Bundesliga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Leverkusen - 29. března 2019   20:30

Hoffenheim
10' Belfodil (Kramarić) • 51' S. Bender(vl.)  • 61' Belfodil (Grillitsch) • 79' Kramarić (Belfodil)
4:1
(1:1)
Leverkusen
17' Volland  (Brandt)
Hoffenheim
Baumann – Brenet, Vogt (C), Hübner – Kadeřábek, Grillitsch, Bittencourt (74. Otto), Demirbay – Kramarić, Joelinton (51. Amiri) – Belfodil (87. Bičakčić).
Stolz – Amiri, Baumgartner, Bičakčić, Nuhu, Otto, S. Posch.
Osmers – Gorniak, Kemptner
WIRSOL Rhein-Neckar Arena, Sinsheim
Leverkusen
Hrádecký – L. Bender (C) (37. Weiser), Tah, Jedvaj, S. Bender – Bellarabi (26. Aránguiz), Baumgartlinger, Brandt – Havertz, Volland, Bailey (80. Alario).
R. Özcan – Aránguiz, Alario, Dragović, Kohr, Paulinho, Weiser.

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 7:5. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 8:6.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Hoffenheimu, který svého soupeře porazil poměrem 4:1. Domácím vyšel velmi dobře vstup do druhého poločasu, ve kterém se opět ujali vedení. Postupem času se začal projevovat také Leverkusen, avšak další rychlý protiútok domácích skončil třetí brankou. Domácí se snažili vycházet ze zajištěné obrany, což se dařilo, navíc si připravili ještě jednu trefu, která uzavřela účet na konečných 4:1 pro Hoffenheim.
90+1'
90+1'
Ještě jeden rohový kop pro domácí hráče, ochozy stadionu pomalu a jistě oslavují vítězství.
90'
Druhý poločas bude nastaven o jednu minutu.
88'
Brenet si celkem překvapivě nedokráčel pro faul, hlavní sudí totiž nechal pokračovat ve hře. Následně se k zakončení uvolnil Demirbay, který trefil boční síť.
87'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ishak Belfodil, přichází Ermin Bičakčić.
86'
Do následné kombinace se zapojil také domácí brankář Baumann, který odkopával ke středovému kruhu, kde se nacházela smečka hráčů v bílém.
85'
Tak trochu zbytečná karta, kterou vyfasoval hostující Havertz. Ten po odpísknutí nesportovně zakopl hrací předmět.
82'
Leverkusen byl blízko ke kontaktní brance, avšak té opět předcházel ofsajd. Snížení se tedy nekoná, ofsajdové postavení potvrdil také opakovaný záběr.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Ještě ale nepředbíhejme, hostující celek se určitě nebude chtít vzdát.
80'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Lucas Alario.
79'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Tohle je pro hostující hráče další rána! Hostující defenzíva si nyní nepohlídala náběh aktivního Belfodila, který se rychlostně dostal přes protihráče, načež špičkou kopačky zakončil kolem Hrádeckýho. Do míče ještě před brankovou čárou vložil nohu ANDREJ KRAMARIĆ.
79'
Posléze s vypětím všech sil dokázal zasáhnout Vogt, který tak za sebe nepustil nadýchanou kolmici. V opačném případě by se Volland dostal do šance.
78'
Brenet si prostřednictvím autového vhazování chtěl vybrat Kramariće, který byl ale obsazen. I přesto se domácí dostali k míči, Belfodil se daleko nedostal.
77'
V pokutovém území ještě na malý moment zůstal hostující obránce Tah, ke kterému se snesl odražený míč. Rána pravým nártem nebyla přesná.
76'
Byl to právě Volland, který trefil nohu protihráče, od které se míč odrazil do zámezí. Bailey tak rozehrál další rohový kop, který byl opravdu hodně přetažený.
75'
Aby toho nebylo málo, tak si útočným faulem pomohl Volland, který ve vzduchu fauloval Demirbaye. Hoffenheim rozehrávku volného kopu uspěchal.
74'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází David Otto.
73'
Ten z levé strany tentokráte rozehrával Bailey, který na hranici malého vápna našel Baumgartlingera, jehož hlavička skončila na noze protihráče.
72'
Posléze se ke svému pokutovému území přiblížil Grillitsch, který špičkou kopačky odklidil míč do bezpečí. Bayeru se i přesto podařilo vybojovat roh.
71'
Bayer nakonec pohodlným způsobem vyvezl míč k půlící čáře, odkud to Tah zkoušel kolmicí na Vollanda, kterému se nepodařilo zachytit balón na hřišti.
70'
Na opačné straně si chtěl záložník Brandt narazil s Vollandem, avšak druhý jmenovaný nepřesně přihrával. Záhy se tu rodí protiútok domácího celku.
69'
Na pořadu dne byla standardní situace pro TSG. K ní se nakonec postavil Kramarić, jehož nadýchaný bochánek nakonec nenašel naběhnuvšího Hubnera.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Hoffenheim stále vede o dvě branky. Nyní je o něco aktivnější soupeř, který má problémy s přechodem do útoku.
63'
Amiri to nakonec zkoušel střílenou nabídkou do malého vápna, které ale scházela větší důraz. Míč tak v poklidu sevřel do svých rukavic Hrádecký.
62'
Bayer se rázem dostává do mnohem obtížnější pozice, prohrává už o dvě branky. Domácí jsou dnes nesmírně efektivní, nyní zakládají další akci.
61'
Domácí se dostávají další přesné trefě! Tentokráte se dalekonosný pas snášel na hruď ISHAKA BELFODILA, který se manévrem na pravou nohu dokázal zbavit protihráče, načež zamířil velice přesně k bližší konstrukci. Hrádecký se za tímto projektilem opět pouze ohlédl.
61'
Domácí brankář na jistotu vyhodil míč do strany, načež se Kadeřábkovi podařilo přenést hru na opačnou stranu, kde se podařilo zasáhnout Tahovi.
60'
Bailey se přeci jenom dostal k zakončení přes Kadeřábka, jeho ránu ale dokázal zneškodnit domácí brankář. Po delší době výstraha ze strany Bayeru.
59'
Baumann si na jeho projektil opět sáhl, což logicky znamenalo další rohový kop. Míč tentokráte nabral pořádnou výšku, načež skončil v rukavicích Baumanna.
58'
Na řadu přišel rohový kop z levé strany, o který se postaral Brandt. Samotný centr nenabídl nic nebezpečného, až poté to z hranice vápna zkoušel Weiser.
57'
Hostující celek se opět usadil s míčem na útočné polovině, načež se za kolmicí na pravou stranu vydal Havertz, který už nezastihl balón na hřišti.
56'
Jenomže daleko se s míčem nedostal forvard Áranguiz, který pouze narazil do dobře postaveného spoluhráče. V tuto chvíli pracuje s balónem Brandt.
55'
Následně to po levém křídle zkoušel Kramarić, který na hranici pokutového území narazil do Taha. Bayer pomalu a jistě vyváží míč na druhou stranu hřiště.
54'
U postranní čáry si nedovoleným způsobem pomáhal Weiser, který si rukama přidržel protihráče. K rozehrávce volného kopu se staví sám Baumann.
53'
Tak nakonec se přeci jenom muselo střídat, jednalo se o třetí vynucené střídání tohoto zápasu. Ze hry musel odejít dnes celkem nevýrazný Joelinton.
52'
V tuto chvíli to bude mít Leverkusen opět hodně složité, bude muset dotahovat jednobrankové manko. Na to má ještě dostatek času a i prostoru.
51'
Domácí se dostávají zpět do vedení! Hoffenheimu se podařilo roztáhnout hru na pravou stranu, kde měl hodně času Kadeřábek. Jeho zpětná přihrávka našla střídajícího Amiriho, do jehož rány ještě vložil kopačku hostující SVEN BENDER, což dokonale zaskočilo Hrádeckýho.
51'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Joelinton, přichází Nadiem Amiri.
50'
Joelinton je nakonec zpět na hrací ploše, vynucené střídání by se tak konat nemělo. Mezitím z vlastní poloviny rozehrál Tah, který si vybral Bendera.
49'
Nyní na zemi skončil hostující Joelinton, který si vyžádal lékařské ošetření. Ani v tomto případě to nevypadá příliš dobře, bude se opět střídat?
48'
Hned v samotném úvodu jsme se dočkali nebezpečného zakončení. To vyprodukoval hostující Havertz, jehož přízemní rána skončila v rukavicích.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl celkem zajímavou podívanou. Vstup do utkání totiž vyšel lépe Hoffenheimu, který se rychle dostal do jednobrankového vedení. Vyrovnávací branka na sebe nenechala dlouho čekat, záhy se totiž fanoušci dočkali druhé branky. Následovala celkem vyrovnaná pasáž, která nabízela nespočet nedovolených zákroků. Oba celky zatím hrají hodně zodpovědně, o vyložené šance určitě není nouze.
45+3'
45+2'
Po něm si držením pomohl střídající Weiser, který zcela evidentně zpracovával Belfodila. Na řadu přijde ještě jedna standardní situace.
45+1'
Hrádecký si opět vyzkoušel rozehrávku od své branky, míč ale poslal pouze za postranní čáru. Brenet okamžitě obstaral autové vhazování.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
44'
Následně se na hrací plochu dostal ještě jeden míč, hlavní sudí tak musel hru přerušit. O pár vteřinek později se na hrací ploše ocitl Kadeřábek.
43'
Leverkusen táhl velice nadějný protiútok, po kterém nakonec zakončoval Brandt. Jeho nepovedená rána neměla dobré parametry, míč skončil nad.
40'
Weiser se chtěl u postranní čáry zbavit protihráče, ten si nakonec pomohl v rámci pravidel. Do obrany se včas vrátil Bailey, který okamžitě přihrál dozadu.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Žlutou kartu dostává Benjamin Hübner (TSG 1899 Hoffenheim).
38'
To jsou věci, Leverkusen musel během prvního poločasu hned dvakrát vynucené střídat. Bender nakonec nemohl pokračovat ve hře, v obraně ho nahradil Weiser.
37'
Žlutou kartu dostává Leon Bailey (Bayer Leverkusen).
37'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lars Bender, přichází Mitchell Weiser.
36'
Hra je opět přerušena, hlavní sudí nakonec přivolal lékařský personál. Na zeleném pažitu zůstal ležet hostující Bender, se kterým to nevypadá moc dobře.
35'
Středem hrací plochy se prodral vpřed Joelinton, který okamžitě poslal míč na pravé křídlo. Kramarić ve vápně našel Bittencourta, jenž zakončoval kousek vedle.
34'
Po autovém vhazování sice skončil na zemi Áranguiz, avšak hostující záložník si sám pomohl faulem. Je pískáno ve prospěch domácího celku.
33'
Hrádecký tak mohl rozehrávat od své branky, přičemž to tentokráte zkoušel rozehrávkou po zemi, kterou na vlastní polovině dokázal vystihnout Vogt.
32'
Hoffenheim se sice dočkal další branky, avšak ta nakonec neplatí kvůli ofsajdu. Zakončující Belfodil se skutečně v době přihrávky nacházel za obranou.
31'
Bittencourt to zkoušel přihrávkou do tandemu na Kramariće, který se do míče vrhl skluzem. Rozruch před brankou byl zbytečný, jednalo se totiž o ofsajd.
30'
Žlutou kartu dostává Florian Grillitsch (TSG 1899 Hoffenheim).
29'
Před pokutovým územím zůstal na zemi ležet Volland, avšak hostující forvard si nedovolený zákrok nevymodlil. Na druhou stranu spěchá Bittencourt.
27'
Nedovoleným zákrokem si pomohl domácí forvard Belfodil, který místo míče trefil pouze dolní končetinu Bendera. Nakonec se to obejde bez karty.
26'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Charles Aránguiz.
24'
Hosté už delší dobu operují s míčem na vlastní polovině, přičemž soupeř rozehrávku nikterak nenapadá. Benderovi se ale nedaří vyvézt balón na druhou stranu.
23'
Na druhé straně se k velice pohotovému zakončení dostal Demirbay, jehož rána levačkou pouze prosvištěla kolem tyče. Hrádecký zasahovat nemusel.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám přinesla hned dva přesné zásahy. Leverkusen má více ze hry, nyní se Bellarabimu podařilo vydolovat aut.
21'
Bellarabimu se nepovedlo kloudně vystřelit, což v konečném důsledku nemuselo tolik vadit. Míč se totiž došoural k Vollandovi, jenž nastavil nohu špatným směrem.
20'
Následně se o autové vhazování postaral velice aktivní Bender, po jehož nabídce Leverkusen přenášel hru na opačnou stranu, kde číhal volný Jedvaj.
19'
Do kombinace se zapojil také defenzivně laděný Baumgartlinger, který pouze přeposlal míč do strany. Obrana Hoffenheimu ale odrazila atak.
18'
Nutno dodat, že hostující celek se k vyrovnávací brance dostal velice zaslouženě. I po ní, má Bayer Leverkusen míč častěji na svých kopačkách.
17'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Vyrovnávací branka na sebe nenechala dlouho čekat! Domácí obrana nedokázala odklidit míč z nebezpečného prostoru, hodně času měl na centrovanou nabídku Brandt, kterému se velice přesně podařilo najít hlavu KEVINA VOLLANDA, který hlavičkou překonal stojícího Baumanna.
17'
Navíc velice zodpovědně to před malým momentem provedl vracející se Jedvaj, který hlavičkou přihrál míč právě finskému brankáři Hrádeckýmu.
16'
Jeden z hráčů Hoffenheimu to zkoušel velice překvapivou střelou z obrovské vzdálenosti, avšak míč doplachtil vysoko nad. Hrádecký tak nemusel zasahovat.
15'
Baumann to navíc zkoušel okamžitým odkopem na druhou stranu hrací plochy, kde Bittencourtovi trochu scházelo. Bender uvede míč zpět do provozu.
14'
Na pořadu dne byl úvodní rohový kop, na svědomí ho měl Leverkusen. Brandt centroval nebezpečně do malého vápna, Volland ale nezamířil přesně.
13'
U středového kruhu se podařilo zasáhnout domácímu Bittencourtovi, který na jistotu vyprodukoval zpětnou přihrávku na zadáka Vogta, jenž odklízel míč daleko do zámezí.
12'
Ihned po rozehrávce to podél autové čáry zkoušel Jedvaj, který se nakonec jako poslední dotkl míče. Bude z toho aut pro domácí, který obstará Kadeřábek.
11'
Na úvodní branku tohoto zápasu jsme nemuseli čekat, domácí zahrozili hned ze své první příležitosti. V tuto chvíli je na tahu Bayer Leverkusen.
10'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Průniková přihrávka směřovala na levou stranu, kam si nabíhal kanonýr Kramarić. Ten si za pokutovým územím všiml naprosto volného ISHAKA BELFODILA, který velice přesně zamířil k levé konstrukci.
10'
K práci s míčem se dostal také domácí brankář Baumann, který rozehrál velice přesně. Jeho celek se navíc dostal do šestnáctky, odkud ale nevypálil.
9'
Do protiútoku se vydával právě Bailey, který celou situaci řešil přihrávkou pod sebe na Vollanda, se kterou počítal Vogt, jenž zahrál na jistotu odkopem.
8'
Dalekonosné přenesení hry mělo na levém křídle najít Baileyho, který si zpracovával míč za postranní čárou. Série autů tak bude opět pokračovat.
7'
Kadeřábek nakonec neudržel míč na hrací ploše, čehož si všiml také hlavní rozhodčí. Bude z toho aut pro Bayer, k balónu se okamžitě seběhl Bender.
6'
Autového vhazování z pravé strany se ujal Bender, který si vybral vedle stojícího Baumgartlingera, jenž pro změnu přenášel hru na levou stranu.
5'
Následoval úvodní rohový kop pro Leverkusen. K rozehrávce se postavil Brandt, jehož nadýchaná nabídka nakonec prosvištěla pokutovým územím.
4'
Obrannou povinnost si splnil vracející se Grillitsch, který čistým způsobem obral protihráče o balón. Následně veledůležitý zákrok vytasil domácí Hubner.
3'
Nyní si autové vhazování vyzkoušel domácí Brenet, který si pro spolupráci vybral Belfodila, kterému se nakonec nepodařilo udržet míč na hrací ploše.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Brenet, Vogt (C), Hübner – Kadeřábek, Grillitsch, Bittencourt, Demirbay – Kramarić, Joelinton – Belfodil.
Náhradníci: Stolz – Amiri, Baumgartner, Bičakčić, Nuhu, Otto, S. Posch.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – L. Bender, Tah, Jedvaj, S. Bender – Bellarabi, Baumgartlinger, Brandt – Havertz, Volland, Bailey.
Náhradníci: R. Özcan – Aránguiz, Alario, Dragović, Kohr, Paulinho, Weiser.

Rozhodčí: Osmers – Gorniak, Kemptner.
Bayer Leverkusen

Na opačné straně stojí Leverkusen, kterému pro změnu patří šestá pozice, která by v konečném důsledku znamenala kvalifikaci o Evropskou ligu. Bayer má na svého dnešního soupeře náskok čtyř bodů, naopak manko na vedoucí Bayern Mnichov je už osmnáctibodové. Leverkusen v minulém kole po dvou zápasech prohrál, celkem překvapivě totiž na vlastní půdě nestačil na Brémy, které si odvezly vítězství poměrem 3:1. Bayer se v rámci tabulky venkovních celků řadí na průběžnou šestou pozici, přičemž se mu podařilo zvítězit šest ze třinácti zápasů. Bayer ale z posledních pěti venkovních zápasů hned čtyřikrát slavil vítězství.
TSG 1899 Hoffenheim

Fotbalisté Hoffenheimu si letos nevedou zrovna nejlépe, po šestadvaceti kolech se totiž nachází na průběžné deváté pozici, což určitě nebylo předsezónním cílem vedení klubu. TSG má na svém kontě osmatřicet bodů, přičemž na pohárové pozice ztrácí pouze čtyři body. Hoffenheim z posledních čtyř ligových zápasů vyhrál pouze jedinkrát, v minulém kole navíc přišla remíza na hřišti šestnáctého Stuttgartu, který s Hoffenheimem remizoval poměrem 1:1. Hoffenheim je v rámci tabulky domácích celků na sedmé pozici, což není úplně tak špatné. Dohromady na svém stadionu odehrál třináct zápasů, přičemž se mu podařilo zvítězit v pěti případech.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi TSG 1899 Hoffenheim a Bayer Leverkusen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.