Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Lipsko - 5. února 2022   18:30

Bayern
12' T. Müller  • 44' Lewandowski (Coman) • 58' Gvardiol(vl.)
3:2
(2:1)
Lipsko
27' André Silva  (Laimer) • 53' Nkunku  (Laimer)
Bayern
Neuer (C) – Pavard, Süle, Lucas Hernández (73. Upamecano) – Gnabry, Kimmich, Tolisso (63. Musiala), Coman (84. Nianzou) – T. Müller (84. Sabitzer), Sané – Lewandowski.
Jablonski – Grudzinski, Thielert.
Allianz Arena, Mnichov
10000 diváků
Lipsko
Gulácsi (C) – Mukiele (72. Henrichs), Orban, Gvardiol – Klostermann, Laimer (61. A. Haidara), Kampl (46. Szoboszlai), Angeliño – Olmo (61. Forsberg), Nkunku – André Silva (80. Y. Poulsen).

Bayern se příští týden představí v sobotu odpoledne na trávníku Bochumi, Lipsko bude hrát své následující utkání už v pátek na domácím stadionu proti Kolínu.

Už zítra nabídne Bundesliga dohrávku mezi Dortmundem a Leverkusenem, kde půjde také o střelecký souboj dvou kanonýrů Haalanda se Schickem. Dnes si jedním gólem pomohl v tabulce střelců Robert Lewandowski, který je aktuálně na čísle 24. Schick má gólů 18, Haaland ještě o dva méně.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 17:6. Rohy: 2:0. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 11:12.
Reklama na fotbal? Tak to bylo ono! Souboj dvou rivalů v boji o titul z minulých let nabídl parádní podívanou s téměř čtyřiceti střelami a pěti góly. S úsměvem odcházejí z trávníku hráči Bayernu Mnichov, kteří byli o gól lepší než Lipsko. To dokázalo v utkání dvakrát vyrovnat, ale na střelu Gnabryho sraženou Gvardiolem už odpověď nenašlo a stadion lídra soutěže opustí bez bodového zisku.

Dnešním vítězstvím si Bayern navýšil náskok na čele tabulky už na devět bodů, avšak Dortmund hraje svůj zápas až zítra. Lipsko zůstává těsně za pohárovými příčkami na sedmém místě s 31 body.
90+4'
90+4'
Sabitzer svým nákopem z levé strany vybojoval rohový kop.
90+3'
Sané nejprve kouzlil před pokutovým územím, poté s míčem vyběhl téměř ke středové čáře a nakonec se dostal k zakončení zpoza šestnáctky, ale jeho pokus prolétl těsně vedle pravé tyče.
90+2'
Ještě jeden ofsajd, ve kterém se ocitl Poulsen. Odkop Upamecana z pokutového území už byl zbytečný.
90+2'
V ofsajdu nachytán také Lewandowski na druhé straně.
90+1'
Rozhodčí odpískali a odmávali ofsajd po střele Nkunkua z hranice šestnáctky, která proletěla nad břevnem.
90'
Blíží se závěr zápasu, Poulsen dostal dlouhý pas od Szoboszlaie, ale v souboji s domácím hráčem upadl.
89'
Kimmich hledal z levé strany v pokutovém území Musialu, ale před ním zasáhl Angelino.
89'
Domácí kombinují u středové čáry a nepouští soupeře k míči.
86'
Musiala dostal trochu prostoru na levé straně, přihrávkou na hranici šestnáctky našel Saného, který udělal kličku na levou stranu a levačkou vypálil do středu brány, kde byl gólman Gulácsi.
84'
Dvojí střídání na domácí straně. Hřiště opustili Müller s Comanem, místo nich přišli Sabitzer a Nianzou.
82'
Špatná přihrávka Upamecana, kterou hosté zachytili, následovala přihrávka z pravé strany na Forsberga, který prvním pokusem trefil bránícího Süleho a druhým klečícího Neuera! Brankář Bayernu si mohl oddechnout, že míč nemířil dál od jeho těla.
81'
Lipsko rozehrálo standardní situaci nakrátko. Centr Angelina zamířil na zadní tyč, kde se skládal do střely Poulsen, ale míč na branku neposlal ani on, ani Nkunku.
80'
Střídání na straně Lipska. Silvu vyměnil Poulsen.
80'
Szoboszlai neustál střet Pavarda nějakých dvaadvacet metrů od domácí branky. Hosté mají zajímavou výhodu přímého kopu.
79'
Gnabry vlétl do přihrávky Angelina a přerušil kombinační akci Lipska na levé straně.
77'
Menší rozmíška mezi Silvou a Upamecanem. Rozhodčí si oba aktéry zavolal k sobě a situaci vyřešil domluvou.
75'
Kimmich zkusil z velkého úhlu propálit zeď, ale ta neuhnula a míč odrazila do autu.
74'
Coman zkoušel na levé straně pláchnout kolem Henrichse a čerstvý muž na trávníku jej nedovoleně zastavil zezadu. Rozhodčí zamával nad hlavou bránícího hráče žlutou kartou.
73'
Změna také na domácí straně, konkrétně v obraně. Hernándeze nahradil Upamecano.
72'
Do akce musel jít brankář Neuer, který si poradil s prudkou dalekonosnou střelou Szoboszlaie!
72'
Třetí střídání na straně Lipska. Hřiště opustil Mukiele, místo něj přišel Henrichs.
71'
Müller krátkou přihrávkou uvolnil na pravém kraji Gnabryho, ten následně vypustil krásný centr na zadní tyč, kam si naběhl Lewandowski, ale jeho hlavička zamířila nad břevno!
70'
Szoboszlai dopadl přímo na padajícího Kimmicha. Pro oba to je bolestivý střet.
69'
Comanova střela zpoza šestnáctky vypadala zajímavě, ale mezi tři tyče si cestu nenašla.
68'
Po přihrávce Gnabryho z levé strany zkoušel zpoza vápna vystřelit z otočky Sané, ale trefil jen prvního bránícího hráče.
68'
Centr Comana z levé strany po zemi neměl šanci na úspěch. Místo Süleho si našel míč Orban.
64'
Silva dostal úder do zad od Hernándeze, rozhodčí jej přišel zkontrolovat, ale sudí faul nepískal.
63'
Hernández si chvíli poležel na trávníku, ale ze hřiště zmizel Tolisso, kterého nahradil Musiala.
63'
Nkunku vystrčil nohu do odkopu Hernándeze a za šlapák uviděl žlutou kartu.
62'
Kimmich našel dlouhou přihrávkou Gnabryho, ten fantasticky vysunul do pokutového území Lewandowského, který se tělem zbavil bránícího Klostermanna a prudkou střelou poslal míč těsně vedle pravé tyče!
61'
Trenér Tedesco sáhl k dvojitému střídání. Odešli Olmo s Laimerem a místo nich vyběhli na trávník Forsberg s Haidarou.
58'
Bayern právě vstřelil branku!
Mnichovští znovu vedou. Coman zachytil rozehrávku Gulácsiho, s Tolissem si vyměnil míč a následně vyslal pas na pravou stranu, kde byl Serge Gnabry, jehož centr z pravé strany si srazil do vlastní branky JOŠKO GVARDIOL. Gulácsi se natahoval po míči ale marně – 3:2!
57'
Série nepřesností na obou stranách trochu kazí dojem z úvodu druhé půle.
57'
Hosté získali míč, Nkunku se rozběhl po levé straně, ale daleko s míčem nedoběhl. Balónu se zmocnili domácí hráči.
56'
Müllerův centr z pravé strany odkopl do autu Gvardiol.
56'
Nyní už jsou u míče domácí a zkusí útok kombinační akcí.
55'
Olmo patičkou u postranní čáry nastřelil Gnabryho a získal aut pro svůj tým.
53'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Nyní už CHRISTOPHER NKUNKU ukázal záda Pavardovi, převzal si krásnou kolmici od Laimera a střelou po levici brankáře Neuera vyrovnal na 2:2!
53'
Süle dobrou obrannou prací zastavil přihrávku na Nkunkua
51'
Po zpětné přihrávce Gnabryho z pravé strany vypustil ze své pravačky skákavý pas Müller, Lewandowski se před malým vápnem zkoušel dostat k míči, ale v pádu na něj nohou nedosáhl. Dobrá šance domácích.
51'
Střela Olma z levé části hranice šestnáctky zamířila přímo do náručí brankáře Neuera.
50'
Hosté zaútočili na domácí branku, Szoboszlai zavedl míč z levé strany do středu hřiště, přihrál na pravou stranu Silvovi, ten vyslal do běhu Mukieleho, ale jeho centr nedokázal dostat do branky Nkunku.
49'
Tolisso se chtěl protáhnout přes Laimera, ale ten si pomohl rukou a zastavil míč. Rozhodčí přerušil hru.
48'
Druhý poločas začal kombinační hrou z obou stran.
46'
Trenér Tedesco udělal o přestávce jednu změnu. Kampla nahradil Szoboszlai. Domácí Nagelsmann nechal sestavu stejnou jako v prvním poločase.
46'
První poločas nabídl divákům na stadionu i u televizních obrazovek zajímavou podívanou se spoustou šancí na obou stranách. Kořením fotbalu jsou góly a ty padly tři. Dva do sítě Lipska, jeden do brány Neuera. Herní převaha Bayernu se zatím spravedlivě projevuje na výsledku. Uvidíme, co nám hráči obou celků nabídnou po změně stran.
45+3'
45+3'
Kimmich rozehrál rohový kop nakrátko, po sérii přihrávek se k míči dostal v levé části šestnáctky Sané, jedním pohybem do středu získal prostor pro střele, ale následným pokusem pravačkou poslal balón vedle levé tyče.
45+2'
Sané z přímého kopu vystřelil přímo, ale trefil jen zeď. Následné pokusy Lewandowského a Comana k brance nedorazily. Rohový kop pro Mnichov.
45+1'
Hernández se rozběhl na útočnou polovinu, Laimer celou situaci hasil faulem, když zatáhl za rameno domácího hráče. Žlutá karta pro Laimera.
45+1'
Rozhodčí prodlouží první půli minimálně o tři minuty.
44'
Mnichovští se ještě před poločasem dočkali! Coman dostal krásný míč na levou stranu od Hernándeze, měl dost času na centr a proto připravil krásný míč pro ROBERTA LEWANDOWSKÉHO. Zkušený polský kanonýr si věděl rady a usměrnil míč do brány Lipska – 2:1!
44'
Hernández kvalitní obrannou prací na levé straně sebral míč Mukielemu.
43'
Müller zkoušel na pravé straně vysunout Lewandowského, ale jeho točený pas byl o pár centimetrů delší a minul nohu polského hráče.
41'
Pavard našel centrem na levé straně Comana, ten si míč připravil na centr a na přední tyči našel Lewandowského. Polský útočník hlavou přestřelil břevno.
40'
Saného centr z pravé strany mířil na dvojici Müller – Lewandowski, ale před ním úspěšně zasáhl stoper Orban.
36'
Lewandowski v souboji se soupeřem kopl do Gvardiola, následoval centr z pravé strany od Gnabryho a hlavička THOMASE MÜLLERA, který usměrnil míč nechytatelně pod břevno!

Situaci ještě zkoumal sudí s kolegy u videa. Nakonec rozhodčí gól pro faul polského útočníka odvolal.
35'
Müllerův centr z pravé strany nedolétl na hlavu Tolissa.
34'
Vypadalo to, že Coman z levé strany centroval míč před branku a že si pro něj dojde gólman Gulácsi. Míč překvapil a zamířil přímo na branku. Gulácsi si na míč prsty sáhl, ale v cestě do tyče mu nezabránil. Balón se od tyče odrazil zpět do hry.
33'
Přihrávka na Gnabryho od středové čáry byla příliš dlouhá. Pár sekund před tím v souboji s protihráčem upadl v pokutovém území Gvardiol, ale rozhodčí na penaltový puntík neukázal.
32'
Comanův centr z levé strany domácí obránci srazili na hranici vápna k Müllerovi. Domácí hráč si prsy zpracoval balón před sebe a následně vyslal nepříjemnou skákavou střelu k levé tyči, kterou zkrotil gólman Gulácsi.
31'
André Silva dostal z levého kraje dlouhý míč do pokutového území, prvním kontaktem si míč předkopl před sebe, ale následně ve skluzu nedokázal usměrnit balón na bránu.
30'
Domácí opět tlačí, ale bez možnosti zakončení. Lewandowski se na hranici vápna otáčel kolem svého soupeře, ale neviděl prostor pro střelu, proto zbrzdil akci přihrávkou do strany.
27'
V Allianz Aréně je vyrovnáno! Domácí rozehrávku zachytil Nkunku, rozjel rychlý protiútok, následovala přihrávka na pravou stranu Laimerovi, který už mohl zakončovat, ale jeho pokus mířil vedle vzdálenější tyče! Naštěstí pro něj tam doběhl ANDRÉ SILVA a balón s trochou štěstí dokopl za brankovou čáru – 1:1!
26'
Müller spatřil na pravé straně rozběhnutého Gnabryho, adresoval mu přihrávku. Domácí hráč vběhl do pokutového území, kde se zamotal do svých kliček. Orban mu míč sebral.
25'
Kimmich přihrávkou za obranu rozběhl Lewandowského, ale před ním byl Orban, který se k míči dostal jako první.
24'
Sané se zkoušel proháčkovat středem hřiště kolem bránících hráčů, ale nyní už tolik štěstí neměl a míč mu sebral jeden ze středopolařů.
23'
Schylovalo se k zajímavému útoku, ale dlouhý pas Müllera na Comana dolétl do pokutového území, kam si pro míč doběhl brankář Gulácsi.
22'
Sané přišel u středové čáry o míč, k balónu se dostal André Silva, kterému nastavil tělo Lucas Hernández. Domácí obránce za svůj počin inkasoval žlutou kartu.
20'
Sané se krásným průnikem zbavil Laimera, kterému nasadil jesličky, a přihrál do běhu Comanovi. Domácí forvard vběhl do šestnáctky a vystřelil na branku, kde byl připravený brankář Gulácsi, který jeho střelu nepustil do sítě.
18'
Lipsko získalo míč, Nkunku přihrál do pokutového území Olmovi, který v gólové pozici vypálil do spodní poloviny brány! Brankář Neuer vyběhl proti střelci a střelu útočníka Red Bullu zneškodnil!
18'
Domácí už jsou zase u míče a kombinují od vlastní šestnáctky.
16'
Tentokrát drama na druhé straně. Nkunku ze stojné pozice přihrál do oblasti penaltového puntíku Olmovi, který z první vystřelil na branku, avšak jeho pokus zamířil do středu brány, kde byl připravený Neuer. Velká šance na vyrovnání zůstala nevyužita.
15'
Další šance domácích! Gnabry na pravé straně rozhýbal své tělo a následnou prudkou přihrávkou ke druhé tyči vybídl ke skórování Lewandowkého, jenže polský útočník ve skluzu minul míč!
14'
Mukiele si po pravé straně nabíhal na dlouhou přihrávku, ale byl v ofsajdu. U míče jsou domácí.
12'
Domácí se dočkali úvodního gólu! Špatnou rozehrávku zachytil Tolisso, přenechal míč Lewandowskému, jeho střelu z levé strany brankář Gulácsi vyrazil pouze vedle sebe, kam si naběhl THOMAS MÜLLER a jednoduchou dorážkou do prázdné branky poslal Bayern do vedení – 1:0!
10'
Krásná akce Lipska! Dlouhý míč na levou stranu obdržel Angeliño, jeho zpětná přihrávka na hranici vápna našla Olma, který střelou z první minul levý horní roh domácí branky!
9'
Müller hledal volejem rozběhnutého Lewandowského, míč se od hostujícího stopera odrazil k Tolissovi, jeho rána ale zamířila vedle Gulácsiho branky.
8'
Klostermann fauloval třicet metrů od branky Tolissa, ten se zvedl z trávníku a rychle rozjel domácí akci. Ti tak kombinují na útočné polovině.
6'
Gvardiol vystihl přihrávku Müllera na Lewandowského, ale vzápětí jeho dlouhý pas našel pouze Hernándeze.
5'
Gnabry vběhl mírně zleva do pokutového území, ale střelou v záklonu pouze poslal dáreček brankáři Gulácsimu.
5'
Kimmichův rohový kop na přední tyč odvrátil Klostermann.
4'
Gnabry si na hranici vápna připravil míč na svou levačku a jeho prudkou střelu odrazil jeden z hráčů Lipska vedle branky. Rohový kop Bayernu.
4'
Angeliño zahrál míč za obranu, ale tam míč prolétl kolem domácích hráčů až do zámezí.
3'
Hernandezovu rozehrávku zblokoval soupeř a Kimmich musel faulem přerušit slibně se rozvíjející situaci. Hosté mají výhodu přímého kopu z nějakých třiceti metrů.
1'
Sané neprošel po levé straně kolem Mukieleho, hosté z následného protiútoku ztratili míč. Domácí to opět zkouší kombinační hrou.
1'
Lewandowski odstartoval utkání výkopem ze středu hřiště.
1'
Krásný večer u evropského šlágru. Za malou chvíli odstartuje souboj mezi Bayernem Mnichov a Red Bullem z Lipska. Do Allianz Arény dnes zavítalo 10 tisíc diváků, maximální stanovený počet. Domácí nastoupí celí v červených dresech, hosté v bílém s červenými prvky.
Thomas Müller dnes nastoupí ke svému 404. startu a dostane se tak na páté místo klubových statistik. Před ním už jsou pouze Maier, Kahn, Gerd Müller a Schwarzenbeck.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Pavard, Süle, Lucas Hernández – Gnabry, Kimmich, Tolisso, Coman – T. Müller, Sané – Lewandowski.
Náhradníci: Ulreich – Upamecano, O. Richards, Nianzou, Wanner, Sabitzer, Roca, Tillman, Musiala.
Trenér: Nagelsmann.

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Mukiele, Orban, Gvardiol – Klostermann, Laimer, Kampl, Angeliño – Olmo, Nkunku – André Silva.
Náhradníci: Tschauner, Martínez – Bonnah, Henrichs, A. Haidara, Szoboszlai, Y. Poulsen, Forsberg, Novoa.
Trenér: Tedesco.

Rozhodčí: Jablonski – Grudzinski, Thielert.
Poslední vzájemné utkání:

Celky se spolu naposledy střetly již na začátku září minulého roku, kdy si po zásluze odvezli všechny tři body hosté z Mnichova, za výhru 1:4. Tehdy rozhodl brankou ze 47. minuty mladík Jamal Musiala.

RB Lipsko 1:4 Bayern Mnichov I 11.9. 2021

Branky a nahrávky: 58. Laimer (Kampl) – 12. Lewandowski (pen.), 47. Musiala (Lewandowski), 54. Sané (Musiala), 90+2. Choupo-Moting (Kimmich)

RB Lipsko

Hosté sice letos svými výkony zrovna dvakrát neoslňují, i přesto se ale drží na pohárových příčkách. Důvodem horších výkonů jsou především občasné výpadky na obou stranách hrací plochy, tedy v ofenzívě i defenzívě. Poslední klání sehrály s Wolfsburgem, který nakonec dokázali přehrát 2:0. Výhru režíroval brankou ze 76. minuty Maďar Willi Orban. Vévodou produktivity je poměrně překvapivě Francouz Christopher Nkunku s devíti góly. Ihned za ním se nachází Portugalec Andre Silva s osmi. Tým, vedený koučem Domenicem Tedescem, se určitě bude snažit favorita potrápit. Nicméně jedná se o opravdu obtížný úkol.

Bayern Mnichov

Domácí jsou samozřejmě ve výborné ligové formě, jak už tomu v posledních ročnících je zvykem. Přeci jen na čele ligy se drží s náskokem šesti bodů na druhý Dortmund, se kterým navíc mají lepší vzájemný zápas, pro aktuální chvíli. Naposledy se utkaly s Herthou Berlín, jež dokázali zaslouženě předčít výsledkem 1:4. Vítěznou branku vstřelil ve 45. minutě Thomas Müller. Nejlepším střelcem týmu je Polák Robert Lewandowski s neuvěřitelnými třiadvaceti brankami. Následně je za ním „pouze“ s deseti Němec Serge Gnabry. Výběr trenéra Juliana Nagelsmanna dnes rozhodně nečeká lehký zápas, ovšem i tak pro tým může být velkou výhodou role favorita.
Hezký den při sledování 21. kola Německé Bundesligy. Dnes budeme svědky šlágru kola, ve kterém se střetne domácí Bayern Mnichov s hostujícím celkem RB Lipsko. Začátek přenosu je naplánován na 18:30 s tím, že vás ním provede Adam Sedlák.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.