Bundesliga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Schalke - 28. listopadu 2020   18:30

Mönchengladbach
15' Neuhaus  • 36' Wendt (Neuhaus) • 51' Thuram  • 80' H. Wolf (Pléa)
4:1
(2:1)
Schalke
20' Raman  (Uth)
Sommer – Lazaro (65. Lainer), Ginter, Jantschke, Wendt (81. Bénes) – Zakaria (65. Kramer), Neuhaus – Herrmann, Embolo (71. Stindl), Thuram (71. H. Wolf) – Pléa.
Sippel – Bénes, Elvedi, Kramer, Lainer, Lang, Stindl, Traoré, H. Wolf.
Schalke
Rönnow – Thiaw, Kabak, Nastasić – Ludewig, Uth, Mascarell, Serdar, Skrzybski (81. Boujellab) – Raman (63. Schöpf), Hoppe.
Boujellab, Bozdogan, Mendyl, Mercan, Schöpf, Stambouli, Schuler, Calhanoglu.

Děkuji vám za pozornost! Přeji příjemný zbytek večera.
Borussia-Parkem zní závěrečný hvizd a radost domácího týmu, který slaví jednoznačné vítězství 4:1. Nutno přiznat, že výsledek je pro Schalke velmi krutý, protože hosté byli velkou část zápasu aktivnější a předvedli solidní výkon, ve kterém doplatili na chybičky vzadu. Gladbach si tak připisuje další tři body, zatímco trápení Schalke pokračuje.
90+1'
90+1'
K hlavičce se ve vápně nedostali, přesto nadále drží míč a kombinují s ním na útočné polovině.
90+1'
Zdá se, že ano, protože v úvodu nastavení rozehrávají rohový kop.
90'
Schalke získalo míč, přesto se mu nedaří dostat k vápnu domácího týmu. Uvidíme, zda se ještě dostanou do zakončení.
89'
Schalke neuspělo s vysokým míčem, Gladbach tak v poklidu rozehrává na své polovině, ale hosté se na něj začínají tlačit.
88'
Brejk Schalke končí tam, kde skončila řada předešlých. Na velkém vápně.
87'
Zakroucený míč na zadní tyč tentokrát domácí hráč nezasáhl. Gladbach může těšit, že vhazuje u vápna soupeře.
86'
Gladbach se usadil na útočné polovině, kde dělá hostující defenzivě velké problémy. Obranný faul Schalke znamená zajímavou standardku pro domácí!
85'
Fauly připravují hosty o poslední naději na úspěch. Gladbach už utkání trpělivě dohrává a míří pro další tři body.
84'
Jantschke zabrousil do Marka Utha (SCH), který mu zákrok vrátil, ale tentokrát už proti pravidlům – žlutá karta.
83'
To by ještě chybělo! Gladbach napadal rozehrávku hostů, přičemž Kabak poslal malou domů na Rönnowa, kterému míč přeskočil kopačku. Gól pro sociální sítě nakonec nepadl, protože se pro něj hostující brankář stihl vrátit.
82'
Do hry se dostává také Sommer, jenž společně se svými spoluhráči zakládá další útočnou akci. Domácí už nikam nespěchají, Schalke už se také nikam vyloženě nežene. Dostat dnes "bůra" by bylo více než kruté.
81'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Oscar Wendt, přichází László Bénes.
81'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Steven Skrzybski, přichází Nassim Boujellab.
80'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Zdá se, že máme hotovo. Gladbach opět zaútočil středem hřiště, až Plea posunul míč na střídajícího HANNESE WOLFA, který střelou z levé strany navýšil náskok domácích.
79'
Schalke se dokázalo osvobodit, ale pokračuje v trápení, protože jeho šance k zakončení nevedou.
77'
Na hřišti přibývá tvrdých soubojů, přesto se stále hraje velmi intenzivně na obou stranách! Gladbach drží míč na útočné polovině.
76'
Na levé straně se dostal do zakončení Herrmann, jehož střela na přední tyč zaplula do boční sítě Rönnowovy branky.
76'
Hosté nevyužili ani další příležitost v podobě přímého kopu v blízkosti velkého vápna. Domácí obrana vysoký míč odvrací pryč.
74'
Schalke je opticky aktivní a posílá do vápna nebezpečné míče, jenže to má jednu chybu – většina končí u domácích hráčů.
73'
Rychlý brejk Schalke domácí odvrací pryč z vápna, což jim naprosto vyhovuje. Gladbach už se nikam nežene, soustředí se na obranu a čeká na případná okénka v hostující defenzivě.
72'
Schalke vhazovalo na útočné polovině, ale už je s míčem opět na své polovině. Čas utíká velmi rychle.
71'
Vysoký centr do vápna dokázal jeden z domácích prodloužit, ale jen do rukavic pozorného brankáře Schalke.
71'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Lars Stindl.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Hannes Wolf.
70'
Aktivní Thuram vyvezl míč daleko na útočnou polovinu, až ho přejel Mascarell. Gladbach na rozehrávku rozhodně nespěchá, bude střídat.
69'
Už se zdálo, že se hráči Schalke protlačí do zakončení, jenže jejich útok skončil na obranné hrázi velkého vápna.
68'
Gladbach se tlačí na defenzivu Schalke, aby definitivně rozhodlo. Z pravé strany vyslal přízemní centr Embolo, jehož pas srazil Rönnow k Pleovi, jemuž dorážka příliš nesedla.
66'
Parádní střela Neuhause, fantastický zákrok Rönnowa! Kapitán Gladbachu vyslal parádní dělovku zpoza vápna, kterou hostující brankář vyškrábl na rohový kop. Krásná fotbalová akce.
65'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Denis Zakaria, přichází Christoph Kramer.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Valentino Lazaro, přichází Stefan Lainer.
64'
Gladbach se dostal do přečíslení tří na jednoho, které ve vápně zakončil Plea, jehož nepřesný pokus proletěl jen vedle levé tyče!
63'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Benito Raman, přichází Alessandro Schöpf.
63'
Hezký brejk po pravé straně zakončením neskončil, ale Ludewigův centr přinesl alespoň rohový kop.
62'
Plea pelášil za dlouhým míčem, což se mu málem vyplatilo, protože se dostal ke střele z úhlu, kterou Rönnow kryje.
62'
Centr do vápna byl příliš vysoký, proto si ho Sommer zkušeně pohlídal a ukryl ho do svých rukavic.
61'
Schalke se nevzdává, snaží se prosadit a vstřelit kontaktní gól, ale musí si dávat pozor na zadní vrátka.
60'
Thuram se krásně prokličkoval do vápna, kde pobídl Pleu, ale tomu v zakončení zabránili zadáci Schalke, kteří ho skvěle zdvojili.
59'
Skrzybski je v dnešním utkání při chuti. Na hranici vápna si připravil parádní střelu, které chyběla jen přesnost. Míč míří těsně vedle tyče.
58'
Schalke se vydává do útoku, vhazuje po levé straně, ale dlouhé vhazování do vápna domácí obrana odvrací. Hosté to musí zkusit jinak...
57'
Gladbach zaútočil po levé straně, ale Herrmann u brankové čáry nepřetlačil obránce, tudíž míč ztratil.
56'
Hra byla přerušena, protože Raman dostal tvrdý zásah v osobním souboji, proto se svalil na hřiště a potřeboval lehké ošetření.
54'
Schalke se vydalo do brejku, ale centr z pravé strany Sommer bezpečně pokryl.
53'
Gladbach byl blízko čtvrtému gólu, když Embolo pobídl Thurama, jehož přihrávka do středu vápna mířila na Pleu. Tomu se však nepodařilo ideálně zakončit a v souboji s obráncem neuspěl.
51'
Gladbach ho zahrál skvěle. Načechraný centr za obranu vracel Ginter do středu vápna, načež pálil Plea, jehož pokus Rönnow skvěle pokryl. Míč se však odrazil na kopačku MARCUSE THURAMA, jenž zavěsil pod břevno.
50'
Malick Thiaw (SCH) dostává jen žlutou kartu a nabízí domácím slibný přímý kop ze středu hřiště.
50'
Gladbach šel do brejku, kdy mohl jít Plea sám na branku, ale v pádu ho zatáhl bránící hráč Schalke. Domácí se zlobí, protože chtějí červenou kartu za zmaření gólové šance.
49'
Plea se snažil prosadit u postranní čáry, kde ho přištípli dva bránící hráči. I když domácí rozehráli přímý kop, míč rychle ztratili.
48'
Další taktický faul ve středu hřiště. Tentokrát v podání Schalke, která poskytuje domácím šanci zaútočit.
47'
Gladbach měl ve vlastním vápně plno práce, ale s několika vysokými míči v krátkém sledu si dokázal poradit.
46'
Začínáme zhurta! Schalke se vydalo do útoku, při němž Marcus Thuram (MNC) zatáhl soupeře za dres a vidí žlutou kartu.
46'
Co k tomu říct? Přijde mi, že Gladbach čekal snadné tři body, ale Schalke už od prvních minut ukazuje touhu uspět. Hosté byli v první půli aktivnějším mužstvem, ale pak z ojedinělé šance domácích inkasovali nešťastný gól.

Hosté se nevzdali, rychle odpověděli a vzápětí nastřelili také tyčku, ale pak znovu domácí potrestali okénko v defenzivě. Do konce půle už byl nebezpečnější Gladbach, který nastřelil břevno, jenže stav už se nezměnil.
45+2'
45+2'
Už jsme jeli přes čas, ale Schalke si vybojovalo ještě přímý kop, ze kterého nezahrozilo.
45+1'
Gladbach se dostal k hlavičce i z rohového kopu, ale pokus na zadní tyči tentokrát mířil mimo branku.
45'
Krásný centr na přední tyč trefil Embolo, ale jeho hlavička míří jen vedle tyče. Domácí hráč se drbe za hlavu, přesto se může radovat z rohu, protože tam zřejmě byla malá teč soupeře.
45'
Thuram se pokusil zatáhnout míč do vápna od pravé postranní čáry, ale ještě před hranicí šestnáctky byl zastaven bránícím hráčem. Gladbach si zahraje ještě zajímavý přímý kop!
44'
Schalke se svým útokem neuspělo, naopak je znovu rozestavěné před svým vápnem, kde odráží nátlak domácích.
42'
Když jsme u Oscara Wendta, pokud jsou statistické údaje správné, tak Gladbach ještě nikdy neprohrál, když Wendt skóroval! Od svého příchodu v roce 2011 dal včetně dnešního utkání 16 branek, v této sezoně se ale trefil vůbec poprvé.
41'
Zdálo se mi, že nejvýše vyskočil Wandt, jehož hlavička tentokrát míří hodně vedle branky. Schalke rozehrává od své branky.
41'
Schalke s útokem neuspělo, naopak se musí bránit rychlému brejku Gladbachu. Výsledkem je rohový kop!
39'
Troufnu si tvrdit, že to už by byla smrtící rána. Na rohový kop si krásně naskočil Thuram, jenž hlavičkoval do břevna! Odražený míč dorážel ještě Jantschke, ale tomu střela nesedla a zamířila těsně vedle tyče.
39'
Embolo se šikovně prodral po levé straně, odkud si potáhl míč do středu a jeho nebezpečnou střelu ztečoval hostující hráč do horní sítě.
37'
Na Schalke jsem teď zvědavý. Poprvé zvládlo nečekaný gól skvěle, ale když jste poslední a trápíte se, druhá taková rána už může být na psychiku velmi těžkým náporem.
36'
Dvakrát se defenziva Schalke otevřela, dvakrát ji domácí hráči potrestali. Přímočarý protiútok středem završil Neuhaus přihrávkou do strany, kam si naběhl OSCAR WENDT a střelou k bližší tyči vrací svému týmu vedení.
35'
Domácí však rozehráli standardní situaci bídně a museli se pro míč vracet až na svou polovinu hřiště.
34'
Žlutá karta pro Kiliana Ludewiga (SCH).
34'
Gladbach má velké problémy s rozehrávkou, ale tentokrát mu hosté situaci usnadňují taktickým faulem na unikajícího Embola.
33'
Když sleduji dnešní Schalke, nechápu, jak může být poslední. Celek z Gelsenkirchenu hraje sebevědomě, umí se dostat do šancí a zároveň hraje zodpovědně i směrem dozadu.
31'
O slovo se přihlásil také Gladbach, jehož akce hosté úspěšně odvrací.
29'
Do vápna se prodral Hoppe, jenže jeho střela byla zablokovaná. Gladbachu se daří vystupovat proti střílejícím hráčům Schalke, ale velmi snadno je pouští do vápna.
28'
Domácím se pořádně ulevilo, protože Uth parádně zahraným přímým kopem orazítkoval levou tyč domácí branky!
26'
Žlutou kartu dostává Valentino Lazaro (MNC). Tady nebylo o čem!
26'
A pozor na to! Schalke má další zajímavou příležitost, protože domácí faulují těsně před velkým vápnem.
25'
Zajímavou střelu vyprodukoval Skrzybski, jehož pokus zastavil bránící hráč. Kdyby míč prošel na branku, bylo by to velmi zajímavé.
24'
Nátlak hostů pokračuje, protože i nadále se hraje převážně na polovině domácího týmu. A kleště se svírají více a více.
22'
Schalke je odměněno, že se po nešťastném gólu Gladbachu nesložilo a pokračovalo v aktivitě. Domácí jsou zatím horším týmem.
20'
Schalke právě vstřelilo branku!
Krásné vyrovnání v podání hostů! Uth zachytil špatnou rozehrávku a krásným lobem nabil do vápna nabíhajícímu BENITOVI RAMANOVI, jenž placírkou uklidil míč do horní části branky.
19'
Gladbach dokázal vytlačit soupeře až na jeho polovinu, po čemž hosté posílají nepřesný centr přímo k Sommerovi.
18'
Schalke znovu útočí a dožadovalo se faulu na hranici velkého vápna – marně.
17'
Schalke schytalo studenou sprchu, protože v první čtvrthodince bylo opticky lepším a nebezpečnějším mužstvem. Uvidíme, co první gól udělá s dalším průběhem utkání.
15'
Neskutečné štěstí pro domácí! Rychlý brejk zakončil Embolo, jehož pokus z rohu malého vápna skvěle vychytal Rönnow. K odraženému míči se vzápětí dostal FLORIAN NEUHAS, který trefil jen obránce na brankové čáře, ale od těch se míč odrazil za brankovou čáru.
14'
Nátlak Schalke pokračoval, a přestože z rohu nezapršelo, mohl z druhé vlny pálit Kabak. Bohužel pro hosty jeho rána trefila jen bránícího hráče.
13'
Moc nechybělo! Uth hezky zakroutil míč do vápna, kde si naskočil Skrzybski, jenž usměrnil míč těsně vedle branky.
12'
Nezahrozili, protože defenziva Schalke míč odvrací. Hráči v modrých dresech znovu operují na útočné polovině.
11'
Útočná akce Gladbachu po levé straně přinesla alespoň rohový kop pro domácí. Uvidíme, zda se jim podaří zahrozit.
9'
Schalke vyprodukovalo zajímavý centr za obranu, který ještě vracel do šestnáctky jeden z hráčů v modrém, jenže míč nakonec proskákal za brankovou čáru.
8'
Do protiútoku se středem hřiště hnal pro změnu Gladbach, kterému nevyšla finální přihrávka do strany, přesto se udržel na míči. Vzápětí střílel ze střední vzdálenosti Zakaria, jemuž střela příliš nesedla.
7'
V úvodu zápasu brzdí obě mužstva nepřesnosti. Ty soupeřovy lépe zachytává Schalke, jeho brejk tentokrát zakončením neskončil.
6'
Nepřesná kombinace ho o míč připravila, ale úplně stejně selhali také domácí na druhé straně. Schalke rozehrává od své branky.
5'
Gladbachu nevyšel ani druhý útok, Schalke může znovu rozehrát a zaútočit.
4'
Středem hřiště se hnal Embolo, který před vápnem o míč přišel. Schalke se vydalo do rychlého brejku, načež pálil zpoza vápna Uth, jehož rána zaplula jen do Sommerových rukavic.
3'
Schalke rozehrává po nepřesném centru domácích, ale o míč vzápětí přichází. Na tahu jsou znovu domácí!
2'
Gladbach se okamžitě vydal do útoku, což mu usnadnil také faul hostujícího hráče, ale k přímému ohrožení branky se nedostal.
1'

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lazaro, Ginter, Jantschke, Wendt – Zakaria, Neuhaus – Herrmann, Embolo, Thuram – Pléa.
Náhradníci: Sippel – Bénes, Elvedi, Kramer, Lainer, Lang, Stindl, Traoré, H. Wolf.

FC Schalke 04: Rönnow – Thiaw, Kabak, Nastasić – Ludewig, Uth, Mascarell, Serdar, Skrzybski – Raman, Hoppe.
Náhradníci: Boujellab, Bozdogan, Mendyl, Mercan, Schöpf, Stambouli, Schuler, Calhanoglu..
Favoritem jsou domácí, pro které hovoří i vzájemné zápasy. Schalke je sice v posledním jarním utkání porazilo 2:0, ale v předchozích šesti zápasech si však připsalo jen tři remízy. Na poslední výhru v Borussia-Parku navíc čeká už přes sedm let.

Co dalšího vzájemné zápasy napovídají? Rozhodně gólově chudší utkání, jelikož v pěti z posledních šesti ligových duelů padly maximálně dvě branky. Třikrát se v utkání podařilo skórovat oběma mužstvům.
Gladbach bodoval v šesti z posledních sedmi zápasů. I díky tomu se drží na sedmé příčce, kde má kontakt s týmy, jejichž umístění zaručuje účast v evropských pohárech. Gladbachu se navíc daří i v Lize mistrů, protože po debaklu 6:0 a 4:0 proti Šachťaru vede svou skupinu s Interem a Realem Madrid!

Opačné starosti má Schalke, které pokračuje ve svém úpadku. Tradiční mužstvo, jenž vždycky patřilo mezi německé skvosty, se v posledních letech trápí, což platí i v této bundesligové sezoně. Celek z Gelsenkirchenu totiž v osmi zápasech nevyhrál, získal jen tři body a krčí se na dně ligové tabulky.
Hezký sobotní večer všem fanouškům bundesligy! Sobotní program 9. kola završí zajímavé derby mezi Mönchengladbachem a Schalke, který budeme od 18:30 sledovat v přímém přenosu.