Bundesliga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Hertha Berlin - 12. prosince 2020   15:30

Mönchengladbach
70' Embolo (Ginter)
1:1
(0:0)
Hertha Berlin
47' Guendouzi  (Darida)
Sippel – Lazaro, Ginter, Elvedi, Wendt (65. Lainer) – Zakaria, Neuhaus (85. Bénes) – Herrmann (64. Pléa), H. Wolf (85. Stindl), Traoré (65. Thuram) – Embolo (C).
Grün – Lainer, Thuram, Pléa, Bénes, Jantschke, Stindl, Kramer, Lang.
Hartmann – Leicher, Beitinger
Borussia-Park, Mönchengladbach
Schwolow – Pekarík, Boyata (C), Torunarigha, Plattenhardt – Stark, Guendouzi – Lukebakio (75. Leckie), Darida (75. Tousart), Dilrosun (75. Ngankam) – K. Piątek (85. Redan).

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 13:6. Rohy: 13:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:18.
Je konec! A v tomto utkání se nám budou body dělit, jelikož oba týmy vstřelily po jedné brance. Záhy po začátku druhého poločasu se do vedení dostali hosté, když se parádní ranou zpoza vápna prosadil Matteo Guendouzi. Mönchengladbach poté jasně přebral režii utkání a dočkal se zaslouženého srovnání. Florian Neuhaus našel parádním lobem za obranou Matthiase Gintera. Ten míč poslal hlavičkou před bránu, kde byl Breel Embolo volný a kolenem poslal míč do sítě.
90+3'
90+2'
Vypadalo to na nějaký signál! Po tom sice branka padla, ale není uznána... Jeden z domácích totiž bránil gólmanovi v zákroku a rozhodčí si toho všiml.
90+1'
A první ze tří nastavených minut už je v plné polní. László Bénes rozehrával rohový kop. Svou úlohu si střihne ještě jednou, soupeř míč poslal na další roh.
90'
Nastavovat se budou tři minuty!
89'
Nico Elvedi měl trochu problémy na polovině hřiště, kdy byl jedním ze dvou posledních hráčů. Nakonec ale stihl míč poslat na svého gólmana Sippela včas.
88'
A zápas se nám mílovými kroky začíná blížit ke svému konci. Mönchengladbach drží více balón na svých kopačkách a snaží se něco vymyslet.
87'
Držení míče: 53% – 47%!
86'
Ale to byla šance na straně Herthy! Daishawn Redan teprve vstoupil na hřiště a už byl vidět. Skvěle si načasoval náběh na přihrávku, ale jeho střela přece jen zadní tyč minula o pořádný kus.
85'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Krzysztof Piątek, přichází Daishawn Redan.
85'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Hannes Wolf, přichází Lars Stindl.

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází László Bénes.
84'
Valentino Lazaro spíše nyní podklouzl, ale rozhodčí to posoudil jako faul. Sám faulovaný si vzal na starosti standardku, Alexander Schwolow míč vyboxoval.
83'
Hostující fotbalisté si vybojovali standardní situaci, avšak tento vysoký centr neměl šanci na úspěch. Poté ještě Hertha faulovala a dopředu jdou domácí.
82'
Žlutou kartu dostává Florian Neuhaus (Borussia Mönchengladbach).
82'
Hannes Wolf toho dnes už naběhal hodně, ale zatím mu to moc nevadí. Hnal se za nepřesnou nahrávkou za obranu, ale jeho sok k ní měl o dost blíže.
81'
Valentino Lazaro si vzal na starosti rozehrávku rohového kopu. S tím si sice obrana Berlína v pohodě poradila, ale míč je znovu na kopačkách jejího soupeře.
80'
Do konce základní hrací doby nám chybí deset minut, něco se ještě bude nastavovat... Zatím to vypadá, že by se nám mohly body dělit do obou táborů.
79'
Po hodně dlouhé dob se dostali k šestnáctce také hosté. Lucas Tousart podržel míč proti přesile a ještě přesně přenesl hru na druhou stranu hřiště.
78'
Marcus Thuram vyzkoušel své střelecké štěstí. Vyslal sice slušnou ránu, když mu pod nohy padal jeden ze soupeřů. Míč se však mezi tři tyče nevešel.
77'
Krzysztof Piątek se snaží trochu povzbudit své spoluhráče, kteří se nemohou dostat k balónu za žádnou cenu. Natož se dostat do nějaké větší šance...
76'
Fotbalisté v bílém drží balón na svých kopačkách a snaží se něco předvést ještě směrem dopředu. Rozhodně by rádi otočili stav zápasu a vybojovali tři body.
75'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vladimír Darida, přichází Lucas Tousart.

Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Mathew Leckie.

Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Javairo Dilrosun, přichází Jessic Ngankam.
74'
Borussia je nyní jasně aktivnějším týmem na hřišti a úplně v klidu by ještě nějaký ten gól mohla přidat. Naopak Berlín úplně vypadl z tempa tohoto duelu.
73'
Střely na branku: 4 – 3!
72'
A to byla navíc další šance na domácí straně. Tentokrát jsme viděli další dobré zakončení, ale to nakonec skončil těsně vedle. No, Hertha musí zabrat.
70'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
A jejich následná akce navíc končí brankou, je srovnáno! Hertha v posledních minutách už jenom bránila... Matthias Ginter byl nalezen skvělým pasem za obranu a pohlídal si ofsajd. Následně hlavičkou poslal míč zpět před bránu a BREEL EMBOLO měl už jednoduchou pozici, stačilo mu nastavit koleno.
70'
Mönchengladbach zahrával rohový kop, se kterým si ale soupeři nadvakrát poradili. Domácí fotbalisté se však během chvilky dostali k míči zase zpět.
69'
Tak poslední minuty nám ukazují velmi dramatickou podívanou, snad se dočkáme ještě nějakých gólů! Je velká škoda, že jsme zatím viděli jen jeden.
68'
Žlutou kartu dostává Matteo Guendouzi (Hertha BSC).
66'
No, nyní to mohlo být dokonce o dvě branky! Dodi Lukebakio měl ve vápně spoustu prostoru a chtěl toho využít. Vyslal skvělou střelu k zadní tyči, ale ještě lepším zákrokem se prezentoval Tobias Sippel, jenž balón vyrazil do bezpečí.
66'
Domácí trenér se nám odhodlal rovnou k trojnásobnému střídání. Jde rozhodně o posílení ofenzivy. Povede se Borussii vstřelit kýženou branku?
65'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Ibrahima Traoré, přichází Marcus Thuram.

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Oscar Wendt, přichází Stefan Lainer.
64'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Patrick Herrmann, přichází Alassane Pléa.
63'
Následně ještě vybojovali domácí přímý kop. Nejspíše to byl znovu Patrick Herrmann, který vyslal povedenou ránu, se kterou si Alexander Schwolow poradil.
62'
V následně akci si navíc Mönchengladbach vytvořil gólovou šanci, přesto jsme se branky nedočkali! Patrick Herrmann dokázal obhodit gólmana, ale toho zastoupil na brankové čáře jeden z hostí! Srovnáno tak není.
61'
Krzysztof Piątek se loktem opřel do zad svého soupeře, čehož si sudí všiml. Faul je proto odpískán.
60'
A už je za námi šedesát minut hry, což jsou vlastně dvě třetiny tohoto duelu. Domácí celek prohrává o jednu branku a bude muset napnout síly do útočných akcí.
59'
Toto už byla šance na domácí straně! Vysoký centr hráč hostí odvrátil jen za sebe, kde byl Hannes Wolf. Ten posílal míč na zadní tyč, ale Denis Zakaria ho o kousek netrefil!
58'
Hosté nyní budou spoléhat hlavně na rychlé protiakce, jednu z nich právě předvedli. Také to zkusili centrem, ale s tím si obrana Borussie v klidu poradila.
57'
Fotbalisté v bílých dresech drží balón na svých kopačkách a času mají ještě hodně. Zkusili to přízemním centrem, ale před bránou nikdo z domácích nebyl.
56'
55'
Nico Elvedi prohrál hlavičkový souboj, ale dostal se do velké výšky. V té byl trochu rozhozen a na zem spadl hodně nekontrolovaně. Nyní je ošetřovaný, ale nejspíše bude schopen v utkání pokračovat i nadále.
54'
Matteo Guendouzi je tedy dnes zatím jediným střelcem a právě na něj by spáchaný faul ve vápně. Toho si rozhodčí všiml, a tak je to odkop pro gólmana.
53'
Mönchengladbach si vybojoval ještě rohový kop, ale ani jeden ze dvou centrů nakonec úspěšný nebyl. Borussia však má ještě možnost opravy.
52'
Domácí obránce vyhrál hlavičkový souboj a posunul balón dopředu. V souboji dvou osmiček sice uspěla ta hostující, jenže ta zase brzy o balón přišla.
51'
Zatím se nám hra přelévá z jedné strany na druhou. Viděli jsme další ránu hosté ze střední vzdálenosti, ale s tou si domácí obrana v pohodě poradila.
50'
Tak domácí se dočkali branky, jenže ta není uznána! Breel Embolo si nepohlídal ofsajdovou past, takže jeho následné zakončení už bylo zbytečné.
49'
Tak hosté se nám hodně brzy dostali do vedení a mají lépe rozehraný dnešní zápas. Domácí fotbalisté však mají ještě spoustu času na vyrovnání.
47'
Hertha právě vstřelila branku!
Budou to hosté, kteří se tedy prezentovali parádní ranou! Vladimír Darida posunul balón na hranici šestnáctky. Tam byl připravený MATTEO GUENDOUZI, jehož fantastická rána skončila v šibenici! Krásný moment a gól.
46'
A už nám začal i druhý poločas! Ani jeden z trenérů neudělal změnu v zahajovacích jedenáctkách... Kdo se jako první dostane dnes do vedení?
46'
Je za námi první poločas, který nám nakonec branku nepřinesl. Sledovali jsme však poměrně zajímavou podívanou, která nám přinesla i zajímavé šance. Na domácí straně to byl především Niklas Stark, avšak jeho obstřel byl zastavený. Na druhé straně k dobré ráně napřáhl Hannes Wolf, jenže jeho ránu gólman vyrazil na roh. Po něm chtěli domácí kopat penaltu, avšak té se nedočkali. Na první gól si tak musíme počkat.

Další poločas začne přibližně v 16:32.
45+1'
45'
Nastavovat se bude jedna minuta!
44'
Tobias Sippel nyní dobře odhadl situaci s odraženým balónem, a tak se za ním vydal. Místo poslání míče na tribunu ale trefil jenom Krzysztofa Piąteka, který se jen se štěstím nedostal k zakončení do prázdné sítě.
43'
Žlutou kartu dostává Valentino Lazaro (Borussia Mönchengladbach).
42'
Hannes Wolf měl před sebou místo, a tak vypálil z hranice šestnáctky. Vyslal hodně slušnou ránu, kterou Alexander Schwolow vyrazil s potížemi na rohový kop! Šance se hromadí.
41'
Emoce se nám zase trochu uklidnily, a tak se pokračuje ve hře. Tobias Sippel dostal přihrávku do těžké pozice, přesto zvládl svůj odkop více než obstojně.
40'
Jeden z domácích hráčů se ocitl na zemi a Mönchengladbach chtěl penaltu. Rozhodčí s tím ovšem nesouhlasí. Boyata si ale nepočínal zrovna dobře a srazil svého soupeře ve vápně.
39'
Mönchengladbach si vybojoval rohový kop. Patrick Herrmann si ho znovu vzal na starosti, avšak hostující hráči ho jenom odvrátili na další rohový kop.
38'
Breel Embolo si s jedním spoluhráčem nabíhal za obranu a k zisku balónu jim nechybělo moc! Nakonec dokázal poslední hráč hostí odvrátit míč na autové vhazování.
37'
Ten navíc nebyl kopnutý úplně špatně. Přiletěl centr na zadní tyč, na který si naskočil Dedryck Boyata. Ten však byl už v záklonu, a tak zamířil jenom vedle.
36'
Ale toto už bylo zakončení! Peter Pekarík se dostal ke střele z nějakých dvaceti metrů a jeho pokus musel gólman vyrazit levou rukou na rohový kop.
35'
Berlínští fotbalisté vybojovali standardku. Nejprve jsme viděli přihrávku, až pak centr. Tobias Sippel se se spoluhráčem nedomluvil, přesto dostal míč na roh.
34'
Hannes Wolf pelášil s míčem do šance, když se ocitl na zemi těsně před šestnáctkou. Penaltový zákrok se proto nepíská, nakonec vlastně ani faul.
33'
A tohle nebyla vůbec špatná možnost pro Herthu, ale branka z toho znovu není! Viděli jsme totiž rychlou akci, ve které přišla přihrávka na volného Krzysztofa Piąteka, který střelou z jedenácti metrů vysoko přestřelil horní tyč.
32'
Viděli jsme pěknou individuální akci domácího hráče, který se ale k zakončení nedostal. Následně ještě přilétl centr, který sebral Alexander Schwolow.
31'
Mönchengladbach se rozhodl pro vysoké napadání na útočné polovině a vytěžil z toho zisk balónu. Nyní nás tak čeká další dobývání střelecké pozice.
30'
Už je za námi třicet minut hry a zatím sledujeme hodně vyrovnanou bitvu, ve které na nějakou vyloženou šanci zatím čekáme. Dočkáme se ještě branky?
29'
Držení míče: 52% – 48%!
28'
Z toho jsme viděli centr na zadní tyč, kde byl připravený Oscar Wendt. Ten si však pomohl faulem, a tak je pískán domácím jenom nedovolený zákrok.
27'
Domácí si vybojovali celkem zajímavou standardní situaci. Valentino Lazaro si vzal rozehrávku na starosti, ale jeden z hostů odvrátil míč na rohový kop.
26'
Žlutou kartu dostává Peter Pekarík (Hertha BSC).
25'
A Hertha vymyslela konečně nějakou akci. Krzysztof Piątek si naběhl na dlouhý centr k zadní tyč a vracel míč před bránu. Tam ovšem úřadovali domácí.
24'
Domácí navíc směrem dopředu nevymysleli vůbec nic a míč se dostal až k nohám kapitána hostí. Ten poslal míč okamžitě dopředu na pravou stranu.
23'
Florian Neuhaus předvedl skvělý obranný zákrok, kterým svého soupeře o míč obral. Borussia se tak už celkem dlouho drží na míči, ale hodně daleko od brány.
22'
Jeden z domácích měl spoustu prostoru na pravé straně, a tak se rozhodl pro zrychlení hry, Jeden z jeho soupeřů mu ale poté nevrátil míč ani trochu ideálně.
21'
Denis Zakaria to neměl vůbec lehké v obraně, přesto ukázal několik kliček proti soupeřům a balón udržel. O chvilku později to samé předvedl i Ibrahima Traoré.
20'
Je za námi úvodních dvacet minut hry a na úvodní branku zápasu stále čekáme. Hraje se hodně vyrovnaný duel, největší šanci duelu měl zatím Niklas Stark.
19'
Fotbalisté Herthy se na míč ale dlouho neudrželi, a tak mezi sebou kombinují jejich soupeři v defenzivě. Ani těm se však nedaří dostat nijak daleko.
18'
A důvod byl celkem zřejmý, domácí útočník to schytal kolíkama někam na achilovku. Hosté míč sportovně zakopli a Mönchengladbach jim ho následně vrátil.
17'
Dodi Lukebakio měl před sebou hodně místa, jenže si daleko předkopl balón. Následně se na zemi ocitl Breel Embolo, ale zákrok na něj nebyl posouzený jako faul. Domácí kapitán ale zůstává ležet na zemi.
16'
Zatím sledujeme zápas ve slušném tempu, snad se brzy dočkáme také nějaké branky, Ta zatím nepadla ani na jednom ze stadionů v Německu.
15'
A to byla první vážnější šance dnešního utkání! Niklas Stark měl spoustu času ve vápně. Nakonec se rozhodl pro obstřel na zadní tyč, ale jeho střelu ramenem zastavil jeden ze soupeřů!
14'
Hertha se delší dobu drží na míči, respektive asi nejdelší dobu v zápase. Niklas Stark vyslal zajímavý centr z pravé strany, ale obrana domácích si poradila.
13'
Rozhodnutí samozřejmě spustilo vlnu emocí na obou stranách, ale nyní se konečně může hrát. Niklas Stark si na jedničku splnil své obranné povinnosti.
12'
Krzysztof Piątek se už hnal do hodně otevřené obrany, když byl sestřelen. Oscar Wendt vidí za svůj zákrok žlutou kartu a může za ní být hodně rád... Polský útočník by totiž už jinak běžel sám na gólmana.
11'
Držení míče: 51% – 49%
10'
Polský útočník se nám znovu dostal do akce, která už vypadala zajímavě. Nepohlídal si ovšem ofsajdovou linii, a tak je hostům pískán první ofsajd zápasu
9'
Krzysztof Piątek se vydal napadat gólmana soupeře, ale ten měl hodně času. Ještě si balón kousek posunul, až poté ho Tobias Sippel poslal dopředu.
8'
Domácí vybojovali rohový kop. Patrick Herrmann si vzal na starosti jeho rozehrávku a posílal balón na přední tyč. Znovu z toho žádné nebezpečí nebylo.
7'
Breel Embolo si seběhl dozadu a chtěl zkusit individuální akci. V tu chvíli se však zřítil na zem a rozhodčí ohodnotil počínání soupeře jako nedovolené.
6'
Do akce se mohli hnát po faulu Herthy domácí hráči, kteří to zkusili přízemním centrem do vápna. Si tím si ale hostující hráči v pohodě poradili.
5'
Jeden z hostů upadl při rychlé akci, aniž by měl u sebe balón. Místo rychlého zvednutí však jen máchal rukama a spoluhráčům nepomohl, ti o míč přišli.
4'
Matteo Guendouzi se rval o balón jako lev, jenže nakonec je právě jemu odpískaný nedovolený zákrok. Mönchengladbach proto může rozjet ofenzivní akci.
3'
Zatím o něco více drží míč hosté, ale ti se s ním nemohou dostat až na útočnou polovinu. Dnes to bude nejspíše hodně dobývání se ke střelám.
2'
O první akci se pokusili domácí fotbalisté, avšak včasným výběhem se prezentoval Alexander Schwolow. Jinak se zatím hraje okolo poloviny hřiště.
1'
A dnešní utkání nám právě začalo! Domácí fotbalisté jsou mírnými favority a hrají dnes v bílých dresech, ti hostující pro dnešek zvolili modročernou kombinaci.
1'

Borussia Mönchengladbach: Sippel – Lazaro, Ginter, Elvedi, Wendt – Zakaria, Neuhaus – Herrmann, H. Wolf, Traoré – Embolo (C).
Náhradníci: Grün – Lainer, Thuram, Pléa, Bénes, Jantschke, Stindl, Kramer, Lang.

Hertha BSC: Schwolow – Pekarík, Boyata (C), Torunarigha, Plattenhardt – Stark, Guendouzi – Lukebakio, Darida, Dilrosun – K. Piątek.
Náhradníci: Jarstein – Ngankam, Alderete, Tousart, Leckie, Zeefuik, Dárdai, Mittelstädt, Redan.

Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Beitinger.
Hertha BSC

To Hertha patří v posledních letech spíše k průměru německé nejvyšší soutěže. To navíc ukazuje i letos. Na svém kontě má po deseti zápasech jedenáct bodů a patří ji dvanáctá pozice. Hostující fotbalisté dosud vstřelili osmnáct branek, jenže jich inkasovalo rovnou devatenáct. Hertha brala v posledních třech zápasech čtyři body. Nejprve vysoko padla na ledě Dortmundu 2:5, načež remizovala s Leverkusenem 0:0. V posledním zápase brala výhru, když přehrála Union Berlín 3:1.
Borussia Mönchengladbach

Mönchengladbach letos předvádí solidní výkony, ale možná i on sám chtěl být v tabulce o něco výše. Po deseti kolech má na svém kontě šestnáct bodů a patří mu sedmá pozice. Borussia dosud nasázela devatenáct branek, jenže jich rovnou šestnáct inkasovala. Z posledních tří duelů v rámci Bundesligy brala pět bodů Nejprve totiž remizovala s Augsburgem 1:1, načež si spravila chuť kanonádou proti Schalke, které porazila 4:1. V posledním zápase Mönchengladbach remizoval s Freiburgem 2:2.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u utkání v rámci Bundesligy! V tomto střetu se spolu podíváme na zápas mezi Mönchengladbachem a Herthou. Výkop je naplánován na 15:30 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.