Bundesliga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Dortmund - 27. února 2022   17:30

Augsburg
78' Sarenren-Bazee (Maier)
1:1
(0:1)
Dortmund
35' T. Hazard  (Dahoud)
Augsburg
Gikiewicz – Oxford, Gouweleeuw (C), Uduokhai – D. Caligiuri, Maier, Dorsch (59. Gruezo), Pedersen (70. Iago) – Pepi (59. Niederlechner), Vargas (89. Günther) – Gregoritsch (70. Sarenren-Bazee).
Aytekin – Dietz, Sinn
WWK Arena, Augsburg
Dortmund
Kobel – Can, Hummels (C), Pongračić – T. Hazard, Dahoud (81. Reinier), Witsel, Bellingham, Guerreiro – Brandt (67. M. Wolf), Malen (67. Moukoko).
Hitz – Coulibaly, Moukoko, Passlack, Reinier, N. Schulz, Tigges, M. Wolf.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 15:8.
Je konec. FC Augsburg remizoval s Borussií Dortmund 1:1.
V 51. minutě mohli jít hosté do dvoubrankového vedení, ale Rafał Gikiewicz vyrazil nepříjemnou střelu Malena na břevno. Následně se Augsburg dostal do nátlaku a ten zužitkoval v 78. minutě, když srovnal Noah-Joel Sarenren-Bazee. Poté se Dortmund opět probudil, ale žádnou gólovou příležitost nevymyslel.
90+4'
90+4'
Hazardovi se ale centr nepovedl a domácí se ubránili. Oba celky berou po bodu.
90+3'
Nakonec byl Marius Wolf zfaulován a Borussia bude ještě zahrávat volný kop z pravé strany.
90+3'
Dortmund získal autové vhazování a má poslední možnost na vítěznou branku.
90+2'
Nyní se sice Youssoufa Moukoko dostal do zakončení, ale jeho pokus letěl jen vedle brány.
90+1'
Thorgan Hazard hledal z levé strany Moukoka, ale k tomu míč neprošel a do brejku může jít Augsburg.
90'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.
89'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Lasse Günther.
88'
Thorgan Hazard se snažil vyslat Wolfa do vápna, ale ten na míč nedosáhl.
87'
Jude Bellingham tvrdě sejmul Felixe Uduokhaie k zemi a uviděl žlutou kartu.
87'
Posléze se Thorgan Hazard dostal k míči, ale jeho prudký centr dokázal vyboxovat Rafał Gikiewicz.
86'
Youssoufa Moukoko se dostal k další střele, ale jeho pokus byl zblokován do zámezí a následuje rohový kop Dortmundu.
84'
Youssoufa Moukoko sice šel k zemi uvnitř vápna, ale nakonec se tento talentovaný mladík nacházel pouze v ofsajdu.
82'
Gregor Kobel si poradil s dalším centrem soupeře ze strany a Augsburg převzal otěže zápasu a chce tři body.
81'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Reinier.
80'
Daniel Caligiuri poslal centr do vápna kde se míč poodrážel, ale nakonec to obrana Borussie zvládla a pomezní odpískal ofsajd.
79'
Domácí jsou jako znovuzrození a po dalším faulu soupeře budou zahrávat volný kop.
78'
Augsburg právě vstřelil branku!
Je srovnáno na 1:1! Domácím se přece jenom podařilo vstřelit po velkém tlaku branku. Iago poslal z levé strany centr do vápna, který odhlavičkoval hostující hráč proti noze Maiera, který míč netrefil vůbec dobře, ale byla z toho skvělá přihrávka na NOAH-JOELA SARENREN-BAZEEHO, jenž zakončil hlavou o horní tyč. Asistence: Arne Maier.
76'
Youssoufa Moukoko sice sprintoval za míčem po levé straně, ale ten skončil jen v zámezí a následuje autové vhazování Augsburgu.
75'
Noah-Joel Sarenren-Bazee se sice zlobí, ale sudí mu nakonec odpískal ruku, když chytil míč po svém pádu.
74'
Domácí jsou znovu na míči a snaží se prodrat do dalšího útoku a vytvořit si gólovou šanci.
72'
Mats Hummels chtěl odkopnout míč, ale tím trefil pouze Axela Witsela do obličeje a hra je přerušená.
71'
Marin Pongračić dokázal odvrátit míč po centru z rohového kopu, ale Augsburg pokračuje v nátlaku.
70'
Carlos Gruezo se dostal do zakončení, ale ta byla zblokována do zámezí. Tlak domácích se zvyšuje.
70'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Noah-Joel Sarenren-Bazee.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Mads Pedersen, přichází Iago.
68'
Ruben Vargas poslal z levé strany centr do vápna, kde se k němu sice dostal Daniel Caligiuri, ale Raphaël Guerreiro jej vytlačil do zámezí.
67'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Youssoufa Moukoko.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Marius Wolf.
66'
Augsburg ale zvýšil své tempo v poslední třetině utkání a bude pokračovat autovým vhazováním.
64'
Domácí si ale nedokázali vypracovat nějakou šanci a míč se odrazil jen do rukou Kobela.
63'
Následně se domácím nepodařilo projít po levé straně, ale získali alespoň rohový kop.
62'
Emre Can přes sebe nepustil Rubena Vargase a Augsburg bude pokračovat autovým vhazováním.
61'
Marin Pongračić se už dostal s míčem do zámezí a následně došlo k menší strkanici, ovšem sudí vše vyřešil domluvou.
60'
Hodina utkání je za námi a Dortmund vede nad Augsburgem 1:0.
59'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Niklas Dorsch, přichází Carlos Gruezo.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ricardo Pepi, přichází Florian Niederlechner.
58'
Následná standardní situace nepřinesla nic moc vážnějšího, ale Dortmund zůstává na míči a dominuje na trávníku.
57'
Thorgan Hazard centroval z pravé strany, ale Felix Uduokhai míč zblokoval a následuje tak rohový kop Borussie.
55'
Donyell Malen se dostal z pravé strany ke střele, ale jeho pokus skončil v boční síti.
54'
Rafał Gikiewicz musel vyběhnout ze svého vápna a hlavou poslal míč před hostujícím útočníkem.
53'
Znovu se nepodařilo Augsburgu přejít přes polovinu hrací plochy a Borussia je ve druhé půli jednoznačně lepším celkem.
52'
Znovu se domácím nepodařilo vymyslet něco vážnějšího a rozehrávku Augsburgu je zatím ve druhé půli problém.
51'
Donyell Malen mohl zvýšit vedení na 2:0, když na hranici vápna z kroku vypálil skvělou ránu, ale tu Rafał Gikiewicz vyrazil na horní tyč!
49'
Marin Pongračić si tělem poradil s domácím útočníkem a nenechal Augsburg nadále útočit.
47'
Niklas Dorsch šel po Donyellu Malenovi a uviděl od sudího žlutou kartu.
47'
Julian Brandt se dostal ke střele zpoza vápna, ovšem Rafał Gikiewicz byl rychle na zemi a připisuje si další zákrok.
46'
Mahmoud Dahoud se snažil protlačit míč na levou stranu Bellinghamovi, ale přihrávku zblokovala domácí obrana.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:35.
První půle utkání je za námi a Borussia Dortmund vede nad Augsburgem 1:0. Už v 11. minutě se Michael Gregoritsch dostal ke hlavičce, ale tu poslal jen vedle brány. O dvě minuty později pálil na druhé straně k levé tyči Mahmoud Dahoud, ale domácí gólman si poradil. Ve 35. minutě předvedl Thorgan Hazard skvělé sólo a poslal hosty do vedení 1:0.
45+1'
45+1'
Nepřesný nákop ze strany domácích skončil jen za bránou Kobela.
45'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.
44'
Arne Maier se dostal k e střele z dálky, ale Gregor Kobel byl připraven u své pravé tyče.
43'
Ruben Vargas se snažil zaseknout míč před Canem, ale ten mu jej odkopl a následovat tak bude rohový kop Augsburgu.
42'
Daniel Caligiuri poslal zajímavý centr z pravé strany, ale obrana Borussie byla připravená a odvrátila balón do bezpečí.
41'
Tvrdý faul Jude Bellinghama, který vletěl pod nohy soupeři, ale vše se obešlo bez žlutého varování.
39'
Skvělý Thorgan Hazard vypomohl své obraně, když skluzem zastavil přihrávku do vápna.
38'
Reece Oxford hledal Ricarda Pepiho, ale Marin Pongračić byl připraven a dokázal odkopnout balón do zámezí.
37'
To stejné ale posléze bylo k vidění také na druhé straně, kdy se Donyell Malen nedostal k přihrávce.
36'
Augsburg se sice snažil rychle odpovědět, ale útočná akce nepřinesla zkrátka nic vážnějšího.
35'
Dortmund právě vstřelil branku!
Tak tohle byla krásná branka a Borussie jde do vedení 1:0! Mahmoud Dahoud poslal míč na pravou stranu THORGANU HAZARDOVI, který vymazal Pedersena, následně si poradil také s Gouweleeuwem a zakončil skvěle k levé tyči. Asistence: Mahmoud Dahoud.
33'
Julian Brandt poslal centr na přední tyč, ale domácí obrana byla opět připravená a odvrátila balón do bezpečí.
32'
Thorgan Hazard poslal nebezpečný střílený centr z pravé strany do vápna a Rafał Gikiewicz vyrazil lehce míč do zámezí a následuje tak rohový kop Dortmundu.
31'
Arne Maier dostal rychlý vhozený aut na pravé straně, ale nedokázal přejít přes Axela Witsela.
30'
Půl hodina utkání je za námi a branky jsme se zatím ve WWK Aréně v Augsburgu nedočkali.
28'
Borussia nyní získala druhý rohový kop, ale opět centr nepřinesl nic vážnějšího.
27'
Jude Bellingham byl následně podražen Niklasem Dorschem a Dortmund bude zahrávat volný kop z pravé strany.
26'
Momentálně jsme svědky pomalejšího tempa a hraje se především ve středu hrací plochy.
24'
Po centru z rohu se sice domácí dostali do zakončení hlavou, ale Gregor Kobel byl připraven.
23'
Ovšem následně se dostal k míči Marin Pongračić, který poslal přihrávku pouze do zámezí a daroval soupeři rohový kop.
22'
Borussia nyní měla menší problémy s rozehrávkou na své polovině, ale nakonec vše zvládla bez problémů.
20'
Znovu je hra přerušená, protože se nyní nedovoleného zákroku dopustil Marin Pongračić.
19'
A právě Ruben Vargas uviděl první žlutou kartu utkání, když šlapákem zasáhl nohu Matse Hummelse.
18'
Ruben Vargas se následně snažil dostat k míči po nákopu za obranu Borussie, ale hosté si poradili bez problémů.
17'
Míč skončil opět u domácího gólmana po příliš dlouhé přihrávce dortmundského hráče.
16'
Nyní byla hra na chvíli přerušená, jelikož Niklas Dorsch ležel na trávníku po souboji s Bellinghamem.
15'
Rafał Gikiewicz dostal přihrávku od obránce a následně poslal odkop na polovinu hrací plochy.
14'
Následný rohový kop Borussie přinesl pouze útočný faul.
13'
Raphaël Guerreiro posunul míč z levé strany na střed Mahmoudu Dahoudovi, který skvěle zakončil k levé tyči, ale Rafał Gikiewicz předvedl důležitý zákrok!
12'
Hosté se následně snažili rychle něco vymyslet po pravé straně, ale přízemní centr odvrátila domácí obrana do bezpečí.
11'
Michael Gregoritsch se dostal po centru z rohu ke hlavičce, ale jeho zakončení nakonec minulo bránu Gregora Kobela!
10'
Centr Ricarda Pepiho z levé strany byl zblokován do zámezí a následuje tak rohový kopo Augsburgu.
8'
Thorgan Hazard se snažil sběhnout za obranu z pravé strany, ale nakonec se ocitl jen v ofsajdu.
7'
Dortmund zatím je v úvodu utkání aktivnějším týmem, který stále drží míč.
5'
Raphaël Guerreiro si sice zpracoval přihrávku, ale následně neprošel přes Daniela Caligiuriho.
4'
Jeffrey Gouweleeuw tentokrát poslal k zemi Judeho Bellinghama a Borussia bude pokračovat v útoku.
3'
Rozhodčí ponechal výhodu hostům a Donyell Malen to vyzkoušel z dálky, ovšem jeho rána letěla pouze doprostřed brány.
2'
Dortmund se vydal po levé straně dopředu přes Dahouda, který posunul míč Jude Bellinghamovi, ale ten o něj přišel.
1'

FC Augsburg: Gikiewicz – Oxford, Gouweleeuw (C), Uduokhai – D. Caligiuri, Maier, Dorsch, Pedersen – Pepi, Vargas – Gregoritsch.
Náhradníci: Koubek – Framberger, Gruezo, Günther, Iago, Morávek, Niederlechner, Sarenren-Bazee, Winther.
Trenér: Markus Weinzierl

Borussia Dortmund: Kobel – Can, Hummels (C), Pongračić – T. Hazard, Dahoud, Witsel, Bellingham, Guerreiro – Brandt, Malen.
Náhradníci: Hitz – Coulibaly, Moukoko, Passlack, Reinier, N. Schulz, Tigges, M. Wolf.
Trenér: Marco Rose

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Sinn.
Borussia Dortmund

Borussia Dortmund se aktuálně nachází na 2. pozici se 49 body a skóre 63:36. Na první Bayern ztrácí šest bodů. Po výhře 3:0 na stadionu Unionu Berlín se Dortmund utkal doma s Mönchengladbachem. Ve 26. minutě otevřel brankový účet Reus. O šest minut později zvýšil vedení Malen a Dortmund vedl po poločase 2:0. V 70. minutě se prosadil Wolf a o čtyři minuty později zvýšil vedení na 4:0 Moukoko. V 82. minutě se podruhé prosadil Reus a debakl ukončil v 90+1. Can. Borussia vyhrála jednoznačně a vysoce 6:0.
FC Augsburg

Augsburg je momentálně na 16. místě s 22 body a skóre 25:40. Po těsné prohře na půdě Mönchengladbachu 2:3 se Augsburg utkal doma s Freiburgem. Už ve 4. minutě poslal hosty do vedení Petersen, ale v 16. minutě srovnal Gregoritsch. Ve 26. minutě šel Freiburg znovu do vedení po brance Schlotterbecka. Ve druhé půli byl k vidění velký boj, ale Augsburg nakonec prohrál 1:2.
Ve 24. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy FC Augsburg a Borussia Dortmund. Naposled se spolu tato mužstva utkala v říjnu na půdě Dortmundu, který zvítězil těsně 2:1. Dnes se bude hrát ve WWK Aréně v Augsburgu. Úvodní výkop je naplánován na 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.