Bundesliga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Werder - 9. ledna 2021   15:30

Leverkusen
72' Schick (Alario)
1:1
(0:0)
Werder
52' Toprak  (Augustinsson)
Leverkusen
Hrádecký – Dragović, Tah, Tapsoba, Sinkgraven (61. L. Bender) – Demirbay, Baumgartlinger (C), Amiri – Bailey, Schick, Diaby (61. Alario).
Grill, Lomb – Alario, L. Bender, Wendell, Gedikli, Jedvaj, Onur, Türkmen.
Cortus – Leicher, Borsch
BayArena, Leverkusen
Werder
Pavlenka – Veljković, Toprak, Friedl – Gebre Selassie (C), M. Eggestein, Mbom, Möhwald (81. Schmid), Augustinsson – Sargent (81. Füllkrug), Chong (60. Selke).

Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 9:2. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 22:13.
Fotbalisté Werderu Brémy si odvážejí cenný bod z Leverkusenu, ten tak nevyhrál potřetí v řadě. Po bezbrankovém poločase se hosté dostali do vedení díky trefě Topraka ze standardní situace, Leverkusen vyrovnal zásluhou páté trefy Patrika Schicka v této sezóně. Ještě se však může stát, že jeho trefa bude později připsána jako vlastní Augustinssonovi.

Leverkusen zůstává na třetím místě se čtyřbodovou ztrátou na Bayern, přesně mezi nimi je Lipsko, které ale ještě má k dobru dnešní večerní zápas s Dortmundem. Brémy jsou třinácté, na barážovou šestnáctou pozici mají pětibodový náskok.
90+5'
90+5'
Benderův centr našel jen Mboma, do konce avizovaného nastavení už chybí jen půlminuta.
90+4'
Selke v hlavičkovém souboji fauloval Taha, Leverkusen rozehrává na vlastní polovině.
90+2'
Ještě se řešilo, zda-li Mbom při předchozím rohu nezahrál nedovoleně rukou, penalta se ale pískat nebude.
90+1'
Roh pro Leverkusen, před brankou se domácí k míči nedostali.
90+1'
Rozhodčí Cortus oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
89'
Žlutou kartu dostává Kerem Demirbay (Bayer Leverkusen).

Demirbay tvrdě podkopl Schmida.
88'
Žlutou kartu dostává Jean Manuel Mbom (Werder Brémy).

Mbom je potrestán za zákrok na Patrika Schicka.
88'
K dalšímu z mnoha centrů Dragoviće se nedostal Alario.
86'
Po Dragovićvě centru hlavičkoval Schick, poté zahrál rukou v pokutovém území Mbom, rozhodčí Cortus ale píská Schickův faul, který předcházel Mbomově zásahu rukou.
85'
Na střely Leverkusen vede 12:2, na bránu je to 3:1, stále ale máme vyrovnáno.
84'
Amiri byl tvrdě atakován na levé hranici pokutového území, rozhodčí Cortus ale nechal ve hře pokračovat.
83'
Rohový kop pro Brémy, do zakončení se po něm nedostal Füllkrug.
81'
Brankář Hrádecký teď pořádně zaváhal před vlastní brankou a měl velké štěstí, že ještě dostihl míč před dotírajícím Schmidem, který mohl skórovat z případného prvního dotyku s míčem!
81'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Josh Sargent, přichází Niclas Füllkrug.
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Kevin Möhwald, přichází Romano Schmid.
80'
Tapsoba ve středu hřiště fauloval Selkeho, hosté se budou moci přesunout na polovinu soupeře.
79'
Schick se tentokrát neprosadil v hlavičkovém souboji s Toprakem, Baumgartlinger ránu z krkolomné pozice nasměroval vysoko nad branku.
78'
Po dlouhém nákopu Dragoviće je Schickovi pískán faul na Veljkoviće, ti dva už spolu svedli ve druhém poločase řadu soubojů.
76'
Standardní situace pro Leverkusen, Amiriho centr se odrazil zpět k němu, Amiri se pak opřel do balónu z dálky, ovšem neprostřelil klubko těl před Pavlenkou.
74'
Neúspěšná souhra domácích u levé postranní čáry, po odrazu míče do zámezí může vhazovat Theo Gebre Selassie.
72'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Branka domácích je skutečně uznána jako regulérní! Diskuze rozhodčího Cortuse s kolegy u videa trvala dobré tři minuty, nakonec rozhodli ve prospěch Leverkusenu a PATRIK SCHICK s pomocí dvou tečí vyrovnává na 1:1!
71'
Ještě se řeší u videa, zda-li se Alario při zpracování míče skutečně provinil proti pravidlu o hraní rukou.
70'
Domácí poprvé dopravili míč do sítě, když si Benderův centr zpracoval Alario, posunul míč k Schickovi, jehož střelu si srazil do branky Augustinsson, píská se ale Alariova ruka při zpracování.
68'
Patrik Schick se opět zavěsil do vzduchu a dostal se k míči přes Veljkoviće, ten mu však opět zamezil v zakončení, navíc se oba hráči nepříjemně srazili.
67'
Schick přerušil hrozící protiútok taktickým faulem na Selkeho, za což si prohlíží žlutou kartu.
66'
Leverkusen se snaží zvýšit aktivitu, ovšem stále platí, že domácí za celý dosavadní průběh zápasu neměli nějakou zajímavější příležitost.
65'
Dragovićův centr našel v pokutovém území Patrika Schicka, ten ale nedokázal zakončit přes bránícího Veljkoviće.
64'
Baileyho centr našel Alaria, ten ale střílel jen do spoluhráče Schicka.
63'
Bender se nedokázal uvolnit přes Möhwalda, kterého navíc fauloval.
61'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Lucas Alario.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Daley Sinkgraven, přichází Lars Bender.
60'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Tahith Chong, přichází Davie Selke.
60'
Brémy se pokusily zaútočit do otevřenější obrany, Sargentovi běžel před branku volný Gebre Selassie, Američan ale centr vůbec nezvládl, nasměroval jej za branku. Pak mu byl sice máván ofsajd, ovšem nepřesně.
59'
Demirbayovu přihrávku se Schick snažil sklepnout k Amirimu, míč k němu ale nepropasíroval.
57'
Amiriho centr Schick prodloužil k Sinkgravenovi, ten pak nepřesně vracel míč zpět před branku.
56'
Kerem Demirbay z volného kopu zakončoval zhruba metr nad horní roh Pavlenkovy branky.
54'
Augustinsson fauloval Baileyho v blízkosti vlastního pokutového území, to bude nebezpečná standardní situace pro Leverkusen, navíc je tu žlutá karta pro Švéda.
52'
Werder právě vstřelil branku!
Hned z první šance zápasu udeřilo! Ze standardní situace odcentroval Augustinsson a ÖMER TOPRAK zblízka nedal brankáři Hrádeckému šanci zasáhnout!
50'
Zatímco Patrik Schick už čtyřikrát fauloval, tak Theo Gebre Selassie už byl několikrát faulován, teď jej nedovoleně srazil Demirbay.
50'
Nepovedený centr Baileyho odkopl do pole Ömer Toprak.
48'
Také v úvodu druhého poločasu vidíme řadu nepřesností ve středu hřiště, zápasu zatím chybí veškerá kvalita.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
První poločas nabídl velmi podprůměrnou podívanou, neviděli jsme vůbec žádnou výraznější příležitost.

Na střelecké pokusy vede Leverkusen 5:1, na bránu je to 1:0, při Baileyho střele si ale Pavlenka připsal jednoduchý zákrok.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Cortus k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Souboj Sinkgravena s Chongem rozhodčí Cortus vyhodnotil jako nedovolené počínání Chonga, což překvapilo i Sinkgravena, který si myslel, že fauloval sám a už se vracel do pokutového území.
45'
Leverkusen je usazen na útočné polovině, domácím se ale zatím nedaří vymyslet vůbec nic do kompaktní obrany soupeře.
43'
Po odrazu míče do zámezí může vhazovat Sinkgraven, složitě ale hledá někoho, komu by mohl míč vhodit.
41'
Po souboji Sinkgravena s Gebre Selassiem u postranní čáry je faul odpískán nizozemskému hráči.
39'
Hráčům to značně klouže, teď při centru podklouzl Leon Bailey.
38'
Sargent při zpracování míče ve středu hřiště podklouzl, zasáhl jej rukou a hrát mohou domácí.
36'
Amiriho centr byl příliš vysoký pro Leona Baileyho.
35'
Amiri se pokusil projít do pokutového území mezi třemi protihráči, to mu však nevyšlo, zastavil jej Veljković.
35'
Sargent v osobním souboji nepřelstil Taha, ten si pak pomohl malou domů k Hrádeckému.
33'
Möhwald se pokusil o malou domů z hloubi útočné poloviny, pas mu ale vůbec nevyšel, nasměroval jej do zámezí a Bayer se mohl zadarmo přesunout na útočnou polovinu, brzy je ale Diabymu máván ofsajd.
32'
Demirbayova střela mířila vysoko nad Pavlenkovu branku. Ten zatím zasahoval jen jednou po velmi nedůrazné střele Baileyho.
31'
Na trávníku vidíme celou řadu nepřesností, teď například Tapsobovi nevyšla kolmice po ose hřiště, kterou zpracoval Toprak, ten pak přihrával do míst, kde nebyl vůbec nikdo v zeleném a k míči se vrátil Leverkusen.
29'
Sargent přetlačil Tapsobu, pak přihrál volnému Möhwaldovi, jenž vnikl do pokutového území, kde mu ale skvěle načasovaným skluzem ukopl míč Demirbay.
28'
Augustinssonův centr mířil do nebezpečného prostoru před brankou Leverkusenu, Sargent ale na míč v pádu nedosáhl.
27'
Po Baumgartlingerově faulu na Eggsteina bude následovat standardní situace pro Brémy.
26'
Amiri napřáhl ke střeleckému pokusu z dobrých pětadvaceti metrů, hostující branku ale minul.
24'
Patrik Schick se dopustil už svého čtvrtého dnešního faulu, ještě si zblízka ostře vyříkává situaci s Toprakem.
23'
Za postranní čáry zůstal v bolestivé pozici ležet Amiri, ten musí být ošetřen. Amiri nepříjemně narazil do reklamního panelu.
21'
Sinkgravenův nákop mířil do území nikoho, pro volný míč si doběhl Jiří Pavlenka.
20'
Nepřesný centr Dragoviće Gebre Selassie sklepl k Jiřímu Pavlenkovi.
18'
Theodor Gebre Selassie se vydal na útočný výlet, pak však nedokázal prostrčit svoji přihrávku na volného Sargenta.
17'
Po velmi nepřesné přihrávce Sinkgravena mohli hosté vyrazit do rychlého brejku, jeho založení však nezvládli.
16'
S centrem Amiriho k bližší tyči si brémská defenziva poradila.
16'
Baileyho centr je sražen na první roh zápasu.
14'
Friedl zaváhal při zpracování míče, který mu podjel pod nohou, pak ale byl u balónu dříve než dotírající Bailey.
14'
Möhwaldův přízemní centr jemně tečoval Gebre Selassie, za ním se nikdo v zeleném k míči neprobojoval.
13'
Po Tahově šlapáku na Augustinssona bude Werder zahrávat standardní situaci z blízkosti rohu pokutového území.
12'
Chong už je v pořádku a hned vyrazil do útoku, na levém křídle se ale k centru nedostal.
11'
Zdravotní potíže trápí Tahitha Chonga, ten nepříjemně narazil do Jonathana Taha.
11'
Rozhodčí Cortus teď přerušil hru, protože jej míč zasáhl, po míči rozhodčího se k balónu vrací Bayer.
9'
Po Diabyho centru hosté nechali v pokutovém území volného Baileyho, ten ale nezvládl těžký kop dobře a míč po odskoku zamířil do rukavic Jiřího Pavlenky.
7'
Bailey rozehrál nakrátko s Amirim, jeho centr našel na levém křídle Diabyho, ten z první posouval míč před branku, kde ale hosté jeho přihrávku zablokovali
6'
Po nedovoleném zákroku Friedla bude Leverkusen zahrávat standardní situaci.
5'
Schick se na levém křídle nedostal kolem Ömera Topraka, ten si dal tělo před českého fotbalistu, jenž pak o soka zakopl, rozhodčí Cortus nechal pokračovat ve hře.
4'
Sinkgraven přihrával Patriku Schickovi do ofsajdu, rozehrávky se ujme Jiří Pavlenka.
2'
Po Veljkovićově zaváhání se po levé straně rozběhl Diaby, svoji útočnou akci zakončil velmi nepřesnou střelou.
1'
Rozehráno! Leverkusen hraje v černých dresech, Brémy v tradiční zelené barvě.
1'
V základních sestavách nechybí všichni tři Češi, Theodor Gebre Selassie povede hosty do boje s kapitánskou páskou.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Dragović, Tah, Tapsoba, Sinkgraven – Demirbay, Baumgartlinger (C), Amiri – Bailey, Schick, Diaby.
Náhradníci: Grill, Lomb – Alario, L. Bender, Wendell, Gedikli, Jedvaj, Onur, Türkmen.

Werder Brémy: Pavlenka – Veljković, Toprak, Friedl – Gebre Selassie (C), M. Eggestein, Mbom, Möhwald, Augustinsson – Sargent, Chong.
Náhradníci: Kapino – Bittencourt, Agu, Dinkci, Füllkrug, Grujev, N. Moisander, Schmid, Selke..
Werder Brémy

Brémy se po loňské takřka až zázračné záchraně v úvodu sezóny rozjely ke slušným výkonům, když po třech kolech měly šest bodů, pak čtyřikrát za sebou remizovaly shodně 1:1, celkově ale v posledních deseti kolech získaly jediný tříbodový zisk výhrou 1:0 na trávníku předposlední Mohuči.

V posledním kole severoněmecký tým prohrál 0:2 s Unionem Berlín a v tabulce už klesl na čtrnácté místo se ziskem 14 bodů, když má náskok čtyř bodů na šestnáctý Bielefeld, který by hrál baráž o udržení.

V Leverkusenu Brémy nehrají špatně, v roce 2019 tu nejdříve v březnu vyhrály 3:1, v říjnu pak už v rámci nové sezóny remizovaly 2:2.

Naprosto pevné místo v sestavě mají Jiří Pavlenka s Theoderem Gebre Selassiem, kteří během celého dosavadního průběhu sezóny ještě nechyběli na trávníku ani minutu.
Bayer Leverkusen

Leverkusen držel dvanáctizápasovou sérii bez prohry (12-4-0), kdy se probojoval až na čelo tabulky, pak však prohrál 1:2 s Bayernem Mnichov a stejným výsledkem ve Frankfurtu, ačkoliv v obou zápasech vstřelil první branku. Celkově je Leverkusen zatím třetí se ztrátou pěti bodů na vedoucí Bayern a tří bodů na druhé Lipsko, Baýern už má navíc zápas patnáctého kola za sebou, když včera prohrál 2:3 v Mönchengladbachu.

Leverkusenu se zatím daří více na hřištích soupeřů, kde v osmi zápasech získal 17 bodů, doma má odehrálo šest duelů se ziskem jedenácti bodů a k dorovnání počinu ze hřišť soupeřů by tak potřeboval v obou těch dohrávaných zápasech získat plný počet.

Nejlepším střelcem Bayeru je osmigólový Lucas Alario, Patrik Schick přidal čtyři trefy.
Hezké sobotní odpoledne při přenosu utkání 15. kola německé bundesligy, které je velmi atraktivní pro české fanoušky, neboť je velká pravděpodobnost, že se dočkáme startu tří českých fotbalistů. Všichni z nich byli v posledním kole v základní sestavě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.