Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 8:3. Rohy: 9:8. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 20:13.
Ani z poslední akce se Hernández do zakončení nedostal a tak mohl hlavní rozhodčí ukončit dnešní zápas. Mohuč v úvodním tlaku získala rozhodující náskok. Nejdříve se po rohovém kopu již ve čtvrté minutě prosadil Stefan Bell. O několik minut později zakroutil Levin Öztunali tak šikovně, že zapadl až k zadní tyči. Ve druhém poločase domácí zvýšili aktivitu směrem dopředu, ale Lössl nemusel řešit žádnou nebezpečnou situaci ve své šestnáctce. Naopak Muto mohl po centru Córdoby rozhodnout, ale Leo výborně zasáhl. Muhuč tak bere zaslouženě z dnešního zápasu všechny tři body.
90+5
90+4
Kiessling byl faulován před pokutovým územím a rozhodčí tak další ještě jednu šanci domácímu týmu. Gbamin dokonce dostává i žlutou kartu.
90+3
Domácí ještě jednou poslali míč do vápna z volného přímého kopu, ale ani v poslední minutě svou nemohoucnost v ofenzivě nezměnili.
90+2
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jhon Córdoba, přichází Jean-Philippe Gbamin.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90
Volland byl navíc ještě přichycen v ofsajdovém postavení a míč tak budou míč v závěru zápasu na kopačkách hráči Mohuče.
89
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jošinori Muto, přichází Samperio Bustara Jairo.
88
Už to vypadá, že Leverkusen prohraje druhý zápas na domácí půdě o dvě branky. Po porážce 2:4 s Atleticem Madrid se tu rýsuje nepříjemná ztrátu bodů i s Mohučí.
87
Leverkusen to překombinoval v pokutovém území. Kiessling byl v dobré pozici pro střelu, ale ještě přihrával do vápna na naběhnutého Vollanda. Ten už ale přihrávku nečekal a balon tak končí jen za brankovou lajnou.
86
Jhon Córdoba je neunavitelný. Po jeho náběhu a centru hlavičkoval v dobrém postavení v pokutovém území Muto. Po jeho přesném zakončení musel Leno vytáhnout parádní zásah na brankové lajně.
84
Danny Latza zahrál rukou a ještě poté odkopl míč daleko od místa přestupku a je dalším potrestaným.
83
Ten ale Leverkusenu příliš nevyšel. Na přední tyči si ale Lössl pomohl jen odrazem od svého těla a domácí měli ještě jednu šanci od rohového praporku. Ani na druhý pokus se nikdo z domácích nedostal k hlavičce.
82
Julian Brandt rozhodně zvýšil po svém příchodu aktivitu na pravé straně. Po jeho centru budou domácí rozehrávat rohový kop.
81
Leverkusen má zhruba posledních deset minut, aby kontaktní brankou alespoň zdramatizoval koncovku utkání.
80
Střídající Robin Quaison vybojoval u pravé postranní lajny balon. Následně ho posílal před pokutové území, kde byl Córdoba. Ten si však při zpracování pomohl rukou.
79
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lars Bender, přichází Vladlen Jurčenko.
78
Obrana Mohuče měla lehké problémy s vysokým míčem. Napadající Hernández nebyl daleko od balonu. Nakonec se domácí přece jenom dostali k míči. Hernández dostal opět přihrávku do vápna, ale zády k brance nebyl nebezpečný.
77
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Pablo De Blasis, přichází Robin Quaison.
77
Nakonec však hostující útočník získal pro svůj tým rohový kop. Öztunali balon kroutil na zadní tyč, ale domácí obrana byla přesnější.
76
Po lehkém faulu Bendera hosté velmi rychle rozehráli. Córdoba byl opět v náběhu, ale domácí obrana s jeho atakem již poradila.
74
Jošinori Muto přišlápl v souboji kopačku soupeři a je za to potrestán žlutou kartou.
74
Javier Hernández zcela sám vytvořil tlak na rozehrávající hráče. Nakonec chyboval v kombinaci Ramalho a domácí byli najednou v útoku. Po centru Bendera se ale opět vytáhl nejvýše Lössl.
73
Hosté se po dlouhé době dostali na útočnou polovinu. Navíc Bell mohl poslat míč do vápna z volného přímého kopu. Ani hostující kapitán nebyl přesný.
72
Před vápnem byl faulovaný Tin Jedvaj, tím získal pro svůj celek vynikající pozici pro přímé ohrožení branky z volného přímého kopu. Julian Brandt si vzal míč pro sebe, ale střelou nad zdí neuspěl. Míč končí mimo.
71
Leverkusen ale zůstal na útočné polovině. Po přetaženém centru na zadní tyč zkusil střílet z voleje Kiessling, ale jeho dělovka byla zblokovaná.
70
Hernández vybojoval pro svůj tým na pravé straně rohový kop. Po centru do vápna se ale hosté nemuseli obávat. Střídající Brandt míč poslal jen nad branku.
68
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Julian Brandt.
67
Ömer Toprak zaváhal při rozehrávce. Namazal míč na kopačku Mutovi. Ten byl ale nakolik zaskočený, že z dobré pozice nic nevymyslel.
66
Leverkusen začíná více a více napadat rozehrávku soupeře. Po přihrávce do vápna se dostal k balonu Hernández, ale však zády k brance a už se nedokázal dostat do střelecké pozice.
65
A opět se domácím nelíbí výrok rozhodčího. Henrichs chtěl odpískání faulu na jeho osobu, ale rozhodčí byl dobré vzdálenosti a nechává hru pokračovat.
64
Lars Bender vystartoval na rozhodčího po velmi sporném rozhodnutí. Ve středu pole byl v souboji udeřen do krku, ale píská se proti domácímu týmu.
63
Po faulu na Bellarabiho domácí rozehrávali volný přímý kop z pětadvaceti metrů. Lössl zůstal ve středu branky a udělal dobře. Střela si ho našla a hostující brankář jen posunul míč nad břevno.
62
Na druhé straně se protlačil do hlavičky střídající Kiessling. V souboji se však příliš nemohl soustředit na hlavičku a i proto končí míč nad brankou.
61
Jhon Córdoba znovu nastartoval své rychlé nohy. Po pravé straně se hnal do vápna. Do cesty se mu však postavil Jedvaj, který ale nezastavil postup hostujícího útočníka. To se podařilo až Toprakovi.
60
I po hodině hry vedou hráči Mohuče na stadionu Leverkusenu o dvě branky. Ve druhém poločase jsou ale výrazně aktivnější domácí, kteří chtějí zdramatizovat zápas.
59
Hernández je ve druhé půli hodně vidět, ale zatím se do střelecké pozice nedostal. Zpracování mu trvalo příliš dlouho a následně už ho o míč připravil Bell.
57
Do pokutového území se také po dlouhé době podívali i hosté. Po centru Öztunaliho mohl hlavičkovat z nadějné pozice Córdoba, ale ještě před ním mu balon nadzvedl Toprak.
56
Havertz dokázal na pravé straně zaměstnat několik protihráčů. Už se zdálo, že vytvoří nahrávkou přečíslení, ale jeho pas je velmi nepřesný.
55
Donati si pomohl v souboji pravou rukou. Navíc se od něj balon odrazil za postranní lajnu. Domácí ale z nabídnuté šanci nic nevytěžili.
54
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Aleksandar Dragović, přichází Stefan Kießling.
54
Jhon Córdoba se opět pral o míč v souboji. Po několika přihrávkách se dostal k balonu, ale pomohl si faulem a musí odevzdat míč soupeři.
53
Guilio Dontai byl v obležení třech protihráčů. Vyřešil to ale mazácky, když nastřelil napadajícího hráče a Mohuč tak bude rozehrávat zpoza postranní lajny.
52
Mohuč však měla k dispozici ještě rohový kop. Öztunali si ale nepočínal přesně a jen odevzdal balon soupeři.
51
Córdoba začíná podobně jako v prvním poločase. Po velmi rychlém náběhu se dostal téměř až do pokutového území. Tentokrát si jeho náběh pohlídal Ömer Toprak.
50
Jedvaj, jak je jeho zvykem, sprintoval po postranní lajně do volného místa, kam měl dostat přihrávku. Bender ale svého spoluhráče nenašel a míč končí mimo hrací plochu.
49
Domácí vstoupili do druhého o poznání aktivněji. Hernández si podržel míč na pravé straně. Následně ho ale při přechodu do vápna čistě zbavil míče Bell.
48
Jonas Lössl si nechal postavil jen dvoučlennou zeď. Domácí se nedostali ani k hlavičce. André Ramalho bez problémů poslal míč od své branky.
47
Leverkusen rozehrál druhý poločas ze středového kruhu. Ihned po několika vteřinách fauluje před vlastním vápnem Stefan Bell a domácí mají k dispozici nadějnou pozici.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
Velmi překvapivé skóre prvního poločasu. Favorizovaný Leverkusen prohrává po první pětačtyřicetiminutovce před domácím publikem 0:2. Mohuč vletěla na svého soupeře a hned v úvodu zápasu se dvakrát radovala. Nejdříve se po rohovém kopu prosadil přesnou hlavičkou kapitán Stefan Bell. Následně přidal trochu šťastnou branku i Levin Öztunali, který centroval do vápna a jeho pas skončil u zadní tyče. Domácí se zatím do výrazné šance nedostali a i proto prohrávají s dvanáctým týmem tabulky o dvě branky.
45+1
45+1
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45
V poslední minutě prvního poločasu se dostal k balonu na pravé straně Volland. Po přihrávce na Hernándeze ale fauluje Kampl a domácí se znovu nedostanou ani do vápna.
44
Po faulu ve středu pole na De Blasise mohli hosté poslat z dobré pozice míč do vápna. Jako již tradičně se postavil k míči Öztunali. Tentokrát ale přetáhl balon až za brankovou lajnu.
43
Mohuč to nyní zkoušel vzduchem. Na dlouhý pas si měl naběhnout Muto, ale japonský středopolař byl příliš daleko od balonu.
41
Bellarabi bude v pořádku. Už se dokonce zapojit do domácí kombinace na pravém kraji. Právě Bellarabi chtěl najít rozběhnutého Hernándeze, ale jeho přihrávka nebyla z nejpřesnějších.
40
Bellarabi se nyní sesunul k zemi. Po nepříliš tvrdém zákroku zůstává domácí záložník několik sekund ležet na hrací ploše.
39
První poločas pomalu míří je svému závěru. Córdoba znovu startoval do útoku po zisku míče. Ještě před vápnem si ale ukopl míč od kopačky a nemohl tak zakončovat z nadějné šance.
38
Mohuč si vytvořila mírný tlak v posledních minutách. Po rohovém kopu zakončoval opět velmi aktivní Córdoba, ale ani tentokrát nedostal míč do sítě.
37
Toprak musel opět do skluzu u levé postranní lajny. De Blasis se dostal k míč a ihned po zbavení se soupeře centroval na přední tyč, kde byl Jhon Córdoba. Ten se soupeřem na zádech musel ihned zakončovat. jeho patička však končí jen u Lena.
36
Po nepřesném skluzu se dostal zadarmo k míči na útoční polovině Havertz. Po jeho dělovce z velké dálky mají domácí k dispozici rohový kop. Ten však končí jen útočným faulem Hernándeze.
35
Nic nebezpečného z toho nakonec nebylo. Jedvaj se tlačil do zakončení, ale první byl u míče vyběhnutý Lössl, který je dnes velmi jistý v zákrocích.
34
Do pokutového území Mohuče začíná létat jeden centr za druhým. Navíc si Latza pomohl na pravé straně faulem a domácí mohou dostat míč do vápna z klidové pozice.
33
Pablo De Blasis si nyní chtěl vymodlit faul u postranní lajny, ale na to mu rozhodčí nenaletěl. U míče tak jsou domácí fotbalisté.
32
Tempo hry po dvou vstřelených brankách v úvodu zápasu opadlo. Domácí jsou nyní častěji u míče, ale nepřesnou finální fáze se okrádají o vyložené šance.
31
Znovu centr hledal mexického útočníka. Hernández se ale neprotlačil ke střele přes dva hostující obránce.
30
I po půlhodině hry vede hostující Mohuč o dvě branky. Po dlouhé době se také domácí dostali do šestnáctky soupeře, ale Javier Hernández se ke střele nedostal.
29
Ömer Toprak musel velmi rychle zasahovat před dotírajícím Córdobou. Hosté se ale dostali zpět k míči. De Blasis byl dokonce v pokutovém území, ale na čistý skluz Dragoviće již neměl odpověď.
28
Tin Jedvaj si nabíhal za obranu na míč, ale Jonas Lössl byl u něho lépe a poté domácí obránce naletěl do brankáře.
27
Mohuč uklidňuje hru po zběsilém tempu v úvodních minutách. Kombinace ale hostům vůbec nevychází a u míče už jsou znovu hráči Leverkusenu.
25
Leverkusenu se v dnešním zápase vůbec nedaří držet míč na svých kopačkách. Mohuč výborně napadá a z toho může těžit. Už to vypadalo, že se Córdoba dostane do dalšího protiútoku, ale na polovině trávníku ho zastavil Toprak.
24
Öztunali si přišel pro druhý rohový kop v krátkém čase. Danny Latza se skácel k zemi po střetu, ale hlavní rozhodčí byl v dobrém postavení a pokutový kop nepíská.
23
Dlouhý pas do vápna poslal domácí stoper Dragović. Hernández se k míči neprodral a tak mohl jít do rychlého protiútoku velmi nebezpečný Córdoba. Právě Dragović se musel hodně činit v pokutovém území, aby nepustil soupeře do zakončení.
22
Mohuč ani při vedení o dvě branky nerezignovala na útok. Střelec druhé branky Öztunali si posunul míč kolem obránce, našel na středu vápna Muta, který ale z první trefil jen padajícího obránce.
21
Znovu musel ven z branky Jonas Lössl. Po nepřesné hlavičce se míč odrazil vysoko do vzduchu a toho využil hostující brankář k vyboxování míče z vápna.
20
Havertz vedl útok po pravé straně. Útočná akce ale nikam nevedla. Následně si Bellarabi vyšlápl na Latzu a vybojoval alespoň rohový kop.
19
Hernández si našel míč před vápnem soupeře. Ještě chtěl najít rozběhnutého Jedvaje. To se mu podařilo, ale chorvatský obránce centroval jen do stojícího Bussmanna.
17
Domácí se pomalu oklepávají ze studené sprchy z úvodu zápasu. Jedvaj vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Následně se ale akce domácího celku nedostala ani do šestnáctky.
16
Po dvou obdrženým brankách se Leverkusen dostává poprvé do tlaku. Bellarabi si vyměňoval míč s Vollandem, ale druhý jmenovaný ztratil míč. Leverkusen se musel rychle vracet do obrany. Muto však proti přesile neuspěl.
15
A velmi nebezpečný rohový kop. Kevin Volland si udělal v pokutovém území prostor, ale Lössl vytáhl parádní zákrok na brankové lajně.
14
Tin Jedvaj zkoušel projít do vápna z pravé strany. Nakonec přiťukl míč lépe postavenému Vollandovi, který pálil z první. Bude z toho jen rohový kop pro domácí.
13
Leverkusen je zcela mimo hru. Po dlouhé době se domácí dostali k míči, ale přechod do útoku je příliš zdlouhavý.
11
Mainz právě vstřelil branku!
Tak to je neuvěřitelné! LEVIN ÖZTUNALI si postavil míč na místo přestupku. Chtěl rozhodně centrovat do vápna, ale balon se bez doteku zakroutil až na zadní tyč. Bernd Leno podcenil situaci a musí lovit míč podruhé ze své branky.
10
Lars Bender zcela zbytečně zajel skluzem do soupeře a je potrestán žlutou kartou.
10
Úvodní desetiminutovka se vydařilo jednoznačně lépe hostujícímu týmu. Favorizovaný Leverkusen se ještě nedostal pořádně do útoku.
8
Mohuč pokračuje v nátlakové hře. Po faulu na De Blasise mohl rozehrát volný přímý kop Muto. Po jeho centru do šestnáctky si ale přišel pro míč Leno.
7
Na druhé straně byl blízko střele Hernández, ale na poslední chvíli mu vlétl pod nohy Ramalho, který si tak připsal již druhý vynikající obranný zákrok.
6
Mohuč doslova vlétla na domácí celek. Po dalším centru se dostal k hlavičce znovu Córdoba, ale v tísni poslal míč jen mimo tři tyče.
4
Mohuč se přece jen dostává již ve čtvrté minutě do vedení. Po akci Córdoby následoval rohový kop. Po centru Öztunaliho od rohového praporku se dostal zcela osamocen z hlavičce kapitán týmu STEFAN BELL. Bernd Leno si ještě sáhl na míč, ale už ho nedokázal vyrazit.
4
První velká šance zápasu. Mohučský Jhon Córdoba se hnal z poloviny trávníku téměř sám na brankáře. Dostal se až do vápna, ale střelou na zadní tyč nepřekonal Bernda Lena.
3
Kevin Kampl rozehrál rohový kop. Ten však odvrátil hostující Ramalho. U míče však zůstávají domácí hráči.
2
Hostující hráči rozehráli prvního poločas ze středového kruhu. Ihned po rozehrávce se dostal balon na levou stranu, kde z druhého doteku centroval do vápna De Blasis. Našel jen připraveného Topraka.
1
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas dvaadvacátého kola tak může za několik málo okamžiků začít.

Bayer Leverkusen: Leno – Jedvaj, Dragović, Toprak, Henrichs – Bellarabi, L. Bender (C), Kampl, Havertz – Volland, J. Hernández.
Náhradníci: R. Özcan – Kießling, Hilbert, Baumgartlinger, Brandt, Aránguiz, V. Jurčenko.

1. FSV Mohuč 05: Lössl – Donati, Bell (C), Ramalho, Bussmann – Frei, Latza – Öztunali, Muto, De Blasis – Córdoba.
Náhradníci: Huth – Quaison, Krkić, Jairo, Brosinski, Gbamin, Bungert..

1. FSV Mohuč 05

Mohuč se nachází po více než polovině ligové soutěže na dvanáctém místě jen s malým odstupem na sestupové pozice. Navíc v posledních pěti zápasech jen jednou zvítězil, a to na domácí půdě s Augsburgem. Před domácím publikem dokáže Mohuč překvapit i velmi silného soupeře, když si připsala Mohuč bod za remízu s Dortmundem. Poslední zápas ale Mohuči nevyšel. Proti týmu reprezentačního obránce Theodora Gerbe Selassieho, Brémám, se nepodařilo Mohuči vstřelit branka, naopak dvakrát inkasovala a žádné body do tabulky si nepřipsala.
Bayer Leverkusen

Dlouhodobě jednomu z nejlepších německých týmů se v letošní sezoně v domácí soutěži příliš nedaří. Po jednadvaceti zápasech se nachází "až" na osmém místě. V novém roce má v Bundeslize na kontě již dva prohrané zápasy s relativně slabšími týmy. Na domácí půdě již vedl Leverkusen již o dvě branky nad Monchengladbachem, ale po poločase přišly tři branky do domácí sítě a Leverkusen padl. Následně se neprosadil v Hamburku a ztratil další tři důležité body. Naposledy však Leverkusen prohrál před domácím publikem v osmifinále Ligy mistrů s Atletikem Madrid 2:4 a v odvetě na půdě soupeře bude mít německý tým co dělat, aby postoupil.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Německá nejvyšší soutěž Bundesliga pokračuje dvaadvacátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Leverkusenu, který před domácím publikem přivítá Mohuč.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.