Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Düsseldorf : Werder - 18. ledna 2020   15:30

0:1
(0:0)
Werder
67' Kastenmeier (vl.) (Rašica)
Düsseldorf
Kastenmeier – Zimmermann, K. Ayhan, Hoffmann, Suttner – Bodzek, Morales (71. Stöger) – Skrzybski, Fink (C) (79. Ampomah), Kownacki (63. Thommy) – Hennings.
Brych – Leicher, Lupp
Merkur Spiel-Arena
Werder
Pavlenka – Toprak (71. Veljković), Vogt, N. Moisander (C) – M. Eggestein, Şahin, Klaassen, Friedl – Bittencourt (80. Goller), Sargent (86. Osako), Rašica.

Statistiky zápasu:
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 9:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:12.
Důležitý záchranářský souboj končí těsným vítězstvím hostujícího Werderu. Vyrovnaný zápas rozhodl vlastní gól brankáře Floriana Kastenmeiera v 67. minutě. Ten si srazil míč do vlastní sítě po hlavičce Niklase Moisandera. Zoufalý závěrečný nápor Düsseldorfu pak vyvrcholil jen závarem, po němž museli být ošetřováni hostující brankář Pavlenka a stoper Vogt. Z celé situace si odnesl druhou žlutou kartu a tedy vyloučení Moisander, který se rozhodl své spoluhráče mstít.
90+7'
90+6'
Celou situaci odnesl také Kevin Vogt, který dokonce opouští trávník na nosítkách! To Pavlenka bude v pořádku.
90+6'
Hostující stoper Niklas Moisander byl potrestán za následnou strkanici druhou žlutou kartou a odchází tedy do šaten!
90+5'
Pavlenku zboural Adam Bodzek, který dostává žlutou kartu.
90+5'
Pro centrovaný míč si došel Pavlenka, který byl vzápětí zbořen nabíhajícím domácím hráčem. Zatímco hostující brankář je ošetřován, tak mezi hráči obou týmů planou emoce!
90+4'
Nuri Şahin zahrál přímý kop nad bránu. Domácí zakládají asi poslední akci zápasu!
90+4'
Rašica byl ještě ošetřován, ale teď už se dostáváme ke standardní situaci Werderu.
90+3'
Výborná práce Milita Rašici, který si vynutil faul na Andrém Hoffmannovi. Ten dostal žlutou kartu a hosté navíc budou zahrávat přímý kop z blízkosti pokutového území.
90+2'
Ampomah poslal míč spíše pánubohu do oken, než že by ohrozil bránu Pavlenky. Ten tedy bude vykopávat.
90+1'
Oba týmy už mají vystřídáno, nějaké taktické protahování ze strany Werderu tedy nehrozí.
90+1'
Tak čtyři minuty! Domácí ještě žijí.
90'
Již za okamžik se dozvíme, kolik času rozhodní Brych ještě nastaví.
90'
Osako u postranní čáry upadl a vymohl si odpískání faulu na svou osobu.
88'
Hostující hráči se snažili míč chvíli podržet. Gollera nakonec odclonil od balónu Thommy a Fortuna tak bude rozehrávat od brány.
87'
Centr Gollera byl sražen na roh. Pro hosty tedy vítaný pobyt na útočné polovině.
86'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Josh Sargent, přichází Juja Osako.
85'
Domácím se nepovedla kombinace na pravém křídle. Je z toho autové vhazování pro Werder.
83'
Ze střední vzdálenosti vypálil Nana Opoku Ampomah. Míč minul pravou tyč jen o kousek, ale nutno podotknout, že Pavlenka by byl v případě potřeby připraven zakročit. Domácí dokonce reklamují teč brankáře Brém, k té však podle všeho nedošlo.
83'
Střelu Skrzybskiho srazil na roh Veljković. Po něm se hosté ubránili.
82'
I s nastavením mají domácí na vyrovnání tak 10 – 12 minut.
81'
Hosté odvrátili míč k Suttnerovi, který ho vysokou svící vracel na bránu. Pavlenka balón bez větších potíží sebral do rukavic.
81'
Po obranném zákroku Veljkoviće tu máme roh domácích.
80'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Benjamin Goller.
79'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Oliver Fink, přichází Nana Opoku Ampomah.
78'
Na oficiálním webu Bundesligy je gól Werderu nakonec označen jako vlastní. Do statistik si tuto nechtěnou položku tedy připíše brankář Florian Kastenmeier.
76'
Milot Rašica si zavazuje tkaničku a rozhodčí na něj čekají. To se nelíbí fanouškům Düsseldorfu.
74'
Po standardní situaci tečoval míč Oliver Fink. Myslel to šikovně, balón ale zamířil vedle vzdálenější tyče Pavlenkovy brány.
72'
Rozhodčí teď rozehrál trochu karetního mariáše. Hostující Marco Friedl dohrál Olivera Finka, za což dostává žlutou kartu. Pan Brych pak ukázal žluté kartónky i Niklasovi Moisanderovi a Kevinovi Stögerovi, kteří si nepatřičným způsobem vyměnili názory na celou situaci.
71'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Ömer Toprak, přichází Miloš Veljković.
71'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Alfredo Morales, přichází Kevin Stöger.
69'
Düsseldorf se teď bude muset hnát dopředu. Tenhle zápas domácí rozhodně nechtějí prohrát.
67'
Werder právě vstřelil branku!
Hosté se ujímají vedení! Po faulu Finka, po kterém se žlutilo, rozehrával Werder standardku od levé postranní čáry. K její exekuci se postavil Milot Rašica, který odcentroval na zadní tyč. Brankář FLORIAN KASTENMEIER si asi měl pro balón jít, což však neudělal a k dovršení všeho si pak srazil do vlastní sítě hlavičku Niklase Moisandera. Za autora vlastního gólu je označen gólman Düsseldorfu.
66'
Žlutou kartu dostává Oliver Fink (Fortuna Düsseldorf).
65'
Hosté se ubránili a postupovali ve třech proti třem bránícím hráčům. Leonardo Bittencourt však nadějnou situaci zazdil nepovedenou přihrávkou.
64'
Po odraženém míči přišla střela, kterou někdo z bránících hráčů tečoval. Je tu tedy další roh Düsseldorfu.
64'
Domácí teď soupeře zatlačili, výsledkem je rohový kop.
63'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Dawid Kownacki, přichází Erik Thommy.
62'
Maximilian Eggestein, který před dvěma minutami dostal žlutou kartu, se dopustil dalšího faulu, za který se dala kartička tahat. Rozhodčí Brych to tentokrát ještě vyřešil důrazným varováním.
61'
Po standardní situaci přišla hlavička, kterou musel krotit Pavlenka. Vzápětí byl ale máván a pískán ofsajd, takže vzrušení bylo zbytečné.
60'
Maximilian Eggestein zastavil taktickým faulem Stevena Skrzybskiho. Za to dostal žlutou kartu.
59'
Nákop Şahina měl oslovit Joshe Sargenta. Ten se však proti obraně Fortuny neprosadil.
58'
Milot Rašica si z levé strany navedl míč na pravačku a vystřelil. Jeho přízemní pokus skončil vedle bližší tyče domácí brány.
56'
Friedl centroval z levé strany na vzdálenější tyč. Tam si zabíhal Nuri Şahin, který ale na míč nedosáhl.
54'
Davy Klaassen z pravé strany odcentroval a přesně našel nabíhajícího Milota Rašicu. S jeho hlavičkou měl brankář Kastenmeier velké problémy, ale před brankovou čarou dokázal míč zastavit!
53'
Domácí v pohodě ubránili rohový kop Nuriho Şahina.
50'
Steven Skrzybski se snažil najít prostor ke střele, ale ten mu hosté nedali. Vzápětí reklamoval Zimmermann faul na svou osobu, míč byl ale přisouzen Werderu.
49'
Naštěstí se nejedná o nic vážného. Toprak i Kownacki budou v zápase pokračovat.
48'
Domácí Dawid Kownacki šel do hlavičkového souboje s bránícím Ömerem Toprakem. Oba fotbalisté se srazili hlavami a zůstávají ležet na trávníku.
48'
Fanoušci obou týmů dělají ve svých sektorech, co mohou. Body z tohoto zápasu samozřejmě mohou být velmi důležité v boji o záchranu.
47'
Z velké dálky to zkusil Davy Klaassen. Nizozemský záložník Werderu ale domácí bránu netrefil.
46'
O přestávce ani jeden z týmů nevystřídal. Zahajovací jedenáctky tedy mají důvěru trenérů.
46'
V prvním poločase jsme gól neviděli. Nebyl to ani nějak záživný fotbal. Když se podíváme na gólové příležitosti, tak s přivřením oka napočítáme dvě, hosté si vytvořili jednu čistou šanci. Tu měl Davy Klaassen, který zblízka střílel do nohou brankáře. Na druhé straně minul v dobré příležitosti Hennings a povedenou ránu Moralese vytáhl nad břevno brankář Pavlenka.
45+1'
45'
Domácí pravý bek Zimmermann raději zahrál na jistotu. Míč napral na tribunu.
43'
Steven Skrzybski ve sprintérském souboji s Kevinem Vogtem. Hostující stoper upadl, ale alespoň stačil křídelníka Fortuny přibrzdit, což stačilo k tomu, že se zbytek obrany Werderu stačil vrátit.
43'
Ta ale neměla dlouhého trvání. Hosté míč ztratili a musejí přepnout do obrany.
42'
Pro dlouhý nákop si došel Pavlenka, který výhozem okamžitě zakládá protiakci Brém.
40'
Hra není v posledních minutách nikterak zábavná. Odehrává se převážně ve středu hrací plochy.
38'
Držení míče – 59 % : 41 %
36'
Marný byl náběh Matthiase Zimmermanna na pravé straně domácí ofenzivy. Hráč Fortuny ještě reklamuje zásah protihráče, ale nařízen je pouze odkop od brány.
35'
Rodící se protiútok Werderu zabrzdilo podklouznutí Sargenta, který si nabíhal na přihrávku. Balónu se ujal celek v bílých dresech.
33'
Ani na druhý pokus ale domácí roh zužitkovat nedokázali. Hráči Brém tentokrát poslali míč do bezpečné vzdálenosti od své brány.
32'
Po rohovém kopu vznikl před hostující bránou závar, který nakonec vede k další rozehrávce od praporku.
31'
Jiří Pavlenka se blýskl prvním ostrým zákrokem! Na hranici šestnáctky si přehodil míč z pravé strany na levou Alfredo Morales, který střílel pod břevno a Pavlenka jeho ránu vyškrábl na roh.
30'
Obrana Werderu si dobře pohlídala Kownackého. Ten se s míčem dostal za brankovou čáru a výkop tak provede Pavlenka.
29'
Hostující záložník Nuri Şahin ve středu hřiště fauloval a vyfasoval za to žlutou kartu.
27'
Milot Rašica se snažil kolmou přihrávkou vysunout Joshe Sargenta. Amerického útočníka hostí ale odblokoval tělem obránce a volný míč sebral brankář Kastenmeier.
26'
Maximilian Eggestein odcentroval jen do protihráče. Brémy budou alespoň vhazovat.
24'
Adam Bodzek posílal míč na pravé křídlo, kde se rozbíhal Steven Skrzybski. Ten ale příliš prudký míč nedoběhl na hřišti.
22'
Akci domácích zastavil útočný faul Adama Bodzeka. Rozehrávají Brémy.
21'
Dvacet minut hry je za námi. Na šance je to 1:1, gól jsme neviděli.
19'
Hosté jsou o něco častěji na míči, hráči Düsseldorfu zase sázejí na rychlý přechod do útoku.
17'
Milot Rašica vypustil zajímavou střelu ze střední vzdálenosti. Ta tak o metr minula pravou tyč domácí svatyně.
14'
První vážná příležitost také na druhé straně! Davy Klaassen si před bránou šikovně zpracoval míč a už byl sám před brankářem Kastenmeierem. Trefil však jen nohy vybíhajícího gólmana Düsseldorfu.
12'
První větší příležitost zápasu si vypracovali domácí! Dawid Kownacki vysunul Rouwena Henningse, který se z levé strany hnal proti bráně Werderu, ovšem zamířil vedle vzdálenější tyče.
11'
Zajímavá akce domácích. Centr z pravé strany našel Alfreda Moralese, který balón hlavou usměrňoval na zadní tyč. Tam na něj ale nedosáhl nabíhající Dawid Kownacki.
10'
Steven Skrzybski pracoval s míčem na pravém křídle. Domácí fotbalista se ale nakonec zahnal až do zámezí a tak se kope od brány Jiřího Pavlenky.
8'
Utkání je zatím vyrovnané. Oba týmy se rovnoměrně střídají v zakládání útočných akcí.
5'
Druhý roh Werderu. Opět ho zahrával Şahin a tentokrát vše vyřešila obrana Fortuny.
3'
Hosté začali poměrně aktivně, což vedlo také k rohovému kopu. Ten zahrával Nuri Şahin, ovšem brankář Florian Kastenmeier si stáhl míč do rukavic.
1'

Fortuna Düsseldorf: Kastenmeier – Zimmermann, K. Ayhan, Hoffmann, Suttner – Bodzek, Morales – Skrzybski, Fink (C), Kownacki – Hennings.
Náhradníci: Rensing – Bormuth, Appelkamp, Thommy, Ampomah, Gießelmann, Tekpetey, Stöger, Sobottka.

Werder Brémy: Pavlenka – Toprak, Vogt, N. Moisander (C) – M. Eggestein, Şahin, Klaassen, Friedl – Bittencourt, Sargent, Rašica.
Náhradníci: Kapino – Goller, Veljković, J. Eggestein, Osako, Woltemade, Groß, Langkamp, C. Pizarro.

Rozhodčí: Brych – Leicher, Lupp.
Fortuna Düsseldorf (16. místo, 4 – 3 , 10, skóre 18:36, 15 bodů)
V Düsseldorf zažili po loňském povedeném jaru vystřízlivění, když se zařadili zpět mezi týmy, které bojují o záchranu. Momentálně Fortuna figuruje na barážové šestnácté pozici, ovšem i přímý sestup je velice blízko. Düsseldorfští si alespoň zlepšili náladu v posledním kole podzimní části, kdy doma zdolali 2:1 Union Berlín. Tím ukončili sérii šesti zápasů bez výhry. V ledu klub posílil útočník Steven Skrzybski, který přišel na hostování ze Schalke. V přestup se pak změnilo hostování Dawida Kownackého z italské Sampdorie.

Posledních 5 zápasů Düsseldorfu:
Hoffenheim – Düsseldorf 1:1
Dortmund – Düsseldorf 5:0
Düsseldorf – Lipsko 0:3
Augsburg – Düsseldorf 3:0
Augsburg – Union Berlín 2:1
Werder Brémy (17. místo, 3 – 5 – 9, skóre 23:41, 14 bodů)
Werderu vážně hrozí, že teprve podruhé v historii opustí Bundesligu. Poprvé a naposledy v ní chyběl v sezóně 1980/81. Po podzimu se totiž tento celek krčí na předposledním sedmnáctém místě. Na šestnáctý Düsseldorf ztrácí bod, na Kolín pak tři. V první polovině soutěže fotbalisté Brém vyhráli jen třikrát, podzim navíc zakončili čtyřmi prohrami v řadě. Z toho navíc obdrželi debakly 1:6 na Bayernu a 0:5 dokonce doma s Mohučí. Werder hodně trápí defenziva, inkasoval už 41 gólů, což je nejvíce v celé soutěži. Vedení klubu o pauze zareagovalo příchodem obránce Kevina Vogta, který dorazil na hostování z Hoffenheimu.

Posledních 5 zápasů Brém:
Wolfsburg – Brémy 2:3
Brémy – Paderborn 0:1
Bayern – Brémy 6:1
Brémy – Mohuč 0:5
Kolín – Brémy 1:0
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Po krátké zimní přestávce se opět rozjíždí německá Bundesliga. V jejím 18. kole se odehraje také souboj dvou sestupem ohrožených celků – šestnáctá Fortuna Düsseldorf přivítá sedmnáctý Werder Brémy. Oba soupeře dělí v tabulce jediný bod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.