To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání končí vítězstvím Herthy, která tak prohlubuje herní a výsledkovou krizi Leverkusenu. Ten dnes může litovat nejen brzkého gólu, ale i vyloučení Boenische, který oslabil svůj tým již v 17. minutě.
90+4
90+3
Žlutou kartu dostává Javier Hernández (Bayer Leverkusen), který přepadl přes záda Brookse.
90+2
Hakan Çalhanoğlu posílá pas do vápna, kde Chicharito tečuje snad stehnem, ale míč končí mimo!
90+1
Hakan Çalhanoğlu si staví míč na levé straně, na útočné polovině a bude moci rozehrát.
90
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Genki Haraguči, přichází Johannes van den Bergh.
89
Ibišević sprintuje za míčem, směřujícím na polovinu Bayeru, ale mí k němu daleko.
88
Wendell postupuje po levé straně, Leverkusen se dostává k pokutovému území Herthy.
87
Ne, pozorná defenziva Herthy nedává Leverkusenu šanci.
87
Pozor, rohový kop Bayeru, rozehraje ho kdo jiný, než Hakan Çalhanoğlu.
86
Leverkusenu už moc času na vyrovnání nezbývá, hosté vhazují z pravé strany, na své polovině.
85
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vladimír Darida, přichází Jens Hegeler.
84
Žlutou kartu dostává Roberto Hilbert (Bayer Leverkusen).
83
Útočný faul Marvina Plattenhardta, míč získávají hosté.
82
Skvělý zákrok Lena po střele Brookse, mohlo být rozhodnuto!
81
Poslední desetiminutovka zápasu, autové vhazování domácích z pravé strany, na polovině soupeře.
79
Míč ale ze vzduchu stahuje Leno.
79
Rohový kop Herthy, Marvin Plattenhardt rozehrává z pravé strany.
78
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Salomon Kalou, přichází Alexander Baumjohann.
77
Kalou si nabíhá za obranu Leverkusenu, ale Jonathan Tah se před něj dokázal natlačit a míč odehrát.
76
Jarstein má míč a rozehrává, domácí se soustředí hlavně na pozornou defenzivu.
73
Nakonec chytá Jarstein a tím definitivně přerušuje útočnou snahu Bayeru.
72
Leverkusen zůstává u míče na polovině Herthy.
71
Çalhanoğlu rozehraje rohový kop Leverkusenu z pravé strany.
70
Posledních dvacet minut dnešního utkání, stav je příznivější pro Herthu, která vede o gól, dokáží oslabení hosté vyrovnat?
68
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Giulio Donati, přichází Hakan Çalhanoğlu.
68
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Admir Mehmedi, přichází Roberto Hilbert.
67
Rychlá akce Ibiševiće po pravém křídle, následuje pas do vápna na Kaloua, kterému se pod nohy vrhl Leno a zachránil celou situaci z pohledu hostů.
66
Domácí kombinují na své polovině, nikam se neženou.
64
Leno má míč a rozehrává od své branky, míč se ale dostává k soupeři.
63
Autové vhazování domácích z levé strany, na vlastní polovině. Míč se vrací k Jarsteinovi, který rozehrává od své branky.
62
Hosté mohli srovnat po akci Chicharita s Bellarabim, ale dobře tam zasáhl bránící hráč Herthy.
61
Tak uvidíme, jak se hosté "oklepou" z inkasovaného gólu.
60
Hertha právě vstřelila branku!
Marvin Plattenhardt posadil míč z rohového kopu přímo na hlavu JOHNA ANTHONYHO BROOKSE, který poslal míč přesně k tyči.
59
Rohový kop pro Herthu, Marvin Plattenhardt rozehraje z pravé strany.
57
Domácí Vedad Ibišević nyní musí vydržet důraznou domluvu sudího Hartmanna, který ho kárá ze jeho zbytečně ostrý útočný faul.
56
Akce Herthy ale končí odpískaným ofsajdem, hrají hosté.
55
Marvin Plattenhardt bude vhazovat z levé strany, na polovině Leverkusenu.
54
Útočný faul Herthy, hosté rozehrávají.
53
Míč ve středu hřiště, zatím opatrný úvod druhé půle.
50
Domácí rozehráli z levé strany, ale míč se postupně dostává až na jejich polovinu.
49
Po obranném zákroku Taha končí míč mimo branku Leverkusenu, rohový kop pro Herthu z levé strany.
48
Donatiho pas končí u Jarsteina, který okamžitě rozehrává.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
Po prvním poločase svítí na ukazateli nerozhodný výsledek 1:1, což je výsledek, který jednoznačně vyhovuje hlavně Leverkusenu. Hosté totiž nejen, že brzy inkasovali, ale zároveň přišli o vyloučeného Boenische, který v 17. minutě dostal červenou kartu. I poté se jim ale podařilo, ovšem z ojedinělé šance, vyrovnat. Hertha ovládla závěr prvního poločasu, strhnout vedení na svou stranu se jí ale zatím nepodařilo.
45+1
45
Je tu poslední minuta prvního poločasu, v jehož závěru se opět více do hry dostali domácí, hosté tak určitě budou rádi za co nejbližší konec první části.
44
Mitchell Weiser se ve vápně snažil zakončit, ale nakonec celá akce Herthy končí útočným faulem na gólmana Lena, který může vykopávat.
44
Volný kop Herthy, z levé strany, u postranní čáry, na polovině Leverkusenu.
43
Bayer s míčem ve středu hřiště, hosté ale často chybují a zbytečně tak ztrácejí míče.
42
Bellarabi hledá na levé straně Mehmediho, ale jeho nepřesný pas končí u Jarsteina, který v klidu rozehraje.
41
Wendell postupuje po levém křídle směrem k pokutovému území soupeře, poté centruje, ale nepřesně, přetažený centr neměl nikdo šanci zasáhnout.
40
Poslední pětiminutovka prvního poločasu, zatím sledujeme výtečné utkání, diváci v hledišti Olympijského stadionu rozhodně nemusí litovat dnešní návštěvy.
38
Po vyrovnávacím gólu je Leverkusen mnohem aktivnější, hosté se dostávají častěji před pokutové území Herthy.
37
Po přihrávce Bellarabiho se v dobré pozici, na malém vápně, před brankou Herthy, ocitl Chicharito, ale byl tam přistrčen Regäselem, ovšem faul to nebyl, míč skončil mimo.
37
I s tímto rohovým kopem si defenziva Bayeru dokázala poradit a hosté se s míčem dostávají na polovinu soupeře.
36
Centr Haragučiho odvrací na roh Toprak, který zatím odvádí výtečnou práci ve vápně Bayeru.
35
Žlutou kartu dostává Vladimír Darida (Hertha BSC) za faul na Bellarabiho ve středovém kruhu.
34
Domácí vhazují z pravé strany, ve středu hřiště.
32
Christoph Kramer dostal nyní míčem do obličeje, nepříjemný okamžik pro středopolaře Bayeru.
31
A nyní Tah dobře hlavičkoval po volném kopu Bayeru, míč ale skončil pouze nad brankou Herthy.
30
Je za námi první půl hodina hry, stav je nerozhodný, byť doposud byli domácí jasně lepší. Leverkusenu se ale povedla první útočná akce, z níž hned hosté dokázali skórovat.
29
Leverkusen právě vstřelil branku!
Hosté z ničeho nic srovnávají, parádní pas Admira Mehmediho, který našel na hranici ofsajdu pohybujícího se JAVIERA HERNÁNDEZE, na něhož obrana Herthy pozapomněla a Chicharito se tak ocitl sám před Jarsteinem. Toho překonal technickou a přesně umístěnou střelou k tyči.
28
Nepřesným nákopem darují domácí soupeři míč, Leno rozehrává od své branky.
27
Opět stejný obrázek, hrají domácí, hosté pouze vyčkávají na to, co se bude dít.
26
Jen díky chybě domácích, kdy míč skončil v autu, si nyní zahrají i hosté.
26
Wendell nyní odvedl dobrou práci v obraně, ale hosté stále hrají v podstatě bez míče.
25
Míč se vrací zpět na polovinu domácího týmu, který má drtivou převahu ve statistice držení míče.
24
Hertha na polovině Leverkusenu, autové vhazování z levé strany.
23
Donati odvrací ve vlastní šestnáctce centr soupeře, míč se posléze dostává až k domácí brance.
22
Míč ve středu hřiště, domácí v klidu kombinují, hosté se snaží napadat.
21
Před Bayerem je tak těžká zkouška, dohrát zápas, který se od samého začátku nevyvíjí dobře, pouze o deseti!
20
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Wendell.
19
Mezitím již domácí rozehráli volný kop, spolupráce Darida – Ibišević nyní ale nezafungovala.
17
A Sebastian Boenisch (Bayer Leverkusen) dostává rovnou červenou kartu, sudí Hartmann ocenil jeho skluz, který, kdyby zasáhl stojnou nohu Regäsela, mohl způsobit fatální následky, rovnou vyloučením.
17
Yani Regäsel padá na polovině Bayeru, po souboji s Boenischem a bude to karta.
16
Následuje dlouhý pas na Kaloua, který v souboji o míč fauluje bránícího Taha.
16
Bellarabi ztrácí míč na pravém křídle, hrát mohou domácí.
15
Marvin Plattenhardt přihrává před branku Bayeru, kde ale odvrací Toprak.
14
Amenning Jarstein se zapojuje do rozehrávky Herthy.
12
Hosté v pohodě odvrací a snaží se o protiútok.
11
Hertha tlačí svého soupeře, k dispozici má další roh, tentokrát z levé strany.
10
Zákrok Lena při rohovém kopu Herthy nebyl nijak přesvědčivý, nakonec skončil míč nad brankou Leverkusenu, hosté si mohou oddechnout.
9
A je tu další šance domácích, Kalou se prodral do zakončení, ale díky skvělému zákroku Donatiho je z toho "pouze" roh pro Herthu.
7
Rychlá akce Herthy, kdy Vedad Ibišević náramně našel ve vápně připraveného VLADIMÍRA DARIDU, který se sám před Lenem nemýlil.
5
Ibišević fauluje Taha v hlavičkovém souboji, kdy ho stehnem trefil do obličeje.
5
Donati našel na pravé straně Bellarabiho, který se pokoušel přihrát před branku, nepovedlo se.
4
Hosté se v pohodě ubránili, dokonce málem zahrozili z rychlého protiútoku.
4
Od Topraka se míč odrazil na roh, domácí rozehrají z levé strany.
3
První šance v zápase, Mitchell Weiser pálí uvnitř vápna, ale míč skvěle zablokoval Toprak.
2
Podruhé za sebou končí míč v autu, vždy od domácího hráče, vhazují hosté.
1
Oba týmy právě nastupují na hrací plochu.

Hertha BSC: Almenning Jarstein – Regäsel, Lustenberger, Brooks, Plattenhardt – Weiser, Darida, Skjelbred, Haraguči – Kalou, Ibišević.
Náhradníci: Körber – Baumjohann, Beerens, van den Bergh, Stocker, Hegeler, Tolga Ciğerci.

Bayer Leverkusen: Leno – Donati, Tah, Toprak, Boenisch – Bellarabi, Kramer, Kampl, Mehmedi – J. Hernández, Brandt.
Náhradníci: Krešić – Kießling, Frey, Hilbert, Ramalho, Çalhanoğlu, Wendell.

Rozhodčí: Hartmann – Cortus, Beitinger.
Vzájemné zápasy
V loňské sezóně se v podzimní části zvítězil v BayAréně radovali z vítězství fotbalisté domácího Leverkusenu, kteří soupeře jasně přehráli výsledkem 4:2. Bayer ovládl i jarní odvetu v Berlíně, kde zvítězil 1:0.
Bayer Leverkusen
Bayer se již více, než měsíc, nachází v herním útlumu. Vše odstartovala prohra 1:2 ve Wolfsburgu, od které pak Bayer ztratil další dva soutěžní duely (ligový a v LM), aby po vítěství ve 13. kole ve Frankfurtu "pouze" remizoval v LM v Borisově a v Bundeslize na svém stadionu se Schalke. I díky špatným výsledkům v posledních kolech se Leverkusen propadl tabulkou na aktuální šesté místo, které ještě jako poslední zajišťuje účast v pohárové Evropě.
Hertha BSC
Hertha se, na rozdíl od svého dnešního hostitele, může soustředit pouze na domácí ligovou soutěž, v níž si vede velmi slušně. Po čtrnácti kolech má totiž na svém kontě slušných třiadvacet bodů a je tak dva body právě před Leverkusenem na pátém místě! I přes porážku v posledním kole na hřišti suverénního Bayernu Mnichov, mohou dnes hosté doufat v nějaké ty body, vždyť na svém hřišti nasbírala Hertha již třináct bodů v šesti zápasech.
Vítejte u on-line přenosu patnáctého kola německé Bundesligy, v němž HERTHA BSC přivítá na Olympijském stadionu v Berlíně BAYER LEVERKUSEN. Utkání bude rozhodovat hlavní sudí Robert Hartmann, kterému na čarách budou pomáhat Benjamin Cortus a Eduard Beitinger.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.