Skončilo nám utkání 12. kola Bundesligy, ve kterém domácí Hannover podledl svému soupeři 1:3. Leverkusen se dostal do vedení hned na začátku druhého poločasu, kdy se trefil Kiessling. Poté Son zvyšoval na rozdíl dvou branek a vypadalo to pro hosty dobře. Hned na to ale Gulselam snížil a dal domácím šanci. V 72 minutě ale Bellarabi poslal svůj tým opět do dvoubrankového vedení a takový stav zůstal až do konce zápasu. Leverkusen si tedy odváží z Hannoveru zaslouženě tři body.

Statistiky zápasu:

Držení míče : 51% – 49%
Střely celkem : 10:20
Rohy : 2:3
90+3
90+2
Rychle ale o míč přišli, Leverkusen tedy drží míč daleko od své branky.
90+1
Domácí jsou u míče a snaží se s výsledkem ještě něco udělat.
90
Hlavní rozhodčí nastaví 3 minuty.
90
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Stefan Kießling, přichází Tin Jedvaj.
89
Nepřesný centr Kasaje, domácí z tohoto útoku nic nevytěží.
88
V posledních minutách drží míč na svých kopačkách hosté a vypadá to, že si odvezou z Hannoveru tři body.
87
Hilbert nepustil před sebe domácího hráče a vybojoval pro svůj tým cenné vteřinky.
86
Briand byl stažen v hostující šestnáctce, píšťalka sudího ale zůstala němá.
86
Kijotake faulován, standartní situace pro domácí.
85
Běží poslední minuty zápasu, ve kterém hostující tým vede o dvě branky a drží míč na svých kopačkách.
84
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Josip Drmić.
83
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Ceyhun Gülselam, přichází Leonardo Bittencourt.
82
Další ofsajd odmáván hostům.
81
Leverkusen drží míč na svých kopačkách a nepřipouští zdramatizování zápasu.
79
Sakaj se provinil proti pravidlům a vidí žlutou kartu.
78
Çalhanoğlu se dostal ke střele ze šestnáctky, mířil však nepřesně.
76
Zieler bude odkopávat od své branky po neúspěšném útoku Leverkusenu.
75
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Artur Sobiech.
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Edgar Prib, přichází Miiko Albornoz.
75
73
Hosté jsou tedy za svou aktivitu odměněni gólem, pokračují však ve hře s míčem na kopačkách.
72
Leverkusen právě vstřelil branku!
Hosté opět odskakují na rozdíl dvou branek! KARIM BELLARABI dostal skvělou přihrávku za obranu a šel sám na brankáře Zielera, kterého bez problému překonává! – 1:3.
71
Leno má opět práci, teď musel vzít se vzduchu nebezpečný centr Brianda.
70
Ve velké šanci se teď ocitl Stindl, kterého ale dobrým zákrokem vychytal Leno! Z následného rohového kopu domácí nic nevymysleli.
69
Hosté dobře brání a nepouští domácí do šance.
68
Bellarabi si hodně předkopl míč a domácí tedy můžou do útoku.
67
Na druhé straně měli hosté k dispozici přímý kop. K míči se postavil Çalhanoğlu, který mířil vysoko nad.
66
Sakaj teď poslal centr do vápna, Leno ale dobrým vyběhnutím sebral míč se vzduchu.
64
Z rohového kopu hosté nic nevytěžili a Zieler bude odkopávat od své branky.
63
Leverkusen byl teď velmi blízko další brance! Bellarabi vběhl do vápna, nahrál pod sebe na osamoceného Sona, který ale trefil pouze brankáře! Z následné dorážky trefil Hilbert tyč, k míči se poté dostal Bellarabi a jeho střela byla zblokována na rohový kop!
61
Oba týmy jsou velmi aktivní v útoku a v druhém poločase si diváci nemůžou na nic stěžovat.
60
Hannover právě vstřelil branku!
Je tady ale rychlá odpověď domácích! Po standartní situaci se ve vápně nejlépe zorientoval CEYHUN GULSEMAN, který hlavou k tyči překonává hostujícího brankáře! – 1:2.
58
Leverkusen se dostává do dvoubrankového vedení! SON HEUNG-MIN postupoval s míčem na šestnáctce a poté vystřelil, jeho střela na vzdálenější tyč skončila v síti! – 0:2.
57
Leverkusen drží míč na svých kopačkách a nepouští tak domácí do příležitosti srovnat stav.
56
Hilbert centroval hodně nepřesně. Odkopávat od své branky bude Zieler.
54
Stindl se nyní dostal k míči a tvrdou ranou ze šestnáctky prověřil hostujícího brankáře! Ten tuto střelu vyrazil mimo tři tyče.
53
Bellarabimu v útočném snažení pískán ofsajd.
52
Hra se momentálně odehrává ve středu hřiště, oba týmy brzdí nepřesnosti.
51
Çalhanoğlu centroval nepřesně a míč tak mají domácí.
49
Domácí se snažili odpovědět, hostující obrana ale byla pozorná a odkopla míč do bezpečí.
48
Hostující tým vedoucí gól nakopl a pokračují v útoku, nyní to zkoušel z velké dálky Çalhanoğlu, jeho střela ale skončila vysoko nad.
47
Tak toto byl velmi dobrý vstup pro hostující hráče! Bellarabi dostal skvělou přihrávku do vápna, poté nahrál pod sebe, kde byl STEFAN KIESSLING, který překonal domácího brankáře! – 0:1.
46
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Simon Rolfes, přichází Gonzalo Castro.
46
Oby týmy se vrací na hrací plochu.
Skončil nám první poločas 12. kola Bundesligy, ve kterém domácí Hannover zatím hraje s Leverkusen nerozhodně 0:0. Utkání se hraje ve velkém tempu, vidíme zajímavé akce a hodně bojovný fotbal. Leverkusen byl chvilkami aktivnější, v největší šanci prvního poločasu byl Bellarabi, který ale nedokázal trefit skoro odkrytou branku. Uvidíme, co přinese druhý poločas.

Statistiky 1. poločasu:

Držení míče : 52 % – 48 %
Střely celkem : 6:6
Rohové kopy : 1:2
45+1
45+1
Son to zkusil z velké dálky, jeho střela byla zblokována.
45
Hlavní rozhodčí nastaví 1 minutu.
45
Boenisch to zkusil z velké dálky, nezamířil však přesně.
44
Blíží se konec prvního poločasu, míč na svých kopačkách drží hosté a snaží se ještě něco před přestávkou vymyslet.
43
Bellarabi se dostal do vápna, jeho centr ale ukryl ve své náruči domácí brankář.
42
Hosté měli k dispozici standartní situaci, centr do vápna ale nenadělal domácím problémy.
41
Prib teď tvrdě fauloval Bellarabiho a vidí žlutou kartu.
38
Kiessling faulován a jeho tým tak bude u míče.
37
V posledních minutách vidíme útočný fotbal, stále se ale v Hannoveru čeká na gól.
35
Leverkusenu je opět pískán ofsjad.
34
Briand to teď zkoušel akrobaticky, mířil však vysoko nad.
33
V obrovské šanci se teď ocitli domácí! Hilbert poslat svému brankáři špatnou nahrávku a před brankářem se ocitl úplně volný Joselu, kterého ale Leno vychytal, následně ani Kijotake nedostal míč za záda brankáře a ten zachránil svůj tým před inkasováním!
32
Akce domácích nebyla nebezpečná a skončila v zámezí. Leno bude odkopávat od své branky.
31
Hosté teď měli dvě zajímavé akce za sebou, ale Kiessling i Son byli v ofsajdu.
30
V posledních minutách jsou aktivnější hosté, kteří se ale přes dobře organizovanou obranu domácích neumí dostat.
28
Rohový kop Bellarabiho byl točený přímo do branky, Zieler s problémy vyboxoval míč do bezpečí. Poté byla hra přerušena, neboť Rolfes měl s domácím brankářem problém. Celou situaci musel uklidnit až hlavní rozhodčí.
27
Aktivní Bellarabi předložil míč Boenischovi, jehož střela byla zblokována na rohový kop.
26
Bellarabi teď využil zaváhání domácí obrany, dostal se k míči a byl úplně sám před Zielerem, kterého sice obešel, branku však netrefil!
24
Domácí měli k dispozici standartní situaci, k níž se postavi Kijotake. Jeho centr do soupeřova vápna nebezpečný nebyl a hosté odklidili míč do bezpečí.
23
Ve hře se pokračuje, Kiessling po svých došel za čáru a měl by být schopný pokračovat ve hře.
22
Kiessling zůstal po souboji ležet na zemi a k němu už přichází i týmový lékař.
21
Bellarabi si neporozuměl se svými spoluhráči a jeho tým tak přišel o míč.
19
Kijotake nestihl míč a odkopávat od své branky tak bude Leno.
18
Na druhé straně vidí žlutou kartu hostující Rolfes.
17
Gülselam teď nedovoleně zastavil Çalhanoğlu a za svůj faul tak vidí žlutou kartu.
16
Domácí teď postupovali do protiútoku, po centru se v šestnáctce dostal k míči Stindl, který úplně osamocený trefuje pouze připraveného Lena!
15
Na druhé straně si nedovoleně počínal Kijotake a hosté mají míč zpět.
14
Bellarabi v ofsajdu a útok Leverkusenu je tak zastaven.
13
Hosté drží míč na svých kopačkách a postupně se přibližují k brance Zielera.
12
Domácí obrana si počínala bez problému a domácí brankář byl tak bez práce.
11
Çalhanoğlu faulován Gülselamem a hosté budou mít k dispozici přímý kop ze zajímavé pozice.
9
Bellarabi teď odvedl na své straně velmi dobrou práci, dokázal odcentrovat na Kiesslinga, který si v malém vápně zpracoval míč, z úhlu ale netrefil branku.
8
Teď se ale Hannover dostal do útoku a dokonce vstřelil branku, Stindl byl ale v ofsajdu a radost fanoušků je tak zbytečná.
7
Začátek utkání je velmi opatrný, míč se drží uprostřed hřiště.
6
Schulz nepustil před sebe Kiesslinga a udržel míč pro svůj tým.
4
Gülselam faulován Bellarabim, u míče jsou tak domácí.
3
Domácí odklidili míč do bezpečí.
2
Bellarabi se snažil projít po pravé straně do vápna, Prib ale míč odkopl na rohový kop.
1
Utkání rozehráli domácí hráči.
1
-2
Oba týmy nastupují na hrací plochu. Domácí tým nastoupí v červených dresech, hosté z Leverkusenu pro dnešní utkání oblékli bílé dresy.

Hannover 96: Zieler – Sakaj, Marcelo, Schulz, Prib – Schmiedebach, Gülselam – Briand, Stindl (C), Kijotake – Joselu.
Náhradníci: Almer – Thesker, Ballas, Albornoz, Bittencourt, Hirsch, Sobiech.

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Toprak, Spahić, Boenisch – Bellarabi, L. Bender, Rolfes (C), Son Heung-min – Çalhanoğlu, Kießling.
Náhradníci: Krešić – Jedvaj, Wendell, Donati, Brandt, Castro, Drmić..

Bayer Leverkusen:

Leverkusen se momentálně nachází 6. místě, na kterém má 17 bodů. Bayer v této sezóně čtyřikrát zvítězil, pětkrát odcházel ze zápasu dělbou bodů se soupeřem a dvakrát odešel poražen. Díky této bilanci a skóre 17:15 jsou hosté na posledním místě, které zaručuje účast v pohárech.

Bayer odehrál minulé kolo domácí utkání s Mainzem, ve kterém byl po celý zápas lepší, vypracoval si několik gólových příležitostí, nakonec ale utkání skončilo 0:0.

Leverkusen hrál na cizím hřišti v této sezóně celkem pětkrát a vybojoval celkem pět bodů. Jednou bral Bayer tři body, dvakrát odjížděl domů s bodem a dvakrát bez bodu.

Sascha Lewandowski si pro svůj tým během reprezentační přestávky přátelské utkání nedomluvil, jelikož sami někteří hráči jeho týmu plnili reprezentační povinnosti. K tomu je stále jeho tým v Lize Mistrů, kde bojuje o postup do další fáze, a tak o zápasovou zátěž není nouze.
Hannover 96:

Domácí tým se nachází 4. místě tabulky, na kterém má 19 bodů. Hannover má druhý nejhorší útok v lize, ale díky skvělé obraně se tyto dvě věci vyrovnají a je z toho umístění, které zaručuje postup do Ligy Mistrů. Je sice stále první polovina soutěže, tak uvidíme zda se Hannoveru tato pozice dokáže udržet. Hannover má tedy skóre 9:11.

Hannover zajížděl minulé kolo do Herty, kde potvrdil svou sílu v obranné řadě a neobdržel branku. Sami dvě branky přidali a odvezli si tedy z Berlína tři body. Hannover inkasoval branku naposledy před měsícem, kdy doma nestačil na Moenchengladbach.

Hannover odehrál na svém hřišti pět utkání. Ze čtyř si odnesl výhru a pouze jednou, právě se zmíněným Moenchengladbachem, nebodoval.

Během reprezentační přestávky odehrál Hannover přátelské utkání s Osnabruckem. Utkání se jim nepovedlo a třetiligový tým zvítězil 2:0.
Vítejte u onlajn přenosu 12. kola bundesligy, ve kterém se odehraje zápas Hannover 96Bayer Leverkusen. Tento zápas vám podrobně přineseme a jste k němu srdečně zváni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.