Bundesliga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Augsburg - 23. února 2020   15:30

Leverkusen
25' Diaby (Havertz) • 59' Amiri (S. Bender)
2:0
(1:0)
Leverkusen
Hrádecký – Tah, S. Bender (73. Baumgartlinger), Tapsoba – Weiser, Amiri (72. Bellarabi), Palacios, Wendell – Havertz (C) (84. Demirbay), Alario, Diaby.
Jablonski – Henschel, Borsch
BayArena, Leverkusen
Augsburg
Koubek – Framberger, Gouweleeuw, Uduokhai, Jedvaj – Richter (89. Finnbogason), R. Khedira (78. Löwen), Baier (C), Max – Jensen (59. Vargas), Niederlechner.
Luthe – Iago, Finnbogason, Gruezo, Hahn, Löwen, Sarenren-Bazee, Suchý, Vargas.

On-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek dne.
Augsburg s Tomášem Koubkem v brance tak své slabší výkony nezlepšil. V novém roce má bilanci 1-1-4 a po odehrání celého kola může z 11. příčky klesnout až na 14. místo. Porážce svého klubu přihlížel jen z lavičky reprezentační obránce Marek Suchý.
Leverkusen splnil roli favorita. Vestfálský klub v BayAreně porazil Augsburg 2:0 a bodově se dotáhl na čtvrtý Mönchengladbach.
Držení míče: 76% : 24%.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 8:12.
90+2'
90+2'
Max si dal na svém kopu záležet a leverkusenská obrana do poslední chvíle nevěděla, kdo bude zakončovat. Přesto situaci nakonec zvládla.
90+1'
Roh pro Augsburg. Dočkáme se dramatu?
90'
Bayer dělí od vítězství dvě minuty.
89'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Alfred Finnbogason.
88'
Niederlechner (Augsburg) v šanci! Z boku střílel na Hrádeckého, ten ale předvedl důležitý zákrok, kterým udržel svůj celek nad vodou.
86'
Snahu zaútočit projevil Alario. Bohužel pro Leverkusen stál ve dvoumetrovém ofsajdu.
84'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Kerem Demirbay.
83'
Soupeřovu obranu se snažil přechytračit Bellarabi (Leverkusen). Použil k tomu kličku, avšak dvojice Gouweleeuw – Uduokhai se překvapit nenechala.
81'
Leverkusen kontroluje náskok kombinací na minimální počet doteků.
80'
Rozehrávku soupeřova týmu napadající Framberger (Augsburg) si k zisku míče pomohl faulem.
78'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Rani Khedira, přichází Eduard Löwen.
77'
Hrádecký (Leverkusen) sklidil potlesk publika za zákrok proti Vargasovi! Finský gólman se slovenskými kořeny pak musel ještě likvidovat střelu ze strany, ale to už pro něj byla hračka.
76'
Statistika držení míče: 80% : 20%.
75'
Zdramatizovat závěr zápasu. S tímto úmyslem vystřelil Richter (Augsburg). Jeho pokus z velké dálky však neměl naději na úspěch.
73'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Sven Bender, přichází Julian Baumgartlinger.
72'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Karim Bellarabi.
72'
Daniel Baier (Augsburg) inkasoval žlutou kartu. A dobře mu tak. Palaciose totiž zezadu kopl do stojné nohy.
70'
Byla to snaha dokopat míč až do kuchyně. Hosté ale tento záměr dobře přečetli.
68'
A mají k tomu dobrý důvod, protože u míče je zase Leverkusen. Copak asi domácí tým vymyslí tentokrát?
66'
Není proto divu, že hosté už raději klidní hru.
65'
Defenziva Augsburgu v čele s brankářem Koubkem se pořádně zapotila! Právě Koubek výtečně zneškodnil Diabyho dloubáček, po kterém jeden z obránců zablokoval střelu od Palaciose. Celou akci pak ukončila Havertzova rána do břevna!
62'
Wendell (Leverkusen) si prohlédl žlutou kartu poté, co se provinil zbytečným podražením.
61'
Statistika držení míče: 78% : 22%.
59'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Samostatně útočící NADIEM AMIRI doběhl od středového kruhu až před hranici šestnáctky, odkud přesnou střelou k tyči zvýšil na 2:0.
59'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Fredrik Jensen, přichází Ruben Vargas.
58'
Na opačné straně uvízl Diaby (Leverkusen) v ofsajdu.
57'
Z velké dálky rozehrávaný přímák poslal Max (Augsburg) přímo do náruče gólmana.
56'
Weiser (Leverkusen) fanoušky nepotěšil ani teď, když při zpracování míče neúmyslně zahrál rukou.
53'
Weiser spálil obrovskou šanci! Hráč stojící na penaltě obdržel ideální přihrávku proti noze. Samozřejmě ihned střílel, ale bohužel pro Leverkusen velmi nepřesně.
52'
Hru přerušil útočný faul. Toho se dle názoru rozhodčího dopustil Jensen (Augsburg).
50'
Skvěle Koubek! Gólman Augsburgu ukočíroval těžkou ránu, kterou na něj poblíž rohu vápna vyslal Wendell. Pomohl mu tygří skok.
49'
Právě Jedvaj (Augsburg) teď u u středového kruhu absolvoval tvrdý střet, po kterém se nechal ošetřit. Naštěstí se nejednalo o nic vážného.
48'
Havertz (Leverkusen) odcentroval téměř z koncové čáry, jeho dloubáček odvrátil Jedvaj do bezpečí.
46'
Druhá půle začala v sestavách beze změn.
46'
Navzdory výrazné územní převaze Bayeru měly šance obě mužstva. Alespoň jednu z nich využilo to domácí, které ve 25. minutě poslal do vedení Diaby.
Držení míče: 79% : 21%.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 1:2. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 5:3.
45'
44'
Gólem do šatny chtěl vyrovnat Richter (Augsburg). Tento záměr však jeden z obránců překazil.
42'
Augsburg vzápětí ubránil roh.
41'
Leverkusen si vytvořil šanci! Diaby vnikl do pokutového území a z jeho okraje vystřelil. Vracející se obránce balon přizvedl na zadní tyč, kam si nabíhal Havertz. Ten kdyby byl o něco rychlejší, vedli by domácí už 2:0.
39'
Koubek (Augsburg) dobře zareagoval na průnikovou přihrávku, za kterou spěchal Havertz.
37'
Sven Jablonski naopak přerušil hru po faulu Weisera. Nejen diváci mu teď dávají najevo, že s jeho rozhodováním nejsou spokojeni.
35'
Alario se rozčiloval poté, co rozhodčí neodpískal jeho kontakt s protivníkem. Leverkusen tím přišel o možnost rozehrát zajímavou standardku.
34'
Diaby (Leverkusen) se při centru do šestnáctky ukopl. Tento míč se označuje jako přetažený.
32'
Tin Jedvaj (Augsburg) si k sobě připoutal Tapsobu tím, že ho pevně chytil za ruku. Pro takové jednání neměl pochopení Sven Jablonski, který ze své kapsy už počtvrté vytáhl žlutou kartu.
31'
29'
Prozatím se hraje uprostřed hřiště. Palacios (Leverkusen) tam nedokázal obehrát Baiera.
27'
Leverkusenští přemýšlí nad další akcí.
25'
Po dvou nevyužitých šancích soupeře přichází zasloužený trest! MOUSSA DIABY si naběhl na Havertzovu přihrávku do uličky, vešel na levou stranu vápna a přes nohu vracejícího se obránce prostřelil brankáře Koubka.
22'
Nechybělo moc a hosté by vedli! Přímák nařízený ve střední vzdálenosti od brány zahrával Max střelou, která proletěla kousek od šibenice.
21'
Stejnou kartu vzápětí uviděl i nesportovně se chovající Jeffrey Gouweleeuw (Augsburg).
20'
Edmond Fayçal Tapsoba (Bayer Leverkusen) inkasoval žlutou kartu za hru rukou na zemi.
18'
A jeho exekuce byla nebezpečná! Max posadil míč na hlavu Niederlechnera, který jen těsně minul tyč domácí branky.
17'
Výraznou územní převahou dospinující Leverkusen se bude bránit dalšímu rohovému kopu.
16'
15'
Rani Khedira (Augsburg) dostal žlutou kartu poté, co nevybíravě fauloval Palaciose.
14'
Na druhé straně se Niederlechner pustil do odvážného souboje, ve kterém vybojoval roh. Tomu se domácí spolehlivě ubránili.
13'
Koubek (Augsburg) musel být znovu ostražitý. Tentokrát včasným výběhem zastavil přihrávku, jejíž příjemcem se měl stát Alario.
11'
Z rohu už domácí tým nezahrozil.
10'
Koubek (Augsburg) si na konci desáté minuty připsal první a hned důležitý zákrok! To když Amiriho pokus směřující k tyči vyrazil na roh. Neměl to přitom vůbec jednoduché, protože balon těsně před ním poskočil.
8'
Ani tentokrát se však na soupeřovu půlku neprokombinovali. I když se o to Richter (Augsburg) snažil horlivě.
7'
Stejně dopadl o chvíli později Diaby. Hosté díky tomu dostávají další možnost rozehrát.
6'
Po tuhém boji získali míč domácí. Wendell ho dokonce odcentroval do vápna, tam ale nikoho v červeném dresu nenašel.
5'
Hra se ustálila uprostřed hřiště.
4'
A přestože ho našli, výsledek byl nulový. Jensen (Augsburg) totiž zpracovával přihrávku v ofsajdu.
3'
Prozatím výhradně na vlastní polovině kombinující hosté trpělivě hledají způsob, jak se dostat vpřed.
2'
Leverkusenští táhli svou první akci středem hřiště. Palaciosovi tam uzavřel cestu Khedira.
1'
Rozehrávku provedli domácí.
1'
Sven Jablonski už vede hráče na hřiště.
Fotbalisté obou celků zahájili rozcvičku.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Tah, S. Bender, Tapsoba – Weiser, Amiri, Palacios, Wendell – Havertz (C), Alario, Diaby.
Náhradníci: R. Özcan – Bailey, Baumgartlinger, Bellarabi, L. Bender, Demirbay, Dragović, Paulinho, Sinkgraven.

FC Augsburg: Koubek – Framberger, Gouweleeuw, Uduokhai, Jedvaj – Richter, R. Khedira, Baier (C), Max – Jensen, Niederlechner.
Náhradníci: Luthe – Iago, Finnbogason, Gruezo, Hahn, Löwen, Sarenren-Bazee, Suchý, Vargas.

Rozhodčí: Jablonski – Henschel, Borsch.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textového on-line přenosu z utkání 23. kola Bundesligy mezi Leverkusenem a Augsburgem.
Podzimní duel

Augsburg – Leverkusen 0:3 (0:1)
Góly:
36. Niederlechner (vla.), 77. Volland, 84. Havertz.

Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 4:1. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:9.

Augsburg

Zaměstnavatel trojice českých fotbalistů se po novém roce trápí. Augsburg má od ledna třetí nejhorší bilanci (1-1-3) a suveréně nejhorší obranu, která inkasuje téměř tři góly za zápas. Co s tím? Odpověď na tuto otázku se hledá jen velmi těžko. Tomáš Koubek, Marek Suchý, Jan Morávek ani jejich spoluhráči proto nemůžou mít klidné spaní.

Leverkusen

Leverkusenští vkročili do jara tou správnou nohou, když v pěti zápasech nasbírali 80% možných bodů. Lepší formou se může pyšnit už jen Bayern Mnichov, za lídrem tabulky svěřenci Petera Bosze zaostávají o šest bodů. Jako reálná se v nejbližší době jeví vidina TOP 4, na kterou ztrácejí body dva. Proklouznout mezi nejlepší čtyřku by tak teoreticky mohli už po odehrání aktuálního kola.
23. kolo německé Bundesligy nás mimo jiné zavede do BayAreny, kde se Leverkusen utká o důležité body s Augsburgem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.