Bundesliga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Mönchengladbach - 15. prosince 2018   15:30

Hoffenheim
Baumann (C) – Bičakčić, Nuhu, S. Posch – Kadeřábek, Demirbay, Bittencourt, N. Schulz – Nelson (71. Belfodil), Joelinton, Kramarić (63. Szalai).
Stolz – Brenet, Grillitsch, Zuber, Belfodil, Hübner, Szalai.
Benjamin Cortus – Florian Badstübner, Thomas Stein
WIRSOL Rhein-Neckar Arena, Sinsheim
30 150 diváků
Mönchengladbach
Sommer – Lang (74. Johnson), Beyer, Elvedi, Wendt – Cuisance, Strobl, Neuhaus – T. Hazard, Stindl (C) (64. Bénes), Pléa (80. Raffael).
Sippel – Herrmann, Raffael, Traoré, Johnson, Bénes, Mayer.

Ode mě je to vše, hezký zbytek večera.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 18:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 9:10.
Velké zklamání na jedné straně, obrovská úleva na té druhé. Hoffenheim dnes dominoval a na vítězství nedosáhl jen díky skvěle chytajícímu Yannu Sommerovi. Švýcarský brankář totiž chytil několik šancí soupeře, blýskl se například proti ráně Pavla Kadeřábka z úvodu prvního poločasu či Bičakčićově hlavičce v nastaveném čase. Jednou při hostech stálo i štěstí, když Joelinton trefil tyč.
90+3'
90+3'
Výtečný Yann Sommer! Demirbayův centr nalezl před brankou neobsazeného Bičakčiće, jehož hlavičku švýcarský hrdina pohotově zneškodnil.
90+2'
Neuhaus fauloval Demirbaye, a domácí tak mají před sebou zřejmě poslední šanci tohoto utkání. Povede se jim z této standardní situace udeřit?
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Sommer neudržel míč po Nuhuově centru, jenže domácí fotbalisté jeho nepřítomnosti v brance nevyužili, Szalai z otočky pouze přestřelil.
89'
Ne, Hoffenheimu to tam dnes prostě nespadne. Leonardo Bittencourt po krásné přihrávce připravil tutovku pro Ishaka Belfodila, který rozvlnil pouze boční síť Sommerovy branky.
88'
Utkání sleduje 30 150 diváků.
87'
Domácí dnes v koncovce nemají štěstí. Belfodil na balon nedotáhl, proto zakončoval Schulz, jenže tomu míč v moment střely smolně sjel po kopačce.
86'
Je to tak, Raffael usedá na lavičku, a Mönchengladbach tak bude dohrávat zápas v deseti. Nyní přežil další akci Hoffenheimu, Szalai se ocitl v ofsajdu.
85'
Raffael si při jednom ze souboj zřejmě poranil rameno a vypadá to, že pro brazilského veterána, který do hry přišel teprve před pěti minutami, utkání končí.
84'
Ishak Belfodil se díky šikovnému naznačení zbavil obránce, poté si připravil míč na levačku a vypálil, jenže znovu mířil pouze do míst, kde číhal Sommer.
83'
A z něj už nic nevzešlo. Za Demirbayovou nabídkou se totiž dral Nuhu a počínal si nedovoleně, když ve vzduchu fauloval Elvediho.
82'
Kadeřábek se krásně odpoutal od svého strážce a nacentroval k Szalaiovi, jehož hlavička mířila mezi tři tyče, od blokujícího Beyera se ale míč odrazil na roh.
81'
Do vápna Borussie létá jeden balon za druhým, obrana hostí zatím stále odolává. Trochu to vypadá, že svěřenci Dietera Heckinga už jen brání nerozhodný stav.
80'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Raffael.
79'
Tentokráte už si brankářská jednička švýcarské reprezentace na balon sáhla, hlavička Ishaka Belgodila ovšem mezi ta nebezpečná zakončení nepatřila.
78'
Demirbayův střílený centr si na hranici vápna našel Szalai, hlavička střídajícího útočníka domácího týmu ale Sommera k zákroku nedonutila.
77'
Technickou ranou zkoušel Yanna Sommera zaměstnat střídající Belfodil, jenže do jeho rány vložil nohu blokující Lang, a pomohl tak svému kolegovi z reprezentace.
76'
Schulzova nabídka bez povšimnutí prolétla šestnáctkou soupeře, míč navíc před postranní lajnou nezastavil Kadeřábek. Aut pro Borussii.
75'
Patnáct minut do konce a my stále čekáme na vedoucí trefu tohoto zápasu. Dočkáme se v závěru druhé půle, nebo dnešní duel skončí bezgólovou remízou?
74'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Michael Lang, přichází Fabian Johnson.
73'
Tlak Hoffenheimu v posledních okamžicích vskutku roste. Hosté jsou dnes až příliš pasivní a opravdu nepotvrzují výbornou formu ze začátku nové sezony.
71'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Reiss Nelson, přichází Ishak Belfodil.
70'
Nelson nejprve smolně přišel o balon před šestnáctkou, Bittencourt pak ve snaze o jeho získání zpět zasáhl rukou do obličeje vracejícího se Strobla.
69'
Hoffenheim si v posledních minutách vypracoval velký tlak a nyní byl blízko vedoucímu gólu. Na povedenou kolmici si naběhl Joelinton, jehož chytrý lob skončil na tyči Sommerovy pokladnice.
68'
Joelinton se nadechl k pěknému sólu, těsně před šestnáctkou ale narazil do Beyera. Volné míč na to konto našel Demirbay, jeho rána ale skončila vedle branky.
67'
O chvíli později už musel Yann Sommer zasahovat. Rána Reisse Nelsona nebyla špatná, míč ovšem zamířil přesně doprostřed branky.
66'
Centr z pravé strany nakonec k překvapení všech doputoval až ke vzdálenější tyči, jenže Pavlu Kadeřábkovi přilétl pouze na paty, a český bek jej tak do branky neuklidil.
65'
Leonardo Bittencourt byl jasně přidržen Wendtem, který si počínal za hranou fotbalových pravidel. Hoffenheim čeká standardní situace, dočkáme se první branky?
64'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází László Bénes.
63'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Ádám Szalai.
62'
Na Neuhausův bochánek si v šestnáctce sice seběhl Thorgan Hazard, místo k před brankou číhajícímu Pléovi ale balon odevzdal jen do Baumannovy náruče.
61'
Strobl vystihl rozehrávku domácích a hodlal vyslat do brejku Larse Stindla. Jeho přihrávka byla příliš dlouhá, německý útočník by ji nedoběhl ani kdyby byl zdravotně zcela v pořádku.
60'
Florian Neuhaus si naběhl na kraj šestnáctky, odkud se odhodlal ke střele. Oliver Baumann zasahovat nemusel, balon skončil nad horní tyčí jeho branky.
59'
Uvidíme, jak dlouho ještě kapitán Mönchengladbachu na place zůstane. Mezitím se hosté snad poprvé v druhé půli dostávají k déle trvající kombinaci.
58'
Stindl, který si zranění kotníku zřejmě nešťastně přivodil sám, je sice zpět na hřišti, jenže na lavičce už se převléká slovenský mladík László Bénes.
57'
Na trávníku zůstává ležet Lars Stindl. Hostujícího kapitána trápil zdravotní problém už na začátku zápasu, nyní to, alespoň dle gestikulace zdravotníků, vypadá na střídání.
56'
Hodně kostrbatá kombinace nakonec vedla k zakončení, když nejprve Bittencourt v dobré pozici promáchl, ovšem posléze našel Nelsona, který hlavičkoval mimo branku.
55'
Kadeřábkův centr nepřinesl nic zajímavého, podobně skončila i nabídka od Nica Schulze. Die Kraichgauer ale stále zůstávají zabydleni před Sommerem.
54'
Nuhu odvrátil balon jen k Hazardovi, jenže ten zajímavou možnost doslova prováhal, když místo střely zkoušel další a další kličky, až se v nich nakonec sám zamotal.
53'
Aktivní Nelson si naběhl na přihrávku od Bittencourta, jenže v souboji tělo na tělo s o poznání urostlejším Elvedim moc šancí nedostal a o míč přišel.
52'
Ani tato standardní situace ale svěřencům Juliana Nagelsmanna úspěch nepřinesla, balon do bezpečné vzdálenosti od branky vyboxoval Yann Sommer.
51'
Domácí po předchozí ojedinělé situaci znovu pokračují v náporu. Individuální průnik Reisse Nelsona zastavil Wendt, rohový kop pro Hoffenheim.
50'
Joelinton vysunul vpřed Kramariće, jenž přenechal balon všudypřítomnému Schulzovi. Jeho přízemní nabídka se k Nelsonovi nedostala, zasáhl totiž Elvedi.
49'
Tohle se často nevidí, v dnešním utkání není uznán už třetí gól. Tentokráte jsou zklamaní hosté a nejvíce Hazard, který samostatný únik vyřešil geniálně, ještě předtím byl ale chycen v ofsajdu.
48'
Lang ve snaze o zastavení další akce Hoffenheimu sáhl po Schulzovi, který se po kontaktu se švýcarským zadákem poroučel k zemi. Nedoovolený zákrok se nicméně nepíská.
47'
Schulz sice zastihl balon před přechodem přes postranní čáru, směrem vpřed ale neměl s kým kombinovat, a tak otočil hru až k obránci Poschovi.
46'
První poločas branku nenabídl. Daleko lépe do utkání vstoupili domácí fotbalisté, kteří především v úvodních dvaceti minutách dělali svým pohybem a aktivitou Gladbachu velké problémy. Doposud největší šanci měl český obránce Pavel Kadeřábek, proti jehož zakončení se kvalitním zákrokem blýskl Sommer. Borussia nepředvedla téměř nic, a pro ty, kdo čekali ofenzivní hody, tak tento souboj zůstává zklamáním.
45+2'
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Žlutou kartu dostává Mickaël Cuisance (Borussia Mönchengladbach).
44'
Kadeřábek rozkmital své rychlé nohy a odcentroval z pravé strany hřiště, jeho nabídku ale špičkou kopačky mimo dosah Joelintona odklidil Elvedi.
43'
Standardní situaci nasměroval Demirbay opět do míst, kde se pohyboval Posch, jenže hlavička talentovaného obránce nedonutila Sommera k zákroku.
42'
Žlutou kartu dostává Florian Neuhaus (Borussia Mönchengladbach).
41'
Tohle musí domácí mrzet. Bittencourt totiž vyslal před branku krásný centr, jenže balon v zajímavých pozicích netrefil ani Nelson a o pár metrů vedle ani Kadeřábek.
40'
Joelinton předvedl zajímavé sólo, na jehož konci nepřesně nahrával Nelsonovi. Později to byl právě brazilský útočník, kdo zastavil rodící se protiakci Borussie.
39'
Schulz byl aktivně přistupujícím Hazardem vytlačen na obrannou polovinu, načež se rozhodl trochu uklidnit zpětnou nahrávkou pro brankáře Baumanna.
38'
Reiss Nelson si proti Langovi pomohl rukama, a dopustil se tak faulu. Poté vztekle zakopl míč za čáru, hlavní sudí ale pro kartu nesáhl ani tentokráte.
37'
Bittencourt si posunul balon kolem Strobla, nachystal si jej na levačku a zkusil své štěstí, Yann Sommer ale proti jeho pokusu zasahovat nemusel.
36'
Další načechraný centr z kopačky Nica Schulze skrze pokutové území doputoval až ke vzdálenější tyči, kde se na něj marně snažil dosáhnout Kramarić.
34'
Domácí už podruhé v tomto mači rozvlnili síť za Sommerem. Tentokráte švýcarského brankáře překonal Joelinton, sudí ale vedoucí gól kvůli ofsajdu správně odvolali.
33'
Louis Beyer využil smolného podklouznutí jednoho z bránících hráčů a dostal se k hlavičce, z dobré pozice ale branku Hoffenheimu netrefil.
32'
Lang ustál nátlak ze strany Schulze a dokázal přes svého protivníka dokonce i odcentrovat. Míč na bližší tyči odkopl Bičakčić, uvidíme další roh Gladbachu.
31'
Změnit se to pokoušeli Nelson s Joelintonem. Mladík, který v Hoffenheimu hostuje z Arsenalu, si s brazilským kolegou sice vyměnil míč, ovšem zpětný pas pro něj byl příliš prudký.
30'
Tlak Hoffenheimu z úvodních minut je pryč. Domácí trošku ubrali na aktivitě a v posledních okamžicích se na hřišti neděje nic moc zajímavého
29'
Lang zezadu povalil k zemi nic netušícího Andreje Kramariće. Jasný faul, tady neměl hlavní rozhodčí na vybranou. K udělení karetního trestu ovšem nesáhl.
28'
Nuhu zaváhal v rozehrávce, když odevzdal balon Pléovi. Jenže hosté se založením rychlého protiútoku celkem otáleli a nakonec získali pouze autové vhazování.
27'
Míč končí v síti hostí. Po přihrávce od Joelintona jej tam poslal Andrej Kramarić, gól ale kvůli zcela jasnému ofsajdu neplatí. Dobrá práce pomezního arbitra.
26'
Nelson se znovu nedostal okolo Wendta. Po dalším rohu Hoffenheimu se v šestnáctce rval o míč Nuhu, jenž to nakonec přehnal s agresivitou.
25'
Na pravém kraji šestnáctky se zničehonic zjevil naprosto osamocený Hazard, po zpracování skákavé nahrávky ale poslal balon pouze na tribunu.
24'
Joelinton srdnatě bojoval proti stoperské dvojici Mönchengladbachu, balon mu však utekl od nohy, čehož bleskově využil Nico Elvedi.
23'
A Die Fohlen sáhli k rozehrávce na krátko. Centrovaný balon tak do šestnáctky vyslal až Florian Neuhaus, nikdo z jeho kolegů se ovšem k hlavičce nedostal.
22'
Belgický reprezentant dělal velké problémy Schulzovi, který zasáhl doslova za pět minut dvanáct a odkopl Hazardovi míč od kopaček. Gladbach bude zahrávat roh.
21'
Na Beyerův dlouhý pas si seběhl Thorgan Hazard, kterého do samostatného úniku nepustil zdvižený praporek pomezního sudího. O ofsajd se ale dle opakovaného záběru nejednalo.
20'
Po několikaminutové odmlce se vpředu drželi i svěřenci Dietera Heckinga. Wendt si krásně narazil se Stindlem, svým centrem ale Hazarda ve vápně neoslovil.
19'
Kadeřábek z první posunul míč k Nelsonovi, jenž našel na hranici vápna číhajícího Demirbaye. Ten asi měl střílet, jenže místo toho přišla nezdařilá nahrávka na Joelintona.
18'
Die Kraichgauer svým pohybem dělají soupeři velké problémy. Hosté se na to konto uchylují k faulům, jeden takový přede Cuisance proti Bičakčićovi.
17'
Schulz tentokráte přihrával na kratší vzdálenost. Balon od něj obdržel Joelinton, s jehož střelou doprostřed branky neměl nachystaný Sommer problém.
16'
Tentokráte si oba krajní beci Hoffenheimu vyměnili role. Schulz centroval a na zadní tyči z voleje pálil Pavel Kadeřábek, balon však usměrnil vysoko nad branku.
15'
Schulz nedosáhl na Kadeřábkův přetažený centr. Poté balon dostihl v rohu hřiště, měl proti sobě ale hned dva protivníky, přes které se do vápna neprodral.
14'
Hosté, kteří jsou v úvodu zápasu horším celkem, se snaží o uklidnění tempa. Kombinují na vlastní polovině, balon se pohybuje mezi stoperskou dvojicí.
13'
Kadeřábek u postranní lajny přenechával míč Nelsonovi, před talentovaného Angličana se ovšem díky dobré hře tělem dostal Oscar Wendt. Aut pro Mönchengladbach.
12'
V lehkém zmatku uvnitř šestnáctky se nejlépe ze všech zorientoval Pléa, který předskočil nedůrazného Bičakčiće, jeho střelu z úhlu ale Baumann pokryl.
11'
Nuhu zbytečně váhal s rozehrávkou, kvůli čemuž musel odolávat tlak napadajícího Stindla. Nakonec sáhl k nedovolenému zákroku, standardní situace tentokráte čeká Borussii.
10'
Kerem Demirbay načechraným centrem za obranu hostí hledal sbíhajícího si Posche, jenže tomu k dosažení na letící míč ještě dva kroky navíc scházely.
9'
Svěřenci trenéra Heckinga příliš nestačí nastolenému tempu ze strany soupeře. Vracející se Cuisance si nyní pomohl faulem na Bittencourta, přímý kop pro Hoffenheim.
8'
Schulz byl na konci svého průniku lehce přistrčen vracejícím se Pléou, hlavní rozhodčí ale jeho tento zákrok přehlédl. Hosté tak vyváží balon do bezpečí.
7'
Český reprezentant je zatím u všeho podstatného. Po jeho centru a nešikovném odkopu v podání Neuhause to akrobaticky zkoušel Kramarić, míč ale netrefil čistě.
6'
Thorgan Hazard si z levé strany navedl balon ke středu a táhlou ranou zkusil zaměstnat Baumanna, trefil však pouze blokujícího obránce Kadeřábka.
5'
Lars Stindl po hřišti stále spíše pokulhává, nic ovšem nenasvědčuje tomu, že by si chtěl vyžádat pomoc od týmových zdravotníků.
4'
Velká šance Hoffenheimu! Aktivnější domácí vybojovali další rohový kop, v šestnáctce si na Demirbayův centr naběhl Pavel Kadeřábek, proti jehož ráně na brankové čáře zasáhl Sommer.
3'
Za postranní čarou zůstal po souboji se Schulzem ležet hostující kapitán Lars Stindl, kterého zřejmě trápí nějaké problémy s levým kotníkem.
2'
Bičakčić okamžitě vyslal dlouhý pas pro Kadeřábka, po jehož zblokovaném centru kopali domácí roh. Ke střele se sice dral Kramarić, byl však zastaven Stroblem.
1'
Hlavní arbitr Cortus právě foukl do píšťalky, utkání může odstartovat! Rozehrávky se ujali domácí fotbalisté, kteří nastupují v modrých dresech, naopak Mönchengladbach bude hrát v bílém.
1'

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Bičakčić, Nuhu, S. Posch – Kadeřábek, Demirbay, Bittencourt, N. Schulz – Nelson, Joelinton, Kramarić.
Náhradníci: Stolz – Brenet, Grillitsch, Zuber, Belfodil, Hübner, Szalai.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lang, Beyer, Elvedi, Wendt – Cuisance, Strobl, Neuhaus – T. Hazard, Stindl (C), Pléa.
Náhradníci: Sippel – Herrmann, Raffael, Traoré, Johnson, Bénes, Mayer.

Rozhodčí: Benjamin Cortus – Florian Badstübner, Thomas Stein.
Poslední vzájemné utkání

17.3. 2018 – Borussia Mönchengladbach – TSG 1899 Hoffenheim 3:3

Branky: 33. Drmić, 72. Stindl (Hofmann), 90. Ginter (Raffael) – 13. Hübner (Kramarić), 58. Kramarić (pen.), 73. Grillitsch (Uth)

TSG 1899 Hoffenheim: Sommer – Jantschke, Ginter, Elvedi, Wendt (81. Johnson) – Hofmann, Cuisance – Herrmann (70. Raffael), Stindl (C), Hazard – Bobadilla (21. Drmić)

Borussia Mönchengladbach: Baumann – Akpoguma, Vogt, Hübner – Kadeřábek, Amiri (81. Nordtveit), Polanski (C) (54. Uth), Grillitsch, Schulz – Kramarić, Gnabry (75. Szalai)
Borussia Mönchengladbach

Borussia hraje zatím ve velké formě, vždyť v tabulce je na tom lépe pouze Dortmund, který má o sedm bodů více. Od začátku listopadu prohrál Gladbach jen jediné utkání. Před dvěma týdny nezvládl souboj s Lipskem, kterému podlehl 0:2. Minulý víkend už byli svěřenci trenéra Heckinga úspěšnější, když před vlastními fanoušky přehráli Stuttgart 3:0. Vítězství zařídili hlavně střídající hráči. Přesnou trefou se blýskli Raffael a Florian Neuhaus, kteří přišli na plac v jednašedesáté minutě, v samotném závěru si ještě vlastní branku vstřelil Benjamin Pavard. Die Fohlen zatím spoléhají především na Thorgana Hazarda s Alassanem Pléou, letní posilou z Nice. Oba mají na svém kontě už osm gólů, trefí se i dnes?
TSG 1899 Hoffenheim

Po nepříliš povedeném začátku sezony se fotbalisté Hoffenheimu vrátili k formě z předchozích let. Jejich poslední ligová prohra se datuje až do sedmého října, od té doby Die Kraichgauer zapsali čtyři vítězství a tři remízy. V tabulce se tak vyhoupli na sedmou pozici, kupříkladu čtvrté Lipsko je ovšem napřed jen o tři body. Minulý víkend svěřenci Juliana Nagelsmanna zaznamenali už třetí nerozhodný výsledek v řadě, bod ve Wolfsburgu jim vyrovnávací trefou na 2:2 zajistil Andrej Kramarić. Ve středu pak Hoffenheim bojoval o prodloužení svého působení v pohárové Evropě. Poslední utkání základní skupiny Ligy mistrů ale nezvládl, a po prohře s Manchesterem City tak obsadil poslední čtvrté místo.
Příjemné sobotní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Německá Bundesliga má dnes na programu šest zápasů patnáctého kola, my se společně zaměříme na atraktivní střetnutí mezi Hoffenheimem a Mönchengladbachem. Začínáme v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.