Bundesliga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Dortmund - 29. září 2018   18:30

Leverkusen
9' Weiser (Alario) • 39' Tah
2:4
(2:0)
Dortmund
65' Bruun Larsen   • 69' Reus  (Sancho) • 85' Alcácer  (Hakimí) • 90+4' Alcácer  (Sancho)
Leverkusen
Hradecky – Weiser (71. Jedvaj), Tah, S. Bender (C), Wendell – Kohr, L. Bender – Volland, Havertz, Brandt (79. Paulinho) – Alario (71. Bailey).
R. Özcan – Bailey, Dragović, Jedvaj, Kiese Thelin, Paulinho, Schreck.
Brych – Borsch, Lupp
BayArena, Leverkusen
Dortmund
Bürki – Hakimí, Akanji, Zagadou, A. Diallo – Witsel, Delaney (46. Dahoud) – Pulisic (68. Sancho), Reus (C), Bruun Larsen – Philipp (63. Alcácer).
Hitz – Dahoud, Guerreiro, Alcácer, Sancho, Weigl, M. Wolf.

S konstatováním, že Dortmund vidíme na vedoucí pozici Bundesligy se loučím a přeji vám příjemný zbytek sobotního večera.
Dortmund se díky třem bodům dostává do čela Bundesligy! Hostující celek tahal pětašedesát minut za kratší konec provazu a i já jsem ho už odepisoval. Jenže po první vstřelené brance to byla žlutá lavina, která se valila na branku Leverkusenu. Neskutečné, co tým kolem Marca Reuse rozjel za podívanou. Bayer v utkání nebyl lepším celkem, ale z minima vytěžil maximum. Jenže proti Dortmundu to prostě nestačilo.
90+5'
90+4'
Dortmund právě vstřelil branku!
Domácí celek už hrál na absolutní riziko, kdy se k brance Dortmundu vydal i brankář. Borussia na nic nečekala a poslal míč na PACA ALCÁCERA, který dává svůj druhý gól v zápase a pečetí stav utkání.
90+2'
Nyní do vápna Dortmundu lítá jeden centr za druhým. Poslední z pravé strany si pohlídal Roman Bürki, který výborně vyběhl a pomohl svým spoluhráčům.
90+1'
Po standardní situaci se Bayer k zakončení nedostal. Ovšem situace pokračovala a míč letěl zpátky do pokutového území, kde zcela sám naskakoval Jonathan Tah. Jeho hlavička minula levou tyč asi o metr.
90'
A další faul hostujícího celku, tentokrát u postranní čáry. Leverkusen pošle do šestnáctky další centr. Zároveň k lajně přistupuje čtvrtý rozhodčí, jenž ukazuje, že se budou hrát tři minuty navíc.
89'
Leverkusen po faulu Axela Witsela vybojoval standardní situaci. Ovšem centr do šestnáctky si pohlídala obrana Dortmundu.
88'
Žlutou kartu dostává Wendell (Bayer Leverkusen), který bez balonu dohrál soupeře a je to další zbytečná karta, spíše z flustrace.
88'
Pokud by Dortmund dnes zvítězil, dostal by se do čela Bundesligy!
85'
Že se Borussia do dalších velkých šancí nedostává, to jsem tomu dal! Sotva jsou tuto větu dopsal, Dortmund otáží stav zápasu na svou stranu. Po několika narážečkách přišel centr, za kterým šel PACO ALCÁCER. Nejnovější posila hostů ve skluzu nastavila kopačku a dává třetí branku svého mužstva. Asistence: Achraf Hakimí.
85'
Dortmund kombinuje na polovině soupeře, ale zatím se znovu do nebezpečné pozice nedostává.
83'
Střídají Jadon Sancho oživil hru a je velmi nebezpečný. Borussia kopala další rohový kop, ale po vysokém centru se ke střele na branku nedostala.
81'
Bayer se pokusil o pas po pravé straně, ale žlutá obrana si poradila. Ovšem Leverkusen bude vhazovat a hlavně bude u míče.
80'
Jdeme do finále! Hra se trochu zklidnila, ale Dortmund bude chtít jistě dokonat obrat. Nutno přiznat, že Leverkusen jim to hodně ulehčuje svou hrou.
79'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Paulinho.
78'
Z velké dálky se do míče opřel Jacob Bruun Larsen, ale jeho rána ohrozila místo brankáře jen fanoušky za brankou.
77'
Bayer se tentokrát ubránil, ale následně jen vrátil míč hráčům ve žlutém. Ti utahují šrouby a je pouze otázkou času, zda se jim podaří vsítit třetí branku.
76'
Probudili se hostující fanoušci, kteří jsou na nohou a snaží se dohnat své miláčky k otočení stavu. Dortmund kombinuje a znovu hledá cestu do šestnáctky.
75'
Patnáct minut zbývá do konce zápasu, u míče jsou hráči v černých dresech. Ovšem Leverkusen kombinuje na vlastní polovině a po přihrávce podél lajny o balon přišel.
74'
To je jízda hostujícího celku, který se pětašedesát minut trápil. Nyní bude Leverkusen žlutou lavinu těžce zastavovat. Ovšem na zeleném pažitu zůstal ležet jeden z hráčů, a tak se tempo hry trochu uklidní.
72'
A jedeme dál! Z průměrného fotbalu, je tu jízda jako hrom! To jsme jakou fanoušci potřebovali. Dortmund opět zahrozil! Marco Reus přihrál do druhé vlny, kde byl Paco Alcácer. Jeho pokus byl sražený jen těsně vedle pravé tyče.
71'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Mitchell Weiser, přichází Tin Jedvaj.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lucas Alario, přichází Leon Bailey.
69'
Podruhé se potvrzuje pravidlo nedáš – dostaneš! Po centru se k hlavičce dostal Kai Havertz, jehož vychytal Roman Bürki. Právě švýcarský gólman velmi rychle rozehrál a jeho tým pár vteřin poté vyrovnal! MARCO REUS si narazil míč s Jadonem Sanchem a hostující kapitán zavěsil nekompromisně pod břevno. Asistence: Jadon Sancho.
68'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Christian Pulisic, přichází Jadon Sancho.
67'
Leverkusen byl s míčem na polovině soupeře, ale moc se tam neohřál. Hráčů ve žlutých dresech je najednou plné hřiště. Obrana domácích to bude mít ohromě těžké.
65'
A máme tu zápletku! Přetažený centr z pravé strany mířil na Marca Reuse, jenž z voleje trefil brankáře. Od něho se balon odrazil do míst, kam dobíhal JACOB BRUUN LARSEN a Paco Alcácer. Prvně jmenovaný může oslavovat snadnou, ale o to důležitější branku.
63'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Maximilian Philipp, přichází Paco Alcácer.
62'
Marco Reus přihrál na zcela volného Jacoba Bruuna Larsena, který udělal kličku ještě doprostřed hrací plochy. Jenže jeho dělovka mířila jen do míst, kde stál připravený Lukas Hradecky.
62'
Dortmund je sice u balonu, ale kombinuje hrozně daleko od branky soupeře. Domácí celek hraje na vlastní polovině na výbornou.
60'
Hodina hry je minulostí a Dortmund stále působí poněkud zaskočeně. Hostující hráči směrem dopředu neohrožují soupeře, a tak zaslouženě prohrávají. Bylo by překvapením, kdyby tři body nezůstali v Leverkusenu.
58'
Marco Reus neměl na výběr komu přihraje, a tak vybojoval z minima maximum. Ovšem po dalším rohovém kopu se Dortmund k zakončení nedostal. Pro centr si totiž došel Lukas Hradecky.
57'
Roman Bürki drží naději hostujícího celku ve hře o body. Hostující brankář si musel po souboji jeden na jednoho poradit s rychlým zakončením doprostřed brány.
56'
Dnes to není den ve znamení hráčů ve žlutém. Z dvaceti metrů vystřelil Maximilian Philipp, jehož rána je sražená na roh. Jenže ani po centru od rohového praporku Borussia nic nevymyslela.
55'
Branková konstrukce zachránila Dortmund! Zpoza vápna zakončil až příliš přesně Kevin Volland. Roman Bürki se snažil míč zasáhnout, ale na tento pokus byl prostě krátký.
54'
Po faulu na útočné polovině dostává napomenutí od hlavního rozhodčího Achraf Hakimí. Příště už bude hostující hráč potrestán.
52'
Abdou Diallo vracel míč do šestnáctky kde se k dalším nůžkám dostal Jacob Bruun Larsen. Jeho pokus letěl mimo branku, ale odrazil se od bránícího hráče k brankáři.
51'
Po zisku míče se dopředu vydal Christian Pulisic, jenž si to namířil mezi tři soupeře. Boj s přesilou nemohl vyhrát, a tak se Borussia musela rychle vracet. Jenže ani Leverkusen nic nevymyslel.
50'
Leverkusen získal míč a dostal se ihned do nesnází, jenže přišel zbytečný faul Dortmundu. Po rozehrání se k zakončení procpal Julian Brandt, jehož rána mířila pod břevno, ale Roman Bürki si připisuje velmi dobrý zákrok.
49'
Christian Pulisic vnikl do šestnáctky po pravé straně, ale byl zastaven. Po rohovém kopu se hosté k zakončení nedostali, ale jsou znovu u míče a kombinují.
48'
Po centru z pravé strany dostal přihrávku do pokutového území Marco Reus. Hostující kapitán okamžitě zakončil, ale míč z dobré pozice letěl jen nad bránu.
47'
Úvodní vteřiny druhé pětačtyřicetiminutovky se odehrávají uprostřed hrací plochy a ve hře je vidět hodně nepřesností. Vyřešit je mohl hostující tým, ale ten se k centru z pravé strany nedostal.
46'
S jednou změnou v základních sestavách pokračujeme druhým poločasem. Dortmund byl u balonu, ale hned za půlící čárou o něj přišel, ovšem ani Leverkusen ho neudržel dlouho.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thomas Delaney, přichází Mahmoud Dahoud.
46'
V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali spíše průměrný, možná lehce podprůměrný fotbal německé Bundesligy. Do kabiny jdou spokojenější hráči Leverkusenu, kteří z toho málo co měli, vytěžili dvě branky. Naopak Dortmund zahrozil pouze po přímém kopu Marca Reuse, a tak zaslouženě prohrává. Doufejme, že ve druhé části, uvidíme mnohem zajímavější podívanou.

Střely na branku: 3:4.
45+2'
45+1'
Leverkusen se ještě pokusil dostat do šestnáctky, ale centr Kaia Havertze zastavila obrana. Jenže Dortmund poslal balon zpátky k soupeři.
45'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, jenž na tabuli ukazuje, že se budou hrát dvě minuty nad rámec normální hrací doby.
44'
Rozehrání volného kopu se ještě odkládá, když se rozhodčímu nelíbil souboj před brankou. Ovšem už se hraje, jenže Marco Reus z přímého kopu trefil jen soupeře ve zdi do hlavy.
43'
Úvodní pětačtyřicetiminutovka se blíží ke konci a Dortmundští ji musí velmi rychle hodit za hlavu. Další šanci na snížení, ale budou mít ještě v samém závěru první půle, když vybojovali standardní situaci.
42'
O snížení se mohl postaral Axel Witsel, jenž se dostal ke střele zpoza vápna. Belgický reprezentant vyslal ale slabý pokus, který navíc mířil doprostřed brány.
39'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Nedáš – dostaneš! Toto pravidlo platí i tentokrát. Po rohovém kopu nastaly v šestnáctce Dortmundu obrovské zmatky. Hostující hráči neodkopli míč, a tak se ke střele dostal JONATHAN TAH. Jeho pokus z malého vápna skončil za brankovou čárou. Marco Reus i Roman Bürki jen kroutí hlavou, o to jejich spoluhráči vyvedli.
38'
Centr z pravé strany prodloužil Marco Reus, k míči se dostal Maximilian Philipp, jenž vystříhl nepřesné nůžky. Ovšem ještě před tím byl odpískán ofsajd.
37'
K přímému kopu se postavil Marco Reus, jehož pokus přes zeď mířil do pravého spodního rohu branky. Jenže Lukas Hradecky předvedl famózní zákrok, když míč vyrazil.
36'
Maximilian Philipp si nevedl míč doprostřed hrací plochy, kde ho fauloval Wendell. Tohle je velice zajímavá standardní situace pro Dortmund.
35'
Leverkusen se nikam nežene a opět balon pouze odevzdal. Na dalším tahu jsou hráči ve žlutých dresech, kteří zatím ještě ani nenakoukli do šestnáctky soupeře.
34'
Dortmundští se dostali do nesnází, a tak se o zrychlení hry pokusil Thomas Delaney. Jenže u jeho pasu podél lajny bude první obránce. Marco Reus situaci nevzdal, ale tady prostě nemohl být.
32'
Další akce domácího celku je u konce, to když se Kevin Volland pokoušel přihrát doleva. Jenže našel jen výborně postaveného krajního obránce.
31'
Dortmund dlouho kombinoval mezi obránci, až přišel pas po levé straně. Jenže to ofenzivní hráči nepochopili, a tak byl míč jen odevzdán soupeři.
30'
Na zeleném pažitu jsou u balonu hráči v černých dresech, kteří kombinují na vlastní polovině. Jenže výpad za půlící čáry zastavil Abdou Diallo, jenž ještě vybojoval autové vhazování.
29'
Blížíme se k půl hodině hry a musíme konstatovat, že sledujeme spíše podprůměrnou podívanou. Leverkusen hrozil jen v úvodu zápasu, naopak Dortmund ještě nezahrozil.
27'
Axel Witsel vyslal podél lajny nabíhajícího Abdoua Dialla, který si píchl míč podél obránce. Jenže obránce soupeře odstavil a ještě vybojoval faul pro Bayer.
26'
Borussia je sice v posledních minutách více na balonu. Jenže zatím nebezpečná pro branku domácích vůbec není. Sledujeme dlouhou kombinaci hráčů ve žlutém u půlící čáry.
25'
Další akce Dortmundu končí bez centru. Maximilian Philipp posunul míč do strany, kam si nabíhal Achraf Hakimí. Ovšem jeho pas mířící před branku trefil prvního bránícího hráče.
23'
Hostující celek výborně roztáhl hru, jenže Achraf Hakimí místo centru šel do souboje jeden na jednoho, který prohrál. Tohle vypadalo na nebezpečnou situaci, kterou Dortmund zazdil.
22'
Leverkusen se z vlastní poloviny hrací plochy pokoušel o pas za obranu. Jenže míč dostal příliš velkou razanci a skončil až u brankáře Borussie.
21'
Zatím nejlepším hráčem ve žlutém je Axel Witsel, který předskočil soupeře a hlavičkoval na spoluhráče. Jenže Dortmund je opět bez balonu.
20'
Když je v záběru kamery Marco Reus poprvé u rohového praporku, kde byl nastřelen, je ve hře hostujícího celku něco špatně. Leverkusen se vydal do útoku opět po pravé straně.
19'
Vypadalo to na kombinaci z těch lehčích, jenže hosté si to na vlastní polovině hodně zkomplikovali a mohou být rádi, že budou alespoň vhazovat.
18'
Hra Dortmundu je zatím hodně za očekávaní a směrem dopředu nám vůbec nic nepředvedl. Naopak se musel bránit, ale hlavička po centru zamířila jen do míst, kde stál Roman Bürki.
17'
Že v profesionálním fotbale uvidíme špatně provedené vhazování, to jsem nečekal. Ovšem Achraf Hakimí nám to náramně předvedl, a tak se jeho celek bude muset bránit.
16'
Leverkusen se snaží prokombinovat k centru na pravé straně. To se nakonec povedlo, jenže centr trefil jen Lucase Alaria, a tak se bude odkopávat od branky Borussie.
15'
Zpoza vápna se do míče opřel Axel Witsel, jehož pokus letěl jen doprostřed branky, kde byl připravený Lukas Hradecky. Nyní se chvíli ale hrát nebude, jelikož na zeleném pažitu zůstal ležet někdo z domácích.
14'
Tým ve žlutých dresech drží míč a kombinačně se dostal na polovinu soupeře. Achraf Hakimí se snažil zrychlit hru kombinací na jeden dotek, ale byl faulován.
12'
Dortmund nyní čeká pořádný kus práce, ale bude rozehrávat rohový kop z levé strany. Christian Pulisic rozehrál míč na první tyč, kde jej přizvedl Maximilian Philipp. Jenže následně zafungovala domácí obrana.
9'
To byla povedená akce, po které Bayerotevírá stav zápasu. Odkopnutý míč se po levé straně vrátil rychle před šestnáctku soupeře. Následně přišla přihrávka proti noze MITCHELLA WEISERA, jenž se z voleje trefil milimetrově přesně do levého spodního rohu branky.
8'
Od praporku vyslal balon do hry Julian Brandt, který našel jen Dana-Axela Zagadoua. Od něho míč šel těsně vedle levé tyčky. Dortmund nyní přežil nepříjemnou situaci.
7'
Bayer rozehrál volný kop do strany, odkud přišel centr. Ovšem v šestnáctce je zatím opět neomylný Axel Witsel. Hostující hráč odvrátil míč na rohový kop.
6'
Žlutou kartu dostává Thomas Delaney (Borussia Dortmund), který si píchl míč daleko od sebe a následně skluzem zasáhl nohy soupeře. Jednalo se opravdu o zbytečný faul.
5'
Leverkusen vyslal centr z pravé strany na zadní tyč, kde byl Axel Witsel. Belgický reprezentant s rizikem rozehrál na spoluhráče. Následně se domácí dopustili faulu.
4'
K prvnímu pokusu se prodral Kai Havertz, jehož zakončení bylo nepřesné. Roman Bürki zvolil přihrávku na krátko, ale Dortmund u míče dlouho nevydržel.
3'
Zatím se hraje spíše u půlící čáry a ani jeden z celků nechce udělat chybu. Borussia zalezla až před šestnáctku, kde útok středem zastavila.
2'
Bayer Leverkusen do dnešního zápasu nastoupil v černém, naopak Borussia Dortmund oblékla tradiční žlutou sadu. Vraťme se na zelený pažit, kde u vlastní šestnáctky kombinují domácí.
1'
Hlavní rozhodčí pan Brych zahájil zápas, jako první se k míči postavili domácí. Ovšem ti se na polovině Dortmundu moc neohřáli a budou se muset bránit.
1'

Bayer Leverkusen: Hradecky – Weiser, Tah, S. Bender (C), Wendell – Kohr, L. Bender – Volland, Havertz, Brandt – Alario.
Náhradníci: R. Özcan – Bailey, Dragović, Jedvaj, Kiese Thelin, Paulinho, Schreck.

Borussia Dortmund: Bürki – Hakimí, Akanji, Zagadou, A. Diallo – Witsel, Delaney – Pulisic, Reus (C), Bruun Larsen – Philipp.
Náhradníci: Hitz – Dahoud, Guerreiro, Alcácer, Sancho, Weigl, M. Wolf.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp.
Ve vzájemných utkáních čeká Leverkusen na vítězství od října 2016, kdy na vlastní půdě naposledy zvítězil 2:0. Od té doby se odehrály tři zápasy, v nichž se dvakrát radoval Dortmund a jednou duel skončil remízou.

Dortmund – Leverkusen 4:0
Leverkusen – Dortmund 1:1
Dortmund – Leverkusen 6:2
Leverkusen – Dortmund 2:0
Leverkusen – Dortmund 0:1
Bayer Leverkusen

Jestliže v Dortmundu mohou být fanoušci spokojení, určitě to neplatí o příznivcích Leverkusenu. Bayer totiž najdeme až na jedenácté příčce tabulky, když získal pouhých šest bodů. Domácí celek trpěl hlavně v samotném úvodu Bundesligy, jelikož po třech zápasech měl v kolonce bodů nulu. Leverkusenu nevycházela hlavně hra do obrany, jelikož už devětkrát inkasoval, což jej řadí mezi nejhorší týmy celé soutěže. Nejlepším zakončovatelem tohoto celku je Kevin Volland. Šestadvacetiletý útočník se totiž radoval dvakrát.

Düsseldorf – Leverkusen 1:2
Leverkusen – Mohuč 1:0
Bayern – Leverkusen 3:1
Borussia Dortmund

Borussia je v novodobé historii druhým nejúspěšnějším týmem za Bayernem. Oba celky spolu soupeří o trofej také letos a zatím žlutočerní ztrácí na tým z Mnichova dva body. Dortmund v pěti zápasech posbíral jedenáct bodů a ještě nepoznal hořkost porážky. Hostující celek se třikrát radoval ze tří bodů a dvakrát remizoval. Dále pak je po pátém kole právě Borussie nejlépe střílejícím mužstvem, když už se prosadila patnáctkrát. Nejlepším střelcem týmu je největší hvězda žlutočerných Marco Reus, který míč za brankovou čáru poslal už třikrát.

Dortmund – Norimberk 7:0
Hoffenheim – Dortmund 1:1
Dortmund – Frankfurt 3:1
Vítám všechny nadšence německého fotbalu, jelikož Bundesliga má na programu šesté kolo. V něm se představí Bayer Leverkusen a Borussia Dortmund.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.