Letošní ročník Bundesligy končí, ale fanoušci německého fotbalu se stále mají na co těšit. Vždyť za týden se ve finále Ligy mistrů utkají Bayern s Dortmundem a hrát se ještě bude také baráž o účast v příštím ročníku Bundesligy, ve které se střetne Hoffenheim s třetím týmem tabulky 2. Bundesligy Kaiserslauternem.
Norimberk ve druhém poločase otočil zápas s Werderem a po vítězství 3:2 poskočil na konečnou desátou příčku v tabulce Bundesligy. Naopak Brémy podtrhly neúspěšnou sezónu další porážkou, která už ale na jejich čtrnáctém místě nic změnit nemohla. Fotbalisté Werderu po prvním poločase zaslouženě vedli, o což se ve 37. minutě postaral jejich nejlepší hráč Kevin De Bruyne. Domácí ovšem ve druhém dějství skóre otočili, když se po rohových kopech prosadili Nielsson a střídající Polter. V 88. minutě navíc zvýšil na 3:1 Tomáš Pekhart a zdálo se, že je hotovo. Brémy se nevzdaly a o minutu později korigovaly druhou trefou De Bruyneho, na víc už však čas neměly.
90+3
Ostrý centr končí v rukavicích Schäfera!
90+3
Ignjovski si došel pro standardní situaci. Před Schäfera poletí ještě jeden míč...
90+2
Lukimya fauloval ve vzduchu Poltera a ten šetří na zemi nějaké ty sekundy.
90+1
Tak ještě tři minuty!
89
Werder právě vstřelil branku!
No, možná jsem se s tím, že je rozhodnuto, trochu unáhlil! KEVIN DE BRUYNE se ocitl tváří v tvář Schäferovi a zkušeně ho obstřelil. Celé to zavánělo ofsajdem, nicméně branka platí – 3:2.
88
Nürnberg právě vstřelil branku!
Domácí se se sezónou rozloučí vítězstvím! Dnes výborný Robert Mak vlétl z pravé strany do šestnáctky, tam utekl Ignjovskému a našel na zadní tyči TOMÁŠE PEKHARTA, který doklepával zblízka do prázdné brány.
87
Domácí naposled střídají. Místo Starka si zahraje Dabanli.
87
Polter si na polovině hřiště vybojoval faul, domácí tedy u míče.
86
Ještě jedno střídání Werderu. Odchází Akpala, přichází Wurtz.
84
Hosté střídají. Aleksandar Stevanović jde na trávník místo Kroose.
83
Balitsch už nestihl Makovu přihrávku na hrací ploše. Vhazovat budou domácí.
81
Také druhý gól domácích přichází po rohovém kopu! Mak nasadil balón na hlavu SEBASTIANA POLTERA a Mielitz na prudkou hlavičku nedosáhl – 2:1!
80
Mak vybojoval rohový kop pro svůj tým.
78
Alexander Esswein nahrazuje Pinolu, který nemůže pokračovat ve hře.
77
Pinolu postihla zřejmě křeč. Bude potřebovat ošetření.
76
Sražená střela De Bruyneho nakonec nadělala Schäferovi problémy. Balón totiž padal přímo na bránu a gólman Norimberku ho musel vyboxovat do bezpečí.
75
Po srážce Prödla s Pekhartem byla odpískána standardka proti hostům. K míči se postavil Mak a na jeho centr jen těsně nedoskočil Plattenhardt.
73
U brankové čáry se uvolnil Tomáš Pekhart a posílal před bránu přízemní centr, který ale jen prolétl malým vápnem.
72
Další akce hostí skončila na nepřesné přihrávce Petersena, který nenašel Akpalu.
70
Na druhé straně připravil Gebre Selassie tutovku Akpalovi, který zblízka trefil jen boční síť!
69
Pěkná akce domácích. Mak poslal do vápna z pravé strany přízemní přihrávku, na kterou před odkrytou bránou jen o kousek nedosáhl Tomáš Pekhart!
69
Hosté teď drží míč a nikam moc nepospíchají.
67
První střídání hostí. Odešel Junuzović, přišel Schmitz.
64
De Bruyne je dnes opravdu velice aktivní. Nyní pálil dvakrát během jedné minuty, ovšem ani jedna rána se mezi tyče nevešla.
62
Domácí stoper Klose viděl žlutou kartu.
61
Po následném rohu se domácí dočkali vyrovnání! PER NILSSON nejprve hlavičkoval pouze do tyče, ale balón se k němu odrazil zpět a Nilsson ho nekompromisně napálil za záda Mielitze!
61
Pinolova rána byla tečována jedním z bránících fotbalistů tak, že balón skončil těsně nad břevnem!
59
Domácí střídají. Odchází Mendler, přichází Polter.
57
Pekhartovi byl odmáván a odpískán ofsajd.
55
Petersen se mezi nedůraznými domácími obránci protáhl až před Schäfera. Překonat ho nedokázal a navíc přepadl přes jeho nohu. Hosté reklamují faul, ale o ten se určitě nejednalo.
55
Pekhart chtěl roztáhnout hru do křídla na Pinolu, u míče byl však jako první Gebre Selassie.
54
Po faulu Pinoly se kopala standardní situace. De Bruyneho centr ale domácí obrana odvrátila.
52
De Bruyne ukazuje své kvality. Pohrál si s domácí obranou a poté nahrál balón pod sebe na Junuzoviće, který z hranice šestnáctky jen těsně přestřelil.
50
Ignjovski byl sražen Mendlerem a rozhodčí Winkmann domácímu hráči důrazně vysvětluje, že by mohl být také vyloučen, pokud bude pokračovat v nečisté hře.
48
Robert Mak zůstal otřesený na hrací ploše. Bude se muset ošetřovat.
47
Mendler vyfasoval žlutou kartu za zákrok na De Bruyneho.
47
Dobrá příležitost pro domácí. Balitschův přízemní centr ve skluzu tečoval Simons a Mielitz musel jít rychle na zem.
46
První poločas vyšel lépe hostujícím Brémám. Werder si po oboustraně vyrovnaném začátku utkání postupně vypracoval herní převahu a domácím dělal velké problémy především Kevin De Bruyne. Byl to právě belgický záložník, který ve 37. minutě přeloboval brankáře Schäfera a poslal svůj tým do vedení. Norimberk si za poločas nevypracoval žádnou větší šanci.
45+1
Po rohu se nic vážného nestalo.
45
Kevin De Bruyne pořádně protáhl Schäfera! Ten jeho křížnou střelu, která mířila přesně k levé tyči, vytáhl konečky prstů na roh!
45
Stark se po Makově standardní situaci tlačil k hlavičce. Hostujícího brankáře však neohrozil.
43
Zdálky natáhl ke střele Balitsch, mířil nad.
42
Nepřesná domácí přihrávka končí v autu. Fanoušci Norimberku začínají nesměle pískat, protože by na závěr sezóny chtěli od svého mužstva vidět více.
40
Po Junuzovićově standardce hlavičkoval nad stoper Brém Lukimya.
39
De Bruyne je při chuti! Nyní se uvolnil na rohu šestnáctky a jen těsně míjí bližší tyč domácí brány.
37
Brémy jdou do vedení! KEVIN DE BRUYNE obdržel od Junuzoviće krásnou přihrávku za domácí obranu, šel zcela sám na Schäfera a naprosto chladnokrevně jej přeloboval.
36
Pinola házel aut přímo do hostujícího vápna, tam zasáhl Lukimya.
34
Robert Mak zahrával zajímavou standardní situaci. Z 25 metrů ovšem trefil pouze hostující zeď.
33
Plattenhardt pálil, ale trefil jen pozadí Felixe Kroose.
32
Petersen si po standardní situaci dobře naběhl za bránící hráče, ale hlavičkoval nad.
31
Po centru Pinoly odkopával Ignjovski.
30
Zdálky to zkusil Fritz, bránu však netrefil.
29
Fritz posílal míč obloučkem za domácí obranu, ale to byla lehká kořist pro brankáře Schäfera.
27
Velmi pěkný moment. Akpala nahrál De Bruynemu, který z 20 metrů vyslal na domácí bránu povedený volej. Schäfer ovšem tuto tvrdou střelu dokázal vyrazit do bezpečí!
26
Pekhartovi odpískán útočný faul.
25
Hráči Norimberku to teď s kombinací na vlastní polovině přehnali a nabídli míč Petersenovi. Ten z toho byl ale tak překvapen, že nic nevymyslel.
24
Mak to zkusil přímo, bránu Brém ale přestřelil.
23
Slovák Mak si došel pro faul asi 35 metrů od brány. Uvidíme, co domácí vymyslí.
22
Mendler se snažil individuálně uvolnit směrem do středu hřiště, ovšem o balón proti přesile soupeřů přišel.
21
Tomáš Pekhart utržil nějakou ránu ve vzdušném souboji, ale rychle se oklepal a už je na nohou.
20
Ignjovski dělal co mohl, ale nestihl míč na hřišti. Škoda pro Brémy, na levé straně totiž bylo hodně prostoru.
19
Přihrávka De Bruyneho skončila v zámezí. Domácí kopou od brány.
18
Náznak větší šance. De Bruyne si naběhl na přihrávku za obranu, ale vše dobře přečetl Schäfer, který rychle vyběhl a neumožnil hostujícímu fotbalistovi pořádné zakončení.
17
Pokračuje vyrovnané utkání, oba týmy se střídají v držení míče.
16
Ignjovského centr z levé strany propadl jen k domácím obráncům.
15
Domácí sportovně vrátili míč Brémám a pokračuje se ve hře.
14
Balitsch upadl po souboji s Junuzovićem, ale faul se nepíská. Sudí nicméně vzápětí přerušil hru, protože domácímu hráči se nechtělo na nohy.
13
Nakopnutý míč propadl až k De Bruynemu, který doběhl do šestnáctky a našel Junuzoviće. Ten se ale k zakončení nedostal.
12
Mendler z 20 metrů napřáhl, ale při ráně podklouzl a Mielitz tak mohl zůstat v klidu.
12
De Bruyne si naběhl do vápna na přihrávku, ovšem domácí obrana ho výborně pokryla. Bude se kopat od branky Norimberka.
10
Mendler se dostával do zajímavé příležitosti. Jeden z hráčů Werderu však jeho střelu srazil na roh. Po něm se hosté ubránili.
9
Nákop jednoho z hostujících hráčů dolétl až k Schäferovi. Zatím se hraje poklidný fotbal bez šancí, ale v dobré atmosféře.
8
Akci Werderu zastavil zdvižený praporek pomezního – ofsajd.
7
Standardku kopali domácí, centrovaný míč však doletěl přímo do náruče Mielitze.
6
Pinola odebral ve vápně míč Petersenovi a uchránil svůj tým od nepříjemné situace.
5
Právě Ignjovski rozehrával. Balón se k němu později znovu vrátil, ale hostující levý bek mířil zpoza šestnáctky hodně nepřesně.
4
Standardka pro Werder, na levé straně byl faulován Ignjovski.
3
Pinolův centr hledal Pekharta. Ten balón hlavou možná i lehce lízl, ale Mielitz přesto předvedl pouze jednoduchý zákrok.
3
Brémy v úvodu častěji drží míč na svých kopačkách.
2
Zahrával ho právě De Bruyne, domácí se ale ubránili.
1
De Bruyne vybojoval rohový kop pro hosty.
1
Balón se dostal až za bránu Schäfera. Domácí kapitán uvedl míč zpět do hry.
1
Utkání rozehráli výkopem domácí.
1
Hráči obou celků nastupují na hrací plochu. Stadion Nürnberg je zaplněn.

1. FC Nürnberg: Schäfer – Balitsch, Nilsson, Klose, Pinola – Simons, Stark – Mendler, Mak, Plattenhardt – Pekhart. Trenér: Michael Wiesinger

Werder Bremen: Mielitz – Gebre Selassie, Prödl, Lukimya, Ignjovski – Kroos – Junuzović, Fritz, De Bruyne – Petersen, Akpala. Trenéři: Wolfgang Rolff a Mathias Hönerbach

Rozhodčí: Winkmann – Hacker, Assmuth.

1. FC Nürnberg: Rakovsky – Polter, Gärtner, Korczowski, Dabanli, Kanazaki, Esswein.

Werder Bremen: Strebinger – Pavlović, Schmitz, Wurtz, Stevanović.
V utkání budeme moci sledovat i dva české reprezentanty. Na hrotu norimberské ofenzivy nastoupí Tomáš Pekhart, na pravém okraji obrany Werderu bude operovat Theodor Gebre Selassie.
Oba celky se utkaly na podzim v 17. kole a rozešly se smírně 1:1. Góly padaly až v závěru duelu. V 82. minutě poslal hostující Norimberk do vedení Timo Gebhart, ovšem o šest minut později zajistil domácím alespoň bod Nils Petersen.
Norimberk v sobotu zakončí sezónu, ve které se jeho fotbalisté dokázali držet v bezpečné vzdálenosti od pásma sestupu. Před posledním kolem se tým kouče Wiesingera nachází v tabulce na třinácté pozici se 41 body a ve vyrovnaném středu tabulky ho jen bod dělí od devátého Hannoveru. Hráči Norimberku na tom mohli být klidně i lépe, ale v závěru sezóny je srazila čtyřzápasová série porážek, kterou protrhli až před týdnem, kdy zvítězili na půdě Düsseldorfu a tím svému soupeři výrazně zkomplikovali boj o udržení.

Pro Werder Brémy bude sobota začátkem éry po trenérovi Thomasovi Schaafovi. Ten se v týdnu dohodl s vedení Werderu na ukončení smlouvy a v klubu tak končí po dlouhých 14 letech. Nejdéle sloužící lodivod v Německu s klubem získal v sezóně 2003-04 i mistrovský titul a pro fanoušky byl ikonou. Schaafovi zlomilo vaz především letošní nepovedené jaro. Brémy totiž naposledy zvítězily 9. února ve Stuttgartu a od té doby čekají na tříbodový zisk již dvanáct zápasů. Ještě před týdnem byli fotbalisté Werderu dokonce namočeni v boji o udržení, naštěstí remíza 1:1 s Frankfurtem v kombinaci s ostatními výsledky ohrožených klubů jim zajistila definitivní jistotu setrvání v nejvyšší soutěži i pro příští sezónu. Při pohledu do tabulky je problémem Brém především defenziva. 63 inkasovaných gólů je druhým nejhorším počinem v Bundeslize.
Přeji pěkný den všem fanouškům fotbalu. Německá Bundesliga dospěla do svého závěru a v sobotu od 15:30 se odehraje její poslední 34. dějství. V duelu sousedů v tabulce mezi 1. FC Norimberk a Werderem Brémy už o nic velkého nepůjde, ale to neznamená, že nebudeme svědky zajímavého fotbalu. Třináctý Norimberk se v případě vítězství může klidně posunout až na deváté místo, což by byl pro svěřence Michaela Wiesingera jistě vítaný úspěch. Na jaře trápící se Brémy se už ze čtrnácté příčky pohnout nemohou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.