Bundesliga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Mönchengladbach - 30. ledna 2021   15:30

Union Berlin
31' Knoche (Ingvartsen)
1:1
(1:0)
Mönchengladbach
59' Pléa  (J. Hofmann)
Luthe (69. Karius) – Friedrich (C), Knoche, N. Schlotterbeck (79. Bülter) – Ryerson, Gentner (66. Griesbeck), Andrich, Gießelmann – Teuchert (85. Dajaku), Awoniyi (79. Pohjanpalo), Ingvartsen.
Dankert – Rohde, Häcker
An der Alten Försterei, Berlín
Sommer (C) – Lainer, Ginter, Elvedi, Binsibajní – Kramer (58. Neuhaus), Zakaria – J. Hofmann (75. Stindl), H. Wolf (90+2. Herrmann), Thuram – Pléa (90+2. Embolo).
Sippel – Beyer, Bénes, Herrmann, Embolo, Jantschke, Neuhaus, Wendt, Stindl.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 10:8. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:13.
Je konec. 1. FC Union Berlín remizoval s Borussií Mönchengladbach 1:1. Bohužel to nebyl zrovna atraktivní zápas, ale přece jenom jsme se dočkali dvou branek. Žádná velká fotbalová paráda k vidění v první půli rozhodně nebyla, ale branky jsme se přece jenom dočkali, když se ve 31. minutě prosadil domácí Robin Knoche. V 51. minutě mohl srovnat Thuram, ale zakončil vedle. V 59. minutě už ale Borussia srovnala, konkrétně Alassane Pléa. Následně byla hra vyrovnaná a v nastaveném čase získal Mönchengladbach hned pět rohových kopů, ovšem ani jeden neskončil gólem.
90+7'
90+7'
Po dalším rohu přišla hlavička, ale ta skončila mimo bránu a vypadá to, že zápas skončí smírně.
90+6'
Hosté se vehementně dožadují penalty, neboť se měl domácí hráč dopustit ruky uvnitř vápna, ale sudí ukazuje na rohový kop.
90+6'
Marcus Thuram se dostal ke hlavičce, kterou ale Loris Karius vyrazil do zámezí a Mönchengladbach má opět rohový kop.
90+5'
A další roh bude mít Borussia, neboť domácí znovu dostali míč do zámezí.
90+5'
Roh se bude opakovat, jelikož centr odvrátil do zámezí Marius Bülter.
90+4'
Borussia Mönchengladbach získala rohový kop z pravé strany a tohle je šance na rozhodnutí tohoto utkání.
90+2'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Hannes Wolf, přichází Patrick Herrmann.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Breel Embolo.
90+1'
Marcus Thuram si ramenem zpracoval křížný pas do vápna, ale posléze vypálil vedle.
90'
Rozhodčí nastavuje 6 minut navíc.
89'
Posléze se Berlín sice snažil něco vymyslet pasem za obranu, ale nakonec je z toho jen ofsajdové postavení.
88'
Balón posléze skončil opět jen v zámezí a Union má k dispozici autové vhazování.
87'
Hannes Wolf následně zkoušel najít centrem z pravé strany spoluhráče, ale míč zachytila obrana.
86'
Borussia Mönchengladbach se opět dostala k míči, ale bohužel ke konci utkání nevidíme žádné šance.
85'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Cedric Teuchert, přichází Leon Dajaku.
82'
Mönchengladbach se snaží něco vymyslet středem hrací plochy, ovšem Union nepouští soupeře hlouběji.
80'
Máme před sebou už pouze deset minut a Union Berlín stále hraje s Borussií Mönchengladbach smírně 1:1.
79'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Joel Pohjanpalo.
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Nico Schlotterbeck, přichází Marius Bülter.
77'
Yann Sommer si poradil s nepřesným centrem soupeře a chytil tak balón do rukou.
76'
Marcus Thuram přišel o míč na polovině soupeře a Union se vrhl do protiútoku, ale nepřesná přihrávka vše zmařila.
75'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Lars Stindl.
72'
Tentokrát se hned dvakrát dostali domácí ke střele uvnitř vápna, ale obrana Borussie obě zblokovala.
71'
První žlutou kartu pro domácího hráče uviděl Nico Schlotterbeck.
70'
Loris Karius, který se negativně proslavil díky nevydařenému finále Ligy mistrů za Liverpool nyní bude hájit dvacet minut branku Unionu.
69'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Andreas Luthe, přichází Loris Karius.
67'
A podle lékařů se bude muset střídat brankář na domácí straně! To je velice nepříjemné.
66'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christian Gentner, přichází Sebastian Griesbeck.
64'
Domácí gólman Andreas Luthe se snažil dojít pro míč, který mu střežil před útočníkem obránce, ale domácí hráči se nakonec srazili a právě brankář Luthe je ošetřován.
63'
Florian Neuhaus zezadu podrazil Ingvartsena a uviděl tak od sudího kartu žluté barvy.
62'
Tentokrát přišel další útočný faul ze strany Unionu, který sice je častěji u míče a snaží se něco vymyslet, ale skóre je nyní už srovnané.
60'
Po hodině utkání tak je stav srovnán na 1:1.
59'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Máme srovnáno na 1:1! ALASSANE PLÉA si skvěle sklepl míč s Jonasem Hofmannem a následně zpoza hranice vápna zakončil skvělou ránou k pravé tyči, na kterou Luthe nedosáhl. Asistence: Jonas Hofmann.
58'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází Florian Neuhaus.
57'
Tentokrát útok Unionu přerušila ruka ve vápně a Borussia získala balón.
55'
Tentokrát se Union málem dostal do velmi dobré šance, ale centr z levé strany nakonec skončil jen v rukou gólmana Sommera.
54'
Cedric Teuchert se dostal po pravé straně až do zakončení, ale to poslal z hranice vápna mimo svatyni Sommera.
53'
Míč se už ocitl v zámezí a Union tak má k dispozici autové vhazování.
51'
Marcus Thuram se po dobré přihrávce do vápna dostal ke střele, ale míč mu sjel z nohy a zakončil tak jen vedle levé tyče!
50'
Velmi složitou kombinaci předvedli domácí na levé straně, ale soupeř toho nedokázal využít.
48'
Taiwo Awoniyi už nedostihl balón na hrací ploše a následovat tak bude autové vhazování pro Borussii Mönchengladbach.
47'
Berlín se dostal s míčem do vápna, ale tam posléze Cedric Teuchert sám od sebe upadl.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
První poločas je u svého konce a Union Berlín vede nad Borussií Mönchengladbach 1:0. Žádná velká fotbalová paráda k vidění rozhodně nebyla, ale branky jsme se přece jenom dočkali, když se ve 31. minutě prosadil domácí Robin Knoche. Doufejme, že druhá polovina utkání bude zábavnější.
45+2'
45+2'
A nakonec se domácí dostali do zakončení, které ale letělo jen vedle brány Sommera.
45+1'
Union Berlín nyní získal na samém konci první půle rohový kop z pravé strany.
45'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.
45'
Denis Zakaria faulem přerušil brejk soupeře, když podrazil Teucherta a uviděl od sudího žlutou kartu.
44'
Marcus Ingvartsen se sice diví, ale rozhodčí mu odpískal nedovolený zákrok ve středu hrací plochy.
42'
Andreas Luthe si ovšem poradil s následným centrem a chytil jej bez problémů do rukou.
41'
Posléze skončil balón v rukou Andrease Lutheho, ale jeho rozehrávka nebyla nejlepší a po chvíli získala Borussia rohový kop.
40'
Mönchengladbach se snažil něco vymyslet po pravé straně, ale Jonas Hofmann si nedokázal zpracovat míč.
38'
Nico Schlotterbeck to vzal na sebe a vypálil z nějakých dvaceti metrů, ale jeho pokus nakonec skončil pouze nad bránou Borussie.
37'
Yann Sommer posléze získal odkop od své svatyně, když přišla nepřesná přihrávka ze strany soupeře.
36'
Nyní uviděl hlavní trenér hostů Marco Rose žlutou kartu za nevhodné řeči.
35'
Sudí tentokrát přerušil hru, protože se Denis Zakaria dopustil faulu ve středu hřiště.
34'
Po centru z rohu se snažil zakončit Marcus Thuram, ovšem ten nedokázal trefit míč čistě.
33'
Borussia Mönchengladbach chce rychle odpovědět a díky své dravosti nyní získala rohový kop.
32'
Následně ještě samozřejmě musel vše prozkoumat videorozhodčí, který jen potvrdil platnost gólu.
31'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Nyní jsme se už dočkali úvodní branky, kterou dává domácí celek! Po centru Marcuse Ingvartsena z volného kopu se dostal ke hlavičce ROBIN KNOCHE a zakončil o levou tyč za záda Sommera. Asistence: Marcus Ingvartsen.
26'
Robert Andrich se utkal s Rámím Binsibajním v souboji uprostřed hrací plochy a právě domácí hráč se dopustil faulu.
24'
Opět velmi pomalý přechod Unionu směrem dopředu, která znovu znamená jen ztrátu míče.
22'
Nyní se navíc Marcus Thuram dopustil útočného faulu a zápas nám toho bohužel moc k vidění nepřináší.
21'
Posléze se sice hosté dostali ke střele, ale ta opět letěla daleko vedle brány Lutheho.
20'
Domácí útočník Marcus Ingvartsen se snažil dravě dostat k míči, ale nakonec se dopustil pouze nedovoleného zákroku.
18'
Znovu se Borussia Mönchengladbach snaží o nějaký rychlý presink, ale tentokrát to Berlín zvládl.
17'
A opět skončil míč jen za bránou domácího celku a Andreas Luthe se tak postará o další odkop.
15'
Marcus Thuram se vložil do zakončení hlavou, ale jeho pokus nakonec letěl pouze nad svatyni Andrease Lutheho.
14'
Následně Mönchengladbach získal rohový kop z pravé strany a může tak otevřít brankový účet tohoto utkání.
13'
Posléze ale Borussia vysunula svůj presink, což přineslo ovoce, neboť se domácí hráč dopustil faulu.
12'
Aktuálně se toho na hrací ploše moc neděje, jelikož domácí celek kombinuje pouze na své polovině.
10'
Tentokrát se Borussia sice dostala dopředu po pravé straně, ale následný centr skončil v zámezí.
9'
Union tak měl k dispozici standardní situaci, ale následný centr nepřinesl nic nebezpečného.
8'
Christoph Kramer už v osmé minutě uviděl od sudího žlutou kartu, když zatáhl za ruku soupeře a nepustil ho do brejku.
6'
Marcus Ingvartsen to nakonec vzal na sebe, ale jeho pokus zpoza vápna letěl pouze nad bránu soupeře.
5'
Hra nyní trochu zvolnila na tempu na rozdíl od druhé minuty, kdy se Mönchengladbach dostal okamžitě do vápna.
3'
Union Berlín nyní drží balón na své polovině a snaží se něco vymyslet postupnou kombinací.
2'
Už ve druhé minutě se hosté dostali ke střele uvnitř vápna, ale Andreas Luthe byl připraven a nohou vyrazil balón!
1'

1. FC Union Berlín: Luthe – Friedrich (C), Knoche, N. Schlotterbeck – Ryerson, Gentner, Andrich, Gießelmann – Teuchert, Awoniyi, Ingvartsen.
Náhradníci: Karius – Bruns, Bülter, Endo, Dajaku, Griesbeck, Gogia, Maciejewski, Pohjanpalo.

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Lainer, Ginter, Elvedi, Binsibajní – Kramer, Zakaria – J. Hofmann, H. Wolf, Thuram – Pléa.
Náhradníci: Sippel – Beyer, Bénes, Herrmann, Embolo, Jantschke, Neuhaus, Wendt, Stindl.

Rozhodčí: Dankert – Rohde, Häcker.
Borussia Mönchengladbach

Borussia Mönchengladbach je momentálně na 5. pozici s 31 body a skóre 35:28. Po domácí výhře 1:0 s Brémy přivítala na svém stadionu Borussii Dortmund. V 11. minutě sice poslal domácí do vedení Elvedi, ale ve 22. a 28. minutě otočil utkání Haland. Ve 32. minutě ale dokázal srovnat Elvedi a poločase to bylo 2:2. Ve 49. minutě šel Mönchengladbach do vedení 3:2 po brance Bensebainiho. V 78. minutě zvýšil vedení Thuram a Borussia Mönchengladbach vyhrála 4:2. Nejlepším střelcem je se 9 góly Stindl.
1. FC Union Berlín

1. FC Union Berlín je aktuálně na 8. místě s 28 body a skóre 33:23. Po těsně prohře na půdě Lipska 0:1 zavítal Berlín do Augsburgu. V 17. minutě šli sice domácí do vedení, ale ve 25. minutě dokázal srovnat Ingvartsen. Po poločase tak byl stav srovnán na 1:1. Do druhé půle vstoupil Augsburg skvěle a ve 47. minutě poslal domácí zpět do vedení Niederlechner. V 56. minutě mohl srovnat z penalty Ingvarsten, ale neproměnil. Následně už branka nepadla a Union prohrál 1:2. Nejlepším střelcem je se 6 góly Kruse.
V 19. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy 1. FC Union Berlín a Borussia Mönchengladbach. Tato mužstva se spolu naposled utkala v září na půdě Borussie, kde se ovšem zrodila remíza 1:1. Dnes se bude bojovat na An der Alten Försterei v Berlíně. Úvodní výkop je naplánován na 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.