Hannover - Leverkusen | ONLINE | 8.3.2014 15:30 | Bundesliga 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že se dnes do hry nedostal český bek František Rajtoral, se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek víkendu!
Opravdu se tak stalo. Brankář Bayeru ani nerozehrál a sudí Zwayer foukl do píšťalky. Oba týmy tedy prodlužují své čekání na vítězství a Leverkusen si připisuje první remízu na hřišti soupeře. Sledovali jsme pohledné utkání, které nabídlo několik slibných příležitostí, ale padly pouze dvě branky. Největší šanci na vstřelení vítězné branky měl v samém závěru Rudnevs, ale svou druhou branku v zápase nepřidal.
Konec zápasu.
90+3
Míč skončil v Lenov náručí a vypadá to na konec utkání.
90+3
Bayer na polovině hřiště zaváhal a Pribova aktivita znamenala rohový kop pro Hannover. Poslední šance ke skórování.
90+2
Pěkná kombinace Hannoveru málem přinesla ovoce. Schmiedebach si poradil s bránícím hráčem a posunul do zajímavé pozice Pribovi. Ten se opřel do míče a svou tvrdou střelu umístil těsně vedle levé tyče!
90+1
Ani jedno z mužstev se zatím nežene do nějakého velkého útočení. Vypadá to, jako by oba týmy bod braly.
90+1
Bude se hrát ještě tři minuty!
90
Hilbert zaváhal u postranní čáry a nabídl tak možnost Ya Konanovi, který okamžitě hledal Rudnevse. Autor jediné branky domácích stál zcela sám na penaltovém puntíku, ale trefil pouze brankáře Lena, kterého musíme pochválit za skvěle načasovaný výběh. Obrovská šance Hannoveru zůstává nevyužita!
88
Castrův zajímavý centr domácí obrana odvrátila a následně odvrátila také centr Brandta. Hannover útočí.
87
Didier Ya Konan se nakonec dočkal. Místo mu totiž přepouští Bittencourt a Hannover tak vypotřeboval své poslední střídání.
86
Z následného rohového kopu se dostal k hlavičce jeden z domácích hráčů a míč mířil do branky. U levé tyče ovšem stál Castro a zachránil svůj tým!
85
Už se opět pokračuje a Hannover na levé straně zavařil svému soupeři. Hilbert posílal míč Lenovi, ale až k brankové čáře. Brankář Leverkusenu musel ven z branky a pokusil se odkopnout míč, ale už to nestihl.
84
Hra byla o chvíli později přerušena, když Can dohrál souboj se soupeřem a zároveň sestřelil Saného, pro kterého to je velmi tvrdý vstup do utkání.
82
Hra byla přerušena a chtěla střídat také druhá strana. U postranní čáry už se chystal Ya Konan, ale nakonec došlo ke změně, protože při výskoku blbě došlápl Andreasen a kotník se ozval. Jeho místo převzal Salif Sané.
80
Mezitím hosté vystřídali. Utkání skončilo pro Kießlinga a o změnu stavu se pokusí zabojovat Eren Derdiyok.
79
U postranní čáry odehrál míč Sakai a okamžitě ho nevybíravým skluzem sestřelil Emre Can (LEV). Zasloužená žlutá karta pro hostujícího hráče, který může být rád, že se nečervenalo.
78
A centr na přední tyč našel jednoho z hráčů domácích, který se snažil chytře poslat míč do horního rohu branky, ale Leno byl pozorný.
77
Bayer ovšem o míč přišel a musel se okamžitě vracet, protože rychlý kontr po pravé straně v podání Sakaie zaváněl. Díky Boenischovi se bude zahrávat rohvý kop.
76
Leverkusen nadále kombinuje na útočné polovině hřiště a snaží se pomalu zatlačit na svého soupeře. Do konce utkání zbývá něco málo přes čtvrt hodinky.
75
K přímému ohrožení Lena se nedostal a následně se musel bránit útočné vlně Leverkusenu. Celou akci přerušil nepřesný centr Sama.
74
Domácí tým útočí ze své poloviny hřiště...
73
Po rychlém protiútoku Leverkusenu se do brejku dostal Hannover. Dlouhý pas našel Bittencourta, který si na hranici vápna sklepl míč a když se chystal vystřelit, tak mu míč odkopl Spahić, čímž sebral soupeři stoprocentní šanci!
72
Tomu se podařilo dostat až na útočnou polovinu a po vhazování v blízkosti velkého vápna provětralo obranu Bayeru. Do zakončení se ale neprodral.
71
Nakonec vybojoval roh, ale z toho se do zakončení nedostal. Zdravotní potíže tam měl Andreasen, kvůli kterému poslali domácí míč do autu. Brandt ho sportovně vrátil a útočí Hannover.
70
Pribově střele z velké dálky chyběla přesnost a potřebná razance. Leverkusen může zaútočit.
69
Druhé střídání si připravila lavička Leverkusenu. Aktivního Sona nahradil Julian Brandt.
68
Spahić příliš jistě nepůsobí. Bittencourt ho pořádně postrašil u velkého vápna a svým vysokým napadáním vybojoval rohový kop, ze kterého ovšem nezapršelo.
67
Nakonec se k míči dostal Andreasen a pravačkou se pokoušel uklidit míč k pravé tyči Lenovy branky. Míč ovšem zamířil těsně vedle pravé tyče!
66
Útočný faul Hannoveru byl sice odpískán, ale domácí tým vzápětí získal míč zpět do své moci a může s ním zakombinovat na útočné polovině.
65
Spahić zaváhal při rozehrávce a slabou nepřesnou přihrávkou málem pobídl Rudnevse. Nakonec svého kolegu zachránil Wollscheid a odvrátil míč.
64
Vše vyřešil až tvrdý zákrok Castra, po kterém Hannover zahrával přímý kop pár metrů za polovinou hřiště. Dlouhý míč proletěl až na zadní tyč, kde byl připravený Rudnevs a tribunou to pouze zasyčelo, kdy nedokázal usměrnit míč do sítě. Trápit ho to ovšem nemusí, protože stál v ofsajdu.
63
Přetahovaná ve středu hřiště zatím vítěze nepřinesla. Oba týmy se střídají v držení míče a nedaří se jim projít na polovinu soupeře.
62
Hannover vhazuje na své polovině hřiště, ale krátce za půlící čárou o míč přišel. Pro dlouhý pas si nabíhal Sam, ale u míče byl rychleji Zieler.
61
Další útočná kombinace domácích skončila ve velkém vápně a jako by se toho domácí hráči lekli. Přihrávek už tam bylo zbytečně moc a Andreasenova střela byla spíše pokusem z nouze. Míč míří vysoko nad.
60
Z tohoto mráčku sice nezapršelo, přestože se domácí fanoušci dožadovali rohového kopu, vykopávalo se od branky. Přesto se Hannover okamžitě zmocnil míče a obléhal velké vápno. Bez zakončení.
59
Obranný faul na polovině hřiště v podání Spahiće sudí Zwayer nepřehlédl a Hannover bude zahrávat přímý kop.
58
Dlouhý míč z kopačky Sona hledal Cana, ale bez úspěchu. Sotva se Kießling vrátil do hry, Andreasen ho přivítal a šlapákem mu sundal kopačku. Domácí kapitán má na kontě žlutou kartu a v posledních vteřinách si zahrává. Kießling si na něj pravděpodobně vzpomene, až se zítra ráno probudí a ucítí následky dnešního utkání.
57
Kießling odchází po svých a vypadá to, že bude pokračovat. Hra už běží a míč mají na kopačkách hostující hráči.
56
Castrův centr z pravé strany hledal Kießlinga, ale hostující útočník Andreasena nepřeskočil. Po souboji s domácím hráčem zůstal na zemi a zdá se velmi otřesený. Na hřiště už běží lékařský tým.
54
Máme tu první trest zápasu a hříšníkem je domácí kapitán Leon Andreasen (HAN).
54
Velká škoda pro Leverkusen. Kießling pelášel do přečíslení, ale v klíčovou chvíli zakopl a zbrzdil celou akci. Bayer se přesto udržel na útočné polovině.
53
Oba týmy si prohodily role a je to Hannover, kdo kombinuje na obranné polovině soupeře. Podobně jako u soupeře se mu ovšem nedaří dostat do zakončení.
52
Na hřišti se moc nezměnilo. Fanoušci sledují opatrnou hru z obou stran a když už se zdá, že přijde nějaké vzrušení, okamžitě ho překazí nějaká nepřesnost nebo faul.
50
Leverkusen pomalu přechází na útočnou polovinu, kde se snaží najít okénko v obraně Hannoveru. Zatím bez úspěchu.
49
V ofsajdovém postavení stál také Rudnevs, který se pokoušel prosadit na druhé straně hřiště – neúspěšně.
47
V podstatě okamžitě o míč přišel a musel se vracet zpět před svou branku. Unikajícího Cana ovšem zastavil pozorný Sakai. Následně byl odpískán ofsajd Bayeru.
46
O úvodní akci druhého poločasu se postaral Leverkusen, ale Sonův průnik po levé straně hřiště ovoce nepřinesl. Hannover může zaútočit.
46
Začal druhý poločas.
45+2
Máme za sebou první poločas, která nabídl docela zajímavé příležitosti. Už v páté minutě zápasu zahodil penaltu domácí Huszti, když Leno vystihl směr jeho střely. Leverkusen byl aktivnější a domácí se v útočné fázi trápili. Zaslouženě se jako první prosadil Bayer, leč trochu šťastně. Na Castrovu branku ale dokázal odpovědět Rudnevs, jehož dělovka zcela jistě zaplní program sportovních zpráv televizních stanic. Na závěr poločasu Rudnevs trefil pouze pravou tyč Lenovy brank. Druhá pětačtyřicetiminutovka začne přibližně v 16:35.
45+2
Hannover se ovšem okamžitě vrátil a centr z levé strany našel Rudnevse. Autor vyrovnávací branky se s tím nepáral a z rohu velkého vápna vyslal dělovku, která orazítkovala pravou tyč hostující branky!
45+2
Sudí nastavuje dvě minuty!
45+1
Tečovaný míč skončil rohovým kopem pro domácí, kteří se nedokázali udržet v blízkosti velkého vápna.
45
Na závěr prvního poločasu uvidíme zajímavou příležitost v podání Hannoveru. Po faulu hostujícího hráče bude zahrávat přímý kop z pozice, ze které se prosadil Rudnevs!
44
Nadále pokračuje dobývání v podání Bayeru, kterému se nedaří vymyslet nějakou akci a většina jeho akcí končí dlouhým nákopem. S tím se ovšem domácí obrana potýká bez problémů.
43
Leverkusen opět kombinoval na své polovině a vše vyřešil dlouhým nákopem na Sona. Ten sklepl míč na kopačku Cana, který okamžitě hledal Kießlinga. Tento míč byl ovšem příliš dlouhý a skončil až za brankovou čárou. Zieler bude vykopávat.
42
Z pravé strany hřiště odcentroval opět Huszti, na jehož centr Prib nedosáhl, ale hostující obránce odhlavičkoval pouze na Bittencourtovu kopačku. Záložník Hannoveru byl v těžké pozici a poslal míč vysoko nad.
41
Rychlý kontr jsme viděli také na straně domácích, ale Huszti byl na polovině hřiště dlouho sám a obklopen obránci soupeře. Raději tedy zasekl míč a počkal na své spoluhráče.
40
Domácím tentok útok vůbec nevyšel a navíc se museli bránit proti rychlému brejku soupeře. Can šel u levé postranní čáry do osobního souboje se Sakaiem, ale pomohl si útočným faulem.
39
Nakonec fauloval na polovině hřiště domácí kapitán Rolfes a Hannover tak může uklidnit hru. S míčem na kopačkách pomalu přechází polovinu hřiště.
38
Opět se hraje na obranné polovině Hannoveru. Leverkusen přenáší hru ze strany na stranu, ale zatím bez nějakého střeleckého efektu.
37
Brejk po levé straně hřiště skončil u Bittencourta, který se pokoušel prosadit středem hřiště přes tři hráče soupeře. Už to vypadalo, že se mu to možná podaří, ale nakonec si míč moc předkopl a Leno ho ukryl do svých rukavic.
36
Sonův centr z levé strany byl odvrácen bránícími hráči Hannoveru a domácí tým může jít do protiútoku...
35
Míč se stále nachází na kopačkách hostujících hráčů, kteří trochu polevili a byli okamžitě potrestáni. Zatím se jim nedaří najít cestu k velkému vápnu Hannoveru.
33
Hannover právě vstřelil branku!
Jedním slovem nádhera! Leverkusen kombinoval na obranné polovině velmi laxně a toho využil ARTJOMS RUDNEVS, který se zmocnil míče. Okamžitě s ním utíkal směrem k bráně a těsně před velkým vápnem se do toho opřel svou pravačkou. Jeho dělovka vymetla pravý růžek Lenovy branky a srovnala stav utkání – 1:1! Bez asistence.
32
Hannover si dokázal vybojovat rohový kop a míč poslal do vápna Huszti. Na penaltovém puntík vznikl závar a několik střeleckých pokusů domácích skončilo na někom ze clonících hráčů. Poslední střelecký pokus z kopačky Schmiedebacha byl odvrácen bránícími hráči Leverkusenu.
31
Na druhé straně hřiště už se Boenisch připravoval na odcentrování, což se mu nakonec podařilo. Vzápětí ovšem zazněla píšťalka sudího vinou ofsajdového postavení.
30
Okamžitě po rozehrání se do zajímavé příležitosti prodral Hannover, ale jeho akce po levé straně skončila nepřesným centrem.
28
Leverkusen právě vstřelil branku!
Bayer jde do vedení. Son dostal míč na levé straně a poslal do vápna přízemní centr, který tečoval jeden z dvojice bránících hráčů. K jejich smůle dopadl míč na kopačku GONZALA CASTRA, který se opřel do míče a za pomoci teče jednoho z dua Schulz – Andreasen poslal míč do sítě – 0:1! Asistence: Heung Min Son.
27
Na druhé straně si pro faul došel Bittencourt, kterého fauloval Can. Zieler bude vykopávat od své branky.
26
Domácí tím se pokusil zahrozit po levé straně. Jmenovitě zabojoval o míč Pocognoli a skluzem poslal k zemi také protihráče. Okamžitě dokázal odcentrovat, ale celou akci zastavil hvizd sudího – faul.
24
Vzápětí vystřídal také Leverkusen. Hegeler si ze souboje s protihráčem odnesl šrámy, které mu nedovolí pokračovat ve hře. Na hřišti ho nahradil Sidney Sam.
24
Hannover se přesto zmocnil míče a opět zaútočil. Pro vzdušný míč z pravé strany si naběhl Bittencourt a vyskočil do vzduchu. Domácí záložník se pokoušel trefit míč, ale poslal ho vysoko nad Lenovu branku!
23
Rudnevs si vybojoval faul na útočné polovině, ale Husztiho centr pouze proletěl nad hloučkem hráčů a zamířil až za autovou čáru.
22
Protiútok Hannoveru vedl Sakai, který se pokoušel odcentrovat z pravé strany hřiště, ale jeho centr skončil na hlavě bránícího hráče.
21
Tentokrát zaútočil Leverkusen a dlouhý míč na levé straně hřiště hledal Castra. Ten v souboji s domácím hráčem neuspěl a rozhodčí ukázal odkop od branky, což se hostujícímu hráči moc nelíbilo.
20
Hannover to zkoušel po pravé straně, ale jeho útočný výlet skončil krachem. Zatím se potvrzuje, že domácí tým neprožívá dobré období. V útočné fázi se dnes velmi trápí, zatímco Leverkusen hraje s klidem a čeká na okénka v domácí obraně.
19
Hostující útočník už se odplazil za autovou čáru a můžeme opět pokračovat. Na míči jsou domácí a pokouší se založit útočnou akci ze své poloviny hřiště.
18
Po jeho výkopu přišlo další ošetřetní. Na hřišti zůstal ležet Hegeler, který dostal u postranní čáry koňara.
17
Další nepovedená akce Leverkusenu skončila za brankovou čárou a Zieler bude vykopávat od své branky.
16
Dlouhý nákop do vápna Hannoveru domácí obrana odvrátila a Pocognoli vrátí míč do hřiště autovým vhazováním.
15
Předpoklady se naplnily. Nejlepší střelec domácího týmu už se do dnešního utkání nevrátí a jeho místo převezme Edgar Prib.
13
Při dlouhém nákopu šel do souboje Wollscheid s Dioufem a výsledkem bylo zranění domácího útočníka, který už je v péči klubových lékařů. Vypadá to na vyhozené rameno.
13
Z velké dálky to zkoušel Son, ale jeho slabá střela neměla šanci na úspěch. Bude se vykopávat od Zielerovy branky.
12
Na míči jsou hráči Hannoveru a snaží se najít cestičku na útočnou polovinu hřiště – zatím bez efektu.
11
Huszti hledal dlouhým míčem Rudnevse, ale ten ho nestihl doběhnout. Následně se na druhé straně dostal k míči Son, ale jeho prudký centr zkrotil Leno.
10
Hannover se stále nemůže vymanit ze soupeřova tlaku a stále se brání na své polovině hřiště. Hráči Bayeru čekají na chyby domácí defenzivy.
9
Leverkusen byl donucen stáhnout hru až na svou obrannou polovinu. Stopeři si několikrát vyměnili míč, až přišel dlouhý centr na nabíhajícího Sona, který ovšem míč nestihl.
8
Po pravé straně se pokoušel prosadit Hegeler, ale u rohového praporku ho výborným zákrokem zastavil Pocognoli. Netrvalo to příliš dlouho a Bayer získal míč zpět do své moci a teď s ním kombinuje na útočné polovině hřiště.
7
V posledních vteřinkách si hosté několikrát vyzkoušeli vhazování, ale pokaždé se činili domácí hráči.
6
Uvidíme, jak se tato neproměněná penalta podepíše na psychice domácího týmu. Aktuálně drží míč Bayer a snaží se dostat k velkému vápnu soupeře.
4
Schulz šel do souboje se soupeřem a skončil na zemi. Sudí Zwayer neváhal a foukl do píšťalky. K míči se postavil Szabolcs Huszti, ale jeho střelu k levé tyči Bernd Leno vyrazil!
4
A z něho vybojoval Hannover pokutový kop!
3
Parádní akce Hannoveru po pravé straně skončila Dioufa, jenž zatáhl míč do vápna a hledal před brankou Rudnevse. Ten už se po míčí natahoval, ale Leno tam byl dřív – roh.
2
Leverkusen se nakonec prokombinoval až k velkému vápnu a pro dlouhý míč si došel Son. Okamžitě ho posunul pod sebe na nabíhajícího Boenische, který stříleným centrem prověřil pozorného Zielera v brance Hannoveru.
1
Úvodní minuta zápasu probíhá v režii hostujícího týmu, který s míčem kombinoval na své polovině. První pokus o přechod přes polovinu hřiště skončil neúspěchem.
1
Utkání právě začalo.
Utkání začíná za pár minut a oba už jsou na hrací ploše. Počasí dnes fanouškům přálo. Obloha je jasná a svítí sluníčko. Co se týče Františka Rajtorala, ten dnes začne utkání na lavičce Hannoveru.
Hannover se trápí, vyškrábe se nahoru?

Mezi adepty na evropské poháry je před každou sezonou pasován také Hannover. Aktuálně má ovšem jiné starosti. Třinácté místo je velkým zklamáním a vinu na tom nese také to, že Hannover nevyhrál už čtyři zápasy v řadě.

Zatímco Leverkusen venku boduje, Hannover se na venkovních hřištích trápí. V tabulce venkovních zápasů mu patří poslední příčka, když získal pouhé čtyři body. Také pětadvacet bodů je pro domácí tým zklamáním. Osm branek z celkových třiceti obstaral Mame Diouf. V kolonce inkasovaných branek Hannoveru svítí číslovka 42.

Minulý víkend zavítal Hannover na hřiště Augsburgu a pokusil se přerušit tří porážek. To se mu sice podařilo, ale na vítězství čeká dál. V Augsburgu sice zásluhou Dioufa vedl už od 21. minuty, ale domácí ve druhém poločase srovnali krok a utkání skončilo remízou.
Leverkusen jde za Ligou mistrů!

Fotbalistům Bayeru Leverkusen patří třetí místo bundesligové tabulky s bodovou ztrátou na druhý Dortmund, přesto se v posledních zápasech trápí. Na hřišti Hannoveru se pokusí přerušit sérii tří porážek.

Leverkusenu se na venkovních hřištích daří stejně dobře jako na hřištích soupeřů. V dosavadních třiadvaceti zápasech nasbíral 43 bodů a nastřílel devětatřicet gólů. Nejlepším střelcem mužstva je desetigólový Stefan Kießling. Obranu Bayeru překonali soupeři po šestadvaceti střelách.

V posledním utkání přivítal Leverkusen Mohuč a očekávalo se, že si s týmem Zdeňka Pospěcha poradí. Opak byl pravdou. Hosté měli sice méně střel, ale narozdíl od domácích skórovali. Jmenovitě to byl Choupo-Moting a prodloužil tak výsledkovou mizérii Leverkusenu.
Sportu zdar a fotbalu zvláště! Zdravím všechny příznivce evropské kopané a zejména té německé. V rámci 24. kola německé Bundesligy dnes změří síly Hannover s Leverkusenem a my budeme u toho. Výkop zápasu je naplánovaný na 15:30.
11. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Mgladbach 11 8 1 2 24:11 25
2. Lipsko 11 6 3 2 29:12 21
3. Bayern 11 6 3 2 29:16 21
4. Freiburg 11 6 3 2 20:12 21
5. Hoffenheim 11 6 2 3 16:14 20
6. Dortmund 11 5 4 2 23:15 19
7. Schalke 11 5 4 2 20:14 19
8. Leverkusen 11 5 3 3 17:15 18
9. Frankfurt 11 5 2 4 21:16 17
10. Wolfsburg 11 4 5 2 11:10 17
11. Union Berlin 11 4 1 6 13:17 13
12. Düsseldorf 11 3 2 6 15:19 11
13. Hertha Berlin 11 3 2 6 17:21 11
14. Werder 11 2 5 4 18:24 11
15. Augsburg 11 2 4 5 13:24 10
16. Mainz 11 3 0 8 12:30 9
17. Köln 11 2 1 8 10:23 7
18. Paderborn 11 1 1 9 11:26 4
Články odjinud