Bundesliga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Leverkusen - 19. prosince 2018   18:35

Schalke
45+2' Wright (McKennie)
1:2
(1:2)
Leverkusen
26' Dragović   • 35' Alario  (Wendell)
Schalke
Fährmann (C) – Sané, Stambouli, Nastasić – D. Caligiuri, Schöpf (71. Konopljanka), McKennie, Oczipka – Bentaleb (54. Serdar), Wright (54. Skrzybski), Harít.
Nübel – Konopljanka, Kutucu, Mascarell, Naldo, Serdar, Skrzybski.
Aytekin – Dietz, Beitinger
Veltins Arena, Gelsenkirchen
61 548 diváků
Leverkusen
Hradecky – Weiser, Tah, Dragović (60. Jedvaj), Wendell – Kohr, Baumgartlinger (C) – Bellarabi (89. S. Bender), Havertz, Bailey – Alario (71. Volland).
R. Özcan – Aránguiz, S. Bender, Brandt, Jedvaj, Thelin, Volland.

On-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký večer.
Vestfálské derby mezi Schalke 04 a Leverkusenem ovládl hostující celek. Bayer si v Gelsenkirchenu během prvního dějství vytvořil dvougólový náskok, který se krátce před přestávkou smrsknul na minimum. A přestože se o tříbodový zisk strachoval až do úplného konce, díky svému odhodlání a soupeřově nepřesnostech dokázal hubený náskok udržet.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 11:3. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 14:19.
90+4'
90+3'
Navzdory tomu je vysoce pravděpodobné, že Leverkusenští si závěr zápasu pohlídají.
90+2'
Pojistit výhru penaltou chtěl Mitchell Weiser (Leverkusen). Jeho záměr ale Deniz Aytekin přečetl a za simulování mu navíc ukázal žlutou kartičku.
90'
Po časomíře pokukující fotbalisté už vědí, že doba určená pro nastavení činí čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Sven Bender.
87'
Kladně mohl odpovědět McKennie (Schalke 04), kdyby z penaltového puntíku vysoko nepřestřelil.
86'
Hned z další akce vytěžili domácí roh. Dočkají se už?
84'
Po vyrovnání prahnoucí hráči Schalke začínají pořádně přítápět. Pod kotlem teď přiložil Caligiuri, když svou nebezpečnou dělovku nasměroval skoro metr vedle pravé tyčky.
83'
Zpoza pokutového území zakončující Skrzybski (Schalke 04) trefil některého z obránců.
81'
Rodící se protiakci usmrtil Weston McKennie (Schalke 04) stažením protihráče k zemi. A podle fotbalových zákonů byl za to potrestán žlutou kartou.
80'
Nakonec ne jednomu, ale hned dvěma. Svou úlohu hostující klub i s mírnými obtížemi zvládl.
79'
Přestože se Leverkusen ubránil standardní situaci, čelit ještě bude rohovému kopu.
76'
A bránit hubený náskok budou ještě čtvrt hodiny. Podaří se jim to, nebo to dopadne stejně jako v prvním poločase? Toť otázka pro scénáristu utkání.
74'
Hosté teď raději uklidňují hru.
73'
Konopljanka (Schalke 04) spálil šanci na vyrovnání! Nová tvář na place využila volného prostoru na levé straně, dokráčela do pokutového území a před obráncem si posunula míč na střed. Ani lepší palebná pozice však ukrajinskému hráči nebyla dostatečná. Nepovedená střela zamířila daleko od tyče.
71'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lucas Alario, přichází Kevin Volland.
71'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Alessandro Schöpf, přichází Jevhen Konopljanka.
70'
Oba trenéři si připravili hráčskou výměnu.
68'
Lukas Hradecky (Leverkusen) pak otálel s výkopem tak dlouho, až sudímu Aytekinovi došla trpělivost.
67'
Konečně jsme viděli i nějaké fotbalové umění. Předvedla ho domácí dvojice Sané, Nastasić. Prvně jmenovaný načechral dlouhý pas a následný hlavičkový pokus skončil v Hradeckého nastaveném koši.
66'
Do karetního mariáše byl přizván také Julian Baumgartlinger (Leverkusen). Osudným se mu stal rovněž zákrok na dobře pohybujícího se Harita.
63'
Další nedovolený zákrok ohodnocený žlutou kartou. Své svědomí tentokrát zpytuje Karim Bellarabi (Leverkusen), který zezadu podrazil Harita. Hra je v posledních minutách hodně rozkouskovaná.
61'
Statistika držení míče: 52% : 48%.
60'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Aleksandar Dragović, přichází Tin Jedvaj.
58'
Množí se nám fauly. Litovat toho může Suat Serdar (Schalke 04), protože za jeden takový byl potrestán. A není divu, loket do obličeje zkrátka nepatří.
57'
McKennie (Schalke 04) ho neposlechl, místo toho šel do souboje příliš tvrdě. Neoddiskutovatelný faul.
55'
Záměr trenéra domácího klubu je jasný. Oživit hru.
54'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Nabil Bentaleb, přichází Suat Serdar.
54'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Haji Wright, přichází Steven Skrzybski.
53'
Tohle se nedělá! Benjamin Stambouli (Schalke 04) sejmul soupeře po odehrání míče a v rukou rozhodčího zaslouženě vidí žlutou kartu.
50'
Talentovaný Havertz (Leverkusen) v osobním souboji předčil o poznání zkušenějšího protivníka, pak se ovšem nepřesným nákopem zbavil míče.
49'
Ofsajd a v něm Wright (Schalke 04).
47'
Po výměně stran zaútočili jako první domácí. Schöpfova přihrávka mezi obránci neprošla.
46'
Aktéři zápasu se vrátili na jeviště Veltins Areny.
Po opatrném začátku z obou stran si Leverkusen vytvořil zdánlivě pohodlný náskok. A když už se zdálo, že dvougólové vedení si odnese do kabin, přišlo z čista jasna snížení. Kontaktní branka vstřelená v nastavení by Schalke mohla do druhého dějství nakopnout.
45+2'
45+2'
Schalke právě vstřelilo branku!
Dvougólový náskok Bayer do přestávky neuhájil! Leverkusenský klub doplatil na nedůraz při bránění rohového kopu. Oczipkův skvělý pas tak směrem k bráně hlavičkoval McKennie, do pokusu chystajícího se odrazit o zem nastavil svou placírku HAJI WRIGHT a překvapivým gólem do šaten snížil na 1:2.
45'
Leverkusen si v závěru poločasu hlídá náskok. Musí tak činit ještě nejméně minutu.
43'
O snížení usilující Bentaleb (Schalke 04) vypálil zpoza vápna několik metrů vedle levé tyčky.
41'
A pak z rohu hřiště dokonce sami kopali. Proti centru vyšel jeden z obránců a dopravil ho do bezpečí.
39'
I další exekuci rohového kopu hosté zvládli.
38'
Nic takového se nestalo, protože Oczipka (Schalke 04) nenašel správného adresáta.
37'
Domácí mají možnost snížit z rohového kopu.
35'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Olalá, tohle byla paráda! Zády k bráně otočený LUCAS ALARIO si na hranici šestnáctky nadvakrát zpracoval Wendellův vzdušný centr od postranní čáry, aby z otočky nekompromisním průstřelem Fährmanna zdvojnásobil náskok svého celku.
33'
Bayer znovu dobývá soupeřovu bránu.
31'
Navzdory tomu se do pokutového území přiřítil Amín Harít (Schalke 04). A spadl v něm. Penalta? Nikoliv, pouze žlutá karta za simulování.
28'
Leverkusen úvodní gól nakopl.
26'
Teď už je ale skóre otevřeno! Předchozí varování si domácí nevzali k srdci a nechali vystřelit Baileyho do tyče. Od levé brankové konstrukce z pohledu střelce se balon odrazil příhodně na kopačku ALEKSANDARA DRAGOVIĆE, který si s dorážkou poradil.
24'
Nebezpečné to bylo také při dalším leverkusenském útoku. A to pořádně! Kohr totiž upaloval sám na gólmana. A i když ho obstřelil, těsně minul bránu! Domácí si oddechli.
23'
Práci měl také Fährmann. Brankář Schalke 04 musel krotit nepříjemný skákavý pokus Wendella.
21'
Domácí to tedy zkusili vzduchem. A záměr to nebyl vůbec špatný. Na centr si naskočil McKennie a odhlavičkoval ho přímo do Hradeckého rukavic.
20'
A nachystali se opravdu dobře. Bentaleb (Schalke 04) neměl žádnou naději projít skrz obranu.
19'
Hosté jsou znovu připraveni bránit.
17'
První střela přišla teprve po čtvrthodině hry. V hroznu hráčů na hranici vápna se nejlépe zorientoval Schöpf (Schalke 04), přízemní pokus zamířil do středu brány.
16'
Statistika držení míče: 50% : 50%.
14'
Domácí zaútočili po pravé straně. Těžký centr letící na přední tyč McKennie nezpracoval.
13'
Snahu změnit to projevil Dragović (Leverkusen), přes svého strážce ovšem nepronikl.
11'
Uplynulá desetiminutovka byla opatrná.
10'
Další přerušení hry. Tentokrát kvůli faulu, který u středového kruhu spáchal Bentaleb (Schalke 04).
9'
Rychlý kontr skončil ofsajdem. Do něho se nechal chytit nepozorný Wright (Schalke 04).
8'
Ti se pokusili zahrozit dlouhým nákopem, jenomže balon nasměrovali do země nikoho.
6'
Právě tam se při souboji provinil faulem Bentaleb. Možnost zakombinovat tak mají opět hosté.
5'
Teď už se zase hraje uprostřed hřiště.
4'
A tak zaútočili domácí. Škoda pro ně, že Wrightova přihrávka za záda obránců neprošla.
2'
Opatrná kombinační souhra je nezavedla daleko, akce skončila prakticky hned za půlící čárou.
1'
Míč jako první rozpohybovali hosté.
1'
Tomu předcházel slavnostní ceremoniál. Kvůli němu se začátek zápasu o několik minut opozdí.
Je to tady! Deniz Aytekin společně se svými asistenty právě přivedl fotbalisty na hrací plochu.
Zatímco na hřišti gelsenkirchenské areny teprve probíhá rozcvička, vy už si můžete prohlédnout sestavy. Naleznete tam hned několik známých jmen.

FC Schalke 04: Fährmann (C) – Sané, Stambouli, Nastasić – D. Caligiuri, Schöpf, McKennie, Oczipka – Bentaleb, Wright, Harít.
Náhradníci: Nübel – Konopljanka, Kutucu, Mascarell, Naldo, Serdar, Skrzybski.

Bayer Leverkusen: Hradecky – Weiser, Tah, Dragović, Wendell – Kohr, Baumgartlinger (C) – Bellarabi, Havertz, Bailey – Alario.
Náhradníci: R. Özcan – Aránguiz, S. Bender, Brandt, Jedvaj, Thelin, Volland.

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger.
A právě pohárová Evropa je pro oba celky příjemným zpestřením sezony. Leverkusen ovládl svou skupinu Evropské ligy, Ligu mistrů hrající Schalke 04 zase postoupilo do jarních bojů ze druhého místa. Pro německý fotbal samé skvělé zprávy.
Bayer ale svou kůži rozhodně nedá lacino. Vyjma jednoho ročníku patřil v posledních sezónách k TOP týmům Bundesligy. Pravda, oproti loňskému pátému místu to letos hodně skřípe, ale ztráta na pohárové pozice rozhodně není nedostižitelná.
Přestože oba soupeři budou namotivovaní stejně, větší chuť po úspěchu má bezpochyby Schalke. Stojí za tím hned několik důvodů. Prvním z nich je touha oslavit výhru před vlastními fanoušky. Vždyť těch přišlo na derby s Dortmundem v posledním domácím zápase přes 60 tisíc. Zbylé dva důvody mají čistě tabulkový charakter. O záchranu hrající Königsblauen potřebují každý bod, a kdyby získali rovnou všechny tři, tak by se na svého protivníka dotáhli.
V 16. kole německé Bundesligy se diváci mohou těšit na vestfálské derby! Do 80km vzdáleného Gelsenkirchenu, kde sídlí FC Schalke 04, přicestuje Bayer Leverkusen. Třaskavý souboj týmů, které v tabulce dělí tři body, vypukne v 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.