To je z mé strany dnes vše, hezký večer.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, které nakonec zvládl lépe mnichovský Bayern, který potvrdil roli favorita a porazil Mönchengladbach 2:0. O branky vedoucího celku Bundesligy se postaral Mario Götze a Thomas Müller. Mnichovský celek tak pokračuje ve spanilé jízdě a v Bundeslize neprohrál už 42 zápasů v řadě. Mönchengladbach poprvé v sezoně doma prohrál, ale i tak zatím zůstává na třetím místě. Další zápasy prvního jarního kola jsou totiž na programu až zítra a my vám je samozřejmě nabídneme v podrobné reportáži. První duely 18. kola startují v 15:30 hodin.
90+2
Neuer si opět výborně došel pro centrovaný míč, navíc byl přitom faulován a hosté sou tedy u míče.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavil dvě minutky.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88
Bayern naposledy střídá. Odešel Kroos a přišel Højbjerg.
87
Po rychlé akci se do vápna domácích dostal David Alaba, ale po jeho střele skončil míč jen na boční síti!
86
Jenže ani z tohoto rohu nic nebylo a vypadá to, že domácí nedokáží konec zápasu ani zdramatizovat.
85
Rohový kop pro domácí celek.
84
Domácí se ještě snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale Bayern se v pohodě brání a kráčí za dalším vítězstvím.
83
Vzápětí ze hřiště odešel Götze a zahraje si Pizarro.
82
Žlutou kartu uviděl domácí Kramer, který si vyšlápl na Robbena.
81
Střídající Hrgota vybojoval další rohový kop, ale ani z něho domácí nic nevymysleli.
80
Bayern poprvé střídá. Odešel Shaqiri a zahraje si Arjen Robben.
79
Nakonec uviděl žlutou kartu hostující Tony Kroos.
78
Hostující hráči dlouho kombinovali před vápnem domácích, ale nakonec se k ničemu nedostali.
77
Z rohu ale nic nebylo a Gladbach stále prohrává o dvě branky.
76
A Hrgota se málem uvedl gólem! Dostal se ke střele z vápna a po teči skončil míč jen těsně vedle pravé šibenice! Rohový kop pro domácí.
75
Domácí střídají. Odešel Herrmann a zahraje si Hrgota.
74
Raffael si naběhl na dlouhý míč, ale ve vápně Bayernu ho zradilo zpracování a nic z toho tedy nebylo.
73
Thomas Müller je na nohou a zápas může pokračovat.
72
Müller byl u postranní lajny tvrdě atakován a zůstal ležet na trávníku.
71
Ale nakonec trpělivou akci Bayernu ukončila další nepřesná přihrávka. Těch je dnes k vidění poměrně hodně.
70
Mnichovští hráči opět kombinují na polovině domácího celku.
69
Z dálky to zkusil David Alaba, ale poslal míč pouze do míst, kde stál připravený ter Stegen.
67
Následnou akci domácího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
66
A další šance! Herrmann si naběhl na hranici penalty, ale střela mu nesedla a branku Bayernu netrefil!
65
Na druhé straně to zkusil z hranice velkého vápna Shaqiri, který kroutil míč do levé šibenice, ale nakonec skončil kulatý nesmysl těsně vedle branky!
64
Za Neuerem opět zvonila tyč! Na dlouhý míč si naběhl Herrmann, který parádní přízemní střelou málem snížil!
63
Hosté to rozehráli velmi dobře. Na zadní tyč si naběhl Dante, který míč vracel na malé vápno, kde musel zasahovat pozorný ter Stegen.
62
Mario Götze si došel pro faul a je tu standardní situace pro Bayern, zhruba z třiceti metrů.
60
Do konce zápasu zbývá zhruba třicet minutek a Bayern stále vede o dvě branky. Uvidíme, zda domácí dokáží utkání ještě zdramatizovat.
59
Už se opět hraje. Domácí se okamžitě vydali dopředu, ke střele se dostal Kruse, ale Neuer si s tímto pokusem poradil.
57
Hostující Rafinha zůstal po střetu ležet na trávníku a musí být ošetřen, chvíli se hrát určitě nebude.
56
Jeden z domácích hráčů se dostal k hlavičce, ale s tímto pokusem neměl Manuel Neuer vůbec žádný problém.
55
Po bleskové akci Gladbachu je tu druhý rohový kop pro domácí celek.
54
Bayern právě vstřelil branku!
K míči se postavil THOMAS MULLER, který penaltu s přehledem proměnil a zvýšil vedení Bayernu. Mnichovský útočník vsítil osmou branku v této sezoně.
53
Jeden z domácích hráčů zahrál ve vápně rukou a je z toho penalta pro Bayern!
52
Sám před ter Stegenem se objevil Götze, ale domácí brankář předvedl parádní zákrok a střelu zlikvidoval!
52
Po rohu hlavičkoval Boateng, ale poslal míč pouze nad branku ter Stegena.
51
Z dálky to zkusil Alcântara, míč ´zaplaval´ a domácí brankář měl co dělat, aby ho vyrazil alespoň na rohový kop. Hodně nepříjemná střela španělského hráče.
50
Oba celky se tlačí dopředu, ale na první větší šanci ve druhém poločase stále čekáme.
49
Z hranice penalty hlavičkoval Thomas Müller, ale s jeho povedeným pokusem si nakonec ter Stegen poradil.
48
Na druhé straně se do šance hnal Götze, ale nakonec byl o míč obrán.
47
Domácí podnikli rychlou akci, po které přišla dobrá přízemní přihrávka do vápna Bayernu, ale tam opět kraloval pozorný Neuer.

Druhý poločas začne přibližně v 21:32.
První poločas je za námi. Sledujeme pohledné a velmi zajímavé utkání, které zatím přineslo jednu branku a několik šancí. V 8. minutě se prosadil Mario Götze a Bayern tak vede 1:0. Hosté měli ještě několik střel, ale žádná se už neujala. Domácí také několikrát zahrozili, ale vždy vše vyřešil pozorný Manuel Neuer. Druhý poločas tedy slibuje zajímavou podívanou.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Aranga se prokličkoval do vápna Bayernu a výbornou přízemní střelou prověřil Neuera, který s vypětím všech sil míč nakonec vyrazil!
43
Vzápětí si Thomas Müller pomohl faulem a další akce Bayernu tedy velmi rychle skončila.
42
Müller to nakonec zkusil chytrým lobem, ale ter Stegen byl pozorný a míč v pohodě chytil.
41
Mnichovští hráči drží míč a v klidu kombinují. První poločas se blíží ke svému konci a vypadá to, že žádnou další branku už nenabídne.
40
A málem bylo vyrovnáno! Po bleskové akci se ve vápně Bayernu dostal ke střele Kruse a po jeho ráně skončil kulatý nesmysl na tyči!
39
Vzápětí Shaqiri vymyslel velmi dobrý centr do vápna Gladbachu, ale Götze se nakonec ke střele nedostal.
38
Další akce hostujícího celku skončila ofsajdem, ve kterém byl Shaqiri.
37
Manuel Neuer dostal hodně těžkou malou domů, ale nakonec si s odkopem poradil na výbornou. Pep Guardiola jen kroutil hlavou.
36
Máme tu první žlutou kartu. Tu uviděl za ostrý zákrok domácí obránce Wendt.
35
Z následného rohu ale domácí nic nevytěžili a stále prohrávají o jednu branku.
34
Z dálky to nakonec zkusil Arango a Neuer musel jeho dělovku vyrazit na rohový kop. To nebyl vůbec špatný pokus.
33
Domácí se nyní usadili na polovině Bayernu, tak uvidíme, zda konečně něco vymyslí.
32
Shaqiri to zkusil překvapivě z dálky, ale jeho ráně scházela hlavně přesnost, protože míč skončil zhruba metr vedle levé tyče.
31
Arango si tvrdě vyšlápl na Philippa Lahma a může být rád, že za svůj zákrok neuviděl žlutou kartu.
28
Hostující hráči opět velmi dobře kombinovali a tlačili se před branku, ale skvěle zasáhl obránce Domínguez, který celou akci včas zastavil.
27
Po delší době se dopředu vydali i domácí fotbalisté. Ale Arango se ve vápně Bayernu k míči nedostal.
26
Shaqiri dostal přihrávku do lajny, ale míč na hrací ploše nechytil.
25
Nadějnou akci Bayernu ukončil Mario Götze, který si v souboji pomohl faulem. Sice se tomu hodně divil, ale nic mu to nepomohlo.
24
Domácím se vůbec nedaří držet míč. Každá jejich akce velmi rychle skončí a na trávníku kombinují pouze hráči Bayernu.
22
Po další pohlední akci pálil z hranice velkého vápna Mario Götze, ale poslal míč pouze nad branku domácího celku.
21
Manuel Neuer nyní hodně zariskoval při přihrávce, ale domácí útočník se nakonec k míči nedostal. Na tribuně to pouze zahučelo.
20
Po další akci Bayernu skončil míč v zámezí a domácí fotbalisté si mohou chvíli odpočinout. Bayern je v posledních minutách jasně lepší a stále se tlačí dopředu.
19
K hlavičce se dostal Dante, ale s jeho slabým pokusem neměl ter Stegen žádné problémy.
19
Po další rychlé akci je tu třetí roh pro Bayern.
18
A to stejné předvedl o chvilku Manuel Neuer, který zastavil bleskovou akci domácích. Neuer se zjevil téměř na polovině hřiště a míč pohotově odkopl.
17
Domácí brankář nyní vyběhl daleko ze své branky a míč před dotírajícím Shaqirim odhlavičkoval do zámezí.
16
Po další dlouhé přihrávce skončil míč v zámezí a od své branky bude rozehrávat ter Stegen.
15
Alaba vymyslel povedenou přihrávku na Müllera, ale toho zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
14
Ze druhého rohu ale hostující borci nic nevytěžili, přesto jsou stále u míče a tlačí se před branku Gladbachu, který se po výborném začátku pouze brání.
13
Hosté zkusili nacvičený signál a nebylo to vůbec špatné. Nakonec pálil z velké dálky obránce Rafinha a ter Stegen měl co dělat, aby míč vyrazil alespoň na rohový kop.
13
Nakonec Bayern vybojoval první rohový kop.
12
Stále se hraje na polovině domácího celku, ale zatím daleko od branky, kterou střeží ter Stegen.
11
Hostující hráče vedoucí branka uklidnila a nyní na trávníku dominují. Domácí ale velmi dobře napadají, což je zdobilo celou podzimní část.
10
Z velké dálky napřáhl Tony Kroos a ter Stegen měl co dělat, aby tuto nepříjemnou ránu zkrotil. Nakonec to ale zvládl a stav zápasu se tentokrát nemění.
9
Na druhé straně se dostal ke střele Arango, ale jeho rána byla sražená a Neuer neměl žádné problémy.
8
Nakonec to hostující hráči vymysleli parádně a je z toho vedoucí branka. Thomas Müller dostal přihrávku do lajny, podíval se a poslal míč do vápna, kde byl MARIO GOTZE, který zkušeně poslal míč za záda ter Stegena.
7
Hráči z Mnichova kombinují na polovině domácího celku.
6
Registrujeme první velkou šanci tohoto zápasu! Bayern se vydal poprvé dopředu, po rychlé akci se do vápna dostal Mario Götze, ale po jeho technické střele skončil míč pouze na tyči!
4
Další blesková akce Gladbachu skončila ofsajdem. Hosté se zatím pouze brání.
3
Po dalším dlouhém nákopu se do šance hnal Kruse, ale skvěle zasáhl Neuer, který vyběhl a míč sebral.
2
Po centru do vápna hlavičkoval Stranzl, ale k Neuerovi se míč nakonec nedostal. Začátek zápasu zatím patří domácímu celku.
2
Boateng se prezentoval hodně ostrým zákrokem a může být rád, že neuviděl žlutou kartu.
1
Z prvního dlouhého nákopu ale domácí celek nic nevytěžil. I Bayern to zkusil nákopem, ale míč sebral pozorný Korb.
1
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří se okamžitě tlačí dopředu.
1
Vše je připraveno a zápas může začít.
Hráči obou celků přicházejí na trávník. Úvodní zápas jarní části německé Bundesligy začne za několik málo minut.

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen – Korb, Domínguez, Stranzl, Wendt – Herrmann, Kramer, Xhaka, Arango – M. Kruse, Raffael.
Náhradníci: Heimeroth – Daems, Rupp, Nordtveit, Younes, de Jong, Hrgota.

Bayern München: Neuer – Rafinha, J. Boateng, Dante, Alaba – Shaqiri, Alcântara, Lahm (C), Kroos, Götze – T. Müller.
Náhradníci: Starke – Contento, Robben, Weiser, Højbjerg, C. Pizarro, Sallahi.

Rozhodčí: Gagelmann – Anklam, Gorniak.
První vzájemný zápas

První vzájemný zápas v této sezoně zvládl lépe Bayern, který v Allianz Areně vyhrál 3:1. Domácí celek poslal do vedení už ve 12. minutě Arjen Robben. O tři minutky se prosadil Mario Mandžukič a bylo to 2:0. Ve 40. minutě si ale vlastní branku vstřelil Dante a do kabin se šlo za stavu 2:1. Ve druhém poločase toho bylo k vidění opět hodně. Zajímavá situace nastala v 68. minutě, kdy Thomas Müller neproměnil pokutový kop. Hostující brankář střelu zlikvidoval, ale po zákroku přišel další faul a tedy další penalta. Tu už proměnil David Alaba a Bayern nakonec vyhrál 3:1.
Bayern München

Mnichovská mašina pokračuje v tom, co začala v loňské sezoně, ve které vyhrála vše, co se dalo. Bayern má na svém kontě 44 bodů a je suverénním lídrem Bundesligy, navíc má zápas k dobru. Mnichovský celek neprohrál v Bundeslize už 41 zápasů v řadě a dnes chtějí hostující hráči tuto famózní šňůru ještě prodloužit.

Na hřištích soupeřů odehrál celek z Mnichova zatím sedm zápasů a hned pět jich dokázal vyhrát, zbylé dva skončily nerozhodně. Na hřištích soupeřů má Bayern skvělé skóre, konkrétně 19:3.

Bayern nezvládl generálku na první jarní kolo, protože v posledním přípravném utkání prohrál 0:3 s rakouským Salzburgem. I proto hodně odborníků spekulovalo, jak Bayern vstoupí do druhé poloviny sezony. "Proti Salzburgu jsme zkoušeli nový systém, který nám příliš nefungoval. Ale i takové zápasy jsou potřeba. My jsme se z toho ponaučili a jdeme dál," uvedl trenér Pep Guardiola.

Některé hostující hráče trápila zranění a uvidíme, kdo tedy dnes nastoupí. Na trávníku se zřejmě ještě neobjeví Bastian Schweinsteiger ani Holger Badstuber. S kotníkem v týdnu laboroval Franck Ribéry, drobné zranění léčili i Philipp Lahm a Mario Mandžukič, ale ti by na trávníku neměli chybět. Stejně, jako Arjen Robben či Thomas Müller.
Borussia Mönchengladbach

Domácí celek je po první polovině sezony skvělém třetím místě. Na svém kontě má slušných 33 bodů a na druhý Leverkusen ztrácí pouze čtyři body, na záda mu ale dýchá Dortmund, který má pouze o bod méně.

Velmi dobré výkony předvádí Mönchengladbach hlavně v domácím prostředí, protože z devíti zápasů jich vyhrál hned osm a jednou remizoval, to vše při skóre 25:7.

Domácí trenér Lucien Favre by měl mít k dispozici všechny hráče, tedy včetně Jantschkeho a Domingueze, který toho na podzim kvůli zlomené klíční kosti příliš nenahrál. "Jsem fit a připraven. Pokud budu v základní sestavě, budu jedině rád, ale pokud ne, tak se také nic neděje. Důležité je, abychom bodovali," řekl Dominguez před utkáním s Bayernem.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Zimní přestávka v Německu je u konce a dnes se rozjede jarní část Bundesligy. Tu odstartuje velmi zajímavý duel mezi Mönchengladbachem a vedoucím Bayernem. Jasným favoritem tohoto celku je tým z Bavorska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.