Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bielefeld : Mönchengladbach - 5. února 2022   15:30

Bielefeld
19' Serra (Wimmer)
1:1
(1:1)
Mönchengladbach
38' Pléa  (J. Hofmann)
Bielefeld
Ortega – Brunner, Ramos, J. Nilsson, de Medina (71. Bello) – Vasiliadis (62. Schöpf), Kunze (87. Prietl), Okugawa (87. G. Castro) – Wimmer, Serra (71. Klos), Krüger.
Schulz – Schöpf, G. Castro, Prietl, E. Fernandes, Klos, Lasme, Bello.
Benjamin Cortus
SchücoArena, Bielefeld
Sommer – Ginter, Friedrich, Elvedi – Lainer, Koné, Neuhaus, Binsibajní – J. Hofmann, Pléa – Embolo (82. Thuram).
Sippel – Beyer, Netz, Jantschke, Scally, Bénes, Noss, Herrmann, Thuram.

Je za námi utkání dvou týmů ze spodních pater Bundesligy, které nakonec skončilo dělbou bodů po remíze 1:1. Bielefeld tak i po dnešku pokračuje v sérii bez prohry, která momentálně čítá šest utkání. Domácí se prosadili jako první v 19. minutě, kdy se parádní střelou zaskvěl Janni Serra. Ještě před pauzou však Borussia po zásluze srovnala, trefil se Alassane Pléa. Ve druhém poločase jsme viděli poměrně otevřený fotbal z obou stran, ale žádná další branka nepadla.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:18. Rohy: 5:11. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 14:10.
90+5'
90+4'
Rozběhla se nám poslední minuta utkání. Do pokutového území Mönchengladbachu míří dlouhý nákop.
90+3'
Žlutou kartu dostává Alassane Pléa (Borussia Mönchengladbach).
90+2'
Domácí předvedli velmi nepřesný centr zprava. Rozehrávky se tak ujímá Yann Sommer.
90+1'
Už začal probíhat nastavený čas. Nad rámec řádné hrací doby se budou přidávat 4 minuty.
89'
Vypadá to, že se posledně jmenovaný hráč navíc zranil. Uvidíme, jestli v úplném závěru náhodou nebude střídat.
89'
Florian Krüger vyslal z levého křídla nepříjemný centr pro obranu hostů, avšak Rámí Binsibajní stačil balón odehrát.
88'
Jonas Hofmann znovu pádil vpřed ve velké rychlosti. Pod nohy mu však skočil precizně skluzující obránce.
87'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Fabian Kunze, přichází Manuel Prietl.
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Masaja Okugawa, přichází Gonzalo Castro.
86'
Fabian Klos nabral rychlost po levém křídle. Jeho přízemní pas ovšem nebyl přesný, takže dopředu už míří Mönchengladbach.
85'
Patrick Wimmer si navedl míč k šestnáctce, odkud se snažil po zemi střílet. Přišel však další blok, po kterém se sám Wimmer ujme exekuce rohového kopu.
84'
Viděli jsme přečíslení hostů tří proti dvěma. Jonas Hofmann se spoluhráči pokoušel předložit finální přihrávku, ale nepovedlo se mu to.
82'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Marcus Thuram.
82'
Žlutou kartu dostává Stefan Lainer (Borussia Mönchengladbach).
81'
Blížíme se do úplného závěru tohoto utkání. Co nejpřesnější kombinaci se teď pokouší založit domácí tým.
80'
Po nepřesném zakončení přichází na řadu odkop od branky domácího celku.
79'
Rámí Binsibajní se po levé straně snažil dostat do pokutového území. Předvedl dvě přešlapovačky, jenže poté napálil jen před sebou stojícího hráče.
78'
Domácí nyní vysunuli presink a míč i získali, jenže následně sami sebe zahnali nepřesnými přihrávkami.
76'
Alassane Pléa vyslal ránu z velké dálky. Stefan Ortega ale větší potíže neměl, míč ukryl na své hrudi.
75'
Hosté rozehráli přímý kop. Postavil se k němu Rámí Binsibajní, jehož rána však zamířila zhruba dva metry nad horní tyč.
74'
Žlutou kartu dostává Joakim Nilsson (DSC Arminia Bielefeld).
71'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Janni Serra, přichází Fabian Klos.
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Nathan de Medina, přichází George Bello.
70'
Druhý poločas zatím je poměrně atraktivní. Na další gól však čekáme.
69'
Na trávníku zůstal ležet Nathan de Medina, jenž zřejmě má nějaké zdravotní problémy. Zpět na nohy mu pomáhají hráči Borussie.
67'
Nathan de Medina zůstal v naprosto ideální pozici ve vápně úplně volný. Míč napálil tvrdě, jenže zamířil jen do středu brány, takže Yann Sommer si mohl připsat vynikající zákrok.
66'
Hra se poměrně rychle dostala na opačnou stranu. Bielefeld bude rozehrávat rohový kop, míč si staví Patrick Wimmer.
65'
Alassane Pléa ve vápně domácích vypálil z první. Jeho volej zapadla pár desítek centimetrů vedle zadní tyče.
64'
Patrick Wimmer dostává zbytečnou žlutou kartu, poněvadž ve zdi byl nedočkavý a vyběhl dříve.
64'
Pískána byla hra rukou, takže nařízena je standardní situace pro hostující fotbalisty.
62'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Sebastian Vasiliadis, přichází Alessandro Schöpf.
62'
Patrick Wimmer pronikal kupředu po pravém křídle. Spolu s ním se ovšem vrátili hned dva beci, kteří jej dokonale vykrokovali.
61'
Mönchengladbach sice má tlak, ale žádné vyloženější pozice si nyní netvoří. Navíc útočník Embolo se provinil nedovoleným zákrokem.
60'
Jonas Hofmann si to mířil vpřed do otevřenější obrany, avšak poctivě se vracejícího stopera nakonec nepropálil.
59'
Ke střele z druhé vlny se dostal Breel Embolo, jehož projektil zamířil vysoko nad horní tyč.
58'
Stefan Lainer zvládl lépe osobní souboj na pravém křídle, nicméně o chvíli později byl zastaven nedovoleným zákrokem. Standardní situace pro hosty.
57'
Žlutou kartu dostává Fabian Kunze (DSC Arminia Bielefeld).
57'
Ginter zapracoval precizně na vlastním malém vápně. Skluzem stačil odvrátit centr.
56'
Od nohy Joakima Nilssona se míč dostal do zámezí. Bude se rozehrávat od rohového praporku.
54'
Poslední situace by měla být pro hosty varováním. Mönchengladbach teď už znovu drží míč na svých kopačkách.
53'
Domácí zahodili obrovskou šanci. Fabian Kunze pádil úplně sám na branku hostů, ale pozorného Sommera, jenž do poslední chvíle zůstal stát, nepřekonal.
51'
Borussia si nyní mění míč na obranné polovině. Bielefeld je v těchto minutách možná až příliš pasivní.
50'
Při rychlé kombinaci na jeden dotek se po zemi snažil centrovat Jonas Hofmann, jeho pobídka však byla sražena do zámezí.
48'
Embolo přihrával pod sebe, ale pobídku na volnějšího spoluhráče vůbec nezvládl. Mönchengladbach však ve druhém dějství stále drží balón pod kontrolou.
47'
Druhý poločas začal ze strany hostů poměrně svižně. Už dvakrát se celek v zelených dresech vydal po křídlech.
46'
Po prvním poločase platí nerozhodný stav. Úvod byl opatrný, ale v 19. minutě krásně skóroval domácí Janni Serra. Mönchengladbach následně ožil, vytvořil si několik zajímavých šancí a nakonec byl po zásluze odměněn ve 38. minutě, kdy se trefil Alassane Pléa. Druhý poločas nám jistě nabídne zajímavou podívanou.
45+1'
45'
Parádní zákrok Sommera, který u tyče zlikvidoval zakončení hlavou v podání Guilhermeho Ramose.
44'
Závěr prvního poločasu se pomalu ale jistě blíží. Domácí ale po odkopu obránce Matthiase Gintera budou rozehrávat od rohového praporku.
42'
Florian Neuhaus vyslal dalekonosný pokus, který ale vůbec nebyl povedený. Od branky tak bude vykopávat Stefan Ortega.
40'
Stefan Ortega centr ze strany zastavil ve svých rukavicích. S rozehrávkou nespěchá, poněvadž vidí, že jeho spoluhráči se musí nejprve psychicky srovnat.
38'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Hosté se dočkali asi zaslouženého vyrovnání! Míč se přesouval ze strany na stranu, až Jonas Hofmann našel na levé straně ALASSANE PLÉU, jenž rybičkou uklidil míč do sítě. 1:1. Asistence: Jonas Hofmann.
36'
Patrick Wimmer teď hlasitě protestoval. Nezdálo se mu, že by v osobním souboji svého soupeře přišlápl.
35'
Florian Krüger se už už chystal zakončovat u zadní tyče, jenže dodatečně byl máván ofsajd, takže hra se musela přerušit.
34'
Rozběhla se nám už 34. minuta tohoto utkání. Fotbalisté Bielefeldu teď zkouší něco vymyslet na soupeřově polovině, ale obrana Borussie si počíná celkem slušně.
31'
Guilherme Ramos si poradil parádním skluzem na své polovině. Přestože hosté protestovali, rozhodčí jasně ukázal, že obránce domácích hrál balón.
30'
Mönchengladbach už získal míč a nyní se vydává směrem kupředu.
29'
Janni Serra si dělal prostor na útočné polovině, avšak mezi třemi zadáky hostů si neporadil úplně nejlépe. Spokojit se bude muset s autovým vhazováním.
28'
Žlutou kartu dostává Kouadio Koné (Borussia Mönchengladbach).
26'
Pozorná obrana Bielefeldu ale zareagovala.
25'
Po inkasování se ale hosté snaží být nebezpeční. Teď si vytvořili standardní situaci z poměrně zajímavé pozice.
23'
Ginter se na pár sekund už radoval z branky, ale jeho úspěšná hlavička přišla z ofsajdového postavení, takže gól samozřejmě platit nemohl.
21'
Hosté se okamžitě snažili zareagovat, ale při kombinaci nebyli přesní.
19'
Bielefeld právě vstřelil branku!
Domácí se okamžitě po zisku míče ujímají vedení! Balón si na hranici šestnáctky navedl JANNI SERRA, který poté levačkou parádně zavěsil k zadní tyči. Sommer se vzduchem proletěl marně. 1:0. Asistence: Patrick Wimmer.
18'
Stopeři Mönchengladbachu si nyní přihrávají na své polovině. Rozhodně nikam nespěchají.
16'
Alassane Pléa nestihl na hrací ploše dlouhou přihrávku svého kolegy. Vykopávat tak bude Stefan Ortega.
15'
Bielefeld navíc vybojoval standardní situaci. Ohrozí branku hostujícího mužstva?
14'
Mönchengladbach zatím marně hledá recept na poctivou defenzívu domácího celku. Centrem ze strany to zkoušel Jonas Hofmann, ale úspěšný tak úplně nebyl.
12'
Janni Serra se středem hřiště vydal kupředu, ale nakonec byl čistým skluzem od balónu odstaven.
11'
Embolo si na útočné polovině neporadil se zpracováním míče. Hrací předmět tak došel až k brankáři Stefanu Ortegovi.
10'
Oba celky se stále snaží získat územní převahu, ale to nic nemění na faktu, že sledujeme velmi opatrných prvních deset minut.
8'
Matthias Ginter řídí rozehrávku hostujícího celku. Následně si vypomohl také s brankářem Sommerem.
6'
Nebezpečná akce hostů, při které přišla na řadu střela ze strany. Gólman Stefan Ortega si výtečně poradil.
5'
Breel Embolo si zatím musí chodit pro míče do hloubi pole, poněvadž záložníci Borussie jsou až příliš zatažení.
4'
Domácí teď obléhali pokutové území svého soupeře, ale brankář Yann Sommer zatím první starosti řešit nemusel.
2'
V úvodu jsou zatím oba celky poměrně opatrné. Hostující Borussia rozehraje autové vhazování.
1'

DSC Arminia Bielefeld: Ortega – Brunner, Ramos, J. Nilsson, de Medina – Vasiliadis, Kunze, Okugawa – Wimmer, Serra, Krüger.
Náhradníci: Schulz – Schöpf, G. Castro, Prietl, E. Fernandes, Klos, Lasme.
Trenér: Frank Kramer

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Ginter, Friedrich, Elvedi – Lainer, Koné, Neuhaus, Binsibajní – J. Hofmann, Pléa – Embolo.
Náhradníci: Sippel – Beyer, Netz, Jantschke, Scally, Bénes, Noss, Herrmann, Thuram.

DSC ARMINIA BIELEFELD

Fotbalisté Bielefeldu se svým dnešním soupeřem v tabulce sousedí. Nachází se o příčku níže, poněvadž po dvaceti zápasech mají na kontě 21 bodů. Postupně se nesmírně zvedají, neboť naposledy prohráli v prosinci na hřišti Herthy. Od té doby Arminia vyhrála s Bochumí, Lipskem, remizovala s Freiburgem i Fürthem a v minulém kole vyhrála na půdě Frankfurtu překvapivě 2:0. Dokáže Bielefeld bodovat i v šestém klání za sebou? Nejlepším střelcem mužstva je Masaya Okugawa se sedmi góly.

BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

Mönchengladbach momentálně pobývá na třináctém místě Bundesligy. Ve dvaceti zápasech nasbíral 22 bodů a na barážovou pozici drží tříbodový náskok. Borussia odehrála v kalendářním roce 2022 tři zápasy. Na hřišti Bayernu senzačně vyhrála, ale poté doma padla s Leverkusenem i Unionem. Výborně si letos vede záložník Jonas Hofmann, který vstřelil už sedm branek.
Hezké sobotní odpoledne při sledování 21. kola německé Bundesligy. Společně budeme sledovat utkání mezi Bielefeldem a Mönchengladbachem. Začínáme v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.