Bundesliga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Hertha Berlin - 22. prosince 2018   15:30

Leverkusen
5' Volland (Aránguiz) • 23' Havertz  • 50' Havertz (Aránguiz)
3:1
(2:1)
Hertha Berlin
26' Torunarigha  (Lustenberger)
Leverkusen
Hradecky – Weiser, Tah (84. S. Bender), Dragović, Jedvaj – Aránguiz, Baumgartlinger – Brandt (75. Bellarabi), Havertz, Bailey – Volland (72. Alario).
R. Özcan – S. Bender, Wendell, Kohr, Bellarabi, Alario, Thelin.
Stieler – Jöllenbeck, Gittelmann
BayArena, Leverkusen
Jarstein – Lazaro, Lustenberger, Torunarigha, Plattenhardt – Darida (75. Ibišević), Maier, Mittelstädt (70. Köpke) – Leckie (54. Pekarík), Duda, Selke.
Kraft – Pekarík, Baak, Dárdai, Köpke, Ibišević, Jastrzembski.

To je pro toto utkání vše. Děkuji za pozornost a někdy příště u textového přenosu na počtenou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 10:6. Střely mimo: 5:7. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 3:13.
Je konec. Leverkusen byl ze začátku poločasu aktivnější, což se mu vyplatilo, jelikož v 50. minutě se prosadil svým druhým gólem Havertz. Postupem času převzali otěže hosté, ale Hrádecký musel řešit pouze únik Selkeho. Leverkusen si tak zaslouženě došel pro poslední tři body, které získal v tomto kalendářním roce.
90+3'
90+3'
Hosté se dopustili faulu na středu hřiště. Domácí v klidu rozehráli a už jen čekají na závěrečný hvizd.
90+2'
Centr před branku domácích obrana odklízí, ale Leverkusen v klidu kombinuje a v ochozech se ozývají koledy.
90+1'
Ještě tři minuty nad rámec devadesáti minut se bude hrát.
Bailey se dostal do šance, jenže stál v ofsajdu, takže se hra přerušuje.
89'
Hertha chybovala v útočném postupu a domácí se opět dostávají k míči a kombinují hluboko na útočné polovině.
87'
V kombinaci je domácí celek, který již ví, že dnes si dojde pro tři body a zakončí rok 2018 vítězstvím, hra také podle toho vypadá. Je to už hodně uvolněné.
85'
Baumgartlingerovi nevyšla přihrávka na metr, ale dostal se zpět k míči, na druhý pokus přihrál dobře Havertzovi, který neměl svým pokusem daleko od své dnešní druhé branky.
84'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Jonathan Tah, přichází Sven Bender.
83'
Ibiševič si zpracoval míč ve velkém vápně, obtočil se, ale nezakončil, protože obránce k němu rychle přistoupil, škoda, že nezvolil přihrávku na druhou stranu, kde byl úplně volný spoluhráč.
82'
Následný rohový kop se Berlíňanům nepovedl.
81'
Selke si skvěle naběhl a dostal ještě lepší pas od Ibiševiče. Selke v jasné tutovce však nedokázal prostřelit domácího brankáře, který předvedl skvělý zákrok.
80'
Lustenberger na dvakrát zaskočil za brankáře na brankové čáře, když zastavil balón na brankové čáře a následně jej i vyhlavičkoval.
79'
Bellarabi se dostal do úniku, ale poslední obránce dokázal dostat míč na roh.
78'
Ibiševič přiťukl míč do běhu na Maiera, ten se dostal na dostřel, ale ještě přihrál na Pekaríka, který nebyl v takové pozici, aby zakončil, takže o balón přišel.
77'
Jedvaj si navedl balón ke střele a hostující brankář musel na zem a střelu vyrazit na roh.
77'
Lazaro se dostal k balónu, dostal se přes dva bránící hráče, ale mičudu si příliš předkopl a v hřišti ji už nedohonil.
76'
U míče jsou hráči v černém, kteří v poklidu kombinují mezi svou a útočnou polovinou.
75'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Karim Bellarabi.
75'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vladimír Darida, přichází Vedad Ibišević.
74'
Köpke se dostal v šestnáctce ke střele z voleje a byla to pěkná střela, ale těsně minula brankovou konstrukci. Hertha je v posledních minutách aktivnější.
72'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Lucas Alario.
71'
Pekarík prodloužil na pravé straně na Köpkeho, který se dostal do velkého vápna, chtěl dostat míč na spoluhráče, ale ten byl důsledně bráněn.
70'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Maximilian Mittelstädt, přichází Pascal Köpke.
70'
Hertha se usídlila před brankou domácích. Darida s navedl míč a odcentroval na zadní tyč, kde se ke střele z voleje dostal Mittelstädt, který nezakončil.
69'
Lazaro si zpracoval přihrávku od Daridy a z dálky chtěl dávat balón před branku, centr byl zablokován na aut.
68'
Hrádecký chyboval v rozehrávce a ke střele se dostal Darida, ale střela mu nesedla.
67'
Brandt s Havertzem rozehráli roh na krátko, Brandt si chtěl ještě vyměnit míč, což však bylo navíc a z rohového kopu nebylo vůbec nic.
66'
Leverkusen se na pár dotyků dostal až k bráně soupeře, nakonec opět přišel vysoký míč před branku, kde si jej pohlídala hostující obrana.
65'
Baumgartlinger zůstal ležet na trávníku a následně byl lehce ošetřen.
63'
Volland se rozběhl na levé straně, navázal na sebe bránícího hráče a udělal prostor pro Brandta, který si naběhl do volného prostoru a dostal míč, s ním si naběhl do velkého vápna a vystřelil po zemi. Balón jen těsně minul vzdálenější tyč.
62'
Jedvaj odcentroval z levé strany hřiště a jeho pokus zamířil až za branku hostů.
61'
Hosté se při snaze napadat dopustili faulu, takže Leverkusen má chvilku na klidnou rozehrávku.
60'
Domácí se dostali jednoduše do šestnáctky Berlína, ale obrana nedovolila domácím zakončit.
60'
Bailey se rozběhl, čehož si všiml jeho spoluhráč, ale nedokázal mu adresovat přesnou přihrávku.
59'
Selek se poprvé v tomto poločase dostal ke slovu a Hrádecký musel zasahovat proti přízemní střele.
58'
Brand se dostal na dostřel hsotující branky, dlouho motal obránce a nakonec před na Baileyho, který to zkusil technicky a těsně mířil nad.
57'
Aránguiz neudržel míč ve středu útočné poloviny a balón se opět stěhuje na kopačky hráčů v pruhovaných dresech.
55'
Domácí se dopustili chyby na polovině hřiště a k míči se dostal Darida, který si seběhl až k velkému vápnu, ale dál se už nedostal.
54'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Mathew Leckie, přichází Peter Pekarík.
52'
Hosté mají problém s rozehrávkou a pouze odevzdávají míč.
51'
Hetrha si rozhodně takový začátek nepřála a je očividně zaskočena.
50'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Domácí tým se vrací do dvoubrankového vedení. Aránguiz měl spousty prostoru na polovině hřiště, nikdo ho nenapadal, takže se rozhlédl a viděl dobrý náběh KAI HAVERTZ, obrana zaspala a Havertz se v pohodě dostal s míčem za obranu. Hostující brankář vyběhl, čehož si útočník všiml a krásným lobem dostal míč do branky. Asistence: Charles Aránguiz.
49'
Hostující hráči kombinují u vlastní branky a nikam nespěchají. Nakonec balón putoval k brankáři, který poslal míč až na druhou polovinu hřiště.
48'
Hostující hráč kulhá za postranní čáru a hra bude moci pokračovat.
47'
Leckie zůstal po souboji ležet metr od šestnáctky, rozhodčí ukazuje, že to faul není, ale hráč zůstává ležet na pažitu, takže je hra přerušena.
46'
Volland nabral rychlost na pravé straně hřiště a odcentroval na vzdálenější tyč, hostující brankář nemusel zasahovat.
46'
Oba celky již vychází z tunelu, což znamená, že za malou chvíli začne druhý poločas.
První poločas přinesl pohledný fotbal s mnoha šancemi na obou stranách. Diváci se nemohli nudit, již v páté minutě otevřel skóre Volland. Leverkusen pokračoval v tlaku a tvořil si další šance, druhý gól však padl po chybě hostujícího brankáře, čehož využil ve dvacáté třetí minut Havertz. Dvoubrankové vedení domácím vydrželo jen tři minuty, jelikož Hertha zahrála dobře rohový kop, který zakončil Torunarigha. Oba celky se nadále tlačily do útoku, skóre se však již neměnilo. Uvidíme, zda i druhý poločas přinese tak ofenzivní fotbal.
45+3'
45+2'
Z toho však už žádná šance nebyla a hlavní rozhodčí ukončuje první poločas.
45+2'
Selke se vydal sám proti celé obraně, dokázal míč udržet a následně dostat balón na Lazara, který se dostal až do vápna a vystřel, rána byla tečována, takže se bude ještě zahrávat rohový kop.
45+1'
Darida se dostal s míčem na střed hranice velkého vápna, otočil se zády k bráně a vybídl ke střele Dudu, který mířil těsně nad.
45+1'
Nastavují se 2 minuty v době, kdy Bailey si neporozuměl se spoluhráči a do útoku může jít Hertha.
44'
Domácí zahráli rohový kop, který se příliš nepovedl, ale balón propadl k Brandtovi, jenž vyslal technickou střelu na vzdálenější tyč a mnoho nechybělo.
43'
Duda se snažil procpat míč do vápna, to se nepovedlo, ale míč se mu vrátil zpět, tak zkusil vystřelit sám. Určitě to chtěl udělat lépe, protože balón šel po zemi a domácí brankář dokázal zasáhnout.
42'
Darida si vyžádal míč na středu hřiště, dostal jej a dva metry za šestnáctkou vystřelil k pravé tyči, zde byl Hrádecký včas a střelu vyrazil.
41'
Leckie zaměstnal domácího brankáře, jenž musel zasahovat po jeho střele. Naštěstí pro domácí střela letěla doprostřed brány.
40'
Domácí hráči volili postupný přechod na útočnou polovinu, pak se ale dostal kulatý nesmysl na Weisera, který to trochu rozhýbal a při následné kolmici chyboval.
38'
Weiser pěkně sklepl centrovaný míč na kopačky Brandta, ten vrátil míč zpět a do série přihrávek se zapojil i Volland, ale obrana postupně vytlačila hráče dál od brány.
38'
Žlutou kartu dostává Jordan Torunarigha (Hertha BSC).
37'
Domácí kombinovali nebezpečně blízko své vlastní branky, udělali chybu, ale balón se vrátil zpět na jejich kopačky. Celou akci vyřešil Hrádecký odkopem do zámezí.
36'
Plattenhardt viděl nabíhajícího spoluhráče do velkého vápna, tak se rozhodl pro centr, který byl přetažený a skončil až u domácího brankáře.
35'
Brandt vystřelil přízemní střelu z hranice velkého vápna a Jarstein musel být pohotově u své levé tyče.
33'
Domácí celek napadá vysoko za polovinou hřiště a hosté se museli vrátit s kombinací až těsně před svou bránu.
32'
Volland upadl na zem po souboji s Lustenbergerem, ale rozhodčí jednoznačně ukazuje, ať vstane a pokračuje ve hře.
31'
Po chybě na půlící čáře od týmu z hlavního města se dostali k míč domácí, kteří předvedli rychlý postup k bráně, jenž zastavil až Leckie, který dostal balón do zámezí.
30'
Havertz zapojil do kombinace Hrádeckého, který dlouhým pasem dostal míč na polovinu hřiště, kde byl v hlavičkovém souboji úspěšnější hostující hráč.
29'
U balónu jsou hostující hráči, kteří budou vhazovat aut na polovině hřiště.
26'
Hertha právě vstřelila branku!
tomto utkání o branky opravdu nouze není. Plattenhardt našel svým centrem Lustenbergera, který hlavičkou dostal míč na zadní tyč, kde byl připraven pohotově zakončit pod horní tyč JORDAN TORUNARIGHA. Asistence: Fabian Lustenberger.
26'
Weiser byl pod tlakem své branky, takže uklidil balón na rohový kop.
23'
No tak to byla velká hrubka domácí obrany a hlavně brankáře Jarsteina. Ten si nejdříve poradil se střelou Brandta z přímého kopu, jenže pak přihrál svému spoluhráčku, na kterého dotíral Brandt, tak poslal míč zpět na svého brankáře, kterému však míč odskočil od nohy a dostal se ke KAI HAVERTZOVI, jenž mel velice jednoduchou úlohu. Bez asistence.
22'
Bailey si udělal dva kroky blíž k bráně na pravé straně a balón znovu letěl do vápna, ale hostující obrana si tuto situaci pohlídala.
21'
Torunarigha poslal příliš prudký a dlouhý pas na pravé straně hřiště, takže kulatý nesmysl se vrací na kopačky domácích hráčů.
20'
Brandt si udělal trochu prostoru před velkým vápnem a viděl volného Baileyho, který by z otočky mohl zakončovat, ale do přihrávky zasáhl obránce hostů a změnil směr balónu.
18'
Selke se natahoval po prudkém pasu do malého vápna, společně s Dragovićem se dostali do skluzu, ale ani jeden míč nezasáhl, takže Hrádecký v pohodě míč chytil a vzal do náruče.
17'
Weiser si naběhl na levém křídle, dostal přihrávku do běhu a zkusil přízemní centr před branku. Našel pouze bránícího hráče, který se nerozmýšlel a poslal míč do zámezí.
16'
Leverkusen se natlačil k brance soupeře, jenže ztratil míč a modro-bílí vše řešili rychlým odkopem na polovinu hřiště, kde si kulatý nesmysl bere Dragović.
15'
Teď vyšel dlouhý pas na Selkeho, který se přiblížil velkému vápnu a míč následně do vápna dostal, ale nikomu se nepovedlo zakončit.
15'
Berlínskému celku se nedaří udržet míč na útočné polovině a musí kombinovat pouze před polovinou.
14'
Brand našel hlavičku svého spoluhráče, jenž však nezakončil nijak nebezpečně a hostující brankář může rozehrát.
12'
Weiser po souboji u rohového praporku odcentroval před branku, kde však nebyl nikdo v černém a Jarstein v klidu sbírá míč.
11'
Centrovaný míč na penaltový puntík odhlavičkoval Jedvaj.
11'
Plattenhardt nacentroval míč do velkého vápna, kde jej obrana odklízí na rohový kop.
10'
Těsně před utkáním došlo ve změně sestavy na straně hostujícího celku a v základní jedenáctce je Vladimír Darida.
9'
Domácí zahrávali přímý volný kop daleko od branky. Centr do vápna skončil v rukavicích brankáře.
7'
A Leverkusen se nadále drží míč a kombinuje.
5'
Domácí celek se velice rychle do vedení. Havertz si zpracoval míč na levé straně hřiště, poslal míč do šestnáctky, kde jej Aránguiz posunul na střed, kde stál KEVIN VOLLAND, jenž z bezprostřední blízkosti zakončil míč do braky, přesně do protipohybu brankáře. Asistence: Charles Aránguiz.
5'
Selke nepřetlačil protihráče a Leverkusen se ujímá míče.
3'
Leverkusen se dostal do první vážné akce, která mohla skončit gólem. Hrádecký vykopl na půlku hřiště, kde spoluhráč prodloužil na Vollanda, který přetlačil bránícího hráče a dostal se až do velkého vápna, vystřelil z úhlu a trefil horní tyč!
3'
Hrádecký se poprvé k míči, když se zapojil do rozehrávky.
2'
Faul domácího hráče ve středovém kruhu zastavuje postup hostů.
1'
Weiser vhazoval aut, ale k balónu se rychle vrátil hostující celek, jenž kombinuje u půlící čáry.
1'
Hertha se ujala úvodního výkopu a postupuje postupně na útočnou polovinu.
1'
Oba celky nastupují na trávník. Domácí budou hrát v černých dresech s červeným pruhem, hostující Hertha v klasických modro-bílých pruhovaných trikotech.

Bayer Leverkusen: Hradecky – Weiser, Tah, Dragović, Jedvaj – Aránguiz, Baumgartlinger – Brandt, Havertz, Bailey – Volland.
Náhradníci: R. Özcan – S. Bender, Wendell, Kohr, Bellarabi, Alario, Thelin.

Hertha BSC: Jarstein – Lazaro, Lustenberger, Torunarigha, Plattenhardt – Darida, Maier, Mittelstädt – Leckie, Duda, Selke.
Náhradníci: Kraft – Pekarík, Baak, Dárdai, Köpke, Ibišević, Jastrzembski.

Rozhodčí: Stieler – Jöllenbeck, Gittelmann.
Vzájemná utkání
10.2.2018 Bayer Leverkusen – Hertha BSC 0:2
20.9.2017 Hertha BSC – Bayer Leverkusen 2:1
Hertha BSC
Hertha získala za šestnáct utkání dvacet čtyři bodů, těsně kladné skóre 25:24 a patří ji osmá pozice v tabulce. Stejný počet bodů získal i sedmý Hoffenheim, na šestý Wolfsburg ztrácí jeden bod a o příčku výš body tři. Na Brémy pak má náskok dvou bodů a na Leverkusen body tři.

Hertha hrála v prosinci čtyři utkání, ve kterých dvakrát vyhrála, jednou se o body dělila a jednou prohrála. Prohra přišla v předminulém kole na pažitu Stuttgartu, kde padla 1:2. V posledním kole celek z hlavního města remizoval s Augsburgem 2:2. Hertha hrála venku v této sezóně osm utkání a odvezla si do Berlína devět bodů.

Nejproduktivnějším hráčem je Slovák Ondrej Duda, který vsítil sedm branek. Za hostující celek nastupuje i Vladimír Darida, který se však potýkal se zraněním a stihl zasáhnout pouze do čtyř utkání. Naposledy nastoupil v posledním utkání proti Augsburgu na dvacet šest minut.

Poslední utkání
18.12 Hertha BSC – Augsburg 2:2
15:12 Stuttgart – Hertha BSC 2:1
8.12 Hertha BSC – Frankfurt 1:0
Bayer Leverkusen
Leverkusenu patří desátá pozice se ziskem jednadvaceti bodů a záporným skóre 23:28. Na deváté Brémy ztrácí Bayer pouhý bod, na svého dnešního soupeře pak body tři. Naopak na druhou stranu má náskok jediného bodu na jedenáctou Mohuč, na dvanáctý Freiburg už body tři.

Leverkusen odehrál v prosinci pět utkání, tři vyhrál, dvakrát remizoval a jednou prohrál. Ztráta tří bodů přišla na půdě Frankfurtu (1:2). V posledním utkání vyhrál na půdě Schalke 2:1. Celek ze spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko patří k týmům, které doma sbírají body obtížně. Ze sedmi utkání vydoloval pouze deset bodů.

Leverkusen na podzim hrál Evropskou ligu, kde se německému celku dařilo. Proti Curychu, Larnace a Ludgorotci si vybojoval první příčku a v osmifinále si zahraje s Krasnodarem.

Nejlepším střelcem týmu je Kevin Volland, jenž vstřelil pět branek a na dvě přihrál.

19.12 Schalke – Bayer Leverkusen 1:2
16.12 Frankfurt – Bayer Leverkusen 2:1
13:12 Larnaca – Bayer Leverkusen 1:5 (Evropská liga)
Vítejte u posledního kola německé nejvyšší soutěže v roce 2018. Před zimní přestávkou se v rámci sedmnáctého kola střetne desátý Bayer Leverkusen s osmou Hertha BSC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.