Bundesliga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Hertha Berlin - 4. dubna 2021   18:00

Union Berlin
9' Andrich (Musa)
1:1
(1:1)
Hertha Berlin
35' Lukebakio
Luthe – Friedrich, Knoche, N. Schlotterbeck – Trimmel (C), Prömel (73. Ingvartsen), Andrich, Gentner, Ryerson – Musa (83. Pohjanpalo), M. Kruse.
Stegemann – Assmuth, Hüwe
An der Alten Försterei, Berlín
Schwolow – Klünter, Stark (C), Torunarigha – Zeefuik, Tousart, Guendouzi (79. S. Khedira), Mittelstädt – Lukebakio (61. Ascacibar), J. Córdoba (90+2. K. Piątek), Cunha.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Berlínské derby mezi Unionem a Herthou nepoznalo vítěze, utkání skončilo nerozhodným výsledkem 1:1.

Oba góly padly v průběhu prvního poločasu. Už v 9. minutě vstřelil gól domácí středopolař Robert Andrich, jenž s prosadil přízemní střelou k pravé tyči. Hosté odpověděli krátce po půl hodině hry, kdy nařízenou penaltu přetavil v gól Dodi Lukebakio. Ve druhém poločase kvalita hry výrazně opadla. Aktivnější byli domácí, ale jejich útočné snahy soupeř bez problémů vydržel eliminovat až do závěrečného hvizdu.

Bod za remízu posunul Union na sedmou příčku, o skóre před Stuttgart. Hertha nadále zůstává v ohrožení sestupu, na osmnáctý Kolín má k dobru pouhé dva body.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 9:3. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 13:12.
90+4'
90+3'
Volného prostoru na levé straně Marcus Ingvartsen nevyužil podle představ. Stříleným centrem trefil Starka, který navíc zblokoval míč takovým způsobem, že Union nebude kopat roh, nýbrž házet aut.
90+2'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Jhon Córdoba, přichází Krzysztof Piątek.
90+1'
Domácí opět předvedli pohlednou kombinaci, chyběla jen dobře vyřešená finální fáze. Za psem Kruseho se Joel Pohjanpalo natahoval marně.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Marvin Friedrich si narazil s Marcusem Ingvartsenem, ale následně si netroufl jít proti početní přesile. Hru otočil dozadu na Gentnera.
88'
Výbornou práci odvedl Niklas Stark, jenž v poslední chvíli dostihl nabíhajícího Pohjanpala a střílený centr na jeho osobu odpálil mimo hrací plochu.
87'
Hráči Herthy měli pocit, že si stoper Robin Knoche pomohl na polovině hřiště při zpracování pravou rukou. Zřejmě měli pravdu, ale udržel ji u těla, proto hra pokračuje bez přerušení.
86'
U lajny Julian Ryerson obelstil Zeefuika, avšak následný pas mu nevyšel podle představ. Míč poslal za paty Kruseho, v akci byl znovu Schwolow.
85'
Polovysoký lob za obranu zpracoval Joel Pohjanpalo za tělo. Musel tedy udělat jeden dotek navíc, jimž posunul balón před sebe, načež vypálil pravačkou vedle pravé části brankové konstrukce.
84'
Fotbalisté v červených dresech znovu přesunuli hru na útočnou polovinu. Centr se Maxi Krusemu vůbec nepovedl, míč poslal do rukou brankáře.
83'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Petar Musa, přichází Joel Pohjanpalo.
82'
Na levé straně si v blízkosti rohového praporku vytvořil prostor k centru Christopher Trimmel. Balón poslal na Petara Musu, jenž v záklonu trefil blokujícího Starka, balón následně sebral gólman.
81'
Velké zaváhání Marvina Friedricha zachránil včas vyběhnuvší Andreas Luthe. Malá domů v podání Schlotterbecka byla příliš pomalá, ale druhý ze stoperů přesto pustil míč za sebe. Gólman v poslední chvíli odkopl před Cunhou.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Nadále platí, že Union ve druhé půli hýří velkou aktivitou, zatím si ale nedokázal vytvořit příležitost, z níž by mohl rozhodnout.
79'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Matteo Guendouzi, přichází Sami Khedira.
78'
Žlutou kartu obdržel střídající Santiago Ascacibar. Ve snaze udržet míč na hrací ploše ve skluzu zajel nohama napřed do Friedricha.
77'
Místo očekávaného centru zvolil Niklas Stark rozehrávku na krátkou vzdálenost. Centr nepřišel ani od Klüntera, hosté zkoušejí štěstí po zemi.
76'
Jhon Córdoba udělal to nejlepší, co v dané chvíli mohl. Pod tlakem si u lajny podržel balón a počkal na kontakt od Ryersona, načež padl k zemi. Stegemann odpískal standardku ve prospěch Herthy.
75'
Brazilský útočník Matheus Cunha udržel míč pro spoluhráče i v obležení dvou soupeřů. Rozvinul akci nahrávkou po pravé straně, centr Ascacibara našel bránícího Friedricha.
73'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Grischa Prömel, přichází Marcus Ingvartsen.
73'
Alexander Schwolow poslal odkop až ke svému protějškovi. Andreas Luthe vyběhl z brány, aby zamezil možnému nebezpečí, Cunhovi nedovolil hlavičkovat.
72'
Ofenzivní akci Unionu zastavil hvizd arbitra Stegermanna. Dal na pokyn pomezního, jenž viděl nedovolený zákrok Kruseho na Klüntera u levé lajny.
71'
Do hry nohama zapojil Nico Schlotterbeck i gólmana Andrease Lutheho. Domácí strážce svatyně je ve druhé půli bez práce, nyní dlouhým odkopem poslal míč na útočnou polovinu.
70'
Julian Ryerson musel rychle reagovat a nepočínal si úplně ideálně. Sice odehrál míč před dotírajícím Guendouzim, ale nahrávku poslal jen k protihráči.
69'
Po přerušení hry byly nespokojeny oba celky. Hosté protestovali proti faulu Niklase Starka, zatímco domácí měli pocit, že jim rozhodčí mohl ponechat výhodu.
68'
Levý obránce Julian Ryerson vyzval Deyovaisia Zeefuika. Udělal sokovi kličku doprava, načež v předklonu odcentroval do rukavic gólmana.
67'
Matheus Cunha tvrdými zákroky nešetří. Frustrovaný z držení Knochem se ohnal a stopera Unionu zasáhl loktem do hrudi. Jasný faul.
66'
Z velkého úhlu zkusil Max Kruse překvapit Schwolowa. To by se mu s největší pravděpodobností i podařilo, avšak střelu poslal do boční sítě.
65'
Pokračuje kombinační hra domácího mužstva. Christopher Trimmel přenesl hru na Prömela, který z druhého doteku centroval do šestnáctky. Našel jen stopera.
64'
S tvrdostí nešetřil ani Matteo Guendouzi. I ten si zblízka vyslechl varování poté, co loktem trefil do ramene unikajícího Ryersona.
63'
O žlutou kartu si hlasitě řekl Robin Knoche. Ve skluzu hrál míč, ale nejprve tvrdě zajel do kotníků Klünterovi. Rozhodčí se spokojil s ústní domluvou.
61'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Santiago Ascacibar.
61'
Hodina střetnutí je pryč, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Berlínské derby je i nadále vyrovnané, rozhodnout může každá menší chyba.
60'
Obranný odkop Maximiliana Mittelstädta trefil do obličeje Petara Musu. Překvapený chorvatský útočník překvapeně padl na trávník, balónem dostal prudce do nosu.
59'
Zaváhání Grischy Prömela chtěl využít Dodi Lukebakio, který vysokým obloučkem hledal Córdobu. Forvard nahrál pod sebe Tousartovi, rána z první prosvištěla vysoko nad břevnem.
58'
Zkušeně si počínal Jordan Torunarigha. Byl si moc dobře vědom, že na něj Kruse nebezpečně dotírá, a tak neriskoval a balón hlavou poslal do rukavic gólmana.
57'
Deyovaisio Zeefuik v hlavičkovém souboji trefil pod žebra Schlotterbecka, jenž zůstal ležet na trávníku. Cunha sportovně zakopl míč do autu.
56'
Za dlouhou nahrávkou Lukebakia sprintoval Jhon Córdoba marně, na kulatý nesmysl těsně nedosáhl. Hrát mohl Marvin Friedrich, jenž měl hodně volného prostoru.
55'
Protiútok Herthy zastavil dobrým čtením hry Marvin Friedrich. Očekával, že nahrávka půjde na Lukebakia, načež pasivně stojícího soka předběhl a rozehrál na spoluhráče.
54'
Za přetaženým centrem Kruseho natahoval nohu Nico Schlotterbeck. Míč stihl, ale zakončoval hodně slabě, navíc do středu brány. Snadná práce pro Schwolowa.
53'
Pátým držitelem žluté karty se stal hostující stoper Jordan Torunarigha. Tomu vůbec nešlo o balón, ale o atakování Ryersona, jemuž přišlápl pravou nohu.
52'
Matheus Cunha není spokojen s výrokem rozhodčím, který mu odpískal nedovolený zákrok proti Friedrichovi. Stegemann rozhodl správně, Brazilec přiběhl do souboje pozdě.
51'
Úvod druhé půle patří Union, hosté mají velké problémy dostat se byť jen na útočnou polovinu. Skvělou nahrávku vymyslel Kruse na Musu, který ale nezvládl zpracování, balón posunul do brankářových rukavic.
50'
Ofenzivní složku týmu podpořil stoper Nico Schlotterbeck. Hlavu měl po celou dobu nahoře, středem našel Prömela. Pokus o střelu z dálky zblokoval jeden z obránců.
49'
Standardku v podobě rohu domácí nepřetavili ve vedoucí gól. Christopher Trimmel hledal Petara Musu, toho ovšem udržel na uzdě Matteo Guendouzi.
48'
Po levé lajně nastartoval své motory Grischa Prömel. Chtěl centrovat, ale blokující Start změnil směr letu míče, ten padl do brány. Pozorný Schwolow neriskoval, míč vytáhl nad břevno.
47'
Ani jeden z trenérů neuděl o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
První poločas berlínského derby mezi Unionem a Herthou nabídl po gólu na každé straně. Do vedení se dostali v 9. minutě hosté, kteří byli za aktivní úvod odměněni zásahem v podání Roberta Andricha, který se trefil zpoza šestnáctky po zemi nechytatelně k pravé tyči. Současnou podobu výsledku dal ve 35. minutě Dodi Lukebakio, jenž s velkým přehledem proměnil pokutový kop po faulu Friedricha na Guendouziho. Úvod patřil Unionu, ale hra se postupně vyrovnala a v koncovce první pětačtyřicetiminutovky měla navrch naopak Hertha. Druhá půle slibuje velký boj.
45+2'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
45'
V závěru úvodního dějství ještě vyfasoval žlutou kartu Lucas Tousart. S odkopem váhal příliš dlouho, následně místo míče trefil pravačku presujícího Prömela.
44'
Povedený centr z pravé strany vyslal Christopher Trimmel. Nejvýše se vyšplhal aktivitou hýřící Robert Andrich, ze vzduchu vystřelil těsně nad.
43'
Průniková nahrávka Schlotterbecka měla oči. Grischa Prömel stál rázem tváří v tvář proti dvěma posledním obráncům, s nimiž si ovšem neporadil.
42'
Max Kruse zabojoval společně s Andrichem, přesto balón vybojovali do své moci hosté. Maximilian Mittelstädt opanoval hlavičkový souboj a míč sklepl pro Lukebakia.
41'
Levou stranou nabral rychlost Christian Gentner. Dobře zapracoval Matteo Guendouzi, jenž soupeři překřížil cestu a pravou nohou píchl míč do zámezí.
40'
Hosté standardku v obrat nepřetavili. Matheus Cunha hledal u pravé tyčky naběhnutého Lukase Klüntera, hlavička z úhlu skončila v boční síti.
39'
Pěknou individuální akci Maximiliana Mittelstädta ukončil Robin Knoche, a to za cenu nedovoleného zákroku. Unikajícího protivníka stáhl za dres.
38'
Pod tlakem musel Matheus Cunha zapojit do hry stopery. Jordan Torunarigha mel hodně času i prostor, povedeným obloučkem našel u pravé lajny Starka.
37'
Psychický výhoda je teď na straně berlínské Herthy. Ta rychle získala balón do své moci, s míčem přesunula kombinaci na útočnou polovinu.
35'
Hertha právě vstřelila branku!
Penaltu vzal na sebe DODI LUKEBAKIO. Zachoval chladnou hlavu a balón poslal k pravé tyči, zatímco Alexander Schwolow padal na opačnou stranu. Zkušeně provedená "desítka."
34'
Nejen Guendouzi, ale i Friedrich jsou nyní v péči lékařů. Faulující fotbalista protihráče trefil do spodku kopačky nártem, atak tak byl bolestivý i pro něj.
33'
Bude se kopat penalta! Matteo Guendouzi obdržel nahrávku do pokutového území zády k bráně. Marvin Friedrich soupeři podrazil levou nohu, arbitr Stegemann okamžitě ukázal na bílý bod.
32'
Rychlý přechod středem Unionu nevyšel. Christian Gentner viděl rozběhnutého Kruse, jenže tomu nahrál na paty, načež ani Musela nezvládl míč zachytit.
31'
Domácí hráči si při postupně kombinaci neodpustili drobnnější chybu, kterou však bez problémů zažehnali. Nico Schlotterbeck pustil těžký pas Musy za sebe, ale měl štěstí, žádný z protihráčů ho neatakoval.
30'
Max Kruse rozáhl hru do šířky hřiště. U pravé lajny našel volného Andricha a vystartoval do šestnáctky, kam dostal centr, na nějž těsně nedoskočil.
29'
Na polovině hřiště Niklas Stark poslal skluzem k zemi Prömela. Sice trefil i balón, ale jako první nohy soka, proto rozhodčí odpískal další prohřešek.
28'
Matteo Guendouzi mimo dění hry trefil loktem do žeber Gentnera a může být rád, že ze střetu vyvázl jen se žlutou kartou. Tu posléze viděl za přílišné protesty i domácí Grischa Prömel.
27'
Žlutou kartou potrestaný Julian Ryerson volil sázku na jistotu. Kolem presujícího Lukebakia si netroufl nahrát, zapojil tak do hry Lutheho.
26'
Od rohového praporku centroval Christian Gentner. Přetažený centr nadělal gólmanovi velké problémy, nakonec však zvládl balón vyboxovat.
25'
Robert Andrich je při chuti. Ke vstřelenému gólu chtěl přidat i asistenci, ale centr do vnitra velkého vápna dokázal zblokovat do zámezí Klünter.
24'
Nepovedený nákop Schwolowa si pohlídal Marvin Friedrich. Tělem odstavil Petara Musu a vybojoval pro svého gólmana odkop od brány.
23'
Útočný prohřešek Dodiho Lukebakia stojí Herthu míč. Křídelník nabral velkou rychlost po pravé lajně, ve finále pouze tvrdě sestřelil k zemi soka Friedricha, který si kulatý nesmysl pohlídal tělem.
22'
Hodně hlasitě dává Matheus Cunha fakt, že byl faulován. Ryerson jej skutečně atakoval nedovoleně, avšak hlasitý doprovod byl zbytečný. To vzápětí hlavní arbitr Brazilci vysvětlil.
21'
Středopolař Maximilian Mittelstädt zvládl zpracování na jedničku, hůře si vedl při kličce proti Prömelovi. Tomu nedokázal poslat balón mezi nohama.
20'
Zakončení soka nakonec tečoval Nico Schlotterbeck, proto Hertha rozehrávala další rohový kop. Cunha našel hlavu Jordana Torunarighy, za jehož pokusem se Luthe natahoval marně, zachránilo jej břevno!
19'
Akce hostujícího celku ještě pokračovala rohovým kopem. Dodi Lukebakio přetáhl centr na Guendouziho, Francouz v záklonu poslal balón nad bránu.
18'
Střelu z volného přímého kopu točil Matheus Cunha přes zeď k pravé tyči. Výborně vyskočil Robert Andrich, který míč vyhlavičkoval těsně vedle levé tyče.
17'
Velmi dobrou práci odvedl Deyovaisio Zeefuik, jenž nejprve obelstil osobního strážce a pak mezi dvěma spoluhráči našel Córdobu, jehož podrazil Julian Ryerson. Norský zadák si za svůj počin vykoledoval kartu žluté barvy.
16'
Stoper Schlotterback podklouzl při snaze o dlouhý nákop, což pochopitelně mělo vliv na kvalitu pasu. Petar Musa neměl šanci míč dostihnout před Starkem.
15'
Útočný faul odpískán Matheusi Cunhovi. Brazilský forvard okopával Nica Schlotterbecka tak dlouho, až sudího donutil přerušit hru.
14'
Francouzský záložník ve službách Herthy Guendouzi tentokráte vystihl nahrávku Kruseho na Friedricha. Znovu zkusil založit rychlý brejk, oblouček za obranu však sebral gólman.
13'
Mizerné zpracování předvedl Dodi Lukebakio. Přesenesení hry v podání Guendouziho bylo přesné, ale spoluhráč míč zpracoval až za postranní čárou.
12'
Málem to bylo o dvě branky! Julian Ryerson napálil skákající balón do břevna a velkou šanci měl i dorážející Petar Musa, ten přestřelil!
11'
Vedení domácího mužstva je zasloužené, Hertha v úvodu střetnutí působí hodně zakřiknutým dojmem. Nyní bude muset více zabrat do ofenzivy.
9'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Skóre derby otevírá ROBERT ANDRICH! Středopolaři sklepl hrudí balón Musa kousek za šestnáctku, za přízemní ránou k pravé tyči Schwolow natahoval levou ruku marně!
9'
Fotbalisté v červených dresech zatím působí aktivnějším dojmem, alespoň tedy častěji hrají na balónu. Opět sledujeme kombinaci na jejich útočné polovině.
8'
Nebezpečný projektil vypálil z dvaceti metrů Max Kruse. Přízemní ránu mířil k pravé tyči. Alexander Schwolow šel na zem včas, pokus vytěsnil konečky prstů levé ruky.
7'
Lukas Klünter přecenil rychlostní schopnosti Cunhy. Míč nakopl příliš dobře, spoluhráč kulatý nesmysl dostihl mimo hrací plochu.
6'
Exekuce se chopil brazilský křídelník Matheus Cunha. Centrovaný balón na zadní tyč hledal Starka, ještě výše se ovšem vyšplhal Julian Ryerson.
5'
V blízkosti rohového praporku byl faulován Dodi Lukebakio. Kličkou uspěl proti Prömelovi, jenž vzápětí soka stáhl za dres k zemi.
4'
Defenzivní povinnosti si na jedničku splnil Jordan Torunarigha. Vložil tělo před sprintujícího Musu a následně nahrál dozadu brankáři.
3'
První nebezpečnou příležitost derby si vypracoval domácí Max Kruse. Nejlepší střelec Unionu v sezóny hlavičkoval pod břevno, Alexander Schwolow vyškrábl míč nad.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červených dresech. Hosté pro dnešní střetnutí také oblékli tradiční bílo-modrou kombinaci.
1'

1. FC Union Berlín: Luthe – Friedrich, Knoche, N. Schlotterbeck – Trimmel (C), Prömel, Andrich, Gentner, Ryerson – Musa, M. Kruse.
Náhradníci: Karius – Bülter, Endo, Griesbeck, Hübner, Ingvartsen, Lenz, Pohjanpalo, Teuchert.

Hertha BSC: Schwolow – Klünter, Stark (C), Torunarigha – Zeefuik, Tousart, Guendouzi, Mittelstädt – Lukebakio, J. Córdoba, Cunha.
Náhradníci: Körber – Alderete, Ascacibar, S. Khedira, Leckie, Pekarík, K. Piątek, Plattenhardt, Radonjić.

Rozhodčí: Stegemann – Assmuth, Hüwe.
Hertha BSC

Nebylo zvykem, aby Hertha byla "až" druhým nejlepším berlínským klubem v Německu. Nyní ovšem tuto skutečnost musí skousnout. A nejen to. Musí ještě pořádně zabojovat, aby udrželi prvoligovou příslušnost. Aktuálně totiž okupují poslední nesestupovou, tedy sedmnáctou příčku s jednobodovým náskokem na Kolín. Dardaiova družina před reprezentační přestávkou zabrala a ze tří střetnutí dvě vyhrála, prohrála pouze v Dortmundu proti Borussii. Střeleckou produktivitu celku vede Matheus Cunha s osmi trefami.
1. FC Union Berlín

Union Berlín patří k nejpříjemnějším překvapením letošního ročníku nejvyšší německé soutěže. Po neúplných sedmadvaceti kolech se nachází na skvělé osmé pozici, v případě vítězství se dokonce mohou posunout před Mönchengladbach. Forma Fischerových svěřenců ale není zdaleka ideální, v posledních deseti ligových utkáních totiž zvítězili pouze dvakrát, čtyřikrát remizovali a čtyřikrát prohráli. Nejlepším střelcem týmu je s deseti góly Max Kruse.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný nedělní podvečer! Vítám vás při sledování 27. kola německé Bundesligy, u zápasu mezi Unionem Berlín a Herthou.