Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Bochum - 18. září 2021   15:30

Bayern
17' Sané  • 27' Kimmich (Sané) • 32' Gnabry (T. Müller) • 43' Lampropoulos(vl.)  • 61' Lewandowski  • 65' Kimmich (Goretzka) • 79' Choupo-Moting
7:0
(4:0)
Bayern
Neuer (C) – Stanišić (62. B. Sarr), Süle, Lucas Hernández, A. Davies (46. O. Richards) – Kimmich (72. Nianzou), Goretzka – Gnabry, T. Müller, Sané (62. Sabitzer) – Lewandowski (68. Choupo-Moting).
Welz – Thomsen, Weickenmeier
Allianz Arena, Mnichov
Bochum
Riemann – Stafylidis (57. Bockhorn), Lampropoulos, Bella-Kotchap, Soares – Tesche – Pantovič (74. Antwi-Adjei), Losilla (C), Rexhbecaj (57. Löwen), Holtmann – Polter (57. Ganvoula).

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 16:1. Střely mimo: 7:4. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 5:9.
Je konec! Bayern Mnichov naprosto jednoznačně rozstřílel Bochum poměrem 7:0! Domácím pár minutek trvalo, než se dostali do tempa zápasu a v 17. minutě otevřeli brankový účet, když se trefil Leroy Sané. Ve 27. minutě přidal pojistnou branku na 2:0 Joshua Kimmich. Bayern ovšem pokračoval v obrovském nátlaku a o pět minut později se prosadil také Serge Gnabry a nakonec si ve 43. minutě vsítil vlastní gól Vasilis Lampropoulos. Ve druhé půli domácí pokračovali v kanonádě, když se v 61. minutě trefil už 17 zápas v řadě Robert Lewandowski. O čtyři minuty později se trefil také Joshua Kimmich a jako poslední uzavřel gólovou parádu v 79. minutě Eric Choupo-Moting.
90'
89'
Bochum se nyní sice dostal dopředu, ale opět nemusel Manuel Neuer zasahovat.
87'
Nakonec osmá branka Bayernu neplatí! Leon Goretzka vypálil ze střední vzdálenosti tvrdou ránu, kterou Manuel Riemann vyrazil jen před sebe, kde následně zakončil Thomas Müller, ale ten se nacházel ve velmi těsném ofsajdu.
87'
Znovu se Silvere Ganvoula dostal dopředu po levém křídle, ale neměl podporu a nebylo z toho nic nebezpečného.
86'
Bouna Sarr zkoušel svým centrem z pravé strany najít ve vápně Müllera, ale obrana Bochumu odvrátila balón.
85'
Leon Goretzka se snažil přiťuknout míč ke spoluhráči, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.
83'
Leon Goretzka se ale následně dopustil nepřesné přihrávky a Silvere Ganvoula chtěl jít do rychlého brejku, ovšem byl zastaven domácím obráncem.
82'
Mnichovské mužstvo tentokrát zkoušelo projít dopředu po levé straně, kde se zapojil do hry také Eric Choupo-Moting a nakonec Bayern otáčí hru na pravé křídlo.
81'
Omar Richards se nyní dopustil nedovoleného zákroku a Bochum získal volný kop z pravé strany.
80'
Další šance Bayernu, ale tentokrát střela z pravé části vápna letěla pouze nad bránu.
79'
Bayern právě vstřelil branku!
7:0 a tohle je už debakl! Leon Goretzka chtěl postrčit míč do vápna, což se mu povedlo až na podruhé a Thomas Müller zakončil, ovšem jeho pokus byl zblokován a následně se dostal do velké šance ERIC CHOUPO-MOTING, kterého napoprvé vychytal Manuel Riemann, posléze také na podruhé, ale napotřetí se už kamerunský útočník prosadil!
78'
Domácí fanoušci jsou velice spokojeni s dnešním výkonem svých svěřenců, kteří pokračují v nátlaku.
77'
Nepřesná střela ze strany Bayernu skončila jen mimo hrací plochu a Manuel Riemann bude mít odkop od své svatyně.
75'
Znovu byl Silvere Ganvoula v zajímavé situaci, ale nedokázal zakončit podle představ.
74'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Miloš Pantovič, přichází Christopher Antwi-Adjei.
73'
Gerrit Holtmann z levé strany hledal ve vápně Silvere Ganvoulu, jenž se dostal ke hlavičce, ale tu poslal pouze nad bránu Neuera.
72'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Joshua Kimmich, přichází Tanguy Nianzou.
71'
Manuel Riemann si tentokrát lehce poradil s centrem svého soupeře, ale dlouho u míče Bochum ani tentokrát nezůstal.
70'
Silvere Ganvoula se opět nachytal jen v ofsajdovém postavení a dvacet minut před koncem tak Bayern vede nad Bochumem 6:0.
69'
Bochum nyní získal trochu místa na levé straně, kde se vydal Danilo Soares a chtěl uvolnit Eduarda Löwena, ovšem Bouna Sarr jej skluzem odzbrojil od míče.
68'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází Eric Choupo-Moting.
66'
A Bayern rozhodně nemá dost a chce ničit svého soupeře dál, ovšem tentokrát se Serge Gnabry nedostal k míči.
65'
Nádherná podívaná domácích pokračuje a máme tady tenisový kanár! Serge Gnabry skvělým lobem našel uvnitř vápna Leona Goretzku, který hlavou dostal do velké šance JOSHUU KIMMICHA, jenž zakončil o levou tyč za záda Riemanna. Asistence: Leon Goretzka.
64'
Silvere Ganvoula se sice radoval z první branky Bochumu, když prostřelil Neuera mezi nohy, ale vše to bylo po jednoznačném ofsajdu!
62'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Marcel Sabitzer.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Josip Stanišić, přichází Bouna Sarr.
61'
Je to už 5:0 pro domácí celek! Leroy Sané se z pravé strany dostal do vápna, kde chtěl míč přiťuknout Gnabrymu, ale balón špičkou trefil Robert Tesche, který jej ale posunul jen k ROBERTU LEWANDOWSKÉMU a ten zakončil z půl metrů do prázdné svatyně a prodlužuje svou sérii vstřelených branek na 17 zápasů!
60'
Hodina utkání je za námi a Bayern Mnichov vede nad Bochumem poměrem 4:0. Robert Lewandowski se ovšem dnes střelecky neprosadil a je v ohrožení jeho 18 zápasová série vstřelených branek v řadě.
59'
Manuel Neuer opět velice dobře přečetl hru a dokázal být u míče dřív než útočník soupeře.
58'
Leroy Sané se dostal ke střele, kterou Manuel Riemann vyrazil a Robert Lewandowski se málem dostal do zakončení, ovšem hostující gólman míč těsně před ním vyboxoval.
57'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Konstantinos Stafylidis, přichází Herbert Bockhorn.
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Elvis Rexhbecaj, přichází Eduard Löwen.
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Sebastian Polter, přichází Silvere Ganvoula.
56'
Posléze se ovšem hostům nepovedlo nic vymyslet po pravé straně a z protiútoku zakončoval Joshua Kimmich, ale na poslední chvíli jeho pokus zblokoval Konstantinos Stafylidis.
55'
Bochum se sice dostal k balónu, ale obrana Bayernu jej okamžitě získala zpět.
54'
Moc nám toho zatím druhá půle nepřináší, protože Bayern drží míč na kopačkách, ale tempo hry je pomalejší, než v první půli.
52'
Josip Stanišić zajel zezadu do Danila Soarese a uviděl od sudího kartu žluté barvy.
51'
Serge Gnabry se snažil z pravé strany postrčit míč na spoluhráče, ale to se mu nepovedlo.
49'
Josip Stanišić svým centrem z pravé strany sice hledal ve vápně Roberta Lewandowského, ale ten byl hlídán a navíc podklouzl.
47'
Domácí se hned v úvodu druhé půle dostali do vápna soupeře, ale míč nakonec skončil jen v zámezí a Manuel Riemann tak bude mít odkop od své svatyně.
46'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Alphonso Davies, přichází Omar Richards.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
První polovina utkání je za námi a Bayern Mnichov vede nad Bochumem 4:0 a o vítězi tohoto utkání je v podstatě rozhodnuto. Domácím pár minutek trvalo, než se dostali do tempa zápasu a v 17. minutě otevřeli brankový účet, když se trefil Leroy Sané. Ve 27. minutě přidal pojistnou branku na 2:0 Joshua Kimmich. Bayern ovšem pokračoval v obrovském nátlaku a o pět minut později se prosadil také Serge Gnabry a nakonec si ve 43. minutě vsítil vlastní gól Vasilis Lampropoulos.
45'
44'
Nepřesný nákop ze strany hostujícího mužstva a následuje odkop od svatyně Manuela Neuera.
43'
Nakonec se ještě před poločasem domácí znovu prosazují a vedou už 4:0! Thomas Müller chtěl uvnitř šestnáctky dostat do jasné příležitosti Roberta Lewandowského, ovšem k míči se dostal obránce VASILIS LAMPROPOULOS, který chtěl přiťuknout balón gólmanovi, ale ten se nacházel pár metrů vedle a je z toho vlastní branka.
42'
Joshua Kimmich se postaral o centr z rohového kopu, kdy našel na přední tyči Thomase Müllera, ale jeho zakončení hlavou letělo nějaký metr vedle pravé tyče a Manuel Riemann si tak může na chvíli oddychnout.
41'
Thomas Müller hledal uvnitř vápna Roberta Lewandowského, kterého ale nepustil k míči Armel Bella-Kotchap, ale ten jej zakopl jen do zámezí a následuje rohový kop Bayernu.
40'
Bochum si nyní nedokáže ani pořádně přihrát a k vidění je tak trénink Bayernu na jednu bránu.
39'
Alphonso Davies tentokrát nedokázal oklamat pohybem Konstantinose Stafylidise, ale Leon Goretzka se rychle vrátil a Bayern je znovu u míče.
37'
Sebastian Polter se snažil prodrat středem hrací plochy, ale opět akce Bochumu skončila rychleji než vůbec začala, což jen potvrzuje velkou dominanci Bayernu.
36'
Leroy Sané centroval ještě po přihrávce Daviese do vápna, kde posléze zakončoval Thomas Müller, ale jeho pokus byl zblokován obranou Bochumu.
35'
Konstantinos Stafylidis stáhl k zemi Alphonso Daviese a uviděl tak od sudího žlutou kartu jako první hráč v tomto utkání.
33'
Bochum se snažil držet balón na polovině svého domácího soupeře, ale nemůže se vůbec dostat blíž k bráně.
32'
Další šance Mnichova už končí v síti a je to 3:0! Po nepovedeném útoku hostů přišel rychlý brejk, kdy Thomas Müller svou přihrávkou vyslal SERGE GNABRYHO do velké šance a ten po skvělém sprintu s míčem zakončil precizně k levé tyči. Asistence: Thomas Müller.
31'
Po druhém gólu Bayernu a několika dalších šancí se dopředu dostali hosté, ale opět z toho byl jen útočný faul.
30'
Leroy Sané se ocitl v obrovské šanci, ale jeho zakončení letělo pouze nad bránu soupeře!
29'
Znovu se Alphonso Davies rozběhl po levé straně a po chvíli se Serge Gnabry ocitl po přihrávce Roberta Lewandowského ve velké šanci, ale jeho tvrdou ránu vyrazil Manuel Riemann!
27'
A je to už 2:0 pro bavorský celek! Thomas Müller opět posouval míč do levé straně, kde byl Leroy Sané, který svou přihrávkou našel ve vápně neobsazeného JOSHUU KIMMICHA, který si zpracoval míč a následně z otočky zakončil přízemně k levé tyči, kdy ještě balón tečoval Armel Bella-Kotchap. Asistence: Leroy Sané.
26'
Ani tentokrát se Bochumu nepodařilo vymyslet nic nebezpečného a Bayern postupoval dopředu, ale centr Josipa Stanišiče z pravé strany skončil jen v zámezí.
25'
Domácí si vypracovali velice zajímavou příležitost, když uvnitř vápna pálil Serge Gnabry po výměně míče s Müllerem, ale trefil jen hostujícího obránce!
24'
Sebastian Polter se dopustil dalšího faulu, když tentokrát poslal k zemi Joshuu Kimmicha a měl by si dávat pozor, protože žlutá karta visí ve vzduchu.
23'
Tentokrát už ale pas na Lewandowského nebyl nejpřesnější a míč tak skončil v rukou připraveného gólmana Riemanna.
22'
Konstantinos Stafylidis sice nenechal dojít míč k Alphonso Daviesovi, ale bude z toho autové vhazování pro Bayern. Po chvíli se Robert Lewandowski dostal k balónu na hranici vápna, ale zakončil jen do míst, kde byl připraven brankář Manuel Riemann.
21'
Miloš Pantovič měl na pravém křídle celkem hodně místa a následně hledal na hranici vápna Anthonyho Losillu, ovšem ten se dopustil jen nedovoleného zákroku.
20'
Znovu si po levé straně sbíhal Alphonso Davies, který chtěl vypálit z první, ale míč mu uskočil a nakonec z této útočné akce Bayernu nebylo nic nebezpečného.
19'
Joshua Kimmich hledal přihrávkou dopředu Roberta Lewandowského, ale jeho myšlenku přečetla obrana Bochumu.
18'
Bochum se tentokrát sice snažil něco vymyslet po pravém straně, ale je z toho opět jen míč pro Bayern.
17'
Tak tohle byla fantastická trefa a domácí celek otevírá brankový účet tohoto utkání a vede 1:0! Exekuce přímého kopu se nakonec ujal LEROY SANÉ, který vypálil exkluzivní střelu přes zeď soupeře a míč zapadl přesně k pravé tyči.
16'
Anthony Losilla šel do souboje se Serge Gnabrym za hranici pravidel a sudí Welz mu tak odpískal faul. Leroy Sané nebo Joshua Kimmich se tak postarají o zahrání standardní situace.
15'
Joshua Kimmich byl zfaulován ve středu hrací plochy, což znamená opět míč pro Bayern, který ale zatím jen kombinuje krátkými přihrávkami na polovině soupeře.
14'
Alphonso Davies je zatím nejaktivnější hráč Bayernu, neboť už poněkolikáté centroval z levého křídla do vápna, ale zatím jeho míče nachází pouze obranu Bochumu.
14'
Riskantní přihrávka domácích, která přinesla problémy, jelikož se k míči dostal Elvis Rexhbecaj, ale ten se svou příležitostí nenaložil nejlépe a vypálil jen nad bránu.
13'
Následný rohový kop nováčka Bundesligy nepřinesl nic nebezpečného a Bayern se okamžitě dostal dopředu, ovšem míč skončil jen u gólmana Riemanna.
12'
Gerrit Holtmann si dal míč na levačku a vyslal nebezpečnou ránu k levé tyči, kterou ale Manuel Neuer vyrazil na rohový kop.
12'
Miloš Pantovič chtěl potrápit domácí obranu útokem po pravém křídle, ale nedokázal se prodrat přes obranu Bayernu. Zatím nám toho ovšem Mnichov na začátku utkání nepřinesl.
11'
Leroy Sané posunul míč na levou stranu Alphonso Daviesovi, který z první centroval přízemně do vápna, ale míč odvrátila obrana Bochumu.
10'
Bochum chtěl něco vymyslet nákopem na levou stranu, ale tam byl připraven Josip Stanišić, který hlavou posunul míč k brankáři Neuerovi.
9'
Manuel Riemann jakožto brankář hostujícího celku se zapojil do hry, ovšem jeho následný nákop nebyl vůbec přesný a daroval autové vhazování Bayernu.
8'
Posléze se už to ovšem málem mnichovským povedlo, ovšem Leroy Sané to měl na dlouhou nohu a obránce Bochumu mu vypíchl balón na hranici vápna.
7'
Domácí celek zatím hraje v poklidu na polovině soupeře a nijak rychle se nesnaží vypracovat šanci pro zakončení.
6'
Následně byl navíc dohrán Lucas Hernández, když jej podrazil Sebastian Polter a Bayern bude moct kombinovat ze své poloviny.
5'
Gerrit Holtmann se chtěl prodrat do vápna soupeře, ale obrana Mnichova byla pozorná a získala míč.
4'
Leroy Sané si sbíhal za obranu na nákop, ale gólman Manuel Riemann celou situaci velice dobře přečetl a byl u míče jako první.
3'
Hostující celek zkoušel něco vymyslet na polovině obhájce titulu, ale dlouho u míče nezůstal. Následovat tak bude autové vhazování, o které se postará Alphonso Davies.
2'
Posléze Bayern získal volný kop z pravé strany a následně se dostal do zakončení Serge Gnabry, ovšem jeho pokus letěl jen nad bránu Manuela Riemanna.
1'
Robert Lewandowski se už po dvaceti vteřinách dostal do zakončení uvnitř vápna, ale jeho pokus zblokovala obrana Bochumu.
1'

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Stanišić, Süle, Lucas Hernández, A. Davies – Kimmich, Goretzka – Gnabry, T. Müller, Sané – Lewandowski.
Náhradníci: Ulreich – Choupo-Moting, Musiala, Nianzou, Pavard, O. Richards, B. Sarr, Sabitzer, Upamecano.

VfL Bochum: Riemann – Stafylidis, Lampropoulos, Bella-Kotchap, Soares – Tesche – Pantovič, Losilla (C), Rexhbecaj, Holtmann – Polter.
Náhradníci: Esser – Antwi-Adjei, Blum, Bockhorn, Decarli, Ganvoula, Löwen, Mašović, Osterhage.

VfL Bochum

Bochum je jako nováček na 14. pozici se 3 body a skóre 4:6. V úvodu sezóny prohrál ve Wolfsburgu. Následně ale zvítězil na své půdě nad Mohučem. Poté prohrál v Kolíně těsně 1:2 a naposled přivítal na svém stadionu Herthu. V prvním poločase ovšem hosté vedli 2:0. Ve druhé části domácí snížili, ale následně opět obdrželi branku a Bochum tak prohrál 1:3.

Bayern Mnichov

Bayern je aktuálně v lize na 2. místě s 10 body a skóre 13:4. Vstup do letošního ročníku domácí soutěže se celkem povedl. Nejprve sice remizoval na půdě Mönchengladbachu, ale posléze vyhrál nad Kolínem, Herthou a také Lipskem. V posledním zápase navíc hrál Bayern v rámci Ligy mistrů na půdě Barcelony, kde zvítězil jednoznačně poměrem 3:0. V dnešním zápase je tak jednoznačným favoritem na vítězství.
V 5. kole německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy Bayern Mnichov a VfL Bochum. Naposled se spolu tato mužstva utkala v poháru před dvěma lety, kdy na půdě Bochumu zvítězil Bayern poměrem 2:1. Dnes se ovšem bude hrát v krásné Allianz Aréně v Mnichově. Úvodní výkop je naplánován na 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.