Bundesliga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Bayern - 8. ledna 2021   20:30

Mönchengladbach
35' J. Hofmann (Stindl) • 45+1' J. Hofmann (Stindl) • 49' Neuhaus (J. Hofmann)
3:2
(2:2)
Bayern
20' Lewandowski   • 26' Goretzka  (Sané)
Sommer – Ginter, Zakaria (74. Herrmann), Elvedi – Lainer, Kramer, J. Hofmann (89. Wendt), Neuhaus, Binsibajní (89. Jantschke) – Embolo, Stindl (C) (82. H. Wolf).
Sippel – Bénes, Beyer, Jantschke, Herrmann, Lang, Traoré, H. Wolf, Wendt.
Osmers – Kempter, Gorniak
Borussia-Park, Mönchengladbach
Bayern
Neuer (C) – Pavard, Süle, Alaba, A. Davies – Goretzka, Kimmich – Sané, T. Müller, Costa (68. Coman) – Lewandowski.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:11. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 9:11.
Je konec! Borussia Mönchengladbach zvítězila nad Bayernem Mnichov poměrem 3:2 a slaví senzační vítězství po fantastickém obratu!
Ve 20. minutě hosté získali pokutový kop, který proměnil Robert Lewandowski. O šest minut později šli hosté už do dvoubrankového vedení, když se prosadil také Leon Goretzka a vypadalo to na další pohodové vítězství Mnichova. Ovšem ve 35. minutě snížil Jonas Hofmann a v nastavení před přestávkou dokázala Jonas Hofmann srovnat na 2:2. Vstup do druhé půle se domácím povedl skvěle a ve 49. minutě otočil zápas Florian Neuhaus. Následně si Bayern vytvořil pouze jednu větší šanci a to v samotném závěru, která ale gólem neskončila.
90+5'
90+4'
Thomas Müller poslal centr před bránu z pravé strany, ovšem obrana Mönchengladbachu byla připravena.
90+3'
Bayern přišel o míč na polovině soupeře a Borussia samozřejmě nikam nespěchá a následně navíc získala autové vhazování.
90+2'
Niklas Süle se po rohovém kopu dostal do zakončení, které už překonalo brankáře, ale Matthias Ginter dokázal před brankovou čárou odkopnout míč!
90+1'
Thomas Müller se dostal ke střele, která ale byla zblokována do zámezí a následuje rohový kop Bayernu.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.
89'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Oscar Wendt.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Rámí Binsibajní, přichází Tony Jantschke.
86'
Thomas Müller si rozmyslel centr z levé strany a raději ho přihrál soupeři. Bayern ale nemůže dostat míč do vápna, jelikož je okamžitě napadán Borussií.
84'
Skvělá práce Rámího Binsibajního, který nebyl zrovna v ideální pozici, ale i přesto dokázal hlavou dostat míč do rukou brankáře Sommera.
83'
Hosté pokračují v obklopování soupeře, ovšem nemohou se za žádnou cenu dostat před bránu Sommera.
82'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Hannes Wolf.
80'
Zbývá nám posledních deset minut plus nějaké to nastavení. Bayern tak je čím dál blíž ke druhé ligové prohře v letošní sezóně. Tu první si připsal po prohře 1:4 s Hoffenheimem.
79'
Benjamin Pavard centroval z pravé strany, ale opět byl jeho míč zblokoval a následně odkopnut do zámezí.
77'
Ovšem následný centr skončil na hlavě domácího hráče. Posléze se uvnitř vápna snažil zakončit Thomas Müller, ale míč se od něj odrazil do zámezí.
76'
Další centr odvrátila domácí obrana, ale znovu pouze do zámezí a obhájce titulu tak získal rohový kop z levé strany.
75'
Bayern Mnichov pokračuje v útočném snažení, ovšem Mönchengladbach pracuje velmi dobře na své defenzívě.
74'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Denis Zakaria, přichází Patrick Herrmann.
73'
Benjamin Pavard odkopl balón pod tlakem pouze do zámezí a následuje autové vhazování pro Borussii.
72'
Mönchengladbachu se ovšem od brány nepodařilo rozehrát podle představ a s balónem se dostali mimo hřiště. Bayern tak bude mít k dispozici rohový kop.
71'
Robert Lewandowski se sice prodral k centru Comana, ale následně v souboji s Elvedim zakončil hlavou pouze nad bránu Sommera.
70'
Nakonec přišla rána z hranice vápna, která byla zblokována. Posléze se ještě snažil projít po levé straně Kingsley Coman, ale tomu se rovněž nepovedlo přesně zakončit a následuje odkop od svatyně Sommera.
69'
Stefan Lainer zachytil přihrávku na pravé straně, ale Borussia nedokázala udržet míč a Bayern tak jde opět dopředu.
68'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Douglas Costa, přichází Kingsley Coman.
67'
A domácí hráč, jenž dostal obrovskou ránu míčem do obličeje je nyní ošetřován a hra je tak přerušena.
66'
Leroy Sané sice vypálil z dálky, ale trefil pouze domácího stopera, kterého tato rána doslova odhodila.
64'
Bayern Mnichov sice od třetího obdrženého gólu převzal iniciativu, ale zatím se nedostal ani do jedné větší šance.
63'
Niklas Süle si pomohl rukama, když sundal k zemi soupeře a rovněž viděl od hlavního rozhodčího kartu žluté barvy.
61'
Matthias Ginter uviděl od sudího žlutou kartu za předešlý nedovolený zákrok na Alabu, po kterém byl útok dohraný, ale střela Kimmicha letěla nad svatyni Sommera.
60'
Hodina hry je u svého konce a Borussia Mönchengladbach po skvělém obratu vede nad Bayernem Mnichov poměrem 3:2.
59'
Leon Goretzka se následně sice dostal k centru z levé strany, který zblokoval Stefan Lainer a měl se kopat rohový kop, ovšem sudí ukázal, že bude rozehrávat brankář Yann Sommer.
58'
Leroy Sané předvedl svou bojovnost a techniku, když dokázal vybojovat míč v souboji s Embolem a Bayern tak zůstává v minutovém tlaku.
57'
Nakonec fantastickým křížným pasem na pravou stranu přenesla Borussia míč a po přihrávce ke středu vypálil z první Lars Stindl, ovšem jeho rána letěla nad svatyni soupeře.
56'
Tentokrát mají hráči Bayernu vysunutý presink, který ale není tak účinný jak od domácího celku.
54'
A nakonec přišla rána z levé strany, kterou ale tentokrát dokázal zblokovat Benjamin Pavard.
53'
Znovu velmi dobrý presink ze strany Mönchengladbachu, který dělá Bayernu obrovské problémy s rozehrávkou z obrany.
51'
Joshua Kimmich zůstal po skluzu Breela Embola ležet na trávníku, ale vypadá to, že bude v pořádku.
50'
Hosté se snaží rychle zapnout a samozřejmě srovnat stav utkání, ovšem Mönchengladbach je na koni ještě z první půle.
49'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Naprosto neuvěřitelné čeho se dnes hostující obrana dopouští při rozehrávce a Borussia otáčí vývoj utkání z 0:2 na 3:2! Po chybě na pravé straně obrany Bayernu si domácí skvěle poradili s míčem a ve finální fázi si ho vzal na starost FLORIAN NEUHAUS, který zpoza vápna vypálil excelentní střelu do pravé šibenice. Asistence: Jonas Hofmann.
47'
Míč tentokrát skončil pouze v zámezí a domácí celek tak získal autové vhazování.
46'
45+4'
45+4'
Mnichovská obrana si ale poradila a vypadá to, že další branky se už v prvním poločase nedočkáme.
45+3'
A Borussia Mönchengladbach je nyní na koni a získala rohový kop z pravé strany, který může proměnit ve vedoucí branku.
45+1'
Joshua Kimmich se dopustil obrovské chyby, když přišel o míč na své polovině a následně byl vyslán do obrovské šance po skvělé přihrávce za obranu JONAS HOFMANN, který bezpečně zakončil k levé tyči. Pomezní rozhodčí ovšem signalizoval ofsajd, ovšem po zhlédnutí videorozhodčím je gól uznán a Borussia srovnává na 2:2! Asistence: Lars Stindl.
45'
Rozhodčí nastavil 3 minuty navíc.
44'
Breel Embolo se sice dostal od svého obránce, ale posléze přišel o míč. Ovšem následně se Robert Lewandowski ocitl v ofsajdu.
42'
Znovu se ovšem Bayern dopustil chyby při přechodu do útoku, ovšem následný protiútok Borussie zastavil ofsajd.
41'
Nepřesný nákop hostů je mrzet nemusí, jelikož získali míč svět na své kopačky.
39'
Znovu se Borussia propracovala do velmi zajímavé možnosti, kdy už se Jonas Hofmann po přihrávce z pravé strany dostal přes Neuera, ale ocitl se ve velkém úhlu a přihrál tak míč pod sebe, se kterým si už obrana Mnichova poradila.
37'
Následný rohový kop Bayernu ale nebyl nijak nebezpečný a Mönchengladbach dokázal odvrátit balón.
36'
Leroy Sané chtěl poslat svoje mužstvo zpět do dvoubrankového vedení, ale jeho pokus letící k levé tyči vyrazil Yann Sommer.
35'
Velké chyby se při rozehrávce dopustili hostující hráči a Borussia snižuje na 1:2! Nepřesnou přihrávku zachytil domácí záložník Lars Stindl, který následně vyslal do velké šance JONASE HOFMANNA a ten zakončil k levé tyči. Asistence: Lars Stindl.
34'
Opět jsou to hosté, kteří mají míč pod svou kontrolou a snaží se něco vymyslet.
32'
Ovšem ani tentokrát ze standardní situace nebyla nic velkého, neboť Rámí Binsibajní vypálil daleko vedle brány.
32'
Po faulu domácího hráče bude mít Borussia Mönchengladbach k dispozici volný kop z pravé strany.
30'
Půl hodina utkání je u svého konce a Bayern Mnichov vede nad Borussií Mönchengladbachem poměrem 2:0.
28'
Po rohovém kopu se Matthias Ginter dostal ke hlavičce, ale ta skončila bezpečně v moci Manuela Neuera.
27'
Jonas Hofmann se obtočil kolem Pavarda a odcentroval, domácímu hráči se sice odrazil míč od ruky, ale ta byla od těla a i když hráči Mönchengladbachu protestují, tak budou mít pouze rohový kop.
26'
Bayern právě vstřelil branku!
Tak tohle byla fotbalová nádhera a hosté jdou do dvoubrankového vedení! LEON GORETZKA získal nákop soupeře na svůj hruď, následně si narazil s Leroyem Saném a fantasticky vypálil ze střední vzdálenosti k pravé tyči Sommerovy svatyně. Asistence: Leroy Sané.
24'
Thomas Müller svým centrem z pravé strany sice našel před bránou Roberta Lewandowského, ale tento kanonýr poslal svou hlavičku nad svatyni soupeře.
22'
No a domácí nebyli daleko od vyrovnání, když přišel velmi dobrý centr z pravé strany, který ale Breel Embolo nedokázal zakončit.
21'
Borussia Mönchengladbach tak bude mít před sebou těžkou práci a to zvrátit nepříznivý stav utkání proti obhájci titulu.
20'
Hosté otevírají brankový účet zápasu a vedou 1:0! K pokutovému kopu se postavil ROBERT LEWANDOWSKI, který si skvěle počkal na pohyb brankáře a následně zkušeně zakončil do protipohybu k levé tyči.
19'
Byla nařízena penalta pro Bayern Mnichov!
16'
Florian Neuhaus si uvnitř svého vápna sáhl na míč po přihrávce Daviese a vše prošetří hlavní rozhodčí na obrazovce!
15'
Málem se Thomas Müller dostal do zakončení, ovšem míč byl o něco delší a skončil u brankáře Yanna Sommera.
14'
Opět typický Bayern drží míč a snaží se probojovat do šestnáctky Borussie.
12'
Posléze šel Manuel Neuer typicky dopředu ze svého vápna, aby vypomohl obraně při nákopu soupeře a dokázal odhlavičkovat balón. Nakonec to ale vše bylo zbytečné, neboť sudí odpískal ofsajd.
11'
Yann Sommer byl připraven a poradil si tak s nebezpečným centrem z pravé strany.
10'
Úvodu utkání nám ale zatím bohužel nepřinesl nic velkého a Bayern Mnichov se pomalu snaží rozporcovat obranu soupeře, který se ovšem dopouští mnoho faulů a hra tak většinou stojí.
8'
Další nedovolený zákrok domácího mužstva a Bayern bude opětovně u míče.
7'
Borussia Mönchengladbach se sice posléze dostala k míči, ale nákop skončil pouze u obrany soupeře.
6'
Nyní se bojuje o míč především ve středu hrací plochy, ale je to spíše Mnichov, který má míč na kopačkách.
5'
Nakonec to ale vypadá, že domácí hráč bude moct pokračovat v utkání, ale Borussia dlouho u míče nezůstala.
4'
Jonas Hofmann se snažil odebrat míč Benjaminu Pavardovi, ovšem špatně přišlápl a nyní leží na trávníku.
3'
Tentokrát se Bayernu povedlo odcentrovat z pravé strany do vápna, ovšem obrana Mönchengladbachu si poradila a dokázala odkopnout míč do bezpečí.
2'
Nepřesný nákop ze strany domácích skončil pouze v moci obrany soupeře.
1'

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Ginter, Zakaria, Elvedi – Lainer, Kramer, J. Hofmann, Neuhaus, Binsibajní – Embolo, Stindl (C).
Náhradníci: Sippel – Bénes, Beyer, Jantschke, Herrmann, Lang, Traoré, H. Wolf, Wendt.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Pavard, Süle, Alaba, A. Davies – Goretzka, Kimmich – Sané, T. Müller, Costa – Lewandowski.
Náhradníci: Nübel – J. Boateng, Coman, Lucas Hernández, Choupo-Moting, Musiala, Roca, B. Sarr, Tolisso.

Rozhodčí: Osmers – Kempter, Gorniak.
Máme tady 15. kolo Německé Bundesligy, ve kterém se proti sobě utkají týmy Borussia Mönchengladbach a Bayern Mnichov. Naposled se spolu tato mužstva utkala v červnu na půdě Bayernu, kde rozhodl až v 86. minutě o výhře domácího celku 2:1 Goretzka.

Borussia Mönchengladbach je momentálně na 7. místě s 21 body. Po skvělém vstupu do sezóny je tady menší úpadek z formy. V posledním zápase ale Borussia zavítala na půdu Bielefeldu, kde rozhodl o výhře Mönchengladbachu 1:0 Embolo.

Bayern Mnichov je na 1. pozici s 33 body. V posledním zápase přivítal předposlední Mohuč a stav po poločase byl naprosto šokující, jelikož hosté vedli 2:0. Poté ale obhájce titulu zapl a nakonec vyhrál pohodlně 5:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.