Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Mönchengladbach - 18. září 2021   15:30

Augsburg
80' Niederlechner (Vargas)
1:0
(0:0)
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw (C), Oxford – Framberger (66. Córdova), Hahn, Dorsch, D. Caligiuri (85. Jensen), Iago (44. Pedersen) – Vargas (85. Maier), Zeqiri (66. Niederlechner).
Badstübner – Schüller, Hüwe
WWK Arena, Augsburg
Mönchengladbach
Sommer – Beyer, Ginter, Elvedi – Scally, Zakaria, Neuhaus (84. Bénes), Netz (46. H. Wolf) – Herrmann (81. Embolo), Stindl (C) – Pléa.
Sippel – Bénes, H. Wolf, Noss, Bennetts, Embolo, Jantschke, Koné, Kramer.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 7:10. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 13:9.
Utkání je u konce a domácí tým se může radovat z první výhry sezóny. Rozhodla o tom jediná branka v tomto bojovném utkání, a tu dal v 80. minutě Florian Niederlechner, který zakončil rychlý brejk umístěnou střelou po zemi. Borussia dnes nebyla směrem kupředu prakticky vůbec nebezpečná, Gikiewicze vážněji neohrozila a z dnešního duelu tak odjíždí s prázdnou. Augsburg se s pěti body posunul na průběžnou 11. příčku, Mönchengladbach se se čtyřmi body propadl na 14. místo.
90+3'
90+3'
Faulující Denis Zakaria dostal za nedovolený zákrok žlutou kartu.
90+2'
Gˇolman Augsburgu si poradil i s rohovým kopem, míč vyboxoval a následně se pískal útočný faul na Dorsche.
90+1'
Nepovedený centr hostů, Gikiewicz má míč ve své moci.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
89'
Augsburg už má jen jeden cíl, držet míč co nejdál od vlastní branky.
88'
Domácí pouze odkopli z vlastní poloviny, Ginter zakládá další postup Borussie.
87'
Vysoký a táhlý centr do šestnáctky Augsburgu, Gikiewicz si vše dokázal pohlídat.
86'
Hosté se na útočné polovině dopustili faulu, Augsburg rozehrává. A nikam nespěchá.
85'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází Fredrik Jensen.
85'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Arne Maier.
84'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází László Bénes.
83'
A už se skutečně hraje u vápna Augsburgu. Domácí zatím odolávají.
82'
Rázem tak musí Borussia pospíchat a přitlačit směrem kupředu.
81'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Patrick Herrmann, přichází Breel Embolo.
80'
Augsburg právě vstřelil branku!
Domácí jdou do vedení. Elvedi nedokázal zastavit dlouhý pas, míč se dostal k Vargasovi, který z pravé strany přihrál do druhé vlny na zcela volného FLORIANA NIEDERLECHNERA a ten ranou po zemi překonal Sommera – 1:0.
79'
Hosté chystají střídání, do hry se dostane Embolo.
78'
Pléa hezky přistrčil na Stindla, jenže ten na hranici vápna nezpracoval zrovna ideálně a míč mu odskočil.
76'
Domácí Gouweleeuw udržel na zádech Wolf, nedovolil mu zakončit a ještě mu v rámci pravidel v osobním souboji docela naložil.
74'
Ještě ale bude následovat ošetření hostujícího Zakarii, vypadá to, že bude moci pokračovat.
73'
Náznak protiakce Borussie, skončilo to ovšem zcela mimo. Gikiewicz bude odkopávat.
72'
Zleva to teď pokoušel Vargas, dostal se do kontaktu se Zakariou a upadl. Sudí v tom ale faul neviděl.
71'
Brejk domácích. Akci založil Hahn, posunul doprava na Niederlechnera, jeho následný centr ale zablokoval vracející se Zakaria.
69'
Borussia u míče, sledujeme ovšem kombinace, které zatím k zakončení nevedou.
67'
Po centru z pravé strany si v pokutovém území nabíhal na hlavičku Stindl, zakončil však nad branku.
66'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Raphael Framberger, přichází Sergio Córdova.
66'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Andi Zeqiri, přichází Florian Niederlechner.
64'
Augsburg se dostal do rychlého kontru a Zeqiri mohl jít dokonce do sóla. Trochu se ale zamotal do kliček a na hranici vápna o míč přišel.
64'
Celou situaci vyřešil pozorný gólman Gikiewicz a vysoký centr si stáhl do rukavic.
63'
Jenže Wolf trefil pouze dobře postavenou zeď... Hosté pak ještě chvíli pokračovali v obléhání vápna a vybojovali si alespoň roh.
62'
Hostující Zakaria byl faulován na hranici pokutového území, Borussia má nebezpečný přímý kop.
61'
Neprosadil se ani Pléa po střele z hranice vápna, neuspěl ani s reklamací hry rukou.
60'
Je tu zase pasáž plná nepřesností z obou stran. Vrcholem byl nepovedený centr hostujícího Herrmanna po rodícím se brejku.
58'
Po Caligiuriho faulu hosté rozehrávají přímý kop, ani oni s tím nikam nepospíchají.
57'
Domácí Framberger vhazuje na vlastní polovině, rozhodčí jej už trochu popohání k aktivitě.
55'
Z velké dálky to zkusil domácí Dorsch. Myšlenku měl dobrou, provedení už ale bylo horší, míč skončil velký kus vedle Sommerovy branky.
53'
Augsburg se marně snaží dostat k pokutovému území, kombinace probíhá v uctivé vzdálenosti od Sommerovy branky.
51'
Na lavičce domácích se pomaličku začíná chystat další střídání, chvíli to ale ještě potrvá.
50'
Hosté se chvíli radovali z gólu, když se po akci pravou stranou prosadil Pléa, jenže hned vzápětí si všimli, že má pomezní sudí praporek nahoře – ofsajd.
48'
Přímý kop hostů z levého křídla, centr byl odvrácen, následný pokus o vrácení hry před branku si pohlídal pozorný Gikiewicz.
46'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Luca Netz, přichází Hannes Wolf.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
První poločas je za námi a v něm jsme nesledovali fotbal, který by oplýval šancemi. Úvod sice aktivní byl, ale bez vyložených šancí. Ty přišly až s postupem času a blíže k úspěchu byli domácí po dvou přímých kopech z levé strany. Oba rozehrál Caligiuri, na ten první Oxford jen o kousek nedosáhl a jeho druhý centr skončil na Sommerově tyči. Branky jsme se však nedočkali a do kabin se odešlo za stavu 0:0.
45+1'
45'
Rozhodčí přidá jednu minutu.
45'
Po dalším centru si do šestnáctky naběhl Vargas, zkusil nůžky, akrobatický pokus ovšem skončil vysoko nad.
44'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Iago, přichází Mads Pedersen.
43'
Tentokrát poslal Caligiuri nízký centr, který prošel vápnem a skončil na zadní tyči! Pokus o dorážku pak skončil mimo! Zatím největší šance utkání.
42'
Faulovaný Iago tvrdě dopadl na hrací plochu a nyní je v péči týmového lékaře. A nevypadá to, že by mohl pokračovat.
41'
První žlutá karta i na straně hostujícího celku, za ostrý zákrok si ji prohlédl Jordan Beyer.
39'
Oba týmy teď předvádí velice opatrné rozehrávky, zdá se, že chtějí závěr poločasu dohrát v poklidu.
38'
Narážečka hostů, poslední přihrávka šla do pokutového území, kde však zakročil pozorný Gikiewicz.
36'
Po centru se na zadní tyči po míči natahoval Oxford a scházel mu jen malý kousek k tomu, aby centr sklepl na branku!
35'
Tentokrát fauloval hostující Stindl, po zákroku na Caligiuriho je tu přímý kop Augsburgu z levého křídla.
34'
Trochu se nám přiostřilo, na trávníku zůstal po důrazném osobním souboji ležet hostující Netz.
33'
Na centr z pravé strany si naskakoval Pléa, byl ovšem dobře pokrytý a míč tak pouze prolétl šestnáctkou.
31'
O malou chvíli později přišel další faul domácích a tentokrát to už bylo za žlutou kartu. Dostal ji André Hahn.
30'
Domácí Vargas se už hrnul do brejku, byl však zatažen za trenýrky a zastaven. Jenže se nakonec pískalo proti Augsburgu, neboť jako první fauloval právě Vargas.
29'
Je to teď zápas plný rohových kopů, u míče byli hosté, nízký centr do houštiny těl ale neměl moc šancí na úspěch.
28'
Ani tady to neklaplo, celá standardní situace skončila rázným odkopem hostů do autu.
27'
Další roh pro domácí tým, nyní si na pravé straně na centr naběhl Hahn, jeho volej byl obranou Borussie sražen.
25'
Po centru od rohového praporku se do zakončení dostával Caligiuri, Sommer si poradil.
24'
První roh si dají i domácí, Augsburg si jej vybojoval po sraženém Vargasově centru.
23'
Roh se hostům vůbec nevyvedl a dokonce z něj mohl vzniknout brejk. Jenže Vargas dostal přihrávku na paty.
22'
Po rozehrávce z pravé strany a nízkém centru přišlo zblokované zakončení, Borussia má rohový kop.
21'
Nepřesný pas za obranu Augsburgu, Gikiewcz měl se zákrokem opravdu snadnou práci.
19'
Přímý kop si vzal na starost Herrmann a i když nebyl v nejlepším úhlu, zvolil střelu. Zeď překonal, ale zároveň překopl i branku.
18'
No a teď pozor. U levého rohu pokutového území byl faulován hostující Pléa a je tu nebezpečný přímý kop!
17'
Nepřesná rozehrávka domácích, vše skončilo ještě na obranné polovině. A Borussia už míří do protiútoku.
16'
Hostující Herrmann pronikl do pokutového území po pravé straně, jenže prováhal nejlepší chvíli pro střelu a musel nakonec centrovat. A tím trefil bránícího hráče Augsburgu.
14'
Po akčních úvodních minutách tu máme uklidnění, sledujeme kombinace u středu hrací plochy.
12'
Už je po akci, míč skončil vedle Gikiewiczovy branky, ten se už chystá k odkopu.
11'
Zakončení Denise Zakarii z hranice vápna bylo tečováno, skončilo na horní síti a je z toho roh pro Mönchengladbach.
10'
Borussia se teď nikam zvlášť nežene, vypadá to, že chce narůstající nápor domácích otupit zpomalením hry.
9'
Augsburg je teď hodně aktivní a využívá křídelní prostory. Zeqiri se ale v tuto chvíli nechal chytit v ofsajdovém postavení.
8'
Hahn se neohroženě probíjel pravou stranou, dostal se i do šestnáctky, jeho pas na spoluhráče ovšem obrana Borussie odkopla na autové vhazování.
7'
Znovu Vargas a akce levou stranou, mohl volit příhru na Zeqiriho, ale zkusil vystřelit. Jeho pokus byl zblokován a poté jeho pokus o přenesení hry na pravou stranou skončil zcela mimo dění.
6'
Zleva to teď potáhl domácí Vargas a sám se rozhodl i pro zakončení. Střela na první tyč skončila vedle Sommerovy branky.
5'
Úvodní minuty jsou docela útočně laděné, jak Augsburg, tak i Mönchengladbach se snaží hrát aktivně.
4'
Borussia Mönchengladbach v dalším útoku, tentokrát levou stranou, vše skončilo útočným faulem Scallyho na Gummyho.
3'
První vážnější okamžik na straně hostů, Stindl vysunoval Pléu, u míče však byl dříve gólman Gikiewicz.
3'
Už je po možném tlaku Augsburgu, domácí hráči se dopustili útočného faulu.
2'
Domácí Zeqiri potáhl levou stranou, u rohového praporku se sice dostal do presu dvou protivníků, dokázal však vybojovat alespoň autové vhazování.
1'

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw (C), Oxford – Framberger, Hahn, Dorsch, D. Caligiuri, Iago – Vargas, Zeqiri.
Náhradníci: Koubek – Gruezo, Niederlechner, Winther, Strobl, Jensen, Pedersen, Córdova, Maier.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Beyer, Ginter, Elvedi – Scally, Zakaria, Neuhaus, Netz – Herrmann, Stindl (C) – Pléa.
Náhradníci: Sippel – Bénes, H. Wolf, Noss, Bennetts, Embolo, Jantschke, Koné, Kramer.

Rozhodčí: Badstübner – Schüller, Hüwe.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas se odehraje ve WWK Areně a výkop je naplánován na 15:30. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Florian Badstübner, kterému budou na pomezí asistovat Markus Schüller a Philipp Hüwe.
Borussia Mönchengladbach

Hosté jsou na tom lépe, na 11. místě mají čtyři body za jednu výhru, jednu remízu a dvě porážky. V minulém kole si Borussia připsala vítězství, když na svém trávníku porazila 3:1 Bielefeld. Dva góly v tomto duelu dal Stindl, pojistku na výhru pak dal Zakaria. Plán Borussie je dnes jasný, splnit roli mírného favorita a vybojovat další tříbodový výsledek.

Odehrané zápasy

Mönchengladbach – Bayern Mnichov 1:1
Leverkusen – Mönchengladbach 4:0
Union Berlín – Mönchengladbach 2:1
Mönchengladbach – Bielefeld 3:1
FC Augsburg

Domácí tým neměl vstup do nového ročníku zrovna povedený, neboť po čtyřech kolech mají pouhé dva body a jsou na 17. místě. Augsburg už dvakrát inkasoval čtyři góly, v těchto duelech prohrál a když bral dvakrát bod za remízu, bylo to vždy za remízu 0:0. Jedna taková přišla i minulé kolo na půdě Unionu Berlín a dnes tak budou mít pátý pokus vybojovat všechny body za výhru. Jednoduché to však rozhodně nebude.

Augsburg – Hoffenheim 0:4
Frankfurt – Augsburg 0:0
Augsburg – Leverkusen 1:4
Union Berlín – Augsburg 0:0
Dobré odpoledne u německé Bundesligy. Společně se podíváme na utkání 5. kola mezi týmy FC Augsburg a Borussia Mönchengladbach.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.