Hoffenheim - Fürth | ONLINE | 19.10.2012 20:30 | Bundesliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz

Máme za sebou parádní fotbalovou podívanou, která skončila remízou 3:3. Domácí fotbalisté třikrát v zápase vedli, ale třikrát o vedení také přišli. Mrzet je musí především závěr utkání. V 89. minutě svým druhým gólem v utkání skóroval na 3:2 Joselu, jenže o dělbě bodů rozhodl ve třetí minutě nastavení Lasse Sobiech.
90+3
Fürth právě vstřelil branku!
Neskutečné. Již ve třetí minutě nastavení kopali hosté dva rohy a po tom druhém přistál balon na hlavu LASSE SOBIECHA, který hlavou srovnává na 3:3!
90+2
Míč je u domácího gólmana Wieseho, který nikam nepospíchá.
90+1
Nastavují se dvě minuty.
90+1
Hrací plochu opustil Volland a nastupuje Schipplock.
90
Blíží se konec utkání a toto si domácí asi již pohlídají.
89
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Domácí potřetí v zápase vedou! Důrazný JOSELU si zaběhl na parádní pas za obranu a z hranice vápna hned střílel. Grün jeho ránu nedokázal vyrazit, balon pouze lehce přibrzdil a právě dobíhající domácí útočník napodruhé míč dotlačil do brány.
88
Hosté střídají. Odešel střelec první branky Stieber a nastupuje Sobiech.
87
Volland při střele kopl do protihráče a začal se svíjet v bolestech. Přímý kop ve prospěch domácích se ale nepíská.
86
Z pravé strany centroval Mikkelsen, domácí se ale tentokrát ubránili.
85
Hosté samozřejmě rázem ožili a sledujeme vyrovnaný boj.
84
Hostům se podařilo podruhé v zápase vyrovnat. Dvacet metrů od brány napřáhl levačkou EDGAR PRIB a jeho rána zamířila přesně k tyči - 2:2!
83
Další standardka pro domácí, tentokrát to bude přímý kop z levé strany.
82
Centr Rudyho odvrátila obrana na autové vhazování.
82
Po útočné snaze Grifa vybojovali domácí rohový kop.
81
Z velké dálky střílel Roberto Firmino, jeho rána byla ale na hranici vápna zblokovaná.
80
Následně hosté střídají. Odešel Sararer a nastupuje Mikkelsen.
80
Rudy svým přímým kopem trefil pouze zeď.
80
Domácí budou kopat přímý kop z velmi výhodné pozice. U míče je Rudy.
79
Kleine na hranici vápna trefil při skluzu Vollanda a dostává žlutou kartu.
78
Rychle se blíží závěr zápasu a domácí fotbalisté jsou nyní lepším týmem.
77
Po parádním centru do vápna se skvěle trefil do balonu Joselu, trefil ale pouze břevno!
76
Roh pro domácí tým.
74
Až do vápna se nyní dostal Joselu, jeho zpětná přihrávka ale žádného ze spoluhráčů nenašla.
73
Na hranici vápna si o přihrávku říkal Johnson, míč se k němu ale nedostal.
72
Na tahu jsou nyní hosté z Fürthu. Budou to mít ale těžké, protože domácím vstřelená branka hodně pomohla.
70
Hrací plochu opustil Usami a debut v Bundeslize si odbude Vincenzo Grifo.
69
Domácí chystají první střídání v utkání.
68
Po hodně ostrém skluzu Delpierreho zůstal na hrací ploše ležet Schmidtgal. Bude ale v pořádku.
67
Z ničeho nic se do vedení dostávají opět domácí fotbalisté, když se balon dostal k JOSELUOVI, který ranou přesně k tyči dává gól na 2:1.
65
Opět se hraje ve středu hrací plochy, míč mají hosté.
64
Grün podklouzl při odkopu a nahrál přímo protihráči, který mohl zakončovat do prázdné brány. Střelu z dálky ale dokázal Grün vyrazit na roh.
63
Už už to vypadalo, že se do šance dostane Edu, jenže již uvnitř vápna o balon přišel.
61
Hosté začínají být podobně je ve druhém poločase více aktivní.
60
Po centru z pravé strany se snažil hlavou zakončovat hostující Mavraj. Míč ho ale trefil spíše do ramene a šel mimo.
58
Další střelecký pokus ze značné vzdálenosti si připsal Prib, mířil doprostřed brány, kde byl připravený gólman.
56
V dosavadním průběhu zápasu bylo k vidění již 28 faulů! šancí bylo mnohem méně.
55
Hra se opět přesunula do středu pole. Oba týmy se předhánějí v držení balonu a v bojovnosti. Na šance čekáme.
54
Po centru do pokutového území zasáhl gólman Grün, který vyrazil balon mimo vápno.
53
Domácí mají možnost kopat další standardku, takový zkrácený rohový kop.
51
Také ve druhém poločase sledujeme hodně bojovné utkání, které postrádá fotbalovost.
49
Sararer tahal snad pět metrů za dres Usamiho a dostává žlutou kartu.
48
Hosté hrají opět hodně tvrdě a hra se často kouskuje.
47
Domácí začali podle očekávání aktivněji a tlačí se do útoku. Hned v úvodu musel zasahovat brankář Grün po centru z levé strany.
46
Hráči se pomalu trousí zpět na hrací plochu, utkání bude za pár minut pokračovat druhým poločasem.
První poločas utkání mezi Hoffenheimem a Fürthem přinesl hodně průměrný fotbal. Lépe začali domácí, avšak po vstřelené brance přestali hrát a toho dokázali hosté využít. Pět minut před koncem poločasu srovnal Stieber a druhý poločas tak může být ještě hodně zajímavý.
Hlavní rozhodčí nenastavil nic a hned po uplynutí normální hrací doby ukončil první poločas.
45
Další ostrý skluz předvedl Prib a dostává žlutou kartu.
45
Hraje se poslední minuta úvodního dějství.
44
Lépe nyní hrají hosté a zasahovat musel znovu domácí brankář Wiese.
43
K následnému přímému kopu se postavil tradiční exekutor Rudy, tentokrát z toho ohrožení hostující brány nebylo.
42
Fürstner musel nyní zastavit protiútok domácího týmu a vysloužil si za to žlutou kartu.
42
Na hrací ploše zůstal s bolestivou grimasou sedět Asamoah, hra je přerušena.
41
Nyní tedy budou muset domácí fotbalisté hodně přidat. Po gólu v úvodu utkání byli hodně pasivní, a to se jim rychle vymstilo.
39
Tvrdou ránu Priba vyrazil Wiese sice na levou stranu, míč se ale dostal k ZOLTANU STIEBEROVI, který v pohodě vyrovnal na 1:1.
38
Náznaky šancí vidíme vyloženě jen po standardních situacích. Teď kopali přímý kop z levé strany hosté, domácí se ale opět ubránili.
37
Když už se domácí pokoušeli o další rychlou kombinaci, přišla nepřesnost Firmina a balon získávají hosté.
35
Po centru do vápna nedokázal Wiese efektivně zakročit a mohl být rád, že byl pískaný faul na jednoho z jeho spoluhráčů.
34
Teď mají hosté možnost zahrávat další přímý kop.
32
Zatímco v úvodu zápasu panovala na stadionu výborná atmosféra, nyní je tu naopak hodně komorné ticho.
30
Sledujeme pouze boj o každý metr hřiště. Hra je často kouskovaná.
28
Nyní sledujeme spíše fotbalovou nudu. Míč mají hosté, vůbec se jim ale nedaří cokoliv vymyslet.
26
U míče jsou nyní domácí fotbalisté, opět se ale nikam neženou a šetří čas.
25
První roh hostů nic nepřinesl. Naopak po faulu na po polovině hřiště dostal žlutou kartu Stieber.
25
Aktivně hrající hosté nyní získali rohový kop.
24
Oba útočníci hostů se opět tlačili do útoku, jenže proti přesile neměli šanci.
23
Nejprve Edu a následně i Asamoah se po zákrocích soupeřů poroučeli k zemi, faul se ani v jednom případě ale nepíská.
22
Po faulu Priba je tu další standardka pro domácí tým.
21
Parádně se do vápna prokličkoval Usami, jeho přízemní zakončení ale brankáře Grüna nepřekvapilo.
19
Přímý kop měli možnost kopat i hosté, jejich akce ale končí ofsajdem, aniž by přišlo zakončení.
17
Z velké dálky pálil nyní Edu, brankář Wiese ale zasahovat nemusel, míč šel mimo.
16
Jak už to v Bundeslize bývá, sledujeme velmi bojovné utkání. Především hosté hrají hodně od podlahy.
15
U míče jsou opět fotbalisté Fürthu, k ohrožení brány soupeře mají ale daleko.
13
Na centr za obranu si nabíhal Joselu, míč na hrací ploše ale neudržel.
12
Domácí fotbalisté naopak nikam nyní nepospíchají a čekají, s čím přijde soupeř.
10
U míče jsou hosté, jejich útočné akce jsou ale velmi zpomalené a do zformované obrany domácích se jim bude hrát velmi těžko.
9
Domácí předvedli parádní rychlý protiútok, který hlavičkou mimo zakončil Usami.
8
Na centr Rudyho si naběhl ROBERTO FIRMINO a na jeho hlavičku byl gólman Grün krátký. Míč mu propadl dokonce mezi nohama.
7
Nyní mají možnost zahrávat další přímý kop domácí fotbalisté.
5
V první velké šanci zápasu byl Edu, jeho rána z otočky ale mířila vysoko nad.
3
Po faulu na Priba budou z poloviny hřiště rozehrávat hosté.
2
Domácí publikum žene své miláčky do útoku, ti začali zápas ale hodně opatrně.
1
Domácí měli možnost kopat první přímý kop v zápase. Po centru Rudyho ale v pohodě míč lapil gólman Grün.
1
O výkop se postarají hosté.
Hráči konečně nastupují na hrací plochu. Domácí budou mít modré dresy, hosté mají zelenobílou kombinaci.
Vše se již pomalu chystá k začátku zápasu. Momentálně již čekáme na fotbalisty, kteří by měli každou chvíli dorazit na hrací plochu.

TSG 1899 Hoffenheim: Wiese - Beck, Delpierre, Compper, Johnson - Steker, Rudy - Volland, Roberto Firmino, Usami - Joselu

SpVgg Greuther Fürth: Grün - Nehrig, Kleine, Mavraj, Schmidtgal - Fürstner - Sararer, Prib, Stieber - Edu - Asamoah

Rozhodčí: Siebert - Osmers, Häcker.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

V loňské sezoně se týmy utkaly v DFB Pokalu a utkání na hřišti Hoffenheimu zvládl lépe Greuther Fürth, který vyhrál 1:0. Oba týmy na sebe narazily ve 2. Bundeslize v sezoně 2007/2008. Tehdy vždy kraloval domácí celek. Greuther Fürth nejdřív vyhrál na svém hřišti 4:1 a o pár měsíců později vyhrál na svém stadionu Hoffenheim jasně 5:0.
SPVGG GREUTHER FURTH

Hostům začátek nové sezony vůbec nevyšel. Po sedmi duelech mají na svém kontě pouhé čtyři body a uzavírají bundesligovou tabulku. V posledním utkání se Fürth představil na svém stadionu, kde nakonec po velkém boji prohrál se zlepšujícím se Hamburgerem 1:0. Fürth naposledy vyhrál ve druhém kole v Mohuči, a to 1:0.

Jeho sídlem je stadion Trolli Arena a celkově město Fürth. Trenérem mužstva, které loni vyhrálo druhou nejvyšší německou soutěž a je tedy nováčkem Bundesligy, je Mike Büskens.
TSG 1899 HOFFENHEIM

Domácí mají po sedmi kolech sedm bodů a jsou zatím na třináctém místě tabulky. Na svém kontě mají dvě výhry, jednu remízu a čtyři porážky. Naposledy se Hoffenheim představil v Allianz Areně, kde nestačil na mnichovský Bayern, kterému podlehl 2:0. V této sezoně dokázal Hoffenheim zatím porazit pouze Sttutgart a Hannover.

Hoffenheim je vesnice, která má pouze tři tisíce obyvatel. Nyní se v Hoffenheimu staví stadion pro 30 000 fanoušků. Klub vlastní miliardář Dietmar Hopp. Stadion nazvaný Rhein-Neckar-Arena byl dokončen v lednu 2009 a nachází se v nedalekém městě Sinsheim. V sezoně 2008/2009 se nováček Hoffenheim překvapivě stal podzimním mistrem bundesligy, na jaře však na svou výkonnost nenavázal a nakonec obsadil 7. místo. Trenérem mužstva je legendární Markus Babbel.
Přeji krásný páteční večer. Německá Bundesliga má na programu osmé kolo a my budeme sledovat úvodní duel, ve kterém se představí Hoffenheim a Greuther Fürth. Mírným favoritem je podle odborníků domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.