Bundesliga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Norimberk : Düsseldorf - 29. září 2018   15:30

Norimberk
Norimberk
28' Behrens  • 64' Ishak  • 78' Palacios (Löwen)
3:0
(1:0)
Norimberk
Bredlow – Valentini, Margreitter, Mühl, Leibold – Behrens (C), Petrák (90. Erras), Löwen – Matheus Pereira (46. Palacios), Ishak (87. Knöll), Misidjan.
Mathenia – Bauer, Kubo, Palacios, Knöll, Fuchs, Erras.
Thomas Gorniak
Stadion Nürnberg, Nürnberg
Düsseldorf
Rensing – Zimmermann, K. Ayhan, Kamiński, Gießelmann – Bodzek (C) – Zimmer, Morales, Usami (58. Davor Lovren), Lukebakio (68. Hennings) – Ducksch.
Theissen – Nielsen, Davor Lovren, Hennings, Bormuth, Sobottka, Stöger.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Těším se na Vás zase někdy u fotbalu. Na počtenou!
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 1:7. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:9.
Rozhodčí nám zbytečně neprotahoval konec a zápas ukončil hned po devadesáti minutách. Norimberk zvítězil 3:0. Úvodní branka padla ve 28. minutě z penalty, trefil se kapitán Behrens. Další trefy padly po svačině. Nejprve skóroval po samostatném úniku Ishak a pojišťovací kousek přidal střídající Palacios. V závěru střídal Ondřej Petrák, který tak dnes odehrál téměř celé utkání.
90+1'
90'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Ondřej Petrák, přichází Patrick Erras.
90'
Misidjan nacentroval do míst, kde nebyl nikdo. Domácí to ale mrzet nemusí.
89'
Bredlow vykopává míč daleko vpřed a zároveň vyhání své spoluhráče směrem kupředu.
88'
Domácí se usadili na polovině hostů a pokoušejí se přidat ještě další zářezy na paškál.
87'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Mikael Ishak, přichází Törles Knöll.
85'
Margreitter si dal s odkopem trochu načas. Dal si však pozor, aby nepřekročil trpělivost sudího.
84'
Zimmer se dostal až do pokutového území, ale tam jeho centr zablokoval Mühl.
83'
Bredlow vyrazil míč a založil útočnou akci Norimberku. Misidjan natáhl krok a vyhrál rychlostní souboj se stoperem. Rázem se křídlo domácích ocitlo samo před Rensingem. Brankář hostů vytáhl parádní zákrok. Nechybělo moc a bylo by to 4:0.
82'
Průnik po levém křídle hostujícímu Lovrenovi moc nevyšel. Valentini zasáhl včas.
80'
Domácí už kontrolují průběh a fanoušci jsou v laufu.
78'
Norimberk právě vstřelil branku!
Zrovna ve chvíli, kdy se hosté dostávali do zápasu, tak inkasují další tvrdou ránu. FEDERICO PALACIOS si seběhl na krásnou přihrávku Löwena a jemným dloubáčkem překonal ležícího Rensinga, který s tím nemohl nic dělat. 3:0 a zdá se, že dnes je rozhodnuto.
78'
Zimmerův další pokus nebyl úspěšný. Brankář Bredlow se však snaží nabudit své spoluhráče, kteří nechávají dost prostoru hostům.
77'
Valentini si nebyl jistý situací za sebou, a tak raději odkopl míč na aut.
76'
Düsseldorf se velmi snaží a je blízko k tomu, aby zápas zdramatizoval.
74'
Krásnou střelu z dálky vyslal Zimmermann! Tento projektil z dobrých dvacetipětimetrů byl gólový. Bredlow skvěle boxoval před sebe.
73'
K exekuci se opět postavil Gießelmann, tentokrát však trefil dobře stojící hráče ve zdi. Ani další jeho rána se neujala.
71'
Gießelmannův centr se stáčel do brány, ale jeden z domácích dokázal balón odhlavičkovat. Levý bek Düsseldorfu však pokračoval v akci a vymodlil si další faul.
70'
Hennings byl faulován Leiboldem a hosté rozehrají standardní situaci z velmi blízké vzdálenosti od branky domácích.
69'
Hosté jednoduše ztratili míč a Norimberk se vydává vpřed.
68'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Rouwen Hennings.
68'
Žlutou kartu dostává Jean Zimmer (Fortuna Düsseldorf).
66'
Lukebakio reklamoval ruku, která dost možná byla. Hráč s číslem 20 totiž centroval do vápna a Leibold si počínal velmi podezřele.
64'
Je to o dva góly. Domácí vyhráli hlavičkový souboj na půlce a MIKAEL ISHAK utíkal sám na brankáře. Počínal si chladnokrevně a s přehledem zakončil. 2:0.
63'
Gießelmann stačil vycouvat rychlonohého Misidjana a navíc od jeho noh odrazil balón do zámezí.
62'
Ayhan skvěle přečetl dlouhou přihrávku a zakopl míč do zámezí.
61'
Morales si hlavou našel pěkný centr Zimmera a zakončil přibližně metr vedle pravé tyče. Kdyby tato střela šla do brány, těžko by Bredlow zasahoval.
60'
Norimberk se v těchto chvílích trochu zatáhl a čeká na to, co soupeř vymyslí.
59'
Hned při první akci byl Lovren vidět. Nakonec však ztratil rovnováhu a upadl sám na trávník.
58'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Takaši Usami, přichází Davor Lovren.
57'
Nádherná akce Düsseldorfu a následný gól také skončil, bohužel pro hosty, ofsajdem! Hráči v bílém si několikrát vyměnili míč a i s trochou štěstí se balón odrazil k Duckschovi, který stál v půlmetrovém ofsajdu.
56'
Usami si to rozmyslel s přechodem vpřed, a tak se rozhodl raději přihrát na jistotu.
55'
Faul na půlící čáře a rozehrávka pro hosty.
54'
Mohlo to být o dva góly, kdyby si Ishak pohlídal ofsajdové postavení. Naběhl si totiž na centr Misidjana a hlavou ho dostal do sítě. Praporek pomezního rozhodčího ale přerušil jeho radost. Ofsajd to opravdu byl.
53'
Behrens uklidnil hru a vyměnil si míč s Margreitterem. Domácí se snaží postupně dostat do útoku.
51'
Lukebakio se zbavil protihráče a nacentroval. Na jeho pas si však nikdo neseběhl a Bredlow mohl jeho pobídku lehce zachytit.
50'
Hosté se snaží být aktivnější, než v prvním poločase a zatím se jim to celkem daří.
48'
Bodzek vrátil míč brankáři, který jej lapil do rukavic, ale jako malá domů to posouzeno být nemohlo. Bodzek totiž zasáhl míč holení.
47'
Ducksch se dostal na hranici šestnáctky ke střele, ale jeho pokus přesný nebyl. Bredlow nemusel zasahovat.
46'
Löwen vracel míč na obránce, který si dal trochu na čas. Situaci ale zvládl.
46'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Matheus Pereira, přichází Federico Palacios.
46'
Skončila nám první půle, která dopadla lépe pro Norimberk. Domácí se dostali do vedení ve 28. minutě díky proměněné penaltě kapitána Behrense. Nutno říct, že zatím vedou zaslouženě, protože mají trochu navrch. Jedinou šanci hostů nedokázal proměnit Lukebakio. Druhá půle začne přibližně v 16:32.
45+2'
45+1'
Probíhá už první minuta nastaveného času. Hlavní sudí podle všeho přidá minutu navíc.
45'
Na Ishakův centr si naskakoval Pereira. Při kontaktu se stoperem mu však sudí odpískal útočný faul.
45'
S rohem si dokázali hráči v bílých dresech poradit a nyní kombinují na levé straně.
44'
Rohový kop pro domácí. Téměř všichni urostlí hráči se stěhují do vápna a čekají na centr Valentiniho.
42'
Moralesův centr do pokutového území přesný nebyl. Leibold pak napálil balón směrem dopředu a vyzval ke sprintu Ishaka.
41'
Bodzek prudce přihrál na nohu Ducksche, který si však nedokázal poradit se zpracováním. U míče jsou tak opět domácí.
40'
Bodzek obral o míč záložníka Löwena a pádil vpřed. Poté byl faulován Usami a hosté mohou rozehrát standardní situaci.
39'
Norimberk s rozehrávkou nikam nespěchá. Rozhodně chce udržet své vedení minimálně do poločasu.
38'
Bredlow byl u míče jako první a lapil jej do svých rukou. Nyní pomůže spoluhráčům rozehrát.
36'
Misidjan děkuje za dlouhou přihrávku, kterou však nedokázal zpracovat.
35'
Hra nám nabírá na obrátkách a v posledních minutách vidíme spoustu zajímavých akcí.
33'
Tohle byla neuvěřitelná situace! Domácím se vůbec nepovedla rozehrávka přímého kopu a z dobré pozice nevytěžili nic a navíc se Lukebakio řítil sám na Bredlowa. Domácí brankář udržel čisté konto, protože záložníka Düssledorfu skvěle vykryl rychlým výběhem a zákrokem levou nohou.
32'
Žlutou kartu dostává Alfredo Morales (Fortuna Düsseldorf).
32'
Domácí se stačili ubránit a vykopávat bude brankář Bredlow.
31'
Průnik po pravé straně hostů byl zastaven Leiboldem. Düsseldorf bude mít k mání rohový kop.
30'
Tahle branka domácí jistě nabudí, ale hosté chtějí okamžitě srovnat.
28'
K penaltovému puntíku se postavil kapitán HANNO BEHRENS a s přehledem proměnil. Vyslal svou ránu do horních pater brány a brankář Rensing uskočil na stranu. 1:0.
26'
Penalta pro Norimberk. Lukebakio nešetrně zfauloval ve vápně Leibolda.
25'
Ishakův průnik po pravé straně dokázal zastavit Gießelmann. Navíc pak založil protiakci, ve které dokázal vypálit Ducksch. Tohle byla velmi dobrá pozice, jenže útočník hostů trefil střed brány.
24'
Leibold vyslal z uctivé vzdálenosti velmi ostrý projektil směrem k brankáři Fortuny. Rensing si s jeho dobrým pokusem dokázal na dvakrát poradit.
23'
Ve středu hřiště jsme mohli vidět několik ostrých soubojů. Sudí však nechává hru plynout.
22'
Petrák to vyzkoušel z velké dálky, ale bránu minul o několik metrů.
21'
První velká šance zápasu! Norimberk zahrál roh, který propadl na zadní tyč. K míči se pak dostal na pravé straně Misidjan a předložil Mühlovi přihrávku do vyložené šance. Stoper domácích zakončoval na zadní tyč, ale jeden z hostů stačil jeho střelu vychýlit na další roh.
20'
Bodzek odvrátil míč hlavou na rohový kop.
19'
Misidjan byl faulován Lukebakiem. Standardní situace ze zajímavého místa pro Norimberk je na světě.
18'
Usami se dokázal na levé straně uvolnit a zkoušel centrovat pravou nohou. Jeho pas však moc dobrý nebyl, a tak Margreitter dostal balón do bezpečných pozic.
17'
Centr Behrense proletěl malým vápnem, ale žádný z hráčů v červeném jej nedokázal usměrnit za záda Rensinga.
16'
Lukebakio velmi ostře naběhl do Bredlowa. Brankář domácích se tak proletěl vzduchem a nešikovně dopadl na záda. Je však v pořádku.
15'
Düsseldorf získal míč a rychle se chtěl dostat směrem k bráně domácích. Jejich kombinaci však narušil obranný zákrok Behrense.
14'
Centr od Misidjana z levé strany dokázali hosté s přehledem odvrátit do bezpečí.
13'
Ishakova akce vypadala nadějně. Útočník se zbavil dvou hráčů, ale nakonec se mu míč zamotal pod nohama a nevypálil.
12'
Mühl poslal velmi nepřesnou přihrávku, které se zmocnil Morales. Záložník Fortuny však vůbec nezvládl následnou přihrávku a připravil tak hosty o míč.
11'
Na hřišti se zatím za úvodních deset minut nestalo nic, co by stálo za slovo. Je to vyčkávaná na obou stranách.
10'
Bredlow váhá s rozehrávkou a čeká na chvíli, kdy se mu spoluhráči nabídnou.
9'
Petrák si dovolil kličku na půlící čáře, ale ta mu pěkně vyšla. Český hráč navíc přesnou přihrávkou vyzval Valentiniho k centru.
8'
Pokus o průnik po levé straně nebyl u domácích dobře vyřešen. Hostující Zimmermann tak neměl problém balón vyvézt a pomoct si se spoluhráčem.
7'
Zatím se nehraje v příliš velkém tempu. Oba týmy se snaží o dlouhé nákopy, které však nejsou příliš přesné.
6'
Domácí Norimberk se opět usídlil na polovině Düsseldorfu a snaží se něco vymyslet.
5'
Pravý záložník poslal kolmou přihrávku na Ishaka, který byl však u míče až jako druhý.
4'
Kolmá přihrávka hostujícího kapitána Bodzeka nebyla přesná. Při ní však byl faulován a sudí nařizuje standardní situaci pro Fortunu.
3'
Také domácí si hrají s míčem a dostávají se do postupného útoku.
2'
Dlouhý nákop stopera skončil až v zámezí. Odkopu se ujímá brankář Bredlow.
1'
Hosté se zmocnili rozehrávky a momentálně kombinují s míčem na své polovině.
1'
Oba celky už jsou na hrací ploše. Domácí navlékli na sebe červené dresy, hosté nastupují v bílé barvě.
V sestavě na dnešní utkání se objevuje i český defenzivní záložník Ondřej Petrák, který tak stačil doléčit zranění.

1. FC Norimberk: Bredlow – Valentini, Margreitter, Mühl, Leibold – Behrens (C), Petrák, Löwen – Matheus Pereira, Ishak, Misidjan.
Náhradníci: Mathenia – Bauer, Kubo, Palacios, Knöll, Fuchs, Erras.

Fortuna Düsseldorf: Rensing – Zimmermann, K. Ayhan, Kamiński, Gießelmann – Bodzek (C) – Zimmer, Morales, Usami, Lukebakio – Ducksch.
Náhradníci: Theissen – Nielsen, Davor Lovren, Hennings, Bormuth, Sobottka, Stöger..
1. FC NORIMBERK

Norimberk je na tom bodově úplně stejně. Má však horší skóre, ale jelikož bude hrát doma, tak je mírným favoritem. Za tento tým hraje už delší dobu záložník Ondřej Petrák, který je však v těchto dnech zraněný a k zápasu tak zřejmě nenastoupí.
FORTUNA DÜSSELDORF

Celku z Düsseldorfu patří třinácté místo. Svěřenci kouče Funkela mají z pěti zápasů na svém kontě 5 bodů. Poslední kolo Fortuna prohrála doma s Leverkusenem 1:2. O góly se zatím střelci tohoto mužstva dělí, takže Düsseldorf má pět různých jednogólových hráčů.
Pěkné sobotní odpoledne při sledování online přenosu z německé Bundesligy. Dnes proti sobě změří síly 1. FC Norimberk a Fortuna Düsseldorf. Zápas začíná v 15:30 a komentovat jej bude Daniel Fekets. Přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.