To je ode mne pro dnešek vše. Přeji Vám krásný zbytek sobotního odpoledne a u dalších fotbalových přenosů nashledanou.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 5:7. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 7:16.
Rozhodčí hvizdem ukončuje dnešní utkání mezi Werderem Brémy a Herthou BSC. Po prvním poločasu, ve kterém byli jasně lepší domácí se v druhé části hry karta obrátila! Hertha měla větší držení míče, hostující borci byli aktivnější, snažili se prokombinovat do šancí, ale žádný úspěch to nepřineslo. Naopak, v největší šanci se ocitl náš reprezentant Gebre Selassie, který ovšem v dobré pozici trestuhodně minul. Utkání tak končí vítězstvím domácích 2:0 a musíme dodat, že je to vítězství zasloužené.
90+3
90+2
Zápas se již jen dohrává. Domácí fanoušci oslavují vítězství proti favorizovanému soupeři!
90
Budou se nastavovat 3 minuty.
90
Ibiševič již potřetí za sebou vyhrál hlavičkový souboj uvnitř pokutového území, jeho pokus však opět míří mimo branku.
89
Hertha dokazuje, že míč na kopačkách ještě nemusí znamenat nebezpečí pro soupeře! naopak Brémy, které v druhém poločase s míčem příliš nehrají, se po rychlé kombinaci dostali do zajímavé gólové šance!
87
Nyní Ibiševič velmi nešetrně atakoval vyběhnuvšího domácího brankáře a může být rád, že nevidí žlutý kartónek.
86
Vynucené střídání v týmu Hertha BSC; odchází P. Pekarik a přichází F. Baak.
85
Mittelstadt posílal další centr do "ohně", hosté z toho však opět nic nevytěžili.
83
Ibiševič se teď dostal k hlavičce uvnitř vápna, ale pokus neměl razanci a brankáč si s ním lehce poradil.
81
Ibiševič teď proháněl domácího obránce a ten nakonec nejspíše fauloval uvnitř pokutového území kapitána hostů. Rozhodčí však penaltu nepíská.
79
Rohový kop se však příliš nepovedl a míč odklidila do bezpečí obrana.
79
Uvidíme rohový kop hostů. Standardní situace by mohli být klíčem ke změně skóre.
77
Střídání v týmu Werder Brémy; odchází F. Bartels a přichází S. Gnabry.
75
Gebre Selassie potáhl vpravo míč, který se následně dostal na kopačky Bauerovi. Ten z hranice vápna vyslal technickou střelu, která o pár decimetrů minula zařízení.
73
Střídání v týmu Hertha BSC; odchází A. Esswein a přichází G. Haraguči
Střídání v týmu Werder Brémy; odchází M. Eggestein a přichází P. Bargfrede.
73
71
Brémy teď mohli definitivně rozhodnout! Po rychlé kombinaci se dostali do protiútoku a Gebre Selassie si náběhem řekl o přihrávku na malé vápno. Střela z první mu ale vůbec nesedla a míč skončil vysoko na brankou hostů. To je obrovská škoda.
70
Brémy si nedokáží dostat přes půlící čáru! Jaká to změna oproti první půli.
68
A opět byl u toho Darida, který se v pokutovém území šikovně uvolnil, řekl si o přihrávku, následně však míč napálil pouze do boční sítě.
65
Borci v modrém tlačí na Werder a v druhé půli jsou to jistě oni, kteří mají více ze hry. Nic vážného se jim zatím ale nepodařilo v pokutovém území vytvořit.
63
Hertha si zahrála na Barcelonu a sérií krátkých přihrávek se prokombinovala až před pokutové území svého soupeře. Finální fáze se ale nepovedla a obrana míč odkopává.
62
Střídání v týmu Hertha BSC; odchází P. Skjelbred a přichází O. Duda.
60
Darida vyslal další centr do vápna domácích, obrana ho ale odvrátila.
58
Po delší době mají míč na kopačkách hráči Werderu a poklidně kombinují na své polovině. Utkání ztratilo náboj, který mělo v prvním poločasu.
56
Kalou si při snaze obejít obrance ukopává balón do zámezí a frustrovaně rozhazuje rukama.
54
Musím vyzvednout práci Daridy v dnešním utkání. Z týmu Herthy je to právě on, který se nejvíce snaží o rychlé zakládání útoků. Pohybem si říká o přihrávky, nabíhá si. Bohužel ho v této snaze jeho spoluhráči příliš nepodporují.
53
Kalou měl první větší příležitost hostujícího celku, zakončení z dobré pozice mu však příliš nesedlo a tak se skóre nemění.
52
Brémy do druhé půle vstoupili o dost opatrněji a klidněji, než do půle první. Spíše teď kontrolují hru a nechtějí inkasovat.
50
Darida se provinil ostrým faulem na Eggsteina, rozhodčí však nevytahuje žlutou kartu.
48
Nyní se s výsledkem pokusil ěnco udělat de Souza, střela z hranice vápna mu ale příliš nesedla. Vykopávat bude brankář Brém.
47
Junuzovič vyslal docela povedenou ránu z velké dálky, která jen o pár decimetrů minula tyčku branky Jarsteina.
46
Střídání v týmu Werder Brémy; do druhé půle nenastoupil F. Grillitsch (kvůli zranění), místo něj nastupuje T. Delaney.
46
První poločas máme za sebou! Werder Brémy zatím prokazuje svou kvalitu a překvapivě přehrává svého dnešního soupeře. již v 10. minutě se po rychlém protiútoku prosadil Fin Bartels a v 16. minutě navýšil vedení domácího celku Max Krus. Domácí poté herthu k ničemu nepustili a celý poločas zcela kontrolovali hru. Necháme se tedy překvapit, jestli s ehosté ve druhé půli herně zlepší a pokusí se s utkáním něco udělat!
45+1
45
Ať to myslel Junuzovič s rozehráním jakkoliv dobře, vůbec se mu rohový kop nepovedl a míč má Hertha.
44
Uvidíme další rohový kop v podání Werderu Brémy.
43
Grillitch ukázal svou šikovnost, když se mu i v pádu podařilo posunout míč spoluhráči, z nadějně vyhlížející akce však nakonec nic nebylo.
41
Kruse hraje zatím skvělý zápas. Opět to byl on, který si přebral míč a pelášil s ním do pokutového území. Jeho pokus o centr byl však zblokovaný, následuje rohový kop.
39
Hra je v posledních chvílích hodně rozkouskovaná. Vidíme velké množství drobných faulů na obou stranách.
37
Darida krásně posunul míč doprava, dostal nazpátek pěkný centr a hlavou se pokusil ohrozit Jarsteina v brance Brém. Jeho pokus však mířil nad branku.
35
Utkání trochu ztratilo náboj, tým okolo Daridy nemá sílu na pořádný tlak, naopak mančaft, ve kterém se nachází Gebre Selassie, nikam nespěchá.
32
Do ofsajdové pasti se nyní chytil Esswein. Nutno podotknout, že čárový rozhodčí měl nyní skvělý postřeh, že tento těsný ofsajd postřehl.
31
Hráči Brém jsou všude o kousek dříve, mají v soubojích o trochu více síly. Mají lepší pohyb, přesnější přihrávky. Zatím je zkrátka utkání jednoznačné.
29
Hostující celek se zatím nepropracoval k ohrožení branky Brém. A to už máme za sebou necelou půl hodinu hry.
28
Žlutou kartu dostává M. Mittelstadt za faul na Gebre Selassieho.
25
Darida se nyní prezentoval volným přímým kopem. Ze slibné vzdálenosti však poslal míč poměrně vysoko nad branku. Škoda.
24
Žlutou kartu dostává N. Moisander (Werden Brémy). Neřekl bych, že to bylo za ruku, kterou zahrál, ale spíše za protesty směrem k rozhodčímu.
22
Zelená kočka a modrá myš! I tak by se dal popsat dosavadní průběh. Brémy si dělají, co chtějí. Hráči v modrém naopak neví, kam dříve skočit.
20
Krásně to teď zkusil z velké dálky Januzovič, který protáhl brankáře hostí! Kdyby lépe míři, mohlo to být již 3:0.
18
Kruse a Bartels mají v 16. minutě každý 1 gól a jednu asistenci. Hertha vůbec nezvládá začátek utkání, naopak dle úsměvů domácích trenérů lze hádat, že jsou zatím naprosto spokojeni.
16
Werder právě vstřelil branku!
Tak to byla neuvěřitelná školácká chyba od brankáře hostů! Wiedwald vůbec nezvládl rozehrávku a doslova odevzdal míč Bartelsovi. Ten se však nezachoval sobecky a přihrál řped prázdnou branku MAXU KRUSOVI, který pohodlně zvyšuje na 2:0.
14
V ofsajdu byl nyní chycen hostující kapitán Ibiševič.
12
Pokud nechce Hertha schytat debakl, měli by borci v modrém začít hrát. Zatím si míče moc neužili a už prohrávají 1:0.
10
A je to 1:0! FIN BARTELS nyni předvedl, jakou má sílu v osobních soubojích. Velmi těžký balón si nejen zpracoval, ale také dokázal přetlačit dotírajícího obránce. Následně tváří v tvář hostujícímu brankáři prokázal chladnokrevnost a nasadil mu jesličky.
8
Eggestein předvedl krásnou individuální akci, bohužel chtěl ještě vylepšit pozici a nahrával svv´mu spoluhráči, jeho snahu ale překazila obrana.
6
Brémy drží míč na svých kopačkách, ale kombinace se odehrává okolo středového kruhu. Zatím jsme neviděli žádnou střelu, ba ani pořádný centr.
4
Aktivnější jsou zatím domácí borci, kteří se snaží prokombinovat do pokutového území hostů.
2
Prvních pár desítek vteřin máme za sebou, oba týmy nám předvedly první náznaky šancí a míč teď mají domácí borci.
1
Máme zde úvodní výkop! Domácí Brémy nastupují v zeleno-bílé kombinaci, hosté mají modro-bílé dresy.
1
-10

Werder Brémy: Wiedwald – Veljković, Sané, N. Moisander, M. Eggestein – Gebre Selassie, Grillitsch, Junuzović (C), Bauer – Bartels, M. Kruse.
Náhradníci: Drobný – Bargfrede, Delaney, U. García, Gnabry, Jóhansson, Kainz.

Hertha BSC: Almenning Jarstein – Pekarík, Langkamp, Torunarigha, Mittelstädt – Skjelbred, Allan – Esswein, Darida, Kalou – Ibišević.
Náhradníci: Kraft – Allagui, Baak, Duda, Haraguči, Kade, Maier.

Rozhodčí: Patrick Ittrich.
Ještě jednou přeji příjemné sobotní odpoledne!
Jistě stojí za zmínku, že v dnešním zápase se nám představí hned 3 Češi, což je na zápas Bundesligy neuvěřitelné!
Jedná se o Vladimíra Daridu z týmu hostů a Theodora Gebre Selassie a Jaroslava Drobného v týmu Werden Brémy. Jaroslav Drobný však v dnešním utkání zaujal pozici náhradního brankáře.
Hertha BSC
Hertha v této sezóně válí a to takovým způsobem, že se mohou srovnávat i s takovým fotbalovým gigantem jako je Dortmund! Hertha drží 5. místo se ziskem 46 bodů. Skóre 38:35 není příliš oslnivé, ale svědčí o tom, že obrana hostů funguje velmi dobře. Pokud by si Hertha udržela do konce sezóny 5. místo, zajistí si postup do skupiny Evropské ligy pro příští sezónu.
Výsledky hostů jsou v posledních kolech rozpačité. Z posledních 5 zápasů získali hosté pouze 6 bodů a zcela jistě by si přáli v tomto důležitém utkání bodovat.

Poslední zápasy:
22.04.2017 Hertha – Wolfsburg 1:0
15.04.2017 Mohuč – Hertha 1:0
09.04.2017 Hertha – Augsburg 2:0
05.04.2017 Monchengladbach – Hertha 1:0
Werden Brémy
Brémy neprožívají nijak oslnivou sezónu, i přesto si i po 30-ti kolech drží skvělé 7. místo v nejvyšší německé fotbalové lize. Se skóre 51:50 se zdá, že má Werden problémy s obranou, přesto však dokázal tento celek nasbírat již 42 bodů a stále pokukuje po pozicích zajišťující evropské soutěže pro příští rok.
Werden Brémy v posledních kolech přímo září. Z posledních 5 zápasů získali hráči tohoto celku hned 13 bodů! A co více, poslední porážka Brém se datuje na 11.2.2017. V domácím prostředí tak jistě budou chtít na skvělé výsledky navázat a naplno bodovat.

22.04.2017 Ingolstadt – Brémy 2:4
16.04.2017 Brémy – Hamburk 2:1
07.04.2017 Frankfurt – Brémy 2:2
04.04.2017 Brémy – Schalke 3:0
Krásné sobotní odpoledne milí fotbaloví fanoušci! Dnes se společně podíváme na utkání mezi Werden Brémy a Hertha BSC! Tímto zápasem vás provedu já, Martin Primus.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.