Bundesliga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Mönchengladbach - 26. srpna 2017   15:30

Augsburg
1' Finnbogason (Gregoritsch) • 89' Córdova (Heller)
2:2
(1:2)
Mönchengladbach
8' Zakaria  (Stindl) • 30' Wendt  (Herrmann)
Augsburg
Hitz – Framberger, Gouweleeuw, Hinteregger, Max – Ku (76. R. Khedira), Baier (C) – Schmid (80. Heller), Gregoritsch (76. Córdova), Caiuby – Finnbogason.
Luthe – Córdova, Heller, Či Tong-won, R. Khedira, Kačar, Opare.
S.Stegemann (Německo)
WWK Arena, Augsburg
Sommer – Elvedi, Ginter, Vestergaard, Wendt – Herrmann (65. J. Hofmann), Kramer, Zakaria (63. Bénes), T. Hazard – Stindl (C), Raffael (81. Johnson).
Sippel – Bénes, Cuisance, J. Hofmann, Johnson, Oxford, Traoré.

SESTŘIH: Augsburg - Mönchengladbach 2:2. Gól padl hned v první minutě

To je ode mne pro dnešek vše. Přeji všem fotbalovým fanouškům krásný zbytek sobotního odpoledne a u dalších přenosů nashledanou.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 9:5. Rohy: 10:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:14.
Sledovali jsme skvělé utkání! Oba týmy měli plno příležitostí a oba golmani se opravdu vyznamenali. Domácí měli v 2. půli více ze hry a celý poločas se snažili prokombinovat výbornou obranou hostů. Gól však vsítili až v úplném závěru, konkrétně se o to postaral Córdova. Zápas tak končí zaslouženou remízou 2:2.
90+3'
90+3'
Mohlo to být krásné, nakonec je ale Johnson pro smích. Skvěle si naběhl na dlouhý centr, zpracoval si míč hrudníkem, ale střela z otočky se vůbec nepovedla a Johnson končí na zemi.
90+2'
Hosté ještě mají k dispozici volný přímý kop.
90'
Nastaveny budou 3 minuty.
89'
Augsburg právě vstřelil branku!
SERGIO CORDOVA je hrdinou domácích! Heller krásně nacentroval a náběh Cordovy byl dokonalý. Hlavou posílá kulatý nesmysl za záda Sommera. Dokáží domácí průběh ještě otočit?
89'
Domácí byli opět blízko, ale nic z toho.
87'
Krásný centr našel hlavu Hellera, Sommer však bez problémů kryje.
85'
Hosté jsou zataženi téměř všichni do vlastního vápna, Augsburg tlačí a tlačí, zatím však marně.
83'
Tlak domácích přeci jen přichází, gól se jim zatím vsítit nepodařilo.
81'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach; odchází Raffael a přichází F.Johnson.
81'
Rohový kop pro domácí.
80'
Střídání v týmu FC Augsburg; odchází J.Schmid a přichází M.Heller.
79'
Hra je nyní rozkouskována střídáním a různými prodlevami. Očekávaný tlak domácích se tedy nedostavuje.
76'
Střídání v týmu FC Augsburg; odchází M.Gregoritsch, J. Ku a přichází S.Cordova a R.Khedira.
76'
Faul Stindla, fanoušci ískají, domácí hráč se svíjí na zemi, rozhodčí ale zůstává klidný.
74'
Hodně uchvátané zakončení od Bénese. Míč letí vysoko nad.
73'
Obránci hostů přitahují centry jako magnety. Domácí borci mají velký problém dostat balón do vápna.
71'
Sledujeme stále to samé. Augsburg tlačí a snaží se překonat dobře zformovanou obranu hostů. Ti se snaží hrozit z rychlých brejků.
68'
Ajajaj. Hazard dneska hraje rozporuplné utkání. Je velmi vidět, nicméně štěstí mu zatím chybí. Nyní skvěle přihrával do běhu spoluhráči, ten však trestuhodně promáchl.
67'
Řada soubojů uprostřed hřiště vyzněla lépe pro hosty, kteří nyní mají míč.
65'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach; odchází P.Herrmann a přichází J.Hofmann.
65'
Schmid měl na kopačce jasný gól, neuvěřitelný zákrok však předvedl Sommer a tak je stav utkání stále 1:2.
63'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach; odchází D.Zakaria a přichází L.Bénes.
62'
Baier svůj centr nasměroval pouze do obránce. Domácí se stále nemohou prosadit.
60'
ROhový kop byl odvrácen, ale poté jsme sledovali 2 ryhclé a nadějné protiútoky. Nejprve se o šanci připravili hosté neřpesnou přihrávkou, Augsburg si ale nevedl o nic lépe a i jeho šance končí na kopačkách obránců.
58'
Schmid se neúspěšně snažil prohodit obránce, vybojoval tak alespoň rohový kop.
57'
Hra je nyní plná nepřesností. Utkání bylo zcela jednoznačně atraktivnější v 1. půli.
55'
Videorozhodčí v akci! Kvůli spornému souboji hráčů na hranici vápna si hlavní rozhodčí nechal poradit od svého kolegy u videa, vše však bylo v pořádku.
55'
Hazard se opět snažil, ale na rosazení mu scházela síla přetlačit obránce.
53'
Augsburg se snaží, ale pokusy domácích borců zatím nejsou přesné.
51'
Caiuby se po dalším rohovém kopu dostal k hlavičce a jeho pokus skončil jen těsně vedle brány.
50'
Rohový kop odvrácen, následně však výborně vypálil Baier, Sommer však zasahuje.
49'
Domácí vybojovali rohový kop.
48'
Ani domácí nebyli příliš úspěšní, ikdyž centr Maxe našel spoluhráče. Zakončení ale bylo nepřesné.
46'
První útočná akce hostů byla neúspěšná, Hitz bude vykopávat.
46'
Skončil nám 1. poločas a přinesl nám hned 3 góly. Hned po pár vteřinách otevřel skóre Finnbogasson. V 8. minutě se po krásné individuální akci prosadil Zakaria a ve 3. minutě dokonal obrat Wendt. Celkově sledujeme velmi kvalitní fotbal, obě strany měli hodně příležitostí. Uvidíme, jak se bude vyvíjet 2. půle.
45'
45'
J.Gouweleeuw dostává žlutou kartu za zatažení za dres.
44'
Finnbogasson měl dobrou šanci na vyrovnání, ránu z voleje ale nasměroval nad bránu.
42'
J.Vestergaard zatáhl za soupeře a vidí žlutou kartu.
41'
Hazard teď byl blizoučko gólu! Jeho prudká rána z úhlu však končí pouze na tyčce a míč se odrazil z brány ven.
40'
ROhový kop domácích byl nejprve odvrácen, poté se do míče opřel Max, jeho střela ale nebyla příliš prudká a Sommer bez problémů kryje.
38'
Na hřišti se přiostřuje. Kramer nyni dost nešetrně srazil Finnbogassona.
37'
Za taktický faul vyfasoval D.Zakaria žlutou kartu.
35'
Hazard zatím nemá potřebné štěstí. Nyní si dobře naběhl na vysoký centr, nedokázal však zamířit přesně.
34'
Kdepák, rohový kop byl bez problémů odvrácen.
33'
DOmácí vybojovali rohový kop! SKvělá příležitost na vyrovnání.
30'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Hosté otáčejí vývoj utkání!! Herrmann se skvěle uvolnil v pokutovém území, jeho prudkou střelu však Hitz ještě vytěsnil. K dorážce se ale dostal OSCAR WENDT a poslal hlavou balón do prázdné brány.
29'
Finnbogasson zatím hraje skvělé utkání. Nyní mohl běžet sám na bránu, obránci však u něj byli rychle a jeho zakončení v pádu postrádalo razanci. Velká škoda pro domácí Augsburg.
26'
Vestergaard skočil Finnbogassonovi na záda, doslova, a vysloužil si od domácích fanoušků pískot. Rozhodčí mu však kartu neudělil.
25'
Gregoritsch se prokličkovával k šanci, obrana hostů ale zafungovala velmi dobře a nebezpečí odvrátila.
23'
Nevím, zda rozhodčím vadil ofsajd nebo útočný faul, každopádně akce Monchengladbachu byla zastavena.
21'
Zakaria fauloval Baiera, domácí měli přímý volný kop, žádné nebezpečí z toho nebylo.
20'
Krásná rychlá reakce Sommera, který pohotově vyběhl a zabránil katastrofě.
18'
Žlutou kartu dostává D.Baier. Těžko říct, jestli to bylo za faul loktem nebo za následnou slovní přestřelku s rozhodčím. Tak jako tak, byla to zasloužená karta.
18'
A opět Hazard, tentokrát se probíjel v pokutovém území.
16'
Thorgan Hazard, bratr slavnějšího hráče Chelsea, se hnal do rychlého protiútoku, vše však ztroskotalo na ofsajdu.
15'
Obránci Augsburgu nyní drží míč a přihrávají si ho hluboko na své polovině.
13'
Zelení stále tlačí a podařilo se jim uzavřít domácí v jejich pokutovém území.
11'
Wendt se prezentoval povedenou střelou z hranice vápna, která však končí pár decimetrů nad bránou.
10'
Po divokém začátku se utkání trochu zklidnilo. Aktivnější jsou však hosté.
8'
To je neskutečný úvod zápasu! DENIS ZAKARIA srovnává v osmé minutě stav utkání. Vybojoval si míč na své polovině, obhodil si protihráče a pomohl si narážečkou. Poté už uháněl sám na gólmana, kterého bez problému překonává.
6'
A mohlo to být 2:0. Schmid se prudce opřel do míče a z hranice vápna vyslal slibnou ránu. Bohužel pro něj trefil pouze hlavu obránce. Hosté zatím moc nestíhají.
5'
Hitz dlouhým výkopem nachází pouze protihráče. Domácí však kontrolují hru a drží míč častěji u svých kopaček.
3'
Domácí fanoušci "pějí ódy" a hosté se vzpamatovávají z šoku. Takový start do zápasu si asi nepředstavovali.
1'
Tak to je vstup do utkání z říše snů! První akce domácích končí gólem. V pokutovém území Gregoritsch posunul míč doprostřed, přebral si ho ALFRED FINNBOGASON a přízemní ranou překonává bezmocného gólmana. Augsburg tak velmi brzy vede 1:0.
1'
Domácí nastupují v červenobílé kombinaci, hosté mají zelenou.
1'

FC Augsburg: Hitz – Framberger, Gouweleeuw, Hinteregger, Max – Ku, Baier (C) – Schmid, Gregoritsch, Caiuby – Finnbogason.
Náhradníci: Luthe – Córdova, Heller, Či Tong-won, R. Khedira, Kačar, Opare.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Elvedi, Ginter, Vestergaard, Wendt – Herrmann, Kramer, Zakaria, T. Hazard – Stindl (C), Raffael.
Náhradníci: Sippel – Bénes, Cuisance, J. Hofmann, Johnson, Oxford, Traoré.

Rozhodčí: S.Stegemann (Německo).
Borussia Mönchengladbach
Ambiciózní Borussia obsadila v minulém ročníku Bundesligy až devátou příčku, letos tak bude mít Gladbach o motivaci postaráno. Hříbata loni vstoupila do sezóny sérií porážek a chvilku dokonce koketovala se sestupovým pásmem, čehož by se v Mönchengladbachu nyní rádi vyvarovali. V přípravě ale černobílí nepůsobili příliš přesvědčivým dojmem a v domácím poháru před pár dny přešli přes Essen z regionální ligy jen výsledkem 2:1.
Do nové sezóny vstoupili hosté úspěšně a v domácím utkání porazili 1. FC Kolín nad Rýnem 1:0 a dnes by chtěli uzmout další 3 body.
FC Augsburg
Domácí borci minulý rok bojovali o záchranu a stejně tak vypadli hned v prvním kole DFB Pokalu. Do nového ročníku Bundesligy nevstoupili zrovna vydařeně. V 1. utkání prohráli na půdě Hamburger SV 1:0 a dnes by si z domácího stadionu jistě rádi odvezli všechny 3 body.
Krásné odpoledne všem fanouškům německé kopané! Dnes se společně podíváme na duel mezi FC Augsburg a Borussia Monchengladbach.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.