To je pro tuto chvíli vše. Přeji pěkný zbytek nedělního večera a u německé Bundesligy opět na počtenou.
Mönchengladbach se díky výhře dotáhl v tabulce na šestý Mainz a sedmý je jen o skóre. Hannover sice zůstává na desátém místě, ale na svého dnešního soupeře už ztrácí čtyři body.
V souboji tabulkových sousedů o přiblížení se pohárovým pozicím byl nakonec úspěšnější Mönchengladbach, který si ponechal doma tři body zásluhou gólu Luuka de Jonga z 36. minuty. Je nutné říct, že vítězství to bylo zasloužené. Hannover měl sice dvě dobré šance, ale jinak toho v utkání moc nepředvedl. V závěru poločasu hrál navíc bez vyloučeného da Silva Pinta.
90+4
A v závěru utkání ještě žlutá karta pro Christiana Pandera (HAN).
90+3
Žlutá karta pro Sofiana Chaheda (HAN), který zdržel hru odkopnutím míče po faulu a zabránil tak rychlému rozehrání Gladbachu.
90+2
Ovšem teď mohlo být vyrovnáno. Pander operoval s míčem na pravé straně, chvíli se rozmýšlel, co s míčem a pak vyslal na bránu technickou střelu, kterou dobrým zákrokem zlikvidoval brankář ter Stegen.
90+1
Hannover se v oslabení už nemůže vzmoci na nějaký velký tlak, hosté se sice snaží, ale je už to spíše takové útočení ze zoufalství.
90
Rozhodčí nastaví nad rámec základní hrací doby ještě tři minuty.
89
Domácí šli do rychlého kontru, ale Hanke musel zpomalit hru, protože stál proti přesile a musel tak počkat na přibíhající spoluhráče. Celá akce nakonec neskončila povedeně.
88
Dominguéz už byl připravený střílet, ale přesně před ním mu míč sebral z dobré šance brankář Zieler.
87
On to možná faul a da Silvu Pinta byl. Ale hráč to pak vůbec neudělal dobře a simulování velké bolesti bylo hodně okaté.
85
Sergio da Silva Pinto (HAN) je v posledních chvílích hodně vidět. Teď sice dostal v hlavičkovém souboji do obličeje, ale následná situace byla jak vystřižena z divadelního představení. Da Silva Pinto se podíval na rozhodčího a až po chvíli se melodramaticky skácel k zemi. Rozhodčí mu následně zřejmě za simulování nebo za protesty uděluje žlutou kartu. Je to už hráčova druhá, což znamená červenou.
84
Gladbach kombinoval a rozhodně nijak nespěchal do útoku, hru zrychlil až dlouhým nákopem brankář ter Stegen.
83
Sobiech dobře vybojoval míč pro da Silvu Pinto, ten poslal přízemní pas před bránu, který si ale domácí obrana ohlídala.
82
Nějaký velký tlak Hannoveru, stále ne a ne přijít. S touto situací jsou domácí samozřejmě nad míru spokojeni a soustředí se teď výhradně na obranu, což děla hostům nemalé problémy.
81
Hned po Gladbachu sahá k poslednímu střídání i Hannover. Ze hry odchází Didier Ya Konan. A na posledních zhruba deset minut si zahraje Artur Sobiech.
80
Gladbach naposled střídá. Do hry jde Mike Hanke, který nahradí na hřišti Amina Younese.
79
Pander se sice vyhnul obrannému skluzu, ale s míčem už se ocitl v autu, což pomezní velmi dobře postřehl.
78
Hosté zahrávali rohový kop. Ale pro centr před bránu si nekompromisně a jistě došel brankáře ter Stegen, který i dnes podává velmi jistý výkon.
76
Sergio da Silva Pintovi (HAN) se nelíbilo rozhodnutí rozhodčího, který zhodnotil souboj s Daemsem jako faul. Da Silva Pinto pak pořádně vyčinil pomeznímu, který byl velmi blízko zmíněné situace. Za to si však vysloužil hostující hráč žlutou kartu.
75
Hosté teď trochu více zatlačili svého soupeře, ale není to nic intenzivní. Navíc centry do vápna v pohodě obrana Mönchengladbachu odvrací.
74
Dobrá kombinace hostů na pravém křídle, která vyslala do vápna Pandera. Dobře však zareagoval brankáře ter Stegen a byl u míče dříve než hostující hráč.
73
Oba týmy mají ještě v zásobě jedno střídání. Pokud stav 1:0 vydrží, určitě se dočkáme taktického střídání na straně Gladbachu.
72
Ya Konan se ocitl v dobré možnosti, ale k vyrovnání skóre se nedostal. Obrana Gladbachu zatím pracuje velmi dobře, ale hosté ji zatím moc neprověřili.
70
Tak nakonec to nebyl Daems, který musel jít ze hry v 62. minutě, ale byl to rakouský reprezentant Stranzl. Daems tedy stále pokračuje ve hře.
69
Hannover už by měl směrem do útoku pořádně přidat. Čas na vyrovnání se mu totiž rychle krátí.
68
Gladbach v útočném snažení, ale nebyl úspěšný. Kolmice za obranu nevyšla a byla vystižena hostující obranou.
67
Ter Stegen poslal dlouhý odkop na polovinu soupeře, ale ten byl značně nepřesný a zamířil pouze do zeleného moře hráčů Hannoveru. Po chvíli se však domácí k míče opět dostali a za žlutou kartu fauloval Mame Diouf (HAN).
66
V posledních minutách se hra hodně kouskuje a je to vidět i na tempu hry. Na hřišti se neděje nic zajímavého a hraje se převážně ve středu hřiště.
65
Hannover podruhé střídá. Ze hry odchází Mohammed Abdellaoue, který se dnes moc neukázal a na hřišti ho nahradí Konstantin Rausch.
65
Domácí zahrávali standardní situaci. Ta byla rozehrána na Chaheda, který to zkusil z velké dálky, jeho rána mířila nad bránu.
64
Mame Diouf opět dokázal, že je takřka neodstavitelný od míče. Tedy odstavitelný je, ale pouze za cenu faulu, což se ukázalo i nyní.
62
Nyní již avizované střídání. Ze hry musí jít nuceně Stranzl. Na trávník vyběhne Roel Brouwers.
61
Hannover se snaží využít chvilkové přesilovky. Ale jediné co se stalo, bylo to, že Pander sestřelil míčem jednoho z protihráčů a ten to musel na trávníku chvíli rozdýchávat.
60
Gladbach tedy zatím chvíli o desíti bez Daemse. A ten míří do kabiny, takže tohle utkání rozhodně nedohraje a bude střídat.
59
Stranzl utrpěl po jednom z hlavičkových soubojů bolestivou ránu na hlavě a musí být ošetřován. Pokud by musel střídat, byla by to velká smůla.
58
Marně si vzpomínám, kdy se Hannover dostal na dostřel brány ter Stegena. Ve druhé půli to snad nebylo ani jednou. Je pravdou, že hosty trápí velká marodka, trenéru Slomkovi chybí sedm hráčů. Z toho někteří byli stabilními členy základní sestavy.
57
Domácí však hrají daleko více v pohodě, samozřejmě je to i vedením, ale i v první půli podával Gladbach velmi dobrý výkon. Borussia rozhodně nehraje jen na 1:0.
56
Hannover toho svého útočného umu moc neukázal. Nato, že má třetí nejlepší útok v lize je to poměrně zklamání, ale třeba se ještě dočkáme.
55
Gladbach je naopak velmi nebezpečný a teď mohl využít rychlý protiútok. Parádní milimetrovou přihrávku vymyslel Younes a posílal ji na pravou stranu Herrmannovi, který se také k míč dostal. Byl však hodně natěsno bráněn, i přesto se mu povedlo vystřelit, ale jeho pokus nebyl přesný.
54
Brankář Zieler poslal dlouhý výkop na polovinu Gladbachu, ale ani tato varianta Hannoveru k přiblížení se domácí branky nezabrala.
53
Mohammed Abdellaoue si sice zpracoval míč, ale na polovině Gladbachu byl zoufale sám a logicky tedy proti velké přesile. Navíc byl atakován hodně důrazně a o míč přišel.
52
Hannover nenavázal na svoji aktivitu z konce první půle a útočná část mu dělá zatím velké problémy. Naopak domácí nehrají přehnaně pasivně a snaží se i nebezpečné výpady.
51
Domácí měli k dispozici rohový kop. Nordtveit ho zahrával na přední tyč, kam si nabíhal jeho spoluhráč. Dobře ale zasáhl Ya Konan a nedovolil mu zakončit.
49
Na hřišti se toho nyní moc neděje. Hannover má míč pod kontrolou, ale nemůže vymyslet nějakou útočnou akci, která by je převedla přes zahuštěný střed hřiště.
48
Ještě se vrátím ke střídání Gladbachu. Daems je defenzivní hráč, Arango naopak ofenzivní. Je tedy otázkou jak se změní rozestavení domácího týmu.
47
Domácí posílali centr do vápna a tam se předvedl ekvilibristickým zákrokem Djourou a odvrátil jím míč do bezpečí.
46
Jednu změnu připravil i trenér Gladbachu Lucien Favre, ale byla to změna zřejmě vynucená. Juan Arango měl nějaké problémy po zákroku na Mame Dioufa v 38. minutě, a to mu zřejmě nedovolilo pokračovat ve hře i ve druhé půli. Na trávník tak vyběhne Filip Daems.
46
Hannover udělal o přestávce jednu změnu. Ze hry je stažen Pocognoli, který orazítkoval v závěru půle břevno a do hry jde Jan Schlaudraff.
46
V první půli měli více ze hry domácí, kteří si vypracovali pár dobrých šancí a jednu z nich v 36. minutě přetavil v branku Luuk de Jong. Od této chvíle naopak na plyn šlápli hosté, ale vyrovnat už se jim nepovedla. V samotném závěru orazítkoval Pocognoli břevno.
45
Ou, velmi dobrou střelu nyní na branku zhruba z dvaceti metrů možná i dál vyslal Sebastien Pocognoli a svoji parádní ranou orazítkoval břevno domácí branky. Míči možná ještě na brankovou konstrukci lehce pomohl ter Stegen.
44
Další centr před bránu Gladbachu, tentokrát ale z hloubi pole. S centrem neměl ter Stegen vůbec žádné problémy.
43
Ya Konan se uvolnil na pravém křídle a posílal dobrý centr před bránu. Domácí obrana ho však dokázala odvrátit.
42
Perfektně teď hosté zahráli ofsajd systém a do postavení mimo hru vystavili hned trojici hráčů Mönchengladbachu.
41
Ter Stegen vyrazil centr do vápna, ovšem pouze k Panderovi, který výborně pálil z voleje. Domácí gólman se však stačil vrátit do brány.
40
Je vidět přesně, co jsem psal před malou chvílí. Hannover je hned daleko aktivnější směrem dopředu a domácí se naopak budou snažit, aby do přestávky neinkasovali.
39
Dobrý centr Hannoveru do vápna, zhruba někam na penaltu. Mame Diouf se však k hlavičce nedostal, i když k tomu měl tedy hodně blízko.
38
Mame Diouf je na míči hodně silný a domácí se teď o tom přesvědčili. Juan Arango (MNC) ho obral o míč až za cenu faulu a vidí žlutou kartu. Sám si u toho ještě trochu ublížil.
37
Hannover nyní bude muset hrát daleko více dopředu a snad náš čeká zajímavá podívaná. Je poměrně jisté, že domácí se budou snažit tento stav udržet do konce první půle.
36
Mönchengladbach právě vstřelil branku!

LUUK DE JONG dostal skvělou přihrávku za obranu od Patricka Herrmanna, Brankář Zieler (5) sice dobře vyběhl, ale nizozemský útočník ho dokázal přehodit a mohl slavit gól.
34
Zápasu by rozhodně prospěl o tom žádná. První půle se však blíží pomalu ke konci a na nějaké brankové hody to teda nevypadá.
33
Rohový kop Gladbachu byl nakonec odvrácen, a i když se domácí dostali k míči, nic už nevymysleli.
32
Domácí jsou v první půli lepším týmem. daleko více se snaží hrát dopředu. Od Hannoveru se přece jen čekala také trochu více útočná hra.
31
Wendt se teď trochu unáhlil s centrem a poslal ho do vápna, kde však nebyl nikdo z jeho spoluhráče. Obrana hostů však zazmatkovala a málem si sama zavařila.
30
Dobrá kolmice za obranu a velmi těsný ofsajd Luuka de Jonga, který už měl našlápnuto do velké šance.
29
Dlouhý výkop brankáře Zielera, mířil na Mame Dioufa, který svedl hlavičkový souboj s Dominguézem, nakonec skončil míč v moci Gladbachu.
28
...Míč se dostal na hranici vápna, kde poté přišla střela domácích, jenž byla ale zblokována.
27
Teď to však mohl změnit Thorben Marx, který napřáhl z dvaceti metrů a pořádně brankáře Zielera protáhl, ten dalším dobrým zákrokem vytáhl střelu k pravé tyči na rohový kop....
27
V minulém vzájemném utkání těchto týmů padlo hned pět branek. Dnes nevypadá, že by nás čekalo něco podobného.
26
Ohrozit domácí branku mohli hosté nyní. Centr do vápna z levé strany mířil na Dioufa, dobře však zasáhl brankář ter Stegen, který si došel pro míč a schoval ho do svých rukavic.
25
Domácí byli dvakrát blízko k vedoucímu gólu. Hannover zatím směrem do útoku nic nebezpečného nepředvedl.
24
Další dobrá šance pro domácí tým. A opět u toho byl Patrick Herrmann, který dával míč před bránu, kde si hledal prostor de Jong, nakonec výborně zasáhl hostujíc stoper Djourou.
23
Hannover zahrával standardní situaci, centr se však Panderovi vůbec nevyvedl a nakonec nemusel ani brankář ter Stegen zasahovat a nechal míč projít do zámezí.
22
Gladbach naznačil šancí de Jonga, že obrana Hannoveru je rozhodně k překonání. Stačí jeden dobrý nápad, myšlenka a hned je na světě šance.
21
Pokud jsem nakousli v minulých příspěvcích statistiku, tak Hannover má třetí nejlepší ofenzivu v Bundeslize, lépe je na tom pouze Bayern a Dortmund.
20
...Následný roh byl odvrácen k Wendtovi, který pálil z větší dálky a jeho pokus byl nepřesný.
20
Patrick Herrmann poslal libovou přihrávku na pravou stranu na volného de Jonga, který se tak mohl řítit sám na brankáře. Dobře však zasáhl vyběhnuvší brankář Zieler a vyrazil míč na roh...
18
Místa pro kombinace je velmi málo, oba týmy dobře brání a nenechávají ofenzivním hráčům skoro žádný prostor.
17
Gladbach v domácím prostředí už sedmkrát za sebou neprohrál, a to i včetně pohárového utkání s Laziem. Na druhou stranu má ale Borussia na svém kontě nejvíce remíz z celé Bundesligy - 11.
16
Hannover po dlouhé době v nějakém postupnějším útoku. Mohammed Abdellaoue se dostal ke střele, ale ta byla hodně nepřesná.
15
Arango posílal centr do vápna z levé strany, ale příliš se mu nepovedl. Míč se k němu však po chvíli vrátil a Arango to zkusil střelecky a i když se to zprvu nezdálo, bylo to povedená střela. Po prudké střele se míč náhle točil směrem k bráně a nakonec ji jen těsně minul.
14
Pas Hannover do útoku, kde byl Mame Diouf. Ale přihrávka byla o trochu delší, než bylo třeba a tak se Diouf k míči nedostal.
13
Gladbach v dalším rozvážně kombinaci. Hannover dobře zahušťuje pole, takže domácí nemají moc kudy útočit ,a když už to zkusí, o míč rychle přijdou.
12
Oba týmy hrají velmi rozvážně a rozhodně se ve hře směrem dopředu neukvapují. Hraje se zatím hlavně nato, aby se neudělala chyba.
12
De Jong si chtěl narazit s Arangem, tahle spolupráce jim však nevyšla. Gladbach však dokázal rychle získat míč a může založit další útočnou akci.
11
Tempo se oproti počátečním minutám zvedlo, hraje se teď ve větším nasazením. Teď však kombinuje Gladbach poměrně v klidu na své polovině a nikam se nežene,.
10
Arango vymyslel perfektní centr do vápna, kde si nabíhal de Jong. Ten si míč zpracovával a na poslední chvíli míč odkopl do bezpečí dobrým obranným zásahem Schulz.
9
Opět u míče vepředu Mohammed Abdellaoue a opět stal proti přesile a i tentokrát si nedokázal poradit. Od míče ho důrazně odstavil Stranzl.
8
Mohammed Abdellaoue se dostal v útoku k míči, ale měl proti sobě tři protihráče a s přesilou si poradit nedokázal. Po chvíli se ale míč opět dostal na kopačky hostů, přišel však nic neříkající centr, jenž zamířil přímo do náruče ter Stegena, aniž by oslovil nějakého hráče v zeleném hostujícím dresu.
7
Teď podnikal akci na levém křídle Oscar Wendt, ale byl obranou Hannoveru úspěšně zastaven. Hosté zatím nemají v obraně nějaké výraznější problémy.
6
Gladbach na začátku utkání drží míč více ve své moci a dalo by se říct, že má nepatrně navrch.
5
Ter Stegen poslal dlouhý výkop na polovinu soupeře, tam byl míč možná lehce prodloužen až na Younese, kterého si ale v souboji jeden na jednoho pohlídal Sofian Chahed.
4
Další ostřejší hlavičkový souboj, tentokrát je pískán faul Gladbachu a u míče tak budou hosté z Hannoveru.
3
První žlutá karta dnešního utkání a vidí ji Mohammed Abdellaoue (HAN), který při hlavičkovém souboji udeřil rukou do obličeje Dominguéze.
3
Jantschke přihrával na hranici vápna, ale míč se dostal až na levou stranu, kde byl další krajní obránce Oscar Wendt, který následně poslal centr do vápna. Tam byl ale připravený brankář Zieler.
2
Začátek utkání je zatím veskrze opatrný, žádný z týmů se nepouští do nějakých větších útočných výpadů.
1
Domácí rozehráli poslední utkání programu 26. kola německé Bundesligy a mohou se pustit do první útočné akce, která však neskončila úspěchem.
1
ABSENCE - Domácí tým je kompletní. Hostům bude chybět rovnou sedmička hráčů - Cherundolo, Eggimannn, Felipe, Andreasen, Franca, Huszti a Stindl.
ROZHODČÍ: Gräfe - Dietz, Achmüller - Siebert..
LAVIČKA HANNOVER: Miller (GK), Haggui, Sakai, Rausch, Schmiedebach, Schlaudraff, Sobiech.
LAVIČKA MÖNCHENGLADBACH: Heimeroth (GK), Brouwers, Daems, Xhaka, Cigerci, Hanke, Mlapa.
SESTAVA HANNOVER: (4 - 2 - 2 - 2) Zieler - Chahed, Djourou, Schulz, Pocognoli - Hoffmann, da Silva Pinto - Ya Konan, Pander - Abdellaoue, M. Diouf.
Trenér: Mirko Slomka.
SESTAVA MÖNCHENGLADBACH: (4 - 2 - 3 - 1) ter Stegen - Jantschke, Stranzl, Dominguéz, Wendt - Nordtveit, Marx - Herrmann, Younes, Arango - L. de Jong.
Trenér: Lucien Favre
TRENÉŘI PŘED UTKÁNÍM:

LUCIEN FAVRE (TRENÉR MÖNCHENGLADBACHU) - Proti Hannoveru musíme hrát velmi chytře. Náš protivník je hodně nebezpečný tým, zejména v ofenzivě má velký potenciál. Už tři roky pak H96 neopustil žádný významný hráč, bez diskuze se tak jedná o velmi dobrý tým. (zdroj: borussia.de)

MIRKO SLOMKA (TRENÉR HANNOVERU) - Situace vyžaduje, abychom se pokusili získat tři body. (zdroj: hannover96.de)
VZÁJEMNÉ ZÁPASY - Na podzim vyhrál v Hannoveru po přestřelce Mönchengladbach 3:2. I celkově je na tom Borussia ve vzájemných zápasech lépe. Zvítězila ve čtyřiadvaceti případech, Hannover vyhrál třináctkrát a v osmi případech se zrodila remíza.
HANNOVER 96 - Devátý tým tabulky má naprosto stejný cíl jak Gladbach, za kterým zaostává o pouhý bod a na šestou pozici tak ztrácí čtyři body. Vůbec oba nedělní soupeři jsou letošními účastníky Evropské ligy a oba vypadli ve stejné fázi - šestnáctifinále. Hannover by si samozřejmě příští sezónu evropské poháry rád zopakoval a dostal se třeba ještě dál. Pokud nepočítáme prohru se silným Dortmundem, neprohrál Hannover ve čtyřech bundesligových zápasech. Poradil si s Hoffenheimem a Hamburgem a získal remízy Norimberkem a Frankfurtem.
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH - Gladbach usiluje o pohárové pozice a daří se mu jich doposud držet. Zatím je na osmém místě, ale v případě vítězství nad Hannoverem se může dotáhnout na šestý Mainz a sedmý Hamburger. Výhra rozhodně není nereálná, Gladbach už doma sedm utkání neprohrál (např. i remíza s Dortmundem v 23. kole), včetně pohárového zápasu s Laziem. Hannover však má také pohárové ambice a souboj tabulkových konkurentů tak bude velice zajímavý.
Pěkný nedělní den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 26. kola německé Bundesligy mezi Mönchengladbachem a Hannoverem. Utkání začíná v 17:30.