezi nejlepší čtyřku Ligového poháru se raduje Newcastle. Domácí i ve druhé půli pokračovali ve velké převaze, hned v úvodu trefil Joelinton tyč, nicméně na gól se čekalo až do 60. minuty. To se po narážečce s Joelintonem prosadil Dan Burn a uklidnil tým. V 72. minutě se navíc po rychlé akci trefil i Joelinton a bylo víceméně rozhodnuto. Hned vzápětí sice mohl snížit střídající Vardy, jenže minul a tím šance Leicesteru skončily. Newcastle v poklidu uhlídal náskok, vyhrál 2:0 a je tak v semifinále.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 52 009 diváků.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 9:3. Rohy: 12:4. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 13:16.
90+5'
90+4'
Pope má míč ve svých rukavicích, bude odkopávat a samozřejmě pomalu a bez spěchu.
90+3'
Ještě jeden centr před Warda, prudký pas ale jen prošel prostorem.
90+2'
Ward posílá dopředu dlouhý nákop, domácí si ale situaci na své polovině dobře hlídají.
90+1'
Leicester to ještě nevzdává, snaží se snížit. Albrightonův centr byl sražen na autové vhazování.
90'
Dlouhý nakopáváný míč k Wardovi, ten musel až na hranici vápna, aby odkopl před sprintujícím útočníkem Newcastlu.
90'
Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Joseph Willock, přichází Jacob Murphy.
89'
Na trávníku posedává domácí Joelinton, vypadá to, že jej trápí křeče.
88'
Už je po tlaku před Wardem, Saint-Maximin poslal do šestnáctky hrubě nepovedený centr. Míč skončil mimo hrací plochu.
87'
Tak tu bude třetí roh v řadě, Iheanacho v nouzi odkopával před dotírajícím soupeřem.
86'
Ward zasahoval proti rohovému kopu, míč se kroutil přímo do branky a on musel vyrážet na další roh.
85'
Tempo teď trochu pokleslo, domácí se už nikam zvlášť neženou, hlavně se snaží držet svůj náskok.
84'
Střídání v týmu Leicester City:
ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Nampalys Mendy.
84'
ze hřiště odchází Miguel Ángel Almirón, přichází Allan Saint-Maximin.
83'
Isak se hrnul do své první akce, nabíhal si na přihrávku mezi obránce, bylo to na něj ale moc prudké a u míče byl jako první gólman Ward.
82'
Albrighton rozehrál rohový kop Leicesteru, Pope míč celkem bez potíží vyboxoval.
81'
Žlutá karta na straně Newcastlu, útočnou akci hostů zastavil faulem Sven Botman.
80'
Pope rozehrává od své branky, nikam s tím samozřejmě nepospíchá.
79'
Při akci před vápnem došlo ke srážce mezi domácím Longstaffem a rozhodčím Englandem, oba to pak přešli s úsměvem.
78'
ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Alexander Isak.
77'
Máme tu teď trochu rozkouskovanou pasáž, probíhá ošetřování hostujícího Tielemanse.
76'
Na domácí lavičce se chystá střídání, do hry se za malou chvíli podívá Isak.
75'
Opět Vardy, nyní se střelou z levé strany. Křížný pokus prolétl vedle Popeho branky.
74'
O snížení se mohl postarat Vardy, když dostal příhru na vápno, stál proti Popemu, jenže velkou šanci zahodil!
72'
Newcastle právě vstřelil branku!
Už je to o dvě branky! Domácí vhazovali na pravé straně, z toho všeho se dostali do rychlé akce, Almirón křížným pasem vysunul JOELINTONA, ten unikl Albrightonovi a z první podél gólmana ranou po zemi poslal míč ke vzdálenější tyči – 2:0.
70'
Newcastle to pojal jako signál, po následném centru pak domácí reklamovali přistrčení od Tielemanse, rozhodčí ale ihned ukazoval, že tohle na penaltu rozhodně nebylo.
69'
Trippier vybojoval na Faesovi další roh pro domácí.
69'
Newcastle má i nadále obrovskou převahu, na Warda se valí akce za akcí.
67'
Další žlutá karta na straně Leicestru, za Wilsonovo stažení si ji prohlédl Wilfred Ndidi.
65'
Levou stranou potáhl míč hostující Barnes, byl na to vše ale sám a centr mu byl navíc zablokován.
64'
ze hřiště odchází Luke Thomas, přichází Kelechi Iheanacho.
64'
ze hřiště odchází Patson Daka, přichází Jamie Vardy.
63'
Na lavičce Leicesteru se chystá střídání, do hry se přidá Jamie Vardy.
62'
Žlutá karta na straně Leicesteru, za faul ji dostal Ayoze Pérez.
60'
Teď už to domácím vyšlo a vedou. Obraně Leicesteru se nepovedlo odkopnout, vznikla z toho akce levou stranou, s Joelintonem si narazil DAN BURN a křížnou ranou po zemi uklidil míč za Wardova záda – 1:0!
60'
Willock byl zastaven ještě před centrem z levé strany, míč mu odebral Castagne.
58'
Ani osmý rohový kop domácích nepřinesl centr, který by případně vedl ke gólu, Albrighton dokázal míč dostat mimo pokutové území.
58'
Po rychlé akci domácích centroval z levé strany Burn, Castagne se snažil míč srazit, ale málem si u toho dal vlastní gól. Takže je tu roh pro Newcastle.
56'
Joelinton nepřešel přes Péreze, ten jej pro tuto chvíli čistě odstavil od míče.
55'
Rohový kop už branku Leicesteru neohrozil, hosté vhazují.
54'
Po další akci a přihrávce WIlsona zakončoval Longstaff, není mu však zatím přáno, i tohle mu totiž Ward vyrazil.
53'
Následný přímý kop rozehrál Trippier, ve vápně si nabíhal chvíli nekrytý Burn, jenže hlavičkoval těsně nad branku.
52'
Po střetu s Pérezem na trávníku úpí domácí Guimarães a drží se za koleno. Probíhá jeho ošetřování a zatím se mu na nohy vůbec nechce.
50'
Na centr si naskakoval u malého vápna Daka, jenže zbytečně, míč se stočil na horní síť Popeho branky.
49'
Střela hostů, z dálky se prezentoval Tielemans, i tady se po teči bude kopat roh.
47'
Roh se už Newcastlu nepovedl, nyní tu je pauza, neboť domácí Trippier potřebuje ošetření.
46'
Hned v úvodu se domácí dostali do rychlého přechodu do útoku, zleva potáhl akci Joelinton, po kličce na střed a střele po zemi však trefil tyč! Bylo to s tečí a pokračovat se tak bude rohem.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
Je za námi první poločas, který se nesl v naprosté převaze domácího Newcastlu. Ten se hned od úvodního hvizdu natlačil před Warda a vypracoval si hned několik gólových šancí. Dvakrát ale neuspěli Longstaff s Guimarãesem, když buď minuli, nebo nechali vyniknout gólmana Leicesteru. Hosté byli směrem kupředu prakticky neškodní, Popeho nedokázali vážně ohrozit a gól tak nakonec v této půli nepadl.
45+1'
45+1'
Roh už pro branku Leicesteru nebezpečný nebyl, míč byl odvrácen směrem k půlce.
45'
Další technická střela domácích, nyní v podání Guimarãese. Ward se musel natáhnout a vyrážet na roh.
43'
Pokus o technickou střelu z pravé strany, levačkou vystřelil Almirón, jenže přesně do Wardovy náruče.
42'
Domácí docela přitvrdili, nyní to v osobním souboji pocítil Pérez, kterého přišlápl Guimarães.
41'
Po střetu s Ndidim zůstal na trávníku chvíli ležet Almirón, ale už je na nohou. Kulhá, to mu ovšem nezabrání pokračovat.
40'
Velká malá domů na Warda, Leicester už od vlastního vápna startuje postupnou útočnou akci.
38'
Další žlutá karta pro domácí tým, za faul na Marca Albrightona ji dostal Dan Burn.
37'
Je tu první žlutá karta utkání, za zastavení rodícího se brejku ji dostal domácí Sean Longstaff.
36'
Roh i na opačné straně. Po centru vznikl před Wardem zmatek, nejblíže zakončení byl Schär, jenže byl zablokován.
35'
Další rohový kop hostů, tentokrát Ndidi na míč nedoskočil a centr pouze prolétl vápnem.
34'
Albrightonův roh skončil u Ndidiho, jeho hlavička však byla odvrácena obranou Newcastlu.
33'
Leiceser se začíná zvedat a také hrozí. Tielemansova sražená střela skončila nad brankou a hosté budou rozehrávat rohový kop.
32'
Trippier přehnal svůj dlouhý pas dopředu, Wilson dělal, co jen mohl, ale tohle na hrací ploše nezastihl.
31'
Castagne neprošel pravou stranou přes Botmana, hosté vhazují u vápna Newcastlu.
29'
Málem udeřilo na opačné straně, když se zprava dostal za obranu Daka, mohl sám zakončovat, ale rozhodl se ještě přihrát na střed. To mu ale vystihl Trippier a odvrátil.
28'
Domácí to zkusili signálem, po centru na levou stranu hlavičkoval Burn, ovšem pouze do rukavic gólmana Warda.
28'
Bude tu další přímý kop pro domácí Newcastle, tentokrát po nedovoleném zákroku Wouta Faese.
26'
Tempo teď lehce pokleslo, domácí už nejsou tak aktivní. Dokonce tu byla malá domů na Popeho.
24'
Hosté se na chvíli dostali na útočnou polovinu, jenže vrcholem byla pouze krátká narážečka na pravé straně.
23'
Joelinton nepřešel před duo obránců Leicestru, míč skončil u gólmana Warda.
22'
Na branku Leicesteru se valí jeden útok za druhým a zejména Longstaff pálí jednu šanci za druhou. Nyní jej Ward opět vychytal.
20'
Ten už pro branku Leicesteru nebezpečný nebyl, Ward bude pozvolna rozehrávat.
19'
Další šance. Po Trippierově centru a několika odrazech ve vápně zakončoval Longstaff a Ward jen tak tak vyrazil na roh!
18'
Castagne tvrdě atakoval Joelintona, okamžitě se pískalo a domácí mají zajímavý přímý kop.
17'
Newcastle pokračuje ve své převaze, Leicester u svého vápna neví, kam dřív skočit.
15'
Tohle už bylo blízko. Po levé straně unikl Willock, přihrál na střed, rozběhnutému Guimarãesovi to sedlo přesně do kroku, následná rána po zemi ale skončila jen decimetry vedle pravé tyče!
14'
No vida, tak se první střely na branku dočkal Leicester. Zpoza vápna zamířil Pérez, ale přesně do míst, kde stál připravený Pope.
12'
Centr domácích z pravé strany, v pokutovém území se ale nejvýše dostal Amartey a odhlavičkoval.
10'
Snaha Leicesteru skončila ještě před pokutovým územím, Tielemans přihrávku před Popeho neprostrčil.
9'
Po narážečce Almiróna se Schärem museli hosté opět zakročit, je tu další rohový kop.
8'
Z následné standardní situace už ohrožení Wardovy branky nevzniklo, nicméně fanoušci domácích musí být zatím s průběhem zápasu spokojeni.
7'
Newcastle předvádí rychlé kontry. Po pravé straně potáhl Almirón, přihrávkou pod sebe vybídl ke střele Wilsona, jeho rána byla sražena na roh.
6'
Leicester se poprvé dostal blíže k Popeho brance, na střelu si však budou muset hosté počkat.
5'
Už je zase vše připraveno ke hře, Schär je sice otřesený, ale bude pokračovat.
4'
Po vzdušném souboji s Dakou zůstal na trávníku ležet domácí Schär, tohle byl nepříjemný střet hlavami.
3'
Po dalším rychlém přesunu k vápnu Leicesteru vystřelil z dálky Guimarães, ale ani on Wardovu branku netrefil.
2'
Newcastle si obratem vybojoval míč zpět a zase se tak snaží o rychlý přechod před Warda.
1'
Domácí se hned v úvodu mohli dostat do vedení, když podnikli rychlý brejk, po přesunutí hry na levou stranu centroval Willock, jenže nabíhající Longstaff z ložené pozice branku minul!
1'

Newcastle United: Pope – Trippier (C), Schär, Botman, Burn – Longstaff, Guimarães, Willock – Almirón, Wilson, Joelinton.
Náhradníci: Darlow – Anderson, Wood, Ritchie, Saint-Maximin, Murphy, Isak, Lascelles, Manquillo.
Trenér: Eddie Howe

Leicester City: Ward – Castagne, Amartey, Faes, Thomas – Ndidi, Albrighton (C) – Tielemans, Pérez, Barnes – Daka.
Náhradníci: Iversen – McAteer, Mendy, Braybrooke, Vestergaard, Vardy, Söyüncü, Iheanacho, Brunt.
Trenér: Brendan Rodgers

Rozhodčí: England – Cook, Robathan.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na St James' Park začne ve 21:00, takže si na večer nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Darren England, kterému budou na pomezí asistovat Daniel Cook a Daniel Robathan.
Leicester CIty

Hosté jsou na tom v ligové tabulce hůře, patří jim až 13. místo a ani oni nezažívají povedené období. B lize přišly tři porážky v řadě a alespoň malé zlepšení přišlo v rámci FA Cupu, kdy Leicester vyhrál na půdě Gillinghamu ze čtvrté ligy 1:0. Dnes rozhodně nebudou hosté v roli favorita, ale budou se snažit soupeře zaskočit a postoupit.

Cesta pohárem

Stockport County – Leicester 0:0, 1:3 na pen.
Leicester – Newport County 3:0
Milton Keynes Dons – Leicester 0:3
Newcastle United

Domácí tým, který je v tabulce nejvyšší soutěže na třetím místě, teď nezažívá povedené dny, neboť už tři zápasy čeká na výhru. V rámci ligy dvakrát remizoval a v FA Cupu dokonce vypadl na půdě Sheffieldu Wednesday. Dnes si tak bude chtít vylepšit náladu a postoupit mezi nejlepší čtyřku této soutěže.

Tranmere – Newcastle 1:2
Newcastle – Crystal Palace 0:0, 3:2 na pen.
Newcastle – Bournemouth 1:0
Dobrý večer u Anglického Ligového poháru. Společně se podíváme na čtvrtfinálový duel mezi týmy Newcastle United a Leicester City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.