Freiburg - Leverkusen | ONLINE | 25.1.2014 15:30 | Bundesliga 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Díky za pozornost a příjemný zbytek sobotního dne.
Je konec. Freiburg vítězí proti druhému týmu tabulky Leverkusenu a to je výsledek, který je rozhodně překvapením. Domácí skvěle zvládli druhý poločas a měli i trochu potřebného štěstí. Rozhodující Klausově trefě v poslední minutě normální hrací doby možná předcházel těsný ofsajd, nicméně rozhodčí nechali hru plynout a Freiburg si může užívat zisk tří bodů, které se mu budou v boji o udržení rozhodně hodit!
Konec zápasu.
90+3
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Vladimír Darida, přichází Julian Schuster.
90+3
Domácí nachystali ještě jedno taktické střídání.
90+2
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Admir Mehmedi, přichází Mike Hanke.
90
Hlavní rozhodčí nastaví tři minuty.
90
Freiburg právě vstřelil branku!
Domácí stadion zažívá erupci radosti. Dlouhý míč našel na hraně ofsajdu vybíhajícího Schmida, ten po pravé straně zatáhl míč do vápna, zpětnou přihrávkou našel na penaltovém bodě volného FELIXE KLAUSE a střídající záložník trefou po zemi do protipohybu brankáře dává svému týmu na dosah překvapivé vítězství!
89
Mehmedi vybojoval míč, zpětnou přihrávkou našel Sorga. Ten trefuje při pokusu o střelecký pokus clonícího obránce.
87
Derdiyok nebezpečně přihrával před branku Freiburgu, kde nabíhali hned dva hostující hráči, trefuje ale jen nohy jednoho z domácích hráčů. Ti bleskově odvrací.
87
Čas se rychle krátí. Oba týmy si počínají aktivně a k vidění je skvělý fotbal. Vyhrát může kdokoliv.
85
Na druhé straně zpacifikovali domácí obránci ve spolupráci s brankářem pronikajícího Derdiyoka.
84
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Heung-Min Son, přichází Seung-Woo Ryu.
84
Šance na druhé straně, Mehmedi se dostal po kolmém pasu za záda obrany, ale chtěl ještě přihrávat spoluhráči, což trestuhodně nezvládl. Bender odvrací na roh.
82
Domácí byli dlouho u míče, poté ale poblíž středového kruhu vyrobili chybu, která je mohla stát zápas. Derdiyok s Canem se pěknou kombinací probili domácí obranou a Castro střílel ve velké šanci z levého křídla, trefuje však jen boční síť.
79
Leverkusen odvrací, vzápětí ale ztrácí míč. Aut pro Freiburg.
78
Dobrá pasáž hry v podání domácích, kteří vybojovali rohový kop.
77
Schmid kroutil přes zeď svůj přímý kop, tentokrát těsně minul pravou tyč.
76
Reinartz (LEV) si přidržel ve výskoku Mehmediho a oprávněně vidí žlutou kartu.
76
Domácí diváci se zlobí. Mehmeti zůstal sám na malém vápně, mířila na něj také přihrávka, ale byl zřejmě v těsném ofsajdu. Odmáváno, odpískáno.
75
Na druhé straně vybojoval Derdiyok rohový kop. Domácí obrana s přehledem odvrací.
73
Klidnější pasáž hry rozčísl Darida překvapivou přihrávkou, která uvolnila na pravé straně Schmida, ten však z hranice velkého vápna napálil jen clonícího protihráče.
71
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Stefan Kießling, přichází Eren Derdiyok.
70
Centr z pravé strany do vápna Bayeru odvrací pozorný brankář Leno.
68
Korejský mladík Son táhl útok Leverkusenu po levém křídle, měl prostor na střelu, a tak se nerozpakoval a mířil ke vzdálenější tyči. Míč se ale vykroutil ven mimo Baumannovu svatyni.
66
Rodící se protiútok Freiburgu zastavuje útočný faul.
64
Domácí rozehrávka nebyla z nejjistějších. Po nepovedené přihrávce brankáře Baumanna zkoušel jeden z hostujících hráčů trefit z pravé strany odkrytou branku, ohrozil ale spíše diváky pod střechou zadní tribuny.
62
Castro se zhruba z dvaceti metrů opřel do míče a nadělal brankáři Baumannovi velké problémy. Jeho střela končí po zásahu domácího gólmana těsně nad břevnem.
60
Hraje se ve velkém tempu nahoru, dolů. Diváci se rozhodně nenudí.
57
Z dalšího přímého kopu domácích se narodil rychlý brejk Bayeru. Centr do šestnáctky zkoušel směrovat mezi tři tyče Kießling, ovšem stál těsně v ofsajdu.
56
Individuální akci Klause zastavuje obrana Leverkusenu.
53
Freiburg právě vstřelil branku!
JONATHAN SCHMID zakroutil míč směrem na branku, lehce jej ještě přizvedl bránící Kießling, brance ale zabránit nedokázal. Je vyrovnáno!
52
Darida byl faulován, domácí budou zahrávat přímý kop ze slibné pozice.
51
Rolfesova hrozivě špatná přihrávka směrem dozadu nakonec pro Leverkusen žádnou hrozbu neznamenala, neboť Reinartz včas zareagoval a Mehmedimu míč odkopl. Jinak by domácí útočník šel sám na Lena.
50
Son táhl přečíslení tři na dva a nechal se zezadu čistě obrat o míč Fernandesem.
49
Schmid rozehrál ven ze šestnáctky k Daridovi, jemuž se střela vůbec nepovedla. Opakovala se tak situace z prvního poločasu, kdy rozehrál Castro a střelu nezvládl Bender.
48
Can si počínal příliš důrazně proti Mujdžovi a kousek od šestnáctky jej poslal k zemi, což bylo posouzeno jako nedovolený zákrok.
47
Mehmedi mírně se štěstím prošel kolem Topraka, jenomže pak už neměl příliš prostoru pro centr a míč tak jen odevzdal do Lenových rukavic.
47
Na začátek je tu další přísný ofsajd, v němž se tentokrát ocitl nový muž na trávníku Klaus.
46
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází Felix Klaus.
46
Začal druhý poločas.
Sudí Aytekin nakonec ještě pár vteřin před vypršením řádného časového limitu pro poločas dvakrát foukl do píšťalky a ukončil tak první půli, v níž jsme sice viděli řadu nepřesností, ta ale byla vyvážena šancemi na obou stranách a třemi góly. Do kabin odchází spokojenější Leverkusen, jenž od 16:31, kdy by měla zhruba začít půle druhá, bude bránit vedení 2:1.
45
První poločas skončil.
45
Castrův centr od postranní čáry byl příliš dlouhý a Baumann s ním příliš práce neměl.
44
Mujdža bojoval na zemi proti Canovi, kterému zřejmě potom nepříjemně přejel kotník. I když to vše vyvedlo z klidu i Christiana Streicha, na volném kopu pro Leverkusen to nic nemění.
43
Exekuce rohového kopu se tentokrát chopil Son. Leverkusen byl chvíli poté zastaven, neboť sudí Aytekin viděl Benderův útočný faul a po jeho odpískání byl odměněn potleskem domácích fanoušků.
43
Chvíli poté Boenisch vybojoval rohový kop.
42
Tlak Leverkusenu končí nepřesným centrem Boenische, po němž bude odkopávat od své branky Baumann.
41
Freiburg nezvládl vystoupit proti Leverkusenu a pustil za svou obranu Castra, jemuž ke spokojenosti stačila lepší přihrávka Kießlingovi. Kdyby německý záložník přihrál přesněji a důrazněji, pravděpodobně by šel s Kießlingem slavit třetí gól v Baumannově síti.
40
Schmid dostal výborný pas, který jej vyslal po pravé straně, nicméně Bender dokázal zalátat díru v obraně svého týmu a na poslední chvíli míč v šestnáctce odkopl.
39
Toprak upadl po souboji se Schmidem a sudí Aytekin opět neváhal fouknout do píšťalky. Rozhodčí dnes příliš příznivců mezi diváky tohoto utkání nenaleznou.
38
Leverkusen se momentálně delším držením míče pokouší uklidnit hru.
36
Po dalším skvělém centru do šestnáctky přišla Ginterova hlavička do tyče. Leno zůstal stát jako opařený a uklidnil jej snad jen pohled na přísného pomezního rozhodčího Branda, který dal pokyn k odpískání dalšího sporného ofsajdu.
36
Leverkusen právě vstřelil branku!
Čtvrtý rohový kop Leverkusenu byl ze všech nejpovedenější. Freiburg si nepohlídal náběh SIMONA ROLFESE a ten hlavou pohodlně překonal Baumanna. Domácí diváci se ještě zlobí na rozhodcovskou dvojici Aytekin – Achmüller, která o tomto rohovém kopu rozhodla. Podle domácích fanoušků se roh kopat neměl.
35
Castrův krásný technický pokus vytáhl nad břevno dlouho plachtící Baumann! Skvělý fotbalový moment.
34
Další faul na hráče Leverkusenu, tentokrát se obětí stal Son a provinilcem Darida. Možná tady měla přijít žlutá karta. Tak či tak, pro Bayer to je nadějná standardní situace.
33
Václav Pilař si dal míč příliš daleko od nohy a tak si jej nechal Rolfesem ukopnout. Český záložník se však nechtěl vzdát a tak ještě na poslední chvíli chtěl vše zachránit skluzem, za který nakonec dostal žlutou kartu. Toto poměrně přísné rozhodnutí sudího Aytekina se domácím fanouškům vůbec nelíbí.
32
Ani tento rohový kop nebyl pro Freiburg příliš tvrdým oříškem.
32
Canův zajímavý centr na hranici malého vápna posunul Höhn na rohový kop.
31
Na zemi se po střetu s Krmašem ocitl Castro. Střety s českým stoperem dnes hráče Leverkusenu hodně bolí.
30
Boenisch chtěl po Toprakově vzoru co nejrychleji přetáhnout hru k šestnáctce Freiburgu, jenomže i jeho pokus byl na Castra příliš dlouhý.
30
Střelec druhé branky dnešního utkání Mehmedi byl přistižen v ofsajdu.
29
Mujdžův centr od postranní čáry pohodlně do své náruče stáhl Leno.
28
Ačkoliv je na obou stranách vidět značná nerozehranost a velké množství chyb, diváci tohoto utkání se rozhodně nenudí.
27
Freiburg právě vstřelil branku!
Domácí se vrací. Fernandes udržel míč ve středu pole, předal jej Sorgovi, jenž s ním dojel až po šestnáctku, kde jej přenechal ADMIRU MEHMEDIMU a ten obstřelil Lena k levé tyči.
26
Castro rozehrál směrem ze šestnáctky na Bendera, jemuž se střela vůbec nepovedla. Nicméně tím připravil míč na volej Sonovi, jenž se do míče opřel a pořádně protáhl Baumanna!
25
Hra se rychle přesunula na druhou stranu, kde se pokusil odcentrovat Donati. Toho však skluzem přejel Oliver Sorg a vysloužil si za to žlutou kartu.
24
Schmidův centr od rohového praporku proletěl celým malým vápnem a zastavil se až u zadní tyče, kde Höhn skluzem poslal míč jen do boční sítě!
23
Krásná a hlavně rychlá akce Freiburgu končí Sorgovým centrem sraženým na rohový kop.
22
Schmidův centr nakonec nebyl vůbec špatný, zády k brance jej prodloužil Höhn, nicméně Leno si vše pohlídal a míč schoval do svých rukavic.
22
Toprak pak takticky fauloval Pilaře, do Lenovy šestnáctky přijde centr z poměrně velké dálky.
22
I po rohovém kopu bylo před Baumannem rušno. Castro totiž přesně našel Kießlingovu hlavu, od níž ale míč zamířil jen do náruče domácího brankáře.
21
Castro výborně vzduchem přehodil obranu Freiburgu a Son s Kießlingem se do zakončení nedostali jen díky Krmašovu zákroku na poslední chvíli! To byl ohromně důležitý zákrok českého stopera na rohový kop.
20
Fernandes doslova jako buldozer zbořil ve středovém kruhu Sona a po svých protestech obdržel od sudího Aytekina důraznou domluvu.
19
Toprak se pokusil od půlící čáry rychle přesunout hru středem na Castra, míč nakonec skončil u Baumanna.
18
Tentokrát už byl Schmidův průnik ke koncové čáře regulérní, nicméně domácí záložník centroval z velké tísně velmi nepřesně.
17
Velmi důležitý skluz předvedl domácí Höhn, jenž jako poslední instance zastavil Sonovu přihrávku, která by jinak poslala Kießlinga do samostatného úniku na Baumanna.
17
Freiburg opět zavřel svou šestnáctku a odrážel míče před ni, Bender se pak pokusil o střelu z voleje. Ta mu nakonec vyšla, jenomže mířila příliš vysoko.
16
Rolfes přihrávkou do běhu vyzval k centru Boenische, jenomže ten centroval z nestabilní pozice a nepřesně.
16
Freiburg si s ním na přední tyči poradil.
15
Bender vybojoval první rohový kop pro Leverkusen.
15
Darida poměrně šikovně vzduchem uvolnil Schmida, na nějž byl ale přísný asistent rozhodčího Brand a odmával mu postavení mimo hru.
14
Ani jednomu týmu se momentálně nedaří usadit na soupeřově polovině, důvodem je velká nepřesnost hráčů.
12
Nakonec se jim to podařilo jen z části, neboť míče se po chvilce zmocnil Son a vyrazil dopředu, kde se však znovu zahnal do kouta, kde jej o míč skvěle obral Krmaš.
11
Teď se domácí pokouší znovu usadit před Lenem.
10
Freiburg v prvních deseti minutách nepůsobí zrovna jistým dojmem a jeho přechod dopředu začíná být mírně křečovitý.
9
Freiburg velkou chybou ztratil míč, Rolfes před branku vyslal Sona, jenž se kličkou Baumannovi zahnal ke koncové čáře, odkud nedokázal zakončit a tak vrátil míč pod sebe nabíhajícímu Canovi, jehož střela se odrazila od levé tyče domácí branky ven!
9
Kießling v šestnáctce sklepl míč Benderovi, jehož střelu tentokrát v pohodě Baumann zachytil.
9
V domácí šestnáctce pak nastal menší zmatek, který se Freiburgu naštěstí pro něj povedlo poměrně brzo zažehnat.
8
Faul na Kießlinga od Höhna znamená míč z klidu od postranní čáry pro Castra.
7
Mehmedi na závěr celé akce v postavení mimo hru.
6
Freiburg z něj příliš nezahrozil a Leverkusen se poměrně lehce ubránil.
6
První rohový kop pro domácí.
5
Lepší vstup do utkání si Leverkusen pravděpodobně nemohl přát, naopak pro Freiburg to znamená, že bude muset přehodnotit plány nepříjemně brzo.
4
Leverkusen právě vstřelil branku!
To, co se nepovedlo před chvílí Mehmedimu, se teď povedlo LARSI BENDEROVI. Ten převzal míč na úrovni pětadvaceti metrů od branky, prostřelil vše, co mu stálo v cestě a rozesmutnil marně se natahujícího Baumanna.
4
Freiburg dokázal Leverkusen překvapit na poměrně malém prostoru a k první střele se dostal Mehmedi. Leno však jeho přízemní pokus z nějakých pětadvaceti metrů viděl a nakonec zasáhl.
3
Řady stadionu jsou mírně prořídlé. V současných klimatických podmínkách a při pohledu na podzimní výkony Freiburgu se není příliš čemu divit.
2
Freiburg se momentálně pokouší držet míč a je v tom celkem úspěšný, Leverkusen je tak nucen běhat naprázdno.
1
Leverkusen zahájil utkání útokem po levé straně, kde nakonec Son ztroskotal na Mujdžovi.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

SC Freiburg: Baumann – Mujdža, Krmaš, Höhn, Sorg – Darida, Fernandes, Schmid, Ginter, Pilař – Mehmedi.
Náhradníci: Batz – Diagné, Günter, Schuster, Klaus, Kerk, Hanke.

Bayer Leverkusen: Leno – Donati, Reinartz, Toprak, Boenisch – Castro, L. Bender, Rolfes, Can, Son – Kießling.
Náhradníci: Yelldell – Stafylidis, Hilbert, Hegeler, Öztunali, Derdiyok, Ryu.

Rozhodčí: Aytekin – Brand, Achmüller.
Vzájemné zápasy
S Leverkusenem má Freiburg negativní bundesligovou bilanci. Z celkových devětadvaceti střetnutí vyhrál jen sedm a čtrnáctkrát prohrál. Štěstí na Werkself nemá ani v domácím prostředí, kde ze čtrnácti utkání vyhrál jen třikrát a musel strávit šest porážek.
Bayer Leverkusen
Dlouho to vypadalo, že Leverkusen bude jediným týmem, který letos bude stačit tempu vedoucího Bayernu. Porýnská družina si zajistila postup do další fáze v Lize mistrů i DFB-Pokalu, nicméně na závěr podzimu totálně propadla. Gól nevstřelila proti Frankfurtu a ani jedné z nejhorších ligových obran patřících Werderu. Dnešek navíc bude pro trenéra Samiho Hyypiu velkým oříškem, neboť v obraně nebude moci počítat s vykartovanou stoperskou dvojicí Philipp Wollscheid – Emir Spahić, hrát navíc nebudou ani křídelníci Robbie Kruse a Sidney Sam. Do utkání navíc půjdou v karetním ohrožení další obránce Ömer Toprak a záložník Gonzalo Castro, kteří by se pro příští utkání mohli stát citelnou ztrátou.
Freiburg
Domácí v dnešním utkání doufají v restart zatím neúspěšné sezony. Freiburg totiž již vypadl z Evropské ligy, DFB-Pokalu (odkud jej mimochodem vyřadil právě Leverkusen) a v lize se po podzimu nachází na barážové pozici. To je pro tým, jenž si loni přímo z ligy zajistil postup do evropských pohárů, jistě málo. Bádenský celek navíc na úvod jarní části soutěže potkal poměrně příjemný los a výhra nad druhým týmem první poloviny soutěže by do dalších zápasů s relativně slabšími soupeři byla vítanou vzpruhou. Trenér Christian Streich nebude moci počítat pouze se Sebastianem Freisem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 26 4 4 100:32 82
2. Dortmund 34 21 6 7 84:41 69
3. Lipsko 34 18 12 4 81:37 66
4. Mgladbach 34 20 5 9 66:40 65
5. Leverkusen 34 19 6 9 61:44 63
6. Hoffenheim 34 15 7 12 53:53 52
7. Wolfsburg 34 13 10 11 48:46 49
8. Freiburg 34 13 9 12 48:47 48
9. Frankfurt 34 13 6 15 59:60 45
10. Hertha Berlin 34 11 8 15 48:59 41
11. Union Berlin 34 12 5 17 41:58 41
12. Schalke 34 9 12 13 38:58 39
13. Mainz 34 11 4 19 44:65 37
14. Köln 34 10 6 18 51:69 36
15. Augsburg 34 9 9 16 45:63 36
16. Werder 34 8 7 19 42:69 31
17. Düsseldorf 34 6 12 16 36:67 30
18. Paderborn 34 4 8 22 37:74 20
Články odjinud