Schalke - Mönchengladbach | ONLINE | 1.12.2012 15:30 | Bundesliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto zápasu už je to vše. Hlavní chod vás však čeká. Od 18:30 je na programu ostře sledovaný duel mezi Bayernem a Dortmundem a u něj se těším na počtenou.
Schalke zůstává po remíze na čtvrtém místě. Gladbach se posunul na osmou pozici.
Mönchengladbach byl blízko k tomu, aby na Schalke po dvaceti letech vyhrál. Do vedení ho dostal De Camargo, v 86. minutě se však povedlo vyhrát Draxlerovi. To však nic nemění na faktu, že Schalke čeká už tři utkání na výhru.
Konec zápasu.
90+1
Hosté zahrávali standardní situaci. Arango ji však nezahrál vůbec dobře.
90
Schalke sice dokázalo srovnat, je však otázkou jestli i remíza není málo. Nad rámec základní hrací doby se nastavují dvě minuty.
89
Poslední střídání Gladbachu. Ze hry odchází Lukas Rupp a na hřišti ho nahradí Roel Brouwers.
87
Žlutou kartu vidí Alvaro Dominguez. (MCH).
86
Schalke právě vstřelilo branku!

Jenže Schalke dnes zřejmě neprohraje! Farfan našel na pravé straně ve vápně Pukkiho, jehož střela byla tečována na zadní tyč, kde stál JULIAN DRAXLER a zamířil do prázdné brány.
84
Tento zápas jen potvrzuje trápení Schalke v posledních zápasech. Trenér Stevens se sice bránil před tímto utkáním, že by jeho tým byl v nějaké krizi, ale pokud by už Schalke čtyři zápasy nevyhrálo, dalo by se o tom už možná uvažovat.
83
...Ovšem velmi špatně zahraný a hosté tak neměli problémy centr odvrátit.
83
...Rohový kop Schalke.
82
Budu se opakovat, ale další centr před bránu Gladbachu. Brankáři ter Stegenovi vypomohli obránci.
81
Opět to byl Jermaine Jones, který byl blízko k vyrovnání. Ve vápně se k němu odrazil míč a Jones ho napálil na bránu, prudký pokus však mířil nad břevno.
81
Na zaháněnou si teď hráli hráči Schalke. Draxler totiž svůj centr z levé strany pořádně přetáhl.
80
Střídání Gladbachu číslo dvě v krátkém časovém sledu. Ze hry odchází střelec zatím jediného gólu utkání Igor De Camargo a do hry se zapojí Mike Hanke.
78
Gladbach střídá. Do hry se podívá Peniel Mlapa, který nahradí Patricka Herrmanna.
77
Draxler pálil, trefil však pouze Stranzla. Ten dostal míčem do míst, kam by žádný chlap dostat nechtěl.
77
Další centr před bránu Gladbachu, tentokrát musel míč vyboxovat brankář ter Stegen.
76
Centry do vápna Gladbachu sice létají často, málokdy jsou však pro hostující obranu nebezpečné. To platilo i teď.
75
De Camargo dával míč za obranu na Patricka Herrmanna (MNC), ten se však do šance dostal jen díky tomu, že přidržel svého strážce. Po odpískání faulu navíc ještě míč zakopnul a tak viděl žlutou kartu.
73
Je zřejmé, že tlak Schalke bude narůstat. Ale tím se budou také vytvářet volná okénka v obraně domácího týmu, čehož by hosté mohli využít.
72
Skvělý centr do vápna Gladbachu, na který si naběhl Jermaine Jones a mohlo být vyrovnáno. Jones však míč hlavičkou poslal pouze do středu branky, kde stál ter Stegen. Kdyby byl pokus umístěný, nebylo, co řešit.
71
Hned dvojité střídání na domácí straně. Ze hry odchází Klaas-Jan Huntelaar a Lewis Holtby a do hry přijdou Ciprian Marcia a Teemu Pukki.
70
Uchidův centr musel vyboxovat ter Stegen do bezpečí. To však netrvalo dlouho, o chvíli později se vytvořil závar ve vápně hostí a míč se odrazil na hranici šestnáctky k Holtbymu. Ten následně pálil nad bránu.
69
Rychlý protiútok Gladbachu, při kterém přišel centr z levé strany do vápna De Camargo, ten se ale k zakončení nedostal.
68
...Dominguez se dostal k hlavičce, jeho pokus však nebyl přesný.
67
Rohový kop pro Gladbach poté, co si hned dva hráči hostí nabíhali na zadní tyč, ale hlavička šla pouze do bránícího hráče...
66
Jak jsem zmiňoval, že série, kdy Schalke doma s Gladbach neprohrálo už dvacet let, nevypadá na protrhnutí. Tak jsem to nejspíše zakřikl, teď to naopak vypadá pro hosty velmi dobře.
65
Schalke se tlačil do další šance. Míč se odrazil za vápno k Höwedesovi, jehož střela byla zblokována a míč se navíc odrazil tak, že hosté šli do rychlého kontru. Na jeho konci byl Herrmann, který už trochu v tísni zakončoval nad bránu.
64
...Rohový kop dokázali hosté úspěšně ubránit.
63
Julian Draxler dostal přihrávku na hranici vápna a odtud nádherně technicky střílel k pravé tyči, mohlo být vyrovnáno. Proti byl však ter Stegen, který předvedl skvělý zákrok a vytlačil střelu na roh...
62
Mönchengladbach právě vstřelil branku!

Jedna chyba, jedno nepohlídání De Camarga a je zle. Schalke chybovalo v rozehrávce a k míči se dostali hosté. Přišla ihned rychlá přihrávka za obranu na IGORA DE CAMARGA, jenž pod Hildebrandtem propasoval míč do brány.
61
Hildebrandův odkop byl prodloužen a nakonec dostal k centru z pravé strany Jones, jeho centr mířil do brány, ter Stegen se všk nenechal překvapit.
60
Dvacet let už Gladbach nevyhrál v Gelsenkirchenu. Naposledy zvítězil na Schalke 25. srpna 1992. Dnes to nevypadá na prolomení této série.
59
Holtby vymyslel krásný pas na Farfana, ten ve vápně z pravé strany zkoušel ihned střílet, ale jeho pas byl zblokovaný.
58
Farfanův centr z pravé strany byl příliš přetažený, hostující obrana tak vůbec nemusela zasahovat.
57
Holtby přihrával na levé křídlo na nabíhajícího Draxlera, ten poslal prudký centr do vápna, kde musel míč do bezpečí vyboxovat brankář ter Stegen.
56
Přihrávka za obranu na Huntelaara, ten se k míči nedostal a ještě byl v ofsajdu.
55
...Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Neustädter a jeho pokusu moc nechybělo. Nakonec míč jen těsně minul pravou tyč.
54
Holtby vymýšlel nadýchaný centr na Huntelaara, před ním na poslední chvíli odvrátil míč jeden z bránících hráčů hostí...
53
Schalke teď nemůže na kompaktně bránící Gladbach nic vymyslet a svoji kombinaci musel vrátit až na středový kruh.
52
Obraz hry se ve druhé půli o mnoho nezměnil. Schalke se snaží být aktivnější dopředu, hosté čekají na protiútoky.
51
Draxler se pohyboval s míčem na hranici vápna, ale nemohl nikomu přihrát, protože nabízející hráči stáli v ofsajdu. Nešlo ani vystřelit, protože před Draxlerem byl zahusťěný prostor.
51
Rupp má problémy s chráničem, ale rychle dal vše do pořádku a může pokračovat ve hře.
50
Fuchs se nabízel na levé straně a také dostal míč, vzápětí se mu však nepovedlo odcentrovat, jeho pas byl zblokovaný.
49
Opět pas na De Camarga, ten byl tentokrát v ofsajdovém postavení.
48
Dlouhý nákop na De Camarga neměl smysl, belgický útočník byl totiž velmi dobře pokrytý. Centr navíc neměl zrovna nejpřesnější parametry.
47
Hermann nepřesně rozehrával a do rychlého kontru tak pustil Schalke. Farfan se prokličkoval až do vápna a jen málo mu chybělo, aby mohl zakončit.
46
Druhá půle rozehrána. O přestávce neproběhly žádné změny, na hřišti tedy stejní hráči jako v první půli.
46
Začal druhý poločas.
Bezbrankový první poločas příliš šancí nenabídl. Schalke bylo v úvodu utkání velmi aktivní, jeho ofenzivní snažení však postupem času uvadalo a hra se vyrovnala. Domácí ohrožovali bránu ter Stegena jen střelami ze střední vzdálenosti.
První poločas skončil.
45
Dobrý centr Fuchse, který se ve vápně málem dočkal zakončení. Nakonec se míč odrazil k Draxlerovi, který zpoza vápna střílel pouze nad.
45
Hra se teď pohybovala od vápna k vápnu, ale oběma týmům chyběl finální krok.
44
Draxler u míče na levé straně, chtěl zmást kličkou bránícího Stranzla, ale to je zkušený mazák a nedal Draxlerovi šanci.
43
Herrmann se nachytal do ofsajdové pozice.
42
Lewis Holtby teď tak trochu z nouze střílel, raději si to měl ale rozmyslet, protože jeho střela zpoza vápna neměla nebezpečné parametry ani náhodou, navíc prostor před Holtbym byl hodně zahuštěný.
41
Další zajímavá akce, kterou hosté zbytečně potopili. Herrmann dával příliš dlouhou přihrávku na levé křídlo, kde se nabízel Wendt.
40
První prosincový den samozřejmě není nějaké vedro. Na tribunách tak nechybí teplé oblečení, hráči na hřišti se musí zahřát pohybem.
39
Schalke teď nakoplo míč na polovinu Gladbachu bez jakéhokoliv logického smyslu, jakoby domácí trochu nevěděli kudy kam. To se samozřejmě nelíbí domácím fandům, kteří to dávají najevo.
38
Huntelaar pálil z otočky zpoza vápna, jeho střela však byla zblokována hned v samém zárodku.
37
De Camargo potopil dobře rozvíjející se akci příliš prudkou přihrávkou. Na druhou stranu tak mířil Farfan, který byl faulovaný Wendtem.
36
Jantschkemu se nepovedlo odcentrovat přes protihráče. Gladbach však zůstal u míče.
35
Julian Draxler (SCH) byl za svůj nedovolený zákrok oceněn žlutou kartou.
34
Rychlý protiútok Gladbachu vedl Arango, který následně přihrál na Herrmanna, kterému se poté nepodařilo protlačit míč do vápna na De Camarga.
34
Fuchsův centr z levé strany nakonec skončil u Wendta, který se trochu nedomluvil s brankářem ter Stegenem, který si šel původně pro míč. Celá siuace končí odkopem.
33
...K hlavičce se dostal po centru Höwedes, jeho pokus však skončil pouze nad bránou.
32
Uchida se rozběhl po pravé straně a přihrával Huntelaarovi, ten byl však dobře bráněn a nakonec byl jeho centr sražen na rohový kop...
30
Farfan předal míč na pravé křídlo Holtbymu, který se následně snažil připravit střeleckou pozici na hranici vápna, pokoušel se zmást bránícího hráče a nakonec opravdu vystřelil. Jeho ostrá střela však mířila pouze doprostřed, i přesto s ní měl však ter Stegen menší problémy a likvidoval ji až nadvakrát.
29
De Camago měl nyní na levé straně trochu více prostoru, ale hned se k němu stáhl obránce a De Camargo nakonec nepřesně přihrával.
28
Na druhé straně se ocitl Patrick Herrmann v ofsajdové pozici.
27
Dlouhý pas na pravé křídlo na Farfana, přihrávka se však ukázala opravdu příliš dlouhou a skončila v zámezí.
26
Matip fauloval De Camarga a zatím se to obešlo bez žluté karty a vše končí jen důraznou domluvou hlavního sudího Felixe Brycha.
25
Pas do vápna Gladbachu nemohl hosty ohrozit, zastavil se totiž hned u prvního protihráče.
24
Jantschke nyní neprotlačil na pravém křídle míč na spoluhráče a rezultoval z toho rychlý protiútok Schalke, který však neskončil úspěchem.
23
Gladbach dlouho kombinoval před vlastní bránou. Pak však přišel dlouhý pas na De Camarga, který prodloužil za obranu na Herrmanna. Schalke teď mělo štěstí, že k míči měl blíže Hildebrand.
22
Farfan se nyní v útočném snažení provinil faulem, míč tedy získává Gladbach.
21
Další střela ze střední vzdálenosti. Tentokrát míč na bránu napálil Draxler, jeho skákavá přízemní střela mířila zhruba dva metry vedle levé tyče.
20
Wendt opět hledal vepředu De Camarga, toho hledají dlouhé míče nejčastěji. Belgický útočník to však má zatím velmi těžké a nedaří se mu prosadit.
19
...Schalke se po rohu dostalo k zakončení. Jones však mířil mimo tři tyče.
19
Huntelaar to zkusil z pětadvaceti metrů a jeho střela mířící k levé tyči donutila ter Stegena k zákroku. Hostující brankář musel střelu vyrazit na rohový kop...
18
Delší čas hosté vydrželi na polovině Schalke. dvakrát se pokoušeli protlačit míč za obranu na De Camarga, dvakrát neúspěšně.
17
Aktivita Schalke z úvodu utkání poměrně opadla a hra se začíná postupně vyrovnávat.
16
Centr Gladbachu z pravé strany, ale De Camargo měl k míči daleko a ten nakonec skončil v rukavicích brankáře Hildebranda.
15
Gladbachu se zatím do konsolidované obrany Schalke těžko útočí a v podstatě se spoléhá na rychlé protiútoku, či chyby domácího týmu.
14
...Dobrý přetažený centr na zadní tyč, kam si nabíhal Stranzl, ale nakonec se ukázalo, že byl v ofsajdu.
14
De Camargo faulovaný, standardka pro Gladbach...
13
...Rohový kop hosté bez větších potíží dokázali ubránit.
12
Rychlý protiútok Schalke. Draxler dával na levou stranu Huntelaarovi, ten byl mimo střelecký úhel a tak centroval, jeho pas byl však hodně přetažený, nakonec vše končí rohovým kopem...
11
...míč se odrazil z vápna pryč až k Fuchsovi, který pálil bez přípravy, ale střela se mu vůbec nepovedla.
10
Rohový kop pro Schalke po zblokovaném centru Farfana...
9
Centr Schalke do vápna, který však skončil za pomoci jednoho z obránců Gladbachu v moci ter Stegena, teprve dvacetiletého brankáře.
8
Hildebrand trochu v problémech při odkopu, kdy uklouzl, ovšem stihl ještě míč odehrát před hrozícím nebezpečím v podobě Herrmanna.
7
Schalke se nyní nepovedla kombinace v útoku a Gladbach vyrazil do rychlého protiútoku. Dlouhý pas za obranu našel Herrmanna, který směřoval na bránu, ale dal si míč příliš daleko od nohy.
6
V ofsajdu nyní zůstal Klaas-Jan Huntelaar, který mimochodem stále nepodepsal v Gelsenkirchenu novou smlouvu. Jisté spekulace naznačovaly zájem Arsenalu.
5
Schalke vlétlo do utkání velmi aktivně, což je zřejmě odpověď na předchozí nepovedené výsledky v Bundeslize. Schalke čeká už tři zápasy na výhru.
5
Právě Wendt teď musel nedovoleně zastavit Farfana, taktický faul, který zastavil rychlý postup Schalke do útoku.
4
První aktivita i na druhé straně, ale Wendtův centr z levé strany do vápna byl ustrážen.
3
Další nebezpečný útok domácích. Zpětnou přihrávku na hranici vápna z levé strany dostal Lewis Holtby a jeho pohotová střela jen těsně minula bránu.
2
Schalke začalo velmi aktivně, standardka po faulu Nordtveita však šancí neskončila. Neuchytil se ani následující útok, poněvadž Farfan se ocitl v ofsajdu.
1
Utkání bylo rozehráno, do prvního útoku se mohli řítit domácí. A hned z toho byla akce, po které přišel žlutý faul Havarda Nordtveita (MNC).
1
Utkání právě začalo.
ABSENCE - Schalke dnes bude scházet Papadopoulos, mimo jsou také Afellay a Höger. Gladbachu bude chybět Daems a také de Jong. Pouze na lavičce se po chřipce objeví Xhaka.
ROZHODČÍ: Brych - Christ, Willenborg - Schriever.
LAVIČKA MÖNCHENGLADBACH: Heimeroth (GK), Brouwers, Xhaka, Ring, Cigerci, Hanke, Mlapa.
LAVIČKA SCHALKE: Unnerstall (GK), Metzelder, Escudero, Barnetta, Obasi, Marica, Pukki.
SESTAVA MÖNCHENGLADBACH: (4 - 2 - 2 - 2) ter Stegen - Jantschke, Stranzl, Dominguez, Wendt - Nordtveit, Marx - Rupp, Arango - De Camargo, Herrmann.
Trenér: Lucien Favre.
SESTAVA SCHALKE: (4 - 2 - 3 - 1) Hildebrand - Uchida, Höwedes, Matip, Fuchs - Jones, Neustädter - Farfan, Holtby, Draxler - Huntelaar.
Trenér: Huub Stevens.
TRENÉŘI PŘED UTKÁNÍM:

HUUB STEVENS (SCHALKE) - Chceme vyhrát. Jsme to našim fanouškům dlužni. V předchozích zápasech jsme nenasbírali tolik bodů, kolik jsme si předtím naplánovali. A tak je pochopitelné, že nejsme se současnou situací vůbec spokojeni. (zdroj: schalke04.de)

LUCIEN FAVRE (MÖNCHENGLADBACH) - Na tabulky příliš nekoukáme. Koneckonců nemá její podoba po 14 odehraných kolech žádnou vypovídací hodnotu. Zabýváme se jen dalším soupeřem. A na Schalke bychom rádi předvedli stoprocentní výkon, korunovaný nějakými body. (zdroj: borussia.de)
VZÁJEMNÉ ZÁPASY - Poslední dva duely vyhrál Mönchengladbach. Nejprve porazil v minulé sezóně Schalke v osmifinále poháru a pak v lize 3:0 v domácím prostředí. Na svém hřišti však Schalke také zvítězilo - 1:0. A má to pro Borussii ještě další háček. Mönchengladbach nedokázal na Schalke vyhrát už dvacet let.
Kde, že je skvělá minulá sezóna? Na začátku tohoto ročníku se zdálo, že pro BORUSSII MÖNCHENGLADBACH nenávratně pryč. Týmu se nedařilo a příliš nezářili ani draze nakoupené posily, což platí především pro útočníka Luuka de Jonga. Přesto není postavení Gladbachu v tabulce nikterak tragické, je na devátém místě a mimo poháry je jen kvůli horšímu skóre. Naposledy si poradila s Wolfsburgem, ale třeba zápas předtím pouze remizovala na hřišti posledního Augsburgu.
Zklamání, tak se dají jednoduše popsat výsledky SCHALKE 04 v posledních zápasech Bundesligy. Už tři zápasy se v Gelsenkirchenu neradovali z výhry a naposled účastník Ligy mistrů prohrál v Hamburgu. Tyto výsledky samozřejmě znamenaly ztrátu druhého místa a momentálně je tak Schlake na čtvrté pozici. S tříbodovým odstupem na druhé Leverkusen, o ztrátě na první Bayern se ani netřeba rozepisovat, ten si jede vlastní ligu.
Pěkný sobotní den. Vítáme vás u on-line přenosu z 15. kola německé Bundesligy mezi Schalke 04 a Mönchengladbachem. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 26 4 4 100:32 82
2. Dortmund 34 21 6 7 84:41 69
3. Lipsko 34 18 12 4 81:37 66
4. Mgladbach 34 20 5 9 66:40 65
5. Leverkusen 34 19 6 9 61:44 63
6. Hoffenheim 34 15 7 12 53:53 52
7. Wolfsburg 34 13 10 11 48:46 49
8. Freiburg 34 13 9 12 48:47 48
9. Frankfurt 34 13 6 15 59:60 45
10. Hertha Berlin 34 11 8 15 48:59 41
11. Union Berlin 34 12 5 17 41:58 41
12. Schalke 34 9 12 13 38:58 39
13. Mainz 34 11 4 19 44:65 37
14. Köln 34 10 6 18 51:69 36
15. Augsburg 34 9 9 16 45:63 36
16. Werder 34 8 7 19 42:69 31
17. Düsseldorf 34 6 12 16 36:67 30
18. Paderborn 34 4 8 22 37:74 20
Články odjinud