Bundesliga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Norimberk - 20. dubna 2019   15:30

Leverkusen
63' Alario (Brandt) • 88' Volland (Alario)
2:0
(0:0)
Norimberk
Norimberk
Leverkusen
Hrádecký – Weiser, Tah, Wendell, S. Bender – Aránguiz, Baumgartlinger, Brandt (90+1. Paulinho) – Havertz (89. Kohr), Volland, Bailey (36. Alario).
R. Özcan – L. Bender, Jedvaj, Paulinho, Dragović, Kohr, Alario.
Norimberk
Mathenia – Bauer, Mühl, Ewerton (81. Margreitter), Leibold – Löwen, Erras, Behrens – Matheus Pereira, Ishak (78. Tillman), Kerk (64. Misidjan).
Bredlow – Tillman, Margreitter, Kubo, Misidjan, Petrák, Fuchs.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 8:2. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:7.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a zápas třicátého kola mezi Leverkusenem a Norimberkem končí. Domácí celek díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase vítězí 2:0.

Leverkusen vstoupil do zápasu aktivněji. Do úvodní šance se dostal po autovém vhazování Kai Havertz, který ale napálil jen tyč. Následně se hra výrazně zpomalila, navíc Leverkusen přišel o zraněného Leona Baileyho, kterého musel nahradit na hrací ploše Lucas Alario. Do závěru první půle se ani jeden z týmů nedokázal prosadit do zakončení.

Po přestávce domácí využili svůj tým ve vedoucí branku. Po centru Brandta od rohového praporku hlavičkou dopravil míč do sítě Lucas Alario. Na pojišťovací gól si Leverkusen musel počkat až do samého závěru, kdy zužitkoval Alariovu přihrávku Kevin Volland.
90+2'
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.
90+1'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Paulinho.
90'
Také Norimberk mohl skórovat. Po přetaženém centru neměl okolo sebe jediného obránce Pereira, ale ještě přihrával pod sebe do nevýhodné pozice Tillmanovi.
89'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Dominik Kohr.
88'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Leverkusen pojišťuje své dnešní vítězství! Erras ztratil míč ve středu pole, do útoku se dral dlouhé metry Julian Brandt, ten byl ale následně stažen k zemi, ale v akci pokračoval Alario, který posunul míč na nebráněného KEVINA VOLLANDA a ten střelou ke vzdálenější tyči překonal Matheniu.
87'
Po přihrávce Leibolda se dostal do střelecké pozice Eduard Löwen. Jeho rána ze dvou kroků ale pouze prosvištěla nad brankou Lukáše Hrádeckého.
86'
Tim Leibold centroval po trávníku do pokutového území. Na první tyči pouštěl míč za sebe Löwen, poté už byl ale Misidjan ve středu šestnáctky zablokován.
85'
Pereira se přece jen dostal ke střele. Jeho pokus z hranice vápna byl lehce tečován bránící Wendellem a hosté budou pokračovat rohovým kopem.
84'
Po dlouhém přenesení hry zastavil míč na pravé straně Matheus Pereira. Hosté se ale na útočné polovině trávníku příliš dlouho nezdrželi.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Leverkusen i nadále s přehledem kontroluje své zatím jednobrankové vedení.
81'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Ewerton, přichází Georg Margreitter.
81'
Vollandovu pobídku do pokutového území podskočil Alario. Následně se zmocnil balonu Ewerton, který ale dlouhým odkopem znovu daroval míč soupeřům.
80'
Na levé strany měl více prostoru Bender, ale přihrával pouze pod sebe na Brandta. Záložník Leverkusenu měl okolo sebe hned tři protihráče a nemusel zakončovat.
79'
Příliš času již Norimberku na vyrovnání nezbývá. Lukáš Hrádecký se zatím ve druhém poločase nemusel namáhat se zákrokem ve vlastní brance.
78'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Mikael Ishak, přichází Timothy Tillman.
77'
Po centru Bauera se hosté dožadovali odpískání penalty, ale Bender rukou v pokutovém území nezahrál. Na druhé straně vystrašil prudkou ránou Matheniu Baumgartlinger.
76'
Brandtův centr se tentokrát neujal, ale domácí ještě zůstali u balonu. Po obloučku do vápna hlavičkoval z nebezpečné pozice Alario mimo branku.
75'
Po dloubáčku Aránguize hrál na jistotu za koncovou lajnu Leibold. Leverkusen bude rozehrávat další rohový kop.
74'
Brandt byl sice pod tlakem Mühla, ale ještě se mu podařilo přehrát balon na levou stranu. To Sven Bender už měl více prostoru, ale k centru se neodvážil.
72'
Další nápor ze strany Havertze. Ještě si před vápnem nahrál s Vollandem, ale ke střele tentokrát ze střední vzdálenosti nedošlo.
71'
Po prudké ráně Havertze pokračovali domácí rohovým kopem. Hosté se ale dostali do protiútoku a v obraně musel zasáhnout faulem Bender.
70'
Norimberk převzal iniciativu. Bauer si pomohl přihrávkou na Behrense, poté přišla pobídka k Ishakovi, který se ale už k balonu nedostal.
69'
Leverkusen se po vstřelené brance lehce zatáhl více do obrany a nechává hrát s balonem také soupeře. Kombinace Errase s Löwenem ale nevyšla.
68'
Norimberk se přece jen dostává více k balonu. Misidjan si však odkopl míč dále od kopačky a toho využil v obraně Jonathan Tah.
67'
Na levé straně propadl v obraně Sven Bender. Do útoku se tak hnal Pereira, následně v pokutovém území skončil na trávníku, ale hlavní rozhodčí penaltu neodpískal.
66'
Leverkusen pokračuje i po vstřelené brance v aktivním postupu do útoku. S Aránguizem si narazil ve středu pole Havertz, ale dále už se domácí nedostali.
64'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Sebastian Kerk, přichází Virgil Misidjan.
63'
Leverkusen se přece jen dostává do vedení. Po Brandtově centru od rohového praporku hlavičkoval na přední tyči LUCAS ALARIO. Balon už už směřoval do sítě, ale Leibold se ještě pokusil zasáhnout na brankové lajně. Až branková technologie poradila rozhodčímu, že už byl míč za brankovou lajnou.
63'
Po dlouhé době se vydali do útoku také hosté. Kerkova přihrávka měla najít Pereiru, ale toho si pohlídala domácí stoperská dvojice ve složení Tah – Wedell.
62'
Dlouhou přihrávku měl převzít na hranici vápna Volland. Balon sice dokázal zpracovat ve výskoku, ale předcházel tomu ofsajd, který hlavní rozhodčí odpískal.
61'
Julian Brandt zkoušel projít z levé strany až do vápna. Přes Leibolda se neprosadil, navíc nepřihrál přesně k Havertzovi a tak je míč u Mathenii.
60'
Ani hodina hry branku nepřinesla. Leverkusen sice stále dobývá pokutové území soupeře, ale do střeleckých pozic se ne a ne dostat.
59'
Střelu Kaie Havertze si Mathenia u své tyče pohlídal. Domácí nevyužili ani další nabídnutý rohový kop. Tah hlavičkoval mizerně mimo branku Norimberku.
58'
Ani s postupujícím časem se domácím nedaří ohrozit branku Norimberku. Nyní se navíc pokoušel napadat rozehrávku soupeře Ishak.
57'
Domácí fotbalisté pokračují v obléhání vápna Norimberku. S nákopem Brandta si ale bez velkých problémů poradil bránící Lukas Mühl.
56'
Ani dva rohové kopy v řadě Leverkusenu šanci nepřinesly. Domácí hráči se ale i nadále drží s balonem pod kontrolou na útočné polovině trávníku.
55'
Zničehonic napálil míč směrem na hostující branku Mitchell Weiser. Mathenia měl co dělat, aby balon alespoň vyrazil na rohový kop.
54'
Centrem od rohového praporku se ale domácí neprosadili. Leverkusen se ještě udržel u balonu, ale kombinace Brandta s Aránguizem nevyšla podle představ.
53'
Patrick Erras na poslední chvíli skončil Aránguizovi do střely a srazil míč mimo branku. Leverkusen bude ještě pokračovat rohovým kopem.
52'
Po centru do pokutového území si až příliš agresivně dělal prostor ke hlavičce Kerk, kterému byl odpískán další faul. K balonu se tak dostávají domácí.
51'
Matheus Pereira skončil na trávníku po souboji s Benderem. Hlavní rozhodčí odpískal nedovolený zákrok a Norimberk bude zahrávat volný přímý kop.
50'
Domácí se řítili do bezpečného protiútoku. Volland ještě zkoušel najít Alaria těsně před malým vápnem, ale Bauer se stačil s Vollandem vrátit a ještě ho připravit o balon.
49'
Také hosté se vydali do útoku. Po dlouhém autovém vhazování se nenechal odstavit od balonu Tah, který následně ubránil také dotírajícího Ishaka.
48'
Po Vollandovi se dostal k míči v pokutovém území Alario. Zády k brance však nemohl zakončovat a poté už si pohlídal domácího útočníka Mühl.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou hostující fotbalisté. Norimberk se po rozehrávce tlačil do útoku, ale na pravé straně získal míč Sven Bender.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Hráči odcházejí do šaten za bezbrankového stavu.

45+3'
45+3'
Tak přece jen se Leverkusen dostal do šance. Nadýchaný centr Havertze našel na značce pokutového kopu střídajícího Alaria, který však hlavičkoval do prostoru, kde byl Mathenia.
45+2'
Norimberk ztratil míč v nebezpečném prostoru. Do protiútoku se hnal Havertz, ale po narážečce s Alariem neuspěl proti Ewertonovi.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase tři minuty.
45'
Před Weisera se dostal míč na pravou stranu. S Havertzem spolupracoval Julian Brandt, ale obrana Norimberku se stačila přesouvat s domácímu hráči.
44'
Minutu před pauzou dokázal zahrozit z levé strany Eduard Löwen. Domácí však stačili prudký centr srazit do své moci. Na druhou stranu už se ale hráči Leverkusenu nevydali s takovým nasazením.
43'
Po rozehrávce na krátko sice zahrál v pokutovém území rukou Tim Leibold, ale hlavní rozhodčí opět nechal hru pokračovat. Leverkusen pokračuje v nátlaku.
42'
Aránguiz dloubáčkem do vápna uvolnil Baumgartlingera, ale ten z velkého úhlu nedokázal překonat staženou obranu Norimberku. Je z toho ale rohový kop.
41'
Také Norimberk se dostal po delším čase ke slovu. Erras spolupracoval s Ishakem, ale než přišla přihrávka na Kerka, tak už byl u balonu jako první Weiser.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Leverkusen je sice více u balonu, ale do brankové příležitosti se stále nemůže dostat. I Brandtův pas si s klidem pohlídal Mathenia.
38'
Lucas Alario se poprvé po svém příchodu na trávníku zapojil do hry. Na levém kraji si narazil s Vollandem, ale až do vápna se přes Leibolda nedostal.
37'
Po kombinaci Aránguize s Baumgartlingerem se dostal k balonu na levé straně Brandt. Hosté se ale stačili zformovat před vlastním vápnem.
36'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Lucas Alario.
35'
Bailey se po svém průniku do vápna chytl za zadní stehenní sval a zůstal na trávníku. S útočníkem Leverkusenu to nevypadá nejlépe.
34'
Leon Bailey si pohrál ve vápně s Bauerem, poté pálil mezi nohama bránícího Ewertona, ale jen do prostoru, kde byl připravený Mathenia.
33'
Po autovém vhazování zkoušel projít do vápna Havertz, poté ještě vypálil ze střední vzdálenosti Wendell, ale do branky balon neumístil.
32'
Až od Wendella musel vzniknout další útok Leverkusenu. Leibold stačil na levé straně ve skluzu obrat o balon nabíhajícího Brandta.
31'
Pořádně nebezpečný náběh do vápna předvedl Sebastian Kerk. Nejprve ustál souboj s Weiserem, ale po nárazu do Taha již padl k zemi. Hlavní rozhodčí ale penaltu neodpískal.
30'
Ani půlhodina hry branku nepřinesla. Domácí celek sice drží po většinu času balon pod kontrolou, ale o jedinou nebezpečnou ránu se postaral ze střední vzdálenosti Kai Havertz.
28'
Po Baileym hrál ve středu pole Havertz, ofenzivní hráči Leverkusenu ale zatím nemohou dostat přes staženou obranu do zakončení.
27'
Ani Wendell se neprosadil na levé straně, do cesty se mu postavil Hanno Benhrens, který získal pro svůj tým autové vhazování.
26'
Po zpětné přihrávce Löwena zasahoval u své první tyči Hrádecký. Po dlouhém nákopu na útočnou polovinu se ale v útoku neprosadil Bailey.
25'
Převaha Leverkusenu byla zastavena faulem Aránguize, který ve střední části přišlápl kopačku Errasovi. Hosté tak mohou rozehrávat z klidové pozice.
23'
Weiser se také pokoušel procedit balon do vápna, ale na zadní tyči byl pokrytý Bailey a ani Kevin Volland se do zakončení neprotlačil přes Ewertona.
22'
Brandtův cenrt byl nejspíše sražen rukou. Lukase Mühla, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat. U balonu se nachází na pravé straně Bauer.
21'
Aránguiz se musel zatáhnout do obrany. Do zakončení se totiž tlačil také Hanno Behrens, ale právě přes Aránguize neohrozil Hrádeckého.
20'
Ani dvacet minut brankovou situaci nenabídlo. Leverkusen je jednoznačně ofenzivněji laděný, ale k pořádného ohrožení norimberské branky došlo až nyní. Kai Havertz napálil pravou tyč!
19'
Tim Leibold skvěle našel rozběhnutého Ishaka, kterého ale zradil první dotek. Balon následně prošel obranou až k Hrádeckému.
18'
Jako jeden z posledních nyní zasáhl v obraně Robert Bauer. Ihned po zisku balonu dokázal přihrát na dlouhou vzdálenost Kerkovi, který dokonce poslal střelu na Hrádeckého.
17'
Leon Bailey centroval od rohového praporku. Přetažený pas si ale stáhl pro sebe do rukavic připravený Christian Mathenia. Leverkusen bude muset přijít s překvapivým momentem.
16'
Havertz společně s Vollandem se pokusili prodrat do vápna z pravé strany. Leverkusen se ale do zakončení nedostal. Obrana Norimberku je stažena do hlubokého bloku.
15'
Domácí opět zatlačili soupeře až do vápna. Benderův přízemní pas dokázal odvrátit Mühl, poté měl napilno také Ewerton, který vyřešil přihrávku Aránguize.
14'
Bailey tentokrát rozbíhal na levé straně Brandta. Spolupráce ofenzivních fotbalistů však selhala na Leiboldovi, který se stačil vrátit do obrany.
13'
Tlak Leverkusenu se postupně zvyšuje. Po přihrávce Baileyho mohl posílat balon do ohně do malého vápna Brandt, ale v něm dominoval opět brankář Norimberku.
12'
Leverkusen se ještě po rohu udržel na útočné polovině. Julian Baumgartlinger zkoušel překvapit Matheniu z velké dálky, ale jeho rána šla vysoko nad.
11'
Havertzova pobídka byla sražena na rohový kop. Julian Brandt kroutil míč před Matheniu, který s velkou dávkou štěstí vyboxoval mimo vápno.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Brandt nyní vedl útočnou akci domácích, ale Bailey už po kličce do středu nepřekonal Ewertona.
9'
Mitchell Weiser zkoušel nacentrovat do šestnáctky. Havertze si udržel s přehledem na zádech Mühl a balon tak mohl doskákat až k připravenému Matheniovi.
8'
Matheus Pereira dokonce centroval do pokutového území. V šestnáctce byl ale jediný hráč ve světlém dresu, Sebastiana Kerka si pohlídal Jonathan Tah.
7'
Robert Bauer vhazoval zpoza postranní lajny. Norimberk se postupně propracoval až na útočnou polovinu, ale nad síly Ishaka byl dobře postavený Wendell.
6'
Brandtova přihrávka mezi obránci měla najít Vollanda. Hrotový útočník Leverkusenu si ale nerozuměl s Brandtem ideálně a balon skončil až u Mathenii.
5'
Julian Brandt chtěl po ztrátě balon rychle dostat hru pod kontrolu. Tvrdým souboj s Leiboldem ale prohrál, navíc si pomohl nedovoleným zákrokem, který neunikl hlavnímu rozhodčímu.
4'
Domácí pokračují v obehrávání vápna soupeře. Baumgartlinger zkoušel najít na pravé straně Weisera, ale krajní obránce nestačil zachytit balon na hrací ploše.
3'
Balon doputoval až k domácímu brankáři. Po dlouhém nákopu se dral po míči Bailey, ale před útočníkem Leverkusenu stačil zakročit bránící Ewerton.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou fotbalisté Leverkusenu. Domácí se ale v úvodních sekundách nikam netlačí a posouvají si míč ve středu hrací plochy.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas třicátého kola nejvyšší německé soutěže Bundesligy může za několik málo okamžiků odstartovat.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Weiser, Tah, Wendell, S. Bender – Aránguiz, Baumgartlinger, Brandt – Havertz, Volland, Bailey.
Náhradníci: R. Özcan – L. Bender, Jedvaj, Paulinho, Dragović, Kohr, Alario.

1. FC Norimberk: Mathenia – Bauer, Mühl, Ewerton, Leibold – Löwen, Erras, Behrens – Matheus Pereira, Ishak, Kerk.
Náhradníci: Bredlow – Tillman, Margreitter, Kubo, Misidjan, Petrák, Fuchs..

Bayer Leverkusen

Leverkusen obhajuje z loňského ročníku Bundesligy pátou pozici. K ní má nyní Bayer z osmé příčky poměrně blízko, na Mönchengladbach ztrácí pouhých šest bodů.

Bayer nevstoupil do letošní sezony ideálně, v prvních třech zápasech dokonce nebodoval. Postupem času se ale tradiční bundesligový tým propracovával tabulkou směrem vzhůru. Především v podzimní části měl ale Leverkusen pořádně nabitý program, když startoval také v Evropské lize. Německý tým sice postoupil do jarního playoff, ale ihned v prvním měření sil nestačil ve dvou zápasech na Krasnodar.

Po třech porážkách v řadě od Brém, Hoffenheimu a Lipska zlomil Leverkusen bídnou bilanci z posledních kol před týdnem, když na půdě Stuttgartu vstřelil jedinou branku z pokutového kopu Kai Havertz.
1. FC Norimberk

Norimberk se po návratu mezi německou elitu trápí. V Bundeslize dosud zvítězil jen třikrát a bude do posledních kol usilovat o udržení. Aktuálně Norimberku patří předposlední sedmnáctá pozice již s devítibodovou ztrátou na nesestupovou příčku, kterou drží Schalke.

Deka ne hráčích Norimberku ležela od začátku listopadu až téměř do konce března, kdy v tomto období ani jednou nezvítězili. Mizérii ukončil tým až před třemi týdny, když v domácím prostředí přehrál 3:0 také trápící se Augsburg. Od té doby Norimberk dvakrát za sebou remizoval. Bod uhrál ve Stuttgartu a minulém týdnu také na domácí půdě proti Schalke.
Krásný sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší německá soutěž Bundesliga pokračuje již třicátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Leverkusenu, který před domácím publikem přivítá Norimberk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.