Bundesliga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Werder - 29. září 2018   15:30

Stuttgart
19' Donis (Didavi) • 75' G. Castro
2:1
(1:0)
Werder
69' Zieler (vl.)
Stuttgart
Zieler – Pavard, Sosa, Baumgartl, Beck – Gentner (74. N. González), Aogo (52. G. Castro), Ascacibar – Didavi – Mario Gómez, Donis (61. Thommy).
Grahl – Emiliano Insúa, Badstuber, Sarpei, Thommy, G. Castro, N. González.
Welz
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
Werder
Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander, Augustinsson (67. Harnik) – M. Eggestein, Bargfrede (67. C. Pizarro), Klaassen – Şahin – Osako (80. Kainz), M. Kruse.
Plogmann – Langkamp, Friedl, Kainz, C. Pizarro, Harnik, J. Eggestein.

Ode mě to je pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 10:10. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 17:16.
Tak je zde konec utkání, ve kterém si nakonec připsal domácí tým první výhru v nové sezóně! Brémy sice dokázaly v deseti vyrovnat, když neskutečnou minelu předvedl Zieler, který si vstřelil vlastní branku. Jenže po šesti minutách znovu vedl Stuttgart, za které se prosadil Castro skvělou střelou na zadní tyč.
90+4'
90+3'
Dobrá pozice pro Castra nekončí jeho dnešní druhou brankou v utkání! Ten pálil na přední tyč, ale zde byl Pavlenka připraven!
90+2'
Útoky nám létají ze strany na stranu. Werder se ovšem nemůže dostat do dobré příležitosti. Na druhé straně dobře zafungovala obrana.
90+1'
Znovu v akci González! Ten sice střídal až v průběhu druhého poločasu, šanci si ale vytvořil mnoho. Tentokrát mířil těsně vedle Pavlenkovy brány.
90+1'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty!
90'
Stuttgart naprosto zahazuje své šance a ještě by ho to mohlo mrzet! Tentokrát si to chtěl ťukanou připravit do prázdné brány, ale o míč přišel.
89'
Neskutečná šance domácích neskončila brankou! Gonzáles si naběhl před branku, kam mu byl adresován pas. Domácí útočník ale balón vůbec netrefil!
87'
Jeden útok střídá druhý. Tentokrát přišel další centr do vápna Stuttgartu. Znovu se ovšem míče zmocnil Zieler, jehož tým stále hájí jednobrankový náskok.
86'
Další šance domácích sice brankou skončila, jenže ta není správně uznána! Hráč Stuttgartu byl v momentě přihrávky v jasném ofsajdu, který byl odpískán.
85'
Parádní Pavlenkův zákrok! Proti tomu šel osamocený Nicolás González, který si ho chtěl obhodit, jenže hostující brankář předvedl skvělý zákrok.
84'
Brémy se ale ještě nevzdávají! Přišel přízemní centr do vápna, jenže zde ho domácí obrana dokázala bez větších potíží odpálit mimo nebezpečí.
82'
Domácí hráče vstřelená branka hodně nakopla. Do konce utkání zbývá nějakých deset minut i s nastavením. Stuttgart je blízko třem bodům.
80'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Juja Osako, přichází Florian Kainz.
79'
Dobrý centr mířil do šestnáctky domácího týmu. Tam byl připravený Martin Harnik, jenže těsně před ním odehrála balón obrana Stuttgartu.
78'
Žlutou kartu dostává Erik Thommy (VfB Stuttgart).
77'
Domácí hráči zahrávali rohový kop, který mířil na zadní tyč. Tam byl sice hráč Stuttgartu, jenže byl velmi dobře bráněn a k zakončení se nedostal.
75'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Jenže domácí tým si bere ztracené vedení zpět! Hostující obrana naprosto propadla ve středu hřiště, díky čemuž se Stuttgart dostal do přečíslení tři na dva. Nakonec se k míči dostal GONZALO CASTRO, jenž se prosadil střelou na zadní tyč.
74'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Christian Gentner, přichází Nicolás González.
74'
Opakovačky se stále věnují vyrovnávací brance, která opravdu nebývá moc často k vidění.
73'
A stav mohl být otočen! Claudio Pizzaro totiž napřáhl k parádní střele na zadní tyč. Ta se ovšem zastavila na tyči domácí brány.
72'
A hostujícího týmu je najednou plné hřiště! Naopak Stuttgart si vůbec neví rady, kudy by se mohl dostat k míči, natož do nějaké šance.
70'
Brémy tak zadarmo přišly k vyrovnanému stavu. Taková vlastní branka se opravdu jen tak nevidí.
69'
Werder právě vstřelil branku!
Neskutečné, obrovská minela, po které je srovnáno! Sosa vhazoval autové vhazování, které chtěl poslat RONU-ROBERTOVI ZIELEROVI. Ten však nedával pozor a již nedokázal zabránit míči v cestě do sítě, přestože si na něj ještě sáhl!
67'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Philipp Bargfrede, přichází Claudio Pizarro.
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Ludwig Augustinsson, přichází Martin Harnik.
66'
Žlutou kartu dostává Juja Osako (Werder Brémy).
65'
Mario Gómez v další akci svého týmu. Naběhl si do rohu vápna, odkud pálil na zadní tyč. Střela byla na poslední chvíli tečovaná vedle.
64'
Parádní zákrok hostujícího obránce, po kterém se domácí hráč nedostal do gólovky! Ten odpálil centr mimo šestnáctku. Posléze se ještě domácí chtěli dovolat penalty, protože si myslí, že někdo z hostí zahrál rukou.
63'
Nepřesná přihrávka připravila hostující hráče o balón. Pokus o přenesení na druhou stranu skončil až za brankovou čárou, kam to nikdo neměl šanci stihnout.
62'
Hra v posledních minutách nemá vůbec žádný spád a je hodně rozkouskovaná. To je zapříčiněno především velkým množstvím faulů.
61'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Anastasios Donis, přichází Erik Thommy.
60'
Také Donis se chytil za zadní stehenní sval a je otázko, zda bude moci pokračovat ve hře.
59'
Hostující tým je i v deseti hráčích jasně lepším týmem na hřišti. Stuttgart především brání své hubené vedení a spoléhá na rychlé kontry.
58'
Parádním obloučkem se dostali hosté do rychlého útoku, ze kterého přišla skvělá šance. Eggestein se dostal k ráně v šestnáctce, jež se zastavila na tyči!
56'
Domácí hráč si doslova naběhl do Bargfredeho, čímž si chtěl vymodlit faul. Rozhodčí se nenechal zmást a píská proti domácímu Stuttgartu!
55'
Po krátkém ošetření je ovšem domácí záložník schopen pokračovat ve hře. U míče jsou hostující hráči, kteří s ním pádí do útočné akce.
53'
Santiago Ascacibar vypálil zpoza šestnáctky. Jeho tána mířila na zadní tyč, jenže nakonec se mezi tři tyče nevešla. Domácímu obránci se navíc poté asi podlomila noha a nechce se mu vůbec vstát.
53'
Domácí záložník Aogo se sám zranil, když pálil na soupeřovu bránu. Ihned poté se chytil za zadní stehenní sval a minimálně pro dnešek dohrál.
52'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Dennis Aogo, přichází Gonzalo Castro.
51'
Naprosto zbytečný faul v podání Stuttgart. Osako již neměl šanci na míč dosáhnout, přesto přišel jemný šlapák. Díky tomu je Werder znovu u balónu.
50'
Z toho ale žádné nebezpečí nepřišlo. Brémy si s touto pozicí poradily a poslaly míč daleko od šestnáctky.
49'
Werder dostal výhodu, kterou nakonec nedokázal využít! Naopak se do bleskového protiútoku dostali domácí, jejichž přízemní centr byl na poslední chvíli odvrácen na roh.
48'
Domácí fotbalisté dvakrát během krátké chvíle faulovali a hosté se díky tomu drží na balónu. Přestože hrají o deseti, jsou aktivnějším týmem.
47'
Žlutou kartu dostává Anastasios Donis (VfB Stuttgart).
47'
Osako vyskočil výše než jeho soupeř, díky čemuž vyhrál míč pro Kruseho! Jeho rána z dobré pozice ovšem mířila přesně do rukavic, kde byl Zieler.
46'
Tak začal nám i druhý poločas! Brémy to budou mít s dotáhnutím náskoku soupeře velmi složité. Oba týmy vstoupily do druhé půli beze změn.
46'

Rohové kopy: 1 – 7
Je za námi první poločas utkání mezi domácím Stuttgartem a hostujícími Brémami, po kterém vedou domácí o jednu branku! Werder měl sice převahu na začátku utkání, jenže prosadit se nedokázal, a tak skóroval Donis. Hosté to budou mít s dostahováním náskoku soupeře těžké, jelikož dvě žluté stihl za první půli dostat Veljković, díky čemuž budou Brémy dohrávat zápas o deseti.
45+2'
45+2'
Werder měl ještě možnost rohového kopu. Centr se ale zahrávajícímu hráči ani trochu nepovedl, když ho poslal daleko a vysoko ode všech.
45+1'
Mario Gómez dostal pas na paty, přesto se ho snažil zpracovat efektní i efektivní patičkou. Nakonec ho ovšem hostující obrana o balón obrala.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu!
45'
No, Brémy se ženou za vyrovnáním! Osako v další šanci. Ten byl v pokutovém území, kde se vyhnul skluzu. Dostal se tím sice z pozice, jenže pak ještě posílal přízemní centr před bránu, kde ho na poslední chvíli odvrátila domácí obrana.
44'
Werderu se rozhodně nedá upřít snaha, která mohla skončit dobrou šancí! Hostující záložník se individuálně prosadil a hledal někoho z druhé vlny. Tam ovšem nikdo nebyl a míč skončil až u autové čáry.
43'
Jenže tohle se hostujícímu záložníkovi nepovedlo. Jeho vysoký centr nenašel nikoho ze spoluhráčů a skončil až za brankovou čárou.
42'
Což se mu ovšem zatím moc nedaří. Nakonec ale vybojoval standardní situace ve středu hřiště, poté, co Donis fauloval zezadu hráče s balónem.
41'
Stuttgart fauloval na polovině hřiště a vlastně svému soupeři daroval míč. Ten se zatím snaží dostat do zakončení přes postupnou kombinaci.
40'
Daniel Didavi se pěknou kličkou zbavil protihráče, který jen projel okolo jeho nohou. Poté ještě centroval před branku, jenže přesně do rukavic Pavlenky.
38'
Brémy se stejně budou snažit o útok, i když jim nic jiného nezbývá. Stále prohrávají o gól.
37'
Jenže přímý kop se domácímu týmu zrovna dvakrát nepovedl. Trefil hostující zeď, která ještě odpálila balón na autové vhazování.
36'
Konečně se míč objevuje několik desítek vteřin také na domácích kopačkách. Navíc je z toho výborná příležitost z přímého kopu a druhá žlutá pro Veljkoviće. Pro toho tedy zápas končí, jelikož vidí červenou kartu!
35'
Znovu zahrávaly Brémy rohový kop, ale tentokrát byl konec akce ještě, dříve než začala. Rozhodčí viděl faul v pokutovém území a je pískáno proti hostím.
34'
Marion Gómez ostře fauloval ve vzdušném souboji, když svému soupeři naložil od cesty ránu loktem. Vidí za to po právu žlutý kartonek.
33'
Eggestein se hodně vztekal, že na něj rozhodčí neodpískal pokutový kop. Bylo to však správné rozhodnutí. Hostující hráč zahákl svou nohu za soupeře a chtěl si vymodlit dobrou příležitost.
32'
Další standardní situace v podání hostí, tentokrát to byly dva rohové kopy. Ani jeden z nich nenašel hlavičku hostujícího hráče, kteří jsou ale stále u míče.
31'
A Stuttgart se znovu hodně rychle zbavil míče. Ten již také posledních pár minut moc neútočí. Sice vede o jednu branku, ale ještě není konec utkání ani z daleka.
30'
Dvě standardní situace zahrával hostující tým v krátkém časovém sledu. Ani jednou se ovšem k hlavičce nedostal hráč hostujících Brém.
29'
Werder by rád srovnal stav ještě v prvním poločase. Je lepším týmem, ovšem něco tomu v posledních minutách chybí. Již se nedostává do dobrých pozic, jako se dostával v úvodu zápasu.
28'
Český obránce vhazoval nedaleko pokutového území. Nikdo ze spoluhráčů s emu ovšem nenabídl a balón nakonec skončil na kopačkách Stuttgartu.
27'
ta ovšem žádné vzrušení do hostujících řad nepřinesla. Brémy si s tím poradily naprosto hravě.
26'
Gomez spadl těsně před vápnem a hostím je pískán faul! Tohle je skvělá možnost pro standardku, navíc hostující obránce vidí žlutou kartu.
25'
Pavard zbytečně fauloval nedaleko brány, díky čemuž měli hosté k dispozici standardní situaci. Obrana domácích si s tím bez jakýchkoliv problémů poradila.
23'
Augutinsson vhazoval na útočné polovině a byla z toho gólovka! Míč nakonec vyplaval před Gebre Selassiemu, který tváři v tvář Zielerovi minul jeho bránu!
22'
Proto přišel s dalším útokem Stuttgart. Ten se o míč ovšem připravil velmi nepřesným pasem, který skončil až u hostujícího brankáře.
21'
Na druhé straně by Brémy rády rychle odpověděly. Přízemní centr do šestnáctky ovšem nebyl přesný, navíc se znovu proti hostím píská.
19'
Domácí jdou do vedení a Pavlenka nejspíše nebude mít úplně čisté svědomí! Didavi našel parádním pasem za obranu ANASTASIOSE DONISE, který si popíchl míč před vyběhnuvším Pavlenkou, a poté dával do prázdné brány.
18'
Pěkně jedovatá střela v podání Kruze! Ten si míč navedl a pálil na zadní tyč. Skvělým skokem se prezentoval Zieler, jenž jeho skákavou ránu zneškodnil.
17'
Gebre Selassie ukázal parádní rychlost, díky čemuž vybojoval svému týmu rohový kop. Centr do vápna dokázala domácí obrana odvrátit jen na kopačky hostí.
16'
Mário Gomez chtěl zfaulovat jednoho z domácích, ovšem ublížil jen sám sobě. Při pádu se praštil do hlavy, ovšem bude schopen pokračovat ve hře.
15'
Jenže Brémy se daleko s balonem nedostaly. Ztratily ho na polovině hřiště, navíc přišel nedovolený zákrok. Míč mají v moci domácí hráči.
14'
Jiří Pavlenka znovu nemusel zasahovat a mohl v klidu vykopávat. Jeho centr našel spoluhráče, kteří tak mohou zkusit zaútočit.
13'
Již to vypadá, že domácí tým se začíná herně zvedat. Dokáže se dostat do útoku. To ovšem v posledních minutách neplatí o hostujícím týmu.
12'
Další centr v podání Stuttgartu po faulu hostí. Tentokrát se míč všemožně odrážel v šestnáctce, jenže obrana Werderu ho odpálila mimo nebezpečí.
11'
Ze standardní situace přilétl centr do vápna, kde se k hlavičce dostal Gomez. Jeho zakončení nemířilo mezi tři tyče a český gólman nemusel zasahovat.
10'
Žlutou kartu dostává Miloš Veljković (Werder Brémy).
10'
Po prvních deseti minutách můžeme říct, že hosté jsou jasně lepším týmem, což vyústilo v další dobrou šanci. Znovu u toho byl Osako, který v těžké pozici poslal míč na bránu. Zieler si ovšem připsal reflexivní zákrok.
8'
Werder napadal rozehrávku také hodně vysoko, z čehož pramenila chyba Stuttgartu. Ten jen odevzdal balon svému soupeři, který může zaútočit.
7'
K vidění byla první střela Stuttgartu, která ovšem nakonec nešla na branku. Donis se opřel do míče za šestnáctkou, ale jeho rána mířila hodně vedle.
6'
Konečně také nějaké vzrušení na druhé straně! Domácí hráč vyslal nebezpečný přízemní centr před Pavlenkovu bránu. Hostující obrana odvrátila míč na roh.
5'
Tak znovu přišla velmi dobrá pozice pro hostující hráče! Gebre Selassie nacentroval před branku, kde znova dorážel Osako. Znovu mířil mimo.
4'
Hráči Stuttgartu se zatím nedostali vůbec k ničemu. Snaží se tedy vysoko napadat rozehrávku Werderu, jenže ten s tím nemá nejmenší problémy.
3'
A hned z toho byla první vážnější šance! Sahin vyslal velmi dobrý centr do šestnáctky, kde se do něj opřel Osako. Jeho hlavička šla těsně vedle.
2'
Hned první útok domácího týmu zastavil odmávaný a odpískaný ofsajd. Díky tomu mohli jít do útoku hosté, kteří získali standardní situaci z dobré pozice.
1'
Tak a je to tady! Utkání v rámci Bundesligy nám začalo. Hostující tým se představí v klasických zelených dresech. Domácí odehrají utkání v dresech bílých.
1'

VfB Stuttgart: Zieler – Pavard, Sosa, Baumgartl, Beck – Gentner, Aogo, Ascacibar – Didavi – Mario Gómez, Donis.
Náhradníci: Grahl – Emiliano Insúa, Badstuber, Sarpei, Thommy, G. Castro, N. González.

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander, Augustinsson – M. Eggestein, Bargfrede, Klaassen – Şahin – Osako, M. Kruse.
Náhradníci: Plogmann – Langkamp, Friedl, Kainz, C. Pizarro, Harnik, J. Eggestein.
Zápasy z loňské sezóny:

Werder Brémy – Stuttgart 1:0
Stuttgart – Werder Brémy 2:0
Werder Brémy

To Brémám vyšel start do sezóny podstatně lépe. Odehrály pět zápasů, ve kterých získaly hned jedenáct bodů! To samozřejmě znamená i i lepší skóre. Hosté totiž skórovali osmkrát, zatímco dostali "jen" sedm branek. Celkové skóre je tedy +1.

V prvním kole Werder jen remizoval na svém hřišti s Hanoverem. Následovalo vítězství ve Frankfurtu a remíza s Norimberkem. Poté přišly další dvě vítězství. Nejprve v Augsburgu a poté doma s Herthou.

V dresu Brémách nadále září český gólman Pavlenka. Ten je po otřesu mozku již v naprostém pořádku a opět chytá. Z dalších českých zástupců zmíníme Gebre Sellasieho, který hraje v klubu naprosto pravidelně, navíc letos již vstřelil branku.

Nejlepší střelec – Eggestein a Kruse (2)
VfB Stuttgart

Domácímu týmu vstup do Bundesligy nevyšel ani trochu. Doposud odehrál pět utkání, ve kterých získal pouhé dva body za dvě remízy. Ani jeho skóre není příznivé. Fotbalisté Stuttgartu vstřelili jen tři branky a inkasovali jich hned devět. To činí velmi nepříznivé skóre -6.

V prvním kole se hrál Stuttgart na hřišti Mainzu, kde padl těsně 0:1. Následně hostil na svém hřišti Mnichov. Zde přišla podstatně vyšší porážka, jelikož domácí padli 0:3. Následovaly dvě remízy. V posledním zápase hrál Stuttgart s Lipskem, se kterým padl 0:2.