To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenos. Přeji hezký zbytek víkendu.
A je dobojováno. Sledovali jsme parádní utkání, ve kterém padlo 5 branek. Tři vstřelil Dortmund, který si tak v Leverkusenu veze cenné tři body za výhru 3:2.

Začátek utkání patřil Dortmundu, který poslal do vedení ve 3. minutě Reus. O šest minut později se prosadil z penalty Błaszczykowski a loňský mistr vedl o dvě branky. Domácí si v prvním poločase vytvořili několik šancí, ale žádná neskončila brankou.

Do druhého poločasu vlétli domácí, kteří se stále tlačili před branku Dortmundu. Kontaktní branku vstřelil v 58. minutě Reinartz. Tentýž hráč se trefil i o čtyři minutky později a bylo vyrovnáno. Jenže pak domácí obrana chybovala a toho využil Lewandowski, který poslal Dortmund opět do vedení. Definitivně rozhodnout mohl Błaszczykowski, ale neproměnil pokutový kop. Další branka už nepadla a Dortmund tak vyhrál 3:2.
90+3
Dortmund vybojuje v Leverkusenu cenné tři body!
90+3
Poslední střídání. Gündogan dohrál a přišel Schieber.
90+2
Ale jejich další akci zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
90+2
Ale už o něj přišli a dopředu pospíchají domácí.
90+2
Vzápětí si Kießling zpracoval míč rukou a kulatý nesmysl tak mají opět hosté.
90+1
Hummels vyhrál osobní souboj a zastavil útok Leverkusenu.
90+1
Domácí se tlačí před branku Dortmundu.
90
Hlavní rozhodčí nastavil 3 minuty.
90
Dortmund střídá. Odešel Götze a zahraje si Kehl.
90
Hraje se poslední minuta základní hrací doby.
89
Götze držel míč v rohu hřiště, ale přišel o něj a dopředu jdou domácí.
89
Dortmund ale výborně brání a domácí se nemohou prokombinovat do další šance.
88
Leverkusen se ale už dostal k míči a tlačí se před branku Dortmundu.
88
Hosté drží míč a sbírají cenné vteřinky.
87
Domácí naposledy střídaní. Odešel střelec dvou branek Reinartz a zahraje si Milik.
86
Hostující brankář Langerak uviděl žlutou kartu za zdržování hry.
86
Po parádním centru se dostal k hlavičce Schürrle, ale míč skončil těsně vedle levé tyče!
85
Stále se hraje daleko od branky Dortmundu.
84
Hráči Leverkusenu dobře napadali a získali míč.
83
Ale domácí nic nevymysleli a k míči se dostali hosté. Ti nikam samozřejmě nepospíchají.
82
Dopředu pospíchají hráči Leverkusenu, kterým se čas velmi rychle krátí.
81
Dortmund se ubránil pouze za cenu dlouhého odkopu. Míč došel až k Lenovi.
81
Domácí opět kombinují na polovině Dortmundu.
80
Střídají i hosté. Großkreutz nahradil Błaszczykowského.
79
Na Samovo centr si parádně naskočil Hegeler, ale z malého vápna nedokázal trefit branku Dortmundu.
79
Domácí střídají. Castra nahradil Hegeler.
79
Lengerak si došel pro další centrovaný míč.
78
Hosté chybovali a domácí se usadili na polovině Dortmundu.
77
Hosté kombinují na polovině svého soupeře.
76
Další žlutou kartu uviděl domácí Reinartz.
76
K míči se postavil Marco Reus, který obstřelil zeď, ale Leno předvedl další parádní zákrok a podržel svůj tým!
75
Hosté budou zahrávat přímý volný kop zhruba z dvaceti metrů.
75
Toprak uviděl za faul na Lewandowského žlutou kartu.
74
U míče jsou hosté, kteří kombinují na své polovině a nikam samozřejmě nepospíchají.
73
Ale ani jednou se domácím hráčům nepovedlo ohrozit branku Dortmundu.
73
A další roh pro domácí celek.
72
Rohový kop pro Leverkusen.
72
Boenisch poslal do vápna Dortmundu další parádní centr, ale Sam se k míči nakonec nedostal.
71
Dopředu pospíchají opět domácí borci.
70
Jakub Błaszczykowski ale penaltu neproměnil. Leno vystihl směr střely a penaltu zlikvidoval.
69
Lewandowski byl faulován a rozhodčí nařídil další pokutový kop pro Dortmund!
69
Reusovo centr ale v pohodě Leno chytil.
69
Dortmund je stále u kulatého nesmyslu.
68
Reus ale nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
68
Rohový kop pro Dortmund.
67
Na trávníku se přiostřilo a rozhodčí nyní musel hráče důrazně napomínat.
66
Do šance se dostal Bender, který pálil z hranice penalty, ale střela mu nesedla a Langerak neměl příliš práce.
65
64
Domácí ale nic nevzdávají a opět se tlačí před branku Dortmundu.
63
Dortmund právě vstřelil branku!

Domácí obránce Wollscheid vyrobil ale obrovskou hrubku, když přihrával svému brankáři a ROBERT LEWANDOWSKI neměl problém poslat míč do prázdné branky.
62
Leverkusen právě vstřelil branku!

A je vyrovnáno! Na dlouhý centr do vápna si naběhl Boenisch, který hlavou našel STEFANA REINARTZE, který svou druhou brankou v utkání vyrovnal na 2:2.
62
Leverkusen opět kombinuje na polovině svého soupeře.
61
Hostům se v této fázi zápas nedaří vůbec nic a neustále se pouze brání.
61
Z dálky to zkusil Sam, ale hostující brankář si s jeho pokusem v pohodě poradil.
60
Další akci Leverkusenu ale ukončila nepřesná přihrávka.
59
Domácí pokračují v tlaku a opět kombinují na polovině Dortmundu.
58

A domácí se přeci jen dočkali. Kießling se dostal s míčem do vápna, přihrál na malé vápno, kde byl STEFAN REINARTZ, který ve skluzu poslal míč za záda Langeraka.
58
I tentokrát se ale hosté ubránili.
57
Další rohový kop pro domácí.
57
Další akci Leverkusenu ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
56
Dortmundu se nedaří kombinaci a u míče jsou opět domácí.
56
K hlavičce se dostal Bender, ale poslal míč nad branku Dortmundu.
55
55
Domácí borci rozjíždějí další útočnou akci.
55
Ale Carvajal fauloval a dostal za to žlutou kartu.
54
Stále se hraje na polovině Dortmundu.
54
Už se opět hraje. U míče jsou hráči domácího celku.
53
Na trávníku zůstal ležet jeden z hráčů Dortmundu a rozhodčí hru raději přerušil.
52
Leverkusen má velký tlak, ale stále čeká na první branku v tomto duelu. Velké problémy dělá zadákům Dortmundu hlavně Sam.
51
Z dálky to zkusil Schürrle, ale míč skončil těsně vedle pravé tyče.
50
Boenisch opět parádně nacentroval, k hlavičce se dostal Kießling, ale hostující brankář předvedl neuvěřitelný zákrok a na brankové čáře míč výtečně vyrazil! Dorážel ještě Sam, ale z brankové čáry míč vykopl Hummels.
50
Ve vápně Dortmundu upadl Schürrle, ale rozhodčí nepíská a hraje se dál.
50
U míče jsou domácí, kteří kombinují na své polovině.
49
Po centru z pravé strany hlavičkoval Lewandowski, ale poslal míč pouze do míst, kde stál Leno.
49
K vidění je zatím velké množství nepřesností, a to na obou stranách.
48
Sam vypálil z dobré pozice, ale Langerak předvedl parádní zákrok. Vyrazil míč na velké vápno, kde byl volný Boenisch, který ale netrefil hostující branku!
47
Střídající Sam se ocitl hned v prvním útoku v ofsajdu.
46
Domácí v poločase střídali. Odešel Rolfes a zahraje si Sam.
46
Druhý poločas začne zhruba v 18:31.
První poločas je za námi. Sledujeme zajímavý zápas, který zatím lépe zvládají hráči Dortmundu, kteří vedou 2:0. První branku vstřelili hosté už ve 3. minutě, kdy se trefil Reus. O šest minutek později se prosadil z penalty Błaszczykowski a zvýšil vedení Dortmundu. Domácí si vytvořili několik šancí, ale žádná neskončila gólem.
45+1
Carvajal pálil z vápna a míč skončil těsně vedle levé tyče!
45+1
Hlavní rozhodčí nastavil jednu minutu.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Z hranice velkého vápna pálil Schürrle, ale branku Dortmundu přestřelil.
44
Hosté ale o míč rychle přišli a dopředu se ještě ženou hráči Leverkusenu.
43
Domácí se provinili faulem a míč tak mají opět borci z Dortmundu.
42
A následuje další roh pro Leverkusen.
42
Bender odvrátil míč pouze na další rohový kop.
41
41
Po chybě domácích zadáků pálil z hranice velkého vápna Götze, ale míč skončil těsně vedle pravé tyče!
40
Reus ale zahrál rukou a míč už mají na svých kopačkách domácí.
40
Hosté jsou stále u míče a nikam se neženou, což je pochopitelné.
39
Dortmund kombinuje na polovině domácích.
38
Ale domácí nedokázali ohrozit branku Dortmundu ani tentokrát.
37
36
Hráči Leverkusenu se ženou dopředu. Uvidíme, zda něco vymyslí.
35
Ale domácí se i tentokrát ubránili.
35
34
Z dálky to zkusil Castro, ale hostující brankář neměl s jeho slabým pokusem žádné problémy.
34
Domácí zadáci chybovali a do vápna se dral Götze, ale nakonec ho zastavil jeden z obránců Leverkusenu.
33
Do šance se dostával Lewandowski, ale Leno vyběhl daleko ze své branky a celou akci skvěle zastavil!
32
I tentokrát míč parádně vyboxoval Langerak.
32
31
Rychlou akci ale přerušil Reus, domácí jsou stále u kulatého nesmyslu.
31
Leverkusen je opět u míče a žene se dopředu.
30
Nakonec to zkusili dlouhým nákopem, ale míč sebrali zadáci Dortmundu.
30
Domácí kombinují na své polovině.
29
Z levé strany opět parádně centroval Boenisch, ale hostující brankář míč skvěle vyboxoval.
28
Krásně si do vápna naběhl Piszczek, který vracel míč na malé vápno, kde byl Lewandowski, ale ten se k míči nakonec nedostal!
27
Ten ale ukončil nepřesným dlouhým pasem Schmelzer.
27
Dortmund opět rozjel přihrávkový kolotoč.
26
Vysoký míč vyboxoval daleko od své branky Langerak.
26
Rohový kop pro domácí celek.
25
Götze se prodral až do vápna domácích, ale tam o míč velmi rychle přišel.
24
Schürrle dostal parádní kolmou přihrávku, ale podle rozhodčí se jednalo o ofsajd a nic z toho tedy nebylo.
23
Domácí kombinují na své polovině. Hosté z Dortmundu výborně napadají jejich rozehrávku.
22
K hlavičce se dostal Santana, ale poslal míč vedle domácí branky.
21
20
Dortmund stále výborně brání a drží cenné vedení. Domácí se nemohou prokombinovat do nějaké šance.
18
Boenisch opět centroval z levé strany, ale Langerak byl pozorný a míč sebral.
17
Hraje se hodně tvrdě a k vidění je celá řada osobních soubojů. Rozhodčí to nebude mít vůbec lehké.
16
Na druhé straně se nepovedeným centrem prezentoval Reus.
15
Na trávníku zůstal ležet jeden z hostujících hráčů a rozhodčí hru raději přerušil.
14
Boenisch poslal z levé strany parádní centr, na míč si naběhl Kießling, který ale z malého vápna hlavičkoval vedle hostující branky!
13
Ale hráči Dortmundu se v pohodě ubránili. Domácí jsou ale stále u míče.
13
12
Sám na Langeraka postupoval domácí střelec Kießling, ale i jeho zastavil pomezní rozhodčí.
11
Další slibnou šanci zastavil pomezní rozhodčí, podle kterého byl Götze v ofsajdu.
10
Dortmund je stále aktivnější a opět kombinuje na polovině Leverkusenu.
9

Tak to je výborný začátek pro hostující hráče. Brankář Leno fauloval Lewandowského a rozhodčí nařídil pokutový kop. K míči se postavil JAKUB BLASZCZYKOWSKI, který s přehledem zvýšil vedení svého celku.
8
Brankář Leno dostává žlutou kartu.
8
Byla nařízena penalta, které bude zahrávat Dortmund!
7
Castro dostal parádní přihrávku do volného prostoru, chtěl vystřelit z hranice velkého vápna, ale míč si ukopl druhou nohou a nakonec z toho nic nebylo.
6
Míč mají hosté, kteří v klidu kombinují na své polovině.
5
Hra má zatím tempo a oba celky se tlačí dopředu. Na další velkou šanci ale zatím čekáme.
4
Dopředu se okamžitě vydali domácí, ale jejich akci ukončil podle rozhodčího útočný faul.
3

A opět se potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš. Po krásné kolmé přihrávce Lewandowského se dostal do úniku MARCO REUS, který chytrým obloučkem překonal Lena.
2
Po chybě hostů se dostal do první velké šance Castro, přeloboval brankáře Dortmundu, ale i jeho branku!
1
U míče už jsou hráči ve žlutém, kteří rozjíždějí první akci.
1
Úvodní výkop obstarají domácí hráči.
Vše je připraveno. Jdeme na to.
Hráči se už trousí na trávník. Za malý okamžik začínáme.

Bayer Leverkusen: Schwaab, Friedrich, Hegeler, Hosogai, Milik, Sam, Rensing

Borussia Dortmund: Kehl, Leitner, Sahin, Großkreutz, Schieber, Bittencourt, Alomerovic

Bayer Leverkusen: Leno - Carvajal, Wollscheid, Toprak, Boenisch - Reinartz - Bender, Rolfes - Castro, Schürrle - Kießling

Borussia Dortmund: Langerak - Piszczek, Santana, Hummels, Schmelzer - Gündogan, Bender - Błaszczykowski, Götze, Reus - Lewandowski

Rozhodčí: Aytekin - Dietz, Brand.
Podzimní zápas

Na podzim se hrálo na hřišti Dortmundu a tento duel byl jasnou záležitostí domácích hráčů, kteří vyhráli 3:0. Za Borussi se trefil Hummels, Blaszczykowski a Lewandowski.
Borussia Dortmund

Posledním mistrům příliš nevyšel začátek této sezony. Nyní už ale Dortmund opět šlape a vyšplhal se až na 3. místo. Na druhý Leverkusen ztrácí Borussia pouhý jeden bod! Dortmund v této sezoně zatím 10x vyhrál, 6x remizoval a 3x prohrál.

Domácím stadionem Borussie je proslulý Signal Iduna Park (známý spíše jako Westfalenstadion), který v posledních letech prošel řadou rekonstrukcí a nyní má kapacitu 80,720 diváků, ale k sezení slouží jen 65,718 míst.[1] V sezoně 2011–12 překonal svou návštěvností vlastní evropský rekord v absolutní návštěvnosti (ze sezony 2004–05), který nyní činí více než 1,37 milionu diváků, kteří přišli na domácí zápasy Borussie.[2] Proslulý deník The Times zvolil ve svém šetření Westfalenstadion stadionem s nejlepší atmosférou v Evropě.
Borussia byla založena roku 1909 a za svou více než stoletou historii dosáhla řady úspěchů. Je osminásobným mistrem Německa, z toho 5x triumfovala v Bundeslize (od roku 1964) a patří tak mezi tři nejúspěšnější německé celky. Třikrát ovládla DFB-Pokal (německý pokár) a 4x domácí Superpohár. I na mezinárodní scéně má řadu úspěchů. V sezoně 1996–97 vítězila v Lize mistrů UEFA a následně získala Interkontinentální pohár. V ročníku 1965–66 zase vyhrála v Poháru vítězů pohárů.

Nejlepším střelcem Dortmundu je v této sezoně Robert Lewandowski, který se trefil už 12x.
Bayer Leverkusen

Domácím se v této sezoně velmi daří. Po 19 zápasech mají na svém kontě 37 bodů a jsou na druhém místě tabulky. Na vedoucí Bayern ztrácí propastných 14 bodů. Jsou ale jediným týmem, který vedoucí celek v této sezoně porazil!
Leverkusen dokázal už 11x vyhrát, 4x remizoval a stejný počet utkání prohrál.

Leverkusen ještě nikdy nedokázal vyhrát Bundesligu. Několikrát skončil na 2. místě, ale nikdy se nestal mistrem. V sezoně 2001/2002 skončil Leverkusen na 2. místě v Lize mistrů. V sezoně 1987/1988 Leverkusen vyhrál Pohár UEFA.

Leverkusen táhne v této sezoně hlavně Stefan Kießling, který už nastřílel 13 branek.
Přeji krásnou neděli všem fanouškům fotbalu. Německá Bundesliga dnes uzavře 20. kolo a my budeme sledovat jeho šlágr. V posledním utkání proti sobě totiž nastoupí druhý Bayer Leverkusen a třetí Borussia Dortmund. Podle sázkových kanceláří je mírným favoritem tohoto zápasu hostující celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.