Bundesliga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Hannover - 4. května 2019   15:30

Bayern
29' Lewandowski (Kimmich) • 42' Goretzka (Alaba) • 85' Ribéry (Coman)
3:1
(2:0)
Hannover
53' Jonathas
Bayern
Ulreich – Kimmich, Süle, J. Boateng, Alaba (90. Rafinha) – Th. Alcântara, Goretzka – Gnabry (73. Ribéry), T. Müller (C), Coman (88. Robben) – Lewandowski.
Hofmann – Ribéry, Robben, Tolisso, Rafinha, Hummels, Sanches.
Dingert – Christ, Schiffner
Allianz Arena, Mnichov
Hannover
Esser – Sorg, Anton, Felipe (72. Wimmer), Albornoz – Schwegler (C) – Maina (90. Prib), Haraguči, Walace, Ostrzolek – Weydandt (46. Jonathas).
Radlinger – Fossum, Muslija, Korb, Jonathas, Prib, Wimmer.

Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 14:2. Střely mimo: 7:1. Rohy: 11:0. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:5.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a Bayern se opět přibližuje zisku již sedmého titulu v řadě. Na domácí půdě totiž výběr Nika Kovače zvítězil nad Hannoverem 3:1.

Bayern se od úvodních sekund dostal do jasné herní převahy. První šanci měl ale paradoxně Genki Haraguči, který ale hlavičkoval mimo. Poté už nadobro přitlačil Bayern svého soupeře. První branka přišla až po půlhodině hry, kdy Kimmichův centr uklidil do sítě Robert Lewandowski. Druhý zásah poté přidal ještě Leon Goretzka. Domácí tým měl ještě před poločasovým hvizdem další šance, ale ty pochytal Michael Esser.

Po změně stran přišel šok, střídající Jonathas proměnil pokutový kop a Bayern byl najednou pod tlakem. O několik minut později byl ale Jonathas vyloučen a Hannover dohrával více jak půl hodiny v deseti. Přesilovou hru ale využil domácí celek až těsně před koncem, kdy upravil na konečných 3:1 Franck Ribéry.
90+3'
90+3'
Kevin Wimmer sestřelil těsně před vápnem Rafinhu a domácí budou moci přidat ještě těsně před koncem čtvrtou branku.
90+3'
Kombinace mnichovského celku nemá konce. Lewandowski byl sice podražen na třiceti metrech, ale domácí pokračovali v rozjeté akci a tak se nemuselo pískat. Ribéry ale do vápna individuálně neprošel.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90+1'
Bayern dohrává zápas v kombinaci na útočné polovině. Robben si naváděl míč na levačku, ale Wimmer ho dokázal vytlačit ze střelecké pozice.
90'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Linton Maina, přichází Edgar Prib.
90'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází David Alaba, přichází Rafinha.
89'
Arjen Robben po svém příchodu na trávník přispěchal s přihrávkou na Goretzku. Domácí se ještě usadili na útočné polovině, ale před polským útočníkem Bayernu odhlavičkoval do bezpečí Wimmer.
88'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Arjen Robben.
87'
Hannover ještě vyzkoušel pozornost domácí obrany. Walace prostrkával balon do pokutového území, ale Maina byl pokrytý Boatengem, pro míč si navíc přišel na kraj vápna Ulreich.
85'
Bayern právě vstřelil branku!
Bayern přidává třetí zásah a o dnešním utkání je rozhodnuto! Coman našel na levé straně střídajícího FRANCKA RIBÉRYHO, který si ještě zasekl míč kolem Antona a poté prostřelil Essera k přední tyči.
84'
Hannover přečkal dlouhé minuty v obraně a nyní se snaží také zaútočit. Na pravé straně navíc pomohl hostujícímu celku lehkým faulem David Alaba.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Bayern i nadále obléhá pokutového území oslabeného soupeře.
82'
Na levé straně se uvolnil k centru David Alaba. Balon pouze prolétl pokutovým územím a bez jediného doteku doputoval až za postranní lajnu.
81'
Thiago Alcantara tentokrát už od rohového praporku centroval do vápna. Míč dokázal hlavou trefit Müller, ale kapitán Bayernu poslal svůj pokus těsně nad břevno.
80'
Po rozehrávce na krátko pálil na bližší tyč Leon Goretzka. Balon ale pouze prosvištěl kolem brankové konstrukce a skončil mimo dosah Michaela Essera.
78'
Ribéryho přihrávku ještě udržel na hrací ploše Goretzka, ihned poté přišel centr do pokutového území, který srazil na rohový kop skvěle postavený Anton.
77'
Obehrávání hostujícího vápna pokračuje. Goretzka zatím nebyl ve druhém poločase tak vidět, nyní si navíc pomohl v souboji se Schweglerem rukou a přišel o míč.
76'
Právě po přihrávce Alaby pálil z prvního doteku Lewandowski, ale polskému útočníkovi sjel balon po kopačce a podle toho to také dopadlo. Rozehrávat bude Esser.
75'
Franck Ribéry se okamžitě po svém příchodu na trávník zapojil do hry. Po narážečce s Alabou ale centroval do míst, kde byl připraven Michael Esser.
74'
Útočným faulem se provinil Thomas Müller a hosté se mohou po delší době osvobodit. Dlouhý nákop na útočnou polovinu ale sebral pro domácí jen Boateng se Sülem.
73'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Franck Ribéry.
73'
Tlak Bayernu se v posledních minutách zvyšuje. Alaba přihrával Comanovi, následně se hra přesunula na levou stranu, kde ale neuspěl ani Kimmich s Gnabrym.
72'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Felipe, přichází Kevin Wimmer.
71'
Esser opět podržel svůj tým. Tentokrát vypálil ze střední vzdálenosti David Alaba, ale hostující brankář dokázal míč vyrazit na rohový kop.
70'
Bayern stále nemá nic jistého. Walace zkoušel ještě poslat míč do pokutového území, ale po odrazu od země zasáhl jako první Sven Ulreich.
69'
Jednatřicetiletý Brazilec Felipe je nakonec zpět ve hře. Hannover následně vybojoval rohový kop po nečistém odehrání Niklase Süleho.
68'
Hannover se v oslabení zasahuje hluboko do defenzivy. Gnabry naopak spolupracoval s Comanem, ale další postup již znemožnil Anton.
67'
Felipe má po střetu s Müllerem zdravotní potíže. Stoper hostujícího celku musí být ošetřován a vypadá to na předčasné střídání.
66'
Po Kimmichově centru zakončoval Müller. Právě kapitán Bayernu se ale skácel po souboji s Felipem, nakonec z toho bude pouze rohový kop pro domácí.
65'
Ve druhém poločase zatím schází zápasu vyšší tempo. Linton Maina přihrával na pravou stranu Sorgovi, který centroval mizerně jen k Ulreichovi.
64'
Lewandowski si zpracoval míč na hranici vápna zády k brance, následně už se ale okolo Felipeho nedokázal uvolnit ke střele. Navíc fauloval ve středu pole Alcantara.
62'
Po více než hodině hry vede Bayern před domácím publikem nad Hannoverem pouze o jednu branku. Proti oslabenému soupeři se ale dostává do mohutného tlaku.
61'
Serge Gnabry zavezl míč na útočnou polovinu, poté přihrál na levou stranu, kde si nabíhal Müller. Prudkou přihrávku v šestnáctce už nestačil ani tečovat Lewandowski.
60'
Podobný zákrok jako před malou chvílí ve vápně Bayernu. Müllerův srazil rukou u těla Albornoz, ale tentokrát se penalta nepíská.
58'
Právě Joshua Kimmich následně centroval do pokutového území, ale Gnabryho hlavička o zem Essera nepřekvapila.
57'
Z hrdiny psancem za několik málo okamžiků! Jonathas po svém příchodu na trávník proměnil pokutový kop, poté inkasoval zbytečnou žlutou kartu a nyní vidí v krátkém čase druhou. Loktem totiž zasáhl do obličeje Kimmicha.
56'
Také Bayern se dostává znovu do tempa. Kingsley Coman prolétl do pokutového území, ale další posunutí balonu na Lewandowského už nevyšlo podle představ.
55'
Hannover je najednou plný sil. Albornoz přihrával pod sebe, ale balon až k volnému Haragučimu nedoputoval přes připraveného Kimmicha.
53'
Po vstřelené brance chtěl Jonathas rychle sebrat balon z branky, ale při tom poslal k zemi Ulreicha a je potrestán žlutou kartou.
53'
Hannover právě vstřelil branku!
Balon si postavil na značku pokutového kopu střídající JONATHAS. Útočník Hannoveru zamířil k pravé tyči, Ulreich padal na opačnou stranu.
52'
A je to pokutový kop! Hannover má jedinečnou příležitost snížit ztrátu z prvního poločasu.
51'
Jerome Boateng zasáhl v pokutovém území míč rukou, ale velmi staženou u těla. Hlavní rozhodčí se jde ještě podívat na opakovaný záběr.
50'
Bayern pokračuje po přestávce v nastaveném trendu. Domácí drží balon na útočné polovině a vyčkávají na vhodný moment k výpadu.
49'
Süle nebyl v lehké pozici, hned za dvou stran byl obklopen soupeři, ale nakonec si poradil přihrávkou na jistotu ke Svenu Ulreichovi.
48'
Alaba posílal přihrávku na pravou stranu, kde byl okamžitě faulován Kingsley Coman. Domácí fotbalisté se tak mohli rychle natlačit před Essera, ale po změně stran se prosadila jen obrana Hannoveru.
47'
Druhý poločas rozehráli ze středového kruhu hostující fotbalisté. Právě střídající Jonathas poslal míč na pravou stranu, kde byl rychle odzbrojen Maina.
46'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Hendrik Weydandt, přichází Jonathas.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Bayern Mnichov vede v polovině zápasu nad Hannoverem 2:0.

45+2'
45+2'
Další obrovská šance Bayernu! Kimmich si zaběhl za obranu, skvěle si zpracoval míč, poté ho ještě předložil Goretzkovi, který ale ze stoprocentní příležitosti přestřelil.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45'
Také Kingsley Coman měl na kopačce třetí branku. Po parádní souhře s Alabou pálil na zadní tyč, ale o metr svůj pokus přetáhl až za branku Michaela Essera.
45'
Bayern sice po rohovém kopu dopravil potřetí míč do sítě, ale ještě před pokusem Müllera byl pískán faul Goretzky, který si dělal nepovoleně místo rukou.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu Kimmich. Gnabry zkoušel kličkovat před vápnem, poté pálil Goretzka, ale trefil z blízkosti pouze napadajícího Felipeho.
42'
David Alaba nyní zatopil hostujícím hráčům na levé straně, už to vypadalo, že sám krajní obránce vypálí, ale ještě přistrčil míč proti noze LEONU GORETZKOVI a ten zamířil přesně k bližší tyči. Ani dlouhý skok Esserovi nepomohl k vyražení balonu.
41'
Po Müllerově přetaženém centru ještě zastavil míč na hrací ploše David Alaba. Přízemní přihrávka do pokutového území ale zastavil před polským útočníkem Sorg.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Nápor Bayernu se začíná znovu stupňovat. Goretzkova přihrávka směrem do útoku našla Müllera, ale obrana Hannoveru je před vápnem pořádně zhuštěna.
39'
Po ubráněném rohovém kopu pálil z druhého doteku přesně mezi tři tyče Jerome Boateng, ale Esser znovu podržel svůj tým povedeným zákrokem.
38'
Kimmich je na pravé straně o poznání přesnější než Gnabry. Následně pálil z kroku Müller, ale Esser byl u své tyče velmi rychle a míč vyrazil na rohový kop.
37'
Prudkou přihrávku zpracoval Müller, ale Gnabrymu se na pravé straně stále nedaří. Další pokus o únik do pokutového území nezvládl domácí útočník dotáhnout do zdárného konce.
36'
Müller vyslal do útoku Gnabryho. Ten si píchl míč kolem Felipeho, po lehkém kontaktu se domácí útočník skácel k zemi, ale hlavní rozhodčí penaltu neodpískal.
35'
Od rohového praporku centroval do pokutového území Joshua Kimmich. Hannover odvrátil balon z vápna Albornozem, další pobídku do vápnu už chytil Esser.
34'
Alaba se s míčem u kopačky vymotal z obležení hned třech soupeřů. Následně pokračoval v drtivé převaze v držení balonu Boateng se Sülem.
33'
Lewandowski tentokrát operoval s balonem až u rohového praporku. Na pomoc mu přispěchal Kimmich, který poté přetáhl přihrávku na Alabu až za koncovou čáru.
32'
Bayern pokračuje v útočení. Kimmich tentokrát místo centru přihrával Gnabrymu, ale ten se dnes nemůže prosadit. Kličkou více k ose trávníku se obránce nezbavil.
30'
Po půlhodině hry vede favorizovaný celek o jednu branku. Nyní se hnal do protiútoku Lewandowski, ale skvěle se v obraně prezentoval Felipe.
29'
Bayern se přece jen dostává do vedení! Už už to vypadalo, že se Hannover na pravé straně ubrání, ale k balonu se dostal Joashua Kimmich, který parádním centrem oslovil ROBERTA LEWANDOWSKÉHO a ten nekompromisní hlavičkou umístil balon do sítě.
28'
Až od Ulreicha musel začít svou akci domácí tým. S Alabou si narazil u postranní čáry Coman, poté postupoval domácí celek až do pokutového území, ale Müllerova patička přišla až z ofsajdu, navíc domácí kapitán trefil Essera.
27'
Hannover se dostal pod tlak při rozehrávce. Coman nepříjemně napadal Antona, ten ale dokázal ve spolupráci s Felipem skvěle vyřešit zapeklitou situaci.
26'
Proti Comanovi vystartovali na hranici vápna hned dva obránci. Následně zkoušel kolmicí oslovit Gnabryho Müller, ale přihrávka byla až příliš rychlá.
25'
Bayernu se stále nedaří překonat staženou obranu Hannoveru. O překvapivou přihrávku se pokusil Thiago Alcantara, ale míč až k Lewandowskému neprošel.
24'
Schwegler se ještě vrací do hry zpoza postranní lajny. S Goretzkou kombinoval na levé straně Alaba, ale další postup už Bayernu zatrhl Oliver Sorg.
23'
Zdravotní problémy má kapitán Hannoveru Pirmin Schwegler. Dvaatřicetiletý Švýcar bude muset nejspíše střídat.
22'
Müller si přišel pro balon až ke středovému kruhu, poté mohl v pokutovém území po otočce zakončovat Serge Gnabry, ale branku z nadějné pozice netrefil.
21'
Po faulu na Ostrzoleka rozehrával Hannover dokonce volný přímý kop. Schwegler kroutil míč do pokutového území, kde ale hlavičkoval mimo nebezpečí Boateng.
20'
I po dvaceti minutách hraje poslední Hannover na trávníku vedoucího Bayernu bez branek. Domácí tým má sice výrazně častěji balon pod kontrolou, ale Esser ještě nebyl pořádně prověřen.
19'
Mnichovský tým nikam nepospíchá. Boateng si několikrát vyměnil míč se Sülem, poté měl před sebou obránce Müller a také ona zvolil přihrávku zpět.
18'
Schwegler ztratil míč v souboji s Goretzkou, následně ale domácí celek nedokázal zisku využít. Přihrávka na obsazeného Lewandowského se neujala.
17'
Malou domů dával Sorg, jen tak tak, že přihrávku na Essera nevystihl napadající Coman, ale nakonec to pro Hannover dopadlo bez minely v rozehrávce.
16'
Müllerův nadýchaný centr z pravé strany našel Lewandowského v pokutovém území. Polský útočník se prosadil přes Antona k hlavičce, ale už nebyl tak razantní a Esser stačil zakročit.
15'
Gnabry nechal za sebou bránícího Albornoze, následně ale patou nenašel v ideálním postavení Müllera. Bayern však ještě zůstává s balonem natlačený před vápnem.
14'
Právě Michael Esser rozehrával od své branky. Ve středu pole získal míč pro hosty Walace, ale další přihrávka na Maina nebyla přesná.
13'
Lídr Bundesligy pokračuje v aktivní hře směrem dopředu. Na pravé straně se rozběhl za balonem Kimmich, poté našel parádním centrem Comana, kterého ale vychytal Esser.
12'
Velká šance Bayernu. Po prudkém centru do vápna tečoval balon z blízkosti do Essera Müller. Poté ještě z vápna zakončoval Leon Goretzka, ale branku trestuhodně netrefil.
11'
Sorg si pohlídal u rohového praporku nabíhajícího Alabu. Od rakouského obránce následně putoval balon do pokutového území, ale Gnabry pálil po zpracování jen do soupeře.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Bayern tentokrát zkoušel přejít do vápna z levé strany, ale ani souhra Alaby s Comanem nevyšla podle představ.
9'
Serge Gnabry zkoušel individuálně proniknout do šestnáctky. Na Felipeho si ještě vystačil, ale další kličkou už nepřešel do střelecké pozice přes Waldemara Antona.
8'
Alabovi se nikdo na levé straně nenabízel a tak rakouský obránce zvolil přihrávku jen k Boatengovi. Bayern pokračuje v kombinační hře ve středu pole.
7'
Překvapivé zakončení před Ulreichem. Po kvalitním centru z levé strany hlavičkoval v nebezpečném prostoru Genki Haraguči, ale jeho pokus skončil jen vedle domácí branky.
6'
Po přistrčení Walace skončil na trávníku Goretzka. Domácí bleskově rozehráli, ale přihrávka Müllera na stojícího Lewandowského nebyla z nejpřesnějších.
5'
Až v páté minutě se Hannover dostal s balonem na útočnou polovinu. Přihrávka středem trávníku měla najít Weydandta, ale ten byl pokrytý Boatengem.
4'
David Alaba převzal míč od Goretzky. Následně zkoušel kličkou obelstít Albornoze, ale balon mu utekl až za postranní lajnu. Hannover se ale u balonu příliš dlouho neudržel.
3'
Niklas Süle posunul míč podél postranní lajny Gnabrymu, ten už měl ale na zádech nalepeného Schweglera a kapitán Hannoveru stačil balon odkopnout do bezpečí.
2'
Také Coman spolupracoval s Ganbrym, domácí se od úvodních sekund usadili na útočné polovině. Obléhání hostujícího vápna začíná.
1'
O úvodní rozehrávku se postarali domácí fotbalisté. Po dlouhém nákopu na pravou stranu podstoupil tvrdý souboj Gnabry, ale Bayern bude pokračovat autovým vhazováním.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas dvaatřicátého kola nejvyšší německé soutěže Bundesligy může za několik málo okamžiků začít.

Bayern Mnichov: Ulreich – Kimmich, Süle, J. Boateng, Alaba – Th. Alcântara, Goretzka – Gnabry, T. Müller (C), Coman – Lewandowski.
Náhradníci: Hofmann – Ribéry, Robben, Tolisso, Rafinha, Hummels, Sanches.

Hannover 96: Esser – Sorg, Anton, Felipe, Albornoz – Schwegler (C) – Maina, Haraguči, Walace, Ostrzolek – Weydandt.
Náhradníci: Radlinger – Fossum, Muslija, Korb, Jonathas, Prib, Wimmer.

Hannover 96

Hannover nebyl v minulém ročníku Bundesligy daleko od sestupových příček. V čtyřiatřiceti zápasech Hannover vyhrál pouze desetkrát a musel se do posledních kol strachovat o udržení nejvyšší německé soutěže. Po vítězných duelech s Brémami a Herthou v samém závěru ale poskočil na konečné třinácté místo.

V přípravném období na novou sezonu válcoval Hannover jednoho soupeře za druhým. Proti německým týmům z nižších soutěží naděloval i sedm branek. Velmi cenné byly pro Hannover vítězné zápasy proti Udinese, Zwolle nebo Bilbau. Jedná porážka přišla překvapivě na trávníku rakouského Wolfsbergeru.

Do aktuálního ročníku Bundesligy však nevstoupil Hannover vůbec dobře. V úvodu sice vydřel nerozhodné výsledky s Dortmundem a Leverkusenem. Od té doby si ale připsal tři body jen čtyřikrát. Již téměř jistě sestupující tým před týdnem zaskočil Mohuč, když se o jediný gól zápasu postaral Weydandt.
Bayern Mnichov

Mnichovský gigant získal v minulé sezoně již šestý německý titul v řadě. S ohromných náskokem jednadvaceti bodů nechal Bayern za sebou všechny své pronásledovatele v čele se Schalke, Hoffenheimem nebo Borussií Dortmund. V Lize mistrů se Bayern prokousal až mezi nejlepší čtyřku, ale v boji o finále jen těsně podlehl pozdějšímu vítězi Realu Madrid.

V přípravě si Bayern vyšlápl v rámci International Champions Cupu na PSG, poté ale ve stejném turnaji nestačil na Juventus ani Manchester City. Novou sezonu ale Mnichovští odstartovali ziskem německého superpoháru, když jasně smetli 5:0 Frankfurt.

Letos ale v Bayern v Bundeslize nezačal ideálně. Hned několik zaváhání ze začátku sezony se podařilo bavorskému týmu smazat ještě před závěrem ročníku. Po jednatřiceti kolech má Bayern dvoubodový náskok na své úhlavní rivaly z Dortmundu. Před týdnem mohl mnichovský tým potrestat zaváhání Borussie se Schalke, ale v proti Norimberku pouze remizoval 1:1.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší německá soutěž Bundesliga pokračuje již dvaatřicátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Bayernu Mnichov, který před domácím publikem přivítá Hannover.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.