Bundesliga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Leverkusen - 26. ledna 2019   15:30

0:3
(0:1)
Leverkusen
45' Havertz   • 62' Volland  (Aránguiz) • 88' Brandt  (Bellarabi)
Wolfsburg
Casteels (C) – Roussillon, Brooks, Knoche, William (78. Klaus) – Arnold – Rexhbecaj (63. Brekalo), Gerhardt – Mehmedi (28. Malli), Weghorst, Steffen.
Pervan – Brekalo, Itter, Klaus, Malli, Uduokhai, Verhaegh.
Leverkusen
Hradecky – L. Bender (C), Tah, S. Bender, Wendell (78. Weiser) – Aránguiz – Bailey (77. Baumgartlinger), Havertz, Brandt, Bellarabi – Volland.
R. Özcan – Alario, Baumgartlinger, Dragović, Kohr, Paulinho, Weiser.

I druhý poločas nám přinesl dobrou podívanou. Leverkusen dokázal navýšit své vedení. Wolfsburgu se následně podařilo vsítit branku, která byla po několika minutách odvolána pro ofsajdové postavení. Domácí se i nadále snažili, ale již nebyli tolik nebezpeční. Leverkusen pak využil již otevřené obrany soupeře a přidal v závěru třetí, rozhodující, branku a zpečetil tak své dnešní vítězství. Za Leverkusen se prosadili oba nejproduktivnější hráči – Kai Havertz a Kevin Volland. Třetí nejproduktivnější hráč, Karim Bellarabi , byl hodně vidět a připsal si alespoň asistenci u třetí branky.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:14. Střely mimo: 4:7. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 10:15.
90'
90'
Žlutou kartu dostává Jérôme Roussillon (VfL Wolfsburg).
88'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Autorem branky je JULIAN BRANDT, který dává svou premiérovou trefu v letošní sezóně a potvrzuje fakt, že Leverkusen dnes bude brát plné tři body. Karim Bellarabi jej pěkně našel svým centrem z pravé strany a Brandt již neměl problémy se zakončením. Asistence: Karim Bellarabi.
86'
Žlutou kartu dostává Maximilian Arnold (VfL Wolfsburg).
85'
Nyní přišel nedovolený zákrok na hostujícího hráče a to budou další ušetřené vteřiny pro Leverkusen.
84'
Hosté mají míč pod svou kontrolou a prozatím zcela kontrolují své pohodlné vedení.
83'
Z kombinace nakonec nic nevzešlo a je tu snaha o protiútok, nicméně ten byl za polovinou hřiště zastaven. Velkou měrou se na tom podílela i nepřesná přihrávka hostujícího celku.
82'
Renato Steffen vedl míč do útoku, nakonec zbrzdil svůj postup a přihrává na svého spoluhráče. Domácí se dostali do kombinace v blízkosti branky Leverkusenu.
80'
Posledních deset minut hry a domácí mají nejvyšší čas, aby s daným výsledkem ještě mohli něco udělat.
78'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Wendell, přichází Mitchell Weiser.
78'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází William, přichází Felix Klaus.
78'
Leverkusenu se daří nyní držet míč více na svých kopačkách a hlavně na polovině soupeře, kde zaměstnává obranu Wolfsburgu.
77'
Domácím se však čas pomalu a jistě začíná krátit. Uvidíme, jestli se ještě dostanou k nějakému závěrečnému tlaku.
77'
Žlutou kartu dostává Leon Bailey (Bayer Leverkusen).
77'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Julian Baumgartlinger.
72'
Hosté přispěchali s dalším brankovým zakončením, ale domácí brankář nedovolil další změnu skóre v neprospěch jeho celku.
71'
Hosté si zápas viditelně užívají a Charles Aránguiz to vyzkoušel ze střední vzdálenosti a míč hezky zaplaval k levé tyčce a to si vyžádalo zákrok domácího muže v brance.
70'
Domácí mají ještě dostatek času a i nadále se pokouší o další útočnou akcí. Nyní kombinují s míčem. Hosté nejspíše budou sázet na rychlé protiútoky.
69'
Na druhé straně hrozil opět Havertz, ale jeho střela míří mimo tři tyče.
66'
Renato Steffen sice vstřelil branku a po velké radosti domácích, přišel verdikt, že tato branka bude odvolána, neboť se jednalo ofsajd! Takže domácí i nadále ztrácí dvě branky!
65'
Wolfsburg drží míč na svých kopačkách a snaží se kombinací dostat k brance Bayeru.
63'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Elvis Rexhbecaj, přichází Josip Brekalo.
62'
A máme tu druhou branku hostů. KEVIN VOLLAND si dobře obešel obránce, udělal si prostor k zakončení a z pravé strany navyšuje vedení svého celku. Vedle Havertze se tedy prosazuje i druhý nejproduktivnější hráč Leverkusenu.
61'
Wout Weghorst a jeho snaha o zakončení ze střední vzdálenosti. Lukas Hradecky nakonec bezpečně zachytává míč.
60'
Koen Casteels měl opět plné rukavice práce! Nejdříve vyrazil zakončení z levé strany a následně chytá nepříliš razantní dorážku!
59'
Hosté u míče a kombinují s ním na vlastní polovině. Domácí aktivně napadají.
57'
...ten dopadl pro Wolfsburg dobře a v dnešním zápase není ani jedno mužstvo nebezpečné ze svých rohových kopů.
56'
Žlutou kartu dostává Wendell (Bayer Leverkusen).
56'
Hosté jsou o něco více aktivnější a více se tlačí směrem na branku svého soupeře. Nyní si vybojovali další rohový kop...
55'
Dlouhý centr, který mířil k levé tyčce. Hráč hostí se ještě snažil o dorážku, ale jeho dorážka přišla v době, kdy již byl míč za brankovou čarou.
54'
Žlutou kartu dostává John Anthony Brooks (VfL Wolfsburg).
53'
Po rohovém kopu se Bayer dostal do kombinace, ale z ní nakonec nedokázal zakončit a soupeř otáčí hru.
52'
Kai Havertz přistrčil míč v pokutovém území na levou stranu odkud střílel Leon Bailey a jeho ránu Koen Casteels vyrazil nad svou branku!
51'
Nyní však nepříjemnost, Wendell je nyní ošetřován a netváří se zrovna optimisticky.
50'
I začátek druhé půle započal ofenzivně z obou stran. Uvidíme, jestli se domácí dostanou k vyrovnání nebo jejich soupeř navýší skóre.
48'
Ostrý začátek druhého poločasu. Rohový kop nám však nenabídl další šanci.
47'
A na druhé straně už byl překonaný Lukas Hradecky, avšak jeden z obránců Leverkusenu jej zastoupil na brankové čáře a odkopává míč na rohový kop.
46'
Leverkusen se dostal ihned v úvodu do šance, kdy se snažil Kevin Volland dostat ke střele, ale nakonec upadl na trávník. A opět u toho byl William, avšak tentokrát se nedopustil faulu.
46'
Sledovali jsme vyrovnaný první poločas se šancemi na obou stranách. Především Karim Bellarabi je hodně nebezpečný a již měl tři dobré střelecké pokusy, jeden z nich dokonce skončil na horní tyčce. Nakonec se do vedení dostali hosté, kteří proměnili pokutový kop. William totiž podrazil na hranici vápna svého soupeře a oprávněně byl odpískán pokutový kop.
45+3'
45+3'
Karim Bellarabi je opravdu dnes při chuti a opět nechal vyniknout brankáře domácího celku, který vyráží jeho pokus!
45+2'
Charles Aránguiz tvrdě zajel do soupeře na polovině hřiště a vcelku zbytečná žlutá karta pro hostujícího záložníka.
45+1'
Tři minuty se ještě budou nastavovat v prvním poločase.
45'
Autorem branky z pokutového kopu je KAI HAVERTZ, který přesně zamířil k pravé tyči a posílá svůj tým do vedení!
44'
Žlutou kartu dostává William (VfL Wolfsburg).
42'
Penalta pro Leverkusen!
41'
Koen Casteels dobře zakročil i proti zakončení Havertze. Nyní zase oba brankáři zabraňují k tomu, abychom viděli úvodní branku tohoto střetnutí.
40'
Na druhé straně zakončoval Kevin Volland a i Koen Casteels ukázal dobrý zákrok!
39'
A nebo přijde výborný zákrok brankáře. Jako nyní předvedl Lukas Hradecky, kdy před ním zakončoval Wout Weghorst. Brankář hostí dobře vykryl jeho střelu!
38'
Šance jsou k vidění, ale zatím chybí kousíček k tomu, aby se míč dostal do branky.
37'
Renato Steffen se ujal odraženého míče v pokutovém území a pod nohy Taha jej poslal jen těsně mimo levou tyč.
36'
Rohový kop rychle ubráněn a nyní se Wolfsburg dostával do nadějného útoku, který nakonec nebyl dotažený do konce.
35'
Kevin Volland dostal přihrávku do běhu a už se dostával před branku. Na poslední chvíli byl čistě ubráněn a bude z toho jen rohový kop.
34'
Leon Bailey to vzal střelou přímo na branku a Koen Casteels si pohlídal svou levou tyčku a předvedl jistý zákrok.
33'
Žlutou kartu dostává Elvis Rexhbecaj (VfL Wolfsburg).
33'
Roh byl bezpečně ubráněn. Na druhé straně faulován Leon Bailey a tohle bude hodně zajímavá standardní situace pro hostující celek!
32'
Yunus Malli se chystá k zahrávání rohového kopu, který vznikl po rychlém útoku domácích.
31'
Po ztrátě míče se Leverkusen ihned snažil o rychlý útok. Přihrávka do uličky byla nakonec ubráněna a pro Casteelse nyní nebyla žádná práce.
30'
To rázem mohl změnit na druhé straně Wout Weghorst, který však nemířil přesně.
29'
Karim Bellarabi a jeho další zajímavý pokus k zakončení. Stále sledujeme bezbrankový vývoj zápasu.
28'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Admir Mehmedi, přichází Yunus Malli.
27'
Momentálně probíhá ošetřování Mehmediho.
26'
Wout Weghorst se po delší době připomenul a to je ihned poplach pro obranu jakéhokoliv soupeře. Nyní dokázala obrana hostů eliminovat jeho pokus dostat se s míčem do blízkosti jejich branky.
24'
Najednou rychlý útok a zakončení Karima Bellarabiho, který z první tečuje míč na vzdálenější tyč. Koen Casteels předvedl důležitý zákrok!
23'
O chvíli později se již dokázali přiblížit k brance Wolfsburgu, ale nakonec nepřesná přihrávka a míč se nachází na polovině hostí.
22'
Leverkusen u míče, ale momentálně se mu nedaří prosadit přes půlící čáru.
21'
Avšak tohle se domácím vůbec nepovedlo. Daný centr nebyl vůbec přesný a končí v rukavicích brankáře Hradeckeho.
20'
Standardní situace pro domácí celek ze střední vzdálenosti. A to vše po faulu hostujícího hráče.
19'
Útok Bayeru se nyní příliš nepovedl a bude následovat autové vhazování jejich soupeře.
18'
Zatím sledujeme vyrovnanou hru, kdy se oba celky snaží hrát útočně. Již jsme mohli vidět tři pěkné brankové šance, ale vždy chyběl kousek k tomu, aby míč poprvé v zápase mohl rozvlnit síť.
16'
Admir Mehmedi utekl po pravé straně a dostal se do zakončení. Jeho křižná přízemní střela o kousek minula levou tyčku!
16'
Tentokrát Koen Casteels nedovoluje žádný zmatek před svou brankou a v poklidu chytá centr na jeho branku.
15'
Postupný útok Leverkusenu je zastaven faulem domácích. Standardní situace pro hostující celek, který již měl dvě slušné šance na branku soupeře.
14'
...a z něj nepřišlo nebezpečí pro branku Bayeru.
13'
Vlci si vybojovali první rohový kop tohoto zápasu...
11'
Lukas Hradecky dostal přihrávku a musel velmi rychle odehrávat míč, neboť se k němu nebezpečně přibližoval soupeř.
10'
Karim Bellarabi a jeho další pěkná střela, ale míč se snesl těsně mimo pravou tyčku! No, to byla již druhá slušná šance tohoto záložníka Leverkusenu.
9'
Koen Casteels rychle sbírá míč v pokutovém území a nedovoluje, aby nikdo z řad hostí dorážel propadlý centr před jeho brankou.
8'
A další ofsajd na straně domácích, kdy jeden z hráčů dostal míč za obranu, avšak dle pomezního sudí se daný hráč nacházel v ofsajdovém postavení.
7'
A nyní poplach pro branku hostí, po centru z pravé strany se dva hráči Wolfsburgu snažili o vstřelení úvodní branky, ale nakonec je pískán ofsajd.
5'
Útočná hra Leverkusenu přinesla první nebezpečí pro Casteelse, který se nyní díval, jak Karim Bellarabi orazítkoval jeho břevno!
4'
Pěkný centr do vápna a Wout Weghorst si nabíhal na daný míč, nakonec mu chyběl krok, aby dokázal míč tečovat do branky.
3'
Následně se o to samé pokoušeli domácí, kteří dostali míč do vápna, ale jejich další souhra byla zastavena ofsajdem.
2'
Hosté se jako první pokoušeli o ohrožení branky svého soupeře, avšak nakonec se nedokázali dostat do zakončení.
1'

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Roussillon, Brooks, Knoche, William – Arnold – Rexhbecaj, Gerhardt – Mehmedi, Weghorst, Steffen.
Náhradníci: Pervan – Brekalo, Itter, Klaus, Malli, Uduokhai, Verhaegh.

Bayer Leverkusen: Hradecky – L. Bender (C), Tah, S. Bender, Wendell – Aránguiz – Bailey, Havertz, Brandt, Bellarabi – Volland.
Náhradníci: R. Özcan – Alario, Baumgartlinger, Dragović, Kohr, Paulinho, Weiser..

VfL Wolfsburg

Vlci se nachází na šesté pozici se ziskem 28 bodů! Jejich první vystoupení po krátké zimní pauze nedopadlo nejlépe. Své utkání hráli na hřišti Schalke, které je porazilo 2:1. Wolfsburg dokázal ještě během prvního poločasu odpovědět na brzkou vedoucí branku domácích, ale ve druhém poločase inkasovali ke konci zápasu a již nedokázali na druhou trefu svého soupeře odpovědět.
Střelci týmu
V tabulce střelců vévodí Nizozemec W. Weghorst, v těsném závěsu je s pěti brankami D. Ginczek z Německa. Ani jeden z dvojice se v minulém zápase nedokázal prosadit.

Bayer Leverkusen

Leverkusen se nachází v poklidném středu tabulky. Avšak netají se tím, že jejich ambice jsou daleko vyšší. Nicméně jejich 24 dosažených bodů jim zatím stačí na desáté místo v tabulce a od pohárových příček jsou vzdáleni čtyřmi body. Přesně tolik jim schází na dnešního soupeře. Leverkusen se může v případě vítězství razantně přihlásit o boj o pohárové příčky! Nicméně před ním jsou i další konkurenti a to v podobě Herthy, Hoffenheimu nebo Brém. Po zimní pauze také nezačali nejlépe, když prohráli 0:1 s Monchengladbachem.
Týmů vévodí rodilí Němci a to K. Havertz a K. Volland, kteří mají shodně šest vstřelených branek! O dvě méně má pak další Němec K. Bellarabi.

Zajímavost
Leverkusen nedávno uvolnil svého devatenáctiletého brankáře Tomasze Kucze na Slovensko. Zde by měl chytat za tým Dunajská Streda. "Měl by ve slovenské první lize získat zápasovou praxi a udělat ve svém vývoji další krok kupředu," tak konstatoval jeho hostování ředitel klubu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.