Leverkusen - Frankfurt | ONLINE | 7.3.2020 15:30 | Bundesliga 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Bundesliga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Frankfurt - 7. března 2020   15:30

Ukončeno
Leverkusen
4' Havertz (Diaby) • 15' Bellarabi (Paulinho) • 49' Paulinho (Bellarabi) • 55' Paulinho (Havertz)
4:0
(2:0)
Leverkusen
Sestavy:
Hrádecký – Weiser, S. Bender (35. Tah), Tapsoba, Wendell – Baumgartlinger, Aránguiz (67. Palacios) – Bellarabi, Havertz (C) (62. Bailey), Diaby – Paulinho.
Náhradníci:
R. Özcan – Amiri, Alario, Bailey, Demirbay, Dragović, Tah, Palacios, Sinkgraven.
Rozhodčí
Brych – Borsch, Lupp
BayArena, Leverkusen
Frankfurt
Sestavy:
Trapp – Ilsanker, Hasebe (C), Hinteregger – A. Touré, Rode, Kohr (57. Sow), N'Dicka – Kamada (57. Gaćinović), André Silva, Kostić.
Náhradníci:
Rönnow – D. Abraham, Cetin, D. da Costa, Durm, Chandler, Paciência, Sow, Gaćinović.
Přenos se aktualizuje automaticky

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Leverkusenu, který svého soupeře porazil výsledkem 4:0. Domácím hráčům se vydařil také vstup do druhého poločasu, i tentokráte během několika minut dokázal hned dvakrát skórovat, díky čemuž se dostal do čtyřbrankového vedení. Eintracht se i ve druhém dějství směrem dopředu hodně trápil, navíc si na brankáře Hrádeckého ani jednou nepřišel.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 9:11.
90'
Konec zápasu.
89'
Do konce tohoto zápasu nezbývá už moc času, o vítězi je už delší dobu rozhodnuto. Navíc uvidíme, za se bude něco málo nastavovat.
87'
Leverkusen pokračuje ve své aktivitě, tentokráte jsme sledovali velice přesné přenesení hry do volného prostoru, kde si dokázal zpracovat balón Weiser.
86'
Povedlo se to až v tomto případě, jenomže téměř záhy se do nebezpečné pozice pro centr dostal Bellarabi, kterému se málem povedlo najít svého kolegu Palaciose.
85'
Bayer si pro změnu vykřesal zisk autového vhazování, po kterém si dobře počínal Rode, jenž eliminoval Palaciose. Frankfurt se však nemůže dostat z vlastní poloviny.
84'
Hostující brankář Trapp i tentokráte zkoušel vyprodukovat dalekonosný odkop na druhou stranu, kde se do hlavičkového souboje pouštěl Touré, který neuspěl.
83'
Nakonec se o hru rukou nejednalo, sudí Brych ani tuto situaci nezkoumal u videa. Opakovaný záběr skutečně nabídl fakt, že Hinteregger nezasáhl míč vlastní rukou.
82'
Po které se do zakončení natlačil Bailey, který dost možná trefil protihráče do ruky. Domácí hráči se dožadovali pokutového kopu, sudí ale nechává pokračovat.
81'
Sledovali jsme pokus o přenesení hry na pravou stranu, kde se sice nacházel hostující Gačinović, avšak tento záměr přečetl Wendell, který zakládá protiakci.
76'
Eintracht celkem dlouho kombinoval na vlastní polovině, což mu naprosto vyhovuje. Wendell si nevěřil na výpad po levém křídle, s balónem se tak raději vrátil.
75'
Leverkusen se v pořádném počtu hráčů stáhl ke svému pokutovému území, kde si navíc poradil s nahrávkou v podání Tourého, který tak nedokázal najít Silvu.
74'
U postranní lajny ještě obětavým zákrokem zabojoval hostující Kostić, který tak udržel míč na hrací ploše. Posléze velice nepřesně zkoušel nahrát jeden z domácích.
73'
Na druhou stranu hrací plochy si to namířil Palacios, který přesto raději počkal na své spoluhráče. Leverkusen už moc neútočí, naopak se snaží pouze držet míč.
72'
Aby toho nebylo málo, tak byl opět vyrušen domácí brankář Hrádecký, který už delší dobu čeká na jakýkoliv zákrok. I tentokráte raději rozehrál na jistotu po zemi.
71'
I tento střet zřejmě zaváněl žlutým kartónkem. Po odehrání míče se totiž prezentoval nedovoleným zákrokem hostující Silva, který místo balónu trefil pouze soupeře.
70'
Bayer rovněž celkem dlouho operoval na vlastní polovině, kde svému celku vypomohl se zdlouhavou rozehrávkou Hrádecký, který si nakonec vybral Tapsobu.
69'
Bellarabi poděkoval svým spoluhráčům za chytrou nahrávku, jenomže i ta přesto skončila až u brankáře Trappa, který na jistotu schoval balón do svých rukavic.
68'
Jedno je jisté, domácí lodivod už nebude moci vystřídat. Během několika minut jsme viděli hned dvě změny v domácí sestavě, Leverkusen navíc vyměnil aktivního Havertze.
67'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Charles Aránguiz, přichází Exequiel Palacios.
66'
Hostující obrana pracovala s míčem na vlastní obranné polovině, přičemž Ilsanker vyprodukoval zpětnou nahrávku směrem na Trappa, který ihned odkopl vpřed.
62'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Leon Bailey.
61'
Je za námi zhruba hodina hry, dost možná je o vítězi tohoto zápasu rozhodnuto. Frankfurt totiž prohrává o čtyři branky, což není zrovna snadný úkol.
60'
Trapp tedy v tomto případě nemusel zasahovat, při následném odkopu od branky vylákal své spoluhráče daleko na druhou stranu, kam poté poslal svůj odkop.
59'
Další rychlou protiakci tentokráte vzal na sebe aktivně hrající Diaby, který se nakonec do míče opřel levou nohou, avšak rána prosvištěla výrazně vedle branky.
58'
Jednalo se o největší šanci hostujícího celku v tomto duelu, která však zůstala nevyužita. Poprvé polevila obrana Leverkusenu, která zkoušela ofsajd systém.
57'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dominik Kohr, přichází Djibril Sow.
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Mijat Gaćinović.
56'
Teprve před malým momentem jsme se dočkali první žluté karty. Frankfurt navíc mohl snížit stav, zakončující Hinteregger však v pádu trefil pouze prostředek branky.
55'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Tak tady se schyluje k pořádnému debaklu, již je to o čtyři branky! Leverkusen totiž rozjel naprosto přesnou kombinaci, při které se Havertzovi povedlo mezi obránci najít naběhuvšího PAULINHA, proti kterému sice vyběhl brankář Trapp, avšak ten na míč ani tentokráte nedosáhl.
53'
Žlutou kartu dostává Mitchell Weiser (Bayer Leverkusen).
52'
Kousek od středového kruhu skončil na zemi hostující Rode, který byl dle sudího zastaven nedovoleným zákrokem. Frankfurt tak bude rozehrávat další standardku.
51'
Frankfurt to bude mít v tomto případě už hodně složité, nevyšel mu totiž ani vstup do druhého poločasu, neboť už po několika minutách inkasoval třetí branku.
50'
Na opačné straně měl příliš málo času a prostoru na práci s míčem Ndicka, který raději přihrával směrem na obrannou polovinu, kde se mu nabídl Hinteregger.
49'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Jenomže o několik vteřinek později jsme přeci jenom sledovali třetí přesný zásah domácích! Fantastickým způsobem to udělal teprve devatenáctiletý PAULINHO, který kousek od pokutového území nasadil protihráči jesličky, načež se sám dostal až do šance, ve které překonal Trappa.
49'
Leverkusen se sice radoval ze třetího přesného zásahu, avšak tato branka nakonec neplatí. Náběh v podání Diabyho totiž znamenal ofsajdové postavení.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu to Wendell zkoušel nahrávkou podél autové lajny, kam si seběhl jeho kolega Diaby, který byl ale zastaven čistým způsobem.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát pro změnu zleva doprava.
46'
Začal druhý poločas.
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl hned dva přesné zásahy. O obě trefy se postaral Leverkusen, který se v krátkém časovém sledu dostal do dvoubrankového vedení. Domácí měli i následně o něco více ze hry, naopak Frankfurt se směrem dopředu hodně trápil. Pakliže bude chtít v tomto duelu bodovat, bude muset za každou cenu přidat.
45+2'
První poločas skončil.
45+2'
Aránguiz si sám seběhl do dobré pozice, jenomže se ještě pokoušel uvnitř pokutového území najít Diabyho, před kterým ovšem dokázal odklidit hrací předmět Ilsanker.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Sledovali jsme nadějnou akci hostujícího celku, avšak ani ta nepřinesla nic nebezpečného. To znamená, že si brankář Hrádecký vyzkouší odkop od své branky.
42'
Bayer tak v poklidu mohl zamířit na útočnou polovinu, kde to Bellarabi zkoušel centrem přes Hintereggera. Vzdušnou nabídku si však dokázal pohlídat Hasebe.
41'
Kamada si vzal na starost standardní situaci z levé strany, kterou ovšem poslal na hlavu prvního protihráče. Tím byl Tapsoba, jenž poslal míč ven z hrací plochy.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Opět se do kombinace svého celku zapojil brankář Hrádecký, který velice přesným způsobem přenášel hru k pravé autové lajně, kde se navíc nacházel Weiser.
35'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Sven Bender, přichází Jonathan Tah.
34'
Bender nakonec odkulhal mimo hrací plochu, tento duel tak dost možná pro něj končí. Bayer bude chvíli hrát v početní nevýhodě, zanedlouho se však bude střídat.
33'
Na hrací plochu proto přispěchal také lékařský personál, který si vzal domácího obránce do péče. Ihned poté budeme sledovat rohový kop v podání Eintrachtu.
32'
Do protiútoku se pokoušel vydat hostující Kostić, který ovšem nevyzrál na obětavého Bendera. Druhý jmenovaný hráč zůstal po předchozím souboji ležet na zemi.
31'
Je za námi také třetina zápasu, obrázek na hrací ploše se nikterak nemění. Frankfurt i nadále táhne za kratší konec provazu, navíc se mu směrem dopředu nedaří.
30'
Další hodně tvrdý souboj, ve kterém šel domácí Baumgartlinger v souboji kopačkou napřed. Tento zákrok zřejmě klidně mohl přinést kartu, avšak nakonec tomu tak není.
29'
Hodně prostoru měl kolem sebe středopolař Kohr, který si nevěřil na přihrávku k opačnému pokutovému území. Místo toho se mu povedlo oslovit Hasebeho.
28'
Diaby se elegantním způsobem dostal přes záložní řadu, načež se v nadějné protiakci pokoušel oslovit kolegu Bellarabiho, kterého si ovšem pohlídal Hinteregger.
27'
Také Hrádecký se seznámil s balónem, který se snažil roztáhnout směrem na Weisera. Ten před napadajícím Kostićem vybojoval aut, což domácím určitě stačí.
26'
Také Bayer Leverkusen sáhl k faulu, který překvapivě nepřinesl zvuk píšťalky sudího. Eintracht tak mohl alespoň vhazovat z levé strany, o což se postaral Ndicka.
25'
Rode to před malým momentem nezkoušel vůbec špatně, pokoušel se totiž vybídnout do lepší pozice obránce Tourého, jenomže ten s tímto úmyslem nepočítal.
24'
Taktický zákrok vytasil také vracející se Hasebe, který raději zatáhl za dres domácího Baumgartlingera. Frankfurt evidentně nestíhá, proto neustále sahá k faulům.
23'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, zatím sledujeme celkem pohlednou podívanou. Bayer se dvakrát prosadil, navíc i nadále kontroluje tento duel.
22'
Rozehrávky volného kopu se nakonec chopil Aránguiz, který ho stočil pouze na hlavu připraveného protihráče. Leverkusen tak bude moci vhazovat z levé strany.
21'
Další zbytečný faul, tentokráte ze strany hostujícího Kostiće, který byl v souboji o míč příliš pozdě. Celkem drsný zákrok schytal Weiser, který leží na trávníku.
16'
Frankfurt se tak dostává do obrovsky těžké situace, během krátkého časového sledu hned dvakrát inkasoval, i tak do konce zápasu zbývá ještě hodně času.
15'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Eintracht ještě ani nezačal hrát, což vedlo ke druhé brance domácích, která byla podobná té první! Sledovali jsme totiž fantastickou kombinaci u pokutového území, načež si do vápna seběhl Paulinho, který velice přesnou nahrávkou oslovil KARIMA BELLARABIHO, jenž v pádu zametl puk do branky.
15'
Standardní situace nakonec nepřinesla nic nebezpečného. Domácí ovšem pokračovali v útočném snažení, Bellarabi však nahrávku neprohodil přes Hintereggera.
14'
Drobné zdravotní problémy má hostující Silva, který se držel za pravou ruku. Na nic vážnějšího to nevypadá, jenomže Frankfurt fauloval před šestnáctkou.
13'
Bellarabi hýřil aktivitou na pravém křídle, kde ani v tomto případě nevyzrál na dobře postaveného Hasebeho. To znamená, že si Bayer vyzkouší další rohový kop.
12'
Frankfurt se i nadále drží na vlastní polovině, kde se k centrované nabídce z pravé strany dostal domácí obránce Weiser, který svým centrem našel pouze Hasebeho.
11'
Diaby se prezentoval dobrým manévrem, jenomže celkem dlouho hledal vhodného kandidáta k přihrávce. Nakonec se mu ke spolupráci nabídl kolega Aránguiz.
10'
Finální nahrávka od Kostiće byla pro Silvu příliš nepřesná, proto se jako první vydal k balónu domácí brankář Hrádecký, který opět zkoušel rozehrát po zemi.
9'
Paulinho posléze zkoušel najít uvnitř velkého vápna prostor k zakončení, který nakonec nenašel. Dobře si počínal zkušený Hinteregger, který odkopl do bezpečí.
8'
K míči se opět dostal finský brankář Hrádecký, který se postaral o prudký odkop na druhou stranu. Ve vzduchu se prosadil Paulinho, jenž sklepl do strany na kolegu.
7'
Hrádecký si rozehrávkou po zemi vybral vedle stojícího kolegu Tapsobu, jenž se ještě rozhodl pro přenesení hry na volného Weisera, který rovněž vybojoval aut.
6'
Po levém křídle si to navíc namířil Ndicka, který se pokoušel obelstít Bendera, což se mu nepovedlo. Nakonec z toho bude pouze odkop od domácí branky.
5'
Na první branku tohoto zápasu jsme tedy nemuseli zas tak dlouho čekat, do vedení se totiž dostal Leverkusen, který si navíc vybojoval další autové vhazování.
4'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Avšak branka nakonec padla na opačné straně, do vedení se tak dostává Leverkusen! Wendell totiž dokázal na levém křídle oslovit Diabyho, který ihned cpal míč směrem do malého vápna. Tam se do skluzu položil KAI HAVERTZ, který překonal brankáře Trappa.
4'
Posléze jsme sledovali velice nebezpečnou ránu v podání hostujícího Kamady, který si uvnitř šestnáctky našel prostor ke střele, kterou však zneškodnil Hrádecký.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali přenesení hry na levou stranu, odkud to centrem zkoušel domácí Wendell, který ovšem trefil pouze záda Tourého.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Weiser, S. Bender, Tapsoba, Wendell – Baumgartlinger, Aránguiz – Bellarabi, Havertz (C), Diaby – Paulinho.
Náhradníci: R. Özcan – Amiri, Alario, Bailey, Demirbay, Dragović, Tah, Palacios, Sinkgraven.

Eintracht Frankfurt: Trapp – Ilsanker, Hasebe (C), Hinteregger – A. Touré, Rode, Kohr, N'Dicka – Kamada, André Silva, Kostić.
Náhradníci: Rönnow – D. Abraham, Cetin, D. da Costa, Durm, Chandler, Paciência, Sow, Gaćinović.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp.
Eintracht Frankfurt

Na opačné straně stojí Frankfurt, kterému se během letošního ligového ročníku zrovna moc nedaří. Frankfurt totiž okupuje až dvanáctou pozici tabulky, přičemž na sestupové pásmo má sedmibodový náskok. Eintracht určitě chtěl před sezonou pomýšlet nad pohárovými pozicemi, na ty mu v současné době chybí osm bodů. Hostující tým tohoto zápasu navíc v posledních dvou duelech nedokázal vybojovat ani jeden bod, nejprve se mu totiž nepovedlo uspět na hřišti Dortmundu, kde prohrál vysoko 0:4. V minulém kole navíc pro změnu celkem překvapivě padl na domácí půdě proti Unionu Berlín.
Bayer Leverkusen

Fotbalisté Leverkusenu letos nepředvádějí zrovna špatné výkony, ty v současné době stačí na pátou pozici tabulky, což by zajistilo účast v základní skupině Evropské ligy pro nadcházející sezonu. Leverkusen má na šesté Schalke hned osmibodový náskok, naopak na první Bayern pro změnu ztrácí osm bodů. Leverkusenu se v posledních duelech celkem daří, naposledy totiž pocítil hořkost porážky začátkem měsíce února, od té doby přišla čtyřzápasová série, během které se Leverkusenu povedlo hned třikrát vyhrát. V minulém kole však "pouze" remizoval na půdě druhého Lipska.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Bayer Leverkusen a Eintracht Frankfurt.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 26 4 4 100:32 82
2. Dortmund 34 21 6 7 84:41 69
3. Lipsko 34 18 12 4 81:37 66
4. Mgladbach 34 20 5 9 66:40 65
5. Leverkusen 34 19 6 9 61:44 63
6. Hoffenheim 34 15 7 12 53:53 52
7. Wolfsburg 34 13 10 11 48:46 49
8. Freiburg 34 13 9 12 48:47 48
9. Frankfurt 34 13 6 15 59:60 45
10. Hertha Berlin 34 11 8 15 48:59 41
11. Union Berlin 34 12 5 17 41:58 41
12. Schalke 34 9 12 13 38:58 39
13. Mainz 34 11 4 19 44:65 37
14. Köln 34 10 6 18 51:69 36
15. Augsburg 34 9 9 16 45:63 36
16. Werder 34 8 7 19 42:69 31
17. Düsseldorf 34 6 12 16 36:67 30
18. Paderborn 34 4 8 22 37:74 20
Články odjinud