Rozhodčí Kampka nic nenastavil a už nenechal domácí ani rozehrát rohový kop. Hráčům Schalke to ale nemusí vůbec vadit, jelikož především díky skvělému prvnímu poločasu přehráli Augsburg jasně 3:0 a posunuli se v bundesligové tabulce na jedenáctou pozici. První dva góly Königsblauen vstřelil Guido Burgstaller a ještě v prvním dějství upravil skóre do konečné podoby Daniel Caligiuri. Hostům se dnes nedařilo téměř nic, což dokumentoval i kapitán Verhaegh, jenž neproměnil ani penaltu.
90
90
Hosté hned po rozehrávce lehce ztratili míč a pustili do protiútoku Konopljanku. Tomu však střela vůbec nesedla a Hitz měl velmi snadnou úlohu.
89
Po faulu Nestasiće budou hosté rozehrávat od půlící čáry.
87
Domácí fanoušci už slaví vítězství, o kterém Königsblauen prakticky rozhodli již v prvním poločase.
86
Schöpf si z pravé strany naváděl míč na střelu levou nohou. Ve finále si ho ale dal příliš daleko a zakončit nemohl.
84
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Guido Burgstaller, přichází Jevhen Konopljanka.
84
Mohlo to být 4:0! Geisův roh hostující obrana tečovala pouze k Benediktu Höwedesovi, který o kousek přestřelil!
83
Guido Burgstaller zastavil ve skluzu míč před brankovou čarou a ještě dokázal odcentrovat. Vybojoval roh.
82
Už druhou dobrou šanci zazdil Max Meyer. Domácí fotbalista dostal přihrávku do šestnáctky od Geise, ale svůj obstřel poslal hodně vedle vzdálenější tyče.
81
Před námi je posledních deset minut řádné hrací doby. Zápas se už spíše dohrává.
79
Či Tong-won byl přistižen v ofsajdu. Akce hostí tak byla zastavena.
78
Dennis Aogo se uvedl na hřišti zákrokem, za který obdržel žlutou kartu.
77
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Halil Altintop, přichází Philipp Max.
77
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Dennis Aogo.
76
Z ničeho nic šance Schalke! Choupo-Moting ji připravil pro Maxe Meyera, který trestuhodně zamířil přímo do středu brány.
75
Tempo hry už hodně upadlo. Domácí si nyní přihrávají na své polovině.
73
Hosté museli hasit požár ve svém pokutovém území. Měli štěstí, že se míč neodrazil k žádnému z trojice ofenzivních hráčů soupeře.
72
Stafylidis zahrával standardní situaci z pravé strany. S jeho centrem neměl Fährmann problémy.
72
Před námi je ještě nějakých 20 minut hry. Musel by se stát zázrak, aby domácí přišli o tříbodový zisk.
70
Benedikt Höwedes ukázal, že umí hrát i dopředu. Stoper Schalke vyvezl míč hluboko na polovinu Augsburgu, ale jeho spoluhráči už na práci svého kapitána nedokázali navázat.
69
Hosté už jsou, podobně jako v první půli, zalezlí na své polovině a přihlížejí kombinační hře Königsblauen.
68
Ten zahrával Geis. Míč mířil do nebezpečného prostoru, ale hosté ho dokázali odvrátit.
67
Po sraženém centru Kehrera bude Schalke zahrávat rohový kop.
66
Domácí si hlídají pohodlný náskok. Nikam se zbytečně neženou, ale když chtějí, dokáží zahrozit.
64
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází Alessandro Schöpf.
63
Eric Choupo-Moting se uvolnil na levé straně šestnáctky a pravačkou těsně minul vzdálenější tyč! V hledišti to jen zahučelo.
62
Domácí ale připomněli, že se umějí dostat do zakončení. Odražený míč napálil vedle Nabil Bentaleb.
62
Konstantinos Stafylidis se prezentoval dalekonosným pokusem, který minul vzdálenější tyč domácí brány. Schalke ve druhé půli polevilo a hosté tak opticky srovnali hru.
60
Kehrer byl chvíli ošetřován, ale už je připraven pokračovat ve hře.
59
Či Tong-won sestřelil zezadu Kehrera. Korejský fotbalista kartě unikl, byť si o ni domácí žádali.
58
Po levé straně zaútočil Kolašinac. Krajní bek Schalke ale nedokázal přesně odcentrovat.
57
Domácí Nabil Bentaleb ostře zajel do Či Tong-wona a je potrestán žlutou kartou.
56
Moritz Leitner zastavil akci domácích taktickým faulem. Žluté kartě se prozatím vyhnul.
56
Rozehrávka Stafylidise adresáta nenašla. Míč skončil v autu.
55
Hostující roh zahrával Stafylidis. Jeho centr vyboxoval brankář Fährmann.
53
Z pravé strany centroval Kehrer a moc nescházelo, aby na míč na zadní tyči dosáhl Eric Choupo-Moting.
52
Rozehrávku od rohového praporku obstaral Geis, jenž nacentroval pouze do rukavic Marwina Hitze.
51
Domácí vykombinovali soupeře na malém prostoru. Burgstaller prostrčil míč na Choupo-Motinga mezi nohama bránícího hráče. Střela druhého jmenovaného pak byla sražena na roh.
50
Max Meyer byl na vlastní polovině hřiště faulován. Rozehrávají domácí fotbalisté.
49
Bentaleb se snažil z první sklepnout míč na Burgstallera, který by už šel sám na bránu. V tom mu ale zabránil Kačar, jenž balón zachytil.
49
Kolašinacovi míč odskočil do autu. Hosté budou vhazovat.
47
Hosté hned v úvodu druhé půle naznačili, že se ještě nebudou chtít vzdát. Po rychlé akci a přihrávce Či Tong-wona pálil z pravé strany šestnáctky po zemi Georg Teigl. Fährmann byl na trávníku včas a míč lapil.
46
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Jonathan Schmid, přichází Georg Teigl.
46
První poločas přinesl jasnou dominanci domácího Schalke. Königsblauen dokonale potrestali pasivní hru Augsburgu a do šaten si odnesli vedení 3:0. Skóre otevřel už ve 3. minutě po rohovém kopu Guido Burgstaller a stejný fotbalista pak ještě navýšil vedení svého týmu. Hosté se mohli vzápětí vrátit do utkání, ale Verhaegh z penalty nepřekonal brankáře Fährmanna a ve 35. minutě se tak opět radovali domácí fanoušci. Po centru Kolašinace uklidil míč do sítě Daniel Caligiuri.
45+1
45+1
Další střelu na bránu Augsburgu vyslal Nabil Bentaleb. Míč končí v rukavicích gólmana Hitze.
45+1
Rozhodčí prodlouží poločas o jednu minutu.
45
Eric Choupo-Moting přebral na útočné polovině míč a měl před sebou spoustu prostoru. Domácí hráč si tedy popoběhl a opřel se do míče. Jeho projektil zamířil vedle tyče.
43
Domácí už chtějí dohrát první půli v klidu a drží míč na svých kopačkách.
41
Jeden z hostujících hráčů fauloval po rohovém kopu brankáře Fährmanna. Rozehrávat tedy budou domácí.
40
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Raúl Bobadilla, přichází Či Tong-won.
40
Stafylidis zahrál přímý kop velmi dobře. Ještě lépe si však počínal gólman Fährmann, jenž střelu hostujícího levého beka vytáhl na roh!
39
Domácí budou muset po faulu Nastasiće na Bobadillu čelit standardní situaci ze zajímavé vzdálenosti.
37
Raúl Bobadilla se sice po ošetření vrátil na trávník, ale stále pokulhává. Uvidíme, zda dohraje alespoň poločas.
35
Schalke právě vstřelilo branku!
A domácí vedou už 3:0! Sead Kolašinac zatáhl míč po levém křídle až k brankové čáře, odkud oslovil přesným centrem DANIELA CALIGIURIHO a ten uklízel míč do odkryté brány. Fotbalisté Augsburgu jsou zralí na vhození pomyslného ručníku do ringu.
33
Další nepříjemnost pro hosty. Na trávníku zůstává ležet Raúl Bobadilla a zatím to moc nevypadá, že by se měl vrátit do hry.
32
Hrdinou okamžiku je domácí brankář Ralf Fährmann! Ten vystihl směr střely Paula Verhaegha a balón vyrazil zpět do pole! Hostující kapitán tak odmítl vrátit Augsburg zpět do zápasu!
31
Žlutou kartu dostává Benedikt Höwedes (FC Schalke 04).
31
Hosté budou moci rychle snížit! Po šlapáku Benedikta Höwedese na Bobadillu budou zahrávat pokutový kop!
29
GUIDO BURGSTALLER se trefuje podruhé v utkání a zvyšuje na 2:0 pro Schalke 04! Skvěle to udělal Eric Choupo-Moting, který se ve vápně natlačil přes bránícího Schmida a předložil míč Burgstallerovi, jenž pálil prakticky do prázdné brány.
29
Zajímavě vypadající protiútok Schalke. Caligiuri však neposlal Burgstallerovi dostatečně přesný centr.
27
Domácí se dostali k dalšímu rohovému kopu. Míč poslal před bránu Johannes Geis, nic velkého z toho tentokrát nebylo.
26
Po levé straně si nabíhal do šestnáctky Sead Kolašinac. Balón ale nedostihl na hrací ploše. Bude se kopat od brány Augsburgu.
24
Balón, který vyboxoval brankář Fährmann, vracel zpět na domácí bránu Moritz Leitner. Poslal ho ale poměrně vysoko nad.
23
Matija Nastasić fauloval Altintopa. Domácí stoper se zlobí, ale rozhodčí Kampka s ním nehodlá diskutovat.
21
Centr Geise odvrátila hostující obrana. Následně to zkoušel z dálky Caligiuri, jemuž přiťukl míč patičkou Bentaleb. Míč prolétl kolem levé tyče z pohledu střílejícího hráče.
21
Domácí mají k dispozici rohový kop.
20
Výborný zápas zatím hraje Johannes Geis. Domácí záložník skvěle pokrývá střed hřiště a vyhrává takřka všechny souboje.
19
Hosté se přeci jen trochu probouzejí. Altintop pronikl dopředu po pravém křídle a předal míč na roh šestnáctky Bobadillovi. O toho se už postarala defenziva Königsblauen.
18
Raúl Bobadilla se opět snažil nabudit své spoluhráče a sám se dokázal protlačit až k zakončení. Zpoza šestnáctky zamířil vysoko nad.
16
Připomněli se také hosté. Raúl Bobadilla v šestnáctce podržel míč a následně se pokusil najít spoluhráče na zadní tyči. Situaci dobře přečetl Sead Kolašinac, jenž balón uklidil na roh.
16
Hostující obrana nechala převzít míč Maxe Meyera, který měl na pravé straně docela dost prostoru. Jeho centr byl ale odvrácen.
14
Hosté hrají hodně pasivně. Rozehrávku Schalke vůbec nenapadají.
14
Hosté ovšem o balón rychle přišli a už se zase musejí bránit.
13
Přenesení hry na Kolašinace domácím nevyšlo. Míč skončil až v autu.
12
Obrana Augsburgu zblokovala také ránu Johannese Geise. Hosté se moc nedostávají do hry.
10
Na druhé straně pálil z poměrně velké dálky Nabil Bentaleb. Na bránu jeho pokus neprošel.
9
Z větší vzdálenosti to zkusil hostující Dominik Kohr. Jeho střele chyběly tak dva metry.
8
Na svou útočnou polovinu se už opět nastěhovali fotbalisté Schalke. Caligiuriho centr však adresáta nenašel.
7
Standardní situaci Augsburgu rozehrával Stafylidis. Jeho centr přelétl všechny nabíhající hráče a dolétl až do náručí brankáře Ralfa Fährmanna.
5
Hosté si určitě takovýto vstup do utkání nepředstavovali. Uvidíme, jak dokáží na brzké vedení soupeře zareagovat.
3
Z dalšího rohu Geise už udeřilo! Centrovaný míč propadl po teči až na zadní tyč, kde byl úplně volný GUIDO BURGSTALLER, který balón zblízka snadno doklepl do sítě.
3
Míč se po centru Geise nebezpečně pohyboval v pokutovém území Augsburgu. Nikdo z domácích hráčů toho ale nevyužil.
2
Burgstallerův centr byl sražen do zámezí. Domácí mají k dispozici rohový kop.
2
Ja-Čeol Ku si lehce přidržel Kehrera. Domácí tedy rozehrávají.
1
Utkání zahájili ve žlutém hrající fotbalisté Augsburgu. Schalke nastoupilo v modrých dresech.
1
Hráči obou týmů již nakráčeli na hrací plochu Veltins Areny. Začátek utkání se blíží.

FC Schalke 04: Fährmann – Kehrer, Höwedes (C), Nastasić, Kolašinac – Meyer, Geis, D. Caligiuri – Bentaleb – Choupo-Moting, Burgstaller.
Náhradníci: Nübel – Konopljanka, Aogo, Stambouli, Schöpf, Badstuber, Huntelaar.

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh (C), Kačar, Hinteregger, Stafylidis – Kohr, Leitner – Schmid, Altintop, Ku – Bobadilla.
Náhradníci: Luthe – Či Tong-won, Teigl, Max, Danso, Usami, Rieder.

Rozhodčí: R. Kampka – D. Schaal, A. Blos.
FC Schalke 04 (13. místo, 7 – 6 – 10, skóre 28:27, 27 bodů)
Výkony Schalke jsou v této sezóně zklamáním. Ambiciózní celek podává velmi nevyrovnané výkony a například z posledních šesti ligových zápasů si připsal jedinou výhru. O pohárových příčkách si tak už mohou v Gelsenkirchenu nechat jen zdát. Cesta do Evropy by mohla vést jen přes Evropskou ligu, v níž Königsblauen zatím úspěšně účinkují. Prošli už do osmifinále, kde absolvují německý souboj proti Mönchengladbachu. Čtvrteční duel ve Veltins Areně skončil remízou 1:1.

Posledních 5 zápasů Schalke v Bundeslize:
Bayern – Schalke 1:1
Schalke – Hertha 2:0
Köln – Schalke 1:1
Schalke – Hoffenheim 1:1
M'gladbach – Schalke 4:2
FC Augsburg (12. místo, 7 – 7 – 9, skóre 23:30, 28 bodů)
Fotbalisté Augsburgu se musejí snažit především o to, aby neměli ve zbytku sezóny sestupové starosti. Na šestnáctý Hamburg, tedy barážovou pozici, mají aktuálně k dobru pět bodů. Naposledy Augsburg doma remizoval 2:2 s Lipskem, což byl proti druhému celku tabulky slušný výsledek. V kádru mužstva figuruje také český záložník Jan Morávek, který ale vynechal páteční trénink kvůli drobnému svalovému zranění a je otázkou, zda bude na nedělní duel připraven.

Posledních 5 zápasů Augsburgu v Bundeslize:
Augsburg – Brémy 3:2
Mohuč – Augsburg 2:0
Augsburg – Leverkusen 1:3
Darmstadt – Augsburg 1:2
Augsburg – Lipsko 2:2
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! 24. kolo Bundesligy zakončí v neděli dva zápasy. Já Vám prostřednictvím textového on-line přenosu přiblížím ten, v němž se utkají Schalke 04 a Augsburg. Jde o souboj tabulkových sousedů, domácí Königsblauen jsou až na třináctém místě, hosté se nacházejí hned nad nimi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.