Leverkusen - Frankfurt | ONLINE | 19.1.2013 15:30 | Bundesliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Leverkusen tedy do jarní části Bundesligy vstoupil vítězně a je jasné, že vzhledem k výhře Bayernu se na prvních dvou místech nic měnit nebude. Utkání bylo v šestnácté minutě přerušeno kvůli světlici, která na trávník dopadla z kotle fanoušků Frankfurtu, po krátké pauze se ale utkání znovu rozeběhlo. O jeho osudu nejvíc rozhodly události, které nastaly po půlhodině hry. Castro prvně vybojoval rohový kop, který pak sám zahrál a mohl se radovat z premiérového gólu Sebastiana Boenische v Leverkusenu. Již za dvě minuty pak Castro utekl společně se Stefanem Kießlingem, který zvýšil na rozdíl dvou branek. Po změně stran se ještě za Leverkusen prosadil nezdolný dříč André Schürrle. Frankfurt se nevzdal, nový muž na trávníku Occéan trefil tyč. Hosté z Hesenska se v Porýní přeci jen gólu dočkali a to když zaváhání domácí obrany krásnou ránou potrestal Alexander Meier. Ode mě je to pro dnešek vše, věřím, že vás Bundesliga opět vtáhla do děje a tak vám na závěr přeji, abychom v budoucnu sledovali jen krásné zápasy v duchu fair-play.
90+3
Konec zápasu.
90+2
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Gonzalo Castro, přichází Hajime Hosogai.
90+1
Occéan si naskočil do vzduchu, proti Lenovi ale neměl moc šancí a navíc jej ještě rukama fauloval.
90+1
Leno bude odkopávat od své branky a hrát se budou ještě tři minuty.
90
Aignerův centr mírně vychýlil z původní osy Boenisch, obrana Leverkusenu si ale s touto komplikací poradila.
90
Začala poslední řádná hrací minuta utkání.
89
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Stefan Kießling, přichází Sidney Sam.
88
Zmatek v šestnáctce Frankfurtu, Leverkusen se ale ke střele nedostal.
87
Aignerův přetažený pas dohnal Meier, ten pak ale fauloval Carvajala a na další útočný výlet si tak Frankfurt musí nechat zajít chuť.
86
Alexander Meier v postavení mimo hru. Utkání se již více méně jen dohrává. To je velké zklamání, čekal jsem minimálně frankfurtskou lačnost po gólech.
84
Frankfurtu se přeci jen ještě podařilo Leverkusen zakonzervovat u jeho šestnáctky, žádné bezprostřední nebezpečí ale Lenovi momentálně nehrozí.
83
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází André Schürrle, přichází Jens Hegeler.
81
Inuj ale stále bojuje, teď se protlačil před Lena, tam ale neměl dostatek sil a času, aby zakončil či přihrál někomu ze svých spoluhráčů.
81
Inuj ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel, Leverkusen pak vyrazil k Trappově brance ve snaze o brejk, z toho ale sešlo, neboť Frankfurt se stihl v dostatečném počtu vrátit.
80
Rohový kop pro Frankfurt. V BayAreně to ještě může být zajímavé.
80
Něco podobného skoro potkalo i Frankfurt, Rolfesova snaha ale byla dvakrát zablokována.
78
Frankfurt právě vstřelil branku!
To je zbytečná chyba Leverkusenu. Wollscheid odhlavičkoval centr Aignera od postranní čáry k jedinému volnému hráči ALEXANDERU MEIEROVI, jenž měl dostatek času na zpracování a také nádherné obstřelení Lena.
77
Leverkusen přečíslil Frankfurt, celou situaci ale špatně vyřešil, neboť Rolfesova přihrávka na volného Castra byla tak špatná, že ji narušil Russ a zasáhnout tak mohl Trapp.
77
Dnešní utkání sleduje 28767 diváků.
76
Boenisch se pokusil obstřelit Schweglera, trefil jej ale pouze do zad. Leverkusen se pak ještě dožadoval penalty za ruku, ta ale zřejmě právem nepřišla.
75
Ten je nakonec za své počínání potrestán naprosto zbytečnou druhou žlutou kartou v sezoně.
74
Standardní situace se ale Leverkusenu nevyvedla a vše musel hasit Boenisch.
74
Žlutou kartou za naskočení zezadu do Schürrleho je potrestán Marco Russ.
73
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Carlos Zambrano, přichází Heiko Butscher.
73
Castro táhlým centrem našel hlavu Boenische, od níž míč směřoval mimo Trappovu branku.
72
Trapp si zřejmě nechával dát do pořádku nos, po krátké pauze budeme pokračovat Castrovým rohovým kopem.
71
S frankfurtským brankářem ale něco není v pořádku. Zřejmě dostal zásah do obličeje, který si teď nechává ošetřit.
70
Trapp skvěle! Leverkusen přečíslil Frankfurt kombinací na jeden dotek, Bender od koncové čáry tentokrát našel Carvajala, jenž ale v čisté šanci nastřelil jen Trappa, který dokázal vyrazit míč na roh.
69
Frankfurt jej dokázal odvrátit na přední tyči za šestnáctku, odkud z první pálil opět Bender, avšak velmi nepřesně.
68
Benderovi nebylo umožněno přihrát pod sebe od koncové čáry, následuje rohový kop Leverkusenu.
68
Konečně se zablýsklo také před Lenovou brankou! Russ vrátil míč do ohně, kde byl Occéan, jenž svou hlavičkou naneštěstí trefil jen levou tyč, od které se míč odrazil jen k Lenovi.
67
Volný kop pro Frankfurt z uctivé dálky.
66
Oba jsou naštěstí již na nohou a snad budou pokračovat ve hře. V první moment ale tento souboj vypadal velmi hrozivě.
65
Nepříjemný střet Zambrana s Carvajalem. Carvajal dostal míč mírně do špeku, v dobré víře ale udělal skluz, aby krásně proti noze nabil Castrovi, při tom ale s sebou vzal i obránce hostí. Oba jsou momentálně ošetřování.
64
Castro si za šestnáctkou našteloval míč na střelu, ta ale byla velmi nepřesná. To Leverkusen ale v tento moment velmi málo mrzí, i když stát se může opravdu cokoliv - stačí vzpomenout na páteční duel Schalke s Hannoverem.
63
Occéan to ale bude mít velmi těžké. Matmour byl sice velkým adeptem na střídání, všechno ale bylo způsobeno tím, že se mu absolutně nedostávalo podpory od spoluhráčů za ním.
62
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Karim Matmour, přichází Olivier Occéan.
61
Ještě jedna poznámka k Schürrlemu. Možná je to nesmysl, ale dost možná bude tyto kopačky nosit až do roztrhání. Byl v nich jen pět minut a stihl za ně udělat to, co se mu nedařilo celý zápas.
60
První žlutou kartu utkání obdržel hostující Carlos Zambrano, jenž ne příliš citlivě zkosil Reinartze.
59
Na lavičce Frankfurtu stále žádný pohyb.
58
Leverkusen právě vstřelil branku!
ANDRÉ SCHÜRRLE přezul do střeleckých! Leverkusen využil další ztráta Frankfurtu, Castro vyslal dopředu Kießlinga, jehož přihrávka prvně jeho spoluhráče nezastihla, pilně pracující Schürrle ji ale doběhl a ještě dokázal z otočky pod břevno zvýšit na 3:0.
57
Frankfurt hloupě přišel o míč a Leverkusen jej může přečíslit.
55
Castro se dostal k oblíbenému průniku po pravé straně, pak pod sebe předložil míč Rolfesovi, jeho střela ale byla zablokována.
54
Myslím, že je jen otázkou času, kdy se Armin Veh uchýlí ke střídání. Frankfurt potřebuje silný impulz.
53
Leverkusen hrál oslaben o Schürrleho, jenž si měnil kopačky. Že by právě toto byl ten problém?
52
Leverkusen měl velké problémy s odpravením míče do bezpečí, Reinartz k zemi poslal Aignera, penalta se ale nepískala a Schwegler z voleje přestřelil branku.
52
Průnik Aigner po pravé straně skončil jen odkopem Lena od své branky.
51
Historie se neopakovala.
51
Castro to zkusil přímo na bránu a Trapp musel u své levé tyče vytáhnout tygří skok! To už tu jednou bylo a potom přišel gól.
50
Schürrlemu se sice dnes vůbec nedaří, jeho snaha něco s tím udělat je velmi sympatická a kvitována i od domácích fanoušků. Schürrle teď potáhl míč přes polovinu hřiště, až jej u šestnáctky podťal Russ.
49
Schürrle ale po decentním rozběhu branku přestřelil.
48
Schwegler teď přejel Schürrleho a opět tak dochází na silnou zbraň domácích - standardní situaci.
48
Jenomže i Eintracht svou akci zadupal a měl velké štěstí, že Trapp dokázal včas vyběhnout proti Schürrlemu.
47
K prvnímu útoku se dovolil také Leverkusen, Castro ale ztratil míč a Frankfurt zkouší protiútok.
46
Druhý poločas načal velmi nepřesným pokusem nad Lenovu branku Schwegler.
46
Začal druhý poločas.
Konstatovat se dá snad jen to, že sledujeme mírně šílený zápas. Ten musel být v šestnácté minutě přerušen kvůli ohýnku, jenž přiletěl z kotle Eintrachtu. Hráči se pak asi po pěti minutách na hřiště vrátili a Frankfurtu nadále dominoval utkání. Vše se ale zvrhlo po půlhodině hry, kdy ojedinělou ránou vybojoval rohový kop Castro. Po něm svůj premiérový gól v dresu Leverkusenu vstřelil Sebastian Boenisch, jehož za chvíli po skvělé spolupráci s Castrem následoval Sebastian Kießling. Druhý poločas by měl začít cca v 16:37 a já osobně si myslím, že byste si jej neměli nechat ujít.
45+2
První poločas skončil.
45+1
Vypadalo to na ještě jeden rohový kop, sudí Stark mu ale svým hvizdem zamezil.
45+1
Leverkusen scvakl soupeře u jeho šestnáctky a díky zásahu Oczipky získal rohový kop.
45
První poločas bude delší jen o pár vteřin.
44
Frankfurt dostal k dispozici volný kop z půlící čáry, sám se ale již vidí v kabině, kde se bude muset hlavně psychicky sebrat, protože po fotbalové stránce tomu do dvou gólů Leverkusenu nebylo co vytknout, snad jen mizernou střeleckou aktivitu.
42
Blízko gólu byl Toprak! Leverkusenu perfektně fungují standardní situace, Castro ale domácího stopera mírně překvapil a to tak, že nebyl schopen zareagovat a míč na branku posunul jen stehnem, s čímž si na poslední chvíli poradil na brankové čáře u tyče stojící Rode.
42
Rohový kop Leverkusenu zahraje Castro.
41
Postranní hra Frankfurtu ale najednou neexistuje a jeho hráči se začínají chovat čím dál agresivněji. Vypadá to na závan starých časů, kdy byl Frankfurt neoblíbený pro chování svých hráčů. Vše se změnilo se sestupem do druhé ligy, kde se podle mnohých Eintracht očistil.
40
A mohlo být po úsměvu! Centr od Carvajala z pravé strany našel Castra, jenž bohužel pro Leverkusen v jasné šanci nastřelil jen Bendera, od nějž se míč odrazil k Rolfesovi. Domácí kapitán si míč urovnal na nohu a pak přestřelil branku.
40
Snaha ale byla naprosto vygumována špatným centrem Junga a následným faulem Schweglera. Armin Veh to vše bere s úsměvem.
39
Teď se ale rýsuje možnost přečíslení pro Eintracht.
38
Frankfurt má najednou svázané všechny končetiny a jen těžko se mu bude vracet do utkání. Pomoci mu může snad jen zásah jeho fanoušků, po kterém by se ale zřejmě už utkání nedohrálo a poločasová přestávka, která se kvapem blíží.
37
Míč se odrazil před šestnáctku k Benderovi, jeho nárt z první ale branku přeletěl.
37
Trapp vůbec není v pohodě, teď si u své pravé tyče nepohlídal centr Boenische a mohl být rád, že jej místo do branky srazil jen na rohový kop.
36
Kießling si všiml vysoko postaveného Trappa, jeho pokus o lob ale skončil nezdarem. Nicméně tento hráč má velmi brzo vyděláno - celou dobu byl neviditelný a pak z ničeho nic udeřil.
35
I po něm se musel Trapp obávat o svou svatyni, nakonec ale Castro vůbec netrefil branku. Leverkusen je ale čím dál nebezpečnější a pokud mu tam padne ještě jedna standardka, může se Eintracht pomalu chystat do Hesenska.
35
Bender vybojoval další rohový kop pro své mužstvo.
34
To je dokonalý šok v Leverkusenu. Frankfurt byl lepší, kontroloval hru, najednou ale zaváhal při bránění rohového kopu, pak propadl při bránění a druhý celek německé ligy tato zaváhání nemilosrdně potrestal.
33
Leverkusen právě vstřelil branku!
A je tady to, o čem jsem mluvil. Leverkusen uspal svého soupeře, ten podcenil situaci na své polovině, Bender výborně vysunul Castra, jenž šel se STEFANEM KIEßLINGEM sám na Trappa a předložil svému spoluhráči tak krásnou nabídku do prázdné branky, kterou by bylo hříšné odmítnout.
31
Leverkusen právě vstřelil branku!
První gól SEBASTIANA BOENISCHE v novém působišti nemohl přijít v lepší moment! Russ odvrátil rohový kop jen k levému polskému bekovi, který si jej zpracoval a propálil vše, co mu stálo v cestě.
30
Tak konečně! Ve středu pole si míč do své správy vzal Castro, dlouho se nerozpakoval a z dvaceti metrů protáhl Trappa, jenž krásně vytáhl míč na rohový kop.
30
Volný kop Frankfurt rozehrál nakrátko a zakrátko Schwegler našel svým centrem jen rukavice Lena.
29
Frankfurt je v utkání nadále aktivnější, jenomže co z toho, když nedokáže svou převahu vyjádřit střelecky.
28
Tentokrát byla Frankfurtu ponechána výhoda a byl z toho celkem velký problém, neboť po Oczipkově centru od postranní lajny dlouho domácí nedokázali dostat míč ze šestnáctky. Nakonec se to povedlo díky Boenischovi.
26
Zajímavý je zápas z pohledu Larse Bendera. Muž, s nímž se spekuluje v souvislosti s Manchesterem United, hraje s míčem na noze pragmaticky a chytře, jakmile ale má někoho přepadnout a uzmout mu míč, je vyhlášena nejvyšší pohotovost, protože to zavání sádrovnou.
25
Z pravého křídla odcentroval Aigner, obrana Leverkusenu ale v posledních minutách funguje spolehlivě a Wollscheid tak bez větších problémů uklidil míč do bezpečí.
24
Teď se ale Trapp musel mít mnohem více na pozoru, neboť Kießling se již prodral až k němu, neměl ale opět míč zcela pod kontrolou a stav tak zůstává bezbrankový.
24
Dobrý pas na Kießlinga od Bendera, domácí útočník byl ale proti dvěma obráncům, navíc míč nezpracoval.
22
Jsme skoro v polovině prvního poločasu a ač je to velmi smutné, tak aktivitou oplývá stále pouze kotel Frankfurtu, který je ale již v klidu.
21
Ten dopadl naprostým fiaskem, Trapp neměl s jeho zkrocením sebemenší problém.
21
Dopředu mohl uprchnout Kießling, jenž využil zaváhání Schweglera, neměl ale dostatečnou rychlost a tak raději hledal lépe postavené spoluhráče, při této snaze ale trefil jen vracejícího se Russe, od nějž se míč odrazil na rohový kop.
19
Rode si před šestnáctkou udělal místo a nacentroval do ní, Inujova hlavička ale neměla gólové předpoklady.
18
Leverkusen to má při napadání velmi složité, Bender teď přilehl Inuje ve středovém kruhu.
17
Frankfurt se opět jako klíště drží míče.
16
Pokračuje se v utkání šestnáctou minutou, kotel Frankfurtu píská ze všech sil.
Hráči se již vrací na hřiště.
Proti divé zvěři proběhl okamžitý zákrok, snad budeme za chvíli moci pokračovat.
Zajímalo by mě, co se bude dít. Pokud jste stejného zájmu, určitě zůstaňte s námi.
Toto je naprosto zbytečné a myslím, že je také velmi sympatické, kterak se v Německu na podobné incidenty reaguje. Když je někdo idiot, tak se tak s ním musí i nakládat.
16
Utkání je přerušeno!
16
Sudí Wolfgang Stark si bere všechny hráče do středového kruhu. Toto je naprosto zbytečné.
15
Kießling takřka vystihl rozehrávku hostí, pak ale musela být hra přerušena, protože z kotle Eintrachtu na hřiště přiletěla světlice.
14
Leverkusen se i díky nedomluvě Frankfurtu ubránil.
13
Rohový kop pro hosty.
11
O něco podobného se v japonském stylu pokoušel Inuj, jeho střela ale Lenovu branku hodně přeletěla.
10
Frankfurt je zatím lepší na míči. To je ale obvyklý jev v zápasech Leverkusenu, jenž první soupeře uklimbá a pak mu zasadí nemilosrdný úder do krku.
9
Schwegler měl dostatek prostoru ve středu hřiště, jeho střela ale podle toho nevypadala.
8
Benderův pas na Schürrleho měl světovou kvalitu, náběh německého reprezentanta již ne.
7
Oczipka odcentroval z levé strany do šestnáctky domácích, Leno ale nebyl nikým atakován a míč tak v pohodě stáhl.
7
Utkání již zcela regulérně pokračuje.
6
Nějakou bolístku měl Kießling a tak Zambrano musel zakopnout míč.
5
Leverkusen se momentálně snaží držet míč co nejvíce a vypudit Frankfurt z vlastní poloviny.
4
Levá strana Leverkusenu, na níž hraje Boenisch, zatím, jak se hezky lidově říká, hoří. Sice jsou to jen malé ohýnky, ale z takových většinou bývá velký požár.
3
Navíc jde vidět, že jde o první utkání po zimní přestávce.
2
Utkání začalo vlažně, nikdo se zatím nikam nežene.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Bayer Leverkusen: Leno - Carvajal, Wollscheid, Toprak, Boenisch - Reinartz - Bender, Rolfes - Castro, Schürrle - Kießling.

Eintracht Frankfurt: Trapp - Jung, Zambrano, Russ, Oczipka - Schwegler, Rode - Aigner, Meier, Inui - Matmour.

Rozhodčí: Stark - Salver, Pickel.
Posledních pět vzájemných utkání

25.08.2012 E. Frankfurt 2:1 Leverkusen
12.02.2011 E. Frankfurt 0:3 Leverkusen
22.09.2010 2:1 E. Frankfurt
03.04.2010 E. Frankfurt 3:2 Leverkusen
06.11.2009 Leverkusen 4:0 E. Frankfurt
Frankfurt v zimním přestupovém okně pířliš přestupů nepředvedl a dá se očekávat, že po skvělém podzimu půjde na jaře spíše dolů. Staronový nováček soutěže totiž přivedl jen Marca Russe, který ve středu zálohy nahradí stále zraněného Andersona. Jinak ale Armin Veh nemá důvod měnit sestavu a zřejmě to ani neudělá.
Leverkusen před letošní sezonou obměnil realizační kádr, do jehož čela postavil trenérskou dvojici Hyypiä - Lewandowski. Po slabším rozjezdu se nakonec zdá, že to byla volba správná. Leverkusen je na tom dobře v lize i v pohárech, navíc doslova překypuje kvalitou na všech postech a pro toto utkání s při zranění Michala Kadlece může dovolit takový luxus, že na jeho místo posune Sebastiana Boenische, který tak uvolní na pravém beku místo Danielu Carvajalovi, jenž se vrací po disciplinárním prohřešku. Podobný návrat čeká také Stefana Reinartze, který ze středu zálohy na lavičku vypudí Jense Hegelera.
Bundesliga si v osmnáctém kole přichystalo pro své obdivovatele opravdovou lahůdku. Do BayAreny totiž přijede překvapení z Frankfurtu, které na podzim získalo třicet bodů a je tak jen o tři body právě za druhým Leverkusenem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
29. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 29 21 4 4 86:28 67
2. Dortmund 29 18 6 5 80:35 60
3. Lipsko 29 16 10 3 74:31 58
4. Mgladbach 29 17 5 7 57:35 56
5. Leverkusen 29 17 5 7 54:36 56
6. Wolfsburg 29 11 9 9 41:36 42
7. Hoffenheim 29 12 6 11 40:48 42
8. Freiburg 29 10 8 11 38:41 38
9. Hertha Berlin 29 10 8 11 43:50 38
10. Schalke 29 9 10 10 34:46 37
11. Köln 29 10 4 15 46:56 34
12. Frankfurt 28 9 5 14 46:53 32
13. Augsburg 29 8 7 14 40:56 31
14. Union Berlin 29 9 4 16 34:52 31
15. Mainz 29 8 4 17 37:62 28
16. Düsseldorf 29 6 9 14 31:58 27
17. Werder 28 6 7 15 30:59 25
18. Paderborn 29 4 7 18 32:61 19
Články odjinud