Bundesliga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Frankfurt - 27. září 2019   20:30

Union Berlin
86' Ujah (Becker)
1:2
(0:0)
Frankfurt
48' Dost   • 62' André Silva  (Sow)
Gikiewicz – Trimmel (C), Friedrich, Subotić, Reichel – Andrich, Schmiedebach (66. Ujah), Gentner – Gogia (59. Becker), Bülter (66. Mees) – Andersson.
Stegemann – Pickel, Gittelmann
Stadion An der Alten Försterei
Frankfurt
Trapp – A. Touré, Hasebe (C), Hinteregger – G. Fernandes – Durm (77. Chandler), Sow, Kamada (71. Kohr), Kostić – Dost (83. Paciência), André Silva.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:12.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Eintrachtu Frankfurt, který svého soupeře porazil poměrem 2:1. Eintrachtu vyšel vstup do druhého poločasu na jedničku, po několika minutách se totiž prosadil Bas Dost. Posléze jsme sledovali vyrovnanou podívanou, avšak hosté podnikli bleskurychlý protiútok, který navíc velice přesně zakončil André Silva. Union Berlín se v závěru dočkal kontaktní branky, na vyrovnání to už ale nestačilo.
90+4'
90+3'
Ven z branky musel také Gikiewicz, kterému se povedlo sevřít padající předmět do svých rukavic. Průnikem na druhou stranu to zkoušel Trimmel, který daleko nedoběhl.
90+2'
Hasebe pouze prodlužoval za sebe, kde se navíc nacházel brankář Trapp. Ten nasbíral cenné vteřinky, načež se postaral o prudký odkop na druhou stranu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Žlutou kartu dostává Robert Andrich (1. FC Union Berlín).
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, ještě můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Hinteregger se pokoušel spolupracovat právě s Pacienciou, avšak vzorně vystoupil obránce Subotić, který razantním odkopem poslal míč do bezpečí.
87'
Krátce po rozehrávce si to podél autové lajny namířil vpřed Paciencia, který byl zastaven čistým zákrokem. Následovat bude další autové vhazování pro Eintracht.
86'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Ono to bude přeci jenom ještě zajímavé! Union Berlín totiž rozjel kombinaci v těsné blízkosti pokutového území, přičemž ANTHONY UJAH roztáhl hru na Beckera, který mu okamžitě vrátil velice přesně proti noze. Výsledkem byla povedené zakončení pravou nohou, na které Trapp neměl šanci dosáhnout.
85'
Zápasnický chvat předvedl hostující Paciencia, který krátce po svém příchodu na hrací plochu fauloval soupeře. Hlavní sudí okamžitě odpískal ve prospěch Unionu.
84'
Trimmel se postaral o autové vhazování z pravé strany, jenomže po krátké kombinaci jsme sledovali centr do nohy soupeře. Navíc si faulem vypomohl Andrich.
83'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Bas Dost, přichází Gonçalo Paciência.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, Frankfurt stále vede o dvě branky, což se zdá být dostačující. Domácí tábor bude muset pořádně zabrat.
80'
Avšak ten se zařadil do dílny těch nepovedených, nabídka totiž nenašla nikoho ze spoluhráčů. Místo toho jsme sledovali rychlou rozehrávku od branky Gikiewicze.
79'
Kostić operoval s míčem na levém křídle, kde to nakonec zkoušel centrem z otočky. Nejprve to vypadalo na teč Trimmela, tu následně potvrdil také sudí – roh.
78'
Trapp si dával s rozehrávkou volného kopu celkem dost načas, nakonec mu to u sudího prošlo. Jeho odkop navíc směřoval na Chandlera, který v souboji neuspěl.
77'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Erik Durm, přichází Timothy Chandler.
76'
Aby toho nebylo málo, tak si Becker potáhl balón na levou nohu a poté to zkoušel technickým pokusem. Ten rukavicí dokázal zneškodnit brankář Trapp.
76'
Střídající Ujah velice chytře zkoušel najít Meese, který na zadní tyči zakončoval pouze do rukavic brankáře Trappa. Po delší době sympatická akce domácích.
75'
Po jednom z osobních soubojů dostal tvrdě naloženo Dost, kterého pozdním zákrokem dohrál Friedrich. Ani v tomto případě nebyla vytasena žlutá karta.
74'
Gikiewicz naznačil dalekonosný odkop, místo toho na pravé straně našel volného Trimmela. Posledně jmenovaný to zkoušel nákopem, který se stal kořistí Tourého.
73'
Taktickým faulem se prezentoval vracející se Sow, který klidně mohl vyfasovat druhou žlutou kartu zápasu. Hlavní sudí nařídil "pouze" standardní situaci.
72'
Sám na sebe to zkoušel vzít Kostić, kterému se na dlouhou nohu přeci jenom podařilo oslovit vedle postaveného Fernandese, jenž ihned přenášel hru vpravo.
71'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Dominik Kohr.
66'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marius Bülter, přichází Joshua Mees.
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Manuel Schmiedebach, přichází Anthony Ujah.
65'
Do rozhozené obrany si to namířil Bülter, který si nakonec zkoušel hodit míč na levou nohu, avšak poté trefil nohu protihráče. Následovat bude další rohový kop.
64'
Kostićovi se v tomto případě nepovedlo přihrát dle představ, žádný ze spoluhráčů na přihrávku neměl šanci dosáhnout. To znamená, že Gikiewicz bude vykopávat.
63'
Pro Union Berlín se jedná o další tvrdou ránu, domácí celek v tuto chvíli prohrává už o dvě branky, avšak do konce zápasu zbývá celkem dost času.
62'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Fantastická protiakce končí druhou brankou! Durm chytře přeposlal na naběhnuvšího Sowa, který si to nekompromisním způsobem namířil na opačnou stranu, kde se navíc dostal k pohotovému centru. Jeho nabídka našla na malý moment osamoceného ANDRÉHO SILVU, který hlavičkou prostřelil Gikiewicze.
62'
Režie si ještě vybrala zraněného Gogiu, který za pomoci lékařů opouští hrací plochu. Jeho kroky povedou do útrob stadionu, vypadá to trochu vážněji, než se na první pohled zdálo.
61'
Touré si počkal na odskok míče, který mu přinesl zisk autového vhazování. Pravý obránce ve službách Frankfurtu zkoušel najít Durma, který se daleko nedostal.
60'
Aby toho nebylo málo, tak se pro změnu v bolestech ocitl domácí Trimmel, který musel ven z hrací plochy. To znamená, že jeho celek bude chvíli hrát v početní nevýhodě.
59'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Akaki Gogia, přichází Sheraldo Becker.
59'
Tak nakonec se jednalo o Gogiu, který nešťastně došlápl na zelený pažit. Do akce se tak dostal lékařský personál Unionu Berlín, který si vzal zraněného hráče do péče.
58'
Dost i tentokráte uplatnil své výškové předpoklady, v souboji proti Friedrichovi prodlužoval za sebe. Domácí si poradili, nicméně poté na zemi skončil Andrich.
57'
Odpovědnost na sebe vzal Kostić. Jeho rána měla směřovat přímo na branku, avšak míč skončil pouze na dobře postavené zdi. Frankfurt bude ještě vhazovat.
56'
K odraženému míči si seběhl hostující Silva, který ho táhl středem hrací plochy. Celkem zbytečným zákrokem ho poslal k zemi Subotić, na řadu přijde standardní situace.
55'
Nováček soutěže se pokusil zahrozit díky rohovému kopu. Ten se navíc nebezpečně snášel k hranici malého vápna, avšak tam se nejvýše do vzduchu dostal Touré.
54'
Před Gogiou se podařilo zakročit Hintereggerovi, který hlavičkou poslal míč do bezpečnější vzdálenosti od branky. U středového kruhu číhal pouze Schmiedebach.
53'
Jenomže hra se bleskurychle obrátila na opačnou stranu, kde si navíc nedovoleným zákrokem pomohl napadající Sow. Union Berlín se rozhodl rozehrát narychlo.
52'
Hrací předmět opětovně doskákal ven z hrací plochy, z čehož pramenilo autové vhazování pro Hintereggera. Hostující zadák si nakonec vybral volného Kamadu.
51'
Dalekonosný nákop směřoval na Dosta, který se navíc dostal vysoko do vzduchu, nicméně jeho prodloužení dokázal na pravém křídle bezpečně odklidit Reichel.
50'
Na první branku tohoto zápasu jsme tak čekali něco málo přes pětačtyřicet minut. Frankfurt se dostal do kýženého vedení, v tuto chvíli jsou na tahu domácí hráči.
49'
Hlavní sudí ještě celou situaci projednával s videorozhodčím. Nakonec není důvod branku neuznat, Dost se totiž v době střely v žádném ofsajdu nenacházel.
48'
Krátce po změně stran tady máme úvodní branku! Eintracht postupně přeposlal nahrávku až na volného Kostiće, který to zkoušel nepříjemným přízemním projektilem. Gikiewicz reagoval vyražením pouze před sebe, kam jako první přispěchal BAS DOST, který doklepl míč do prázdné branky.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám sice nabídl velice vyrovnanou podívanou, avšak ani to k brance nevedlo. O něco aktivnější byl Frankfurt, avšak ten si nevypracoval žádnou stoprocentní šanci. O tu jedinou se pro změnu postaral domácí celek, který po rohovém kopu pořádně provětral brankáře Trappa. Druhý poločas tak jistě slibuje zajímavou podívanou, dočkáme se nějaké té branky?
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Hlavní sudí celou situaci ještě projednával, avšak nakonec to penalta nebyla. Místo toho si hosté vybojovali rohový kop, po kterém se Gikiewicz musel činit.
43'
Uvnitř pokutového území nakonec zakončoval Durm, avšak trefil pouze protihráče. K odraznému míči se dostal Sow, jenž byl při snaze o zakončení nevybíravě zastaven.
42'
Kombinace hráčů Eintrachtu nakonec vyústila v hraniční zákrok na Dosta, který si nakonec standardku nevymodlil. Union Berlín se začíná dostávat pod tlak.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Silva mohl poslat finální nahrávku na zcela volného Durma, avšak na poslední chvíli se povedlo zasáhnout Friedrichovi, který do přihrávky vložil kopačku.
36'
Žlutou kartu dostává Djibril Sow (Eintracht Frankfurt).
36'
Na dlouhou nohu se povedlo zakročit Kamadovi, který tak za sebe nepustil nahrávku pro Bültera. I tak se druhý jmenovaný dostal k centru, našel ale pouze Hasebeho.
35'
Kousek od středového kruhu se pral o míč Bülter, avšak ani jeho pád na zem faul nepřinesl. To vedlo k rychlé kolmici na Durma, který na nahrávku nedosáhl.
34'
Trimmel si vyzkoušel další autové vhazování, tentokráte zkoušel na pravém křídle oslovit Gogiu, který vybojoval další aut. Union Berlín se začíná přibližovat.
33'
Na zadní tyči to Silva zkoušel dalším prodloužením do malého vápna, avšak tam číhal pouze Subotić, kterému se povedlo odklidit do bezpečnějšího prostoru.
32'
Do hry se začíná dostávat celá řada nepřesností. O jednu z nich se před několika vteřinami postaral domácí Reichel, kterému se nepovedlo odcentrovat z levé strany.
31'
Trapp tak nemusel zasahovat, naopak se postaral o další dalekonosný pas, který na opačné straně prodlužoval Silva. Za ním se nacházel pouze brankář domácích.
30'
Gogia si za pokutovým územím hodil míč na levačku, avšak tento úmysl přečetl také pozorný Hasebe. I tak se Union dostal zpět, z čehož pramenila nepřesná rána.
29'
Pohledná kombinace Frankfurtu nakonec nabídla centrovanou nabídku z levé strany. Hinteregger zkoušel centrovat do malého vápna, kde zasáhl Friedrich.
28'
Bülter se pokoušel ohrozit obranu soupeře, avšak kolem sebe mu scházela podpora spoluhráčů. Zpětná nahrávka byla navíc natolik nepřesná, že skončila v autu.
27'
Domácí se dožadovali zisku autového vhazování, avšak sudí ukázal na opačnou stranu. Touré se tak ihned chopil míče, který přeposlal na kopačku Durma.
26'
Nahrávka na pravou stranu směřovala na Trimmela, který byl dle sudího zastaven čistým způsobem. Následný centr pro změnu proletěl pokutovým územím Unionu.
25'
I tak za sebou máme něco málo přes dvacet minut hry, na první branku stále čekáme. Zatím sledujeme vyrovnanou podívanou, u míče jsou hráči Frankfurtu.
24'
Útočná snaha Eintrachu Frankfurt skončila ziskem rohového kopu. Z levé strany se o rozehrávku ujal křídelník Kostić, který svým centrem našel hlavu prvního protihráče.
19'
Rozehrávka opět putovala až k Trappovi, který to nakonec zkoušel přenesením hry na pravou stranu, kde se v hlavičkovém souboji podařilo uspět Reichelovi.
18'
Zničehonic se do šance dostával Silva, který se tlačil do zakončení, avšak velice vzorně se vrátil obránce Friedrich, který skvělým skluzem zastavil soupeře.
17'
S míčem si zahrál také domácí Gikiewicz, který v tísni volil odkop k postranní lajně, avšak Trimmel neměl šanci na zasažení míče. Vhazovat tak budou hráči Frankfurtu.
16'
Zpětná nahrávka z kopačky Hinterregera putovala až na nohu brankáře Trappa, který si raději počkal na náběh svých spoluhráčů, přičemž si vybral Tourého.
15'
Domácí obránce Reichel byl zřejmě zasažen rukou do obličeje, avšak o nic vážnějšího by se jednat nemělo. Domácí obránce přesto musel za postranní lajnu, kde se hlásí k návratu.
14'
Andersson se dostával do hlavičkového souboje, přičemž se mu podařilo prodloužit míč za svá zda, avšak v tu samou chvíli skončil na trávníku obránce Reichel.
13'
Náznak šance v podání hostujících hráčů nakonec nepřinesl nic vážnějšího, avšak Gikiewicz se na své spoluhráče hodně zlobí. Budeme sledovat další odkop.
12'
Obrannou povinnost si před malým momentem splnil Hasebe, který nekompromisním způsobem odklidil míč do bezpečí. Eintracht se navíc usadil na polovině soupeře.
11'
U středového kruhu se Silva dožadoval odpískání faulu, nicméně sudí nechal pokračovat ve hře. Posléze na zemi skončil Gentner, který si faul vybojoval.
10'
Hrací předmět se nakonec opět dostal za postranní lajnu, což znamenalo autové vhazování pro nováčka soutěže. Zatím sledujeme pasáž plnou nepřesností.
9'
Dalekonosné přenesení hry mělo směřovat na pravou stranu, kde se nacházel Durm. Před ním se podařilo odehrát míč Reichelovi, jenž našel protihráče.
8'
U postranní lajny se Tourému povedlo dostat kolem napadajícího protihráče, avšak následná nahrávka nebyla přesná. K balónu se tak dostal Subotić.
7'
Následoval rohový kop z pravé strany, který přinesl také první šanci. Trimmelova nabídka našla kopačku spoluhráče, jenomže střela trefila Trappovu nohu.
6'
Jenomže po jednom ze soubojů na zemi skončil hráč Eintrachtu, vypadá to na Hasebeho. Hlavní sudí ihned pískl do své píšťalky, následovat bude odkop od branky.
5'
Posléze jsme sledovali autové vhazování z pravé strany, o které se postaral domácí obránce Reichel. Krátce poté se Trimmel pokoušel dostat kolem Tourého.
4'
Jenomže přetažený centr se snesl pouze do moci brankáře Trappa, který ho vyrazil za sebe. Na opačné straně se poprvé k míči dostal domácí Gikiewicz.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu budeme sledovat standardní situaci pro Union. Bude to z blízkosti postranní lajny, přičemž se k rozehrávce postavil Gentner.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

1. FC Union Berlín: Gikiewicz – Trimmel (C), Friedrich, Subotić, Reichel – Andrich, Schmiedebach, Gentner – Gogia, Bülter – Andersson.
Náhradníci: Nicolas – Becker, Flecker, Schlotterbeck, Ujah, Kroos, Mees, Ingvartsen, Ryerson.

Eintracht Frankfurt: Trapp – A. Touré, Hasebe (C), Hinteregger – G. Fernandes – Durm, Sow, Kamada, Kostić – Dost, André Silva.
Náhradníci: Rönnow – Gaćinović, Falette, Torró, N'Dicka, Kohr, Joveljić, Chandler, Paciência.

Rozhodčí: Stegemann – Pickel, Gittelmann.
Eintracht Frankfurt

Na opačné straně stojí favorit tohoto zápasu, kterým je Frankfurt. Eintracht se pro změnu nachází na deváté pozici, což určitě nebylo cílem vedení klubu. Hostující tým tohoto zápasu doposud nasbíral pouze sedm bodů, navíc manko na vedoucí Lipsko je už šestibodové. Frankfurt se rovněž v posledních zápasech trápí, z posledních čtyř duelů vyhrál pouze v jediném. Bylo tomu tak v souboji proti Düsseldorfu, avšak posléze přišla na řadu porážka 1:2 proti Augburgu, v posledním kole byla pro změnu k vidění remíza proti Dortmundu (2:2). Frankfurt má zatím za sebou dva venkovní duely, přičemž ani v jednom nedokázal uspět, ba dokonce nezískal ani jeden bod.
1. FC Union Berlín

Fotbalisté Unionu Berlín se po pěti kolech nacházejí na čtrnácté pozici, což není zas tak špatné. Nováček německé nejvyšší soutěže má na svém kontě čtyři body, od sestupového pásma ho dělí pouze jeden jediný bod. Domácí celek tohoto zápasu letos vyhrál pouze v jediném duelu, a sice proti Dortmundu, který na hřišti soupeře prohrál výsledkem 1:3. Od té doby Union nenasbíral ani jeden bod, naopak hned dvakrát za sebou pocítil hořkost porážky. Nejprve prohrál na domácím stadionu proti Brémám výsledkem 1:2, aby toho nebylo málo, tak nestačil ani na Leverkusen, který pro změnu vyhrál 2:0. Union Berlín se v dnešním utkání pokusí nastartovat formu k lepším zítřkům.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu zápasy prvního kola, my budeme společně sledovat souboj mezi 1. FC Union Berlín a Eintracht Frankfurt.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.