Bundesliga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Bielefeld - 27. listopadu 2021   18:30

Bayern
71' Sané (T. Müller)
1:0
(0:0)
Bayern
Neuer (C) – Pavard, Upamecano, Lucas Hernández (90. Süle), A. Davies – Tolisso, Goretzka (56. Musiala) – Coman, T. Müller, Sané (72. Gnabry) – Lewandowski.
Fritz – Schaal, Pelgrim
Allianz Arena, Mnichov
Bielefeld
Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, A. Andrade (78. de Medina) – Prietl (C), Vasiliadis (78. E. Fernandes) – Wimmer (64. Hack), Schöpf (90. Serra), Okugawa – Klos (78. Lasme).
Kapino – Ramos, Laursen, Lasme, de Medina, Kunze, Hack, E. Fernandes, Serra.

Bayern se pořádně nadřel na výhru proti předposlednímu Bielefeldu. Měl celé utkání drtivou převahu, hosté si nevypracovali jedinou loženku a nakonec silou vůle gólem Saného ze 71. minuty přemohl domácí celek Arminii. Bayern dnes zaznamenal svůj 102. bundesligový gól v tomto kalendářním roce a ačkoliv je listopad, tak stanovil nový rekord nejvyšší německé soutěže. Thomas Müller nastoupil dnes do 396. zápasu za Bayern, tím vyrovnal počin legendárního krajana Franze Beckenbauera a v jak uvádí oficiální web Bundesilgy, v historické tabulce je momentálně na šestém místě.

Svěřenci trenéra Nagelsmanna se naladili na šlágr proti Dortmundu. Bayern se dostal o bod na čelo před Borussii. Ta dnes zvítězila s Wolfsburgem, když jednadvacetiletý vracející se Nor Erling Haaland zapsal svůj 50. přesný zásah v barvách Dortmundu v 50. duelu.
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 14:8. Rohy: 13:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 8:13.
90+4'
90+3'
Nákop Ortegy vrátili domácí na půli, kde došlo k faulu na Comana.
90+2'
Domácí odehráli centr Hacka na vzdálenější tyč do bezpečí a pak si hosté nerozuměli na pravé straně, aut pro Bayern.
90+2'
Süle odhlavičkoval nákop z levé strany na roh. Ortega podle všeho zůstává v bráně.
90+1'
Serra presoval proti Upamecanovi, ten si pomohl Neuerem. Brankář Bayernu nakopl míč na polovinu hrací plochy, kde ho ukořistila Arminia.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Alessandro Schöpf, přichází Janni Serra.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Lucas Hernández, přichází Niklas Süle.
89'
Hack centroval z pravé strany do obránce a poté minul protější tyč.
89'
Domácí nyní nepůjčují balón hostům a pro ty utíká čas hodně rychle.
88'
Lasme se svíjel na zemi po střetu s Hernándezem u lajny.
87'
Pavard spolupracoval s Comanem, ale pak umístil centr k zadní tyči jen na hlavu Brunnera, jenž posouval do náruče Ortegy.
86'
Upamecano vyhrál jeden na jednoho proti Lasmemu a rozjel útok Bayernu, načež Nilsson zablokoval střelu z levé strany šestnáctky v podání Musialy. Bayern ještě bude zahrávat roh.
85'
Hosté nyní běhají hlavně bez balónu.
84'
Upamecano si kontroloval prostor u svého pravého oka, ale nic mu nebrání, aby pokračoval.
83'
Upamecano je ošetřovaný.
82'
Upamecano držel z pravé strany Lasmeho a ten v době, kdy padal na trávník, tak nešťastně zasáhl kopačkou do obličeje domácího obránce. Rozhodčí sáhl pro žlutou kartu.
82'
Lewandowski se rozeběhl na levé straně, ale jeho padáček potom skončil v rukavicích Ortegy.
81'
Hack si vyměnil míč s Ortegou a nakopl balón na levou stranu na Okugawu, ten se poté dopustil faulu.
81'
Hlavní rozhodčí píská ostrý skluz na polovině hřiště a k rozehrávce se staví Hack.
80'
Hernández poslal dlouhý centr zleva na Comana, který se natahoval v pravé části vápna, rozehrává tak Ortega.
79'
Neuer se položil na trávník proti přízemnímu centru zprava na přední tyč a oslovil rozehrávkou nakrátko Pavarda.
78'
Coman zasekl na levé straně šestnáctky na pravačku a jeho rána se odrazila od břevna těsně před čáru.
78'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Andrés Andrade, přichází Nathan de Medina.
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Sebastian Vasiliadis, přichází Edimilson Fernandes.
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Fabian Klos, přichází Bryan Lasme.
77'
Coman převzal pas na pravé straně a tvrdou střelu na zadní tyč vytahoval Ortega rukou.
76'
Upamecano zprvu nenavázal Okugawu při nahrávce Hacka a Okugawa nakonec vypálil z pravé strany vedle bližší tyče.
76'
Upamecano s Pavardem posunuli hlavou až do náruče Neuera.
75'
Ortega rozehrál, ale hosté potom nebyli na své útočné polovině příliš dlouho.
72'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Serge Gnabry.
71'
Bayern právě vstřelil branku!
Domácí vyšachovali hostující obranou rychlou kombinací na ose hřiště, následně LEROY SANÉ zasekl proti Nilssonovi a zakončil tvrdou střelou z levé strany z takových dvaadvaceti metrů k přední tyči. Ortega ani nešel po balónu. Bayern tak zaznamenal svou 102. bundesligovou branku v tomto kalendářním roce a stanovil nový rekord. Thomas Müller mu asistoval při svém 396. startu v dresu Bayernu. Německý záložník dnes vyrovnal počin Franze Beckenbauera.
71'
Andrade obešel hráče a potom mířil skákavým centrem z levé strany do prostoru, kde se nacházel pouze Neuer.
70'
Hosté nedostali centr ani do vápna a přes následným vhazováním tahají čas.
69'
Domácí se nedohodli na polovině hřiště a hosté šli do rychlého brejku, na jeho konci odvrátil Bayern centr Klose z levé strany, Arminia ještě pokračuje rohem.
68'
Musiala centroval z pravé strany, hosté přestáli závar ve vápně, v závěru Davies vysoko překopl bránu z levé poloviny šestnáctky.
67'
Do odraženého míče práskl ze třiceti metrů Okugawa a minul pravou šibenici.
66'
Okugawa chtěl hasit chybu žlutým faulem a držením Pavarda na pravé straně, posléze centr propadl přes obránce k přední tyči, kde těsně nezakončil ve skluzu Lewandowski.
65'
Jeden z pěti Francouzů v základní sestavě Bayernu daroval standardní situaci, při které se po centru marně natahoval Klos a balón směřoval vedle protější tyče.
64'
Karta za faul vysokou nohou pro Hernándeze při souboji se Schöpfem.
64'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Patrick Wimmer, přichází Robin Hack.
64'
Saného centr prodloužil jeho spoluhráč hlavou vedle vzdálenější tyče. I kdyby skóroval, tak se jednalo o ofsajd.
63'
Hosté poslali míč z šestnáctky a při zasekávačce na pravačku byl Hernández podražený na levé straně Wimmerem.
62'
Okugawa chyboval a souhra Müllera s Comanem na pravé straně znamená roh.
61'
Coman měl dobrou pozici na nástřel z pravé strany, jenže hosté odkopli míč z malého vápna.
60'
Müller si na pravé straně přehodil míč na levačku a našel centrem hlavu Lewandowského, ten vystoupal nad Piepera a zakončoval nad břevno.
60'
Na konci hostující akce vystřelil Schöpf z levé strany za vápnem, ale trefil jen bránícího hráče.
59'
Davies zamotal hlavu obránci na levé straně, ale při jeho následném centru už míč opustil hrací plochu.
58'
Hosté vyrobili velkou chybu v rozehrávce a pak šel Coman do souboje jeden na jednoho na pravé straně, jenže nevytěžil z něj ani rohový kop.
57'
Obránce zaváhal na pravé straně a balón propadl ke Comanovi, ten ze vzduchu odcentroval zhruba na penaltu, odkud nasměroval Sané volej vedle levé tyče.
56'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Jamal Musiala.
56'
Domácí nezakončili, Bayern vyběhl až na půli a pomohl spoluhráčům, následně se neprosadili Mnichovští po levé straně.
55'
Schöpf nedosáhl na nahrávku Okugawy z levé strany na polovině hrací plochy, při kontru pak získal Bayern rohový kop.
54'
Coman poslal centr zprava do malého vápna, kde si zakřičel Ortega a balón dopadl do jeho rukavic.
54'
Hosté ztratili balón krátce za středovým kruhem v situaci dva na čtyři a následuje tak domácí postupný útok.
53'
Nepřesná nahrávka na Comana na pravou stranu končí mimo hrací plochu, hosté mohou vhazovat u rohového praporku.
52'
Při Comanově centru z pravé strany byl Sané obsazen a pak se pískalo v neprospěch Bayernu, k míči jde brankář Ortega.
51'
Davies zůstal volný na levé straně, nezpracoval míč úplně ideálně, ale stačil posunout na Saného. Ten potom překopl branku o minimálně pět metrů.
50'
Ačkoliv Celsiův přístroj ukazuje nedaleko českých hranic tři stupně, tak se hráči Bielefeldu dnes pořádně zatopí.
49'
Sané centroval šajtlí z levé strany na střed na Lewandowského, ten sklepával hlavou k pravé tyči brankáře na Müllera, jenž dostal ovšem míč na paty.
48'
Otřesený Vasiliadis je na nohou a může pokračovat v zápase.
47'
Vasiliadis šel do souboje s Lewandowskim a pak se nešťastně srazil hlavou s Nilssonem, rozhodčí přivolal zdravotníky.
46'
Arminia měla pořádné štěstí! Bayern nakopl Upamecanem. pak zrychlil ze středu na levou stranu, kde disponoval Sané pořádnou rychlostí a mezi nohama už prostřelil Ortegu, jenže míč zamířil po zemi vedle zadní tyče.
46'
Pětačtyřicetiminutová hra kočky s myší branku nepřinesla. Převaha Bayernu je obrovská. Domácí měli nespočet vyložených příležitosti, jenže překvapivě neskórovali. Tu největší měl podle všeho Lewandowski, jehož pokus po zasekávačce mířil mezi nohama obránce o fous vedle zadní tyče. Arminia si především vůbec neví rady s rychlým Daviesem, na kterého hraje Brunner a v drtivé většině soubojů je kanadský obránce lepší. Ještě dodejme, že rozhodčí Fritz zatím ponechává hře naprostou volnost a je si vědom toho, že fotbal je kontaktní sport, což zápasu jen a pouze prospívá.
Fauly – 4:6
45+1'
45'
Pas do běhu na Klose pokryl Upamecano tělem a balón skončil až ve velkém vápně v rukavicích Neuera.
45'
Müller nezvládl centr z pravé strany, Ortega bude vykopávat.
45'
Vasiliadisovi vůbec nesedl volej a hodně si to vyčítá.
44'
Andrade střílel zleva po odrazu balónu, pak domácí srazili dorážku Prietla na roh.
43'
Tolisso dohrál soupeře z levé strany po odehrání přihrávky a může být rád, že se nežlutilo.
42'
Upamecano udělalo velkou chybu a hosté šli do rychlého kontru, Schöpf si na levé straně navedl míč na pravačku, ale vystřelil jen do paty spoluhráče Wimmera.
41'
Tolisso dostal Daviese na levé straně do složité pozice a nechybělo mnoho, aby domácí bek ztratil balón.
40'
Centr rychlého Comana z pravé strany nezpracoval ve vápně Lewandowski, ani za ním stojící Sané.
40'
Nilsson zablokoval centr Müllera, následně baly k vidění nedůrazná přízemní střela Comana zprava k bližší tyči do náruče Ortegy.
39'
Ortega pokazil rozehrávku na Daviese a toho potom podkopl Wimmer na levé straně.
38'
Wimmer padl hodně ochotně, ale sudí mu na to neskočil. Následoval centr Müllera z levé strany na hlavu Lewandowského, ten zakončil do rukou Ortegy.
37'
Goretzka vracel míč na pravou stranu Comanovi, s jeho centrem si obrana poradila.
36'
Přetažený centr Saného skákal do autu a hosté asi nebudou s vhazováním pospíchat.
35'
Coman pronikal po pravé straně a jeho nástřel uklidil obránce na další rohový kop.
35'
Hosté odhlavičkovali centr zprava jen do levé části vápna a pokus Davise z druhého doteku vyrážel připravený Ortega.
34'
Coman se dostal na pravé straně přes Andradeho, ale pak ho zdvojil Vasiliadis.
33'
Lewandowski si naskočil na centr Saného na hraně malého vápna a hlavičkoval těsně nad branku.
32'
Centr Müllera z pravé strany srazil Vasiliadis na rohový kop.
32'
Davies nacentroval z levé strany do šestnáctky, ale tam hosté zhustili prostor proti Goretzkovi.
31'
Schöpf rozehrál jen k Upamecanovi a domácí potom zapojili Neuera.
30'
Sané vytlačil na pravé straně Brunnera a domácí vhazují z poloviny hrací plochy.
29'
Prudký centr Pavarda z pravé strany končí zákrokem obránce.
28'
To mohl být šok pro Bayern. Okugawa se zjevil na levé straně, odstavil si lehce tělem Hernándeze a šel sám na Neuera, z prvního doteku si míč hodně předkopl a potom už neměl prostor na obstřel domácího brankáře, ještě k tomu ho fauloval, ale především se podle protokolu VAR mával ofsajd.
27'
Sané přenechal volný přímý kop Müllerovi, ten vyslal nepřesný centr k zadní tyči, kde komunikovali hostující fotbalisté a uhýbali balónu za branku.
26'
Další tvrdý zákrok Vasiliadise, tentokráte na levé straně podrazil Lewandowského. Ani nyní nevytahuje hlavní rozhodčí Fritz žlutou kartu.
26'
Tečovaný centr Comana z pravé strany odvrací na vzdálenější tyči vyskakující Brunner.
25'
Müller krásně posílal míč levačkou zprava na přední tyči, kde selhal Goretzka proti Ortegovi, ten schoval balón do koše.
24'
Pavard nakopl míč na Comana, ten se dostal s míčem do vápna, domácí potom přenesli hru až k Lewandowskému do levé části šestnáctky, kde polský útočník zasekl na pravačku a pálil mezi nohama obránce těsně vedle zadní tyče. Míč ještě škrtal dolní končetiny beka a kope se roh.
23'
Vasiliadis trefil z levé strany rozehrávajícího Pavrda a s velkou klikou vyvázl bez žluté karty.
22'
Po něm se Müller položil do voleje na levé straně, ale mířil jen doprostřed brány a náruče zaměstnaného Ortegy.
22'
Základem všeho byla nahrávka Hernándeze šajtlí na levou stranu mezi dva hráče, v závěru posouval Müller patou na Comana a jeho ránu z jedničky přizvedli hosté na poslední chvíli nad branku.
21'
Hernández si až moc předkopl míč na levé straně, ale pak domácí vystoupili na Brunnera a donutili ho poslat míč do autu.
20'
Bayern byl výborný po ztrátě míče, ale Brunner se potom vrhl ve skluzu proti Müllerově nahrávce na Daviese.
19'
Davies byl zase lepší v souboji s Brunnerem na levé straně, ten potom sahal zezadu po domácím obránci a když by nedal ruce pryč, tak by přišel faul na hranici žluté karty.
18'
Domácí si přihrávají na polovině hřiště.
17'
Bayern je od úvodních minut jasně aktivnější a vypracoval si už takových pět loženek.
16'
Davies prošel na levé straně kolem Brunnera, pak ho dostupoval Nilsson, ale musel dávat pozor, aby nefauloval ve vápně. Vzápětí střílel kanadský obránce před malým vápnem mezi nohy Ortegy, ten jeho zakončení vyrazil.
15'
Ofsajd Bayernu na pravé straně.
14'
Sané zabíhal do levé poloviny vápna, jenže míč si zpracoval rukou.
13'
Okugawa se zbavil Müllera a stejně tak dalšího hráče, posléze si vynutil faul Pavarda a standardní situaci si staví Brunner.
13'
Davies si hezky narazil na levé straně, pak chtěl posunout míč k lajně, což nepovolila Arminia.
12'
Upamecano poslal až moc rychlou nahrávku na levou stranu na Comana a balón si bere Ortega.
11'
Lewandowski byl faulovaný na pravé straně při přebírání míče, hned rozehrál na osu hřiště, kde si Sané hodil míč na levačku a ze střední vzdálenosti pálil pod břevno, Ortega se rukama vyznamenal.
10'
Hernández obešel hráče, následně sklepával Lewandowski zleva na střed na Saného, do toho se ale vložila pozorná hostující defenziva.
9'
Andrade ubránil Lewandowského z levé strany, Ortega vykopával nakrátko.
7'
Pieper odhlavičkoval míč při souboji s Lewandowskim na volej Müllera z pravé strany vápna, proti jeho ráně skočil Ortega k bližší tyči.
7'
Lewandowski roztáhl hru na pravou stranu, Coman centroval z úhlu k zadní tyči na hlavu Müllera a jeho zakončení křížem ze záklonu vykopával bránící hráč na čáře.
6'
Klos a Okugawa se tlačili do zakončení před malým vápnem, Okugawa trefil nečistě volej levačkou, i tak se mával ofsajd.
5'
Upamecano udělal kličku na středu, poslal oblouček na paty Saného na levé straně, ale míč se odrazil na osu k Müllerovi, jeho pokus z první zablokoval obránce.
4'
Při zpětné nahrávce Okugawy byl exekutor rohu Brunner v ofsajdu.
4'
Davies odehrál míč ve skluzu na pravé straně na první roh zápasu.
3'
Ortega nakopával přes osu hřiště, Upamecano vyhrál hlavu proti Klosovi a balón doskákal až k Neuerovi.
2'
Klos presoval na středu Upamecana, domácí pak zaútočili po levé straně až je zastavil Brunner.
1'
Daviesovi odskočil míč na levé straně od kopačky při zpracování, ale hosté se nedostali na svou útočnou polovinu.
1'

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Pavard, Upamecano, Lucas Hernández, A. Davies – Tolisso, Goretzka – Coman, T. Müller, Sané – Lewandowski.
Náhradníci: Früchtl – O. Richards, Süle, Cuisance, Gnabry, Tillman, Roca, Musiala, Stanišić.
Trenér: Julian Nagelsmann

DSC Arminia Bielefeld: Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, A. Andrade – Prietl (C), Vasiliadis – Wimmer, Schöpf, Okugawa – Klos.
Náhradníci: Kapino – Ramos, Laursen, Lasme, de Medina, Kunze, Hack, E. Fernandes, Serra.
Trenér: Frank Kramer

Rozhodčí: Fritz – Schaal, Pelgrim.
Vzájemné zápasy
Hosté nemají na své poslední utkání v Allianz Aréně vůbec špatné vzpomínky. V polovině února vedli po poločase 2:0 a pak 3:1. Nicméně Bayern srovnal Tollisem a Daviesem.
Bayern Mnichov
Hegemon německé klubové kopané si v týdnu zajistil vítězství v základní skupině Ligy mistrů. To neznamená, že by jeho závěrečné vystoupení nikoho nezajímalo. Osmého prosince přivítá totiž doma Barcelonu a svěřenci trenéra Xaviho budou muset podle všeho zvítězit, jelikož Benfica bude na svém stadionu favoritem proti Dynamu Kyjev. Právě na jeho půdě se představili Lewandowski a spol. v úterý a vyhráli 2:1, když se hrající legenda polského fotbalu prosadila podeváté za sebou v zápase Ligy mistrů. Co se týče nejvyšší německé soutěže, tak domácí mají dnes, co napravovat. Minulý pátek totiž senzačně padli venku s Augsburgem. Tak či onak – jak zmiňuje oficiální server Bundesligy, tak to nic nemění na tom, že momentálně mají po dvanácti zápasech více bodů než v předchozích třech sezonách v téže fázi německé ligy. Jinak domácím dnes bude scházet obránce Kimmich kvůli pozitivnímu testu na koronavirus, nebo zraněný Sabitzer.
DSC Arminia Bielefeld
Loňský nováček skončil v minulé sezoně na patnácté pozici, tedy první nesestupové. V tomto ročníku nejvyšší německé soutěže okupují hosté předposlední pozici, když ve dvanácti zápasech nasbírali pouhých devět bodů. Minimálně z bodového hlediska už je na tom hůře jenom beznadějně poslední Furth, jenž zatím urval jediný bod. Bývalý zaměstnavatel českého útočníka Pavla Fořta zatím v letošní sezoně zvítězil pouze na hřišti Stuttgartu. Následně před týdnem zapsal remízu 2:2 proti momentálně šestému Wolfsburgu. Arminia držela vedení 2:0, ale Wolfsburg posléze během dvou minut vyrovnal.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 13. kola německé Bundesligy, ve kterém se střetnou Bayern Mnichov a DSC Arminia Bielefeld. Začínáme v 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.